i Fiasco houdt spankracht in tornooi Opendeurdag bij «aktieve doppers> lendermondsesteenweg toe Netwerk-kwistornooi fAalsterse Akademie, Musea en Archieven Parochiefeesten te Nleuwerkerken Luisterrijke oldtimerritte Aalst Motie Jong-socialisten «Een duivels plan voor het eerst toegegeven» Het VWB Aalst naar de Hoge Venen Aalstenaars naar de Ijzerbedevaart De Voorpost - 20.6.1986 - 3 Aalst. De winnaars van de old-timers rit met hun trofee, (a) Voor de kwis van vrijdag leek het erop dat VOK Moorsel goed op weg was om zijn titel van vorig jaar haast moeiteloos te verlengen. De ploeg van Willy Pieters totaliseerde immers na vier speeldagen het maksimum van de punten en de ergste rivalen hadden allen al een steek laten vallen. Maar kijk, kwissen lijkt net zo onberekenbaar als andere sporten, voetbal zeg maar, en na de kwisavond van FN-klub zijn de kaarten in Netwerk helemaal herschud. VOK werd met 75% bijna weggespeeld en KNOK, Fiasco en Asdammen krijgen opnieuw wat uitzicht op de titel. Alleen Opba, de vijfde ploeg uit het favorieten kransje zakt na een erg slechte avond helemaal uit de top weg. Het was onmiddellijk duidelijk dat KNOK en Fiasco niet wil den plooien voor het VOK- geweld. FN-klub maakte het de kollega's trouwens niet makkelijk want na twintig vra gen hadden ze al drie solo's. Asdammen met warklomp, VOK met schilder Schiele en Kwistetweernie met stripfiguur Duifje. Ossenboek zat toen! diep in de kwisput met slechts twee beantwoorde vragen. Ge lukkig maar dat rode draad - Christoffel Colombus - vraag overal nogal wat punten haalde. Halfweg had KNOK 41 punten, drie meer dan As dammen en al twaalf meer dan Fiasco. VOK en Opba zaten duidelijk in een off-day. VOK kon dat tempo echter niet aanhouden en Fiasco ken de zijn avond van genade. De Hofstadenaars zouden na de pauze nog slechts drie vragen missen: een gedicht van Louis- Paul Boon, de notenkfaker en aktrice Sandrelli. Met een solo voor schilder Signac kreeg Fiasco een bijkomende joker en kwam de ploeg van Rik Van Dessel ook op gelijke hoogte van KNOK. De Nederlandse provincie Overijsel en zange res Karen Kent deden de rest. VOK kon nooit een vuist ma ken en leek wel geslagen door de warmte. Vooral de sport- vragen leken hen te moeilijk. Het zou best kunnen dat VOK-Moorsel op die rubriek de eindoverwinning aan KNOK of Fiasco moet laten. Of kan Asdammen dit seizoen de doorbraak forceren? Van avond om 20 uur is het de beurt aan Kwistetweernie om de vijfde speeldag te maken. Wie van de tenoren komt er nu bovenuit? Hugo Aerts De vierde avond 1. Fiasco 100, 2. KNOK 92, 3. Asdammen 81, 4. VOK 75, 5. Palugama 70, 6. Aad Gaad 69, 7. Hoe grijzer hoe wijzer en Kwistetweernie 66, 9. Opba 64, 10. Koeskoes 59, 11. Os senboek 51, 12. Alstonspast 49. Tussenstand "speelden een avond minder 1. Fiasco 370, 2. Palugama 293, 3. VOK* en Koeskoes 275, 5. Hoe grijzer hoe wijzer 269, 6. Knok* en Asdammen* 263, 8. Kwistetweernie 261, 9. Ossenboek 247, 10. Opba* 242, 11. Alstonpast 238, 12. Aad Gaad* 215, 13. FN-klub* 171. Het stadsbestuur opteert voor optimaal gebruik fan de eigen gebouwen. Zo kan er geen sprake zijn van verkoop ran de SULBB-gebouwen aan Amylum, werd op de perskonferentie gesteld. «Amylum komt nooit aan de overkant van de Burchtstraat al kunnen we aankoop van «en privé-gebouw uiteraard niet tegengaan», stelde sche pen De Maght. Reeds geruime tijd worstelt schone kunsten. En het men met ontwerpen van een SULBB-gebouw, een relikt definitief bestemmingsplan, van het industrieel verleden Nu de verhuis van het OCMW- van Aalst - de brouwerij Bur- ziekenhuis van de Hertshage ny - zou heraangepast wor- naar de Siesegemlaan korter den, om o.m. beide archieven bij komt - men heeft het over onderkomen te verschaffen, eind '87 of begin '88 - komen Het stadsarchief en het Daens- er uiteraard nieuwe mogelijk- archief. Tevens zou er een eer heden. Het gebouw aan de ste kern komen van het druk- Hertshage zou perspektieven kcrijmuseum. Met de vier plat- openen voor de akademie forms van het SULBB-gebouw is dat allemaal haalbaar. Karnaval- en Daensmuseum Voorlopig zou het Daensmu seum best blijven waar het nu is: op de tweede verdieping van het Belfort. Het Oud-Hos pitaal, een historisch gebouw, lijkt minder geschikt om het Daensmuseum met boeken, tijdschriften en archieven on derdak te verlenen en boven dien zou de verhuis erheen niet alleen risicovol doch eveneens niet definitief zijn. Liever wil men in het Oud- Hospitaal het Karnavalmu- seum opstarten. Niet enkel als aanmoediging voor de werk groep die er zich reeds geruime tijd mee bezighoudt, maar vooral om hen de kans te bie den met wat er reeds voorhan den is te starten. En wanneer de akademie dan zou verhuisd zijn naar de Hertshage kan het karnaval- museum overgebracht worden naar het gelijkvloers ervan. Een ideale expansieruimte. Op mikrofllm Met de opname-apparatuur van de burgerlijke stand kan de verzameling van het Daens- fonds op irukrofilm worden vastgelegd, alsook enkele om vangrijke privé-dagbladfond- sen en wellicht later ook de parochieregisters van Groot- Aalst en de registers van de burgerlijke stand. LH Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de dekenij Geraardsbergsestraat werd in samenwerking met de WK Oldtimerclub een rally georganiseerd langs de voornaamste winkelstraten van Aalst, Nieuwerkerken en Erembodegem. Het werd een sukses, want dank zij het uitgelezen weertje daagden niet minder dan 85 deelnemers op, dubbel zoveel als er op voorhand waren ingeschreven, en allemaal met keurig opgepoetste wagens en moto's. Hoeft het gezegd dat ze niet alleen onderweg heel wat bekijks hadden, maar ook toen ze allemaal netjes geparkeerd stonden in de Sint-Jobstraat, terwijl de chauffeurs met hun begeleiders de prijsuitreiking afwachtten in de feestzaal van de brouwerij Dendria, die op menig pintje tracteerde. De trofeeën, waaronder mini-brouwersgasten die ook de Aalsterse jaarbeurs aankondigen op bierviltjes, werden in de wacht gesleept door Karei De Kegel met zijn Standard 16 HP Saloon de luxe van 1934, Herman Jongbloet met een Thunderbird van 1956 en De Schepper met een Ford Coupé uit 1930. Bij de moto's was de eerste prijs voor JP Wijckman met een FN Sahara uit 1919. Uit Leopoldsburg kwam Eddy Berckmans met een Austin uit 1939 als verste en de oudste wagen in de rally was een Ford uit 1925. E.A. Aalst. Gezellig nakaarten over de prachtige dag. (a) De VZW Parochiaal Centrum Nieuwerkerken organiseert op 5 en 6 juli 1986 «Parochiefees ten» met volgend ambitieus programma: zaterdag 5 juli om 20.30 u. groot bal, opgeluisterd door de bekende zanger Paul Roelandt en zijn orkest «The Hitmas- ters», met daarbij een optre den van auteur en TV-vedette Anton Peters. Zondag 6 juli play-back- show onder leiding van een gereputeerde presentator van disco-bar «Ambiance». om 14.30 u.: voor deelne mers jonger dan 14 jaar - om 19 uur: voor deelnemers vanaf 14 jaar. - tijdens de show: een optre den (buiten wedstrijd) van play-backkampioen van België Patrick De Coninck, alias «Mi chael Jackson» De jury wordt voorgezeten door de bekende karnavalfi- guur Antoine Van der Heyden (ex-prins karnaval van Aalst). Al deze aktiviteiten gaan door in een ruime tent met een kapaciteit van 800 zitplaatsen, die zal worden opgetrokken achter de kerk van Nieuwer kerken. Daarenboven worden de lekkerbekken verwend in de zaal «Volkskring», waar ze rustig kunnen genieten van lekkere snacks (spaghetti, uit smijter, croque-monsieur, enz.), smakelijke warme pan nekoeken of een verfrissende coupe ijskreem. Alles tegen zeer matige prijzen. De bar man zorgt er tevens voor dat dorstige kelen kunnen gelaafd worden of dat er kan genipt worden aan een glaasje kwali- teitswijn. De bodega, snackbar en ijssa- lon «Volkskring» is open op zaterdag 5 juli vanaf 18 uur en op zondag 6 juli vanaf 12.30 u. De VZW Parochiaal Centrum Nieuwerkerken en alle mede werkers hopen je te mogen begroeten! DB. Werklozenwerking Verleden dinsdag zette «Werklozenwerking» in het Huis De Bolle, Kapellestraat 17, de deuren wijd open. En wie voor de eerste keer de lokalen op de drie verdiepingen betrad en zich mengde in de gonzende byennest waarin alles in een ongedwongen, familiale sfeer verliep onder het goedwillig toekykend oog van koördinatrice Marietta Beemus is alleszins een ervaring ryker. Te weten dat zelfs werklozen niettegenstaande soms hopeloze toestand hun tyd niet willen verbeuzelen en alle geboden kansen willen aangrijpen om eventueel paraat te zy'n voor een openkomende job. «Het bestuur van de Jong-So- cialisten Aalst-Centrum ver nam met onbegrip en afschuw de verklaring die de Aalsterse CVP placht af te leggen naar aanleiding van het overlopen van de VU-mandataris Herwig De Bruyn naar de CVP-frak- tie. Wij kunnen best begrijpen dat de CVP-Aalst niet zwaar wenst te tillen aan het feit dat door de platte overloperij 544 kie zers zijn bedrogen. Op 13 ok tober 1985 bedrogen hun aller CVP-boegbeelden vele duizen den christelijk geïnspireerde ar beiders door te stellen dat we nog even moesten doorbijten. Het einde van de tunnel was in zicht. Nu het nieuwe spaarplan er is zijn ongetwijfeld velen van diegenen die toen hun vertrou wen gaven bedrogen en be schaamd uitgevallen!!! Vernederd door het feit dat ze een programma onderschreven van een partij die hen voor hield dat zij alleen plaats kon bieden aan al diegenen van christelijke origine. Als je in die val gelopen bent kan je niet anders dan op je eigen sociale afbraak stemmen. Een duivels plan, sinds jaren door de CVP met sukses toe gepast en nu onverbloemd ver woord op de raadszitting te Aalst van 27 mei jongstleden! Wat geen enkel CVP-politicus ooit openlijk durfde zeggen: «Hou jij ze arm, ik zal ze dom houden» is nu gesteld!!! Maar kom. Mr. Goossens heeft zich waarschijnlijk ver sproken!?». LH Eigenlijk een initiatief van schepen Gilbert Bourlon die met de valabele staf in minder dan twee jaar heel wat wist uit de grond te stampen. Met suk ses want gemiddeld volgen er zówat 200 «leerlingen» lessen uit de brede waaier en soms loopt dat aantal zelfs op tot 300. Alhoewel uiteraard eer der bescheiden werd begonnen met een 30-tal. Inzet en en thousiasme van velen en steun van het stadsbestuur (100.000 fr. plus nog eens 100.000 fr. voor sport) plus huisvesting en de nodige apparatuur we zagen breimachines, schrijfma chines en nog heel wat meer om het allemaal mogelijk te maken. Vanzelfsprekend zijn de lessen gratis. Het enige bo- nuspunt dat er aan verbonden is blijft de vrijstelling van stempelkontrole doch voor de kursisten is de eigen vorming en het grijpen van een toege reikte hand alleszins veel be langrijker. Brede waaier aktiviteiten Wie op vakantie een mondje Frans, Engels of Spaans wil spreken kan bij de taalleraars terecht. Ook de eigen rechten en plichten kan je er te weet komen. Maar U kan er ook leren sollicitatiebrieven schrij ven. Of gewoon handig zijn bij een snoer van een strijkijzer dat het niet meer doet, bij een lekkende kraan, een platgelo pen fietsband of een klemmen de huisdeur. Eventueel leert U er de principes en meteen de praktische uitvoering ervan bij haarkappen, traint U zich in zelfverdediging of viert U uw Op zondag 22 juni organiseert de Vlaamse Wandelbond, af deling Aalst, een uitstap naar de Hoge Venen. Men kan kie zen tussen twee wandeltoch ten. De eerste noemt men een korte wandeling die onder lei ding van een natuurgids staat die de deelnemers door de ve nen brengt en een bezoek brengt aan het natuurparkcen trum van Botrange. Na de middag volgt dan een rondrit in het park die wordt afgeslo ten met een bezoek aan de stuwdam van de Gileppe en het Duitse stadje Monschau. De tweede mogelijkheid is een veenwandeling onder leiding van een gids waarna een wan deling wordt gemaakt van 9, 12 of 17 kilometer van de baraque Michel tot Kaltherberg Mon schau. Er is gelegenheid tot middagmalen of picknicken in het restaurant Baraque Michel. Men vertrekt om 7.00 uur aan de Houtmarkt te Aalst en de terugkeer is voorzien om streeks 21.00 uur. Deelname in de onkosten 450 fr. voor leden van VTB-VAB en VWB en 500 fr. voor de niet-leden. Inlichtingen zijn te bekomen op het adres: Moorselbaan 149, te Aalst (053/78.80.90). (j.m. heyman) Op zondag 29 juni heeft in Diksmuide de 59* Ijzerbede vaart plaats. Hieraan verlenen heel wat Aalstenaars hun medewerking. Herman Slagmulder byvoorbeeld voert de regie en hy wordt in dat werk bygestaan door Gilbert Eelbode. Ook de Aalsterse koreografiegroep. Alkuone zal van de party zyn. De Ijzerbedevaarten ontston den als een huldeblijk van de oudstrijders van de eerste we reldoorlog aan hun gesneuvel de vrienden. Aanvankelijk herdacht men de grote front kunstenaar Joe English, later de gebroeders Van Raem- donck die op dezelfde plaats sneuvelden. Toen men de eer ste IJzertoren bouwde in Diks muide en de Ijzerbedevaarten uitgroeiden tot werkelijk mas samanifestaties met grote weerklank, werden telkens drie klemtonen gelegd; de Ij zerbedevaart was de plaats waar de Vlamingen opkwamen voor hun rechten als volk; de Ijzerbedevaart werd ook de grootste vredesmanifestatie ter wereld genoemd want in de vier wereldtalen stonden op de toen «Nooit meer oorlog» ge schreven. En uiteraard her dacht men de doden! De 59* Ijzerbedevaart is meer dan ooit een echte bedevaart. Men heeft de drie thema's die men al jaren na elkaar aan houdt, ook nu behouden. In de schaduw van het puin van de eerste toren en de Pax-poort, die werd opgebouwd met brokstukken van de eerste to ren, wordt om 11.00 uur een eucharistieviering opgedragen door de abt van Averbode aan het altaar bijgestaan door de deken van Harelbeke De Jae ger, een priester uit Boom Ju- lien De Keersmaecker en uit De Klinge Wijmeersch. Wanneer dan met bazuinge schal vanop de nieuwe ijzerto ren de plechtigheid wordt aan gekondigd, zullen de vele tien duizenden ingetogen luisteren naar de teksten die priester dichter Anton van Wilderode schreef. In deze teksten wordt hulde gebracht aan alle ge sneuvelden en aan allen uit de Vlaamse strijd die dit jaar zijn overleden. In een massale bloemenhulde brengen kinderen en volwasse nen kransen aan van overal uit Vlaanderen. Even massaal is de vlaggenoptocht. Het thema van dit jaar luidt «Nu meer dan ooit: zelfbe stuur. Nooit meer oorlog en godsvrede». Het thema zal ook worden weergegeven in de bindteksten en door Alkuone gevisualizeerd worden. Dan volgt een toespraak van Paul Dael, voorzitter van het IJzer- bcdc vaart komi tee (jm heyman) technische knobbel bot op een door het stadsbestuur ter be schikking gestelde afgedankte auto. Alleszins heel interessant is de kursus dactylo waarvan iedereen alleen maar beter wordt of de kursus koken waaraan zelfs onze mannen zich kunnen begeven. En ver der zijn er kursussen maquilla ge, breien, schilderen, sierte- kenen en kan U ook terecht bij «Sport Overdag» in de brand weerkazerne, in het Trefcen trum van de Driesleutelstraat of in het stedelijk zwembad. Ook migranten zijn er uiter aard welkom maar voor dien sten die in de Kapellestraat niet kunnen verstrekt worden wordt dan doorverwezen naar de gepaste organismen. Momenteel deint de kursus ge leidelijk uit met de vakantie in zicht doch in september start men andermaal met volle moed. Wellicht nog met meer dan de 23 leraressen en de zowat 300 kursisten. Tenware de jobaanbiedingen die Cyriel Temmerman regelmatig aan Werklozenwerking bezorgt buitengewoon veel resultaten zouden afgeworpen hebben. De beste dienst die Werklo zenwerking zou kunnen berei ken zou er inderdaad in be staan zichzelf nutteloos te maken. Maar dat is dan weer een ande re kwestie. Maandagvoor middag: Engels beginners; Frans be ginners; Frans 2* jaar; Haar kappen; Koken; Frans gevor derden; Dactylo beginners; Yoga (Trefcentrum). Maandagnamiddag Schilderen; Maquillage; Ma- chinebreien. Dinsdagvoormiddag: Mode gevorderden; Handwerk gevorderden; Dactylo gevor derden; Ned. v. franstaligen; Engels gevorderden; Autome- chanica; Koken; Handwerk theorie; Aerobic (Trefcen trum), Handig in huis (Her- dersem). Dinsdagnamiddag: Mode beginners; Siertekenen; Maquillage; Spaans. Woensdagvoormiddag Automechanica; Dactylo be ginners; Engels beginners; Haarkappen; Rechten; Zwem men; Handig in huis (Her- dersem). Woensdagnamiddag: Engels 2' jaar; Judo (brand weer); Ned. v. franstaligen. Donderdagvoormiddag: Automechanica; Dactylo ge vorderden; Engels gevorder den; Handwerk gevorderden; Koken; Mode gevorderden; Ned. v. franstaligen; Hand werk theorie; Handig in huis (Herdersem); Aerobic (Tref centrum). Donderdagnamiddag: Frans gevorderden; Schilde ren; Mode beginners; Machi- nebreien; Aerobic (Den- derdal). LH In het kasteel van Laarae heeft voor de eerste maal «Flanders' Photography» plaats van 9 tot 16 november. De tentoonstel ling omvat naast zwart-wit ook kleurenfoto's. Wie er aan wil deelnemen kan steeds kontakt opnemen met Erik De Wilde, Wetterensteenweg 47 te 9201 Massemen (091/69.45.60) of bij Fernand Everaert (091/ 55.56.08). Wie er eens even helemaal lekker uit wil zijn en houdt van goed eten kan boeken voor een «Feinsmecker Radtour» of drie dagen fietsen door het Duitee Munsterland met ver blijf in romantische hotels. Ge heel verzorgd en huurfietsen beschikbaar. De bagage wordt van hotel naar hotel gevoerd. {Grote rioleringswerken te Aalst 'anaf verleden maandag en vermoedeiyk gedurende 22 weken wat ons tot nieuwjaar zou leiden, blyft de lermondsesteenweg voor verkeer gesloten. Wat o.m. in de Denderstraat zou kunnen leiden tot heel wat verkeersmoeiiy khedenEn voor een aantal neringdoeners j alleszins een slechte tyd. O.m. voor een uitbater van een benzinestation die echter elders tydelyk een uitbating zou Afkunnen overnemen. Schepen De Maght zegt daar- Riolen en kollektoren bij dan wel dat die 22 weken Rio,cn en kollektoren een globale periode is maar dat S de aannemer werd afge- met ut aouiiuutl «wiu arte- „roken dat de werken denia- .?lelt,de *he" K moeten getimed worden dat P«" dat water afv°e- iemand langer dan 5 dagen na" ko^k,°?" en da' met de wagen niet kan binnen- d«e °P hun !eld" naaI een waterzuivermgsstation. Dat er verkeershinde, bijkomt Wat "u aan da Da°d?™™>d- onvermijdelijk. Desehepen gt dan ook «nog steeds geen heilige te kennen die het alle maal op één nacht mogelijk zou maken. Wie er een kent kan zulks graag melden ten stadhuize op Openbare Werken...» «g dln »k Xog «eeïï g^n H" V 6.. om kollektoren. Maar mis schien laat u dit subtiel onder scheid koud en denkt u meer aan de verkeershinder die u te wachten staat. Hoeze- en Siesegembeek Er hoeft nog een ander onder scheid te worden gemaakt. Het «hemelwater» - beekwater voortkomende van regen, is relatief onbevuild en wordt van aan «'t Sluisken» in een te realiseren riool rechtstreeks als onbezoedeld naar de Dender geleid. Vanzelfsprekend kan hierop geen enkele vuilwater- riool worden aangesloten. Het vormt een circuit op zich zelf. Al de rest wordt geleid langs de bestaande, overwelfde ge metselde riolering wat het aan leggen van een hoofd- ofte moerriool vermijdt. Fasen Wat nu gedaan wordt is de vrucht van een studie daterend uit september 1977. Er werden toen drie tracés voorgesteld en deze werd gekozen als de meest haalbare op technisch en financieel vlak. Wat in de Den- dermondsesteenweg gebeurt is het aanleggen, althans de eer ste fase ervan van de riool die «zuiver» water naar de Dender leidt. Een werk uit te voeren door de firma De Nul te ramen op 45 miljoen. In een tweede fase komt de Dirk Martens- straat aan de beurt (19 mil joen), in een derde de Kool straat en het Koningin Astrid- park en in een vierde en laatste fase de reeds uitgevoerde dwarsing van de Kapucienen- laan om via Posthoornstraat en Marktweg het Sluisken te be reiken. Verkeer Het verkeer komende uit de richting Hofstade wordt omge legd via Tragel en Dender straat en dat van de ringlaan en viadukt langs de Ledebaan en Zwartehoekbrug waarbij de Denderstraat het wellicht zwaar te verduren zal krijgen. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 3