ST.-ftUENTIN I 65' GROTE PRIJS VAN TERJODEN VOOR EDDY PLANCKAERT BART HEIREWEGH SNELLER DAN ZIJN NEEF ST.-QUENTIN ALOIS VAN RAEMDONCK TOURS-LAUREAAT IN UNION WAASLAND PATRICK HEIREWEGH IS IN AANTOCHT open vraag, F Eddy PlanckaertTe Impe, 3. MichaJo do Frijns, 5. Wifcdi 6. Gino LigneeJan ïns, 8. Fons Vajan Roger Illfjae! Wijnant, lijiis VOETBAL 20 - 20.6.1986 - De Voorpost DUIVENSPORT MiELRENKLN P DANNY VAN PUYVELDE, DIERICKX-VISSERS, GEORGES ROELS, LEON WAUMANS, VAN MALDEREN-MERCKX RUDY BUYST, JOZEF RASSCHAERT EN VERDOODT EN ZOON De traditionele Noyonvluch- 20 duiven op de uitslag zette, ten werden vorig weekeinde Vorige week waren dat er 19 noodgedwongen vervangen en op twee weken klokte hij 37 door de kortere St.-Quentin- prijzen van 40 ingekorfde jon- vlucht. Een geval van heir- ge duiven. Vroege duiven voor kracht was een staking van de Leon Smekens, Pierre Schiet- Franse vrachtwagenbestuur- tecatte. Een bijzondere ver ders, die de industriezone van melding voor Luc De Maes- Noyon hadden bezet, zodat de schalck met de 6e, 7e, 9e, 11e omgeving was afgezet en de en 7 prijzen van 9 duiven. Ook n.Wcokj vergezellen, met hun Gerard De Wandel was tevre- duiven, ruim 150.000, naar het den met 7 op 10. Bij de oude dichterbij de Belgische hokken duiven won Gilbert Van den gelegen St.-Quentin moesten Hof niet alleen de vlucht maar afzakken. Hopelijk is dit een met daarbij nog de 3e, 19e en eenmalige wijziging, maar het 26e prijs was hij goed voor een is best mogelijk dat op langere 4 op 4. Cyriel Van Hecke was termijn de lossingsplaats zijn evenknie met de 2e, 5e, Noyon in gevaar komt. De 7e, 14e, 22e of 5 op 6. Vroege industriezone breidt er steeds duiven voor Theo Van Elsu- uit en er komt plaatsgebrek weghe, Vercauteren-Moeren- voor de vrachtwagens. Ook hout. Petrus Steeman en Hec- werden er aanplantingen ge- tor Vercauteren. Gilbert De daan zodat de bewegingsmoge- Vijlder won bij de jaarlingen lijkheden voor de vrachtwa- voor Petnis Seymortier (2e en gens verkleinen en anderzijds 3e), Gilbert Van den Hof 4e, Het zonnige weer en de in zet van de renners zorgden voor een onvergetelijke wie- lemamiddag. Reeds van in het begin zat er animo in de koers, vooral een bedrijvige Eric Vanderaerden wou wat force ren. Ook de streekrenners Pe ter Van Impe, Willem Wijnant en Wiliy Teirlinck toonden zich in de beginfaze van hun beste zijde. Opmerkelijk was zeker hoe de zeventig profs, ondanks de broeiende hitte, hun konditie wilden bijschaven met het oog op het nationaal kampioenschap in Merchtem van volgende zondag. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er vier koplopers: Michel Goffin, Eddy Planc- kaert, Ludo Fryns en Peter Van Impe. De achtervolgers zaten toen op één minuut. In Nieuwerkerken, op zowat 5 ki lometer van het einde, slaagde Eddy Planckaert erin weg te glippen van zijn medevluchters en hij behield nog 200 meter voorsprong aan de streep. Na hem kwamen Peter Van Impe, Michel Goffin en Ludo Frijns. Willy Teirlinck won de spurt van het peloton. "Ik ben naar Terjoden geko men om te winnen, verklaarde Eddy Planckaert na de wed strijd. Mijn moeder werd 68 en er moesten bloemen op tafel komen!" Veel tijd kreeg Eddy niet. Nog maar pas was het zweet weggewist of hij vertrok met de andere Panasonics naar Merchtem om er het parcours van het Belgisch kampioen schap te gaan verkennen. Of Eddy ook daar de snelsti zijn blijft een open Uitslag: 1. Eddy 2. Peter Van Goffin, 4. Luc ly Teirlinck, t 7. Mare Baete Katwijk (NI), 9. Johan Va Velde (NI), 10. gems, 11. Willem Luc Govaert, 13. Yves mus, 14. Stefaan Van 15. Ad Tak (NI). JUNIORES IN HAMME bekijken de Noyon mensen de Belgische duiven maar met 12e, 39e, of 3 op 3), verder Vercauteren-Moerenhout, Cy- scheef oog en ze hebben ze nel Van der Haeghen, Cyriel liever verloren dan gewonnen. Van Hecke, Gilbert De Block. Te Zele-Huivelde speelde Dan- Een knap resultaat voor Gil- ny Van Puyvelde zich in de bert De Wandel met 9e en 10e, kijker met le, 2 en 8e prijs. ne Qf 3 op 4. Vroege duiven voor Petrus De Te Dendermonde is het Geor- Bruyne, Jozef Chnstiaens, Ka- ges Roels of wie had u ver- miel Heirman, Gustaaf Van wacht die zich als de onvoor- Hollewinckel, Dirickx-Vissers. Van Winckel-Van Herreweghe het geval met Andre Coppie- ters, die met de 5e, 12e, 16e, de eerste serie won en ook de i(fc~ 12e,' 13e), Freddy eerste melker was met vijf Gaston Reyns. Van den Berge was met de 2e en 10e prijs goed voor de eer ste serie. Kopduiven voor Re- waardelijke koploper teert met de le, 2e, 8e prijs als Duivensport. Walter Haentjens, een mooie serie uit Saint- met de 7e, 8e, 10e kreeg zijn vroegste vermeldingen. Vroe- Quentin (bvw) deel van dekoek en daUs ook ge duiven voor Emiel Pletinck, U"* A~J" Daman-Dierickx, Achiel Pont Ste. Maxence en daar Rooman, Alois Geldof (6e, maakte Maurice Uyttendaele i, een goede beurt met de le en - j2e prijs. Verder kopduiven volgduiven. Edward De jn het Samenspel B.L.M.O. voor Alfons De Vuyst, Jean Brandt speelde sterk met de (Buggenhout-Lebbeke-Minne- Valck, O. Van Caelenbergh, oude duiven met de le en 8e straat-Opdorp) won Jules Petrus De Greef, Frans Si- a n'te resultaatMarcel Mannaert bij de jonge duiven chien, Gaston Eeckhout, José jg vjucht voor Leon Waumans Erauw, Maurice Poppe. Bij de (2e en 7e), Albert Walraevens jaarlingen stond er geen maat (3e, 5e, 6e), Jozef Philips (4e, op Frans Sichien met de le, 2e, ne Cooreman, Dienckx-Vis- 10e, 14e), Frans Van Stichel, 4e prijs als resultaat. Bij de sers, Georges Roels, Gerard Maurits Thierens. Bij de oude best geklasseerden ook nog de Roels, halter Haentjens, Fir- duiven was het Frans De Vijl- gebroeders Van der Borght, min Roels (9e en 11e). Bij de der die won voor Petrus Brug- Jose Erauw, Maurice Uytten- duiven le en 3e voor Van geman, Marcel Waegeman, dale, Van Leuven en zn, Ba- Doorslaer-Chnstiaens en vroe- jozef Quisquater (4e en 15e), ziel Poppe, Urbain Vermeiren, duiven voor Gilbert jean Van Biesen, Emiel Van Philip Van Limbergen. Georges Van de den Abbeele (6E en 7e), Jan Te Lokeren haalde Rudi Buyst A Wauman, Petrus en zn. Van met de jonge duiven de hoog- den Steen (9e en 10e), Jules ste onderscheiding met de le Rene Cooreman, Aviel Thaey Mannaert (11e, 14e, 16e). Bij en 2e prijs. Knappe prestaties en Van Winckel-Van Herre- de jaarlingen Emiel Van den voor Leon Vermeulen, Rudi weghe. Dierickx-Vissers won- Abbeele met de le en 8e prijs Consériere (4e en 9e), Emiel nen de ereprijs met de jaarhn- de uitblinker. Kopduiven voor De Vos, Jozef Verschueren gen voor Van Doorslaer-Chri- Robert Meskens, Jan Van (6e en 19e en beste serie), stiaens, Walter Haentjens (4e Akoleyen, Jozef De Coninck, Octaaf Van Looy, Victor Van 10 ó™?1 ÏK?"* J®11 Waumans, Verheyden-De Puyenbroeck (8e, 13e 18e), 18e), Gilbert D Heer, Benoit R0p, Andre Smekens, Frans Gustaaf De Caluwe, Willy Maes. Het hok van Roger Van Bourgeois. Schram. De gebroeders Van Garsse zorgde voor de stunt je Lede bewees de Berlaarse tan Hille zegevierden bij de oude dem Van Malderen-Merckx duiven voor Willy Schram (2e nog eens de kracht van hun en 10e), Andre Schram, Leon- - - jonge duiven hok met de le, ce Haemerlinck (4, 5e, 6e), In het Tweeverbond Zele was 4^ I5e, 16e als vroegste aan- Andre Taelman, Jozef Van het eerste prijzen specialist gjften Goede resultaten voor Kerckhove, Robert Rogiers, De Dijcker-Dhaeseleer, Gas- Octaaf Van Loo, Roger De ton Use, De Dijcker en zn., Vriese mikte in de roos bij de Richard Ydens, Urbain Ver- jaarlingen voor Georges Aper, meiren, Jozef Van Overmeiren Roger en zn. Serraes, De (11 prijzen van 18 duiven), Meester-De Pauw, Aime Van Dominique Roelandt, Frans de Putte, Aime Consériere. Keppens. De oude duiven van Te Uitbergen werd de vlucht D'Heer, Wielle, Andre Geerinck, A, en zn. De Corte (6e en 7e). met de 3e, 6e, 16e, 21e, 29e. 31e, 61e, 64e, 67e of 9 op 10 prijzen. Dierickx-Vissers die de vlucht met de jonge duiven won. Het hok in de kijker was dat van Gilbert Van den Hof, die met de 2e prijs begon, aan de 55e prijs reeds met tien duiven op de uitslag stond en 18 van de met jonge duiven gewonnen door Jozef Rasschaert voor Lucien De Smet, die met de 2e prijs begon en 5 prijzen van 7 duiven won. Verder Mare De Coster, Theofiel De Vlee- schouwer, Albert De Marte- laere, August Vion (6e, 9e, 11e). In de St.-Niklase Verbroede ring ging de zege bij de oude duiven naar A. en zn Van Vlierberghe voor Freddy Dela- court, Vereecken en zonen, Gustaaf Varendonck, Ver doodt en zn, Placie Joris (6e en 11e), Alfons Jacobs, Florent Van Broeck (8e en 13e), Leon De Kraey (9e en 12e), Andre -Truyens. Bij de jaarlingen wonnen Vereecken en zonen voor Verdoodt en zn (2e, 7e, 9e, 11e), Gustaaf Varendonck, Alfons Jacobs, Andre Uytden- houwen, Albert Pijl, Leon De Kraey. De duivinnen vlucht ging eveneens op het palmares van Vereecken en zonen voor Verdoodt en zoon (2e, 7e, 9e), Leon De Kraey (3e en 10e), Andre Uytdenhouwen, Ed ward Van de Vijver, Albert Pijl, Gustaaf Vaerendonck, Rene Van Puyenbroeck. De jonge duivenvlucht was voor Verdoodt en zn, met de 8e prijs als toemaatje. In de top tien noteerden we Eddy Van Puymbroeck, Van Boxelaer en zn, Beck-Maes, Louis De Rijc- ke, Andre De Rudder, Henri en zn Van Royen, Agnes Tem merman en R. De Cock. Beno De neefjes Bart en Patrick Heirewegh waren in eigen Hamme samen de finale inge trokken. Onderling hadden zij het plannetje opgevat om hand in hand naar de aankomstlijn te trekken en de eerste plaats te delen. Vooraf adviseerden ze de BWB-afgevaardigde die hen verwittigde dat op zo iets een sanktie zou volgen. Me téén werd van het plan afge zien. In de spurt toonde Bart zich duidelijk sterker dan zijn neef. De wedstrijd op zichzelf bood overigens maar weinig spektakel. Amper 23 renners waren aan de inschrijvingstafel voorbijgekomen. Al in de tweede van de zestien af te leggen ronden werd het kaf van het koren gescheiden. Even later trok Gert Maes al leen in de aanval. Die werd afgeslagen onder impuls van Bert Van Gucht, Gino Verberckmoes en Bart Heire wegh. In de vierde ronde gingen vijf renners in de spits rijden. Gino Verberckmoes, Gert Maes, Bert Van Gucht, Bart en Patrick Heirewegh. Binnen de kortste tijd hadden deze vijf renners een voorsprong verwe- Wielrennen. Tijdens de junioreskoers in Hamme kwamen achteraan Zeienaar Van Cauteren, wel dichtbij de leiders, nu in (vh) zenlijkt die haltweg 1 minuut zelfs nog greep lossen. De vijf 40 sekonden bedroeg. Luc Van leiders bleven buiten schot. Op Cauteren, Alain De Wijn- zowat twintig kilometer van gaard, Peter De Meulemeester het einde trokken Bart en Pa- en Gino Vercauteren poogden trick Heirewegh er onder hun tevergeefs een achtervolging in beiden vanonder. De rest van te zetten. Gino Vercauteren het verhaal is gekend moest ingevolge tegenspoed Van de drie achtervolgers deze drie achtervolgers, uw aanpikken zat er niet n rukte Gert Maes zich en legde beslag plaats. Gino werd vierde voor Bert Gucht. De rest van het mersveld had op dat al de wedstrijd verlaten. VWB-Wielrennen. Bij de B-renners in Hamme won Van den Bogaert met voorsprong (vh) Duivensport. Danny Van Puyvelde haalde een eerste en een tweede prijs met jonge duiven uit Saint-Quentin (bvw) Duivensport. Jules Dierickx-Vissers uit Zele met verzorger - Fredjen Dheer: twee eerste prijzen uit Saint-Quentin (arch) In het verbond St. Giliis-Baas- rode-Moerzeke-St. Amands werd de bonserie vlucht' bij de jonge duiven gewonnen door Petrus Van Walle voor Jozef De Donder, Alfons en zn. Spa noghe, De Buyser en zn, Xa- verius Jacobs, Van Ransbeeck en zn, Charel Geennck (7e en 9e), Van den Eede-Schou- waert en Van Geert en zn, Jean Leemans. De eerste bon serie werd gewonnen door Al fons en Julien Spanoghe aan 35e prijs met de 7e en 8e afgegeven duif. De tweede bonserie was voor Van Geert en zn. De superbonserie van vier duiven aangeduid ging ook naar Grembergen naar de jonge duiven specialisten Al fons en Julien Spanoghe, maar daarmee was de kous niet af, want ze klokten ook nog de tweede superserie. De Vriend Alfons zal er nog een «pale- aleken» op besteld hebben. Bij de oude duiven rolde And- re Van Uytvanck de prijskamp op met de le, 3e, 5e, 19e van vier duiven. Vroege duiven voor Kurt Maes, Damiaan Van Keer, Alfons en zn Spanoghe, Sylvain Verstraeten, Van den Eede-Schouwaert (8e en 11e), Louis Geemaert, Wilfried Boon. Bij de jaarlingen beves tigde Andre Van Uytvanck met een nieuwe overwinning de superkonditie van zijn kolo nie. Vroege duiven voor Kurt Maes, Karei Van Bruyssel, Louis Geemaert, Frans Pau wcis, Jean Leemans (6e en 8e), Sylvain Verstraeten Patrick De Landsheer. Beno Bij de oude duiven klokte Verstraete (2« en 4'), Jan Al- Alois Van Raemdonck de berdienst, Godelicvc Buysse, hoofdprijs op de Tours vlucht Michel Van Peteghcm, Cop- voor Gilbert Van Miegroet, pens-De Schepper (8' en 10"), Urbain De Maere, Gebroeders Jan De Backer, Gerard De Meidewater, Gerard Van de Bruyn en Roger Van Quicken- Wiele, Luc De Frenne, Michel borne. Bij de duivinnen klok- Van Peteghem, Raoul en zoon ten Raoul en zoon Vcrstaete Verstraete met de 3' en 9*. Een de 1' en 3' prija voor Jan sterk resultaat voor Coppens- Alberdienst (2' en 5'), Michel De Schepper met de 10-, 11', Van Peteghem, Coppens-De 15*. 16', 18*, 36' als vroegste Schepper, Armand Scghers, meldingen. De jaarlingen- Antheunis-Van Goethem. - J vlucht ging naar Maurits De BENO Duivensport. Alois Van Raemdonck uit Belsele-Puivelde Schrijver voor Raoul en zoon won Tours in Union Waasland (arch) De tijd dat men Patrick wegh zomaar uit de wielen rijden is lang vervlogen De junior uit Hamme teert zich opvallend d< weken. Twee keer tweede, driemaal derde voorts nog een rits aan plaatsen. Winnen zit er de Hammenaar niet in. «Dat komt wel», zegt «Ik zal niet iedere wedstrijd mijn neef botsen. Vorig einde heeft hi Dat gebeurde veren. In de spurt kan ik hem niet wedijveren, de wedstrijd zelf ben ik op minst even sterk. In eigen meente waren we vorige dag samen voorop. In de ste ronde heb ik een paar gepoogd om weg te Ik werd telkenmale terd. Bart heeft zich mijn wiel opgehouden en seerdc zijn krachten tot neer er moest gespurt Ik besefte vooraf dat ik onderspit zou moeten Patrick Heirewegh heeft laatste maanden veel kracht gewonnen, geniet hij het voordeel dat alle dagen ongestoord kan nen en zich voorbereiden de wedstrijden. Hij is werkzoekende, wat het voordeel biedt dat hij over zee van vrije tijd beschikt. Tot het einde van het blijft hij junior en stelt overwinningen in het vooni luV< zicht. Komend weekeinde gtioorc hij in Sint-Amands aan de sla3 Liefhebbers voetbal. VK 't Vlietje behaalde de titel in de zondagvoormiddagreeks van het Vlaamse Sportverbond (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20