PLOEG SLAGERU MARTIN WINT ALLES duivensport! CHATEAUROUX IN UNION WAASLAND De Voorpost - 27.6.1986 - 23 ïOCEiBfti .VÖGEtBai, WIELRENNEN B.W.C.L.-WIELRENNEN Darts. De vogelpikkers van de zaal Fina in Overmere vierde haar kampioenen (jj) Bij de oude duiven werd de Chateauroux vlucht gewonnen door Raoul en zn. Verstraete uit Oostakker voor Coppens- De Schepper, Lucien Gee- nens, Paul Vercauteren, Mar cel De Maere, Albert Buyst, André De Vliegher, Gilbert Van Assche, Gerard Van de Wiele, Jozef Van Remoortel, Jozef Van Waebeke, Michel Van Peteghem. Aan de 14' prijs klokte Marcel Noens de gewaarborgde zetnummer. Bij de jaarduiven gingen de zegebloemen naar De Klinge en dat is dan de tandem An- theunis-Van Goethem voor Jo zef Van Remoortel, Omer Boghaert, Raoul en zn. Ver straete (4' en 11'), Cyriel Van Hecke (5' en 6'), Gerard Van de Wielle, Aster Hamerlinck, Luc De Frenne, Jos De Boeck, Kamiel Van Raemdonck. De duivinnenvlucht, meest gedub belde jaarduiven, werd gewon nen door Antheunis-Van Goe them voor Raoul en zoon Ver straete (2' en 4'), Jan De Boeck, Maurits De Schrijver, Omer Boghaert, Coppens-De Schepper, Heynze en zoon, Heirman-Meul, Cyriel Buyst. BENO Minivoetbal. De ploeg van de Brandweer tijdens het Rijkswachttomooi (vh) Minivoetbal. De brandweer van Lokeren haalde het in het kampioenschap van Oost- Vlaanderen tegen de pompiers van Sint-Gillis-Waas en Dendermonde (polo) Zaterdag, derde sterrit in Moorsel Kategorie A en B De Moorselse organisatoren hebben het getroffen met hun sterrit. Het was een pracht- weertje en 77 renners kwamen naar de selektieve omloop. Al le faktoren waren dus aanwe zig om er een prachtkoers van te maken en dat hebben de renners ook gedaan. Van bij de start werd het een spervuur van ontsnappingen, waarvan die van Cornu en Dierickx het verst droeg. Vier ronden voor het einde kwam dan de goede trein op gang toen Van Hautte, Heu- ninck. Van Isterdael en De Caboter het hazenpad kozen. Geleidelijk bouwden ze htm voorsprong uit en iedereen was ervan overtuigd dat dit de goe de vlucht was. Maar uit de achtergrond daagden toen Van Der Meirssche, Van Laethem, Van Den Bossche, Crabbé en Van Hauwenis op en die kon den bij het ingaan van de laat ste ronde hun wagentje aan pikken. Meteen kregen we tien leiders en de rest was gezien. In die laatste ronde wipten Van Hautte en Van Der Meirs sche nog weg en tijdens de laatste beklimming kon Van Hautte zijn medevluchter ver schalken en kwam alleen toe. In de spurt voor de eerste plaats bij de B-renners had Van Laethem zijn handen vol met Van Hauwenis. Bruno Comelis flikte de rest van het peloton in de spurt. Kategorie C en D Reporter Frankie had nog maar nauwelijks aangekondigd dat de renners vertrokken wa ren of het zat er reeds boven arms op. De Landtsheer, zege- driftig in eigen streek, gooide er al direkt de beuk in en het BWCL-Wielrennen. In de Sterrit te Moorsel won Gaston Van Den Hoecke de D-reeks, Ghislain Van Lierop de C-reeks en Danny Van Houtte uit Stekene de A-reeks «Pk~wz. BWCL-Wielrennen. In Moorsel won Johnny Dierickx de B-reeks en Luc Berckenbosch de A-reeks peloton kraakte al vroeg in al zijn voegen. Toch moest men wachten tot de vierde ronde voor Van Assche en Van Lie rop er uit muisden. Die kregen na een ronde het gezelschap van De Leener, Huygens, Van Mulders, De Maersschalck, Heyndrickx en De Landtsheer. Geldhof en Van Laere die ook mee waren, werden uitgescha keld door een val. Zo kregen we acht leiders en toen ieder een dacht dat het al gedaan was, kwam het peloton gewel dig opzetten onder druk van Willy Roels. Van Lierop zag het gevaar in en demarreerde weg en won met luttele meters voorsprong, terwijl de anderen nog juist voor het spurtende peloton konden blijven. Deze spurt werd door Gaston Van Den Hoecke met klank gewon nen, voor Van Der Vurst en Droesbeke, meteen won Ga ston de D-reeks. Zondag, opnieuw in Moorsel Ook zonag was de BWCL te gast in Moorsel, maar nu aan café 't Vliegerke, bij de plaat selijke renner F. Kindermans. C- en D-kategorie In de eerste ronden bleef alles samen. Het duurde tot drie ronden van het einde voor er een ontsnapping kwam van zes renners: Creveau, Roels, Col man, Van Geystelen, de plaat selijke De Wattenis en Jozef Boone, als enige D-renner., Achter deze zes rukten zich enige renners los uit het pelo ton: Van Der Cruyssen (D), Raoul Verbraecken en in de laatste ronde: Van Geyt, De Wever, Van Den Hoecke, Van Der Vurst en Daem. In de spurt van de zes vluchters ver raste Creveau zijn gezellen en won met enkele meters voor sprong, wat Willy Roels ook deed, het mocht niet baten. A- en B-kategorie De voetriempjes waren nog niet aangesnoerd of De Leener schoot als een pijl uit een boog weg van het peloton. Na drie ronden hard knokken, kreeg hij gezelschap van Bercken bosch, De Caboter, Van Haut te en Dierickx en meteen was de goede ontsnapping een feit. Achteraan werd er hard ge fietst en alles viel in stukken en brokken uiteen,- maar de vo gels waren gaan vliegen. In de laatste ronde gingen Bercken bosch (A) en Dierickx (B) krachtig door en in het zicht van de meet liet Berckenbosch zijn maat lichtjes achter zich. Vervolgens bolden De Cabo ter, De Leener en Van Haute over de meet. Van Mulder en Frank Veldeman, de fietsende dokter uit Appels, kwamen ook nog afgescheiden toe. De spurt van de eerste groep werd gewonnen door Crabbé, voor Comelis en Heuninck. Hoewel de plaatselijke renner Kinder mans de goede trein miste was ook hij tevreden over het koersverloop en de goede or ganisatie. Volgende wedstrijden Op zaterdag 28 en zondag 29 juni wordt er gereden in Wieze aan het café «De Stoofpot». De plaatselijke renner Alois Arijs nodigt iedereen uit en hoopt zelf op een flinke pres tatie. Uitslagen van zaterdag Kat. A.: 1. Van Houtte, 2. Van Der Meirssche, 3. Heuninck, 4. Crabbé, 5. De Caboter, 6. Comelis, 7. Cornu, 8. Van Der Eecken, 9. De Milde, 10. Mi- chiels. Kat. B.: 1. Van Laethem, 2. Van Hauwenis, 3. Dierickx, 4. Van Den Bossche, 5. Van Isterdael, 6. De Winne, 7. Van Der Eecken, 8. Cleymans, 9. Van De Beeck, 10. Nevens. Kat. C.: 1. Van Lierop, 2. Heyndrickx, 3. Huygens, 4. Van Assche, 5. De Leener, 6. Van Mulders, 7. De Lands heer, 8. De Maerschalck, 9. De Smet. Kat. D.: 1. Van Den Hoecke, 2. Van Der Vurst, 3. Droesbe ke, 4. Boone, 5. Van Der Eec ken, 6. Sonck, 7. Van Renter- ghem, 8. Van Vaerenbergh, 9. Van Der Cruyssen, 10. Schau- kens, De Cocker en Van Han- dcnhove, ex. aequo. Uitslagen van zondag Kat. C.: 1. Creveaux, 2. Roels, 3. Colman, 4. De Wat tenis, 5. Van Geystelen, 6. Verbraecken, 7. Van Geyt, 8. Van Kelt, 9. De Wever, 10. Desaemblanck. Kat. B.: 1. Dierickx, 2. De Leener, 3. Van Mulders, 4. Veldeman, 5. Geldof, 6. De Boeck, 7. De Winne, 8. Van Laethem, 9. Heyndrickx, 10. Van Isterdael. Kat. D.: 1. Boone, 2. Van Der Cruyssen, 3. Van Den Hoe cke, 4. Van Der Vurst, 5. Daem, 6. De Cocker, 7. Wau- tcrs, 8. Schaukcns, 9. Duym, 10. Van Wesemael. Kat. A.: 1. Berckenbosch, 2. De Caboter, 3. Van Houtte, 4. Crabbé, 5. Comelis, 6. Heu ninck, 7. Comu, 8. Chris- tiaens, 9. Neckebroeck, 10. Steenssens. Zaalvoetbal. In Lokeren was de ploeg van Snookerhal De Roos een van de meest toonaangevende van de lentekompetitie (polo) Minivoetbal. De organisatoren van het minivoetbaltomooi van café Den Draver te Berlare, samen met de vele trofeeën die er te winnen zijn (jj) Minivoetbal. In Berlare won Bommenwerper-Laget het l staat nu in lokaal Den Draver (jj) i. De wisselbeker Minivoetbal. De ploeg van de A.S.L.K. won al haar wedstrijden tot ze in de finale op de Stationboys botste en verloor met 13-7. (vh) 3 ÜWCL-Wielrennen. In Moorsel arriveert kampioen Jacques Crabbé, voor Bruno Comelis, Claude Heuninck en Julien Geldhof. BWCL-Wielrennen. Aankomst van Roger Colman uit Moer- zeke als derde te Moorsel, voor de plaatselijke renner Pierre Dewattenis, die een mooie vierde plaats in de wacht sleepte.

De Voorpost | 1986 | | pagina 23