COENEN (SENIORES), VAN ACKER (HOOG) ENNOGMAALS COENEN (LAAG) DE NIEUWE KAMPIOENEN TURNKLUB «DE GAZELLEN» UIT AALST BESTAAT VIJFTIEN JAAR DOORTOCHT IS ZWEMHOOGDAG IN DENDERMONDE FINALES OP ZATERDAG LEREN KAJAK-VAREN IN HET WAASLAND kampioenschappen bnflw SPORT TOPDRESSUURIN RIJBAAN PIET 5P0RT De Voorpost - 27.6.1986 - 19 boogschieten Vorige zaterdag werden in het liggende wipschutterskara- de ronde de leiding met elk 3 Coenen. werd gestreden «af-is-af». Uit- pioenschap van de BNFLW liefst drie kampioenstitels treffers! Tijdens de vijfde ron- In de voorlaatste ronde scho- eindelijk haalde Van Ackér de betwist in het lokaal van schuttersvereniging «Schutters- de kwam ook Dirk Selis op 3 ten Selis, Van Acker, De tweede plaats op Willems. Te hof» te Sint-Pauwels. namelijk dat van de seniores, van de Punt™ en °P z'n Boey, Van Bastelaere en Coe- vermelden is hier nog wel dat L,. Sn van dn kleine vnoek Niet minder dan t« schutters elan door: In de zesde ronde öen °°k hun vl]c Punt terwijl de twee Eksaardenaren in hun Hoge én vtut de Ideine vogels Niet mmder dan J» schutters IukK Mj zowaar te£f„ de „hu„ers met 2, 3 en 4 laatste beurten enkel de hoog- uit de sektor Stekene hadden in de voorselektie en hij kwam dus alleen op kop. punten niet meer te tellen wa- vogel viseerden. 1 minimum behaald om te kunnen deelnemen aan deze Ondertussen hadden ook Luc ren... Men ging dus de laatste I finales: ofwel vijf of meer kleine vogeltjes, ofwel de drie Van Bastelaere, Eddy Coe- ronde in met liefst 6 schutters H°8e yogtls I hoge vogels van de wip schieten... I Seniorenkampioenschap 1986 gezelschap schoten raak in de I Stipt op tijd, dus om 8.30 u., eerste ronde. In de tweede I werd het kampioenschap voor ronde de zenuwen waren I de schutters-senioren van de toen reeds een beetje gekal- I Stekense sektor op gang ge- meerd kwamen er acht bij Boogschieten. In de Koninklijke Schuttersmaatschappij Sint-Sebastiaan, de enige vereni- ging op de hoge wip van Stekene, stond de koningstitel op hei spel. In de derde ronde haalde nen, Urbain Meersschaert en met 5 treffers: dit in strijd om Voor dé titel van de «Hoge Rol°nd De Maeyer de begeerde koningsvogel naar beneden. Hij werd gelukgewenst door Rudy Willems hun derde tref- de 3 te winnen prijzen in deze Vogels» in de sektor Stekene voorzitter Frans Van Steen (midden) en Leo De Block, de koning van vorig iaar. GM fer geplaatst. De spanning reeks. En... in die ultieme ron- hadden twee deelnemers liefst ren» werd dus kampioen van bleef dus volop in deze finale, de lukten drie kampers een 14 punten geschoten. Willy de hoge vogels. Tijdens de 7de ronde kwam zesde treffer, namelijk Coe- Van Acker van «Hof van Willems mee op kop met z'n nen, Willems en Van Acker. Vlaanderen» uit Eksaarde luk- Voor de derde plaats kwamen 6„„6 fiV_ vierde treffer en in de vol- Met drieën dienden ze dus ver- te uit z'n 10 beurten tweemaal 5 schutters met elk 10 punten schoten door Norbert de Mol, en de volgende ronde waren er gende ronde kwam Rudy zelfs der te kampen over 5 ronden «rond», dus de hoge vogel én bij het aanschieten, in aanmer- de lokaalhouder van «Konink- dat nog negen. Willy Van 31,660 aan d6 leiding door z'n met als inzet de titel en de de twee zijvogels. Voor de der- king. Erwin Van Roeyen van lijke Kiekenhaag» uit Stekene. Acker en Freddy De Cock ^de Punt te scoren. Ondertus- ereplaatsen. de maal strandde hij met hoge vereniging «De Klinge Grens» Dat de zenuwen vele deelne- hadden toen evenwel reeds 2 sen was Dirk Selis met 4 pun- Daar bewees Coenen z'n en zijvogel of alles samen haal- werd hier winnaar en behaalde ten bijgebeend door Willy Van meesterschap: met 4 op 5 haal- de hij dus 8 punten op 10 dus de derde plaats. Acker, Gino De Boey, Luc de hij zonder konkurrentie dan beurten. Zijn tegenstrever Ru- mers parten speelden bleek keer raak gemikt. Deze twee duidelijk want slechts 4 deel- schutters deden het voortreffe- nemers uit dit toch wel selekte lijk, want ze namen in de vier- Van Bastelaere - en Eddy ook de begeerde seniorestitel dy Verstraeten van «Konink- Kleine vogels 1986 binnen. Zijn mede-finali- lijke Kiekenhaag» uit Stekene In de strijd om de titel bij de ZWEMMEN sten die elk tweemaal raak diende gelaten toe te schoten lukten vervolgens over vrede te nemen met e. 3 ronden wéér elk twee pun- volle tweede plaats. Willy Van Kleine Vogels» hadden Eddy Coenen van «De Moedige» uit Meerdonk en Gino De Boey ten, zodat daarna een strijd Acker van «Hof van Vlaande- van «De Klinge Herleving» bij TURNEN het aanschieten een 8 op 10 gelukt. In de afkamping schoot Eddy Coenen prachtig: 6 op 10 en daarmee behaalde hij z'n tweede kampioenstitel van 1986. Na heftig verweer en met 4 op 10 werd De Boey dus tweede. De derde plaats in deze strijd om de titel bij de «kleine vogels» was met een voortreffelijke prestatie van 7 op 10 bij het aanschieten voor Roger Van Puyvelde van schuttersklub «De Klinge- Grens». Een tevreden sektorbestuur én een al even tevreden inrichten de schuttersvereniging «Schut tershof» mogen alweer terug blikken op een sportieve en kompetitief-hoogstaande schutterswedstrijd. 28 juni 1986 wordt dit schutterskampioenschap van de BNFLW, sektor Steke ne verdergezet met het kam pioenschap in ploegverband. Het sektorbestuur nodigt bij deze alle schutters en sympati- santen uit voor deze strijd te Sint-Pauwels! T T 2i De laatste week van juni brengt voor de Dendermonde- faire strijd geleverd wordt. 15 naars show op het hoogste niveau en in verschillende Dendermondse Zwemklub H richtingen. Niet alleen moeten de beeldbuisfanaten zich 71® vri)ege5 ru~ 'trdelen ,usse" Wimbledon en Mexico maar ter plaats* is f"nw4lda, Fa„"s B°0"en ir het jazzfestival, een muziekgebeuren dat gans Belgie Hilde Bleyaert is nu alleen ons benijdt. In de zwemwereld en dan meer bepaald wat aangewezen op de «oudere. Uit jaar stond het souper van de turnklub in een speciaal de lange baanwedstrjjden betreft betekent de «Dender- garde met Georgette Ton- dag|icht. Turnklub «De Gazellen» van de PW-Vrouwen- monde Doortocht» het neusje van de zalm. Inderdaad chant Rtk Schoten Roger beweging-Centrum bestaat immers 15 jaar. De voorzitter, staat sinds jaren de DZO-orgamsatie als voorbeeld voor Beeckman Lou^ Vari Hemel- mevrouw R Reynaertj be|lchtte dan ook de historiek, alle wedstrijden in dat genre. om bet blazoen hoog te'hou- na(,at ze de aanwezigen op het souper had verwelkomd. )e omloop langs de Brusselse rond dit gebeuren hangt. Men den. Vermits er in eigen huis Nadat enkele dames regelma- Vanaf het eerste jaar onder horten is natuurlijk een ideale ziet er sport op zeer hoog ni- gespeeld wordt, zullen ook de tig samen turnden en hun ver- vonden wij dat, voor de goeie IQ ilaats om een wedstrijd in dat veau, maar toch in de geest meest belovende jonge zwem- langen te kennen gaven om gang van zaken, maar best 1 enre te organiseren, want de van rekreatie. De tegenstre- mers en zwemsters in het water een echte turnklub op te rich- persoon uit ons Dames-Be oeschouwers kunnen van be- vers zijn hier vrienden, de be- duiken met Geert Van Gucht, ten, werd in de schoot van de stuur zou aangesteld worden ;in tot einde de zwemmers leiders collega's de supporters Dominique Chavatte, Chris PW-damesbond Aalst in 1971 als afgevaardigde bij «De Ga- 'olgen. Het water is elk jaar familieleden. Saerens, Stefaan Verbruggen, aan hun wens voldaan. zeilen». Zo werd mevrouw >m te zuiverder en daarbij ook Wie bij goed weer aan de start Nathalie en Nanet Van Hau- We citeren de voorzitter: Adriaenssens-Van den Broeck r. I og warm. De supporters kun- komt achter het Koninklijk we> Heidi De Clercq, Ann «Een aanvraag werd ingediend G. met deze taak belast en en in het prachtige natuur- Atheneum waant zich op een Vemimmen, Annik en Mamic bij de toenmalige Schepen van eveneens met deze van secre- liord langs de Brusselse Forten feest met veel drukte, met ten- De Paepe, enz. Onderwijs, Sport en Toerisme, taris-penningmeester. De Dt aan de oude Dender een ten, zonneschermen, en jonge, Daarbij komt dan nog het de heer Gaston Van den Eede PW-Gazellen zijn er zeker angenamc, spannende en ge- oude en zeer oude deelnemers, kruim van de Belgische door- en in september 1971 startten niet slecht mee gevaren, gezien inde namiddag doorbrengen. Er zijn biertentjes, togen, tap- tochten met klubs uit Kortrijk, de nieuwgedoopte «Gazellen» mevrouw Adriaenssens nog elfs voor wie geen bezoeker kasten, kortom alles wat de Sint-Niklaas, Brugge, Gent, in de turnzaal van de gewezen steeds deze funktie waar van zwemwedstrijden bren- jtn doortochten altijd spekta- door de speciale sfeer die sfeer brengt van een Vlaamse Antwerpen, en Aalst, kermis, met dit verschil dat er Een mooie dag sport, in het water een verbeten maar mooie sportdag! Stedelijke Jongensschool neemt. Haar inzet om het be- i (naast de Oude Zwemkom), staan te verzekeren en de uit- met een 20-tal turnsters. breiding van de turnklub te TENNIS Z0MERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 tol -30 op ALLE modellen Jeugdcup TC Beckhand-Beveren Op TC Beckhand in Be veren bouwt men momenteel aan de eerste zomerse Jeugdcup van het seizoen. Een biezon- der goed bezet tornooi waar de jeugd na de eksamenspan- ning hard aan het werk kan. )e top uit de tussenrangschik- leiding kan pakken, wel bij de wgen is aanwezig op Beek- miniemen waar alleen Bart De and en nu hier en daar al Buyser al punten kon sprpkke- alve finalisten gekend zijn len maar Thierry Meeuws en tordt duidelijk dat de betere Dave Stapaerts nieuwkomers ongeren niet makkelijk hun zijn. tgemonie laten doorbreken. Woensdagavond en donderdag 18, 2. Francesca Adriaenssens fooral bij de meisjes lijkt dat was men bij Beckhand nog 16, 3. Stefanie Dincq, Katrien verduidelijk. Zo bij de premi- bezig de laatste halve finalisten Decraemer en Anja Huys- Kmen waar de eerste twee uit aan te wijzen. Alle finales wor- mans, 10. e rangschikking mogelijk ook den trouwens zaterdag ge- Scholleren: 1. Valerie Vander- e finale zullen spelen. Marion speeld. Vanaf 16.00 uur kan stappen en Martine Merre 14, jopier moet daarvoor voorbij iedereen in het gezellige Beek- 3. Tanja Van de Vondel 12. Proline Eeckhout, Vanessa hand-tenniscentrum noteren Jongens: iïsyns voorbij Nele Garet. hoe ver het men ons jeugdten- Preminiemen: 1. Kristof Lom- keetje De Prest uit Eeklo nis wel staat. - H.A. melen 22, 2. David Lambrecht un al op Brugge en op De 20, 3. Martino Eeckhout 18. nontil en zit nu ook in de w Miniemen: 1. Tom Water- lalve finale. Vermoedelijk Ven^?kine": L Manon Co- schoot 18, 2. Stefaan Van tordt de sterke Stefanie Rot- P1"30, 2- Vancssa Cosyns 22, steenberghen 12, 3. Bart De Kr van Zilveren Klomp haar 3- Nancy Feb6r 6n Soft6 Piers Buyser... 10 naletegenstandster J- Kadetten: 1. Bart Batsleer 18, nj de jongens wel wat «nieu- ^reel,t Pt Iest 2- Joeri De Meester 16, 3. Tom t» namen Niet bij de premi- 20»,2. Veerle Creyf 14, 3. Ste- yjj, Rode 14. Kmen misschien waar David fa™6 Rottier, Elke De Beuc- Scholieren: 1. Yvan Lomme- unbrecht van TC Beckhand beleer en Dons Cools jen 20, 2. Wim Pas 16, 3. Rik eigen huis misschien wel de Kadetten: 1. Sylvie Gabriels yan de Walle 14. Inmiddels werd in de Vrijheid- bevorderen, haar waakzaam straat de Brandweerkazerne pogen alles en iedereen op het voltooid. Schepen Van den rechte pad te houden, haar Eede en Brandweerkomman- samenwerking met het Bestuur dant De Vidts ontvingen dan van de Damesbond om ons van dankbaar, mevrouw Adriaens- heb ik bestemd voor de* tum- ook in de gloednieuwe, ruime het welzijn en de bloei van de sens, en in naam van de PW- sters en hun monitrice, me- zaal van deze inrichting, onze Gazellen op de hoogte te stel- Vrouwenbeweging Aalst-Cen- vrouw Van Geert Danielle. «Gazellen», die daar nog se- len is ieder van ons welbekend, trum tonen wij dit graag met Van de pioniers van 1971, die dert 1974-1975, wekelijks de Alles heeft er toe bijgedragen bloemen. het bestaan van «De Gazellen» maandagavond een uur (van dat wij hier, vandaag, ons 15- Bij deze nauwkeurige taak toen waar maakten, samen 20 u. tot 21 u.) lichaamsoefe- jarig bestaan mogen vieren, wordt Mevr. Adriaenssens se- met hun eerste monitrice, Mw. mngen uitvoeren. Voor dit alles zijn wij U uiterst dert enkele jaren op een voor- Van Den Nest, uit Hofstade, treffelijke wijze bijgestaan blijven amper nog enkele door een heel trouwe turnster, «dapperen» over. Wij betuigen mevrouw De Leenheer-Klin- hun nog steeds onze dank voor kenborg M. Gezien het aantal hun moedig doorbreken. Na 'leerlingen' tot ongeveer een 15 jaar stellen we vast dat het 50-tal gestegen is, motiveert de leeftijdsgemiddelde wel ver hulp van een assistente zich jongd is. Allen van harte dank wel. Mw. De Leenheer, U dames, voor uw regelmatig op- bent een trouwe steun voor komen, voor het trotseren van onze afgevaardigde, maar ook gure winteravonden, en voor voor onze bestuursleden; aan- uw positieve samenwerking vaard dan ook, uit erkentelijk- met ons Bestuur. Mevrouw de heid, dit bloemstuk. monitrice, het is voor ons een Het slot van mijn toesDraak. oprecht genoegen U in ons PAARDENSPORT Paardensport. Maurice Van Puyvelde is de voorzitter van het Waas Renponyverbond. Ondanks zijn 82 jaar geeft hij nog alle starten en is de schakel tussen alle leden en het verbond (dw) OP ZONDAG 29 JUNI Naar jaarlijkse traditie staan de beste Belgische dres suurruiters tegen einde juni weer paraat om mekaar te bekampen in een beeldig georganiseerde en met prijzen overspoelde wedstrijd. Er wordt gereden op binnen- (20x60) en buitenpiste (20x40). Dat men er in gelooft gewijzen de prestaties van de eigen ruiters. Zo kwam Peter Pieters met Quinchie voor de derde opeenvolgende keer naar huis met de nationale inter- scholenbeker met liefst 5% los van de tweede. Hij reed nationaal tussen de grote namen, waarvan een twintig tal met internationale ervaring en eindigde ah 17- jarige vijfde in Schoten. Patricia De Ridder keerde vorige zondag huiswaarts met het dagklassement ah beste amazone te Bonheiden. Verder behoren waarden tussen 12 en 65 jaar tot de bashstal van Rijbaan Piet met Jef Borremans, Jef De Vos senior (62), Romain De Wolf en zijn twee dochters, Macha Vanhouteghem, Nathalie en Virginie Van Rysselberghe, Judith Verberckmoes, Isabelle Van Den Bossche, Chris Van Temsche, Eh Bogaert, Anja De Saedeleer, Benjamin Pieters, versterkt nog met de familie De Jonghe uit Lebbeke. Dat er jeugd en toekomst zit in Rijbaan Piet zie je zo. De ruiterkampen kennen nog steeds veel bijval. Wie wil deelnemen tijdens de grote vakantie kan inschrij ven op nr. 052/21.42.21. midden te hebben. De talrijke uren, weken en maanden, die u aan de lichamelijke opvoe ding in onze vereniging spen deert, leveren ongetwijfeld vruchten op. Uw 'leerlingen' kunt u uiteraard niet missen, maar zonder monitrice zouden «De Gazellen» slechts doelloos rondlopen. Hartelijk dank, Mw. Van Geert, voor uw ge duld en gefeliciteerd voor uw kennis terzake. Dit is vast en zeker ook een bloemetje waard. Voor de toekomst wensen wij u allen een suksesrijk nieuw schooljaar, een degelijke aan winst van nieuwe turnsters en nog veel sportgenot, dat U fit en gezond mag houden.» Na het sukses dat de initiatiekursussen, georganiseerd door Waas-Jaks, kenden in dit voorjaar, wordt tijdens de vakantieperiode een nieuwe serie initiaties aangeboden. Deze initiaties laten een eerste kennismaking toe met de kqjaksport. Hoofddoel is vertrouwd worden met de uitrusting, de elementaire veiligheid in acht leren nemen, het aanleren van de basistechniek. Met deze initiaties richt Waas- Waas-Jaks, Dirk Vereist, tel. Jaks zich dus niet tot de kandi- 03/777.27.40. daat kompetitievaarder, maar Naar aanleiding van de «Sport- wel tot de toervaarder, die de maand augustus», georgani- kajaksport wenst te kombine- seerd door de Stedelijke Sport- ren met een intense natuurbe- raad van Sint-Niklaas, zullen volgende initiatieven van Waas-Jaks plaatsvinden. Kennismaking met kajak leving. De aktiviteiten staan inder daad open voor iedereen, aan gezien de moeilijkheidsgraad van de georganiseerde afdalin- Doelpubliek: voor wie nog gen deze tochten geschikt nooit in een kajak zat, en het maakt voor elke beginner. Mi- toch eens wil proberen. nimumleeftijd is 14 jaar. Volgende data gepland: Data: Dinsdag 5 augustus - worden donderdag 7 augustus - van 19 tot 21 uur. Kursus 1: Vrijdag 18.7: van Plaats: Rekreatieoord De Ster 9.30 tot 12 uur - vlak water. Zaterdag 29.7: Ardennen - stromend water. Kursus 2: Vrijdag 18.7: van 13.30 tot 16 uur vlak water Zondag 20.7: Ardennen - stro mend water Kursus 3 Begeleiding: Waas'-Jaks Deelname in de onkosten: 50 fr. 2. Initiatiekursus kajak Doel: Het aanleren van de ba sistechnieken, vertrouwd wor den met de uitrusting. Publiek: Mensen die de kajak- Dinsdag 22.7: van 9.30 tot 12 sport uit toeristisch oogpunt uur - vlak water Woensdag 23.7: stromend water. Ardennen wensten te beleven, in aanslui ting met een intense natuurbe leving - geen kompetitievaar- afspraak. IBBBBSMB&mÉ» De initiaties bestaan uit 1/2 dag instruktie op stilstaand wa- 1 ter en een ^at 0p stromend Intergemeentelijke spelen in Aaht. De laatste proef was tevens de moeilijkste. De ploeg van water in de Ardennen. Lede op de latten (da) Inlichtingen en inschrijvingen: Andere data zijn mogelijk na ders. Data en plaats: Kursus 1: 15.8: van 9.30 tot 12 uur - vlak water 16.8: Ardennen water stromend Kursus 2: 15.8: van 13.30 tot 16 uur - vlak water 17.8: Ardennen - stromend water. Kursus 3: 20.8: van 18 tot 20.30 uur - vlak water 23.8: Ardennen - stromend water. Kursus 4: 22.8: van 18 tot 20.30 uur - vlak water 24.8: Ardennen - stromend water. De initiaties vlak water vinden plaats op rekreatieoord De Ster Begeleiding: Waas-Jaks 3. Veilig kajakken Doel: Vertrouwd worden met het materiaal, en er efficiënt mee omgaan. Data: dinsdag 12 augustus - woensdag 27 augustus - van 18.30 tot 20.30 uur. Programma: demonstratie en gebruik van de zwemvest. Ge bruik van een werpzak. Om slaan met een kajak met spat zeil. Deelname in de onkosten: 50 fr. Begeleiding: Waas-Jaks 4. Sterrally per kajak Woensdag 6 augustus. Inschrijven in ploegen van 2 personen. Deelname in de onkosten: 50 fr. per persoon. Voor al deze aktiviteiten is een minimumleeftijd van 14 jaar vereist. Alle deelnemers moe ten kunnen zwemmen. Men dient voor elk initiatief op voorhand in te schrijven: Dirk Vereist, Parkstraat 31, Sint-Niklaas, tel. 03/777.27.40 waar men ook verdere inlich tingen kan bekomen. Op eenvoudige vraag wordt u een gratis folder toegezonden. 00K ALLES VOOR ZOMERSPORTEN non Aatmrpantrut 36 tans Tel. 052/35.72.45

De Voorpost | 1986 | | pagina 19