.A.V.D. KAN EINDELIJK REKENEN P UITGEBREIDE KERN I0NG LEDE VERSCHIJNT STERK DE AFTRAP VAN HET NIEUWE SEIZOEN ROBUR MOERZEKE DOET VERDER MET DE HUIDIGE KERN DE BROERS VAN HUFFEL HELPEN MILITAIRE PLOEG AAN ZILVER De Voorpost - 4.7.1986 - 17 imat, het trainingsschema, lanpak van trainer Mergaey hulptrainer Sneykens zijn pn om terecht fier op te De Voorpost SPOR Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel 05221.40.60 Jong Lede ziet de toekomst er alvast rooskleurig uit. Het bestuur heeft zich enorm moeite getroost om een sterke spelerskern bijeen te krijgen. Jong Lede heeft in nationale de beste transfers afgesloten. als die van Rik Van Cauter (SC Lokeren), Benny Asselberghs (KV Geert Bogaert (SC Lokeren) en Jan Van Troos (AA Gent) komt de ploeg in een favorietenrol aan de aftrap van het nieuwe seizoen. alleen het spelersmate- bouwd. Eerst worden er vier J. Lede (Beker)-Zwarte is een garantie voor een trainingen per week gegeven, Leeuw, 20 augustus- 19u30: St. seizoenaanhcf, ook de maar zodra het seizoen begint Denderleeuw-Lede, 24 augus- het trainingsschema, komt men nog driemaal tus-16 u.: RC Mechelen-Lede samen. (Beker), 27 augustus-19 u.: Sint-Niklaas-Lede, 31 augus- Het oefenprogramma tus: eerste kompetitiewed- De verwachtingen zijn 26 juli-19.30 u.: Zottegem-Le- strijd. hoog gespannen. Be- de, 30 juli-19u30: Latem-Lede, De reeksindeling van het ko- trainer zien deze nieu- 3 augustus-15 u.: Lede-Go mende seizoen: Union Sint- in de top-drie eindi- Ahead Eagles, 6 augustus- Gillis, Bergen, KV Oostende, koestert dus terecht 19u30: Leest-Lede, 10 augus- VK Ninove, Eendracht Zele, Het trainings- tus-16 u.: Lede-Sint-Niklaas, La Louvière, KSV Oudenaar- is zorgvuldig uitge- 17 augustus-16 u.: Vorselaar of de, FC Eeklo, Franc Borains, H.O. Merchtem, Jong Lede, SK Roeselare, US Binche, Diegem Sport, Olympic Char leroi, Stade Leuven. Transfers Aangeworven: Rik Van Cauter (def. SC Lokeren), Benny Asselberghs (def. KV Mechelen), Kris Van Den Eeckhoudt (lj. Erpe), Geert Bogaert (1 j. SC Lokeren), Luc De Pauw (2 j. FC Dender leeuw), Franky Van Gijse- ghem (eigen speler), Jan Van Troos (def. AA Gent), Marnix Verhelle (kontraktverlenging voor 1 jaar). Afgestaan: Alain De Rijck (Denderhoutem), Franky Van der Schueren (RC Gent), Mare Bettens (naar Beveren en daarna naar St. Wetteren), Glenn Geeraerts (Bornem), Rudy Van Tilburg (Geel), Frans Van Der Schueren (St.- Lievens-Houtem) Verder bestaat de kern uit Dirk Baten, Guido Carlier, Gerrit De Winne, Danny Eeckhoudt, Denis Loopmans, Ingmar Lorré, Geert Mertens, Marc Vijt en Filip Van Zande. De vooruitzichten zijn alvast goed en het aangeboden ban ket was in verhouding met de ambities van een grote ploeg. (G.D.T.) Voetbal. De nieuwe lichting van V.C. Jong Lede. Er zitten zware kleppers tussen! (da) al. De volledige kern van V.C. Jong Lede. Met deze spelers zal er duchtig rekening moeten gehouden worden (da) Robur Moerzeke heeft geen aktiviteiten ontplooid op de voetbalbeurs. De tweede provincialer wierf geen enkele voetballer aan. Alleen een trainerswissel werd doorge voerd. René Verniers neemt de rol over van Walter Coen die zich voortaan met de jeugdploegen zal bezighouden. Robur Moerzeke sloot met René Verniers een overeen komst voor drie jaar. De Sint-Niklazenaar was eerder al aan het bewind in Moerzeke. Hij kent dus het reilen en zeilen van de tweede provincialer. "We behouden onze kern werd niet verlengd Ik veron- waannee we opnieuw een d«"cl dal sP°ed,8 a?n' hoofdrol willen spelen", stelt merking zal komen voor het voorzitter Jef De Maere. el[tal 20 'f.,s dat "Vorig seizoen hebben we onze enige versterking geruime tijd de leiding aange- °P "lak de akk°m°' ïoerd en het zag er naar uit dat dada wel een en ander we een promovering zouden gewijzigd We beschikken over afdwingen. De laatste wed- meuwe kleedkamers De af- strijden vielen tegen. We ver- werking is momenteel nog aan loren punten en verspeelden de gang, maar zo te zien zullen de titel. Je mag niet vergeten gobruik kunnen genomen dat onze kem jong is. Een worden tegen het begin van de jaartje ouder hebben zij allicht kompetitie. Voeg daarbij nog meer ervaring Het kan naar da< we vong jaar de beschik- mijn oordeel niets anders dan kln8 kregen over een tweede verbeteren. Bovendien be- terrein- vroeger diende alles schikken we over Eddy Huylc- °P één en hetzelfde veld te broeck. Hij is zeventien en gebeuren - dan mag je toch werd drie jaar geleden als stellen dat er ui een paar jaar jeugdspeler aan SK Beveren M heel wat is verbeterd bij afgestaan. Zijn verblijf aldaar R°hur Moerzeke. Het is nu alleen maar uit te nastreven. Verhaaltjes als zou- kijken naar de sportieve resul- den we niet willen promove- taten. Net als vorig jaar willen ren, zijn gewoon uit de lucht we er ook nu het beste van gegrepen." maken en als het kan de titel (e.g.) VOLLEYBAL De Belgische militaire volley- balploeg heeft een schitterend resultaat behaald op de militai re wereldkampioenschappen in Colorado Springs (USA). De Belgen behaalden inder daad, onverwacht weliswaar, zilver! China werd wereldkam pioen, maar België hield Italië, Nederland en Frankrijk achter zich. Van de elf deelnemende lan den rangschikte onze militaire nationale ploeg zichaweede. In het Belgisch team waren ver schillende internationalen van de officiële federatie aanwezig. De samenstelling van de ploeg: de gebroeders Van Huffel, woonachtig in Kemzeke en verleden seizoen aktief bij Kruikenburg Temat en voor het volgend seizoen een onder komen gevonden bij Rembert Torhout, Van Acker, Theve- nin, Cautaerts en Rousseaux als internationalen. Verder deed coach De Fauw (ex-coach Sferos Deinze) nog een beroep op Demoor, Acar, Van He- melrijck, Van der Stichel, Wuyts en Fache. Het behaalde resultaat tijdens deze wereldkampioenschap pen is het beste resultaat van de Belgische ploeg sedert ja ren. De gebroeders Van Huf fel hebben een aardig steentje bijgedragen voor deze schitte rende tweede plaats van veel gerenommeerde landen. fciner Etienne Borré kan voor het volgend seizoen nu eens over een goede kern van 21 lm beschikken om de al jaren smachtende supporters en bestuursleden van KAVD J doening te geven en uit eerste provinciale weg te geraken. Om dat doel te bereiken iei rden vrijwel geen spelers van de hand gedaan en toch werden er vijf nieuwe hl geworven, spelers die zowel vooraan, in de halflljn als achteraan kunnen opgesteld teirden. Er is zelfs een doelwachter by. In elk echelon zal er dus versterking komen, met »i nadruk op de voorlyn. een broeierige zaterdagna- Hoogtepunt is natuurlijk de in te zetten. Voor de nieuwen 1C> dag, rond de verfrissende voorstelling van de nieuwe een stimulans om te tonen wat ;eriut van de heer Jean Van spelers door voorzitter Jef ze waard zijn. de nme, ergens verloren tus- Nijs. Deze nieuwelingen zijn Benny de Schelde en het Dender- De bedoelingen van KAVD Lobijn (Winnikj, een midden- idse Keur, kregen de spe- zijn klaar en duidelijk. Men velder, Jan Polijn van AA mekaar te zien. Het is de heeft dezelfde kern en dezelf- Gent, een voorspeler maar Hoeling van het KAVD-be- de trainer behouden om deze geen typische spits, Mare Prin- »ir om door deze jaarlijkse ploeg, die nu toch al enkele gels van SK Sint-Niklaas, een Knkomst, waarop ook de jaren zeer goed meedraait en verdediger, Frank Schepens wordt uitgenodigd, de op een zucht het kampioen- van Overmere, een spits en >rs vooral de nieuwe schap enkele keren miste, de keeper Kurt Van Meirvenne met mekaar vertrouwd kans te geven uiteindelijk te van SK Beveren. maken en een positieve tonen wat ze kan. Omdat te scheppen. Het gaat er kwetsuur, ziekte of legerdienst Herinneren we ook nog even ook steeds gezellig aan toe fataal werd voor de kohesie aan de bestaande kern: Guy et is eens iets anders om de omdat de kern te klein was, De Baere, H. De Schrijver, zo sakkerende bestuurs- heeft men vijf spelers aange- Stefaan De Wolf, Mario Frans- nu achter de tapkast te trokken. Voor de oudere spe- sens, Danny Maris, Dirk Mi- of blazend en puffend aan Iers een reden om hard aan het chelet, Luc Michiels, Alain trainen te gaan en zich volledig Moens, Franky Rawoens, Guy Rodrigo, Luc Segers, Benny Vercauteren, Guy Vermeir, Alain Verstraeten, Danny Verstrepen en Patrick Poppe. In deze zestien zitten er enkele jeugdige spelers bij die vorig jaar reeds staaltjes van hun kunnen hebben gegeven tij dens wedstrijden met fanion- Training en Beker Op vrijdag 18 en zondag 20 juli worden de trainingen aange vat. Nadien is er vrijwel steeds een bosloop voorzien in Bug- genhout, er zijn trainings- en oefenmatchen en natuurlijk wedstrijden voor de Beker van België en die beginnen reeds vrij vroeg: op zondag 27 juli speelt KAVD om 16.00 u. te gen Wijnegem. Indien de Be kerkampanje niet suksesrijk verloopt dan wordt overge schakeld op oefenmatchen. Het programma ziet er zwaar beladen uit maar dat is ook nodig want de eerste kompeti- Het bestuur, de nieuwe spelers en de trainer van KAV Dendermonde (foto piet hermans) tiematch wordt gespeeld op zondag 31 augustus. Bestuur Voorzitter Jef Nijs, Jan Van Damme, Fernand Van den Bergh, Louis Tas, Ronny Del- cart, Johan Macharis, Roger Buyle, Eddy De Mulder, Al- fons De Backer en Freddy Os- selaer. De trainers zijn Etien ne Borré, Mare De Mey, An- dré Heyman en André Rozen- boom. Voetbal. KAV Dendermonde weet de talrijke persmensen en de nieuwe spelers op een waardige manier te ontvangen (foto piet hermans) Vermelden we nog dat de ploeg met de unieke kleuren steeds beroep kan doen op de hulp van de Klub 57 en op de steun van verschillende sup- portersklubs. Als het seizoen even fraai ein digt als het zaterdag werd inge zet, dan kan Dendermonde de vlaggen alvast bovenhalen. Voetbal. De aanwinsten van KAVD: Benny Lobijn, Jan Polijn, Mare Pringels, Frank Schepens en K. Van Meirvenne (foto piet hermans)

De Voorpost | 1986 | | pagina 17