DE FINALE VAN DE DOELMANNEN FINAGENT WINT UITEINDELIJK MET PENALTIES WINNAARS De Voorpost - 20.6.1986 - 31 Minivoetbal, ilijkbaar is IAMESLENTETORNOOI ïrwachts Cornclis, ZAALVOETBAL LENTETORNOOI SUPERCUP 1986 IN HAMME Bop vrijdag de dertiende werden de finale wedstrijden I gespeeld van het Hamse Lentetornooi, ook wel de super- jcup genoemd. Na verschillende schiftingen in vier reek- sen, bleven er nog acht ploegen over om voor de hoogste eer te strijden: Sew, Mini, Fortuna Lokeren, Verz. De Clippeleir, Sportkringers, Beenh. Hoffenboom, Gito en Pat. Antoine. Dat zjjn drie ploegen uit Hamme, twee uit Moerzeke, 2 uit Lebbeke en één uit Lokeren. Door loting werden volgende wedstrijden gespeeld: Fortu na Lokeren - Mini, Gito - Beenh. Hoffenboom, Pat. Antoine - Sportkringers, Verz. De Clippeleir - Sew. De wedstrijd tussen Mini en Fortuna Lokeren had niet plaats omdat Mini niet op het appel verscheen. Fortuna ging dus dankzij een forfait naar de halve finale. van de tweede helft tussen Tonny Herreman en Claude Rousseau, werd door deze laatste voorlangs getrapt. Toen viel er aan de overzijde een vrije trap. Benny Huylebroeck zette zich achter de baJ en zette voor naar Frank De Prijcker die schuin inschoot: 1-2. Mare De Ruysscher, keeper van Beenh. Hoffenboom werd ver vangen door een al even goed keepende Guido Laureys, doch die kon niet beletten dat na handspel, Dirk Van den Stock na penalty de stand op nieuw in evenwicht bracht. To ny Herreman kwam nog dicht bij een doelpunt toen hij alleen kon doorgaan, doch naast trapte. Even later kreeg hij nog een reuzekans, maar de bal ging via de onderkant van de dwarsligger terug het Veld in. Kansen van Luc Vercaute- ren gingen naast en ook een vrije trap van Herreman be reikte zijn doel niet. De eind stand bleef dus 2-2. Strafschoppen dan maar en Frank De Ruysscher begon voor Robur: 1-0. Dirk Van Den Stock maakte gelijk: 1-1. Luc Vercauteren schoot op de Gito - Beenh. Hoffenboom 2-2 (2-1) Gito, reekswinnaar en Beenh. Hoffenboom, tweede in de derde reeks en winnaar van vorig jaar, stonden tegenover mekaar in deze kwartfinale. Al direkt na de aftrap kon Gito in één ruk doorgaan en al na één minuut doelman De Ruys scher het nakijken geven. nhouwerij Hoffenboom, bestaande uit spelers van Ro buur, stond er aangeslagen bij, maar Benny Huylenbroeck zette een aanval op gaf door naar Franky Devos en die trap- schuin vanop rechts binnen: 1-1. Het werd een snelle en sportie ve wedstrijd zoals er vele wa ren in deze supercup. Gito, Él met een jonge ploeg, liet zich «niet wegdrummen door Robur *^n stond goed zijn mannetje. Jij Gito spelen immers enkele uniores van SK Beveren. )e stand bleef tot bij de rust 1- maar ondertussen waren er :h schoten geweest Van Van P^Den Broeck, Herreman, Huy- enbroeck en Vercauteren, onder resultaat. kombinatie in het begin paal. De penalty van Ronny Van Heygen werd gestopt en het bleef 1-1. Dan stonden de twee keepers tegenover me kaar en Laureys knalt raak: 2- 1. Dan kwam Tony Herreman achter de bal voor Gito, maar ook zijn schot werd gestopt en daarmee was Gito gewipt. Beenhouwerij Hoffenboom mocht dus de halve finale spelen. Gito: Tony Herreman, William De Kimpe, Dirk Van den Stock, Geert Van Den Broeck, Ronny Van Heygen, Claude Rousseau, Vicky Willaert en Chris Van Mele. Beenh. Hoffenboom: Mare De Ruysscher, Benny Huylen broeck, Luc Vercauteren, Re- né Vlaeminck, Frank De Prijc ker, Franky De Vos, Guido Laureys en Walter Coen. Pat. Antoine - Sportkringers 1- 3 De Sportkringers kwamen al in de tweede minuut op voor sprong langs Stefaan Heuvinck die, alleen voor doel, de kee per kon verschalken: 0-1. Da vy De Smedt kon ook eens alleen doorgeraken, maar hij besloot in het zijnet. Het bleef 0-1 aan de rust. Keeper De Wilde redde met medewerking van de paal een schot van Da vy De Smedt, na voorzet van Rudy Helon. Pat. Antoine probeerde het met een af standsschot van Freddy Baert, maar Danny Scheers was bij zonder attent. Toch kwam de gelijkmaker er. Een samenspel tussen Staf Van Haver en Mare Van Brussel bracht de verdedi ging uit balans en Van Brussel knalde binnen: 1-1. Davy De Smedt trapte nog een voorzet van Reyna Ramos onbegrijpe- al voet bal. De Lokerse Zaalvoetballiga reikte de bekers uit aan de ploegen van de eerste leks. Staakte werd kampioen, voor Lucontainer (polo) lijk over, maar even later maakte De Smedt er toch 1-2 van. Rudy Helon legde de 1-3 eindcijfers vast. De Sportkrin gers dus naar de halve finales. Pat. Antoine: Hugo Van Gey- te, Gerry Van Der Stock, Chris Van Cauwenberghe, Guy De Wilde, Hans D'Hol lander, Mare Van Brussel, Staf Van Haver en Freddy Baert. Sportkringers: Danny Scheers, Davy De Smedt, Patrick Cal- laert, Stefaan Heuvinck, Rey na Ramos, Alain Vermeir, Ze- royale Yehia en Rudy Helon. De andere finalist moest ko men uit de match Verz. De Clippeleir - Sew 3-1 Sew kwam langs Peter Cap- paert vroeg op voorsprong. De bal verdween via keeper en paal in het doel: 0-1. Het kreeg zelfs een grote kans om verder uit te lopen, maar de bal stui terde via het kruishout op nieuw het veld in. Het werd nog 1-1 in de eerste helft, toen Theo Hoebeke na hoekschop kon binnentrappen. Verz. De Clippeleir kwam nu duidelijk meer in het spel. Kapitein Eric De Vrieze besloot net naast, maar een pass van Brondeel verlengd door een sew-speler, werd door Dirk Maes suk- sesrijk besloten: 2-1. Toen Theo Nobels er 3-1 van maakte was de eindstand bereikt. Verz. De Clippeleir: Rudy Huys, Erik De Vriese, Leo nard De Bock, Michel en Jac kie Brondeel, Dirk Maes, Theo Nobels en Joris Roels. Sew: Didier Eeckhoudt, Peter Cappaert, Serge Van den Bos sche, Etienne Eeckhoudt, Frankie Coppens, Sven Van Der Smissen en Herman Jans- gende kombinatie van deze spelers werd door keeper Scheirs knap onderschept. De Sportkringers mochten een vrije trap nemen en die werd door Rudy Helon op de paal geschoten. Ook Jacky Bron deel, die alleen kon doorgaan, zag zijn schot overkeilen. Dan konden de Sportkringers gelijk maken. De Clippeleir zou opnieuw voorsprong nemen langs Eric De Crieze, die een pas van Michel Broneel met sukses kon afronden. Ramos Reyna, die alleen door was, maakte opnieuw gelijk, maar Ver. De Clippeleir zou toch naar de finale gaan dankzij een kei hard schot van Dirk Maes op keepers, mag men wel zeggen, van het Lentetornooi, dat Minivoetbal. De Lokerse brandweermannen wonnen in de stedelijke sporthal het minivoet balkampioenschap van Oost-Vlaanderen (polo) Beenhouwerij Hoffenboom vooral door de sportiviteit, uit- werd dus voor de tweede groeide tot een groot sukses. opeenvolgende maal winnaar Het Lentetornooi werd geor ganiseerd door Sporthal De Wuiten. Zaalvoetbal, 't Zolderken uit Berlare werd op het gemeentehuis ontvangen omdat het de kampioenstitel behaalde in tweede provinciale (jj) HALVE FINALES Fortuna Lokeren - Beenh. Hof fenboom 0-2 Beenh. Hoffenboom kreeg al direkt een mooie kans langs Luc Vercauteren, maar hij be sloot in het zijnet. Even later probeerde diezelfde Vercaute ren het met een afstandsschot, maar Fortunakeeper Giovanni Fulco redde knap. Een Fortu- naspeler kon alleen doorgaan, maar hij schoot tegen de paal. René Vlaeminck maakte er dan toch 0-1 van met een schot dat net naast de paal binnen ging. Walter Coen dreef de voorsprong op tot 0-2. Een vrije trap, na een fout van de Fortunakeeper op Walter Coen, ging net naast. Het bleef 0-2 en Fortuna was gewipt. Fortuna: Giovanni Fulco, O- mer Persijn, Paul Van Aver- maet, Gustaaf Vervaet, Fran ky Coens, Peter Van Der Slijc- ken, Philippe Benaerens en Mare Roosendans. Verz. De Cllppeleir-Sportkrin- gers 3-2 De wedstrijd was nog maar pas op gang of er stond al 1-0 op het bord. Een verre voorzet van Theo Nobels werd door Dirk Maes ingekopt. Een vol- voorzet van Theo Nobels. FINALE Verz. De Clippeleir - Beenh. Hoffenboom 2-2 (0-2) Twee Moerzeekse ploegen in de finale van dit suksesvol Lentetornooi. Beenhouwerij Hoffenboom bestaat vooral uit spelers en oud-spelers van Ro bur Moerzeke terwijl Verz. De Clippeleir het meer moet heb ben van jonge spelers, een goede keeper en veel inzet. Een tiental minuten na de hal ve finale moest De Clippeleir al aantreden voor de finale. We beginnen met de tweede helft. Niet dat de eerste slecht was, integendeel, maar enkele goede kansen van beide ploe gen werden door de doelman nen gestopt of gingen naast. De keepers Huys en Laureys mochten zich onderscheiden. Geen doelpunten dus. Die zouden er wel komen in de tweede helft. Doelman Laureys redde nog knap op schoten van Nobels en Maes. Aan de overkant knalde Vercauteren van dichtbij naast en even later vanop een achttal meter hoog over. Dirk Maes, alleen door, passeerde naar De Bock, maar die miste. Hoffen boom kwam eerst op voor sprong langs Frank De Prijc ker. Nog geen minuut later stond het al 0-2. Keeper Huys «hofvjt'tSetli°Coe0QP De 'VZ'Tj van SOS Vitte won in zijn reeks de beker en werd Clippeleir kwam terug met een door schepen Luc De Rijck en de heer Casimir Sanchez, voorzitter doelpunt van Joris Roels. Een Belgische zaalvoetbalbond, (dw) hoekschop van Nobels, knap op de slof genomen door Dirk Maes, werd door keeper Lau reys fraai gered. Toen een Ro- burspeler handspel beging in de strafschopzone, werd de strafschop door keeper Huys mooi omgezet: 2-2. Al lobde Michel Brondeel nog eens ge past, toch bleef het 2-2 en strafschoppenHoffenboom begon met Frank De Prijcker, maar Rudy Huys dook naar de goede hoek. Ook doelman Laureys redde de strafschop van Dirk Maes. Langs Alfons Vercauteren werd het 0-1. Op nieuw stopte Laureys de straf schop van Peter Brondeel en ïiui'wat1^TOMoraieewMlfvM>r "'nivoelbal. Miniuvoetbalklub Neveda uil Lokeren speelde te Berlare tegen een Brusselse de eindzege. De match van de Uub w°" m" 4'3 W PROVINCIAAL ZAALVOETBALKAMPIOENSCHAP FINANCIEN Sint-Gillis-Waas is kampioen van België in de eerste nationale van de NOMB. is minivoetbal niet ongevaarlijk, de twee gebroken voeten laten het alleszins De ploeg werd op het gemeentehuis ontvangen (Iv) IN SPORTHAL DE WUITEN Vorig weekeinde organiseerde WWF'80, de minivoetbalklub van de Sint-Niklase Wase Welfare Financiën, het provinciaal zaalvoetbalkampioenschap voor ploegen van het ministerie van Financiën. Dit kampioenschap had plaats in de sporthal van De Klinge en werd gespeeld tussen 6 teams. De loting bracht sombere vooruitzichten voor de organiserende klub, want ze viel in de reeks met het sterke Finagent en Gekada met niemand minder dan ene Jos Volders (ooit nog spelend voor Anderlecht!) in haar rangen.De tweede reeks bestond uit de Gentse ploeg Gedouac, de Eeklose ploeg Dourebel en het Oudenaardse POF. Ook de dames kwamen aan tijdens het voetbaltornooi sporthal De Wuiten in Ham- Op dinsdag 10 juni werden finales gespeeld voor de vier plaatsen, wedstrijd voor de derde vierde plaats werd ge- tussen Blue Girls uit en 't Brugsken uit Blue Girls, met 0 punten uit kwam alleszins op voorsprong via Deneve. Met een afstandsschot liet zij In- Van Britsom geen kans: 0- 't Brugsken kwam even later langs Christel Felis, die ongeveer acht meter inschoot: 1-1. Pascale Cornelis, die draaide en links in schoot, kwam 't Brugsken voor. Het werd nog 3-1 en Felis zorgde voor 5-1 twee treffers na mekaar. Cornelis wou blijkbaar en zij bracht de op 7-1. Blue Girls: Katrien Francie- Alicia Paz, Miriam Bra- Carine Verlackt, Cecile en Marijke Deneve. t Brugsken: Ingrid Van Christel Felis, Pasca- Jeannine Saeys, Godelieve Hermans en Marti- ne Spiessens. Finale Opbeuring moest deze finale tegen Garage Rottier winnen met meer dan twee doelpunten verschil om eerste te eindigen in dit tornooi. Rottier begon zeer sterk met Katia Schuddings die voorzette naar Els Van Daele, maar de bal ging via de keeper en de paal buiten. Patricia Cleemput van Opbeuring haalde daarna uit met een schot dat Monique De Hert nog net kon overtip- pen. Opbeuring kwam zelfs eerst op voorsprong langs Christine Nelis, die de bal door de benen van De Hert trapte: 0-1. Vandelanotte probeerde met een afstandsschot, waarop Mady Lerno gepast reageerde. 1-1 werd het na een kombina tie Vandelanotte-Schuddings, waarna Els Van Daele tussen keeper en paal kon binnen trappen en Rottier kwam zelfs op voorsprong langs Katia Schuddings. Net voor affluiten van de eerste helft kwam Op beuring op gelijke hoogte: 2-2. Christine Nelis bracht Op beuring op voorsprong in de tweede helft: 2-3. Ook Nancy De Clercq haalde knap uit, maar de bal was naast. Christi ne Nelis vergrootte de voor sprong op hoekschop: 2-4. Van Daele lukte op aangeven van Schuddings de aansluitingstref fer (3-4). Na pogingen van Van Daele, Geerinck en Van Sant voet, volgde een strafschop voor Opbeuring, omgezet door Chantal Van Santvoet: 3-5. Na een spannend slot werd het nog 4-5 langs Els Van Daele en 4-6 via Chantal Van Santvoet. Het werd dus uiteindelijk een overwinning voor Opbeuring met 4-6. Op die manier kwamen bei de ploegen aan de leiding in het klassement. Ze hadden evenveel wedstrijden gewon nen of verloren en scoorden evenveel doelpunten. Dat ge beurt niet dikwijls in het zaal voetbal. Ze werden dus heiden bedacht met een trofee voor hun gedeelde eerste plaats. Garage Rottters: Monique Den Hert, Katia Schuddings, Katia Vandelanotte, Els Van Daele, Nancy Ruys, Nancy De Clercq en Sabrina Moorthamer. Opbeuring: Mady Lerno, Christine Nelis, Chantal Van Santvoet, Myriam Van Lan- genhove, Natasha Van Daele, Patricia Cleemput, Els De Gols en Hilde Geerinck. Reeksen In de openingswedstrijd le verde de lokale WWFers een prachtige prestatie. Finagent liep gemakkelijk uit tot 0-1 en scheen naar een gemakkelijke zege te stevenen. WWF'80 kwam evenwel goed in de match en via Ronny Van Doorsselaer sleepte het in ex tremis zelfs nog een gelijkspel uit de brand. De tweede match tussen Ge kada - de ploeg van het kadas ter uit Gent - en alweer WWF80 ging in het begin ta melijk gelijk op. Net voor de rust kwam Gekada evenwel op voorsprong via een terechte strafschop: 0-1. Na de pauze bleef het spel verdeeld, met evenwel WWF 80 iets gevaar lijker. De gelijkmaker bleef evenwel uit daar er bij de be zoekers een voortreffelijke doelman tussen de palen stond. Uiteindelijk zorgde Jos Volders (hij kèn het nog steeds) met een prachtig doel punt voor de definitieve beslis sing. De twee Gentse ploegen dienden het dus onder elkaar uit te maken wie de finale zou spelen. Gekada had aan een gelijkspel genoeg, doch Fina gent oordeelde daar héél an ders over: de mannen van Fi- nanciën-Gent blikten hun kol lega's van de douane en accijn zen in met 5-2 zodat de ploeg van Volders zich diende tevre- Zaalvoetbal. De afgevaardigden van de ploegen die deelnamen aan het kampioenschap der financiën met hun gewonnen trofee (T T) den te stellen met de troosting. De tweede reeks bracht min der aantrekkelijke wedstrij den. De spanning was heel wat minder al werd er heel wat meer gescoord. Gedouac klopte Dourebel - de ploeg van de Eeklose douanen met 4-1, maar de Eeklose "kommiezen" revan cheerden zich tegen POF Ou denaarde en wonnen met 3-1. De Gentse douane en accijn zen Gedouac drongen even wel door tot de finale, na een overtuigende 5-2 overwinning tegen POF Oudenaarde. Het werd dus een eindstrijd tussen Gedouac en Finagent, een stroppen-duel. Schitterende finale Voor de 5de plaats ging het tussen POF en WWF 80, dat aanvankelijk het laken naar zijn kant trok en uitliep tot 2-0. De Oudenaardse spelers kwa men evenwel laat op dreef en op enkele minuten tijd zetten ze deze verloren situatie recht: 2-2. POF had z'n krachten blijkbaar overschat, want ze konden niet verhinderen dat WWF'80 uitliep tot 4-2. De Oudenaardse spelers trachtten er nog alles aan te doen, doch uiteindelijk strandden ze op 4- 3. De "kleine finale" werd ge speeld tussen Gekada en Dou rebel. Het werd in feite géén wedstrijd, want er stond géén maat op de mannen van het Kadaster uit Gent melJos Vol ders in de hoofdrol. Ze blikten de kommiezen uit Eeklo in met liefst 6-1. Voor de eigenlijke finale was Finagent dé topfavoriet. En daarom was het goed dat Gedouac snel op een 1-0 voor sprong kwam. De favorieten toonden zich die naam waardig en kwamen vrij snel op gelijke hoogte. Underdog Gedouac speelde vrij kompleksloos, recht-op recht'an, en zo maak ten ze het de favoriet aarts moeilijk. De Gentse douanen deden zelfs meer dan van hen werd verwacht: net voor de rust klommen ze op een onver hoopte 2-1 voorsprong. Dan toonde Finagent zijn favorie- tenrol: ze duwden enkele mi nuten op het spreekwoordelij ke gaspedaal en het werd 4-2. De wedstrijd was dus ge speeld. Althans zo dacht ieder een. Maar dat was buiten de inzet en de werkkracht van de voetballende douanen gere kend. Ze kwamen nog op gelij ke hoogte, zodat met de straf schoppen diende te worden be slist wie kampioen van Oost- Vlaanderen van Financiën zou worden. Met de penalties won dan uiteindelijk de beste ploeg: 3 tegen 2... De uitslagen Reeks I WWF'80-Finagent 1-1 Gekada-WWF'80 0-2 Gekada-Finagent 2-5 Reeks II Gedouac-Dourebel 4-1 Dourebel-POF Oudenaarde 1-3 Gedouac-POF 5-2 Finales 5e en 6de plaats: WWF80-POF 4-3 3de en 4de plaats Gekada-Dourebel 6-1 lste en 2de plaats Finagent-Gedouac 4-4 Strafschoppen 3-2

De Voorpost | 1986 | | pagina 31