ENKEL DE MINIEMEN VAN V.A. LATEN HET AFWETEN EN TOCH NOG RODANIA! aPORT DRIEPUNTERS VOOR RUBBENS EN RET BAASRODE ADEC EN ZELE DURMEN NOG ALTIJD AAN DE STAART ZATERDAG 28 JUNI KLEINE FINALE IN HAMME De Voorpost - 20.6.1986 - 25 KAATSEN CA RACE CMJCf wwossrtw G»MCt ^mOSSUli *0f«2f»! Kaatsen. De mannen van II wonnen tegen Euro-Trucks in de Hamse loert tttjMjMia» EDOV^VBl*» 3 2 kaatsen in baasrode 3 4 GEWEST AALST- DENDERMONDE BEVORDERING V.A. BAASRODE - GUZEGEM 15-5 (8-2) Na de perikelen in het V.A.- bestuur tijdens de voorbije week rond het al dan niet op stellen van de jonge Wim Gaes, werd de knoop toch definitief doorgehakt en het aankomend talent verscheen in de basisploeg vanaf het be- ginsignaal. Het V.A.-bestuur heeft duidelijk kleur bekend met deze opstelling door de eigen jeugd speelkans te ge ven. Waarvoor dient anders zo'n grote jeugdwerking? De toekomst van de klub lijkt verzekerd te zijn. Buiten deze Wim Claes zuilen binnen een tweetal jaren nog een paar zeer belovende jongeren hun neus aan het venster steken. De jeugdwerking begint vruch ten af te werpen. V.A. Baasrode startte met een andere mental ingesteldheid dan tegen Pelote Opstal. On der impuls van een sterk uit pakkende De Clercq konden de palingboeren via 2-0 en 4-0 tot zelfs 6-0 uitlopen. Gijze- gem reorganiseerde zich en Verleyen, die bij de bezoekers moeilijk aan banden te leggen was, kon tot 6-2 milderen. Beide ploegen gingen de rust in bij een 8-2 score. Tijdens deze eerste helft speelde de ganse V.A.-ploeg heel regel matig, met een opvallende goede verstandhouding tussen de jonge Wim Claes, die op OOK ALLES VOOR ZOMERSPORTEN klem-midden geposteerd werd en groot-midden De Clercq. Na de rust verscheen Gijzegem vechtlustiger op het terrein en leek vastbesloten een punt bin nen te halen. Het kwam op 8-3 en later op 9-4. De thuisploeg, die niet van plan was een punt af te staan begon sekuurder te spelen en zorgde voor een 11-4 en 12-5 stand. V.A. Baasrode had het geluk een beetje aan zijn kant of was het Gijzegem dat onkans kende? Baasrode won heel wat spelen na een gelijke 40-40 tussenstand. Alzo wees het scorebord 14-5. In het laatste spel was Wim Claes aan zijn opslagbeurt toe. Hij ver zorgde zijn opslagen en hier door werd een 15-5 eindstand vastgelegd. Wim Claes heeft zijn debuut (en dit voor een volledige wed strijd) niet gemist. In de terug slag werd hij heel weinig aan het werk gezet, maar hetgeen hij in zijn buurt kreeg heeft hij schitterend afgewerkt. Met zijn opslagen alleen al heeft hij eenieder overtuigd van zijn kunnen. Men moet deze jongere laten spelen om hem de mentaliteit en de sfeer in de ploeg te laten meema ken. Een pluim verdienen al vast De Clercq en Verheyden, zij aanvaardden duidelijk Wim Claes in hun midden. Aan raadgevingen en aanmoedigin gen had Wim niet te kort. Vader Francois Claes en Fran cois Cassiman lieten zich even min onbetuigd om deze ben jamin van de ploeg met raad en daad bij te staan. PUPILLEN KASTEL B 3(0 V.A. BAASRODE 10 (5) De leiders uit Baasrode lieten vanaf het begin meteen al blij ken dat met hen niet te spotten valt. Onmiddellijk namen ze het spel in handen en ze bouw den via 0-2 en 0-4 een 0-5 ruststand uit. De tegenstand van Kastel was zeer minimaal, zodat trainer-coach Verheyden zich de weelde kon veroorlo ven. De Maeseneer en Cassi man in de ploeg te brengen. Kastel kon na de rust iets meer ZEELSE KAATSKOMPETITIE Uitslagen Rosseels - Rubbens 3 - 15: De kampioenen verrasten de thuisploeg met een snelle start 0-6. Langs De Geyter bereik ten zij een 1-8 rustscore. Toen de thuisploeg tot vier spelers werd herleid stevende Rub bens naar een moeiteloze 3-15 overwinning. Gorion-Ret - Gemeenteperso- neel 4 - 15: Dit treffen kende een hoopvol le start met een 4-8 rustscore waarbij de wedstrijd nog alle kanten uitkon. Na de pauze kwam Gorion niet meer aan de winst. Luc Heirwegh liet bij de bezoekers niets meer aan het toeval over en stimuleerde zijn maats naar een duidelijke 4-15 zege. Klassement 1. Rubbens 6 16 2. Inex/AVDV 5 12 3. Ret/Gemeenteper. 6 11 4. Van de Moortel 4 8 5. Rosseels 6 6 6. Durmen 5 4 7. Gorion 6 0 Wedstrijden 21 juni Durmen - Inex/AVDV (Ediers) Ret/Gemeentepersoneel - Van de Moortel (Wauters) Gorion - Rosseels (De Beule) (ajz) inbrengen en slaagde er dan ook in de achterstand te milde ren via 2-6 en 3-7. De jongens van V.A. rondden nadien de match af en ze leg den de eindcijfers vast met 3- 10. De zoveelste driepuntenze ge van de Baasroodse pupillen, die de zegereeks van de ploeg van vorig seizoen verder- zetten. Baasrode mag niet versagen en het moet op zijn hoede zijn voor belagers. De achtervol gers van V.A. laten evenmin een steek vallen. Zoals de ploeg van trainer Verheyden momenteel draait, moet ze voor niemand of niets onder doen en zou het behalen van de titel geen problemen mogen opleveren. MINIEMEN V.A. BAASRODE 9 (5) WIEZE 10 (2) Wieze, leider in de rangschik king, moest V.A. partij komen geven in de Baasroodse ves ting. De V.A. -spelers konden alleen nog titelambities koeste ren indien ze Wieze ver sloegen. Baasrode kende een goede start, want het was eerst uit de startblokken. Het kon met heelgoed samenspel tot 2-0 uit lopen om nadien via 3-1 de rust met 5-2 te bereiken. Afgaande op het geleverde spel kon men de vraag stellen wie de echte leiders waren. Na de verfrissing kon V.A. Baasrode het eerste spel van de tweede helft binnenhalen en het bracht de score op 6-2. Een minuspunt bij V.A. was, dat kapitein Bart Claes opval lend zenuwachtig akteerde. Hij werd nadien door Wieze zoveel mogelijk uit de wed strijd gehouden, door te zor gen dat de ballen buiten zijn bereik werden geleverd. Dit maakte hem zo nerveus, dat het weinige dat hij ook te ver werken kreeg, niet naar beho ren afwerkte. Wieze zette alles op alles en de spelers van V.A. konden van sommige geboden kansen geen goed gebruik ma ken. Wieze kon zonder te overheersen terug in de wed strijd komen. Baasrode strooi de gul geschenken uit en ge makkelijk binnen te halen spe len werden uit handen gege ven. Wieze kwam steeds dich ter: 6-3 en 6-4. Baasrode maakte er nadien 7-4 van en bleef tot 9-6 aan de leiding. Het onverwachte gebeurde toch. De weerstand van V.A. knakte en de leiders kwamen opzetten: 9-7, 9-8 en zelfs 9-9. Wieze, dat voordien alle hens aan dek had geroepen om toch maar één puntje uit de brand te slepen, kwam opeens nog aanspraak maken op de totaal zege. Wat niemand van de om- staanders had verwacht, ge beurde in het beslissende laat ste spel. Wieze nam hierin dui delijk de bovenhand en het won deze spannende, maar weinig hoogstaande wedstrijd met 9-10. De leiders geraakten maar éénmaal op voorsprong, maar dan wel op het goede ogenblik. Het is een kunst te weten wan neer men zijn jump moet plaatsen als de tegenstander vergat zijn werk te doen. Zoals de wedstrijd zijn verloop ken de is het duidelijk, dat de Baasroodse ploeg over de meest kwalitatieve spelers be schikt. De ploeg is speels en ze geeft te gemakkelijk spelen uit de hand, in de plaats van de tegenstander de genadestoot toe te dienen. Kwaliteit in huis is nog altijd niet gelijk aan een goede ploeg. Het is aan trainer-coach Frangois Claes om zijn spelers tot een homogeen vijftal te kneden, die mekaar bijsprin gen ingeval een medespeler het laat afweten omdat hij in een mindere dag verkeert. Claes blijft geloven in zijn jon gens, ondanks de ontgooche ling bij het verlies van deze match en de titel. V.A. ver diende dit seizoen de titel niet en Baasrode blijft verder wer ken voor het volgend seizoen. KADETTEN WIEZE 5 (0) V.A. BAASRODE 13(7) V.A. Baasrode moest, na de opdoffer van vorig weekeinde tegen Toekomst Buggenhout, op bezoek bij Wieze. Het slechte weer speelde V.A. toen parten en met zulk mooi weer waren er ditmaal geen exskuses mogelijk. Vanaf de start domineerde V.A. zijn tegenstander. Onder impuls van kapitein Van Dam me liep het onmiddellijk uit tot 0-2. Nadien werd de voor sprong verder uitgebouwd, via 0-5 tot zelfs 0-8, vooraleer Wieze bij machte leek het non chalante spel van de bezoekers af te straffen. Het met een dikkenek-allure spelend V.A.-vijftal werd met een met de neus op de feiten gedrukt en Wieze bracht de score op 4-8. Van Damme, die zijn krachten samenbundelde mett Quisqua- ter gooide het roer om. Deze mentaliteitsverandering liet V.A. toe opnieuw te overheer sen en het bouwde een voor sprong uit tot 4-10 en 5-11 om later de wedstrijd af te ronden met 5-13. Een nieuwe driepuntenzege voor V.A., spijtig dus voor kapitein Van Damme en zijn maats dat tegen opponent Toe komst Buggenhout de zege zo maar ten geschenke gaf. Bij de kadetten zijn er twee topploe- gen, V.A. en Toekomst. Dat deze twee ploegen juist dit jaar tegen elkaar moeten opboksen komt de kaatssport en de spe lers ten goede. Toekomst blijft in een toptref- fen koelbloediger, wat het de titel oplevert. JUNIOREN V.A. BAASRODE 13 KASTEL 2 Nadat de wedstrijd reeds was uitgesteld, kreeg die uiteinde lijk toch zijn beslag. Het kam pioenschap bij de junioren treedt in zijn beslissende fase. Kastel, momenteel leider, moest op bezoek bij het op de tweede plaats geklasseerde V.A. Baasrode. De Bezoekers moesten beroep doen op twee invallers en V.A. daarentegen kon op zijn sterkst aantreden. Vanaf het eerste fluitsignaal nam V.A. onder impuls van een goed spelende Wim Claes de teugels in handen. V.A. leidde dan ook vlug via 2-0 met 3-1. Achterman Van Damme en klein-midden Cammu lieten zich ook niet onbetuigd en steunden Claes. Via 5-1 werd een 7-2 ruststand bereikt. De voorsprong was vooral te danken aan het uitstekende te- rugslagwerk van Wim Claes, die eveneens verscheidene bal len los over keerde. Na de pauze kreeg men een zelfde spelbeeld. Het werd 8-2, waarna de verzorgde opslagen van de ganse thuisploeg, maar in het bijzonder van Quisqua- ter, Baasrode toeliet zijn voor sprong verder uit te bouwen. De betere spelers van de be zoekers, Aubroeck en Van Duyzen, konden niets inbren gen tegen dit kollektief en zeer sterk akterend Baasrode, om dat ze te geïsoleerd stonden. De thuisploeg legde via 10-2 de eindcijfers van 13-2 vast. Met een een driepuntenzege en dat tegen de leiders. Op vier mat chen van het einde komt V.A. Baasrode verrassend aan de leiding van de rangschikking en is vastbesloten deze niet meer uit handen te geven, tot groot ongenoegen van de Ka- stelse ploeg. Fernand Claes is de koning te rijk met dit resul taat. Het is een beloning voor zijn streven en het rotsvast vertrouwen dat hij in zijn pou- lains stelde. Hij heeft er ook alles voor over om deze jongens in ideale om standigheden te kunnen leiden. Een kollektieve verrichting van V.A. Baasrode, waarin zelfs de ingekomen Erpels met zijn prachtprestatie de glans- verrichting van Baasrode ver volledigde. Kaatsen. De Beker van Hamme werd vrij verrassend gewonnen door Rodania (vh) Zelden heeft een bekerfinale zulk dramatisch verloop gehad als deze keer. De lottrekking wilde dat de grootste kansheb bers in de eerste wedstrijd al tegen elkaar werden geplaatst: Van Malderen/Sneeuwwitje en De Keersmacker/Rodania. Van Malderen pikte hier het eerste spel mea en ook het tweede toen Segers zijn spel verkwanselde met bij het op slaan steeds buiten te slaan. Toen Van Malderen na een 40- 40 ook nummer drie binnen haalde was er paniek bij De Keersmacker. En wie zou niet panikeren. 3-0 is al een forse (5-1) veranderde het spelbeeld volkomen. De Keersmacker/ Rodania zag dat er nog kansen waren en grepen die met beide handen. Het werd een slepend en zenuwachtig duel tussen een ploeg die begreep dat het nog kon en een Van Malderen vijftal dat tevergeefs naar iets zocht om De Keersmaecker/ Rodania-ploeg op afstand te houden. Maar toen de score gelijk was (5-5) sloeg Van Mal deren/Sneeuwwitje helemaal overkop en zagen ze hun tegenstander naar een 5-7 overwinning gaan. De tweede wedstrijd tussen houden. Het werd een vlotte 1- 7 overwinning. Meteen was De KeersmackerRodania de nieu we bekerhouder. Het was schepen De Graef die namens het gemeentebestuur de beker en de trofeeën aan de deelnemende ploegen over handigde. Adolf Van den Broeck leidde zeer goed de volgende forma ties: De Keersmacker/Rodania: Marien Arthuur, De Malsche Luc, Verheyden Johan, Segers Robby, De Clercq Maurice, Audenaert Tony en Van den Bogacrd Rudy. Kaatsen. De ploeg van Malderen werd tweede in de Beker van Hamme (vh) Vlierkouter of beter Paul Vi deo had weinig geluk met de organisatie van de eerste beker voor kaatsploegen uit de twee de en derde reeks. Want op de voorziene datum regende het 's morgens zo hard dat men moest uitstellen. Heden zater dag 28 juni staan op de Vlier- kouter vanaf 14u30 de volgen de formaties tegenover elkaar om uit te vechten wie de beker mee naar huis mag nemen: Wembley, 't Geemzicht en Toyota/Le Patrimoine. Wembley kon zich in de vorige schifting plaatsen door buur Ons Vermaak van de overwin ning te houden. Alhoewel ie dereen verwachte dat Wem bley het wel zou halen heeft het er toch hard moeten voor werken, want Ons Vermaak bood meer tegenstand dan ver wacht werd. Uiteindelijk werd het een 12-8 overwinning voor Wembley. Toyota/Le Patrimoine kwam wellicht verrassend in deze fi nale. In de wedstrijd tegen Corner tipte iedereen op deze formatie en op zeker moment had ze ook ruim de kans in handen. Maar een sterk terug kerende bezoeker Toyota ver baasde iedereen en in het laat ste spel trok Toyota het laken definitief naar zich toe met de kleinst mogelijke cijfers: 11- 12. Tenslotte is er nog 't Geem zicht dat Euro Trucks versloeg en daarmee ook in de finale komt kijken. Het wordt dus zaterdag op de Vlierkouter een boeiende fina le tussen drie ploegen die stuk voor stuk de overwinning kun nen behalen. Wie zijn zenu wen kan bedwingen is al een stuk vooruit. We mogen ons dan ook zater dag 28 juni aan een grote op komst verwachten. Er z^l wat te beleven vallen. Iedereen is van harte welkom! In kompetitieverband haalde Hamme-Zogge opnieuw een nederlaag bij nieuwkomer Ide- gem. In de eerste periode was het zelfs 8-2. Na de rust werd het 13-3 maar dan kwam Igna- ce Baert op de voorgrond zo dat Zogge enigszins de schade nog kon beperken. Kastel leid de in de aanvangsfase wel met 3-1 tegen Okgem, maar het begon daarna zo slecht te ser veren zodat het aan de koffie zelfs 6-8 werd. tot 12-12 was alles nog mogelijk, maar Kas tel met een betere Burill haal de tenslotte de bovenhand. Adec kwam bij Zandbergen 2-3 voor. Maar aan de koffie wezen de bordjes al 8-4 in het voordeel van het thuisvijftal. Na de rust viel de thuisploeg bij 10-6 stil en on der impuls van Meeus kwam Adec terug tot 13-11. In de eindfase was het opnjeuw de thuisploeg die de bovenhand haalde. Nog altijd geen over winning voor Zeie-Durmen, het verloor nu bij Heme met i 15-8 cijfers. Hoogste tijd dus voor Ronny Wauters en zijn maats om er iets aan te doen wil men volgend jaar niet in gewestelijke bevordering spelen. achterstand omdat er maar naar zeven spelen worden ge speeld. Maar De Keersma cker/Rodania werd nog dieper in de put geduwd door een tegenstander die echt vleugels scheen gekregen te hebben. Via een 40-0 werd het 4-0 en daarna met 40-30 zelfs f 0. Op dit moment gaf niemano nog één cent voor De Keersma cker/Rodania. Van Malderen had het al prachtig gedaan en meteen greep het naar de be ker. Maar toen de tegenstrever dan toch aan een spel geraakte Toyota/Le Patrimoine en Van Malderen/Sneeuwwitje was zeer evenwichtig en dat kan men aflezen uit de tussen stand: 2-2 en 4-4 en later zelfs 5-5. Toen echter liet Van Mal deren/Sneeuwwitje de tegen standers in de steek en ging naar een 5-7 overwinning. In de derde wedstrijd, Toyota/ Le Patrimoine tegen De Keersmacker/Rodania, moest deze laatste formatie niet veel moeite doen om een toen niet zo sterk spelende Toyota-for- matie van de overwinning te Van Malderen/Sneeuwwitje: Moortgat Patrick, De Rijcke Walter, De Ridder Frank. De Clercq Rudy, Baert Leon, De Smedt Dirk. Touota/Le Patrimoine: Coen Walter, De Decker Theo, Wuytack Leo, Van Duysen Danny, Aubroeck Ferdy en Vlaminck Rene. Eindstand: 1. De Keersma cker/Rodania: 14 p., Van Mal deren/Sneeuwwitje: 12 p., 3. Toyota/Le Patrimoine: 6 p. Kaatsen. In de finale van de Beker van Hamme werd de ploeg Toyota I uit Kastel derde (vh) Kaatsen. In de kompetitie van Hamme verloor Euro-Trucks tegen Toyota II uit Kastel (vh) Kaatsen. De mannen van 't Smisken, een ploeg uit de Lebbeekse kompetitie (vh) I

De Voorpost | 1986 | | pagina 25