GANS DE MAAND JULI SOLDEN «Wase Freinetschool is giftig geschenk voor Tielrode» Wanneer gaat men bouwen op hoek Akkerstraat - Scheldestraat in Temse? VERNIEUWINGSWERKEN TE TEMSE Agalev heeft vragen over milieuhinderlijke brand in Kruibeke TEMSE MASSA'S ROLLEN BEHANG AANOOf/rol- VINYL- EN SCHUIMVINYL AAN 8 O F/ROL BOVENDIEN OP COLLECTIES 1986 KORTINGEN TOT -50% Gehoord op het gemeentehuis in Temse Gemeentelijke sprokkels in Temse WALL TEMSE De Voorpost - 4.7.1986 -11 C.V.P. -raadslid De Clercq uit Temse De Wase Freinetschool, die tgdelgk gehuisvest is in Sint- Niklaas, wenst zich vanaf 1 september volledig en big vend te vestigen in het gemeentelijk gebouwenkomplex Kerk- at 14 in de deelgemeente Tielrode. Tot voor enkele jaren waren deze gebouwen in gebruik door de intussen opgeheven gemeentelijke jongensschool van Tielrode. Ge baseerd op het schattingsverslag wordt de huursom be paald op 114.000 fr. per jaar. Burgemeester Van Riet: «We S.P.-raadslid Boesmans tilde mogen ons gelukkig achten dat zwaar aan deze manier van die sihtol lehuisvest is en een voorstellen. Boesmans: «Gij positiepe bestemming heeft, stelt het voor dat de komst van Het is een goede zaak voor de de Freinetschool een konkur- gemeenschap van Temse». Dat rentie zal zijn tegenover de was blijkbaar niet naar de zin vrije school» C.V.P.-raadslid van CVP-raadslid De Clercq, Vercauteren hakte de knoop die niet de eerste keer dwars door: «Als meerderheidsfrak- ligt in zijn eigen partij. Raads- tie van de CVP delen wij de lid De Clercq: «Ik ben veront- mening van CVP-raadslid De In het kader van het dorpskernherwaarderingsgebied aanvang der werken betreft 8. Volgens schepen Bulteel is Deke"y het schepencollege aan herstel- 't Foort te Temse, werd tijdens de jongste gemeenteraads- wi,de het raadslid weten Vooraleer de pasbenoemde ling toe. Deze werken worden zitting het rooiliinplan voor de hoek Scheldestraat- neer Precies men ëaat starten. Inli.n C.kr.imn In ITPraam^ f\r\ (ill AAC\ C- T*Af ««I 1 1 (VI dit huis bestemd voor renova tie, maar bij aanvang der wer- deken Julien Schreyen zijn in- geraamd op 973.440 fr. Ter Bootsstraat en de hoek Akkerstraat - Kamiel Wauter- °f zal men dezelfde ganëen ken zaI het wel moeten afge- trek kan innemen in de dekenij hoogte van de rijksscholen zal f,!!., c AKKerstraat Kamiel Wauter- opgaan zoals bij de Hoge Hof? broken worden. Volgens de de Eeckhoutdriesstraat en de f"' en ÏO°rl01"8 ?ol< he< Gezien de budgettaire implika- burgemeester wenste de eige- Theo de Deckerlaan hoofdweg P j°°r herbouwen van een winkel- en wonmgkom- ties rond de herwaarderingsge- moeten verschillende bouwings- en veranderings werken uitgevoerd worden De kosten worden op 3 mil joen 500.000 fr. geraamd r zelf het huis niet meer te waardigd omdat we ons al had den verzoend met het verdwij nen van de vroegere gemeen teschool maar de komst van de Freinetschool noem ik een Freinetschool Clercq niet». Bij stemming over de verhu ring van de vroegere gemeen telijke jongensschool aan de «giftig geschenk» voor Tielro de. Wij hebben voldoende aan de vrije school. Voor één so ciale woning betaalt men meer dan voor deze huur van de school.) iedereen akkoord, inclusief CVP-raads lid De Clercq. Zijn eigenaardi ge motivatie: «Ik stem ja, om dat partij tucht moet zege vieren». worden tegenover de Cl. De P'ex aan deze laatste hoek werd goedgekeurd. bieden had het raadslid ook renoveren. Ook vanwege het Landtsheerlaan en de Gebroe- Volgens schepen Bulteel werd en een tweetal studio's. Het zijn twijfels rond de realisatie feit dat de Scheldestraat in de ders Van Raemdonckstraat. een konsensus bereikt met de eerste lot, bestaande uit de ervan. Hij vroeg zich dan ook Akkerstraat (ter hoogte var Gembel-raadslid Bogaert De nodige signalisatieborden winkeliers en winkeliersbewo- ruwbouw wordt geraamd op af welke waarborgen de ge- huis Peeters) zal samenvloei- vroeg zich af waarom de deken zullen aangebracht worden. ners, omtrent situering, archi- ruiip 54 miljoen. meente biedt om tot dergelijke en, noemde het VU-raadslid het niet met een kleinere wo- Als vaste punt op de dagorde tekturale kwaliteit en gevraag- realisatie te komen ning zou kunnen stellen en de stond ook nu de evaluatie van de oppervlakte van elk per- Bespreking Schepen Bulteel stelde duide- dekenij zelf voor andere doel- de tewerkstelling in de aktuali- ceel. Ingevolge kontakten met Vooral het ontwerp voor het ujk dat de timing voor de aan- einden te gebruiken. SP-raads- teit. Burgemeester Van Riet opdrachtgever, de stuurgroep, bouwen van een winkel- en van8der werken een probleem raadslid Hoskens maar één lid Cools stelde dat men voor gaf een overzicht van de huidi- de kommissie «Stedelijk zicht» woningkomplex aan de hoek 's en dat de gemeente bij de woord voor over: «Triestig!» dergelijke bedrag al een nieu- ge stand van zaken rond het en de diensten van de Akkerstraat - Kamiel Wauter- hogere overheid zal aandrin- Bij stemming over de rooilijn we woning kan bouwen. Zowel Boelwerfdossier. Sikraadslid A.R.O.L. werden volgende straat en Scheldestraat werd Sen °P spoedige realisatie onthielden zich de VU en SP. het SP-raadslid als V.U.-raads- Boesmans riep op om als ge- opties genomen naar het open- langdurig besproken. SP- ervan- Over het bouwen van een win- lid De Ryck vroegen zich af of meente een drukkingsgroep te baar domein toe: verkeersar- raadslid Boesmans steide dat Burgemeester Van Riet zei dat kei- en woningkomplex ont- men niet dezelfde gangen op vormen, zoniet zal de ellende me straten, het binnenplein omdat de Scheldestraat zal uit- het projekt zal mislukken als hielden zich de oppositiepar- gaat zoals in de sporthal Tem- van de gemeente nog vergro- vrij te houden voor verkeer en monden in de Akkerstraat de kandidaten weggaan. Langs tijen SP - VU en Gembel. sica. Bij stemming onthielden ten. Naast de teruggang van in aanleg te privatiseren en daar ingrijpende verkeerstech- vu"zijde viste raadslid De M.R. zich twee VU-raadsleden en Boelwerf, werd ook een ach- onder het gebouw en het bin- nische problemen (opstroppin- Ryck steeds naar de bestem- was een Gembel-raadslid teruitgang van de bouwvakken nenplein een garage te plannen gen) zullen ontstaan. Wat de min8 van het huis Akkerstraat tegen. en'de onderwijssektor in het voor een dertigtal auto's. Er Ook de dakbedekking aan de Waasland vastgesteld. zullen een vijftal winkels ko- pastorij te Tielrode is volgens M.R. men, een elftal appartementen een verkeerstechnische poespas. Gembel-zijde had Het nazicht der gemeen tekas van Temse over het :ede kwartaal 1986 sluit met een verantwoord vermogen ruim 39 miljoen frank. Vorig jaar verzocht het jaar- ktkomité, de konfrerie Sint-Elooi en de landelijke rij- ireniging Sint-Elooi om Tiel- le-kermis steeds te laten irgaan op de eerste zondag van juli, omdat in een periode van zes jaar, het tweemaal irkwam dat kermis op de laatste zondag van juni werd gevierd, hetgeen heel wat pro- ilemen meebracht voor bo- W venvermelde verenigingen en 'tai de jaarmarkt. Tijdens de jong- oyi ste gemeenteraadszitting werd gevraagd om vanaf 1987 de :ermis van de deelgemeente Tielrode telkenjare vast te stel len op de eerste zondag van juli. Verder stelde het schepen kollege van Temse voor dat men binnen de perken van de daartoe jaarlijks in de gemeen tebegroting uitgetrokken en door de overheid goedgekeur de kredieten, een sociaalpeda- gogische toelage zou verlenen aan gehandikapte kinderen volgens bepaalde voor waarden, Naast Sint-Niklaas, Beve- ren, Kruibeke wordt de be voegdheid van de gemeentelij ke politiediensten nu ook nog uitgebreid tot het grondgebied van de gemeente Lokeren, Sint-Gillis-Waas en Stekene. M.R. Zaterdagmorgen 28 juni rond 7 uur hing er een dikke boken. Polyesterbalen "en au- donkere rookwolk over Kruibeke komende, van over de tobanden stonden in de vlam. Schelde en waaiend richting Steendorp. Enkele ongeruste bewoners van Kruibeke, die vreesden voor het ergste en Bedenkingen dachten dat er iets was met de Métallurgie, trachtten Heel deze informatieronde Naast de administratieve geplogenheden van de maande- seming door de muur, te kun- informatie in te winnen. Ze telefoneerden iets na 7 uur de heeft de Agalev-fraktie van lgkse gemeenteraadszitting te Temse werden ook nu weer nen plaatsen vanop de stelling politie op het nummer 906. Deze dienst bevestigde dat er Kruibeke toch tot nadenken een pak openbare werken ter goedkeuring voorgelegd. (muurkokers). De berekening inderdaad een brand was op de Métallurgie, het bedrijf gezet. Waarom geven politie van de gastoestellen en de lei- j v j ij j L- Voor het plaatsen van een ont- wingsprogramma van 987.466 dingen gebeurde door het stu- bekend staat voor zijn lozmgen van lood en cadmium, dubbelingsleiding in de Her- fr. uit te voeren met het doel diebureau van Intergem-Me- Gp de vraag of er maatregelen Instituut voor Hygiëne en Epi- derstraat te Temse wordt door de cafetaria in te richten in chelen. Het ontwerp werd ge- dienden genomen antwoordde demio'ogie in Antwerpen Zwijndrecht, maar niet Krui de Naüomde Maafcehappij der moderne tavernestijl. Deze in- maakt door de gemeentelijke men dat de nodige diensten maar die bleken enkel bevoegd beke en Steendorp? Daar waar Watf'ei±gfn een jbtfrag jeS "g zal,8ereall^ecrd wor- technische dienst AUes wordt reeds ter plaatse waren en dat voor water en grond. Voor de wind toch in deze richting van 254.000 fr. geraamd. Voor den mits de koncessie voor de geraamd op 200.064 fr. het probleem wel vlug zou op- luchtverontreiniging diende zat? Wie moet men nog gelo- het herleggen van de nolenng duur van 9 jaar te veriengen j gelost zijn. Om kwart voor 8 men naar het CLW en het ven? En in geval van een ern- langs de rijksweg Dendermon- tot eind april 1997. De be- Na bevraging bleek memand telefoneerde men naar de ministerie van volksgezond- stige ramp is de radio roeke de - Smt-Niklaas tot en met het staande korting op alle gele- interesse te hebben om de brandweer (nummer 900). heid te telefoneren. Deze dien- loos te laat. In Kruibeke wer- kruispunt Legen Heirweg in verde dranken zou voor de vroegere konciërgewoning ho- Obk daar vertelde men dat er sten nemen echter niet op op den de bewoners zelfs niet ver- Elversele kwam men na be- volle duur van de verlening rende bij het Gemeentemu- brand heerste op de Métallur- zaterdagmorgen iets voor wittigd om hun ramen en deu- spreking tot de konklusie dat gehandhaafd blijven. seum, Kasteelstraat 16 te Tem- gie, dat het vuur nog niet ge- achten ren te sluiten. Bovendien is de geraamde kostprijs (2 mil- se, nog te bewonen. Voor de doofd was maar dat wel alles De BRT-radio-nieuwsdienst volgens de brandweer het be- joen 322.750 fr.) te hoog ligt Het ligt in de bedoeling van de uitbreiding van de centrale onder kontrole was. dan maar opbellen. Daar ver- drijf reeds meermaals bron van en gevoelig kan verminderd gemeente de dakruimte van verwarming met individuele Het gemeentebestuur van keerde men nog in de Mun- vuur geweest en Agalev-Krui- worden tot ongeveer 1 mil- het schoolhuis aan de School- gasradiatoren is een raming Kruibeke werd dan eventjes dialsfeer en zij wisten van beke vraagt zich af of in derge- inen. innien ne. oenlanne wp.r- 1-7 -r„unnrnon van 101 1A1 fr 1 rijkswacht geen juiste infor matie? Waarom verwittigt men wel de gemeenten Burcht 1 ien fietspad op Cauwerburg-Tenise kjRïcent kwam gemeenteraads- burg te Temse. Julien De Clercq tussen bij Staatssekretaris Miet Smet "iaf «utssekretaris Miet Smet ten deelt mee dat de vaste belofte ólc een vlotte afhandeling te van toelage is toegekend, zo- bdomen van het dossier be- dat niets een vlotte afhande- ftiffende de aanleg van een ling van dit dossier in de weg loet- en fietspad op Cauwer- staat. joen, indien de geplande wer- straat 17 te Temse in te richten voorzien van 122.261 fr. ken gedeeltelijk in eigen regie a]s schilderklas ten behoeve zullen uitgevoerd worden. Van de akademie. Deze wer- Langs de Kaaistraat in Tielro- hen vallen samen met de da- de zal de gemeente een open- kvernieuwingswerken waar- baar parkeerterrein aanleggen, voor de gemeenteraad een Er werd een krediet voorzien principiële goedkeuring gaf van 400.000 fr. Hoewel de om de werken in eigen regie koncessietennijn pas eind april uit te voeren. Het ware vol- 1988 verstrijkt, stelt koncessie- gens de gemeentemandataris houder Willy Verbeeck van de sen wenselijk om gebruik te cafetaria Tilroda in Tielrode maken van de stelling die nu (sporthal) voor, onmiddellijk rond het gebouw,staat, om de een investerings- en vernieu- aardgasradiatoren met uitwa- later gekontakteerd. Die wis- niets. In latere berichten zou- lijke omstandigheden het be ten nog niet eens dat er iets den ze wel melding maken van drijf nog wel mag werken. De was op de Métallurgie. Maar de brand. Uiteindelijk is onze groenen eisen dan ook het be- ongerust moest men zich niet moedige informant dan maar drijf degelijk wordt gekontro- maken: lood en cadmium zijn zelf naar de brand gaan kijken, leerd op wettelijke normen en zware metalen en die kunnen Het bleek een brand te zijn op veiligheidsvoorschriften, niet branden. de firma UMAC-Midwest, Kram Dan maar proberen bij het vlak echter de Métallurgie Ho- Het nazicht van de gemeen tekas over het tweede kwartaal duit met een verantwoord ver mogen van ruim 39 miljoen fr. Tijdens de jongste gemeen teraadszitting werden een drie tal leningen bij het Gemeen- ooitekrediet van België goedge- OO rs; keurd. Deze zijnl voor herstel- Watermolen (2 miljoen lingswerken aan! de gemeen- 600.000 fr.). telijke zaal in Steendorp (1 Verder was er ook nog een miljoen 512.000 fr.), de aanleg doorlening aan het OCMW (1 van voetpaden in de Kruis- miljoen 249.000 fr.) voor het straat (1 miljoen 319.000 fr.) bouwrijp maken van gronden en het gemeentelijk aandeel in de Beek- en Heistraat. In de voor herstellingswerken in de gemeentebegroting van 1986 H Tielrode vierde Sint-Elooi met de traditionale paardenommegang. De stoet trok uit met op kop het Brabantse werkpaard van Fons De Wolf, oudste deelnemer aan de optocht. 0 (dw) Tielrode. In een tropische hitte trok de paardenommegang door de straten van de I. d Durmegemeente (dw) werd zowel in de buitengewo ne dienst als in de gewone dienst een wijziging goedge keurd. Vier SP-raadsleden en twee VU-raadsleden onthiel den zich. Ook bij een eerste wijziging in de buitengewone dienst van de begroting 1986 van het OCMW onthielden zich deze oppositieraadsleden. De raad van het OCMW van Temse besliste eenparig om aan het bijzonder beheersko- mité van het ziekenhuis de be voegdheid tot vaststelling van de individuele jaarwedde voor hef kontraktueel personeel te delegeren. Ook de gemeen teraad verleende hieraan zijn goedkeuring. Vervolgens ver leende men ook zijn goedkeu ring aan het ontwerp (deel ten lastje van de gemeente) voor de renbvatie en sanering van de overwelfde Vrouwenhofbeek en het aanleggen van een af- valWaterkollektor. Op voorstel van schepen Buy- taert werd het reglement aan gepast bij het gemeenteperso- neel voor wat betreft de loop baanonderbreking. Voor wat de automatisatie van de admi nistratieve diensten betreft zal de opdracht onderhands ge gund worden aan Cevi. Tij dens de jongste raadszitting werden de aanwervings- en be- vorderingsvoorwaarden in het statuut van het gemeenteper- soneel, afdeling bibliotheek, gewijzigd en aangevuld. Op aanvraag diende VU- raadslid De Ryck een motie in betreffende het Gemeen tefonds. Schepen Bulteel stel de dat het de CVP-fractie was die reeds in 1982 een wetsvoor- steljhad ingediend tot wijziging van! de verdeelsleutel van het Gemeentefonds. Dit wetsvoor stel zou vanuit de CVP op nieuw ingediend zijn op 6 fe bruari 1986. De wet op het Gemeentefonds dateert reeds vanaf 1974 en schepen Bulteel merkte op dat men langs VU- zijde nog nooit een initiatief genomen had. Volgens de schepen van financiën kan de ze materie niet in een gemeen teraad goedgekeurd worden maar wel in het parlement. Bij stemming over de motie van VU-raadslid De Ryck was het blijkbaar iedereen het eens. VU-raadslid Maerevoet wilde weten welke onkruidverdel ging de gemeente gebruikt voor zijn gemeentegronden. M.R. St. Amalbergalaan 2 Tel. 03/771.47.93 (bij GB center) en bovendien, bij afgifte van onderstaande bon (ingevuld) GRATIS lijm bij aankoop vanaf 1.000F -X— GRATIS LIJM BIJ AANKOOP VANAF 1.000 BF BEHANGPAPIER TIJDENS DE MAAND JULI '86 Naam: Adres: a Datum: I OPGEPAST NIEUWE OPENINGSUREN: ma.-, dl.-, wo-., do. v. 9.30 1.12.30 u. en 13.301.18.30 u. vrijd. v. 9.30 t. 12.30 u. en v. 13.30 t. 19.30 u., zaterd. v. 9.30 tot 18.00 u. doorlopend. Zondag gesloten

De Voorpost | 1986 | | pagina 11