Betrekking WASE WIELERTOERISTEN ORGANISEREN MONSCHAU SINT-NIKLAAS OOK DE LIEFHEBBERS ZIJN NIET VAN DE POES PIET DE WILDE KIJKT UIT NAAR EEN DANNY JANSSENS WIL SCHITTEREN IN OMLOOP VAN MIDDEN-VLAANDEREN UNTHER VAN STEELANDT DRIE OVERWINNINGEN NA EEN SLEUTELBEENBREUK GARRY DE COCK: EXAMENS VOORBU EN NU GUIDO HAENTJES WIL NOG MEER EREPRIJZEN Daar Is Gerry Van Llerop weer SPORT De Voorpost - 27.6.1986 - 21 WIELRENNEN ther Van Steelandt heeft dit seizoen te kampen gehad de resultaten meer dan bevre- dund en met elf trokken we de „jt tegenspoed. Twee maanden geleden kwam hij ten val digend. finale in. Ik won de spurt tegen brak een sleutelbeen. Een maand lang bleef h(j inaktief. De eerste zege kwam in Ou- Marnix Lemaire. De provin- en hij in Kieldrecht hernam, tuimelde hij opnieuw denburg tot stand. dale titelren viel pen beetje a de stenen. Weer volgde een week van herstel. ^unther Van Stcclandt zelf te8en; Ik voelde ™ct best nierover: in mijn sas en was aangewezen een viertal weken is de aan de slag. Met drie overwin- «Met 23 waren we voorop. De op achtervolgen, uit Haasdonk volop ningen in veertien^ dagen zijn leidersgroep werd later uitge- Een ereplaats zat er niet in. tegen Beter ging het dan weer in Bomem, waar ik vroeg in de aanval trok. Na een hergroe pering zat ik in een leiders- groep van vijf renners. Daaruit ben ik alleen weggesprongen op 12 kilometer van het einde. Ik bleef onbedreigd en won met een ruime marge. In Zwijndrecht won ik na een spurt met elf. Zo zijn we de finale ingetrokken. Met de snelle Jan Joos in het gezel schap was ik er mij van bewust dat ik op forse weerstand ging botsen. Ik heb die kunnen weerstaan». Voria weekeinde in de Sterrit werd Gunther Van Steelandt het slachtoffer van een lekke band. Het duurde een halfuur alvoor hij opnieuw aansluiting kreeg. Die inspanningen heeft hij moeten bekopen. Vandaar dat hij niet in het stuk is voor gekomen. «Twee seizoenen na mekaar behaalde ik elf overwinningen. Nu beoog ik er twaalf. Opmer kelijk is dat ik een eerste sei zoenzege behaalde nadat ik een meuwe verkering had. Misschien is dat een morele stimulans». E.Q. Wielrennen. Piet De Wilde (arch) WIELERTOERISME IN SINT-NIKLAAS Wielrennen. Gunther Van Steelandt uit Haasdonk won met een lichte voorsprong de amateurskoers in Kieldrecht (Iv) Dat men in de pelotons van de profs en amateurs van de BWB niet op een duwtje kijkt, weten we al lang, maar dat de vrije amateurs nu ook al beroep moeten doen op ongeoorloofde middelen stemt tot nadenken. Tenslotte gaat het hier om mensen die overdag een brave winkelier of zelfs ambtenaar zijn en die dan 's avonds tijdens de weekends voor hun plezier met de maten een boomkegaan fietsen. Stilaan zijn de bonden zoals de WAOD, de BWCL, de VWB en andere uitgegroeid tot degelijke gestruktu- reerde organisaties met veel wedstrijden en prijzenta- fels die vele BWB-renners zouden doen opkijken. Gezien de gemiddelde leeftijd van deze liefhebbers zou men kunnen verwachten dat alles in peis en vree zou verlopen, maar dat blijkt niet waar te zijn. Vorig jaar reeds bereikten ons berichten dat er na afloop van enkele wedstrijden niet alleen druk werd gediskussieerd maar bovendien rake klappen waren uitgedeeld. Verschillende clans stonden er tegenover elkaar en dat uitte zich niet alleen tijdens, maar ook na de wedstrijden. Het samenstellen van ploegen heeft die situatie zeker niet verbeterd. Daarom heeft het ons niet verwonderd te vernemen dat er nu maatregelen worden genomen om die toestanden tegen te gaan. In de BWCL bijvoorbeeld werd renner Pierre Buslot levenslang geschorst tijdens de bestuurs vergadering van 19.6. '86. Men gaf als reden op dat hij meermaals een renner hinderde tijdens de wedstrijden en zelfs in gevaar had gebracht. Hij zou bovendien zijn vader opgehitst hebben om een renner aan te vallen •en er op te kloppen» met een ijzeren voorwerp uit zijn auto. Bovendien heeft hij nog een vergunning aange vraagd om BWR-renner te worden en dat is uitdrukke lijk verboden! Het wordt wel erg als men tijdens de wedstrijden de toeschouwers met een crick laat rond zwaaien om de konkurrentie op afstand te houden. Gelukkig heeft men dat ingezien en worden er nu maatregelen genomen. Anderzijds bekonkurreren deze bonden mekaar zo fel dat het meer dan eens voorkomt dat er op het parcours nagels worden gestrooid, zodat lekke banden legio zijn. Toch kennen de organisaties van de vrije bonden steeds meer sukses en vele cqfébazen hebben liever dat er i" hun w\jk een dergelijke koers wordt gereden dan en van de BWB. Naar het schijnt blijven die mannen longer nakaarten... Maar hoe? Danny Janssens werd vorige week tweede in de provinciale titelren. Daarin bleek duide lijk dat hij- in een groeiende konditie was. Tijdens het voor bije weekeinde leverde de amateur uit Stekene ander maal twee puike verrichtingen. In Buggenhout organiseerde hij een aktie waarvoor hij «slechts» met een tweede plaats werd beloond, hoewel hij de absolute smaakmaker was. In Meldert reed hij gewoon iedereen uit de wielen. Danny Janssens zelf.hierover: «Eigenlijk had ik in Buggen hout moeten winnen. Het werd er een ware afvallings- koers. Op het laatst ontsnapte Paul Lemmens. Tot drie keer toe poogde ik er naar toe te rijden. Telkens kreeg ik de groep op mijn nek. Een vierde keer lukte het mij. Met nog drie kilometer te rijden poog de ik Lemmens te verschalken. Dat viel tegen. Van dan af heeft hij geen meter kop meer gedaan. Ik zette de spurt in van ver, maar werd in de laat ste meters voorbij gewipt. Neem aan dat ik mij wat ont goocheld voelde. In Meldert werd het een lastige karwei. Vooral gelet op het snikhete weer. Voor halfweg geraakte ik voorop met Peter Van Huffel, Walter Ongena, Ivan De Vriendt en Mare Ver- slijcke. Alles verliep goed tot op het ogenblik dat een remka- bel het begaf. Vermits de an dere rem al te veelvuldig moest worden gebruikt, gaf die ook er de brui aan. Zonder rem men de strijd verder zetten was een te groot risiko. Ik moest van fiets veranderen. Dat ge beurde op zo'n dertig kilome ter van het einde. Spoedig kon ik weer de aansluiting tot stand brengen. Toen Ivan De Vriendt bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde, sprong ik mee in de dans en wipte de vluchter voorbij. Ik achtte de omstan digheden gunstig om door te gaan en bereikte de finish met een ruime voorsprong». Zoals Danny Janssens thans evolueert mag verwacht wor den dat hij weldra weer van zich zal laten horen. Zondag wijkt hij uit naar Deinze om de Omloop van Midden Vlaanderen te betwis ten, waarin hij een ereplaats beoogt. E.G. Garry De Cock is een tweetal weken wat minder op het voorplan verschenen. Dat had te maken met zijn examens. Niettemin lukte de junior uit Bazel vorige zondag in het Klein Brabantse St.-Amands een overwinning. «De beslissing kwam vlug tot stand», zegt Garry De Cock. «Na tien kilometer vormde zich een achtkoppige leiders- groep waarvan ik lid werd samen met o.m. Geert Maes, Gino Vercauteren, Daniël Mignolet, Danny Verhelst, Guy Verschueren en Patrick Van Buggenhout. Vooraf laatstgenoemde deed alle moeite van de wereld om voor eigen volk te zegevieren. Tussen hem en Daniël Mignolet leefde een rivaliteit. Toen één van beiden het initiatief nam, werd hij door dé andere gecounterd. Ik had de situatie dóór en demarreerde nog voor de wedstrijd voor de helft was gereden. Danny Verhelst en Gert Maes zijn gevolgd. De kloof die we realiseerden groeide stelselma tig. Jurgen De Rycke heeft nog een achtervolging ingezet, maar geraakte niet dichter dan 30 sekonden. Met drie trokken we naar de streep. Daniël Verhelst zat in een gunstige positie. Ik remonteerde, wipte hem voorbij en won». Nu de examens voorbij zijn en er een zee van tijd wenkt, kan Garry De Cock opnieuw tot het uiterste gaan. Nu zondag staat de finalerit voor de Junior van het Jaar op het programma. Een wedstrijd die in Kontich wordt gereden en waar het de bedoeling van Garry De Cock is om een vuist te maken. E.G. Guido Haentjes behoort momenteel tot het kransje van de betere amateurs in het Waasland. Opmerkelijk is dat hij telkens in het stuk voorkomt, zich geregeld manifesteert en binnen de tien eindigt, maar met twee overwinningen iets te weinig loon naar werken kreeg. Vorig weekeinde in Hamme legde de Temsenaar beslag op een derde plaats. «Met zeven zijn we de finale ingetrokken na een wedstrijd die tegen een zeer hoog tempo werd verreden», stipt Guido Haentjes aan. «Ik had uitzicht op een derde zege, maar bevond me op een ogenblik dat de spurt op gang kwam in een ongunstige positie en werd derde. In Bomem verging het mij beter. Daar heb ik bij het ingaan van de laatste ronde gepoogd om alleen in de aanval te gaan. Ik bleef voorop tot op een kilometer of twee voor de streep. Toen werd ik gevat. Niettemin beschikte ik over nog voldoende reserves om uit te halen in de spurt en te zegevieren. Deze zege kwam net een paar dagen later tot stand nadat ik in Belsele een eerste overwinning had behaald. Na een premiespurt geraakte ik er voorop met Sneyers en Joos. Al snel hadden we twee minuten voorsprong gerealiseerd. Wielandt en De Wael die eveneens tot het gezelschap behoorden, probeerden er vandoor te gaan. Het lukte hen langs geen kanten. Uiteindelijk kwam het tot een spurt die door mij werd gewonnen». Guido Haentjes wordt, on danks een al «gevorderde» leeftijd, bestempeld als één der strijdlustigste renners. Teren op andermans inspanningen behoort niet tot zijn principes. De amateur wil dit seizoen nog vele ereprijzen en een paar overwinningen». Sint-Niklase Rode Kruis, de Vlierberghe, Vlasrootstraat Nooddienst Waasland, de 80, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03- Lunna Trappers uit Kortena- 779.66.65 en bij Roger Fou- ken en talrijke andere vereni- quart, Omloopdreef 15, tel. gingen, ook uit Duitsland. 03-776.56.82 en Jozef Baert, Het wordt uiteraard een hele Hertjen 186, 2700 Sint-Ni- organisatie met volg- en mate- klaas, riaalwagens, busvervoer, weg- markeringen, en seingevers. Men kreeg ook de spontane medewerking van de vele ste den en gemeenten die door kruist worden. Voor de échte wielertoerist wordt dit evenement dus een «must». Men kan inschrijven tot 7 augustus tegen de prijs van 150 fr. (600 fr. indien van de bus gebruik wordt ge maakt). Men vertrekt naar Monschau op zaterdag 6 sep tember rond 10 u. aan de stadsfeestzalen van Sint-Ni- klaas. De klassieker begint op zondag 7 september van 4 tot 5 u. op de Parkplaats in Mon schau. De aankomst met was gelegenheid en stortbaden is alweer aan de stadsfeestzalen van Sint-Niklaas. Meer inlichtingen zijn te beko men op het sekretariaat «Wase Wielertoeristen», Kalkstraat 5, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03- 776.49.31 of bij Freddy Van Gerry Van Lierop mag de laatste weken «gezien» worden. In Moerbeke-Waas behaalde hij vorige zondag een vierde zege. In Zwijndrecht viel hij uit de boot en moest vrede nemen met een achtste plaats. «Zeven renners waren op de vlucht. Ik heb nooit gedacht dat het om een defintieve ontsnapping ging Dat was een misrekening. De voorsprong van de leiders groeide en van enige kans op aansluiting was geen sprake meer. Een klein suksesje was dat ik later de spurt won voor de achtste plaats». In Moerbeke-Waas was Gerry Van Lierop onbetwist de centrale figuur. «Halfweg ben ik samen met Pascal Bauwens in de aanval getrokken. Het zag er naar uit dat we voorop zouden blijven. Tot Pascal Bauwens lek reed. Alleen de strijd verder zetten leek een onmogelijke opgave. Ik nam de zaken rustiger op, wat voor gevolg had dat een tiental renners mij kwamen vervoegen. Op vijftien kilometer van het einde oordeelde ik de tijd gekomen om een nieuwe aanval op te zetten. Het lukte. Met een voorsprong van pakweg 30 sekonden bereikte ik de finish». Gerry Van Lierop is flink op dreef. Normaal was hij de kandidaat bij uitstek om «Junior van het jaar» te worden. Een ernstige valpartij was er de oorzaak van dat hij niet aan alle ritten heeft kunnen deelnemen. In de finale, komende zondag in Kontich wiThij in ieder geval de mouwen opstropen. Wielrennen. Nieuweling Gunther Opdorp uit Berlare kreeg een nieuwe koersfiets van zijn supporters (jj) Sinds enkele jaren neemt het wielertoerisme vrijwel overal een ongekende vlucht. Het is geen raar verschijnsel om op zaterdag- en zondagmorgen grote groepen wielertoeristen op de Vlaamse wegen te ontmoeten. Meestal worden die aktiviteiten in klnbverband georganiseerd, zo ook in het Waasland, waar er zeer veel klubs uit de grond werden gestampt. De lokale klubs programmeren wel meestal wekelijkse tochten, maar écht grote manifestaties worden er niet georganiseerd. Om daaraan te verhelpen werd de «Wase Wielertoeristen» opgericht. Eigenlijk is het geen klub maar ervan is om de wielertoeristen een overkoepelende organisa- mits degelijke begeleiding aan tie die het zware werk aan- de grote klassiekers te laten pakt. Voor de vijfde keer deelnemen. Omdat Parijs- reeds werd deelgenomen aan Roubaix zo insloeg rijpten ook Parijs-Roubaix voor wielertoe- andere ideeën en die worden risten over een afstand van 270 thans doorgedrukt, kilometer, een fantastische be- Op zondag 7 september orga- levenis voor de Wase deelne- niseert «Wase Wielertoeris- mers. ten» de klassieker Monschau In 1982 stichten sekretaris en Sint-Niklaas over een afstand algemeen koördinator Roger van 260 km. Dus iets voor Heyninck en Freddy Van liefhebbers met kracht en ka- Vlierberghe de «Wase Wieier- rakter, dat openstaat voor ie- toeristen». Van Vlierberghe dereen. werd voorzitter en kort nadien Daarbij komt nog dat het een sloten ook Roger Fouquart mooie toeristische tocht wordt, (ondervoorzitter en public-re- dwars door België, goed geor- lations) en Jozef Smet (baan- ganiseerd door een klub die kapitein) aan. Het is dus eigen- haar sporen reeds heeft ver- lijk een bestuur zonder leden- diend, met medewerking van toeristen en dus meer een or- het stadsbestuur van Sint-Ni- ganisatieteam. De bedoeling klaas en van Monschau, het SPORTIEVE KLEDIJ VOOR VAKANTIE EN VRIJE TIJD dk moet er niet op rekenen om als renner ooit mijn brood kunnen verdienen. Na de trofeerit van vorige zaterdag leb ik andermaal ervaren dat ik in grote koersen te kort ihiet. Ik moet er mijn konklusies uit trekken. Hoe graag i het ook anders had gezien. In de toekomst wil ik werken m wielrennen kombineren. Alleen kermiskoersen wel te erstaan». o ziet de 21-jarige Piet De kloof niet dichten». 'ilde uit Berlare de toekomst. Piet De Wilde kijkt thans uit Iet leek er in Zottegem. op naar een betrekking, it ik een behoorlijk resultaat «Ik heb een A2-diploma in Dn behalen. Op het laatst heb elektronika. Daarmee moet je moeten inbinden en ben niet toch wel ergens aan de slag eer in het stuk voorge- kunnen. Ik heb het geprobeerd iomen». als wielrenner. De droom ooit ia de gewone wedstrijden in de wielrennerij aan den bro- "uft Piet De Wilde drie over- de te komen, zal nooit in ver- pingen behaald. In Loven- vulling gaan. Recente grote ijem, Oordegem en vorige wedstrijden hebben dat bewe rk in Deftinge. «Daar zijn zen. Niet alleen de trofeerit «met negen voorop geraakt, van vorig weekeinde. In de Het groepje dunde uit tot vier. Ronde van Vlaanderen kwam Sunen zijn we de laatste kilo- ik er niet eens aan te pas. In de meter ingegaan. Ik won de klassieker Kampenhout-Reist ipurt. 's Anderendaags in eindigde ik dertiende. Dat was Denderleeuw werd ik tweede, goed, maar onvoldoende. Ik Ik was er voorop met Hen- veronderstel dat verschillende Irickx en Peter Van Huffel. renners er dezelfde gedachten- .aatstgenoemde demarreerde, gang op nahouden als ik., Wie k was verrast, begon aan een durft er thans het risiko te ichtervolging maar kon de nemen om zomaar naar de profs over te stappen. Trou- te nemen. Ik zoek werk en wil wens welke amateur in Oost- zo vlug mogelijk aan de slag. Vlaanderen kan met enige Hopelijk vind ik een betrek graad van zekerheid veronder- king die te kombineren valt stellen dat hij als prof een poot met koersen. Valt het niet zo aan de grond zal krijgen? best dan zal de job alvast pri- Voor mij is de leeftijd aange- meren boven de wielrennerij, broken om een keuze te ma- Dat heb ik thans reeds voor ken. Een toekomst als renner mezelf uitgemaakt», heb ik niet. Wel goed, dan rest mij gewoon een andere optie E.G.

De Voorpost | 1986 | | pagina 21