De kruipbuizen en de kruidentuin van rekreatieoord De Ster Vakantiegenoegens - Waasland trekt er op uit 'tIs zalig toeven, zonnen, zwemmen, kruipen, klauteren... Vrouwen stempelen voortaan eerst O - 4.7.1986 - De Voorpost Pulmonaria officinalis, vaccinium myrthil- lus, Hypericum perforatum... Zomer poë zie, extravagantie ter inviering van de va kantie? Neenee, 't zijn kruiden die je gene zen kunnen: resp. breed longkruid, blauwe bosbessen en Sint-Janskruid. Allemaal aan winsten van 't Sint-Niklase rekreatieoord De Ster, waar een groot deel van de 56 voorziene keukenkruiden en 74 soorten geneeskrachtige kruiden werden aange plant in de kruidentuin. Het Sint-Niklase rekreatieoord maakt een beste beurt bij de bezoekers, en daar is het jolige junizonnetje vanzelfsprekend mee 'verantwoordelijk' voor. Op een perskonferentie werden enke le nieuwe initiatieven aangekondigd. Er wordt een ruime schuilplaats gebouwd, vijf treinstationnetjes zijn aan realisatie toe, een voetbalveld wordt in baseballveld om gevormd, de speeltuin is volop in expansie. Kruiden in de tuin ter de minigolf en zal in De nieuwste aanwinst het najaar verder wor- van 't rekreatieoord is den voltooid, de kruidentuin, met een Aan de hand van een oppervlakte van 1.500 heuse kruidengids en m2. Hij bevindt zich ach- specifieke naamplaatjes zullen de bezoekers vrij snel vertrouwd raken met de voornaamste kruiden. Gaandeweg zullen begeleide wande lingen op het getouw worden gezet ten behoe ve van groepen en scholen. Het ligt in de bedoeling van de vzw Sint-Niklase Sport-, Spel- en Rekrea- tiecentra, deze kruiden tuin verder aan te vullen met de teelt van land bouwgewassen, want heel wat daarvan zijn bij velen onder ons in de vergeethoek geraakt. Ook met industriële ge wassen zijn we niet zo vertrouwd meer, en op dat stuk wordt dus een leemte opgevuld. De kruidentuin heet uniek in z'n soort te zijn. Het gaat duidelijk om een pedagogisch verant woord initiatief, dat in speelt op de groeiende belangstelling voor ge neeskrachtige planten, kruiden en landbouwge wassen. Station Colmar Een vertrouwde aanblik langs en nog op het re kreatieoord biedt het treintje, zéér in trek bij de jongelui orerigens. Men heeft de idro opge vat, de vijf dra in ge bruik te nemen station netjes langs dat treintra- jekt de naam van telkens een zusterstad van Sint- Niklaas mee te geven. Het station Colmar werd al in gebruik genomen. Het doet dienst als oponthoud voor de 'rei zigers' en je kan er schuilen als 't regent of als de zon te vurig schijnt. Colmar bevindt zich langs de Vossekot- straat. Grote schuilplaats Ten behoeve van de tal rijke rekreanten komt een grote schuilplaats, met een lengte van 30 m. en een breedte van 15 m i -1 - tot stand. Ze zal 3 m. hoogzijn en wordt^inge- Over de augustus Vele tienduizenden komen een zalig dagje de zon opzoeken op De Ster in Sint-Niklaas, meer op onze sportblad- een familiebadplaats van het betere soort (delro) zijden. Goed nieuws voor de sportliefhebbers is nog dat langs de Lan ge Rekstraat een voet balveld tot baseballter- rein wordt getransfor meerd. Een tweede ter rein zal op 'multifunk- tionele' wijze voor voet bal worden benut. Het moge u bekend zijn dat het baseballseizoen zowat samenvalt met het zomerse rekreatiesei- zoen, zodat deze sport ongetwijfeld op heel wat belangstelling zal kun nen bogen. Speeldorp Waar in Sint-Niklaas kunnen de dartele jon gelieden beter hun hart je ophalen, klauteren, springen, kruipen dan in de inmiddels knap uitge bouwde speeltuin van het rekreatieoord? De Een leuke, lange glijbuis, één van de attrakties in het 'speeldorp' van rekreatieoord L Ster (delro) ling. In de buurt van de feesten opnieuw blik- (deze laatsten moge torentjes worden zitban- vangers. gratis binnen), ken opgesteld, zodat je De Ster vanuit een heel Voor honderdduizenden «Honderd hektare rus andere invalshoek bekij- De vzw Sint-Niklase en ruimte te Sint-Ni ken en ontdekken kan. Sport-, Spel- en Rekrea- klaas». Een stelling Naast de speeltuin wer- tiecentra getroostte zich met de werkelijkhei den bovendien twee ex- grote inspanningen om overeenstemt, dat b< tra-schuilhuisjes opge- de veiligheid en hygiëne slist, maar al dat fraai steld. van de duizenden bezoe- moet de konfrontat kers te waarborgen. U met het publiek De Ster in 't focus weet dat telkenjare pa- kunnen doorstaan. Enj De Recreatieoord De kweg tweehonderd- kan gerust stellen dat d Ster is een pleisterplaats duizend mensen De Ster beleidsinstanties terdeg voor dagjesmensen en opzoeken. Vorig jaar lag hun best doen, om h< vakantiegangers uit heel dat aantal onder de ver- de bezoekers ten zeers! het Waasland, het Ant- wachtingen, met zo'n naar de zin te maken. Op een persontmoeting verstrekten verantwoordelijken van kollege van burgemeester en schepenen en stadsbestuur Sint-Niklaas informatie over de nieuwe akkomodatie op Elshout, burgemeester De Vidts, stadsontvanger Rouvroy, van De Ster (delro) De Wase persmensen kregen op 't rekreatieoord De Ster informatie voorgeschoteld over een aantal nieuwe initiatieven. Een kruidentuin is één van de innovaties. Kruidenthee werd in De Brokkelinck echter niét geschonken, in die tropische hitte... (delro) derde fase van de speel- voorzieningen in wat als 'het speeldorp' bes tempeld wordt werd in tussen in gebruik geno men: paalbruggeri, net- tunnels, hangbruggen, kruipbuizen, ze werden naast en op de twee zandheuvels geplaatst. Een prachtige realisatie, een nuttig, zinvol komplex. Heel attraktief is de roestvrij stalen glijbuis met een 'vertrekhoogte' van 4,70 m. en een leng te van 11 m. De twee zandheuvels worden in het najaar beplant. Ook de bezoeker van alledag zal op een makkelijke manier de torentjes die op het hoogste punt (5 meter) staan opgesteld kunnen bereiken langs een zacht glooiende hel- werpse, het Dender- mondse, enz. Een zeer gegeerde bestemming, zoveel is zeker. Toch blijft de vzw die voor de exploitatie en het reilen en zeilen van De Ster instaat niet bij de pakken zitten. Een intense promotiekam- pagne is op gang geko men. Scholen, vereni gingen en bedrijven worden attent gemaakt op de vele mogelijkhe den die de Ster biedt. Ook werd een infostand samengesteld, met fo to's, oriënteringsplan en videofilm. De bedoeling ligt voor, het rekreatiepark op (lente)salons en jaar beurzen volop in de kij ker te stellen. 't rekreatieoord De Ster. U herkent v.l.n.r. stadssekreta kuituurschepen Daan Anthuenis en direkteur Van Roy A 160.000 dagjesmensen, De toegangsprijzen maar 't niet steeds zo alle verhoudingen mooie weer zat daar acht genomen, het voor heel wat tussen en laag. Parkeerproblemei als balsem op de wonde ervaar je nauwelijks kan gelden dat men toch zwemmen kan je nas een vaste kern van zo'n hartelust. De akkomt tweeduizend abonnés datie is voortreffelij heeft. wordt goed onderht De tweede junihelft den, wordt bovent was, vanzelfsprekend dus stelselmatig uitg| bijna, geslaagd voor De breid. Trampoline, tr« Ster. Zo werden er za- fiets, treintje... leuke terdag 14 juni 3.047 be- trakties. De sportbeoe- talende bezoekers gere- fenaars worden gistreerd, op zondag 15 wend, zowel de roeien juni 8.511 betalenden, als de zeilers en windsin zaterdag 21 juni 3.457 fers, de tennissers en n betalende bezoekers en ook de baseballferven zondag 22 juni een piek ten. Een drietal horeca van liefst 9.389 betalen- instellingen zorgen voo den. En dan waren de de 'bevoorrading', voo vakantietopdagen als 21 het lessen van de dors! juli en 15 oogst nog in ,Voor het versterken vai het verschiet en bleef de inwendige mens. Be Zondag 6 juli Vlaamse Ardennen Info-Camping Vlaamse Ar dennen heeft zijn funktie van kampeerterrein verruimd tot een waar rekreatiepark. Hier door is deze kamping er niet alleen voor de kampeerlief- hebber, maar hij is eveneens geschikt voor ééndagstoeris- ten. Om dit laatste extra in de verf te zetten organiseert men op 6 juli een opendeurdag, boorde vol animatie, waaronder: gra tis initiatie tennis en plankzeil, minigolf, kinderanimatie met zoektocht en spelprogramma in het teken van de kinder boerderij, muziek en dans, ontdekkingstocht in de streek. Vakantiegenoegens Melsele pikt in op dit initiatief. Geza menlijk vertrek met eigen wa gens om 9 u. aan het gemeen tehuis van Melsele. Personen zonder vervoer kunnen meege nomen worden. Aankomst op de kamping om 10 u., met een rondleiding. Het middagmaal kan vrij genomen worden: picknick, frituur, restaurant. Om 14 u. is er een wandeling voorzien door Oudenaarde. Bijdrage: 20 fr. per persoon of 50 fr. per gezin. Meer informa tie bij Gino Goossens, tel. 03- 775.75.72 of De Groof-Van Gompel, tel. 03-775.41.24. Ook Vakantiegenoegens Ste- kene neemt deel aan deze open-deur-dag. Men kan vrij naar Oudenaarde rijden, ofwel kan men gezamenlijk vertrek ken om 13u30 op de markt te Stekene. Meer informatie bij Aster Hof man tel. 03-779.77.86. Zondag 6 juli: fiets tocht In samenwerking met K.W.B. Heirbrug wordt op deze dag een fietszoektocht ingericht. Inschrijven en vertrek aan het parochiaal domein, Gentse Steenweg 1, te Lokeren, tus sen 13u30 en 15 u. De afstand van de zoektocht bedraagt 22 km. Prijsuitreiking om 19 u. Bijdrage: 50 fr./persoon. Elke deelnemer heeft prijs. Meer informatie bij Edmond Van De Sompel, tel. 091-48.51.06. Organisatie: Vakantiegenoe gens Lokeren. Zondag 13 juli: dag- fietstocht domein Wachtebeke Langs vroegere spoorwegber men en langs de boorden van de Moervaart, fietst Vakantie genoegens Sint-Gillis tegen een rustig tempo naar het pro vinciaal domein van Wachte beke. Vertrek aan de kerk van Sint-Gillis om 9u30. Mensen van Sint-Pauwels verzamelen om 9u40 aan de verkeerslich ten te Kemzeke. Picknick wordt meegebracht. Na de middag is er mogelijkheid tot een wandeling doorheen het domein of een bezoek aan de speeltuin voor de kinderen. Om 15 u. maakt men een rond rit rond het domein met het treintje. Thuiskomst voorzien rond 17u30. Deelnameprijs: 50 fr/persoon (toegang tot het do mein inbegrepen). Meer infor- matie bij Gino De Waele, tel. 03-770.73.99 of Patrick Hel- derweirdt, tel. 03-772.28.71. Organisatie: Vakantiegenoe gens Sint-Gillis. Maandag 21 juli: Beekse Bergen Naar jaarlijkse gewoonte orga niseert Vakantiegenoegens Kruibeke op 21 juli een daguit- stap. Ditmaal met het ganse gezin naar het rekreatie- en safaripark Beekse Bergen in Nederland. In de voormiddag bezoekt men het 100 ha. groot natuurgebied met veel exoti sche wilde dieren. In de na middag geniet men van zoveel mogelijk attrakties. Vrij middagmaal in restaurant, self-services of eigen picknick. Vervoer autocar 300 fr./per soon - niet-leden Vakantiege noegens 350 fr./persoon. Toe gang tot de Beekse Bergen 17 Fl./persoon (te betalen aan de autocar). De inschrijving is pas geldig na betaling van het au- tocarvervoer op rek. nr. 961- 0029822-38 van Achiel Smet, Kruibeke. Meer informatie bij Honoré Pepermans, tel. 03- 774.18.73. Organisatie: Va kantiegenoegens Kruibeke. Zaterdag 26 juli: Avondwandeling Stekene Vakantiegenoegens Stekene richt een avond-gezinswande- ling in door een mooi natuur-, bos- en rekreatiegebied. Vertrek om 20 u. aan de par king van het warenhuis Cado (Camping Vlasaard) te Steke ne, Heirweg (baan Stekenc- Moerbeke). Afstand van de wandeling is 8 km. Kinderen kunnen mee - geen kinderwa gens. Goede wandelschoenen volstaan. Bijdrage: 10 fr./per soon of 30 fr./gezin. Na de wandeling is er gelegenheid tot napraten in een gelegenheid aan het vertrek- en aankomst punt. Meer inlichtingen bij Paul en Dickie Roete, tel. 03- 779.77.86. Organisatie: Va kantiegenoegens Stekene. Eendaagse Delta werken en Zierikzee Zaterdag 26 juli richt de reis- club Vakantiegenoegens een daguitstap in naar de Delta werken en Zierikzee. Ongetwijfeld heeft u reeds iets vernomen over het laatste pro- jekt van de Deltawerken, de bouw van een 9 km. lange stormvloedkering in de mon ding van de Oosterschclde. Op een kunstmatig eiland wer den 66 gigantische pijlers ge bouwd, die daarna op spekta- kulaire wijze in de stroomga- ten van de zeearmen werden geplaatst. Inmiddels zijn tus sen deze pijlers enorme stalen schuiven geplaatst, die de uit eindelijke verdediging tegen het water moeten vormen. Bij normale weersomstandig heden zuilen eb en vloed vrij spel hebben. Het zoute getij- denmilieu van de Oosterschel- de blijft op die manier gehand haafd. Bij stormweer zullen de schuiven gesloten worden, om zodoende het land achter de dam te beschermen. In deze ééndaagse is zowel een bezoek aan het werkersland opgenomen, alsook een be zoek aan een historische Zierikzee. Zo kunt u Zeeland leren kennen van «Futuristisch modern tot eeuwenoud». Vertrek om 7 u. aan het Gil denhuis, H. Heymanplein te Sint-Niklaas. Thuiskomst voorzien rond 23 u. Prijs: le den Vakantiegenoegens 425 fr., niet-leden betalen 475 fr. Inbegrepen in de prijs: busver voer, fooi chauffeur, overzet- dienst, b.t.w. Vrij middag- en avondmaal. Inschrijven kan tot uiterlijk 19 juli op het sekretariaat Vakan tiegenoegens, H. Heyman plein 7 te Sint-Niklaas, tel. 03- 776.39.52. Eendaagse Parijs Op 2 augustus organiseert reis- klub Vakantiegenoegens een ééndaagse naar Parijs en Ver sailles. Vertrek om 6 u. aan het Gil denhuis, H. Heymanplein te Sint-Niklaas. In de voormid dag bezoek aan Montmartre, Place du Tertre en Sacré Coeur. Gemeenschappelijk middagmaal. In de namiddag bezoek aan Versailles en aan het kasteel, met een wandeling door de tuinen. In de voora vond keuzemogelijkheden: Notre Dame - Cenlre Pompi dou - Quartier Latin.' Wegens onvoorziene omstan digheden kunnen steeds wijzi gingen in het programma wor den aangebracht. Deelnameprijs: 675 fr. (inbe grepen: vervoer, b.t.w., fooi chauffeur, verzekering, pro grammabrochure). Niet inbe grepen: middagmaal en toe gang tot het kasteel van Ver sailles (10 FF). Inschrijven tot uiterlijk 28 juli op het sekretariaat Vakantie genoegens, H. Heymanplein 7 te Sint-Niklaas, tel. 03- 776.39.52. Een stationnetje op 't rekreatieoord in Sint-Niklaas. Voor hooguit 20 frank kan je Colmar naar Abingdon sporen, réchtstreeks (delro) Sterfeesten in september Nu al kan worden ge meld dat de zevende Sterfeesten op zaterdag 21 en zondag 22 septem ber zullen plaatsvinden. Vooral het verenigings leven komt dan opnieuw fors aan z'n trekken. Vorig jaar kende de for mule van uitbouw naar «boerendorp» en «vis sersdorp» toe ruim suk- ses. Het «vissersdorp» zal worden aangevuld met acht geveltjes, zodat in totaal al zestien oude het mooie, Mexicaanse aanhouden. In boven vermelde cijfers zijn bo vendien de abonnés en kinderen jonger dan ze ven jaar niet inbegrepen wel haast nidorm ligt bij de deu weer nog daaraan de bosrand het grensgebied Sint-N klaas - Temse - Haai donk. Wouter VLOEBERGH op o (d\ Sint-Niklaas Het Sint-Niklase kollege van burgemeester en schepenen heq beslist dat er binnenkort aanpassingswerken zullen gebeuren a het stempellokaal en dat de vrouwen voortaan eerst zuB I li stempelen. Hiermee is het kollege op het voorstel van de AC huisjes te pronk zullen werkzoekendenwerking ingegaan. staan. Het gaat er eind september ongetwijfeld weer geanimeerd toe op De Ster. Ook de omgeving van 't Schuurken, de zeilbo tensteiger en de ligweide worden tijdens de Ster- Het ACV blijft echter verder streven naar een betere opvi van nieuwe werkzoekenden en betere organisatie bij numn* verandering op het eind van de maand. De ACV-werkzoekendcnwerking bekommert zich om de hoeften en noden informeren. Voor 1986 te 9u.30 in gaat de eerste ver Kontaktadres: H 776.39.52. van de werkzoekenden en wil zijn leden g« wie belangstelling heeft: dinsdag 2 septerab iet Gildenhuis te Sint-Niklaas (Heymanz* ;adering van het nieuwe werkjaar door. Heymanplein 7, 2700 Sint-Niklaas. Tel.

De Voorpost | 1986 | | pagina 10