V__/ y Lebbeke 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 Wieze: BEECKMAN 053/70.62.93 De Voorpost - 20.6.1986 - 9 cht lialej 3 Kaartersklub De Kroonvrienden ïutt^ Zaterdag 14 juni was het de negende wedstrijd tellende voor het rma klubkampioenschap van kaartersclub De Kroonvrienden. Voor deze wedstrijd kwamen 32 leden opdagen. De uitslag: 1Theo en| Buyse en Ghisella Van Den Steen, 2. Pierre De Corte en Theophiel Verbeken, 3. Hilde Burms en Maria Van Daele, 4. Edmond Ruys en Aviel Van Accoleyen. j De stand na negen speeldagen ziet er als volgt uit: 1Aviel Van Ie*» Accoleyen en Alfons Van Den Steen 60 ptn., 3. Cyriel Bauwens wo» 56 ptn., 4. Robert De Gucht 52 ptn., 5. Jozef Baeyens, Theo oeoi Buyse en Gustaaf Van Kerckhoven 51 ptn, 8. Frans De Gucht orrq 46 ptn, 9. Remi Van Daele 44 ptn, 10. Hilda Burm en Georges De Geest 43 ptn. Heemkundige kring Overmere Het driemaandelijkse tijdschrift van de Overmeerse heemkundi- ge Kring besteedt aandacht aan het leven van Mgr. Coppieters. Pastoor Fr. De Sutter schreef daarvoor een bijdrage. Voorzitter Danny De Block ging op zoek naar het ontstaan van de |J Overmeerse zuivelfabriek Sint-Blasius en Willy Van Waelvelde heeft het over het ontstaan van het gasthuis van Overmere. Hij schreef ook een bijdrage over het dialekt van Overmere. Berlare een gespreksavond plaats over vrije tijd. De KAJ zorgt voor deze boeiende avond. Minivoetbal Zondag 22 juni van 18 tot 19u30 speelt KAJ Oudegem een partijtje minivoetbal tegen het jeugdhuis Joko in Berlare. De wedstrijd heeft plaats in de sporthal van Oudegem. Kruibeke Wandelen in Bazel Wandelklub Waasland trekt er zondag 22 juni op uit naar de Barbierbeek en het natuurpark Scheldeland in Bazel-Kruibeke. Men vertrekt om 14 u aan de kerk van Rupelmonde. Info bij Etienne Colman, tel. 776.98.23. Kermiskoncert Zaterdag 21 juni om 19u.30 opent de Bazelse harmonie Al Vloeiende Groeiend Bazel, kermis, met een koncert op de koer van De Eenhoorn. Vanaf 19u.30 zullen zij o.l.v. dirigent Roger Weyn klanken laten schallen van Abba, E. Ball, Hautvast en vele anderen. Toegang tot dat koncert is volledig gratis. En ook op het einde van de kermis laat de harmonie van zich horen. Op woensdag 25 juni start vanaf 19 u. aan het Gildenhuis een muzikale wandeling door de gemeente. Temse. Feest bij de harmonie Sinte-Cecilia n.a.v. de viering van dirigent Stroobandt en de inhuldiging van een nieuw vaandel (dw) Temse. Harmonie Sinte-Cecilia bracht een serenade bij de jubilerende dirigent Stroo bandt. Het bestuur poseerde graag bij het nieuwe vaandel (dw) Playback Eeuweling Sint-Jozef in Rupelmonde blijft maar doorvieren. Voor september worden de derde Sint-Jozeffeesten aangekon digd en het programma afficheert o.a. een play-backwedstrijd. Deelnemers daaraan moeten wel vóór 10 augustus e.k. inschrijven bij Alfons Van Hoyweghen, Kalverstraat 48, 2628 Rupelmonde (tel. 03/774.32.31). Er zijn twee kategorieën: kinderen van 6 tot 11 jaar en jongeren tot 16 jaar. En natuurlijk is er ook een mooie prijzenpot! Vakantiegenoegenstocht Op een dia-avond werden vrijdag II. de winnaars van de zoektocht van Vakantiegenoegens-Kruibeke met hun prijsje bedacht. Winnaar werd Freddy Moorthamer met een volledig juist ingevuld antwoordblad en een schiftingsgetal dat slechts twee cijfers verschilde van het getal door teerlingen geworpen (464). De uitslag vervolgde met Madeleine Vereecken, Godelieve Staes, Frans Moorthamer, Monique Smet en Louis Vereecken. In totaal werden ruim 200 formulieren verkocht, leverden 81 speurneuzen hun antwoorden binnen en werden er 51 prijswin naars beloond. Bebloemingsaktie Groenkomitée Het Lebbeekse Groenkomitee organiseert ook dit jaar een «Bebloemingsaktie». Groot Lebbekenaars die hun woning op smukken met bloemen en planten kunnen bovendien deelne men aan een wedstrijd, die elke deelnemer een prijs garan deert. Zich inschrijven kan, voor 1 juli, bij Paul Verheyden, Eekskenstraat 9, Lebbeke, bij Jozef Tas, Fortstraat 9, Lebbeke bij Willy Moortgat, Hoge Brug 85, Denderbelle en bij Jos Abeel, Kloosterstraat 13, Wieze. Enkele adviezen van het Groenkomitee: geschikte bloerpen voor bloembakken op de vensterbank zijn geraniums, petunia, begonia, ageratum. Gebruik lichte, voedzame en goed doorlaat bare potgrond. Bloembakken uit aardewerk, eternit of een ander stevig materiaal zijn ideaal. De bloemen worden liefst regelma tig gegoten, liefst 's avonds. Uitgebloemde bloemen worden verwijderd en af en toe zeggen ze geen nee tegen wat in water opgeloste meststof. Leerllngenaudltie met proklamatie De gemeentelijke Muziek-, Woord- en Dansschool organiseert op vrijdag 27 juni, te 19 u., in de feestzaal van de Muziekschool, Stationsstraat, een leerlingenauditie met proklamatie. Inschrijvingen voor het schooljaar 1986-'87 worden georgani seerd op zaterdag 30 augustus, van 9 tot 12 u., op dinsdag 2 september, vanaf 16 u„ op woensdag 3 september vanaaf 13 u., op vrijdag 5 september vanaf 16 u., op zaterdag 6 september van 9 tot 12 u., en verder op de schooldagen van de komende septembermaand. ATB De Natuurvrienden organiseert zaterdag 21 juni een fietstocht naar Daknam en het Pieter Heydensveer. Men vertrekt om 14 u aan het lokaal. Sint-Niklaas De mijnstaking In zaal De Panda aan de Grote Markt 25 wordt vrijdag 20 juni een benefietmanifestatie georganiseerd door de CMB (centrale van metaalbewerkers aangesloten bij het ABW) ten voordele van de Limburgse mijnwerkers. De Vieze Gasten treden op, er zijn toespraken van de mijnwerkers-afgevaardigden en er wordt een tombola gehouden. Jeugdklubs Den Eglantler In Den Eglantier aan de Apostelstraat 25 in Sint-Niklaas staat voor vrijdag 20 juni een Torhout-Werchter-avond op het pro gramma. Zaterdag 21 juni houdt men een grote papierslag. Donderdag 26 juni om 21 u. treedt de vijfkoppige formatie Family Duck op in Het Centrum aan de Grote Markt. En vrijdag 27 juni om 15 u. komt de groep Patchwork in de tuin van Den Eglantier voor sfeer zorgen. Bruggepensioneerden op reis Culturele Centrale Rust Roest trekt er woensdag 25 juni op uit met de bruggepensioneerden. In de voormiddag brengt men een bezoek aan de RTT in Lessive, in de namiddag staan de grotten van Han op het programma en brengt men ook een bezoek aan een wildpark. Info via tel. 776.35.14. Wijding voertuigen Zaterdag 21 juni worden op de Kristus Koningparachie (Hei- straat, Kristus Koningkerk) voertuigen gezegend. Die Sint- Christoffelzegening vindt plaats van 19.15 u tot 20.30 u. Zondaq 21 juni is de wijding voorzien van 11.30 tot 13 u. Sociaal-Medisch Vademecum Zaterdag 21 juni wordt om 11 u het Sociaal-Medisch Vademe cum, herwerkte uitgave, voorgesteld. De Rotary Club van Sint- Niklaas nam het initiatief tot het (opnieuw) op de markt brengen van deze gids voor mensen van groot-Sint-Niklaas. Een hele boel adressen van welzijnsinstellingen, artsen, enz. werden in het vademecum opgenomen. Viering Julien Schreyen Het ACW-Waasland huldigt afscheidnemend verbondsproost e.h. Julien Schreyen, vrijdag 20 juni om 19.30 u in zaal Renova (Gildenhuis) te Sint-Niklaas. Voor schoolverlaters Het ACV nodigt de schoolverlaters en hun ouders uit voor een informatievergadering. Hierop worden alle inlichtingen verstrekt over het schoolverlaten: inschrijving RVA, solliciteren, arbeids- kontrakten, werkloosheid en andere noodzakelijke weetjes. Qe bijeenkomst gaat door op maandag 23 juni te 19.30 u in de Katholieke Kring van Nieuwkerken. ACV-ledenvergadering Het ADV nodigt al zijn leden uit voor een belangrijke informatie vergadering op vrijdag 27 juni te 19.30 u. in de Katholieke Kring te Nieuwkerken. Julien Vergeylen, verbondelijk sekretaris, zal de aktuele toestand schetsen meer bepaald het Pinksterplan van de regering en de houding van het ACV hierbij. Vervolgens geeft Raf Van Cleuvenbergen, gewestelijk sekretaris, tips rond de aangifte van de belastingen. Tenslotte is er mogelijkheid tot vraagstelling. Muziek In 't Casinopark Zaterdag 21 juni om 16 u musiceert de harmonie Sinte-Cecilia van Sint-Niklaas in het park van de Casino, Stationsstraat. Marokkaanse avond Vrijdag 20 juni gaat het er vanaf 19 u in het Masereelhuis, Truweelstraat 123, vinnig toe en Marokko is troef. De revolutio nair-socialistische jongerenbeweging CJB zet i.s.m. het Komi- tee Integratie Gastarbeiders en het Masereelfonds een bijeen komst op het getouw. Ingrediënten zijn Marokkaanse poëzie, Marokkaans eten, enz. Naar de Ijzerbedevaart De Gebroeders Van Raemdonckkring van Sint-Niklaas neemt deel aan de 59e Ijzerbedevaart in Diksmuide. Men vertrekt om 6u45 aan lokaal Steenstraete aan de Nieuwstraat 86. Inschrij ven op zondag van 10u30 tot 13 u of telefonisch via nr. 776.86.83. De reis vindt op 29 juni plaats. De komputer In de gezinnen Vrijdag 20 juni buigt de KWB van de OLVrouwparochie zich over het gebruik en misbruik van de komputer, in Huize De Meerleer (Hofstraat) om 20 u. Wat de komputer in het huishou den kan doen verneemt u dan. Vakantiemonitors Vrijdag 27 juni om 17 u vindt een vergadering plaats voor mensen die tijdens de vakantie willen helpen op het speelplein van VP Blij en Trouw. Je moet wel tenminste zestien jaar oud zijn als je in aanmerking wil komen. Met Oase op reis Wie een ontspannende bergvakantie beleven wil, van 24 juli tot 3 augustus, in de Italiaanse Alpen kan mee met jeugdklub Oase. Neem kontakt op met Nicole Vanderstylen, Kapelstraat 55 in Sint-Niklaas, tel. 777.04.50 of met jeugdklub Oase, Moleken 50. Werk der Volkstuinen Berlare De jaarlijkse hofkeuring van het Werk der Volkstuinen zal dit jaar plaatsvinden op 1 en 2 juli aanstaande. De heer Michiels, land- en tuinbouwinspekteur, zal zich met deze keuring gelas- der ten' Bommenwerpers op het gemeentehuis eej Omdat minivoetbalclub Bommenwerpe Laget erin slaagde kam- tuS pioen te worden in de Berlaarse minivoetbalkompetitie, zullen - de bommenwerpers worden ontvangen op het gemeentehuis op zaterdag 21 juni. Beverei Zomerfeest gehandlkapten Zaterdag 21 juni vanaf 13 u organiseert de Vlaamse Federatie van Gehandikapten van Schelde- en Waasland, afdeling Beve- ren, een zomerfeest in zaal De Bever, Vrasenestraat 48. Fietsen naar Salegem Zondag 22 juni onderneemt Vakantiegenoegens Beveren een gezinsfietstocht naar Salegem (Sint-Gillis). Men komt om 14 u samen aan het Gildenhuis, Ciamberlanidreef in Beveren. Info bii Dirk Van de Velde, tel. 775.49.46. Dendermonde Gespreksavond Tijdens een gespreksavond georganiseerd door de Culturele Centrale van Oudegem in cafe SK Oudegem zal SP volksverte genwoordiger Luc Van den Bossche spreken over de rechten van huurders en eigenaars van sociale woningen. Deze interes sante vergadering vindt plaats op vrijdag 27 juni om 19.30 uur.. Fietstocht Woensdag 25 juni om 19 u. organizeert KAV Sint-Gillis een fietstocht voor het hele gezin. De bestemming is Buggenhout- bos. Men vertrekt aan het speelplein in de Vijfde Januaristraat. Sport KAV Sint-Gillis is ook sportief. Elke dinsdag van 14u30 tot 15u30 heeft in het parochiaal centrum een yoga-les plaats en op donderdag gaat men van 21 u. tot 22 u. zwemmen in het stedelijk Olympos zwembad. Naar Melse Zondag 29 juni om 14 u. vertrekt Vakantiegenoegens aan de kerk van Sint-Gillis voor een wandeling in Meise, waar men een bezoek brengt aan de vermaarde serres. Wie over geen vervoer beschikt kan kontakt opnemen met A. Vlaeminck, Rozenlaan 13 te Sint-Gillis, tel. 052-21.53.33. Fietstocht Zondag 29 juni vertrekt om 14 u. aan de Mariakring in Dendermonde een gezinsfietstocht. Via de Boonwijk rijdt men naar Denderbelle, Wieze, Mespelare, Gijzegem, Oudegem en terug naar Dendermonde. Naar den Bunt Vakantiegenoegens Baasrode verzorgt op zondag 29 juni om 14 u. een prachtige fietstocht voor iedereen. Men vertrekt aan de zaal Scaldis en de bedoeling is Den Bunt in Hamme met een bezoek te vereren. Vrije tijd Op vrijdag 20 juni heeft in 't Cardijntje in Oudegem (Ouburg 13) JO-SPORT Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwinjvan de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Lokeren. Tijdens de opendeurdagen van de rijksmiddenschool werd een klaslokaal Sint-Gillis-Waas. Gaaibolmaatschappij Ons Vermaak vierde feest. Albert De Wit is liefst ingericht zoals onze grootouders dat hebben gekend, (polo) zestig jaar aktief als lid en daar zijn de bestuursleden in hun nopjes mee (Iv) f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde J Dartsclub Fina in feest Zaterdag 21 juni organiseert Dartsklub Fina in de gelijknamige café zijn jaarlijks feest waarop de jaarkampioen zal worden gehuldigd. Het feest vangt aan om 20 u. Barbecue van de CVP De CVP afdeling van Groot-Berlare organiseert op zaterdag 5 juli om 19 u. in de oude meisjesschool te Overmere zijn jaarlijkse barbecueavond. Men kan inschrijven tot 2 juli bij de CVP bestuursleden. De prijs bedraagt 300 fr. voor de volwasse nen en 100 fr. voor de kinderen. Palingproeven aan het Donkmeer Zaterdag 28 juni kunnen de fijnproevers aan het Donkmeer terecht. De verschillende restauranthouders die een palingspe cialiteit op hun kaart hebben staan, presenteren deze gastrono mische geneugte aan een demokratisch prijsje. Kwestie van even te proeven. De Middenstandsorganizatie van de Donk zorgde voor deze aktiviteit. Kroegentocht aan het Donkmeer Zaterdag 28 juni heeft aan het Donkmeer een Kroegentocht plaats. Vanaf 18 u. trekken vier orkesten van café tot café. Het gaat om «Hot Club» dat oude Jazz brengt «Sweet and Gentle» met swingende muziek, de «Blaaskapelle von Su» en tenslotte het zigeunerorkest «Myosotis». Opendeurdag balletschool Terplschore Zaterdag 1 juni houdt de balletschool Terpsichore van Berlare in de sporthal zijn opendeurdag. Vanaf 14u30 kan men er kijken naar klassiek ballet, klassieke dans, jazz ballet, jazz dance en show dansen. Kuituurkring op reis Op zondag 22 juni gaat de Berlaarse Kuituurkring op reis naar Dusseldorf. Men gaat er een tentoonstelling bezoeken over werken van Picasso. In de namiddag kan men vrijuit in de stad rondwandelen. Schoolfeesten Gemeentescholen Op zaterdag 21 en zondag 22 juni organiseren de Lebbeekse gemeentescholen hun jaarlijkse schoolfeesten. Op zaterdag treden te 14 u. de kleuters op, op zondag zorgen de leerlingen van de lagere afdeling, vanaf 15 u., voor een denderende playbackshow. Er is ook een barbecue. Die start zaterdag vanaf 17 u. en zondag te 12 u. en vanaf 17 u. Verder is er gelegenheid tot het degusteren van pannekoeken, zijn er volksspelen en stelt de cafétaria zijn deuren wijdopen. Als ich Can te Affligem Van zaterdag 28 juni 1986 tot en met 13 juli 1986 stellen de leden van de kunstkring Als ich Can hun werken tentoon in het Cultureel Centrum te Affligem, Abdijstraat 6 (Zalen A). De tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag van 14u30 tot 20 u. en op zondag van 11 tot 13 u. en van 14 tot 20 u. De vooropening heeft plaats op vrijdag 27 juni te 20 u. Belottersklub «Madeion»: uitslag van 14 Juni Jl. 1. Maes William 4452 p., 2. Eloot Marcel 4258 p., 3. De Smedt Al onnc56 p" 4- Lambrecht Rafaël 3955 p. en 5. Pannekoek Alex 3925 p. Volgende wedstrijd: zaterdag 12 juli a.s. te 20 u. ATB de flets op Wandelen in Sinaai Het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie gaat zaterdag 21 juni wandelen naar de fondatie, grens Sinaai-Stekene. Men spreekt af om 20 u aan het gemeentehuis op de Dries in Sinaai. Open deur VTS Zaterdag 21 juni van 14 tot 18 u is 't open deur in de vrije technische scholen (buitengewoon sekundair onderwijs) aan de Breedstraat 132. Naar de Rozenbergabdij Zondag 22 juni trekt de KWB-afdeling van Duizend Appels naar de Rozenbergabdij in Waasmunster. Een wandel-fietskombina- tie wordt het. Inschrijven van om 14 u aan het KWB-lokaal, achter het domein van de paters. Per fiets gaat het naar de Rozenbergabdij in Waasmunster. Daar volgt een korte wande ling. Een geleid bezoek aan het museum staat nadien op het programma. Info bij Willy Baecker, Hooimanstraat 62 in Sinaai, tel. 772.53.11. Examens muziekakademie In de serie open deur-examens van de Sint-Niklase muziekaka demie komen dit weekend volgende branches aan de beurt: klassieke dans, vrijdag 20 juni om 17 u; toneel, zondag 22 juni om 15 u in de schouwburg: en orgel, maandag 23 juni om 16 u in de kollegekerk. Klimmen met ATB Met ATB Nieuwkerken kan je tijdens het weekend van 21-22 juni naar de nationale klimschool in Marche-les-Dames en Dave. Raadszitting De Sint-Niklase gemeenteraad van vrijdag 20 juni om 18 u behandelt o.m. de automatisering van de stedelijke diensten, de herwaarderingsgebieden Stationsbuurt en Het Lam, verbouwin gen of uitbreiding van kinderdagverblijf Hermelijn, de kunstaka- demie, de stadszalen en de sporthal in Nieuwkerken. A Lokeren. De zon was van de partij en dus veel belangstelling voor het spel dat tijdens de opendeurdag van de RMS werd opgezet, (polo) De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST

De Voorpost | 1986 | | pagina 9