Tien dagen kermis in Sint-Niklaas Tweehonderd kg huisvuil per jaar per Wazenaar DIENSTREGELING STADSKLINIEK VERLOFPERIODE Topdagen op De Ster Vakantieregeling Sint-Niklase stadsdiensten Fotowedstrijd in Sint-Niklaas Vakantie op 't speelplein in Sint-Niklaas K*»-" Bouw geeft werkzekerheid aan geschoolden Overval op BBL In Sint-Niklaas GEEN KONSULTATIES 2 - 27.6.1986 - De Voorpost Donderdag 3 juli 14 u.: Schieting op staande wip, georganiseerd door de Koninklijke Handboogmaatschappij Sint-Sebastiaan, op het terrein Belseledorp 1, café 't Spoorzicht. Vrijdag 4 juli 18-21 u.: hengelwedstrijd - Kippenhengelen op het rekreatieoord De Ster, georganiseerd door Lijnvissersclub De Ster. Zaterdag 5 juli 13 u.: fietstocht (kermis tweedaagse) 75 km, voor alle georganiseerde wielertoeristen, inge richt door de Sint-Niklase W.T.C. Start- en aankomstformaliteiten in café Europa. In schrijving vanaf12u30. 14 u.: basketwedstrijd Were-Di Sint-Niklaas tegen de Sint-Niklase Basketbalclub, op het terrein Kon. Elisabethplein (seniorsploegen). 19-19.30 u.: beiaardkoncert, uitgevoerd door Geert D'hollander, stadsbeiaardier 20.30 u.: optreden van Westland Jazz Society o.l.v. Ad Van Muyen, op de Grote Markt en de Zondag 6 juli 8 u.: fietstocht (kennis tweedaagse) 70 km, voor alle georganiseerde wielertoeristen, inge richt door de Sint-Niklase W.T.C. Start- en aankomstformaliteiten in café Europa, Grote Markt. Inschrijving vanaf 7.30 u. 14.30 u.: W.A.O.D. - Liefhebberswielerwed strijd: kampioenschap van België in de wijk Tereken over 120 km. Vertrek Tereken en aankomst Smisstraat, georganiseerd door W.A.O.D. 15-17 u.: optreden van Franck Milton's Big Band uit Ledeberg, in het stadspark (kiosk). Maandag 7 juli 9-12 u. en i4.30-17.30 u.: hengelwedstrijd in de vijver van het stadspark georganiseerd door de Wase Zee- en Lijnvissersclub. Wisselbeker Burgemeester De Vidts. 15-18 u.: wijkkermis Groot Kloosterland. Volksspelen voor kinderen en volwassenen op het speelplein in de Jan Breydelstraat. 19 u.: wielertijdrit Leopold II-laan, per ploeg met 12 ploegen over ronde van 4 km, voor WAOD-liefhebbers. Vertrek en aankomst aan taverne-dancing Bistro. 20 u.: wielerkoers Leopold II-laan voor WAOD-liefhebbers over 60 km. Vertrek en aankomst aan taverne-dancing Bistro. Dinsdag 8 juli 15-18 u.: wijkkermis Groot Kloosterland. Volksspelen voor kinderen en volwassenen op het speelplein in de Jan Breydelstraat. Woensdag 9 juli 14 u.: 55** Grote Prijs stad Sint-Niklaas. Wie lerwedstrijd voor beroepsrenners (KBWB), georganiseerd door de Koninklijke Maatschap pij Stadsbelangen vzw. 150 km over 15 rbnden van ±10 km. Vertrek en aankomst op de Grote Markt, taverne De Graanmaat. Inschrijvingen in deze taverne. Donderdag 10 juli 9.30-11 u.: Ballenworp vanop de pui van het stadhuis. Prachtige prijzen. Volwassenen mo gen niet deelnemen aan deze ballenworp en worden verzocht zich op afstand te houden. 19 u.: volksspelen in café Oud Gelaag, Klei- beekstraat 98, georganiseerd door het wijkker- miskomité Kleibeke. Vrijdag 11 juli 14 u.: open zeil- en surfwedstrijden, ingericht door de Sint-Niklase Watersportvereniging, op het rekreatieoord De Ster. Vijfde Grote Prijs De Ster. 19 u.: avondwielerkoers Markt: WAOD-lief hebbers over 84 km. Vertrek aan café Com merce, aankomst bij café De Fortuin. Zaterdag 12 juli 14-18 u.: hengelwedstrijd (zonder voeder) op het recreatieoord De Ster georganiseerd door lijnvissersclub De Ster. 20.30 u.: Op de Grote Markt optreden van de Sweet Wood Dbrie Stompers o.l.v. Jos Paarde- koper. Zondag 13 juli 9-12 u. en 14.30-17.30 u.: hengelwedstrijd in de vijver van het stadspark, georganiseerd door hengelclub De Zeester. Wisselbeker Lucien Boon. 9-12 u. en 13-19 u.: wedstrijd voor waak- en verdedigingshonden. Achtste ereprijs oud voorzitter Frans Goossens, georganiseerd door de Koninklijke Sint-Niklase Hondenafrich- tingsclub op het rekreatieoord De Ster, ingang Lange Rekstraat (kategorieën «beginnelingen» en «bevordering»). 20 u.: op de Grote Markt: Country en Western Show met o.a. Kitty Prins, Conny Collins, Jos Wuyts. 22.30 u.: vuurwerk. Het groot vuurwerk wordt afgeschoten door de firma Roger Heytens- Deriemaecker uit Ardooie. Tijdens de kermisweek worden kaartwedstrij- den ingericht in de kaartershuisjes voor het stadspark, Baensland, Rode Kruisstraat, zwembad, museum, huize Kriekepitte en Aza lealaan. Prijsschietingen Vrijdag 4 juli 14.30 u.: lue kermisschieting (voor bejaarden) georganiseerd door de liggende wipmaatschap- pij Hondeklub in café Waasland, Driegaaien- straat 5. Zaterdag 5 juli 14.30 u.: lue kermisschieting, georganiseerd door de Koninklijke Handboogmaatschappij Les Gens sans Peur in café Schuttershof, Begij nenstraat 192. 15 u.2C kermisschieting georganiseerd door de liggende wipmaatschappij Hondeklub in café Waasland, Driegaaienstraat 5. Zondag 6 juli 9.30 u.: kermisschieting georganiseerd door de liggende wipmaaschappij Kleine Sans Peur, in lokaal café schuttershof, Begijnenstraat 192. 14.30 u.: T kermisschieting georganiseerd door de Keizerlijke Handboogschuttersgilde Sint- Sebastiaan, op de schietstand in het Rekrea tieoord De Ster. (ingang Lange Rekstraat). 15 u.: kruisboogschieting op de blok, georgani seerd door de koninklijke Kruisboogmaat schappij De Vrije Schutters, in lokaal Het Ankerhof, Ankerstraat 144. 15 u.: T kermisschieting, georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij De Jonge Bastia- nen in café Velodroom, Antwerpse steenweg 55. Maandag 7 juli 15 u.: kermisschieting, georganiseerd door de Koninklijke Liggende Wipmaatschappij Herle ving in lokaal Kristoffelkring, Heistraat 223. 15 u.: 2* kermisschieting georganiseerd door de Koninklijke Handboogmaatschappij Les Gens Sans Peur, in café Schuttershof, Begijnenstraat 192. Dinsdag 8 juli 15 u.: le kermisschieting op de liggende wip, georganiseerd door de Koninklijke Maatschap pij De Kettermuitvrienden, in café Commerce, Grote Markt 10. Verdere schietingen worden ingericht op 14 en 19 juli te 15 u. Woensdag 9 juli 15 u.: 2' kermisschieting georganiseerd door de Keizerlijke Handboogschuttersgilde Sint-Se bastiaan op de schietstand in het rekreatieoord De Ster (ingang Lange Rekstraat). 15 u.: 1' kermisschieting georganiseerd door de liggende Wipmaatschappij Hoop van Vrede in café Europa, Grote Markt 15 u.: 2" kermisschieting op liggende wip, georganiseerd door de Koninklijke Maatschap pij De Kettermuitvrienden in café Commerce, Grote Markt 10. Donderdag 10 juli 15 u.: 2' kermisschieting georganiseerd door Liggende Wipmaatschappij Hoop van Vrede in café Europa, Grote Markt. Vrfjdag 11 juli 15 u.: 3' kermisschieting georganiseerd door Liggende Wipmaatschappij Hondeklub in café Waasland, Driegaaienstraat 5. 19.30 u.: 2' kermisschieting georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij Jonge Bastianen in café Velodroom, Antwerpse Steenweg 55. Er is verder een schieting op 16 juli om 15 u. Zaterdag 12 juli 15 u.: 1' kermisschieting georganiseerd door Liggende Wipmaatschappij De Volksvrienden onder de Kristus Koningkerk. Zondag 13 juli 15 u.: Kruisboogschieting georganiseerd door de Koninklijke Kruisboogmaatschappij De Vergulde Spoor in lokaal café Smash, Knap tandstraat 220. 15 u.: 21 kermisschietianiseerd door de Liggen de Wipmaatschappij De Volksvrienden onder de Kristus Koningkerk. Donderdag 10 juli 19 u.: grote kermisbolling, georgani seerd door het wijkkermiskomitee Kleibeke in lokaal Oud Gelaag, Klei- beekstraat 94. Het museum Zamanstraat (en ook het het grammofoonmuseum, Regentie- straat), kan tijdens de kermis bezocht worden op zondag 10 tot 13 en van 15 tot 18 uur op woensdag- en zaterdag namiddag van 14 tot 17 uur. Een geleid bezoek kan vooraf telefonisch aangevraagd worden op het nummer 03/776.07.53. Het rekreatieoord Dé Ster is alle da gen open van 9 uur tot zonsonder gang. Kinderen en volwassenen kun nen zich ten volle uitleven: trampoli ne-springen, minigolven, roeien, wa terfietsen, zwemmen, gocartrijden, zonnen op de ligweiden, met het pleziertreintje rijden, kinderspeeltui gen, hengelen, wandelen in de bos sen, en de fit-o-meter beoefenen. Sint-Nilaas. Het rekreatieoord De Ster beleeft topdagen. Van heinde en verre komen zonnekloppers naar de Wase 'familiebadplaats' afgezakt om wat te luieren, in afwachting dat de echte 'grote vakantie' begint. Pootje baden, klauteren, vissen, treintje rijden, zomaar wat rondneuzen, het kan allemaal ook in eigen streek. De parking stond de voorbije dagen vol met auto's, maar ook met fietsen, zoals u merkt (Iv) De bevolking van Sint-Niklaas wordt ervan in kennis gesteld dat tijdens de aanstaande ker-' misperiode de administratieve stadsdiensten niet zullen func tioneren op maandag 7, don derdag 10, vrijdag 11 en maan dag 21 juli. Op dinsdag 8 en woensdag 9 juli en van maandag 14 tot en met vrijdag 18 juli 1986 zullen de admifustratieve diensten toegankelijk zijn van 8 tot 12 u. en van 13u.l5 tot 16 uur (dinsdag 15 juli 1986 tot 17u.l5). Vanaf dinsdag 22 juli geldt de gebruikelijke regeling. Het bureau van de burgerlijke stand zal ook toegankelijk zijn voor het publiek op donderdag 10 en zaterdag 12 juli, van 9 tot 11 uur, maar uitsluitend voor aangiften van geboorten en sterfgevallen. Tijdens de eerste kermisweek worden géén huwelijksaangif ten aanvaard. Stadsbibliotheek De centrale bibliotheek, Hen drik Heymanplein 1, zal geslo ten zijn op zondag 6, maandag 7, donderdag 10 en vrijdag 11 juli. De filialen zijn gesloten gedurende de eerste kermis week, namelijk van zondag 6 tot en met zondag 13 juli 1986. Reinigingsdienst Tijdens de week van 7 tot en met 11 juli zal het huisvuil niet worden opgehaald, ook niet in de deelgemeenten Belsele, Nieuwkerken en Sinaai. Wél zullen de containers en de vis- tonnen worden leeggemaakt. Sportcentrum 'De Witte Molen' Tijdens de kermisperiode za het stedelijk sportcentrum Dt Witte Molen voor de out-doo: sporten alle werkdagen opc: zijn van 10 tot 20 uur. Op zater-, zon- en feestda wordt gesloten om 18 uur. De sporthallen 1 en 2 ziji gesloten van zaterdag 5 juli en met zondag 27 juli. Vanaf maandag 28 juli 198f geldt de gebruikelijke rege. ling. Sportcentrum Sinaai De sporthal van Sinaai is volle dig gesloten van zaterdag 5 ju| tot en met zondag 27 juli. Sportcentrum Nieuwkerkei Het sportcentrum van Nieu* kerken is gesloten van dag 5 juli tot en met zondag 2" juli. Als je boeiende opnamen van Sint-Niklaas of het Land van Waas, op zowel. toeristisch, landschappelijk als monumen taal gebied, weet te maken moet je meedoen aan de foto wedstrijd die de toeristische diensten van Sint-Niklaas en het Land van Waas organi seren. Deelnemen kost niks. Je in zending moet wel uiterlijk op 3 oktober binnen zijn bij het toeristisch infokantoor, O.L- Vrouwstraat 17 in Sint-Ni klaas. Daar is ook het regle ment te verkrijgen. Bel naar tel. 777.84.00 en vraag naar prijzenpakket zal onder de lau- toestel 4863. reaten worden verdeeld. Enkel zwartwit foto's van for maat minimum 13 x 18 komen in aanmerking en het moet om recente opnamen gaan. Je mag zoveel werken inzenden als je wil, maar je kan slechts één prijs per kategorie (enerzijds Sint-Niklaas, anderzijds 't Land van Waas) behalen. Aan de hand van de bekroon de foto's wil men tijdens het najaar een tentoonstelling op bouwen. De prijsuitreiking vindt plaats t.g.v. de opening van de expositie. Een mooi Stedelijk zwembad Het stedelijk zwembad is vol ledig gesloten van zaterdag 5 juli tot en met zondag 27 juli. Vanaf maandag 28juli 1986 geldt de gebruikelijke vakan- tieregeing: - op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur (maandag tot 19 uur); - op zaterdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur; - op zondagen van 9 tot 12 Kinderdagverblijf Hern* lijn Het kinderdagverblijf Herme lijn is gans de verlofperioi open, behalve op de wettelijb feestdagen, vrijdag 11 jui maandag 21 juli en vrijdag 1 augustus. Naast de opvang van kinderc van 0 tot 3 jaar, is er in d vakantieperiode ook vakaa tieopvang mogelijk voor kis deren van 3 tot 6 jaar. Uurregeling stadsautobus. diensten De N.M.V.B. deelt mee da tijdens de periode van 28 jui tot 16 augustus 1986 op all stadstrajekten een 30-minute (je regeling van toepassing is. D bevolking gelieve de groet kleurige uurtabellen te plegen. Om praktische redenen wort de ingezetenen ertoe aanget zich zoveel mogelijk in voormiddag tussen 9 en 12 ui aan te melden bij de stadhi diensten. Dit geldt vooral de dienstverlening aan de lokt ten van de bevolkingsdienst de burgerlijke stand voor: attt ten, aangiften, informal Speelplein Blij en Trouw, Industriepark-Noord 33 te Sint- Niklaas, heet alle meisjes van 3 tot 15 jaar en alle jongens van 3 tot 11 jaar van harte welkom en dit vanaf maandag 30 juni tot en met vrijdag 29 augustus (met uitzondering van maandag 21 juli en vrijdag 15 augustus). Iedere dinsdag en donderdag is er zwemmen, tegen 20 fr. Geen vervoer? Geen nood. Er stoppen speciaal ingelegde bussen aan volgende haltes, waar het vertrek wordt 1 voorzien om 8.30 uur. Bus 1: vertrek: Kollegestraat-Markt, school Watermolen- dreef, Heistraat-Plezantstraat; Kristus-Koningkerk, einde J. Breydelstraat; Kon. Elisabethplein, Theresiakerk, Breedstfaat FMC, Don Boscokerk; Hertenhof. Bus 2: vertrek: Hoek Industriepark-West, Smisstraat - Kuiperstraat; Hoek Driegaaien, St. Annaschool, Valk, Rozenlaan, Kerk Belseledorp, Einde Neerkouter-Schrij- berg, Nieuwe Baan - Bergstraat, Ons Huis. De boterhammen laten we thuis, want er zijn warme maaltijden voorzien. Als vieruurtje is er dan nog een broodje met chokomelk. Bij ongeval ben je ook nog verzekerd. De prijs? Alles inbegrepen betaal je 110 fr. (105 voor wie in de Christelijke Mutualiteit is). Gele klever meebrengen a.u.b. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden op boven staand adres of telefonisch via nr. 03/776.49.22. (WV) Sint-Niklaas. In zaal Bokkenhof bracht de ACOD hulde aan een aantal verdienstelijk leden. Op de foto boven herkent u Marcel Decolvenaer van de Sint-Niklase ACOD afdeling, nationaal ondervoorzitter Mon Roosens en Karei Maes, voorzitter van de Niklase afdeling. Ondanks alles... Ondanks de nog vrij hoge werkloosheid (volgens de RVA- statistieken zijn er nog altijd 700 bouwwerklozen in het Waasland) en de grote krisis die deze sektor reeds vijfjaar teistert, vinden de aannemers geen geschoolde krachten meer. Geef toe: een paradoksale toestand. Tijdens de jaarvergadering van de aandeelhouders van de In tercommunale «MI-WA», huis vuilverwerkingsinstallatie voor het Midden-Waasland, werd de jaarrekening eenparig goedgekeurd. In het voorbije jaar 1985 werd er meer dan 50.000 ton huis vuil aangevoerd en verwerkt. Dit is nogmaals een verhoging van 10% t.o.v. '84. Hiervan werd 31,28% aangevoerd door de stad Sint-Niklaas, 6,21% door de gemeente Sint-Gillis, 4,56% door de gemeente Ste- kene, 8,60% door de gemeen te Temse en 3,66% -door de gemeente Waasmunster. De overige 45,69% werden door de privé gebracht. Een klein rekensommetje leert dat elke inwoner van de ven noten ongeveer 208,15 kg. huisvuil jaarlijks aan de deur zet. Sinds MI-WA de ondergrond se warmtetransportleiding naar een privébedrijf in ge bruik nam. zijn er in het afge lopen jaar nog andere afne mers aangesloten. Zo werden nog andere kleine bedrijven, Bad Saint-Michel, een school en privé-woningen op het warmtenet aangesloten. Tij dens vorige zomer werd in de bestaande leiding echter een defekt waargenomen dat bij hoogdringendheid werd her steld. Dit bracht echter met zich mee dat de levering voor enkele maanden werd stopge zet. Intussen werden deze kin derziekten overwonnen en kan de interkommunale haar afne mers opnieuw bedienen. Door de uitbreiding van het warmtenet en daarbij horende kinderziekten (lees defekten) verantwoorden een tekort op de rekening '85 van 3.887.129, fr. De bestuursorganen van de Ml-Wa zijn echter de mening toegedaan dat voor het volgen de werkjaar weer, zoals in het verleden, de rekeningen met een batig saldo zullen kunnen worden afgesloten. Vermelden we nog dat MI- WA de problemen omtrent de afvalverwerking in het Waas land van nabij zal volgen en dat zij voorstander is van een regionale aanpak omtrent de verwerking en het storten, ten einde de Wase bevolking voor de komende jaren veilig te stellen. Bij de Bank Brussel Lambert 250.000 frank. De man was aan de Antwerpsesteenweg in met een pistool gewapend. Na- Sint-Niklaas ging vorige vrij- dat hij z'n slag geslagen had dagnamidag een grote, blonde verdween hij te voet. man aan de haal met zowat Historisch is dat echter ver klaarbaar. «Het werk op de stelling» is voor vele ouders het laatste wat ze hun zoon aanbevelen. Het wordt meest al maar overwogen als alle an dere mogelijkheden uitgeput of onhaalbaar zijn gebleken. Een mentaliteitskwestie dus die niet zomaar omkeerbaar is en die bovendien gevoerd wordt door de vele onheilspel lende krisisgeluiden die de sek tor zelf laat horen. In de ruw bouw is er bv. in het Waasland slechts één school die dagon derwijs geeft en die eerstdaags welgeteld drie afgestudeerden naar de sektor kan sturen. Na tuurlijk moeten die niet naar werk zoeken. Want zoveel is nu wel zeker wie een bouwbe- roep kiest, is zeker van zijn toekomst. Een enquête in het personeels bestand van het door de Syndi- kale Kamer gepatroneerd so ciaal sekretariaat Sofibo leert dat 16% van de bouwvakarbei ders in het Waasland ouder zijn dan 50 jaar. Hieruit kan worden afgeleid dat de eerst volgende jaren gemiddeld 100 arbeidsplaatsen per jaar zullen vrijkomen, alleen al door (brug) pensionering. Zelfs als dit cijfer nog met een derde wordt verlaagd (door de ge vreesde daling van de globale twerkstelling) dan nog is dit een respektabel cijfer dat een stimulans voor de bouwvakop leiding volkomen veran twoordt. De afdeling voor algemene aannemers van de Syndikale Kamer heeft via de BVO-kon- takgrocp (Bouwwereld-Vak opleiding) de aandacht van de Wase PMS-centra gevestigd op de grote behoeften. Ook met de Sint-Niklase akademie wordt naar wegen gezocht om de tanende opleiding «bouw kundig tekenen» nieuw leven in te blazen. De (opleidings)nnod is dus groot. Laten we hopen dat de kreet gehoord wordt zodat in september velen de richting van een bouwvakschool op maandag 7 juli, donderdag 10 juli en vrijdag 11 juli is er zondagsdienst Sociale Dienst, burelen en magazijnen O.C.M.W.: gesloten Vrijdag 11 juli: enkel rekendienst geopend Andere dagen: gewone regeling De Direktie

De Voorpost | 1986 | | pagina 2