en Mariekerke, het viste voort Temse J Q Wichelen Veertigers in Sint-Gillis-Waas MARIEKERKSE VIS- EN FOLKLOREDAGEN OP 28 EN 29 JUNI Derde lentekoncert Jeugd en Muziek Lokeren PRACHTIGE TENTOONSTELLING DOOR OMER VAN VOSSELEN TE SINT-AMANDS j JOCKEYKLUB POMPIERKEN VIJF JAAR OUD Wase ABW-kadetten op zomerkamp Jeggpap bij Jeugd en Muziek Dendermonde 10 - 20.6.1986 - De Voorpost Ter gelegenheid van dit vijfja- mers, kunnen hun rig bestaan had de klub een afhalen voor 30 juni. Voor schoolverlaters Zaterdag 21 juni om 10 u organiseert de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening een voorlichtingsvergadering in de Baron D'Hanisstraat 40-44. Men besteedt aandacht aan de diverse mogelijkheden tot tewerkstelling en geeft ook aan welke formali teiten je moet vervullen om in aanmerking te komen als werkzoekende-rechthebbende. Foto's en dia's Maandag 23 juni om 19u30 houdt de foto- en diaklub Vakantie genoegens Sint-Niklaas haar jaarlijkse ledenvergadering in Studio 18B aan de Nieuwstraat. Naar het Donkmeer De fietsers van ATB-De Natuurvrienden ondernemen zaterdag 21 juni een tocht van zowat 65 km richting Lokeren en Overmere. Men vertrekt om 8u30. (^^^St^Cillis-Waa^^^) Naar De Stropers Het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie verkent zon dag 22 juni het natuurgebied De Stropers. Men vertrekt om 14.30 u aan het kerkje van het Kalf, bij de expressweg. Fietstocht BGJG Zondag 22 juni organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen uit Tielrode een fietstocht naar Weert, met oponthoud aan streekmuseum De Zilverreiger. Inschrijven vanaf 13 u aan het Gildenhuis in de Kaaistraat te Tielrode, vertrek om 14 u stipt. Insekten bestrijden Vrijdag 20 juni kan je in het Gildenhuis aan de Pastorijstraat in Tielrode terecht voor een voordracht over «Biologische bestrij ding met insekten» door de heer De Wulf, gevolgd door de projektie van de film «Natuur behouden vandaag». 11 juli op 21 juni Al op zaterdag 21 juni orqaniseren het Overlegkomité Vlaamse Verenigingen Temse en het gemeentebestuur een 11 juliviering in de feestzaal van het gemeentehuis, om 20 u. Fietszoektocht Spirit organiseert zondag 22 juni z'n derde toeristische fiets zoektocht, over een afstand van zowat 15 km. Barbecue Vakantiegenoegens Waasmunster pakt op zaterdag 28 juni om 19 u. in het POC uit met een barbecue. Zowel leden als niet- leden kunnen er aan deelnemen. Inschrijven kan bij Willy De Vuyst, Fortenstraat 51a, te Waasmunster (052-47.10.74) en de prijs bedraagt 220 fr. voor volwassenen en 150 fr. voor de kinderen. Aktie rijbewijs Ter voorbereiding voor de eksamens voor het behalen van een rijbewijs onder het stelsel «vrije begeleiding», organizeren KBW en KAV Schellebelle een lessenreeks die loopt over vier avonden. De lessen worden gegeven in parochiehuis 't Veer te Schellebelle op donderdag 26 juni, maandag 30 juni, donderdag 3 juli, en maandag 7 juli telkens vanaaf 20 u. Deelname in de kosten: 50 fr. per avond. Mariekerke, de Schelde en vis in al zijn smakelij ke aspekten... Drie grondige redenen om op 28 en 29 juni aanstaande naar het visdorp te trekken en er voor de negende maal de ver maarde Vis- en Folkloredagen mee te maken. Drie sterke troeven ook die het eensgezinde organisatiekomitee gepast en met volle overga ve weet uit te spelen. En de dichte drommen dagjesmensen die tel- kenjare tijdens het vierde weekend van juni in Mariekerke hoe dan ook neerstrijken, vormen wellicht de blijvende stimulans en moti vatie voor dit unieke gebeuren. Even uniek als Mariekerke zelf! De folkloristische animatie rond het centrale vis-thema en de ludieke aanpak met een steeds grotere variatie zijn immers de wezenlijke ken merken van de ziel van het dorp. Een glimlach is er twee waardI Je nog niet ingeleverde frank ook! Oesters met witte wijn bij fotoclub «De Waai», gerookte paling met wittekes bij de Palingboys, haring met ajuinsaus bij Dierenwereldkruis, Marie- kerkse vlaaien bij de Kon. Harmonie Verbroedering en de eerste verse mosselen in primeur bij CSC- SW/De Mosselhengst: een greep uit de vele tientallen visbereidingen en -delikatessen die een hoogtepunt vormen van gastronomie uit eigen dorp en streek. Naast het kulinair tafelen is er ook nog een ganse reeks aktiviteiten waarin de vis ander maal centraal staat: de open deur in een aantal visverwerkende bedrijven, de verschillende stands waar vis, paling en garnaal worden gekuist en bewerkt, enz... Niet te vergeten natuurlijk de alomgekende vismijn, waar men voor een prikje zijn diepvriezer kan vullen met levend vers lekkers. En tot slot zijn er de echte, onvervalste oude Scheldevissers die de vroegere techniek van het vissen met de «kuil» zullen demonstreren op de Schelde. Een Mariekerks hoogstandje op folkloristisch gebied! Naast dit alles is er natuurlijk nog de ludieke animatie «op z'n Mariekerks» met oude ambach ten, leurders, de belleman, de bolwedstrijd bij «de Wetses», zang, dans, muziek en spel... Kortom: Mariekerke, de Mariekerkenaars en 20.000 kg vis liggen aan je voeten! Algemeen en doorlopend pro gramma Zaterdag vanaf 13.30 uur en zondag vanaf 12 uur. Visaktiviteiten vismarkt op de kaai aan de Schelde. open deur in de aangeduide visbedrijven. visdemonstraties door oude vissers op de Schelde tussen 15 en 17 uur. vismijn: zaterdag te 14.30 uur, 16.30 uur en 18.30 uur; zondag te 11 uur, 15 uur, 17 uur, 19 uur. vis fileren, garnaal pellen, paling stropen, vis netten breien enz. visleurders met oude karren. de belleman trekt door de straten. Visgastronomie Tientallen warme en koude visdelikatessen in kook potten en op barbecues aan onvoorstelbare mini- prijzen doorheen gans het dorp in lokalen, tenten, langsheen straten en pleinen. Oude ambachten Vlas bewerken - vlegeldorsen - blokken maken - manden vlechten - hommelbouw - sigarenmaker - kantklossen - koperslager - tingieter - spinnen - weven - boter stampen - kaarsen trekken - kaneren - glas graveren enz. Kunstaktiviteiten muzikale rondgangen door diverse muziekgroe pen en fanfares. straatzangers en straatorgels. nationale en internationale volksdansgroepen. Allerlei Bolprijskamp - duivenprijskamp - volksspelen enz... Animatie over gans het dorp, langsheen straten en pleinen. En... gratis toegang. Aanvullend programma Zaterdag 28 juni 13.30 uur: officiële opening op de kaai door burgemeester Van Eetvelt met muzikale optocht van de plaatselijke harmonie Verbroedering en alle deelnemers in folkloristische klederdracht. De Ma- riekerkse reus «Sooi Spiering» zal hen op hun tocht begeleiden. aanvang van de feestelijkheden met alle deel nemers. muzikale rondgang van de harmonie. straatzang met «Sus Cavo». optredens van «De Boskantvrienden» en het Blaasquintet Branst. antieke straatorgels. Om 21 uur groot folklorebal in zaal Roxy, J. Hammeneckerstraat. Zondag 29 juni van 6 tot 12 uur rommelmarkt in de K. Van Doorslaerlaan. aanvang van alle feestelijkheden met alle deel nemers te 11 uur en het optreden langs straten en pleinen van: zangkoor Verbroedering van Mariekerke. Blaaskapel «Den Bookhamer» van Zele. volksdansgroepen «De Speleman» uit Oppuurs en een Schotse volksdansgroep. straatzang met «Sus Cavo» en «Mandus Paepen» muzikale rondgang met «De Strooien Hoedjes» uit Temse. het Blaasquintet uit Branst. T.H. De V.Z.W. «Jeugd en Mu ziek», gevestigd in de loka len van de stedelijke Mu- ziekakademie te Lokeren in de Groendreef (Hof ter Beu ken). heeft de eer het be langstellend pubhek van Lokeren en omstreken uit te nodigen tot het bijwonen van het Derde Lentecon cert, in de O.-L.-Vrouwkerk te Lokeren-Daknam op za terdag 21 juni 1986 om 20.30 u. Hilde Van Hiel, sopraan; Pierre Drauth, orgel en het koor «Fiori Musical» o.l.v. Jo Van Eetvelde brengen een zeer afwisselend pro gramma. De toegangsprijs bedraagt 150 fr. of 75 fr. voor leden van «Jeugd en Muziek» en 3-pasjes. In deze toegangsprijs is in- klusief een etentje met streekspecialiteiten Dit koncert heeft plaats on der auspiciën van het Mi nisterie van de Vlaamse Ge meenschap, Dienst voor Muziek en Kulturele Film. Het wordt georganiseerd door de Reynaert kring Daknam, in samenwerking met het Stadsbestuur Loke i ren. Jeugd en Muziek Loke I ren, de Stedelijke Akademii voor Muziek en Woord, dl o N.V. Kredietbank en hei Noordstarfonds van de Ver zekeringsmaatschappij «De Noordstar en Boerhave» Gent. J.V.l Sint-Niklaas. Vrijdag 13 juni vierde dartsklub De Boscopikkers hun kampioenen. Laureaat bij de heren werd Renaud Michiels, bij de dames was Anita Sijmoens aan de eer. Voorzitter van de vereniging, die inmiddels twee jaar bestaat, is Luc Sijmoens (delro) De veertigers doen van zich spreken in Sint-Gillis-Waas. Vrijdag 20 juni om 19 u. wor den op het gemeentehuis aan de Kerkstraat de veertigjari gen ontvangen. En in deelge meente De Klinge is zaterdag 21 juni ook een veertigjarige aan de eer: toneelvereniging Willen is Kunnen, die overi gens een ontvangst te beurt valt in vergaderlokaal Gou- kensberg in De Klinge. (wv) Wie op de een of andere manier kunstzinnig is ingesteld mag vooral niet nalaten om op zaterdag 21. zondag 22 en maandag 23 juni 1986. telkens van 11 tot 22 uur een bezoekje te brengen aan het taverne «Scheldezicht» aan de Sint-Amandse Kaai 24, waar op vrijdag 20 juni 1986 om 14 uur de openingsreceptie plaats vindt van een tentoonstelling met werken van Omer Van Vosselen. Vormt de openingsreceptie tentoonstelling is méér dan een niet onbelangrijk on- de moeite waard om er een derdeel van het hele opzet, bezoekje aan te brengen dan zijn het toch de werken van deze raskunstenaar, van de begenadigde kun- waarvan werken te vinden stenaar Omer Van Vosse- zijn in Rotterdam, Londen, len die meer dan de moeite Oxford, Parijs, Caracas waard zijn om er enige (Venezuela), New York en uurtjes bij te verwijlen. Canada. Inderdaad een begenadigd Kenmerkend voor de waar kunstenaar wiens artiestie- dering welke Omer Van ke produktie olieverfschil- Vosselens werk geniet was derijen op doek, potlood de opdracht die hij, tijdens en krijttekeningen op pa- een verblijf in Engeland, pier, vooral portretten, stil- kreeg voor het Koninklijk levens en bloemstukken Hof om het portret te schil- omvat. deren van de rechter van de Omer Van Vosselen werd koningin, op 22 april 1934 geboren te Echt de moeite waard deze Beveren en kreeg opleiding tentoonstelling in de bo- aan de Stedelijke Acade- venzaal van taverne «Schei- mie voor Schone Kunsten dezicht» te Sint-Amands. te Sint-Niklaas van 1950 tot Aimé 1953 (o.l.v. kunstschilder G. Fonteyn). In 1954 vervolmaakte hij zijn kunnen aan de Stede lijke Academie van Luik, waar hij werkte onder lei ding van Frans Houben. Terwijl hij later, nog privé- lessen volgde bij de Ant werpse portretschilder Jan Van Puyenbroeck. Vooral inzake portretschil deringen scheert hij hoge toppen en zijn portretten vallen op door een scherpe natuurgetrouwheid en een psychologische diepgang, waarbij de gemoedtoestand van zijn personages duide lijk tot uitdrukking komt. Ook inzake stillevens kan Omer Van Vosselen ge rangschikt worden bij de besten van zijn soort. Dat kan je vooral ervaren bij werken als «Stilleven met soepterrine» en «Zelf op één snaar kan men zijn her inneringen ophalen». Met andere woorden, deze Dit jaar bestaat de jockeyklub Van Cauteren, ondervoorzit- Pompierken, gevestigd aan de ter Helmut Sabbe, kassier Pe- Paardentrap in Dendermonde, ter Baeyens en de kommissa- uiteraard in café 't Pompier- rissen 'Hans Goedgezelschap ken, vijf jaar. en Luc Van Cauteren. Het bestuur bestaat uit vol gende mensen: voorzitter Dolf steunkaartenaktie georgam seerd. De lijst met de winnet- de nummers is te verkrijgen i het lokaal. De eigenaars va: één of meer winnende nuc- hun prijs ga* Dendermonde. De Jockey-leden in feest, (vh) KAV daguitstap KAV Wichelen gaat op zaterdag 21 juni op reis. De bestemming is de Voerstreek en in de namiddag trekt men door naar het Dnelandenpunt. Naar Lourdes KBG Zele gaat naar Lourdes en als voorbereiding op deze bedevaart wordt op 24, 25 en 26 juni telkens in de avondmis van 18 u. in de Sint-Lutgardiskerk een voorbereidingstriduum gegeven. Lokeren. Met een «dobbelken» in de hand was zanger kunstenaar Vermandere ten zeerste opgetogen over zijn tentoonstelling, (polo) Kunst als hobby De Culturele Centrale Zele en Kouter organiseert een tentoon stelling onder het tema «Kunst als hobby» in het Volkshuis in de Kouterstraat te Zele. Men kan deze tentoonstelling bezoeken van zondag 6 tot en met dinsdag 8 juli van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur. De ABW-kadetten, jongelui van 12 tot 16 jaar, trekken dit jaar vanuit Sint-Niklaas naar het Natuurvriendenhuis in Fraipont, gelegen tussen Spa en Chaudfontaine. Ze verblij ven daar op kamp van 28 juli tot en met 5 augustus. Leden van het ABW betalen 4.000 frank, niet-leden 4.300 frank, twee kinderen uit één zelfde gezin kunnen tegen be taling van 7.200 frank (leden) of 8.200 frank (niet-leden) mee op kamp. In die prijs is begre pen vervoer, verblijf, begelei ding en verzekering. Info krijg je via telefoonnummer 776.35.14 bij Brigitte Van den Broeck, tijdens de kantoor uren in de voormiddag. (wv) Het lustrumjaar van Jeugd en Muziek loopt zijn laatste optreden tegemoet. Het is bijna traditie dat Jeugd en Muziek haar jaar afsluit met een climax, zo ook dit jaar. Na Frangois Glorieux, SEM-studio, Jeugd harmonie Dynamic, The Wall en het Kem- pisch Jeugdorkest zal volgende week woensdag 'the Jeggpap N.O. Jazzband' dit voortreffelijk jaar af sluiten. Deze Dendermondse formatie, die wij u allicht niet meer hoeven voor te stellen, zal een lang verlangde en genietbare douche zijn na de examen- koorts. Toch, beste lezer, even uw aandacht! The Jeggpap' treedt niet op zoals gepland in het Koninklijk Athe neum aan de Geldroplaan, doch wel in het nieuwe internaat aan de Galeidestraat op woensdag 25 juni. (bob)

De Voorpost | 1986 | | pagina 10