STREEKNIEUWS 12 - 4.7.1986 - De Voorpost Haelterma t, Frans C Langenho De Lepele Gijsegher icent Lieve Aalst ABVV-Kadetten Met het ABW vier dagen aan zee van 24 topt 27 oogst voor jongeren van 12 tot 15 jaar, ABW-kadetten in vakantiecentrurr Torenhof Blekkaard, Torenhofstraat 2 te 8420 Klemskerke vooi 2.000 fr. inklusief verblijf, vervoer, maaltijden en zwemticket. Inschrijven en nadere info op het ABW-sekretariaat, Hopmarkt 45 te 9300 Aalst. Tel. 053-78.32.71. Fietsen Immerzeel ACV-CM-lmmerzeel organiseren op zondag 24 oogst een fietstocht op het Pieter Goruswandelfietspad. Een familiale fietswandeling langs de bedding van de oude Scheldedijken tussen Berlare en Zele. Gereden wordt op de trajekten Berlare- Waterhoek en Zele-Haevermaat. Start aan het sociaal centrum te 14 u. U kan aansluiten aan de kerk van Mijlbeek, de stedelijke vismijn, de Zwartehoekbrug of te Hofstade aan de Tragel. Keramiek In het vernieuwd BAC-kantoor Sint-Anna tegenover c i VTI- parking kan u kennismaken met keramiekwerk van Emiel Van De Voorde. Elke voormiddag van 9 tot 12u30, op woensdag ook van 15 tot 18 u. en op vrijdag van 15 tot 19 u. In juli en augustus evenwel gesloten op zaterdagen. Motorrijder verongelukt De 24-jarige Johan De Cocker, Keistraat 66 te Erembodegem reed vrijdagnacht op een wagen en kwam hierbij om het leven. Duozitster Nelly Uyttendaele liep ernstige verwondingen op. Dezelfde nacht werd de 61-jarige voetgangster Rosalie Pau wels, Kloosterstraat te Erembodegem door een bestelwagen gevat en gewond. Taizé Een groep jongeren trekt naar Taizé in Frankrijk. Een week verbroederen met zoekenden uit de hele wereld in een klein Boergondisch dorpje op een heuvel. Vertrek op maandag 25 oogst. Terug op 31.8. Nadere informatie bij medepastoor Michel Bekaert, Roklijf 1, tel. 053-21.32,16. Marktanimatie deze week Zaterdag 5 juli 1986 vanaf 14 u. karnavalmarkt, vanaf 15 u. expressie Teater Exces, vanaf 17 u. muziekmaatschappij De Oude Garde, vanaf 20 u. muziekmaatschappij Al Groeiend Bloeiend. Zondag 6 juli 1986 vanaf 16 u. Hoste-Sabbattini mimetheater, 19 u. Martial's Free Dance, 20 u. Trio Alfredo Marcucci - Juan Masondo - Dirk Van Esbroeck, met «Tango Al Sur». Maandag -7 juli 1986 19 u. The Hot Strings (rock roll - rythm blues), 21 u. Sweet Gentle (Small Swing Band). Dinsdag 8 juli 1986 vanaf 19 u. straatfanfare Geen drank, geen klank, 20 u. Nessie (Schotse folk). Woensdag 9 juli 1986 20 u. Just Friends (bop - latin - funk), 22 u. No Romance in China (rock). Donderdag 10 juli 1986 19u30 The Outastyle (rock), 21 u. The Int (rock), 22 u. Paris (rock). Vrijdag 11 juli 1986 20 u. Johan Haesaert, 20u30 Kris De Bruyne, 22 u. Mandus De Vos - Oh Boy. Zaterdag 12 juli 1986 vanaf 14 u. prondelmarkt - straattheater De Spiegel, vanaf 16 u. mobiele straatanimatie Pepijn, 20 u. Jos Van Leuven Big Band, Jeugdkampen 7 20 juli: Kenners 4 naar Carlsbourg (Mariapolis) 11 20 juli: Gentiaan naar de Mont Blanc 15 28 juli: Jongverkenners naar Mariembourg 4 8 oogst: de kleinsten naar Dworp 10 20 oogst: Chiro Gentiaan naar Bree 17 24 oogst: Welpen naar Gierle Feest van de Vlaamse Gemeenschap Op 11 juli 1986 organiseert het Stadsbestuur in samenwerking met het Stedelijk Feestkomitee het feest van de Vlaamse Gemeenschap. Programma: - Feestzaal van het stadhuis om 18.15 uur. - inleiding door Mevr. Chr. Lievens-Borms, Schepen van onder wijs, kuituur en gezinszorg. - panelgesprek met afgevaardigden van de verschillende poli tieke jongeren organisaties. Tema: «Hoe Vlaamsgezind is onze jeugd?», onder leiding van de heer Frans Van Volsem, voorzit ter van het persverbond van Aalst. - gelegenheidstoespraak door de heer Piet Van Brabant, hoofdredakteur van Het Laatste Nieuws. - Grote Markt om 20 uur. Optreden van Johan Hazaert, Kris De Bruyne en groep en Mandus De Vos. Kwis. Organiserende ploeg: Fiasco. Toegang gratis. Organisa tie: Netwerk. Jaarlijkse zomersluiting van de Stedelijke Vismijn De Stedelijke Vismijn zal voor het publiek gesloten Zijn van donderdag 10 juli tot en met woensdag 27 augustus 1986. Nationale Feestdag Aal8t-Centrum Maandag 21 juli 1986 9.45 uur: samenkomst van de prominenten en verenigingen op het binnenplein van het stadhuis. 9.55 uur: optocht naar de Sint-Martinuskerk. 10 uur: plechtig Te Deum; gevolgd door optocht langs de Grote Markt, Molenstraat, Kapellestraat, Esplanadestraat, Vrijheidsstraat, Vredeplein (neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvel de oorlogsslachtoffers), vervolg van de optocht langs de Nieuw- straat, Grote Markt naar het binnenplein van het stadhuis; toespraak door de Burgemeester; neerlegggen van bloemen aan het monument van d^onafhan- kelijkheidsstrijders van 1830. 11.15 uur: koncert door de Koninklijke Harmonie «De Oude Garde» op de Grote Markt. MOORSEL 9.15 uur: samenkomst van de prominenten en verenigingen aan het dienstcentrum (oud-gemeentehuis). 9.25 uur: optocht naar de Sint-Martinuskerk; 9.30 uur: plechtige H. Mis gevolgd door Te Deum; 10.30 uur: optocht naar het monument aan de Stationsstraat en neerleggen van bloemen; vervolg van de optocht via Kloosterstraat en Beugemstraat naar het oud-gemeentehuis. De bevolking wordt vriendelijk verzocht aan die plechtigheden deel te nemen en de huizen te bevlaggen. Vlnkenzettingen Donderdag 3 juli: De Boskantvink Herdersem 4e rit 6-daagse om 18.30 u. Vrijdag 4 juli: De Boskantvink Herdersem 5de rit 6-daagse om 18.30 u. Zaterdag 5 juli: De Boskantvink Herdersem 6de rit 6-daagse om 18.30 u. Maandag 7 juli: De Lustige Vinkeniers Aalst 1ste rit 6-daagse om 18.30 u. Dinsdag 8 juli: De Lustige Vinkeniers Aaist 2de rit 6-daagse Zondag 6 juli: De Boskantvink Herdersem: rit voor kampioenschap om 9.30 u. Europavink Baardegem: rit voor kampioenschap om 9 u. De Hogewegvink Erembodegem, rit voor kampioenschap om 9.30 u. De Jonge Vinkeniers Aalst: rit voor kampioenschap om 9 u. De Kapellevink, Gijzegem, rit voor kampioenschap om 9.30 u. De Lustige Vinkeniers Aalst: rit voor kampioenschap om 15 u. De Zingende Vinken Nieuwerkerken: rit voor kampioenschap om 9 u. Baardegem Mufciekakademie In de afdeling Baardegem van de akademie muziek werden onder leiding van lerares Marijke Coghe volgende resultaten door de leerlingen behaald. Klas 1grote onderscheiding voor Jefke De Clerck en Bart De Kegel. Onderscheiding voor Sandra Berghman, Kristof Vanden Broeck en Helga De Bruecker en voldoening voor Elsie Dauwe, Kathleen Berghman en Ilse De Clerck. Klas 2: grote onderscheiding voor Evi Van Den Eede, onder scheiding voor Steven De Block en Lukas Van Oudenhove en voldoening voor Sarah De Bondt en Dirk De Ridder. 4 Parochiefeesten Op vrijdag 18 juli belotting met vele naturaprijzen en 3000 fr. gewaarborgd. Inschrijven vanaf 19u30. Op zaterdag 19 juli in de parochiezaal café en in de pastorietuin vanaf 20 u. scottisch folkkoncert met Nessie, Gormelery, Hearts of Inverness. Een traditionele folkgroep met doedelzakken, thinwistle, spoons, bodhran, banjo, bouozuki enz. En in de late uurtjes free podium voor folkperformance met Irish'Folk van eigen bodem georganiseerd door Chiro Baardegem m.m.v. de Dienst Jeugdwerk van het ministerie van de Vlaamse Gemeen schap. En op zondag 20 juli, feestdag van de patroonheilige St.- Margareta, plechtige hoogmis te 10 u. Tussen 12 en 14 u. restaurant in de parochiezaal met mosselen of fijn gebraad met frieten? Te 16 u. ommegang met de kon. harmonie Sint-Cecilia en de Vonckruiters en nadien in de parochiezaal restaurant en in de pastorietuin café. poppenkast en te 19u30 optreden van de Kon. Fanfare Katholieke Gilde». Volksspelen, vermakelijkheden en wedstrijd Breugheliaanse sfeer, dans, spijs en drank. Tentoonstellingen In het kultureel centrum Affligem neg tot a.s. zondag in Leo Van Gauwenbergh. In zalen A tot 13 juli «Als ich Can Karei De Boeck, Willy en Jan De Lathouwer, Karei Herman Heyvaert, Staf Peleman, Pieter Rtngost, Leener en Jan Roels. Muziekfeest In de hovingen Van Mol, Dorp 1, dit weekend feest van Koninklijke Fanfare St.-Cecilia. Aalst. De voorzitter verwelkomde de genodigden onder wie ook schepen Lievens-Borms (a) Vanaf 19 u. in de pastorietuin Tiroleravond met «Het klein I muziekske» van Gijzegem. En op maandag 21 juli, nationale feestdag vanaf 18 u. restau rant in de parochiezaal en café in de pastorietuin. Dit alles ten voordele van verdere uitbouw en verbetering van "I de parochiezaal. Herdersem Zesdaagse 5e rit van de zesdaagse vinkenzetting van de Boskantvink op vrijdag 4 en 6e op zaterdag 5 juli telkens te 18u30. Kampioen- schapsrit op zondag 6 juli te 9u30 eveneens van De Boskant vink. Parochiaal centrum Zaterdag 5 juli 1986 Verlof van 19 juli tot 23 oogst. Tijdens de zomermaanden bar JJ S*"?*,20 °Ptreden van de zanggroep gesloten van 14 tot 19 u. op zondag. Voor begrafenjsmaaltijden Jon9e Wacht Ult Moorsel. beschikbaar via 053-77.86.74, Grote Baan 144. Zondag 6 juli 1986 Jeugdkampen Vanaf 16 u.: Barbecue en Muziekfeest met: Met de jongste leden trekt de KSA van 14 tot 21 juli naar «Sint-Cecilia» Meldert, «Niets zonder aiteid» Engsbergen bij Tessenderlo en met de groteren naar Zuid-Tirol JjB.® r hh« van 28 juli tot 8 oogst. De Chiromeisjes trekken op kamp naar Cecll,a>' Baardegem, «Katholieke Gilde» Hekelgem, Zutendaal, van 1 tot 11 augustus. De KWB (rekt naar Lourdes. De dag te voren, op 20 juli, voor hen hoogmis te 10 u. MOOfSCl Meldert Muziekakademie In de afdeling Meldert van de stedelijke academie voor muziek, ballet en toneel haalden o.l.v. Hilde Spinette Ann Van Haute grote onderscheidingen, Marjan Van Impe onderscheiding en Iwein De Koninck voldoening in klas 1 In klas 2 grote onderscheiding voor Mirella Buyl en onderschei ding voor Annelies De Geyselaer. Biblioteek Momenteel is men doende aan de herlokalisering van de Meldertse biblioteekfiliaal. Ze verhuist inderdaad in het gewe zen gemeentehuis van de beneden- naar de bovenverdieping. Tussen het vroegere sekretariaat en de trouwzaal wordt een opening gekapt en in die beide plaatsen komt dan de filiaal. Pajottenfeest De 20e editie ervan heeft plaats in de aloude abdijhoeve tijdens het weekend ten voordele van de Scouts «De Pajotten». Op zaterdag 5 juli vanaf 18 u. barbecue en gezellig samenzijn. Te 20 u. optreden van de Kon. Harmonie St.-Cecilia. Op zondag 6 juli vanaf 11 u. barbecue, vanaf 15 u. amusement, volksdans en Akademie afdeling Hierbij de door de leerlingen van de afdeling Moorsel van stedelijke Akademie voor muziek, toneel en ballet resultaten. Lerares: mevrouw Anne-Marie De Smedt. Klas 1: met grote onderscheiding: Elke Moons, Veerle drickx, Joke Van Campenhout, Sophie Gooris. Met onderscheiding: Stefan Philips, Liesbeth Van Chris Van Campenhout. Op voldoende wijze: Anne-Marie Nellens, Frederik De Wim Van Hamme, Tim Vermoesen, Tim Baulens. Klas 2: Met grote onderscheiding: Wim Vreven, Inge Van Met onderscheiding: Dirk Nellens, Jan Nellens, Op voldoende wijze: Lieve Vinck, Ann Pieters, Davy Van Peter Van Keer. Klas 3 Met grote onderscheiding: Kathleen Van Den Eede, Vreven. Met onderscheiding: Maureen Moerenhout, Julie De Jaeghi Eva De Jaegher Op voldoende wijze: Els Van Den Eede, Katrien Van Moss velde. Wandelen Samenkomst om 10 uur cafetaria Burg. Blanckaertdreef Zijstraat Parklaan) Aalst. Zondag 6 juli. Wandelen in het Osbroek te Aalst. Leiding: Paul Van den Bremt, bioloog. Meebrengen: laarzen, kijker. Einde: 12 uur. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Spreekdagen In de dienstcentra Gedurende de maanden juli en augustus zijn er geen spreekda gen in de dienstcentra. Kwis Netwerk, De Ridderstraat 28. Aalst, vrijdag 4 juli om 20 uur. Berlare. Jan Theys bracht in de sporthal van Berlare de stemming erin met het Berlare. Bij het gouden jubileum van de Sint-Pie tersvrienden werd een brass-ense programma «de tijd van toen» (jj) Arioso» voorgesteld (jj) Petanque Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx (Boudewijnlaan) Aalst. Gedurende de maand juli iedere dinsdag, woensdag en donder dag open vanaf 14.30 uur. Iedere zondag vanaf 15 uur. Iedere 3e zaterdag vanaf 19.30 uur. Op zaterdag 5 juli om 18 uur gratis koude schotel. Tijdig inschrijven. Tel. 78.44.06. Organisatie: Club Jonger dan je denkt. Jeugdcursus E.H.B.O. Jeugdhuis Eureka, Keppestraat 52, Erembodegem. Woensdag 2 juli van 9 tot 17 uur. Jeugdkursus E.H.B.O. (tot 16 jaar) Programma huisapoteek en verzorgingsmiddelen (waaronder ver- banden) handelswijze bij mogelijke ongevallen Berlare. De Koninklijke Fanfare Sint-Pietersvrienden vierde zijn gouden jubileum met huidverwondingen: straat- of schaafwonde; steekwonden; onder meer een gedenkboek geschreven door sekretaris Gilbert Boque (jj) bijt- en brandwonden. breuk, verstuiking, ontwrichting. grotere verwondingen met o.a. grote bloedingen en reani matie Meebrengen: (vierkante) keukenhanddoek, picknick voor 's middags (drank is ter plaatse te verkrijgen tegen billijke prijzen) Deelname gratis. Op zaterdag 5 juli kunnen de jongeren zelf oefenen en uitproberen in het Stadspark te Aalst, van 13 tot 17.30 uur. Samenkomst: E.H.B.O.-hulppost (speelterrein) Programma: tillen en dragen slachtoffers; reanimatie; verschil lende ongevalssituaties. Deelname gratis. Inlichtingen: secretariaat, Rozendreef 165/30 Aalst, tel. 78.34.19 of J. De Bruyn, Verbindingsstraat 16 Erembodegem, tel. 77,46.60. Organisatie: Het Vlaamse Kruis gewest Aalst in samenwerking met het stadsbestuur van Aalst en jeugdhuis Eureka Erembo degem. Hamme. De chiromeisjes voerden volksdansen op tijdens het feest van de V Gekroonden (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 12