Lebbeke Stekene Uit de Berlaarse gemeenteraad 8 - 27.6.1986 - De Voorpost ne Klinge Toneelkring Willen is Kunnen beslaat veertig jaar. In lokaal Goukensberg Sint-Niklaas. In De Panda vond een benefietmamfestane plaats, op initiatief van de 5 [eden onKaneen door de gemeentelijke overheid van Sint-Gillis (Iv) metaalbond van het ABW, ten voordele van de Limburgse mijnwerkers (Iv) Bezoek aan Ford Genk De KBW van Duizend Appels brengt maandag 30 juni een geleid bezoek aan het autobedrijf Ford Gent. Men komt samen aan de Paters om 13u30. Men rijdt met eigen wagens. Info bij Paul Volckerijck, Bellemanstraat 2 in Sinaai, tel. 772.44.36. Muzikale reis Ook de Wiezerfanfare Slnt-Cecilia zet naar jaarlijkse gewoonte de muzikale bloempjes buiten, bij een uitstap naar het Walen land op zondag 29 juni. Hopelijk zullen vergeet-mij -nietjes en madeliefjes een ganse dag kunnen baden in een zee van zon. Liefhebbers weten wel dat ook bloemen tijdig en oordeelkundig moeten begoten worden, liefst 's avonds. Chlrofe«8t, met barbecue en volleybal Het Ouderkomitee van Chiro-Wieze presenteert zijn tweedaag se barbecue op zaterdag 5 juli van 19 u. af, en op zondag 6 juli vanaf 12 u. in het ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. Het wordt weer een familiale happening in de al lang vertrouwde sfeer. Ter gelegenheid van dat eetfestijn organiseren de oud-leiders van Chiro-Wieze in het genoemd ontmoetingskompleks hun eerste volleybal-tomooi met volgend programma: Zaterdag 5 Juli: reeks 1 om 19 u.: Oud-leiding Wieze A - St. Jorisgilde Wieze om 20 u.: Oud-leiding Wieze A - Veteranen van F.C. Wieze om 21 u. St. Jorisgilde Weze - Veteranen van F.F. Weze Zondag 6 Juli: reeks 2 om 15 u. Oud-leiding Wieze B - Oud-leiding Chiro Moerzeke. om 16 u. Oud-leiding Weze B - KWB. Gijzegem om 17 u. KWB Gijzegem - Oud-leiding Chiro Moerzeke om 18.30 u. Dameswedstrijd: Oud-leidsters Weze - Jong Chiro Weze. om 19.30 u. wedstrijd voor 3de en 4de plaats tussen de tweedes van de reeksen 1 en 2. Om 20.30 u. wedstrijd voor de 1ste plaats (finale) tussen de winnaars uit de reeksen 1 en 2. Fietsen met de Natuurvrienden Lokeren Reuzen en folklore Zondag 29 juni worden om 10 u. de nieuwe reuzen van Lokeren voorgesteld aan de bevolking, om 15 u. is er een folkloristische optocht en om 17 u. wordt door de groepen die aan de stoet deelnemen een demonstratie gehouden op het marktplein van de Durmestad. St.-Gillis-Waas Playbackshow Radio Tijger J 4 Zaterdag 28 juni vanaf 20 u. organiseert Radio Tijger een ATB-De Natuurvrienden trekt er zaterdag 28 juni voor een tocht piaybackwedstrijd en -show in zaal Het Centrum, Dorpsstraat van 60 km. op uit richting Temse-Bazel. Men vertrekt om 8u30. ^7 in Sint-Niklaas. Twee kategorieön werden voorzien: jonger Tien laar Jonge Natuurvrienden d8n VMrtien 'aar en °uder dan veertian' ln,° via M 779'89'73' Aan het tienjarig bestaan van de Jonge Natuurvrienden (ATB) «Het jaar In de folklore» van Sint-Niklaas heeft De Voorpost eerder al aandacht besteed. Maandag 30 juni om 20 u. houdt A. De Belie in het ontmoetings- Op zaterdag 28 juni om 17 u. is er een akademische zitting, om aan de Kasteelstraat in Klein-Sinaai een voordracht 18 u. een receptie en om 19 u. wordt gefeest in Heidebloem aan over «Het jaar jn de folklore», de Oude Heirweg 20 in Waasmunster. CM op reis Naar de Ijzerbedevaart Qe Stekense afdeling van het kristelijk ziekenhuis organiseert We vanuit Sint-Niklaas per bus meewil naar de Ijzerbedevaart een reis op zondag 6 juli. Het wordt een uitstap via Temse en van zondag 29 juni kan dat met de Gebroeders Van Raem- Brussel naar Gaasbeek. Daar wordt voor 't eerst uitgestapt om donckkring. Men vertrekt om 6u45 aan lokaal Steenstraete in de een bezoekje te brengen aan het prachtige kasteel van Gaas- Nieuwstraat 86 en is terug thuis voor 19 u. Info via tel. beek. Tegen de middag zullen de deelnemers in Brussel zijn, 776.86.83. waar dan kan worden gemiddagmaald in de Meli. Nadien rijden de bussen via Namen naar de tuinen van Annevoie. Daar zullen Naar de bergen de deelnemers onder leiding van een bekwame gids de Jeugdklub Oase reist van donderdagavond 24 juli tot zondag- prachtige bloemen, struiken, bomen en planten kunnen bewon- avond 3 augustus naar de Italiaanse Alpen, waar men verblijft in deren en waarderen. Dan gaat de reis naar Maredsous, waar de Sestrière. Info bij de jeugdklub aan het Moleken 50 in Sint- Stekenaars de kans krijgen de bekende abdij te bezoeken en Niklaas, of via tel. 777.04.50. natuurlijk de vermaarde kaas met trappist te proeven en aan te kopen, ledereen kan mee: 380 F per persoon, te betalen bij Patchwork treedt op inschrijving. Men vertrekt om 8 u. aan het Stekense Gildenhuis, In de tuin van Den Eglantier, Apostelstraat 25 te Sint-Niklaas, Dorpsstraat 42. treedt vrijdag 27 juni om 15 u. Patchwork op. BGJG-Stekene fietst Fietsen naar Wachtebeke Ook de Stekense afdeling van de Bond voor Grote en Jonge Jeugdklub Den Eglantier organiseren zondag 29 juni een Gezinnen sluit aan bij de nationale fietsdag van de Bond: fietstocht naar Wachtebeke, langs de Moervaart. Gestart wordt zondag 29 juni wordt er met z n allen gefietst in Stekene. Het om 10 u„ men is terug in Sint-Niklaas rond 17u30. vertrek is gepland om 14 u. aan de kleutersschool te Stekene- Bosdorp. Het parkoers gaat over gemakkelijke en stille, rustige Gewestelijk ruitertornool meestal mooie wegen en het is slechts een korte afstand zodat Zondag 29 juni vindt op het terrein Verbeke aan het Hondsnest °°k de kleinsten gemakkelijk kunnen meefietsen. Samen onge- in Sinaai een ruitedomooi plaats, vanaf 9 u. vmtMO krn^ gezeglijke picknick Museumbezoek met Culturele Centrale voorzien een bezoek aan het museumi n Sint-NiklaasRe^entiestraat 53 binnengebraoht Deze zegelboekjes, voorzien van een -Spaar waar men om 10 u. verzamelt De aandacht kngt de koege sn nemen evVneens deel aan de nationale tombola, grammofoons en muziekinstmmenten en ook de verzameling e|k dus (w0# kanJen om Mn prjlJ winnBn kappersbenodigdheden gaat men bekijken. voor de afdeling Stekene kwamen volgende winnaars uit de Afvaart unn He l aaan bus: Guido Rollier met 1.000 fr, Viktor Paelinck, Edwin De Block (twee keer), Christina Van Haver, Georges Temmerman, G. Zaterdag 28 juni organiseert Waas-Jaks i.s m. Vakantiegenoe- Merckx E Foubeft en Rjk Roef a|,en mel 500 fr ,n totaa) dus gens een avontuurlijke boottocht: een afvaart van de Lesse start negen wjnnaars dje eerstdaags hun prijs in de vorm van ^•1,4 u u6n I I I L 55? <n"ln ^T7i:^Q ro aankoopbons zullen thuisbezorgd krijgen. Gildenhuis, Heymanplein. Info via tel. 777.27.40 of 776.39.52. Verdwijnt Overmeerse stootkar? Naar verluidt zou het gemeentepersoneel, bij werken in Overmere, het materiaal nog met een oude stootkar moeten aanbrengen. Men zou daar nu willen aan verhelpen door de aankoop van een, liefst 2e handse, bestelwagen voor de technische dienst. Volgens schepen Vanhove zijn hiervoor al de nodige kredieten voorzien. Voor alle zekerheid vroeg Marcel Leys of men de wagen niet al had gekocht. In het verleden is het al meermaals gebeurd dat aankopen van de technische dienst al gedaan waren voor men de toelating van de gemeenteraad had, 'omdat men bij een faling goede zaken had kunnen doen'. Kerkhof aan Donkmeer uitgebreid Het gemeentebestuur kreeg van stedebouw en van het ministerie van volksgezondheid de toestemming om het kerkhof aan het Donkmeer uit te breiden. Er zal hiertoe 26a22ca gekocht worden aan 120 frlm2. Alle vergoedingen inbegrepen, van het echtpaar Cooremans-De Leeuw. Deze uitbreiding zal pas later echt gebruikt worden, zodat aan de omheining voorlopig niets verandert. V/erken aan gemeentelijke parking Donkmeer De parking aan het Donkmeer wordt stilaan afgewerkt. De aannemer van de rioleringswerken te Overmere brengt grond van die werken naar de parking. Later zal ze nog verhard worden en met een kontrolesysteem voorzien. Men denkt aan een parkeermeter. Leys stelde voor die ook te laten dienen voor de parking aan het A. Nelenpad, maar dan alleen in de weekends. Betere toegankelijkheid voor gehandicapten aan Stijjdam? Raadslid Spruyt vroeg of men niets kon doen voor een betere toegankelijkheid voor rolstoelpatiënten van de zand strook naar de bootjes aan de Strijdam. Volgens schepen Moerman moet daarvoor eerst een toelating verkregen worden van de eigenaar van restaurant Casino om op diens grond een talud te maken. Loopbaanonderbreking bij gemeentepersoneel Het Berlaarse gemeentepersoneel, enkele /categorieën uitge zonderd, kunnen nu ook loopbaanonderbreking of halve ring aanvragen. Na onderhandelingen met de vakbonden werd voor een stelsel gekozen dat een kombinatie is van dat gebruikt in ministeries en in de privisektor. Nieuwe ontvanger bij regie Donkmeer De gemeenteontvanger zal niet langer optredenvoor de regie Donkmeer. Hiertoe werd een kaderwijziging aan vaard, waardoor een nieuwe ontvanger aanvaard wordt voor 1 uur per week. Betere verdeling gemeentedotaties De gemeenteraad keurde de motie goed van het Overlegcen- trum van Vlaamse Verenigingen die een juistere verdeling van de gemeentedotaties over de gewesten vraagt. Nu wordt er rekening gehouden met de bevolking, de personenbelas ting en de oppervlakte van de gemeente. Door dat laatste kriterium worden de Waalse gemeenten bevoordeeld, zegt de motie. Vlaanderen zou er 3 miljard door verliezen, Brussel 2 miljard. Guldensporen In De Klinge Al op zaterdag 28 juni wordt door het gemeentebestuur van Sint-Gillis de 11-juli-viering georganiseerd, in De Klinge ditmaal. Om 14 u. in zaal Van Dijck, Heidestraat 11, poppentheater met Tante Lieve en Nonkel Wally. Om 18u30 eucharistieviering in de kerk van De Klinge. Om 19u15 optocht met de plaatselijke muziekmaatschappijen. Om 20 u. brengt het Wase trio Hedwigo een ontspanningsprogramma in zaal Van Dyck. De toegang tot de aktiviteiten in de zaal is gratis. Hooiweekend in Meerdonk Wielewaal Land van Waas-Noord gaat op 28 en 29 juni het hooiland langs de kreek in Meerdonk maaien. Samenkomst telkens om 9 u. aan het Panneweel in Meerdonk. Per flets naar Temse Zondag 20 juni trekt de fietsklub van Vakantiegenoegens e uit richting Temse. Totale afstand: 50 km. Vertrek om 14 u het Gildenhuis, Heymanplein. Info via tel. 775.70.3 775.24.09. De zeelandroute Feest bi] foto- en dlaklub Zaterdag 28 juni rijdt Wielertoeristenklub De Reisduif over 200 Zaterdag 28 juni vanaf 19 u. zit de foto- en diaklub van km. langs de «Zeelandroute». Men vertrekt om 9 u. aan café De Vakantiegenoegens rond de feesttafel in Studio 18B, Nieuw- Reisduif In de P. Boelstraat 33. straat te Sint-Niklaas. Info via tel. 776.65.57. Zaterdag 28 juni om 19 u. organiseert Vakantiegenoegens een barbecue in het POC aan de Rivierstraat. Autozoektocht Breughelklub Nut en Vermaak organiseert een autozoektocht. Het trajekt is 45 km. lang. Men vertrekt tussen 13 en 14 u. aan Lokeren. Naar jaarlijkse gewoonte had op de terre van FC Daknam een play-back wedstrijd plaats, slechte geluidsinstallatie kon de deelnemers niet ontm gen (polo) café Breughel, Cauwerburg 184 in Temse. Info via tel. 771.18.71Na de zoektocht wordt voor de leden een koffietafel ingelegd. Slnt-Elool In Tielrode Zondag 29 juni wordt Durmegemeente Tielrode door paarden! ingepalmd. De paardenoptocht ter ere van Sint-Elooi vertre om 9 u. aan de Sint-Elooikapel, Antwerpsesteenweg. Op i terreinen van de oude scheepswerf worden een aantal aktivitei' ten op het getouw gezet. De organisatie is in handen van de konfrerie van Sint-Elooi. Muziek In Elversele Zondag 29 juni is kuituur troef in het Huis De Kimpe aan de Dorpsstraat te Elversele, vanaf 14 u. Het tuinfeest wordl opgeluisterd door de harmonie Sint-Ceciliakring van Elversele en o.l.v. Rudolf De Ridder wordt gemusiceerd. Sleutelkern-open deur Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni organiseert de Sleutelkern een «open deur» in de Schoolstraat, P. Boelstraat, Kouterstraat Gasthuisstraat, A. Wautersstraat, Scheldestraat en Boodt* straat. Vanaf 9 u. Kermis Populierenwljk Belsele Met een schieting, gaaibolling, kaart- en mikschietwedstrijd in de feesttent op vrijdag 27 juni om 19 u. opent de kermis aan de Populierenwijk in Belsele. Zaterdag 28 juni om 15 u. jogging, om 16 u. koncert door de fanfare Sinte-Cecilia van Belsele en om 20 u. volksbal. Zondag 29 juni om 11 u. prullenmarkt, om 15 u. buikspreken, om 16 u. volksspelen in en rond de tent, om 18 u. barbecue en om 19 u. playbackshow en dansavond Harmonie In het park Harmonie De Kunstvrienden verzorgt zondag 29 juni om 16 u. een zomerkoncert in het stadspark. De avond tevoren, zaterdag 28 juni, wordt door de Kunstvrienden een barbecue ingericht in zaal Torino aan het Oostjachtpark 6. Examens muzlekakademle Zaterdag 28 juni om 10 en 15 u. kan je de examens kamermu ziek in de Sint-Niklase muziekakademie bijwonen. Rupelmonde. Zelden gezien, een burgemeester en z'n schepenen die zelf de handen mouwen steken om het gemeentehuis op te kalefateren. Groot-Kruibeke houdt authentieke kruiwagens... (dw) De Klinge. Veertig jaar bestaat toneelvereniging Willen is Kunnen en al van in den Lokeren. Tot midden juli kan men in het foyer van het kultureel centrum de werken beginne zijn deze leden van de partij: Petrus Maes, Maria De Witte, René Verstraeten, bewonderen van Labo Dierick en Gust Vervaet (polo) Albert De Caluwé en Robert De Kimpe (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 8