FRANK DE RIDDER BOEMAN VOOR V.A. BAASRODE VA BAASRODE VOELT ZICH BESTOLEN DOOR DE KAATSFEDERATIE NATIONALE DAG «BONIVERT» VOOR KADETTEN IN NIJVEL PUPILLEN VAN V.A. BAASRODE SNEUVELEN IN DE FINALE TE HALLE RANGSCHIKKINGEN RET-GEMEENTEPERSONEEL COUNTERT VAN DE MOORTEL UITSLAGEN KAATSVERBOND VRIJ EN BLIJ LEBBEKE GEMEENTESCHOOL LEBBEKE, LAUREAAT IN EERSTE GROTE PRIJS SPORTTROFEEËN RONY LEUNIS 18 - 27.6.1986 - De Voorpost KAATSEN KAATSEN IN BAASRODE Gewest Aalst - Dendermonde Bevordering Denderbelle 15 V.A. Baasrode 8 (ruststand 8-3) Baasrode, dat in de loop van de week de uitspraak gemoti veerd in de bus kreeg, voelt zich door de beslissing van de klachtenkommissie gepakt. Deze zware opdoffer voor V.A. was niet bevorderlijk voor de motivatie in de wed strijd tegen Denderbelle. V.A. Baasrode kon tot 2-2 gelijke tred houden met de tegenstan der. Toen Frank De Ridder en De Smet van Denderbelle hun duivels ontbonden kon Baas rode het wel vergeten. De weerbaarheid van de bezoe kers was minimaal. V.A.- grootmidden De Clercq ver keerde in slechte doen en de jonge Wim Claes (opnieuw ge start in de basis vijf) akteerde te zenuwachtig. Zat de wan prestatie van De Clercq er voor iets tussen? Alleen ach terman Verheyden van V.A. kon enige noemenswaardige weerstand bieden in de terug slag. Het was te danken aan Verheyden dat tot 5-3 de scha de beperkt bleef. Maar nadien stevende de thuisploeg regel recht naar een verdiende voor sprong van 8-3 bij de rust. Na de pauze kwam de weder- optredende Van Kerckhoven de jonge Wim Claes vervan gen. Denderbelle ging op zijn elan verder en het pakte sterk uit en verhing de bordjes via 9- 3 tot 10-4. V.A. Baasrode voelde het verlies van een punt naderen. Het stak de koppen bij elkaar en de bezoekers gin gen op zoek naar de resterende spelen, die broodnodig waren voor het eerreddend puntje. Een herboren Baasroodse ploeg domineerde zijn tegen stander en via 10-4, 11-5 en 11- 7 was het beoogde punt binnen.. Denderbelle zag met lede ogen de bezoekende heropstanding aan, voelde zich op zijn beurt bedreigd en het schakelde op een hoger ritme over. Onder impuls van achterman Frank De Ridder, die tegen V.A. Baasrode de match van zijn leven speelde, stevende Den derbelle regelrecht langs 13-7, 13-8 op een verdiende 15-8 zege af. De Ridder keerde elke bal, die in zijn nabijheid kwam los over of in de nabijheid van de achterlijn. Denderbelle gaf een goede prestatie ten beste met in een absolute vedetten- rol Frank De Ridder. De pres tatie van deze achterman viel in de smaak van de Baasroodse aanhang en men beschouwt hem als de beste achterman ooit aan het werk gezien. Volgende zondag komt leider Herdersem bij V.A. op be zoek. Baasrode moet dan aan treden zonder de geschorste kapitein Francois Claes, die als eerste moet plaatsnemen op de strafbank. Nadien volgen nog drie wedstrijden waarin V.A.- invallers moeten aantreden. Miniemen V.A. Baasrode 10 Toekomst Buggenhout 0 (ruststand 5-0). Deze derby was eigenlijk geen werkelijke wedstrijd. Een zeer kollektief en goed spelend V.A.-team drukte vanaf het beginsignaal zijn stempel op de wedstrijd. Op de goed verzorg de opslagen van de Baasroodse spelers hadden de bezoekers geen vat. Ze konden dan ook niets inbrengen om het tij te doen keren. Zonder veel tegenstand kon V.A. via 2-0 tot 5-0 uitlopen bij de rust. Na de verfrissing, die nodig was bij zo'n warm weer, kreeg men eenzelfde scenario. Een zeer sterke V.A.-ploeg en een zwak akterend Toekomst. De thuisploeg heerste over haar tegenstander en het kon via 7-0 bij 10-0 zegevierend afronden. De V.A.-spelers le verden maar één bal buiten en voor de rest waren hun opslag- beurten heel goed verzorgd. Bij een 10-0 overwinning kan het niet anders of de spelers moeten foutloos akteren. Kadetten V.A. Baasrode 13 Zele Durme 4 (ruststand 7-3) Deze wedstrijd tussen Baasro de en Zele kende in de be ginfase een spannend verloop. Het eerste spel ging naar de thuisploeg, maar nadien kon Zele Durme onder impuls van Schietecatte aanklampen tot 3- 3. Na een 3-3 stand begon V.A. Baasrode gedisciplineerd te spelen. Het verzorgde zijn op- slagbeurten en het leverde aartsgevaarlijke ballen in het kamp van de tegenstander af. Daarbij begonnen de keerders In Nyvel werd zaterdag de «Nationale Dag Bonivert» gespeeld tussen de beste kadettenploegen uit Henegouwen, Namen, Brabant en Vlaanderen. Voor Vlaanderen was het de ploeg uit Buggenhout die deelnam omdat ze de eerste plaats bekleedt in het gewestelijk klassement. Schiftingen Toekomst 7 Beugnies 3 Beugnies, dat aantrad met een meisje dat absoluut niet moest onderdoen voor de jongens, keek onmiddellijk tegen een 0- 7-3. Steven Koeck keerde vier ballen over en Cardon één. De ganse ploeg had zich terdege ingespannen om de"Enale te bereiken. Nyvel Warêt 2 achterstand op, door het zeer De piaatSeUjke ploeg was echt strenge optreden van de njet opgewassen tegen het ster ke Warêt dat niets aan het scheidsrechter op tamies. Na een 2-1 tussenstand begon Buggenhout op volle toeren te draaien en het kiep uit tot 6-1. Beugnies replikeerde nog en Finale kon terugkomen tot 6-3, maar D dan was de klus af en het werd Buggennout toeval overliet en gemakkelijk won met 3-7. Warêt 2 Onder een tropische hitte werd de finale betwist. Warêt dat aantrad met drie spelers die vorig jaar kampioen van Bel gië werden, was een zeer ster ke tegenstander zoals uit de eerste wedstrijd was gebleken. Buggenhout speelde echter be resterk en liep onmiddellijk uit tot 3-0. Zoals gewoonlijk in het Walenland stonden alle supporters van de andere ploe gen achter Warêt en ze bekriti seerden de scheidsrechter op elke betwiste faze. Buggen hout bleek echter te sterk om zich te laten intimideren en liep uit tot 6-1. De Buggen- houtse grootmidden Steven Koeck was de grote man op het terrein. Deze knaap be schikt over een enorm spel- doorzicht en gebruikt zijn ver stand in de moeilijke ogenblik ken om zijn ploeg naar de zege te stuwen. Alweer keerde hij enkele ballen over. Kapitein Christophe Cardon was on danks zijn machtige opslag in iets mindere doen, al speelde hij op een voldoende hoog peil. De ganse ploeg speelde trouwens een perfekte wed strijd. Warêt slaagde er nog in om tot 6-2 terug te komen, maar het kalf was reeds ver dronken en Buggenhout be haalde de eindzege van deze hoog-aangeschreven Grote Prijs. Spelers en supporters konden tevreden met de auto bus huiswaarts keren. Toekomst Buggenhout: Chri stophe Cardon, Steven Koeck, Chris Van Der Jeugt, Chris Verhasselt, Koen Callaert, P. Moens was de reserve. Erpels, Quisquater en Van Damme aan hun recital. Hun prestatie torende huizenhoog boven de tegenstanders uit. Zelfs De Lamper en De Ruy- ser, als koordmannen, droegen hun steentje bij. V.A. kende geen noemenswaardige tegen stand meer en een 7-3 rust stand kon gemakkelijk Uitge bouwd worden. Na de pauze was er aan dit goed spelend V.A. geen hou den meer en het liep onbe dreigd tot 10-3 uit. Servaes kreeg dan speelgelegenheid van de lokale coach. Hoe Schietecatte zich bij de bezoe kers ook inspande, verder dan vier spelen kon Zele niet ko men. Bij 11-4 bezegelde V.A. het Zeels lot met 13-4 cijfers. Een oververdiende zege, waar aan drie punten verbonden zijn. V.A. werd in de beginfa se van de wedstrijd even be dreigd, maar nadien was de kous voor Zele af. Juniores V.A. Baasrode 13 Toekomst Buggenhout 7 (ruststand 7-3) V.A. Baasrode moest een ge vaarlijke wedstrijd afwerken tegen Toekomst Buggenhout. Een niet te onderschatten Toe komst zorgde ervoor dat V.A. heel zenuwachtig van start ging. Dit zenuwachtig gedoe leidde naar een 0-2 achter stand. Rots in de branding, kapitein Wim Claes luidde de lokale heropstanding in. On der impuls van Claes werd de achterstand weggewerkt en de ploeg geraakte in de goede plooi. Het keerderstrio Claes, Cammu en Van Damme stuur de de bezoekende ballen met de glimlach terug naar het kamp van de vijand. De Toe komstspelers probeerden dan vijftienen te verzamelen via de koordmannen Quisquater en Huyck, maar op hun beurt pakten deze twee alles in het midden. V.A. Baasrode ge raakte bij 4-2 op voorsprong, maar Verheyden van de bezoe kers milderde en hij maakte er 4-3 van. V.A. Baasrode zorgde bij de rust reeds voor een eer ste kloof met 7-3. Na de pauze werd het eerste spel opnieuw door V.A. bin nengehaald (8-3) maar nadien viel V.A. even stil. Verheyden en Van Damme profiteerden van deze gelegenheid om Toe komst dichterbij te brengen via 8-5 en 9-5. Bij 9-6 snoepte Toekomst een punt af van de V.A.-ploeg. Eens dit punt verloren begon V.A. Baasrode ontspannend te spelen en Erpels werd in de basisploeg gebracht. Hij maak te komaf met de tegenstander. Via 11-7 werd een 13-7 zege veroverd. Met wat meer on derling overleg zat er mis schien een driepuntenzege in. Kastel, de rechtstreekse tegen stander in dit titeldebat verloor eveneens één punt, zodat het klassement aan de top onge wijzigd blijft. Kaatsen. Frank De Ridder van Denderbelle deed Baasrode de das om (vh) Bevordering 1. Herdersem 2. Opstal 3. Hoké 4. V.A. Baasrode 5. Wieze 6. Merchtem 7. Denderbelle 8. Steven Moorsel 9. St. Anna Hamme 10. Puurs 11. Gijzegem Juniores 1. V.A. Baasrode 2. Kastel 3. Toek. Buggenhout 4. Merchtem 5. Opwijk 6. Wieze 12 9 3 24 12 9 3 23 12 7 5 22 12 6 6 22 12 6 6 21 11 7 4 18 12 7 5 18 12 7 5 16 12 4 8 14 11 3 8 12 12 0 12 5 12 11 1 28 12 10 2 27 12 6 6 19 12 4 8 14 12 3 9 13 12 2 10 7 Kadetten 1. Toekomst Buggenhout 2. V.A. Baasrode 3. Zele Durme 4. Wieze 5. Herdersem 6. Kerksken Miniemen 1. Wieze 2. Zele Durme 3. V.A. Baasrode 4. Toekomst Buggenhout 5. Hamme St. Anna 6. Kastel 7. Hamme Zogge Pupillen 1. V.A. Baasrode 2. Kastel I 3. Toekomst Buggenhout 5. Wieze 6. Kastel II 7. Zele Durme 8. Hamme St. Anna De V.A.-pupillen waren dit weekeinde van de party in het befaamde tornooi van Halle, de grote prijs Jean Jacq- main. Vorige editie van deze manifestatie werd door de V.A.-pupillen gewonnen. In dat monsterjaar voor de Baasroodse pupillen, was dit de aanzet tot de glorierijke bekroning tot kampioen en bekerhouder van België. Baasrode werd in de schiftingen uitgeloot tegen de Waalse favoriet van dit tornooi Peche. V.A. Baasrode - Peche 7-4 In de beginfase kregen we een spannend duel. Een gelijkop- gaande partij tot 2-2, met mooie en smaakvolle fazen. De stand klom via 3-3 en 4-4 gelijk op. Opeens geraakte V.A. los uit het prangende juk en het kon via 5-4 aan de leiding komen om nadien on genaakbaar af te ronden. Halve finale V.A. Baasrode-Buizingen 7-7 V.A. moest in deze halve fina le Buizingen bekampen. De Oostvlamingen begonnen zeer sterk aan deze partij en kon den via een sterk kerende Tim my Joos (2-1 en 4-2) aan de leiding komen. Deze voor sprong werd opgebouwd dan kzij de goede opslag van al de Baasroodse spelers en de puik spelende koordman Geert De Kimpe. Baasrode üep verder uit via 5-2 en 6-3. De wedstrijd leek ge speeld, maar Buizingen kwam terug via 6-4, 6-5 en kwam bij 6-6 op gelijke hoogte. De spanning steeg ten top en de wedstrijd kon nog alle kan ten uit. De sterke man van Baasrode, kapitein Verhulst, pakte uit met goede opslagen en hij won zo de wedstrijd voor Baasrode. In de andere halve finale kwam Halle als winnaar naar voren. De twee beste ploegen van het tomooi moesten het verder in de finale uitvechten. Finale V.A. BAASRODE 5 HALLE 7 De wedstrijd tussen deze ploegen bracht kaatsen op een hoog niveau. Ondanks goede tegenstand van Baasrode kon Halle onder impuls van Jean Free met 2-0 en 4-0 een voorsprong uitbouwen. Pas dan slaagde Nobels erin zijn spel bin nen te halen en hij bracht de stand op 4-1. V.A. ging op zijn elan verder. De goede terugslagen van keerder Timmy Joos en Mario Verhulst en het knappe werk aan de koord van Geert De Kimpe brachten Baasrode op nieuw in de wedstrijd. De achterstand werd tot 5-3 te ruggebracht (via 4-2). Doch bij de tegenstanders verkeerde een zekere Jean Free in een begenadigde dag. Hij slaagde er telkens in de ballen ver in het ach terveld van het V.A.-kamp terug te keren en hij lever de daarbij enkele ballen over. Zijn opponent bij Baasrode, Jurgen Verhulst, kapitein van de ploeg, ver raste deze Hallenaar door tweemaal een verre bal over te leveren en zo kwa men de bordjes op 6-5. In het volgende spel rond de Halle af. Halle won met 7-5 verdiend dit hoog aan geschreven tomooi. Bij de tegenstanders van V.A. speelde een van de grootste belofte van het land: name lijk Jean Free. Hij blonk uit zowel in de terugslag als in de opslag. Een naam waarvan men in de toekomst nog zal horen. Bij de Oostvlamingen kun nen Timmy Joos (op groot- midden) in de terugslag en Geert De Kimpe aan de koord terugblikken op een puike prestatie. Een gelukte finale van dit gerenommeerd tomooi met twee van de betere ploegen van het land. Naar aanleiding van het bekvechten met de scheids rechter tijdens de wedstrijd op Wieze, moesten de VA.-spelers rekenschap afleggen voor de spreekwoor delijke groene tafel. Even de gebeurtenissen op een rij zetten: Scheidsrech ter Van Vossenhole, eertijds een gewaardeerd man voor zijn perfekte leidingen tijdens de matchen, smeer de de VA-ploeg ten onrechte trouwens drie tamiesfou- ten aan hetgeen een geweldige protestgolf ontketende bij de Baasroodse spelers. Na de wedstrijd verkondigde de scheidsrechter in het openbaar, dat hij een gepeperd rapport aan de bond zou overmaken. Verontwaardiging bij de Baasroodse en Wiezespelers, die niet konden achterhalen of bedenken wat degelijk rapport waard zou zijn. Het is een algemene trend in de kaatssport dat bijna elke scheidsrechterlijke beslissing wordt betwist. Zie maar naar de aangeduide plaatsen voor één kaats, waar bij elkeen zich er mee bemoeit om voordeel te halen. Scheidsrechter Van Vossenhole had 's anderendaags, nadat alles geluwd zou moeten zijn, het lef een rapport in te dienen, waarin hij dan nog onwaarheden ver meldde. Na het indienen van dit verslag moesten de VA-spelers verantwoording komen afleggen. Hun uit leg was unaniem: de drie tamiesfouten werden ten onrechte aangesmeerd. Hij zocht Baasrode en hij wou het daardoor uit koncentratie brengen, wat Van Vossenhole aardig gelukt is. Wieze leverde op dezelfde wijze als Baasrode en het werd niet afgestraft... Zelfs een bestuurslid van V.A. werd geciteerd in het verslag. De heer De Smedt zou de scheidsrechter volledig in het gelijk gesteld hebben, wat door de heer De Smedt wordt ontkend. Dat de federatie geen oren had naar deze Baasroodse argumenten, kwam bij VA. Baasrode hard aan. Een ploeg, die gekend staat om haar sportiviteit die de kaatssport in het Dendermondse nieuw leven heeft ingeblazen en die een belangrijke jeugdwerking heeft, voelt zich voor de tweede maal gepakt. Het is nochtans normaal dat een kommissie die uitspraak moet doen in eerste instantie de scheidsrech ter gelooft en bijtreedt. Alles wat niets met deze zaak betrekking heeft, mag geen rol spelen. Terecht trou wens! Wilde de kommissie een voorbeeld stellen voor de andere klubs en spelers om de oprispingen tegen de leidende scheidsrechters uit te bannen, dan gaat het te ver. Het is tenandere de hoogste tijd dat de federatie aan een mentaliteitsverandering werkt ten opzichte van de scheidsrechter, maar dan in alle gelederen. De spelers (ook de boosdoeners) waren de grootste schuldigen en ze werden door de bondsinstanties bedacht met de volgende sankties: kapitein Franqois Claes, 1 speeldag geschorst (wedstrijd tegen leider Herdersem), Franqois Cassiman, één schorsing van 1 speeldag (wedstrijd tegen Puurs), achterman Van Kerckhoven kreeg 2 speeldagen «vrijaf» (voor de topwedstrijden tegen Moorsel en Wieze), Verheyden en De Clercq kwamen ervan af respektievelijk met 14 en 8 dagen voorwaardelijk. Terzelfdertijd werd de klub beboet met de som van 1.450 fr. Door deze uitspraak wordt de kompetitie vervalst. Waarom strafuitspraken van verschillende spelers spreiden over verscheidene weken en wedstrijden? Een harde klap voor V.A. Baasrode dat de titelambi- ties in de kast kan bergen. Gedurende vier wedstrijden, beslissende wedstrijden voor de titel tegen topploegen als Herdersem, Wieze en Moorsel moet gekampt worden met één invaller. Zo'n uitspraak is onbegrijpelijk en zorgt in bevorde ring, Gewest Aalst-Dendermondevoor een vervalste kompetitie. tn ZEELSE KAATSKOMPETITIE De bezoekers behaalden 2 probleemloze overwinning en Ret/Gemeentepers. 15 een driepuntenzege met tus- Van de Moortel senscores als 1-8,1-12 en 2-12. Geen wedstrijd van hoog ni veau maar biezonder span nend. Aan de rust leek nog niets definitief beslist met een 7-8 uitgangspositie in het voor deel van de bezoekers. Hoewel vader en zoon Roger en Hans Van de Velde goede cijfers haalden bij de gasten keerde de wedstrijd voor de thuis ploeg aan 9-8 en 12-10. Klassement 1. Rubbens 6 16 2. Ret/Gemeentepèrsoneel 7 13 3. Inex-AVDV 5 12 4. Van de Moortel 7 10 5. Rosseels 7 9 7. Durmen 7 4 7. Gorion 7 0 Halve finales Beker van Zele Heenwedstrijden op zaterdag 28 juni: Ret/Gemeenteperso- neel - Rubbens en Rosseels - Van de Moortel. («Üz) Kaatsen. De mannen van Terjoden gingen met 15-13 de boot in toen ze te gast waren in Hamme-Zogge (vh) In het Lebbeekse liefhebbers- verbond is de nederlaag van Lindeken op nieuwkomer Wa- resvrienden de meest opmer kelijke uitslag. Leider Modema won zonder problemen van het Dender mondse Welkom, de andere Dendermondse vertegenwoor diger, met name Bolvrienden, had meer moeite om een knap en aanklampend Smisken van zich af te zetten. Na vijf neder lagen op rij won Rapide nu op Klieksken met 11-15 cijfers. Uitslagen Modema - Welkom 15-8 Waresvr.-Lindeken 15-6 Smisken-Bolvrienden 13-15 Klieksken-Rapide 11-15 Vooruitzichten voor volgende speeldag: de meest interessan te wedstrijd is uiteraard Wel kom - Lindeken, Rapide - Mo- leken is een partij die alle kanten uitkan, Waresvrienden - Klieksken mag normaal geen problemen opleveren voor de thuisploeg. Kalender voor 29/6: Welkom - Lindeken Rapide - Moleken Waresvrienden - Klieksken (AT. KAATSKALENDERS VOOR 29 JUNI 1986 Hogerfe (Liga Vlaanderen) Baasrode Adec - Okegem Heme - Hamme Zogge Terjoden - Zele Durmen Kastel - Zandbergen Grimminge - Idegem Meerbeke - Appelterre Gewestelijke Bevordering Puurs - Wieze Sp. Opstal - Gijzegem Hoke - Hamme Sk Moorsel Steven - Merchtem SV Baasrode VA - Herdersem Lagere reeksen Baardegem - Opwijk Dorp Sp - Duvel Wieze - Kerksken Nieuwerkerken - Hamme St. Anna Aalst - J.S. Opwijk Jeugdkalenders Nationale prijs Moens-BaUinckx op zaterdag 28 juni 1986 voor ju niores te Moerzeke Kastel. Tussen Vlaanderen, Brabant, Henegou wen en Namen. Aanvang 14.30 u. Kadetten 27 juni, 18.30 u. Herdersem - Kerksken Toekomst - Zele D. Baasrode VA - Wieze Sp. Pupillen 29 juni, 10 u. Kastel I - Baasrode VA (28.06) Zele D. - Kastel II Bnissegem - Wieze Sp. Toekomst - Hamme St. Anna Miniemen 29 Juni, 10 u. Hamme Zogge - Wieze Kastel - Baasrode VA Zele D. - Toekomst. JEUGDKAATSEN: Om het kaatsen (in het bijzon der bij de jeugd) te bevorderen organiseerde Kaatsklub Mo dema afgelopen zaterdag een scholenkaatstornooi Al de Lebbeekse en Dender mondse scholen (hoofdzake lijk lagere studiejaren) werden aangeschreven om aan dit sportevenement deel te ne men. Uiteindelijk schreven er drie ploegen in n.l. RBS - Lebbeke, Heilig Maagdcollege Dendermonde en Gemeen teschool Lebbeke. De andere scholen gaven be let, omwille van de examenpe riode. RBS Lebbeke verloor tweemaal, College Dender monde won één keer en ver loor één keer, Gemeen teschool Lebbeke haalde het tenslotte met twee glansrijl overwinningen. Opmerkelijke kaatsleerlingt waren: Jurgen Cleemput - Ji gen Goossens - Guy De W: geneer - Piet Perdaens en be jamin Steve Verhast. Al bij i een geslaagde ouverture, die" de toekomst en dankzij de reidwillige medewerking va sporttrofeeèn Rony Leunis Stationsstraat - Lebbeke zeka een vervolg moet krijgen. Eel k belangrijk feit is er wel aan di tomooi dat «meester» Ver doodt met zijn poulains goed i naar huis gekeerd... Uitslagen: College - Gemeenteschool 3^ College - RBS 8- Gemeenteschool - RBS f A.

De Voorpost | 1986 | | pagina 18