Luc De Rijck: schepen, kabinetsmedewerker, katalysator... Hoe staatssekretaris Miet Smet voeling houdt met de Wase wereld Jan Weyers (Beveren) nieuwe voorzitter VU-Waasland Temsenaar vinnig en veelzijdig Wase grenspalen op expo in Antwerpen Kreken in Meerdonk: natuur versus verkaveling Meer geld tijdens zwangerschapsrust? De Voorpost - 27.6.1986 - 5 bevolking heeft blijkbaar de weg naar de bibliotheek) ge vonden loopt er een onderzoek om er een nieuwbouw voor te zetten op de Hoge Hof ofwel het gekende Brouwershof aan te kopen (naast de huidige bi bliotheek van Temse). Met de aanstelling van de nieuwe de ken van Temse, Julien Schreyen is nu ook de dekenij in de Oeverstraat een aktueel thema geworden». Volgens de schepen is de ten- Geboren in Temse op 11 november 1949 behaalde Luc De gen van 1982 kwam hij voor het eerst op by de CVP. H(j dag te werken», aldus de 37- Ryck in 1969 het diploma van regent Nederlands, Engels werd in januari 1983 verkozen als schepen van kuituur, jarige schepen uit Temse. o r en Duits aan de bisschoppelijke normaalschool te Sint- toerisme,informatie en onderwijs in Temse. Alsof het °P heJ kabinet van de staatsse- dens om het gebouw als deke- [Niklaas. Tot 1985 gaf hij les aan het H. Maagdkollege te allemaal nog niet genoeg was werd hij sinds 2 januari 1986 ^etar^ !"i bevoegd om de nij te behouden naar vermits Dendermonde. Van 1966 tot 1974 was hy persmedewerker ook kabinetsmedewerker van staatssekretaris mevrouw a^t politieke dossies op de de noodzakelijke restaura- van Het Vrye Waasland en van 1969 tot 1970 schreef hy Miet Smet. 's V TB°« bewerken. Over één zaak is voor Het Nieuwsblad, vooral over sport. Van 1975 tot Van leerkracht, persmedewerker, schepen tot kommunale van het Land van magnietverSnen Dedek^ 1982 (gemeenteraadsverkiezingen) was h(j persmedewer- kabinetsmedewerker: «Onze Luc, hy heeft het ver ge- Waas, Linkeroever, de textiel- nij is niet geklasseerd, ker van De Voorpost. Tijdens de gemeenteraadsverkiezin- bracht...». sektor in Lokeren. Ook de b'nmhinntip sociaal-ekonomische toestand Toerisme homuinaue ker zijn volgens Luc De Ryck voel me goed op beide vlak- het schepenkollege van Tem- van het Waasland in zijn ge- Met het ooe on de komende De funktie voor schepen in goed te kombineren. «Het is ken. Ik werk graag voor staats- se. Ik aanvaard dan ook de heel volgt hij nauwgezet, zoals toeristische zomermaanden Temse en kabinetsmedewer- wel een zwaar leven, maar ik sekretaris Miet Smet en ook op konsekwenties van 15 uur per faillissementen, sluitingen, (juR en augustus) werd de kollektieve afdankingen. Hij vraag gesteld wat Temse toe- beschouwt zich dan ook als een ristisch zal te bieden hebben. Miet Smet: Wase belangen behartigen op topniveau (arch) Het is niet mijn, het is niet onze schuld, dat elegante, charmante, intelligente en geëmancipeerde Miet de kombinatie van adjektieven geeft, hoop ik, een deugdelij ke omschrijving van d'r hoedanigheden nogal frekwent door de kolommen van dit regionale weekblad 'para deert', dat ze meteen dus De Voorpost opfrist, opfleurt. Je weet hoe dat gaat: een jubilerende vereniging wil de staatssekretaris van bij ons op de eerste rij, het fonkel nieuwe bedrijf inviteert haar graag, inzet en dynamisme aan de basis of in de buurt mag gerust cachet krijgen door een (dé) landelijke leading lady uit te nodigen. Je kan, als regionaal weekblad, bezwaarlijk verslag uitbrengen over nu eens belangrijke, dan weer plezante, steeds toch interessante evenementen waarbij de staatssekretaris haar gezicht laat zien zónder, nu eens terloops en dan weer nadrukkelijk, te melden dat Miet Smet ook dèèr weer opdaagde, een vlotte en zinvolle toespraak hield, het lint doorknipte. En van knippen gesproken: De Voorpost is niet het blad dat mensen (ook politici zijn mensen) van de foto pleegt te knippen: met Miet Smet zou dat overigens zelden lukken, want haar plaats is in the middle of the crowd. Bij elk nieuwsfeit met een béétje dimensie «riskeer» je dat Miet erbij is, gewoon omdat de Lokerse dame in de regering de Wase eer hooghoudt en omdat men in alle geledingen van deze demokratie doorgaans respekt op brengt voor een hooggeplaatst personage dat de politieke trappen heeft beklommen, bekend is van radio en vooral teevee en nog sympathie uitstraalt ook. Niet eens een decennium zijn we in 't Land van Waas 'zoniet regeringsgezind, dan toch Wetstraatminded gewor den Na het (te) lange vacuüm dat ontstond toen vooral Hendrik Heyman en ook Paul-Maurice Orban uit het nationale politieke focus wegdeemsterden trad de nieuwe generatie Wase formaatfiguren in eerst de elektorale, nadien de beslissingmakende belangstelling. De in Eg- montsfeer regerende staatssekretaris Ferdinand De Bondt, een wérker, een kénner. Maurits Coppieters, charismatisch, éven proberend de Tour te vervlaamsen, eminent kultuurraadvoorzitter. Felle Freddy Willockx, fraudebestrijder, naderhand één van de weinige universi- tairen aan de top van de PTT. Terloops ook, aan de Wase rand, Hector De Bruyne, zakenman zo te zien, handelsge zant, en Leo Tindemans, in het centrum of op de flank van de Vlaams-Belgische voorhoede. En nu, sinds een half jaar, Miet. Het Land van Waas: mét een minister of staatssekretaris als het kan, zónder zo'n departementsverantwoordelijke als het moet. Maar 't kan nooit kwaad dat je gewest wat in de landelijke pap te brokkelen heeft middels een boegbeeld. Dat klinkt chauvinistisch, maar 't is realistisch. Een Waaslandcel Er worden hier géén geheimen opgebiecht als ik schrijf dat de dames en heren van de geschreven pers (en annex de gesproken media) in 't Land van Waas goeie relaties hebben met Wase (top)politici. Wat nog niet wil zeggen dat we onder ze «eieren leggen» of met Freddy, Fernand, Maurits of Miet permanent staan te pintelieren. Maar ccn bewindsman- of vrouw van dèt kaliber zorgt sowieso voor nieuws, kanalizeert het of ontketent het, weet sommige processen te versnellen, heeft vanuit zijn of haar positie een goeie, zeg maar bevoorrechte kijk op «de toestand». En omdat «de toestand», in ons geval het reilen en zeilen van 't Land van Waas, de redaktie én de lezers ter harte hoort te gaan leggen we vaak ons oor te luisteren bij de (top)politici en de regionale persmensen onder elkaar? Principieel zou het kunnen, maar dan zou je een ferme brok feitennwteriaal gewoon schrappen en niet meer objektief zijn. Eet De Voorpost deshalve uit de hand van de (top) politici en, in het aktuele geval, van Miet Smet? Geenszins. Als «de tegenpartij» wat te vertellen heeft vertolken we dat ook, met eenzelfde kracht. Telkens een Wazenaar (oppertoerist André Vanderveken prefereert dié term op Waaslander) in een ministeriële zetel gehesen werd wou en wil de traditie dat een keurkorps Wase mediamensen Brusselwaarts wordt ge nood. Niks mooipraterij of omkoperij of zo. Wél: je ter plekke gaan vergewissen van de sfeer waarin het beleid van de politicus (-ca) gestalte krijgt, van de entourage. Hoffelijkhcidsbezoekje, ook dat, maar veeleer toch het even opvonken van het broodnodige kontakt. De Wase persmensen lieten, laten «hun» ministers en staatssekreta- nssen niet los. En Miet Smej kon dat gegeven niet terzijde 'eggen. Miet Smet is trouwens, net als haar Wase voorgangers daar aan de spits, te inventief en te politiek geïnspireerd om de Wase pers «van zich af te houden». Ze bereddert bovendien nogal wat Waaslandgebonden materies, en dat komt óók door de aard van haar bevoegdheden. Soms vermochten ook Willockx en De Bondt wat voor het Land van Waas door te drukken, maar het is sinds Miet Smet aantrad toch erg opvallend hoe intens er werk wordt gemaakt van het opkrikken van het Wase imago, het opvolgen van kèsten vol Wase dossiers. Leefmilieu en maatschappelijke emancipatie zijn behoorlijk vage, hoe wel zegt Miet Smet duidelijk afgebakende interesse- punten, ze hébben Wase uitlopers maar ze situeren zich in de breed-maatschappelijke kontekst, in de soms interna tionale zie Tsjemobü sfeer. Toch stuurt men er op het kabinet van de staatssekretaris dapper op aan, voeling te houden met het Land van Waas. Danig aktief binnen dat kabinet dat aan de Wetstraat 56 in 1040 Brussel gehuisvest is, is de z.g. Waaslandcel. Al wat met de Boelwerf, kollektorenwerken in een of andere Wase gemeente, de Grote Ring, de linker Scheldeoever, steun aan Wase ondernemingen in moeilijkheden, etc. te maken heeft wordt in die lokalen op niveau herkauwd, herkneed, behandeld, behartigd. Staatssekretaris Miet Smet nam, figuurlijk, schepen Luc De Ryck van Temse onder de arm en gelastte hem met het opvolgen van Wase dossiers; met energie worstelt die zich nu, dag en nacht als het ware, door bundels paperassen opdat hij z'n mannetje zou kunnen blijven staan, het Land van Waas ten bate. Luc De Ryck als lokomotief van de zelden tot ontsporing te brengen Wase Smet-trein. Als die trein in één of ander Waas stationnetje halt houdt staan daar tientallen, soms honderden mensen te wachten die een probleem (pen sioen, bouwpremie, etc.) willen voorleggen, en nog vóór de stationschef de tuftuf vertrekken Iaat hebben de dienstbetoon-medewerkers (veelal sociaal assistenten) die noden en verlangens geregistreerd. En dan is er de bagagebewaker in dat vehikel, de man die veel Waas materiaal tot bij de pers transporteert of ook dóór de Wase pers aangedragen thema's bewaakt en tot dossiers bundelt: Romain Cools, de Wase persverantwoordelijke van de staatssekretaris. Miet Smet houdt voeling met 't Land van Waas. Haar kabinetsmedewerker die gelast is met het opvol gen van de Wase dossiers, Luc De Ryck, houdt een oogje in het zeil (dw) Goedgeoliede machine De Voorpost heeft al bericht over de wijze waarop, onder impuls van Miet Smet, een sociaalekonomische studie omtrent het Land van Waas gerealiseerd zal worden. Dat dokument zal resulteren uit een beraad dat de partijgren- zen overstijgt en waarbij ook de arrondissementskommis- saris, de afgevaardigde-bestuurder van de Wase interkom- munale en de Wase parlementsleden betrokken zijn. Miet Smets team zwengelt met zwier aan de mogelijke oplossing van heel wat Wase problemen, u hebt daarover al vaker gelezen. De Wase burgemeesters, de CVP- tenoren uit de regio, vakbondsbonzen, de RVA-direktie, de lieden die zéér begaan zijn met de sociaalekonomische heropstanding van Lokeren, de Wase handelskamer, etc., zij komen vaak over de vloer bij Miet Smet in Brussel. Werkgroepen als loutere praatklubjes? Daar heeft het zeker niét de schijn van, daar zijn ook de behandelde en te behandelen dossiers te belangrijk voor. De staatssekreta ris speelt op dit stuk een bemiddelende rol, ze koórdineert en stimuleert. Het is alvast een niet geringe verdienste dat men ginds het initiatief nam om al die overlegorganen in het leven te roepen. De indruk overheerst dat in het kabinet van de staatssekretaris op gedegen wijze gedacht en gedokterd wordt over en aan de problemen waarmee het Land van Waas opgescheept zit. Het kabinet van Miet Smet als think-tank voor de regio, als surgery room. Vanzelfsprekend loopt het niet altijd van een leien dakje. Hoe goed geolied de machine ook moge wezen, in de politiek óók in de politiek mag en kan je de feiten niet uit de weg gaan. Zo is er, in Waas, dat blijkbaar onder een immense afvalberg begraven stortplaatsdossier; men schroomt er op Miet Smets kabinet niet voor, de voor alle betrokkenen meest plausibele oplossing méé te verdedi gen, met argumenten van rede en verstand. Zo is er óók de Grote Ring, zoiets als een noodzakelijk kwaad, een wellicht onvermijdelijke verbindingsweg. Miet Smet en het Land van Waas. Een beslissing door drukken m.b.t. de koliektoren van b.v. Sinaai of Eksaar- de, de werkloosheidstoelage voor de textielsektor loswe ken, een felicitatietelegram sturen naar 't hotel van Rode Duivels Pfaff en Mommens in Mexico, een tentoonstelling komen openen, een bedrijf wat moed komen inspteken. En bijna terloops zou je vanuit de invalshoek zeggen en daarmee zou je de waarheid toch geweld aandoen bekommerd blijven om de potentiële radioaktiviteit van de vaderlandse bodem, de kwaliteit van het Scheldewater, de op de rand van de miserie gedijende OCMW-steuntrek- kers, de voor- en tegenstanders van abortus. Er gaat méér om in de wereld dan alleen het prepensioen waarop een werknemer van Unigro of Van Pelt kan aanspraak maken, de geboortepremie waarop de buur vrouw recht heeft of een fietspad dat aan herstelling toe is tussen Temse en Tielrode. Maar met al haar Wase waarachtigheid bijt Miet Smet zich, gesteund door haar staff, graag vast in de kleinschalig geachte maar voor erg veel streekgenoten wezenlijke dossiers. Het siert de staats sekretaris dat ze er zo vernuftig in slaagt, te koorddansen op dat evenwichtspunt tussen Waas en wereld. Wouter VLOEBERGH 1 soort katalysator die kodrdine- De schepen van toerisme stelt rend en stimulerend kan tus- dat in 1986 de toerist opnieuw senkomen. Naast deze veelzij- naar Temse komt. Enkele tien- digheid zetelt hij ook nog in 34 tallen groepen zoals bejaar- besturen en raden, als gevolg denbonden en scholen uit het van zijn funkties. Waasland hebben reeds kennis Plaatseliik gemaakt met Temse, steeds y onder leiding van een deskun- Bij dit gesprek met de schepen dige gids. stonden op plaatselijk niveau Trekpleisters zijn het Gemeen- vooral kuituur en toerisme in temuseum, het Museum Luc De Ryck. Brussel-Temse, Temse-Brussel Toeris- ^nwandehttyt'en'd'e Iloelwerf CcT'' binnen zijn politieke legisla- (op aanvraag). Ook het feit dat v tuur. Daarvoor gebruikt hij het rekreatiedomein Waas- drie pijlers: de akkomodatie meer in Tielrode onlangs zijn (kultureel centrum op gesprei- deuren voor iedereen open- groeien. Momenteel kunnen de infrastruktuur over groot- stelde, zal een grote troef wor- we de toerist al een pakket van Temse), een programmatie den. Met de aanlegsteiger aan verschillende mogelijkheden (voor de uitbouw) en perso- de Wilfordkaai kan deze zo- aanbieden», neel kreëren (beroepshalve). mer nog niet uitgepakt wor- Het gemeentebestuur organi- Dat de administratieve molen den. Ook de O.L.Vrouwkerk seert voor de derde maal een ook in de kulturele sektor (centrum-Temse) zal de eerste toeristische fietszoektocht traag maalt heeft de jeugdige drie jaar nog geen toeristische door groot-Temse. Deelname schepen al ondervonden. En- attraktie worden. formulieren zijn vanaf 1 juli kele aktuele nieuwssprokkels Midden in het toeristisch sei- verkrijgbaar tegen 20 fr. op over het kulturele akkomoda- zoen (1 augustus) zal men aan diverse adressen zoals de toe- tiebeleid wilde hij wel kwijt: de aanpassings- en ristische dienst, gemeentehuis «Persoonlijk ben ik van me- verbouwingswerken beginnen (gelijkvloers, vroegere politie- ning dat de grote werken aan van de Watermolen, die eer- kantoren op de Markt), tel. 03- de gemeentelijke schouwburg lang het toeristische centrum 771.09.42, binnenpost 116. De Roxy in Temse moeten be- van de Scheldekant zal wor- gemeentelijke museumkalen- perkt worden (raming 48 mil- den. Verder ligt het ook in de der voorziet van 21 juni tot 6 joen). Ik ben dan ook voor- betrachting van de schepen om juli de «Scheldekartoenale» in stander om de gulden midden- het Priester Poppemuseum samenwerking met het kultu- weg te volgen en alleen de (gehuisvest in de dekenij van reel centrum Ter Dilft uit Bor- zwakke punten (zoals sanitair, Temse) over te brengen naar nem. Van 12 juli tot 29 sep- kleedkamers en podium) te het Priester Poppe-geboorte- tember organiseert het Ge- herstellen. huis. meentemuseum een gastten- Vermits de huidige gemeen- Schepen De Rijck: «Het is toonstelling met als thema «De telijke bibliotheek, «uit zijn langs banen van geleidelijk- wereld in beeld». Ook is er vel» aan het groeien is (de heid dat we het toerisme zien doorlopend een zoekwedstrijd in het Gemeentemuseum en eveneens in het Museum He raldiek Benelux. Op de toeristische dienst zijn allerlei souvenirs te bekomen zoals de inmiddels gekende Azijnzeker. Tussen het vele werk door hoopt schepen De Ryck in de toekomst een boek samen te stellen, dat een samenbunde ling zou worden van alle be- langrijke Temsenaren, vereni gingen en dergelijke. Een soort encyclopedie voor Temse. Wat zijn politieke toekomst betreft is hij formeel: «Ik heb geen ambities om parlementair te worden. Mijn ambitie is, hetgeen ik momenteel doe. Kabinetsmedewerker en sche pen «goed» te doen. Ik doe het immers graag!» M.R. Nadat in alle plaatselijke afdelingen van de Volksunie unie in het arrondissement hij met Sonia Sellicaerts en bestuursverkiezingen hadden plaats gehad, werd er ten- Sint-Niklaas, voor al het werk verhuisde definitief naar Beve- slotte overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur dat h"j in zijn ambtsperiode ten ren. Uit dit huwelijk werden voor het arrondissement Sint-Niklaas. Maandag 9 juni jl. bate van de Vo'ksunie en de drie kinderen geboren, nl. Els, vond in zaal De Panda in Sint-Niklaas, de vergadering yk^nationale gedachte in Greet en Lieve. In 1967 orga- plaats voor de verkiezing van arrondissementsvMrzitter, f t? 4 'T"'" arrondlssementssekretarls, bes.ours.eden en leden van de ^"Seuw^d?^ 2'1fsov]T partijraad. De kiesverrichtingen hadden plaats onder de leiding van volksvertegenwoordiger Hugo Coveliers uit Antwerpen die de ganse bijeenkomst op een zeer degelijke, kordate en se rene manier wist te leiden. De verkiezing van de voorzit ter verliep probleemloos. Jan Weyers, voorzitter van de af deling Beveren, werd met een overweldigende meerderheid, nl. 87 van de 91 uitgebrachte stemmen, tot nieuwe voorzit ter verkozen. Jan-Pieter Maes, uittredend sekretaris, werd in de eerste stemronde reeds met een zeer grote meerderheid opnieuw verkozen tot arron- dissementssekretaris. Tot le den van het bestuur werden verkozen: Lucie De Munck, Lieven Clays, Raf Spinoy, Luc Verbist, Fons Van Hoydonck, J™ Weyers, onderwijsman, gadering gesloten. Unie om in samenwerking met Amerikaanse expedities aan Jan Weyers opzoekingswerk te doen. Op Jan Weyers werd geboren- te 43-jarige leeftijd behaalde hij Sint-Niklaas op 6 januari 1935. het diploma hoger middelbaar Op 18-jarige leeftijd behaalde voor de centrale examenkom- hij het diploma van onderwij- missie te Brussel. Een jaar la zer aan de bisschoppelijke nor- ter vatte hij als werkstudent de maalschool te Sint-Niklaas. Na studies in de rechten aan, aan talrijke interims in verschillen- de Vrije Universiteit te Brus- de gemeenten van het Vlaamse sel. Toen hij 49 jaar was be land, o.a. te Sint-Gillis en te haalde hij met onderscheiding Melsele, werd hij in 1958 vast zijn licentie in de rechten. En benoemd aan de Broeder- een jaar later behaalde hij nog school te Beveren. Reeds toen het getuigschrift eerste kandi- was hij aktief in het A.N.Z. en datuur politieke weten- ook in de beginjaren van de schappen. Volksunie te Sint-Niklaas was Verleden jaar verliet Weyers hij een aktief lid van de partij, de lagere school in Beveren Weyers verkreeg enige be- waar hij gedurende zoveel ja- kendheid door zijn talrijke rei- ren met hart en ziel had ge- zen in het buitenland waarover werkt, meestal in het vijfde hij o.m. artikels publiceerde in leerjaar, en liet zich inschrij- verschillende dagbladen en ven aan de balie van Dender- tijdschriften. In 1966 huwde monde. Dirk Maris Sterck. Willy De autodidakt, kwisser, globe trotter en... voorzitter van Als vaste afgevaardigden van de Volksunie-arrondisse- het arrondissement Sint-Ni- mem Sint-Niklaas (arch) klaas voor de partijraad wer den verkozen Lucie De Munck geest van samenwerking, van en Lieven Schoenaerts, met als eenheid, en van een nieuw ver plaatsvervanger Amedee Ke- trouwen in de toekomst, nam gels. Aan het einde van de de nieuwe voorzitter het vergadering, die zeer sereen woord en bracht hij hulde aan verliep en blijk gaf van een Fons Dhollander, uittredend vernieuwde geest in het arron- voorzitter, omwille van zijn dissement Sint-Niklaas, een enorme inzet voor de Volks- «Een staatsgrens door de Nederlanden» is het thema van een tentoonstelling die van 6 juni tot 29 augustus georgani seerd wordt in het douane- en accijnzencentrum aan het Kattendijkdok- de Oostkaai 22 in Antwerpen. De mani festatie geeft merktekens aan van vier eeuwen wisseling van macht in onze gemeenten: de komst van Farnese in 1585, het Verdrag van Munster (1648), de scheiding der Nederlanden in 1830, enz. De grens tussen België en Nederland beschouwen Eric De Keyzer en Jan Hellinx in de inleiding van de katalogus als «een nodeloos litteken waarbij de mensen (en hun omge ving) plots werden verscheurd». Op de expo gaat de aandacht ook naar de vele historische grenspalen, reli kwieën die waardering en bescherming verdienen. Tentoongesteld worden, voor wat het Land van Waas betreft, Oostenrijks-Nederlandse grenspalen te Stekene (1720) en een serie kleurenfoto's die de huidige Belgisch- Nederlandse grens aangeven en waarop je o.a. de palen van Kemzeke-Paal en Overslag aantreft. De tentoonstelling wordt op het getouw gezet m.m.v. het Rotterdamse belastingsmuseum, de edukatieve dienst van de stad Antwerpen en het algemeen sekretariaat van financiën in Brussel. Voor de koördinatie staat in het boeiend opgevatte personeelsblad De Schakel van de douane en accijnzen. Info via tel. 03-234.08.40. (WV) Hoewel het z.g. ruilverkavelingskomité reeds besliste, enkele kreekrestanten in Meerdonk op te vullen, wilde volksvertegenwoordiger Nelly Maes (VU) twee van deze oude geulen en dijkputten absoluut behouden zien: een oude dichtgegroeide kreekarm in de Salegempolder en een kreekrestant in de Turfbankenpolder. Mevrouw Maes stelde in dat verband in de Vlaamse raad een vraag die was gericht aan de ministers Deprez (externe betrekkingen), Lenssens (volksgezondheid en leefmilieu) en Dewael (kuituur). Nelly Maes argumenteerde dat de kreken landschappelijk, ekologisch en kultuurhistorisch heel waardevol zijn. Door het verdwijnen van die percelen zou het slinkende natuurpatrimonium van fusiegemeente Sint-Gillis sterk aangetast worden. Beide gebieden liggen bovendien langs het z.g. Salegempad, dat door de ge meente werd uitgestippeld. Gemeenschapsminister P. Deprez antwoordde i.v.m. de kreek in de Salegempolder dat het om een langgerekte strook tussen landbouwkavels en de ontsluitingsweg gaat. Een ophoging van de strook werd weerhouden als moge lijk scenario bij het voorontwerp van herverkaveling. Een beslissing werd nog niet genomen omdat de noodzaak en opportuniteit van de ophoging thans het voorwerp uitma ken van een grondig onderzoek. I.v.m. het kreekrestant in de Turfbankenpolder meldt minister Deprez dat die integraal in een agrarisch gebied ligt en dat kavelinrich tingswerken zich opdringen om te komen tot een aan vaardbare kavelvorming. (WV) Het Sint-Annaplan van de re- woordiger Nelly Maes vond gering voorziet in o.m. het die maatregel onrechtvaardig vastleggen op 10 procent van en diende in de kamer een de bijkomende vergoeding wetsvoorstel in tot het instellen voor bevallingsrust na de eer- van een bijkomende uitkering ste maand. Volksvertegen- tijdens de zwangerschapsrust.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5