Reakties bij de vleet op Goossens' verklaring Nieuwtjes uit de kabinetten Inventarisatie stedelijke financiën in Aalst Nieuw bestuur PVV-Aalst-Centrum Renovatie en saneringspremies te Aalst Kamera's schaden privacy van gedetineerden Werken aan gebouwen De Voorpost - 20.6.1986 - 5 Biezondere gemeenteraadszitting Was de vorige gemeenteraadszitting, waarop Herwig De Bruyn zijn intrede in de raad «Het geld van de CVP - De heid, barmhartigheid en trouw collega's aan de Bijbel te lezen deed en ging zetelen in de CVP-rangen, wegens het aanhoudend protesteren een woelig dood van een ACV-leider» verwaarloost ge. Het ene moet of te herlezen wat hen met geval waarby beide oppositieparen de raadzaal verlieten en de agenda in een mum van waaruit zou blijken hoe kor- men doen en het andere niet beide voeten op aarde zal te- tijd werd afgewerkt, deze van verleden donderdag die door SP en VU werd samengeroe- [up'die partij is. nalaten. rugbrengen om in alle nederig- - no VTi nA»mt h,. «oo pluralis- Blinde leiders, die de mug uit- heid hun hemel te verdienen. zift en de kameel doorslikt. Amen. oen verliep in alle sereniteit. Uiteraard waren de toespraken wel hard doch het verliep Pe n°emt bij 1 S.i S-Aa7^jhsche volkspartij waar zowel allemaal zonder onderbrekingen, getier of geroep. Op uitzondering dan van het feit dat de burgemeester ook de meerderheid was in zowat haar gewone samenstelling present kom^fjTop verwaarde dat ze Jan Caudron moest verzoeken geen persoonlijke feiten aan te sneden. Namens de SP beet fraktielei- speech van Herman Goossens Caudron ergerde zich echter der Edgard Hooghuys de spits als getuigend van een totaal meest aan de frontale aanval voorbijgestreefde geestesinge- van Herman Goossens op de af. Hij stelde dat de oppositie partijen deze gemeenteraads zitting hadden samengeroepen zekere hoogmoed en machts- enerzijds om te tonen dat ze wellust naar buiten werd ge steldheid die vroeger met een VU waar hij verklaart dat kris- telijke kiezers het exclusieve voldoende wingewest van de CVP zijn en ofwel op een voor andere partijen verboden aantal daartoe bracht maar zijn ook zonder Willy AUoo en schaterlach wordt onthaald of jachtterrein. De VU kreeg anderzijds om uiting te geven op een ijskoude herinnering eerste slag onder de gordel in aan hun ongenoegen in ver- aan het verleden. En, aanslui- 1954 toen in het bisdom Brug- band met de toespraak van tend bij de aktualiteit. besluit ge vanop de kansel werd gele- CVP-fraktieleider Herman Mare Galle dat wat betreft het zen dat het een zonde zou zijn Goossens. Aan Herwig De Vlaams aspekt van de zaak de voor de VU te stemmen. ,oi h. vr i CVP niemand lessen heeft te Wanneer H. Goossens de VU Bruyn zal de VU weinig verlie zen en de CVP weinig baat hebben. Wat Goossens zegde is goed voor een partijvergade- met Happart. het partijprogramma onder schrijven met „als hoofdpunt een autonoom Vlaanderen. De CVP zou beter een geweten sonderzoek doen en zich afvra gen waarom zo veel gelovige kiezers zich van haar hebben afgewend. De CVP heeft niet het recht zich als monopolie- dragers van al wat zich kriste- lijk noemt te gedragen. Hij noemt in dat verband «simo nie», zo geheten naar de naam van Simon de Tovenaar die geestelijke goederen tegen tij delijke voordelen verkocht. geven na het wegstemmen van bestaansrecht ontzegt was dat Willy Van Mossevelde greep, het wetsvoorstel in verband alleszins niet het geval in 1970 op de ludieke toer die hem toen men een CVP-VU-PW eigen is, terug naar de bijbel, g maar een gemeenteraads- Patrick De Smedt (SP) noemt coalitie wilde vormen. meer bepaald naar het evange- zitting niet waardig. Hooghuys het niet korrekt dat Herman Wat de burger bij de CVP lie volgens Mattheus, hoofd- noemt het een speech van een Goossens zegt dat andere par- meest degouteert is haar stuk 23, waarin hij leest: aartskonservatief, een anach- tijen die gelovige kiezers aan- machtsgeilheid, haar dubbel- In die tijd sprak Jezus: ronisme. Voor hem wordt het trekken hen eigenlijk bedrie- zinnigheid en haar schijnheilig- Op de leerstoel van Mozes geloof hier misbruikt en ander- gen. leder burger beschikt heid. Aldus Jan Caudron. On- hebben de schriftgeleerden en Farizeeërs plaatsgenomen. (Wanneer men zegt Farizeeërs denkt u C.V.P.-ers) Doet en onderhoudt daarom alles wat zij u zeggen, maar handelt niet naar hun werken, want zelf handelen ze niet naar hun woorden. Alles wat zij doen, doen zij om bij de mensen op te vallen. Ze zijn belust op de ereplaats bij de maaltijden en de voor naamste zetels. Ze laten zich graag groeten op Het ergerlijke van de CVP- en van aanval van 27.05 tegen de VU kie- is dat hij uitgesproken werd zers te rekruteren, kan niet de door iemand die van huis uit zijds stelt hij dat in naam van over het grondwettelijk recht der het masker van haar kris- het geloof reeds heel wat on- te stemmen op welke partij of ten-zijn is voor deze «kliënten- recht werd aangedaan. persoon dan ook. Goossens partij» omkoperij het scherp- Als Goossens ons een les in die zich opwerpt als «zieltjes- ste wapen, politiek wilde geven, werd het winner» acht pluralisme onder Dubbelzinnigheid bij proble- een totale mislukking. Als het kristenen onbestaande. Hij men als de faketten en de er hem echter om te doen was doet alsof hij geen weet heeft ontwikkelingshulp, ons te ontstemmen, daarin is van «Kristenen voor het socia- hij volledig geslaagd. Tenslotte lisme», van «PAKS> zegde Hooghuys dat men zich ..Doorbraak». Basis liefst niet verheugt in tegensla gen van een politieke partij en godsdienst zijn doch wel een VU-gezind was maar die om geeft hij de bedenking mede gemeenschappelijke politieke den brode naar de CVP is dat men tegenstrevers vindt in vertuiging. De CVP zou nu overgelopen, de andere partijen doch vijan- moeten gaan weten zegt P. De De bewering van Goossens als den in de eigen partij. En dat Smedt dat katholieken niet zouden wij De Bruyn misleid de vijand van vandaag de meer als een ingelepeld me- hebben door hem uit de CVP- tegenstrevcr van morgen kan chanisme op de CVP blijven stal weg te lokken naar de VU, worden en omgekeerd. Mare Galle betreurt dat mis bruik werd gemaakt van het van Daens en Ulburghs tever- geloof en zegt dat de CVP het geefs zal zijn geweest. monopolie niet bezit van het Jan Caudron VU-fraktielei- kristendom. Ook in de SP treft der, noemt de door De Bruyn Zijn grootvader en vader wa- i---»J- - Vlaams-nationalisten en ze Wee U, schriftgeleerden en Danny Denayer Na de ge- Farizeeërs, huichelaars! de smaakte predikatie van Van buitenkant van beker en scho- Mossevelde gooit zijn collega tel maakt ge schoon, maar van Denayer het over een weten- binnen zijn ze gevuld met roof schappelijke boeg. Echter der en genotzucht. mate lang dat hij bij het voor- Blinde Farizeeër, reinigt eerst lezen van zijn tekst die zelf de beker van binnen, dan inkortte. In een gespierd be- wordt de buitenkant vanzelf toog met tal van verwijzingen rein. naar geleerde uitspraken zet Wee U, schriftgeleerden en spreker enkele puntjes op de Farizeeërs, huichelaars! Gij i's, in verband met raadslid De lijkt op gekalkte graven die er Bruyn en over de mythe dat van buiten wel mooi uitzien, alleen de VU Vlaanderen kan maar van binnen vol zijn met redden. De VU wil alleszins doodsbeenderen en allerhande wel de voortrekker, het boeg onreinheden. beeld zijn van een volks-natio- Zo ziet ook gij van buiten er naai Vlaanderen. En dat de voor de mensen wel uit als VU alleen maar kritiek om de heiligen, maar van binnen zijt kritiek zou spuien neemt spre- gij vol huichelarij en ongerech- ker niet gezien en vele verbe- tigheid. teringen die CVP-schepenen Slangen, addergebroed, hoe aan hun beleid aanbrachten zult ge het hellevonnis ontko- naar aanleiding van tussen- men! komsten van oppositie-raads- Daarom zend ik tot u profeten, leden. wijzen, schriftgeleerden en Spreker stelt dat burgers ook VU.-ers. Sommigen van hen het recht hebben te stemmen zult gij doden en kruisigen, op grond van persoonlijke bin- anderen zult gij geselen en ding of uit sympathie, achtervolgen van stad tot stad. Spreker heeft het over katho- seerd op het kristelijk persona- Van Mossevelde vindt deze lieken van de 19* eeuw die de uSme met als principiële uit- eeuwenoude teksten nog bran- ideologie van het liberalisme gangspunten de persoon, de dend aktueel Vlaanderen heeft verwierpen doch het erop ge- erkenning van verschillende nu geen nood aan valse profe- vestigd politiek stelsel enthou- gemeenschappen, de solidari- ten en predikanten die hun siast aankleefden omdat ze ge- teit en het pluralisme. Ideolo- Vlaamse land laten bezoedelen loofden in de geestelijke vrij- gjsch pluralisme dat voor de door bendeleiders la Happart heid. verschillende geestelijke fami- en die Vlaamse mensen laten Daartegenover stonden de ul- jjes de vrijheid van gedachte opdraaien voor het betalen van tramontanen die streefden inhoudt zonder te streven naar 150 miljard voor het behoud naar herstel van de kristelijke onderdrukken van de anderen, de Belgische Staat. «De gemeenschap en de katolieke Zowel voor de kerk als voor Kuituur De automatisering van het boekenbestand in de stedelijke biblioteek is in voorbereiding. De vraag om een popfestival op de Grote Markt te organiseren wordt in beraad gehouden tot geweten is welke groepen zouden optreden. Gezin Gehoopt wordt op de vernieuwing van een BTK-projekt opdat het valabel initiatief van kinderopvang voor beperk te duur wegens gebrek aan mankracht niet zou sneuvelen. Gastarbeiders Gedacht wordt aan werken rond de woonwagenproblema- tiek, rond een dienst voor onthaalmoeders en rond kleinschalige initiatieven als deeltijds onderwijs en twee- dekansonderwij s Burgerlijke stand Bijkomende terminals zullen het mogelijk maken dat uittreksels uit geboorte-, huwelijks- of overlijdensakte heel wat vlugger zullen kunnen worden afgeleverd. F eestelij kheden Er komt een herschikking van de kamavalfoor zodat niet alle super-attrakties gegroepeerd worden, doch verspreid opgesteld over de verschillende kermispleinen. 'Personeel Met het oog op de werkverschaffing is het aantal aange- stelden in BIX- of DAC-verband verhoogd en tevens werd geopteerd voor loopbaanonderbreking en voor in- dienstnemen van werklozen. LH stemmen en stelt dat de toe- raakt kant noch wal. komst zal uitwijzen of de strijd De overgrootvader van De Bruyn was een Daensist die toen al tekort gedaan werd door de katolieke partij. men kristenen aan omdat de en Goossens afgelegde verkla- een open partij is. Hij ver- ringen een bedreiging voor de de markt en willen door de mensen meester genoemd hemel spare ons van deze zo- staat. De katoliek was ver- Katholieke Partij werd vereen- worden. genaamde Vlaamse kristelijke plicht zowel zijn persoonlijk zelviging van geloof en politiek Maar ge moet u geen meester leiders». Tenslotte verwees leven als de Staat in te richten als een nadeel ervaren. In 1945 laten noemen. Van Mossevelde zijn beminde naar de norm van de éne waar- werd immers duidelijk gesteld Want wie zichzelf verheft, zal Vlaamse broeders en zusters heid. dat de CVP géén klerikale par- vernederd en wie zichzelf ver- naar het laatste oordeel. En korter bij ons had hij het tij is en spreker meent dan ook nedert zal verheven worden. Tenslotte raadt Willy Van over de CVP, opgericht als dat Herman Goossens zijn Wee U, schriftgeleerden en Mosseveld zijn dierbare CVP- niet confessionele partij geba- viool zal moeten stemmen om Farizeeërs, huichelaars! Gij in het CVP-orkest te kunnen meespelen. No comment Burgemeester Raymond Uyt- tersprot zegt dat de rechten van de raadsleden volledig ge- respekteerd werden en dat het voor het schepencollege niet mogelijk is op de vele teksten waaraan geen memorie van toelichting was gevoegd te ant woorden. Volgende raadszitting op de traditionele laatste dinsdag van de maand 24 juni. LH zuilen zich al omgedraaid heb ben in hun graf bij de overlo- heugt zich over de grotere demokratie. Hij stelt dat Her- mondigheid van de kiezers die wig De Bruyn een loopje perij van hun renegaat-nazaat, beginnen in te zien dat geloof neemt met de waarheid als hij Hier werd spreker door de 1 J* stelt reeds geruime tijd met de burgemeester wel aangemaand VU te hebben gebroken. Op niet persoonlijk te worden. 12 mei was hij nog present op Jan Caudron zegt nog dat de het Politiek College en ver- CVP als een gier op het lijk klaarde er wijlen Willy Alloo van wijlen Wifiy Allloo is ge- wijs dat gelovige kiezers geloof naar best vermogen te zullen sprongen om de elektorale buit met politiek niet meer wensen opvolgen in het kader van de naar het eigen kamp over te te vermengen. En ook het feit VU-fraktie. Dat Caudron De brengen. Een misselijk best gescheiden wordt van so- ciaal-ekonomische, kulturele financiële aangelegenhe den. Dat de CVP zakte van 64 naar 32% is een duidelijk be- •s" dat de SP de grootste partij :n- van Aalst-Centrum is gewor- I ,noemt hij daarvoor een ander over te laten noemt hij tewijs. Mare Galle noemt de totaal uit de lucht gegrepen. Bruyn zou verzocht hebben de toon waaraan elk rechtgeaard opvolging van Alloo aan een burger aanstoot neemt. sluit het Rijk der hemelen af voor de mensen. Zelf gaat gij er niet binnen, terwijl gij hun die dit wel willen de toegang verspert. Wee U, schriftgeleerden en Farizeeërs, huichelaars! Gij Tot einde juli 1986 loopt te van groot belang, niet alleen strekt die van belang zijn voor tal grote rekken). Binnen dit doorkruist zee en land om één Aalst nog een BTK-projekt voor mogelijke thesisstuden- de geschiedenis van de stad, hoofdstuk zijn we toe aan het bekeerling te maken, maar als waarbij gehoopt wordt de vol- ten of andere bezoekers van zijn instellingen, verenigingen, jaar 1956. Het klasseren en hij het geworden is, maakt gij ledige inventaris af te werken het stadsarchief, maar meer enz. (bv. werken die het uit- nazien van de stukken is een hem tot een hellekind, twee- tot en met 1976. nog voor de stedelijke diensten zicht van de stad veranderen, werk dat traag vooruit gaat. maal erger dan gij zelf. Het geldwezen van een stad is zelf en hier denken we vooral de oprichting van een vereni- Bovendien groeit de stapel do- Wee U, Schriftgeleerden en ongetwijfeld een van de pijlers aan de dienst Financiën. ging...). cumenten met het jaar aan- Farizeeërs, huichelaars! Gij waarop een stedelijke samen- Hoe komen we tot deze inven Tenslotte krijgt ieder stuk een zienlijk. Een voorbeeld: voor betaalt wel tienden munt, anijs leving steunt. Uit het financië- taris? De omschrijving van het eigendomsstempel van het 1955 tellen we 15 pakken docu- Jan Caudron verwijst dan naar en komijn, maar het gewichtig- le beleid van een stadsbestuur, projekt stelt het duidelijk: stadsarchief. menten. Honderd jaar vroeger het EPO uitgegeven boek ste van de Wet: rechtvaardig- Aalst. Aandachtig luisterend naar minister De Croo met vooraan PW-schepen en voorzitter Vermassen, tevens raadslid, (a) Verleden vrijdag ging de PW-afdeling Aalst-Centrum over tot de herverkiezing van het partijbestuur. Dit in aanwezigheid van minister Herman De Croo die zijn beleidsvisies verduidelijkte en de politieke toestand evalueerde. Dit na een verwelkoming door voorzitter in funktic Aloïs Adriaenssens. De huidige voorzitter werd trouwens bij handgeklap herverkozen om de afdeling verder in goede banen te leiden. Hij wordt daarbij geassisteerd door ondervoorzitters Roger Van Goethem en William Gillis en door bestuursleden Luc De Donder, Francois De Schrijver, André Moreels, Willy Muylaert en Raymond Van der Veken. Aalst. Minister De Croo en het afdelingsbestuur, (a) kunnen vele en soms verre- eerst en vooral moeten de do- De inventaris wordt ingedeeld in 1855:1 register e'n 3 pakken; gaande besluiten worden afge- kumenten m.b.t. het stedelijk in vier grote delen: in 1905: 2 registers. Als gevolg leid, betreffende de houding geldwezen geklasseerd wor- Begroting dubbels op de hiervan moet steeds meer tijd t.o.v. kuituur, onderwijs, so- den. Daarvoor moeten de begrotingen; ontwerpen stads- worden gespendeerd aan één ciale zekerheid, openbare vei- princiepen worden opgespoord begroting dubbels kalenderjaar, ligheid, handel, enz. Massa's die aan de basis lagen van de - Minuten Binnen deze delen wordt de dokumenten die opgestapeld orde in het levend archief. Pas Grootboeken (boekhouding inventaris ingedeeld per jaar, liggen in de ruimten van ar- wanneer alles is geklasseerd en van de Ontvangerij) - Boek- vanaf het jaar I tot XIV en chieven hebben geen enkele gesorteerd, kan men overgaan houding van de Rekendienst verder vanaf 1806 tot aan de waarde als een inventaris van tot de eigenlijke inventarisatie. Rekeningen dubbels fusies der gemeenten. Vanaf de stukken ontbreekt. Het mag nog eens herhaald Bewijsstukken bij de rekenin- 1977 zal een andere vorm van De uiteindelijke bedoeling van worden dat een inventaris per gen, betalingsmandaten en fac- inventarisatie gebruikt wor- dit projekt is dan ook een definitie geen overzicht geeft turen. den; per jaar zullen de gege- duidelijke en precieze inventa- van de inhoud van de stukken, Momenteel wordt gewerkt aan vens op fiche worden gezet, ris te bekomen, die het Moder- wel van de inhoud van het het deel: Bewijsstukken bij de omwille yan de enorme uit- ne Archief - en meer bepaald archief. rekeningen, betalingsmanda- breiding van de stukken ener- de stukken i.v.m. de stedelijke De inhoud van deze stukken ten en facturen dat veruit het zijds, en om reden van de financiën - zou ontsluiten, wordt slechts vermeld voor zo- meest omvangrijk is (de pak- handige vorm om opzoekingen Een dergelijke inventaris is ver deze ons gegevens ver- ken bewijsstukken bij de reke- te verrichten anderzijds. ningen beslaan tot 1976 een 7- LH Het stadsbestuur Aalst vroeg in 1984 vier renovatiepre mies aan voor het herwaarderingsgebied Linkeroever en in 1985 en 1986 negen en zes voor Linker- en Rechter oever. Uit kontakten met de inwoners blijkt duidelijk dat heel wat mensen verlangend uitkijken naar initiatieven van het stads bestuur of van bouwmaat schappijen. Voor de aanleg van Hoveniers straat, Varkensmarkt en Moutstraat werd de princi piële belofte van toelage reeds bekomen doch U weet ondertussen wel reeds dat een «principiële belofte» weinig aarde aan de dijk brengt als ze niet gevolgd wordt door een vaste belofte. Dat geldt dan ook voor het gemeenschapslo kaal op de Linkeroever en schepen André Doorns hoopt dat deze initiatieven wellicht parükuliere renovatie zullen stimuleren. In de erkende herwaarderings gebieden geldt er slechts één premie, de renovatiepremie. De saneringspremie is geldig buiten herwaarderingsge bieden. Voor de jaren 1984 tot 1986 werden respectievelijk 158, 169 en 74 aanvragen to* het bekomen van een sanerings premie ingediend. Daarbij gaat het dan telkens om saneringswerken van min stens 60.000 fr. Voor werkjes beneden dit bedrag is er inder daad geen premie voorzien. Ondertussen wordt gevreesd dat in het kader van de bespa ringen deze premies zouden beperkt worden of wellicht vervangen door renteloze le ningen. LH Het Paviljoen van Kerk in Nood-Oostpriesterhulp is weer te bezichtigen van maandag tot vrijdag van 8.30 tot 12.00 u. en van 13.00 tot 17.00 uur. Tij dens de zomermaanden kan men er ook terecht op zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Naast de abdijkerk kan men ook de boerenkrijgschuur, het Leo nardo Da Vinei-museum, de boek- en kunsthandel bezoe ken. Het adres: Oevelsedreef 1 te 3180 Westerlo (014/54.40.54 en vragen naar Richard Wal- raevens). Caritas Gemeenschapsdienst organizeert op zaterdag 28 juni vanaf 9.00 uur voor alle geïnte resseerden in het Provinciaal Instituut voor Verpleegkundi gen in de Nonnemeersstraat 21 te Gent een kontaktdag. Voor meer informatie Caritas Ge meenschapsdienst, Coupure 275 te 9000 Gent (091/ 24.42.15). In de voorlaatste gemeenteraadszitting waar beide opposi tiepartijen de zaal verlieten, werd o.m. het inrichten van televisiebewaking in cellen van gedetineerden in het Aal- sters politiekommissariaat, een «doorgangsgevangenis», goedgestemd. Raadslid Roger D'Hondt (SP) wilde daar omtrent interpelleren en vragen het punt te verdagen. Voor werken aan gebouwen vanaf 1.7.86. afhankelijk van het departe ment cultuur zijn volgende werken in gang of voorzien. Museum Oud-Hospitaal: Isolatiewerken aan zolders in gebruik door de academie schone kunsten, vleugel naast de kapel toegewezen aan pvba Van den Bossche - Erembode- gem, voor een som van 852.158 fr. te realiseren in 40 werkdagen vanaf 1.6.86. Nog aan het museum Oud- Hospitaal het vernieuwen van daken en kroonlijsten toege wezen aan de firma Moreels te Erpe-Mer^pbor 900.438 fr. te realiseren in 40 werkdagen Academie Muziek, Ballet en Toneel en Schone Kunsten Vernieuwen van daken en kroonlijsten aan gebouwen in de Schoolstraat 19/19 toegewe zen aan pvba H. Heylen, We sterlo voor 1.112.533 fr. te rea liseren in 40 werkdagen vanaf 15.09.86. Nog aan de academie maar dan voor schone kunsten in de Nieuwbeekstraat: dak en andere herstellingswerken toegewezen aan pvba H. Hey len, Westerlo; te realiseren binnfen de 40 werkdagen vanaf 20.10.1986 voor 797.882 fr. LH Daarvoor is het ondertussen te laat. Toch wil D'Hondt nog een poging wagen. Hij schreef immers een brief aan de burge meester om het goedgekeurd punt voorlopig nog niet in toe passing te brengen en te wach ten tot er op dat vlak een regeling komt op nationaal ni veau. Vice-premier Gol diende inderdaad een wetsontwerp in over bespieding en D'Hondt heeft heel wat bezwaren. Wettelijke omdat er over deze materie geen enkele richtlijn werd uitgevaardigd. Wel voor kamerabeveiliging in gangen en gemeenschappelijke ruim ten maar niet in cellen. Justitie brengt dus geen uitkomst. Bin nenlandse Zaken evenmin want daar verklaaü men zich terzake onbevoegd. «Liga voor Mensenrechten» Roger D'Hondt heeft zich eveneens gericht tot deze Liga. Videokamera's worden in ge vangenissen nog niet gebruikt. Tenware voor zogenaamde verhoogde beveiliging maar daar waren zelfs CCC-ers niet aan toe. Hij vraagt zich dan ook af of de klassieke midde len - om het halfuur een be- zoekbeurt door een agent - niet voldoende zou zijn. Het aantal «gasten» per jaar be draagt zowat 500 wat verdeeld over de 5 cellen, neerkomt op een bezetting van anderhalf per dag. En anderzijds is er nog het «Europees Verdrag ter Be scherming van de Rechten van de Mens» waaruit blijkt dat iedereen recht heeft op priva cy. De «Liga» is de mening toegedaan dat een elektronisch oog deze privacy schendt. Bij zijn bezoek aan de cellen stelde D'Hondt vast dat in elke cel een toilet voorkomt doch dat het voor de gedetineerde onmogelijk is zich af te zonde ren. Hij vraagt zich dan ook af of ook deze feiten op het kon- trolescherm moeten komen? LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 5