DEBUUT OPNIEUW OVERWINNING VOOR FRANKY APERS RIE AN 28 - 20.6.1986 - De Voorpost CW£ «üTJTMM! Uft wsttau* C*ff HWTJTAOKKi Zaalvoetbal. Willy's Stadion won moeizaal met 3-2 tegen Mini Sas in het open tornooi 4*J Temse (dw) van Zaalvoetbal. Tijdens het open tornooi in Temse had Mini Sas pech en verloor met 3-2 WaUy's Stadion (dw) MOTORCROSS. B.L.B. MOTOCROSS IN SUSELE In Sijsele konden de organisatoren op een ruime belang stelling rekenen maar toch kreeg de wedstrijd een scha duwzijde door een val in de trainingen van junior 500 cc Dirk Haelterman, die een halswervelbreuk opliep waarbij men zondag zelfs voor zyn leven vreesde. By onze Wase piloten gingen overwinningen naar Leslie van Puyvelde en Gian Franckaert en verder tweede plaatsen voor Luc Van Clapdorp, Peter Hemelaer en Lieven de Vylder. Franky Apers wist de M.C.B.-wedstrijd in Moeskroen op zyn naam te schryven. Kenny Vertenten had in deze wedstrijd alle kansen op een ereplaats waarmee kampioen- schapspunten te verdienen wa ren en hij kwam in de eerste reeks als zesde uit de start. Ondanks een val eindigde hij toch op een derde plaats. Ook in de herneming had hij een redelijke start, kwam na de eerste ronde op een vijfde plaats maar werd door een val naar een tiende plaats verwe zen. In de laatste ronde maak te hij nog een slippertje werd uiteindelijk zesde en kwam op een vierde plaats in de eind stand. Ronny Heyrman had de eerste reeks niet zo'n beste start, werd dertiende na de eerste ronde en finishte tenslotte op een negende plaats. In de her neming kwam hij als elfde van achter het starthekken, kwam prachtig terug op een vierde plaats en nam hiermee nog een zesde plaats in de eindstand. Ingmar Smet behaalde een zes de plaats in de eerste reeks nadat hij pas als twaalfde was gestart, maar in de herneming ging het minder goed, ook nu moest hij vanuit de midden groep komen maar hij kwam niet verder dan een tiende plaats en werd zevende in de eindklassering. Ook Patrick Bellon deed het weer goed. In de eerste reeks was hij als tiende te zien na de start en kwam tot op een ze vende plaats bij de eindmeet. Ook in de tweede reeks nam hij een redelijke start maar een hapering in de eerste ronde verwees hem naar een vijftien de plaats. Hij finishte nog op een dertiende rang en was ne gende in de eindstand. Juniors 125 cc Leslie Van Puyvelde, in de eer ste reeks als tweede gestart, kwam reeds in de tweede ron de aan de leiding maar een drietal ronden voor het einde werd hij na een slippertje terug naar een tweede plaats verwe zen op slechts één wiellengte. In de herneming ging het hem beter mee en hij üet nogmaals zien welk een tempo hij er kan tegenaan zetten en won onbe dreigd deze reeks. De eindze ge kwam uiteraard op zijn naam en hij neemt in de tus senstand van het kampioen schap 26 punten voorsprong op. Luc Van Clapdorp. Deze was in de eerste reeks niet zo best van achter het starthek ken gekomen maar ging er in de eerste bochten zo fel tegen aan dat hij hierna een vierde plaats innam. Uiteindelijk wist hij ook Walhout nog te remon- teren en finishte op een derde plaats. De herneming verliep niet zo vlot, wat onzeker door de toch gevaarlijke omloop zette hij zich in een uitkijkpo- sitie maar kon evengoed nog als derde eindigen en werd met een betere tijd zelfs tweede in de eindstand. Pascal Stremersch kwam met vernieuwd materiaal aan de start en wist in beide reeksen op een veertiende plaats te eindigen met een dertiende rang in de eindstand. TWEEDE PLAATS VOOR PETER HAMELAER Peter Hemelaer maakte er bij de juniores 250 cc een goede wedstrijd van en behaalde door zijn regelmatigheid een tweede plaats in de eindstand. In de eerste reeks was hij steeds in strijd om de derde plaats, die hij bij de eindmeet toch kon innemen en in de herneming moest hij de wed strijd vanop een zevende plaats aanvangen om uiteinde lijk vijfde te worden en in de eindstand met een podium plaats beloond te worden. Geert Bruggeman kwam in bei de reeksen bij de middengroep vanachter de startblokken waarbij hij er op deze omloop zeker geen risico's bijnam en de reeksen eindigde op een dertiende en een veertiende plaats of veertiende in de eind stand. Ronny De Schacht kwam aan de start bij de juniores 500 cc met in de eerste reeks een vijftiende plaats en in de her neming werd hij zelfs tiende of een dertiende rang in de eind stand Nationalen 250 cc Gian Franckaert toonde zich ook in Sijsele nogmaals de sterkste. Nadat hij in de eerste reeks vanuit de achtergrond moest komen, liet hij een bij zonder sterke wedstrijd zien en wist zelfs naar een vierde plaats toe te rijden als tweede 250cc-er. De tweede reeks werd nog boeiender waarin hij, zeker in de tweede wed strijdshelft, een felle strijd gaf om de reekszege maar toch vrede moest nemen, al was het met een wiellengte, met een tweede plaats. In de eindstand sprak de tijd in zijn voordeel voor de eindzege zodat hij ook na deze kampioenschapswed strijd nog een voorsprong heeft van dertien punten. Ron ny Vulcfcerkk kwam na zijn beangstigende wedstrijd in Kallo ook weer aan de start en moest in de eerste reeks van een dertigste plaats terugko men om nog veertiende te wor den bij de eindmeet als achtste 250cc-er. De tweede reeks ging het ook weer goed met een zevende plaats als vierde van zijn reeks en een zesde plaats in de eindstand. Omer Coppie- ters eindigde op een 25' en een 22' plaats, was hiermee vijf tiende en veertiende 250cc-er met een dertiende plaats in de eindstand. Internationalen 250 cc Lieven De Vylder kon in de eerste reeks rond een vijfde plaats uit de start komen maar kon toch na enkele ronden reeds een tweede plaats inne men Uiteindelijk kwam hij zelfs nog dichter bij leider Van Poelvoorde maar bleef op de tweede plaats. In de tweede reeks vertrok hij op een twee de plaats, nam na de tweede bocht de leiding waarbij het tussen de twee kopmannen een felle strijd werd maar Lieven finishte ook hier als tweede met een tweede plaats in de eindstand. Franky Van Clap dorp kwam in de eerste reeks als zevende uit de startblokken en na de eerste ronde was hij derde, een plaats die hij trou wens tot bij de eindmeet kon blijven behouden. Ook in de tweede reeks nam hij een snel le start, nam direkt een derde plaats in, maar na enkele ron den was zijn stuur gezakt, her- geen er de oorzaak van was dat hij enkele ronden voor het ein de nog een slippertje maakte en er een podiumplaats mee verspeelde. Hij finishte op een vijfde plaats en werd in de eindstand vierde op een vijf tiental sek. op de derde Kees Sep. Bij de inters 500cc waren onze Wase piloten Peter Dhanis en Peter Dhauwe afwezig, Dhanis wegens een opgelopen knie- kwestuur na zijn val in Axel en Peter Dhauwe die nieuw mate riaal gekregen had, wou het nog een week uitstellen om er op drogere omlopen mee van start te gaan. Bij deze inters was het in de eerste reeks John De Meyer die van start tot aankomst de wedstrijd naar zijn hand zette en zich zelfs door zijn naaste achtervolgers Schroyen. De Winne en Van der Made niet meer liet bedrei gen. In de tweede reeks zag het er naar uit dat Martin de Winne de reeks zou winnen, maar toch kwam Schroyen zich in de tweede wedstrijdhelft bij zonder aandringen en won de ze reeks voor De Winne, en een nog sterk opkomende De Meyer voor Van der Made. Eindstand voor Schroyen, De Meyer en de Winne. De zijspanreeksen met Werner Lauwers en Dominique Maer- ten die in de eerste serie een goede start namen en naar een derde plaats opkwamen bij de finish. In de herneming ging het niet zo goed. Ze werden pas achtste met een zesde plaats in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Lan- duyt konden in de eerste serie van bij de laatsten terugkomen naar een zevende plaats en in de tweede reeks werden ze negende met een achtste plaats in de eindstand. Andre Van den Bossche met Luc Fruytler reden ook een behoorlijke wedstrijd waarin ze na een minder goede start toch in beide reeksen op een dertiende plaats konden eindi gen en ook dertiende werden in de eindstand. De Neve met Gino De Cock reden in de eerste reeks gerui me tijd op een twaalfde plaats, maar werden door haperingen nog naar een zeventiende plaats verwezen en moesten in de tweede reeks ook vrede Zaalvoetbal. Tijdens een zeer rommelige viering werden de bekers overhandigd i nemen met een twintigste deelnemers, van de tweede reeks der Lokerse Zaalvoetballiga (polo) plaats of negentiende m de eindstand. Omer Van Vlter- berghe met Eddy Huybrecht- sen deden het ook niet zo best. In de eerste reeks kwamen ze niet verder dan een twaalfde plaats en in de tweede reeks verdwenen ze uit de wedstrijd. ZONDAG RUKEVORSEL Nu zondag heeft de B.LiB.- wedstrijd in Rijkevorsel zijn beloop op een steeds prachtige omloop met kampioenschaps- proeven voor alle reeksen uit gezonderd 125cc. Trainingen terug om 8.45 uur en de eerste start omstreeks 10.30 uur. M:C.B.-WEDSTRIJD MET FRANKY APERS Franky Apers reed zijn wed strijd te Moeskroen waar hij terug een eindoverwinning op zijn naam wist te schrijven. De eerste reeks kon hij geruime tijd aan de leiding blijven maar moest na half wedstrijd toch twee 500cc piloten laten voor afgaan en hij finishte dan als eerste 250cc-er op een derde plaats. In de tweede serie werd het terug een strijd met 500cc- er Descamps waarin hij tweede werd en voor de eindzege van zijn kategorie onbedreigd win naar. Nu zondag rijdt hij zijn wedstrijd in Adegem. De B.M.B.-wedstrijd te Go- chenèe werd door teveel wa terlast uitgesteld. D.H. Darts. Alle laureaten van het Hamse vogelpikkampioenschap tesamen. Zij kregen hun trofee van sportschepen De Graef (vh) Darts. In Hamme werd een dartskampioenschap georgani seerd per ploeg. Uit Kastel kwamen "The Flintstones" en die Liefhebbers voetbal. In het tornooi van de Rijksbasisschool-Noord te Lokeren verloor Tc namen de mei mee naar hals vh) nut 2^ legen Bospark (polo) SPORTKRONKEL Mijn debuut als mekanicien dateert van de laatste Parijs-Roubaix. Die is allicht de geschiedenis inge gaan als de eerste helletocht «in color». Een idee van één of andere Franse kunstenaar die met een verfpis- toool enkele honderden liters verf over de keien in de omgeving van Roubaix spoot. Het Is niet de eerste keer dat mensenhanden de straatstenen bekladden, integendeel. Denk maar aan de vele zebrapaden, voorsorteringspijlen en zelfs rekla- meboodschappen die onder onze voeten doorschuiven. Maar het was allicht een unicum dat men zulk een oppervlakte kunst aan de straatstenen sleet. Dat voor de produktiebekendheid ervan een wielermonument als de kasseienklassieker werd gekozen en gebruikt, pleit voor de relatief goedkope publicitaire impakt die het wielrennen heeft. Journalisten en volgers waren maar wat blij om de buitenwereld te laten horen dat ze meer kenden dan goede middag beste sportliefheb bers» en «De renners bevinden zich nu op zowat, veertig kilometer van het einde». Al beperkten diskus- sies en kommentaar zich voornamelijk over het al dan niet mooi vinden van het kunstwerk temidden het ruwe, Noordfranse boerenlandschap. Esthetisch terza ke doende vragen over inhoud en vorm waren weinig aan de orde, al kwamen de meest verantwoorde vragen op dit gebied van de renners zelf, die zich ietwat bezorgd afvroegen of bij regenweer de verf het wegdek niet extra-glad zou maken. Er werd zo al genoeg gevallen! Maar ook hier bewees de kunstenaar zijn meesterschap en vooruitziende blik, door een speciale samenstelling te kiezen, die geen extra slipgevaar inhield. Voor alle duidelijkheid wil ik er u op wijzen dat ik niet achter de profrenners aanhoste op die zondagnamid dag in maart. Ik heb wel Sean Kelly op anderhalve kilometer van de finish met ouwe taaie Ferdi Van Den Haute en vice-kampioen van België, Dhaenens, tesa men met Keesje Van Der Poel, zien voorbijrazen. Maar het spurtje naar de zegebloemen van de Ier, hoorde ik op de radio. Wel reed ik twee uur voor de profs hun doortocht maakten, achter een verbrokkeld peloton amateurs dat de laatste etappe in de meerdaag se internationale rittenwedstrijd, Franco-Beigeaf werkte. Een niet zo erg lange rit, vlak maar wel met de laatste 20 kilometer over hetzelfde traject als de beroepsrenners. Tot voor het ingaan van die finale was alles rustig gebleven, op een lekke band vpn één onzer renners na. Ik had dan ook alle tijd om aan het voertuig te wennen. De chauffeur, de eigenlijke volger, reed al vier dagen met het vehikel dat toebehoorde aan de sportdirecteur en voorzitter van de ploeg, tevens handelaar in tweedehandswagens. Zakelijke verplich ting hadden hem van zijn geliefde sport weerhouden, en bijgevolg was een der bestuursleden, een onderwij zer die een paar dagen vrij had tijdens de Paasvakan tie, met de dienstverlening belast. Een fantastische wagen, zei hij. Heeft er al tweehon derddertig duizend kilometer opzitten, maar de motor zoemt als een juweeltje. De remmen zijn iets minder, soms moet je tweemaal pompen op het pedaal. Maar hij houdt wel goed zijn baan. Toen ik naar de handrem informeerde, omdat die zo rammelde, hield hij die voor mijn neus. Eergisteren losgekomen, zei hij. Nou ja, ze deed het toch al niet meer. Eigenlijk geen probleem, je moet er enkel op letten dat je niet op een helling parkeert. Zoals de eerste dag, toen ik halverwege de rit de wagen met draaiende motor aan de kant zette voor een sani taire stop. Het is geen lacheding als je in die toestand je wagen op eigen initiatief ziet verder reizen. Zulke situaties van hoogste nood doen zich geregeld voor, vooral in de wat langere etappes. Je kan nu eenmaal geen vier of vijf uur lang ongestraft in een autozetel zitten met een verkrampte blaas. Daarom wordt er, meestal tijdens een «dood» moment in de wedstrijd, een korte pauze in acht genomen. Het scenario is altijd hetzelfde: de volgwagen in kwestie rijdt tot net achter de staart van het peloton en de auto van de koersdirecteur, en snelt ergens op een verlaten plaats aan de kant van de weg, het decor in. Waarop de portieren openveren, de inzittenden eruit springen en naar de dichtsbijzijnde schijn van be schutting hollen. De handelingen die traditioneel voorafgaan aan dit intiem moment geschieden in de vlucht en de feitelijke act roept vaak kreten van bewondering op bij vrijwillige leden van vuurbestrij- dingsverenigingen die specifieke notie hebben van termen als debieten «straalsterkte». En nog voor de laatste wagen van de karavaan gepasseerd is, kan het desbetreffende voertuig zijn plaats weer innemen in de kolonne. Allicht is u wel bekend met de uitdrukking: «voor gesloten deuren staan». Dat heeft doorgaans te maken met een situatie waarbij men van buiten naar binnen wil. Het omgekeerde geval deed zich voor toen de boordradio meldde dat renner nummer zoveel van onze ploeg, met een lekke achtertube aan de kant van de weg stond. Met gierende banden snelden we tussen de andere wagens naar voor, om zo vlug mogelijk bij de renner met pech te zijn. Hoe minder tijd zo'n jongen verliest, des te vlugger kan hij z'n plaats in groep weer innemen. Het is vooral deze laatste stresserende gedachte die maakt dat goede mekaniciens op pakweg 8 sekonden een wiel veranderen en de renner weer op snelheid duwen. Met de prangende noodzaak tot snel handelen in het achterhoofd, wou ik het portier van de wagen reeds op een kier zetten, nog voor ons voertuig stilstand. Enige bescheiden tijdwinst vloeit voort uit het feit dat men onmiddellijk met het reservewiel in de hand tot naast de pech-renner gekatapulteerd wordt. Groot was mijn ontsteltenis, toen de deur langs binnen geen krimp gqf. Heftig vuistengebonk en zelfs schou- dergebeuk en voetwerk haalden niets uit, en tot overmaat van ramp riep mijn buurman: Daar staat'em». Heftig draaiend zwiepte ik het zijrammpje open en klom naar buiten, terwijl ik me met beide handen aan het bagagerek boven op de wagen vasthield. In gebukte positie, met de voeten op de onderkant van het zijraampje zou een slingeraap mij niet verbeterd hebben. De rest van de koers bleef het raampje opengedraaid, want bij nader onderzoek bleek de rechterpikkel van de bagagedrager door de zijkant van het dak geroest, waardoor hij als een wig de deur klemde. Dat zo'n rechthoekige opening van vijftig bij veertig, tocht als de duivel mag u van mij aannemen. Maar het maakte meteen de kapotte ventilatie goed, zodat de ruiten niet meer konden aandampen. Erger was het plots uitvallen van de claxon. Lichtsignalen alleen zijn niet voldoende om zijn rechtmatige plaats in een breed over de weg uit rijdende horde op te eisen. Met koetswerkgeroffel en bijhorend getier verzochten we om doorgang. Ik voelde me een beetje als de schreeuw- vogel uit de tekenfilmserie «the Flintstones», begon te kelen om het begin en einde van de werktijden aan te duiden. 's Anderendaags werd ik medelijdend bekeken toen ik met rode waterogen, een loopneus en een hees stem metje vertelde dat ik te lang in de wind had gereden. Maar dat schilderwerk op de kasseien rond Roubaix was wel mooi! Cecco iefhei ooi dt tfhebl >ord it Bote: iedaag: iterhoc 2 n van st met terdag

De Voorpost | 1986 | | pagina 28