I 4\ NDERSCHEIDING VOOR EERT DELARUELLE LAATBLOEIER PATRICK HEIREWEGH STERKER DAN OOIT RENNER PAUL VAN VLIERBERGHE ZEER ERNSTIG GEWOND DE EERSTELING VAN BERT PERSOON GUNTHER DE BAUW NAAR STERFINALE EN KLASSIEKER GEERT DELARUELLE TROTSEERT DE TROPISCHE WARMTE iGERRY VAN LIEROP ■VERRAST IN DE SPURT WIELERKAMPIOENSCHAP VOOR GEHOORGESTOORDEN INZELE DUBBELSLAG VAN PHILIP DE BACKER GERT MAES IN TOPKONDITIE sPDRT GEERT BUYLE DEBUTEERT NU ALS JUNIOR De Voorpost - 4.7.1986 - 19 WIELRENNEN sedert anderhalve maand is beert Delaruelle junior. Het "jv (scheid als nieuweling vierde wj ij met twee overwinningen. Vl na een eerste wedstrijd bij t juniors werd het duidelijk at men met de knaap uit (ieuwkerken-Waas zou moe- en rekening houden. In Des- elbergen werd hij tweede. Hij verscheen met twee maats in je laatste rechte lijn en was *n kanshebber. Eén van de wee renners kwam ten val. Jeert moest remmen wou hij |e gevallen renner ontwijken. Hierdoor kon hij niet meer tedijveren voor de zege. Vorig weekeinde maakte hij i Sint-Gillis-Dendermonde (oor het eerst zijn verschijning op het podium. De Waaslan- jer toonde er zich een strijd- ustige renner die initiatieven oam en, ondanks de tropische warmte, zich nooit ging ver schuilen in andermans wiel. "Ik ben flink bestand tegen snikheet weer", zegt de vrien- lelijke jongeman. "Vandaar dat ik niet de min ste moeite had om ieder initia tief te beantwoorden. Ik voel de mij in staat om met ieder een te wedijveren. Vandaar dat ik waakzaam was en op de 25® voorgrond bleef om het risiko op een verrassingsaanval zo klein mogelijk te houden. Toen ik lid werd van de zeven koppige leidersgroep, spookte het dadelijk door mijn hoofd om bij de eerste de beste gele genheid uit de startblokken te schieten. Voor het ingaan van de fina le plaatste ik een demarrage. Johnny Vercruysse is gevolgd. Wij bouwden een voorsprong uit en werden nimmer be dreigd. Naarmate de streep na derde kwam ik tot de vaststel ling dat mijn gezel zijn beste pijlen had verschoten. Ik re kende dan ook op een lonende spurt." Als bescheiden jongen stelt Geert Delaruelle dit seizoen nog geen al te hoge verwach tingen. "Ik tracht zoveel mogelijk mijn best te doen en hoop nog een overwinning te behalen. Ik opteer hoofdzakelijk voor ere plaatsen. Vooral nu het vakan tie is opteer ik voor de zware koersen. Volgende maandag bijvoorbeeld wijk ik uit naar Gent-Menen. Ik zal mij erg gelukkig achten, moest ik daar een dichte plaats afdwingen. Voor de rest zien we wel wat het worden zal. In elk geval laat ik niets aan het toeval over en leef naar iedere wedstrijd toe." (e.g.) Tijdens een trainingstocht is wielrenner Paul Van Vlier- berghe (26), wonende Irisstraat 2 in Beveren in botsing gekomen met een vrachtwagen. Het ongeval gebeurde op de weg van Zwijndrecht naar Beveren. Paul Van Vlierberghe werd hierbij zeer ernstig gewond en naar het Middelheimziekenhuis in Antwerpen overge bracht. Daar werd een schedelbreuk, een bekken- en beenbreuk vastgesteld. Voor de Waaslander, die in het peloton door eenieder wordt geprezen, betekent dat voorlopig het einde van zijn wielerloopbaan. Algemeen wordt verwacht dat hij een aantal maanden in het ziekenbed zal moeten blijven. Paul Van Vlierberghe kombineerde de wielrennerij met een betrekking. Hij is lid van de wielerklub Hoop op Zegen uit Beveren-Waas. (e.g.) Wielrennen. Geert Delaruelle (arch.) Gunther De Bauw viel de voorbije dagen van het ene uiterste in het andere. In Sint- Denijs-Westrem was alleen Ives Oppeel in staat om het tempo van de Waaslander te volgen. In de Oostvlaamse Ster werd Gunther gewoon uit de wielen gereden. "De ene dag is de andere niet", zegt de junior uit Beve ren. "In Sint-Denijs verging het mij uitstekend. Ik heb er een aantal kilometers alleen voorop gereden, nadat ik eerst lid van een Ieidessgroepje was geworden. Op vijfden kilome ter van de streep perste ik er een demarrage uit. Alleen Ives Oppeel sloot aan. Onder ons beiden heerste een flinke ver standhouding. Onbedreigd ste venden we op de finish af. Ik won vrij gemakkelijk de spurt. In de Ster viel het tegen. Op een bepaald ogenblik kreeg ik een klop van de hamer. Niqts scheen er aanvankelijk op te wijzen dat het zo'n vaart zou lopen. In het begin voelde ik mij zo fris als een hoentje. Plots had ik geen kracht meer en werd door het peloton voor- bijgereden. Ik heb de wed strijd verlaten." Gunther De Bauw maakt zich intussen op om de volgen de dagen van zich te laten Voor het eerst in zijn prille loopbaan is Bert Persoon eige naar geworden van de bloe men. Vijftienjarige Bert is pas seder^ begin dit seizoen als renner aan de slag. Daarmee volgt hij het voorbeeld van broer Geert die als junior be hoorlijk presteert. Bert heeft allure om "coureur" te wor den, menen insiders. Feit is dat de nieuweling uit Stekene na een derde wedstrijd een zesde plaats veroverde. "In de Ronde van het Mee tjesland viel het tegen. Ik kreeg een lekke band en viel. Na enkele weken groeide de konditie. Twee keer na me kaar werd ik tweede. In Beve ren ging Danny Daelman mij voor en in Kaprijke moest ik in de spurt plooien voor Werner Wuyts." Vorige zondag in Laarne werd het de eerste over- winnng. "Jean-Pierre Ivens nam kort na het vertrek initia tieven. Hij werd later gegre pen. Op ruim tien kilometer voor de streep raakte ik voor op met Gunther Opdorp en Jurgen Godefroot. Op het ogenblik dat de finale wenkte heb ik mij alleen uit de voeten gemaakt. Prompt realiseerde ik een voorsprong, die groeide naarmate de streep in zicht kwam." Bert Persoon is ook een flink student. Het derde huma niorajaar doorliep hij met on derscheiding. Volgend weekeinde ver schijnt hij in Beveren aan de start waar hij allicht op de provinciale kampioen Danny Daelman zal botsen. (e.g.) JUNIORES IN SINT-GILLIS- DENDERMONDE De Wielrennen. Gunther Bauw (arch.) spreken. Zaterdag neemt hij deel aan de Sterfinale en maandag wijkt hij uit naar Gent-Menen. Een klassieker waarin je hard moet werken, wil je uitzicht krijgen op een ereplaats. (e.g.) Voor het eerst in meer dan tien jaar werd in Sint-Gillis- Dendermonde een wielerwed strijd in BWB-verband georga niseerd. Met 51 renners aan de start mochten de organisatoren tevreden zijn met hun initia tief. Geert Delaruelle heeft de wedstrijd gewonnen. Hij toon de zich bedrijvig, vatte gere geld post in de voorste gelede ren en trok voor de finale in de aanval. Johnny Vercruysse volgde zijn spoor. De renner uit Nieuwkerken-Waas duwde echter zo stevig de trappers rond dat de opponent alle moeite van de wereld had om het tempo te volgen. In de spurt was hij bekaf en kon in geen enkel opzicht optornen tegen de frisse Waaslander die blijkbaar het best bestand leek tegen de tropische warmte. In het begin van de wed strijd bleef het bij schermutse lingen en enkele uitvallen die nooit ver droegen. Pas voorbij halfweg sloegen Jurgen De Rijcke en Frankie Verstappen de handen in mekaar. Zij reali seerden een voorsprong, maar I Norn ■lJerop de blo< Tot vorig seizoen vertolkte Patrick Heirewegh in het voelde mij zo fris als een achtergrond werd gereageerd, peloton een tweederangsrol. Hooguit was hij goed voor hoentje. Bestendig hield ik mij hoewel er door ploegmaats w-. a fjop in de voorste gelederen en flink afstoppingswerk werd ge- een ere^aats. Een k^^ zeMen of spProng mee in d* dans wan_ ,everd Bij hef ingaan van de nooit. De Hammenaar heeft zich niet laten ontmoedigen. neer jemand ten aanval trok. laatste ronde riepen supporters Tijdens de wintermaanden organiseerde hij een flinke n0g twintig kilometer mij toe dat de voorsprong tot voorbereiding en legde de basis voor een betere kompeti- voor de boeg spookte het door 20 sekonden was geslonken. Ik tie. Het duurde nochtans enige tijd alvorens Patrick echt mijn hoofd om zelf maar eens realiseerde mij dat de zege in op de proppen kwam. te demarreren. Ik deed dat net gevaar kwam en ben wat har der op de trappers gaan du- "Ik meen dat het koude voorjaar daarin een ongunstige rol heeft gespeeld", zegt de junior uit Hamme. Regen en koude schuw ik Normaal had Gerry Van het vizier, maar de aansluiting ierop in Brakel eigenaar van kon niet worden gerealiseerd. a's de pest. Eens de zon het de bloemen moeten worden. Dat had te maken met een weer begon te regisseren en Samen met de Brit Nigel Perry gebrek aan onderlinge samen- het warmer werd, kon ik mij Martin Aerts was hij voor- werking." manifesteren. In vrijwel iedere In de laatste honderd me- Gerry Van Lierop moet in wedstrijd dwong ik een ere- werd de junior uit het het Waasland en ook erbuiten plaats af. In eigen Hamme bot- asland verrast. Bovendien voor niemand van zijn leef- ste ik °P mÜn neef, die in de even de versnelling bij tijdsgenoten onderdoen. Hij spurt sterker kan uithalen. Ik overschakelen. Gerry na- volgt de goede raad door voor- kwam toen tot de vaststelling nog dicht en wipte over al aan zware wedstrijden deel dat ik in staat was om met de Brit, net voorbij de streep, te nemen, vaak uit te wijken besten te wedijveren. Een de aankomst- naar het heuvelend landschap' overwinning zou niet lang volgens de BWB- van de Vlaamse Ardennen en meer uitblijven. Zo stelde ik een paar centi- Wallonië en zich niet te laten m'jn supporters gerust, meters tekort zijn geschoten. verleiden door te koersen En waarlijk. Een paar dagen "Ik til niet zo zwaar aan het rondom de kerktoren waar nadien was het zover. Ik voel- zegt Gerry. "Belang- goedkope overwinningen voor de mij de gelukkigste mens van Wielrennen. Patrick Heirewegh (arch.) yn rijk is dat ik de laatste weken het grijpen liggen. Een optie de wereld. Voor het eerst in je flink kan uithalen en er nie- die hij nu al neemt om even- loopbaan zegevieren is een dag in staat is, om mij uit de tueel later een loopbaan als om nooit te vergeten, wielen te rijden. Vorige zon- renner op te bouwen. ,^et ,IPocht bij die ene zege dag in de "Junior van het Jaar" Volgend weekeinde is hij in niet blijven. Zo reageerde ik miste ik de trein. Een groep Herzele aan de slag. Een par- na aankomst. Vorige week in Lochnsti had ik uitzicht op een podiumplaats. Alleen pech heeft er mij van weerhouden. wen. Ik bleef voorop en won. Patrick Heirewegh wil het bij twee overwinningen niet laten. Komend weekeinde wil hij in de finalerit andermaal een vuist maken. Twee dagen later wijkt hij uit naar Gent- Menen. Een klassieker waarin hij wil bewijzen dat hij niet langer meer een figurant is." (e.g.) renners was voorop. Met acht hebben we een achtervolging ingezet, kregen de leiders in s dat niet v de poes is. (e.g.) Op zaterdag 5 juli organiseren verscheidene verenigin gen het Belgisch Kampioenschap voor Gehoorgestoor den in Zele. Het wordt de Grote Prijs Samkoburo, de Ereprijs Garage Ford en de Eerste Prijs Brouwerij De Bus. De organisatie berust bij de B.S.V.G., cel aud. afd. wielrennen en medewerking wordt verleend door KAJ- KWB sportkomitee, het Komitee van de Kouterfeesten en het Zeelse gemeentebestuur. Men vertrekt op 14u30 aan De Zeven en de aankomst heeft plaats aan het café Vox op de Kouter om 17.00 uur. Inschrijving, kleedkamers en prijsuitreiking in sporthal De Zeven. De omloop: Kouter, Markt, Centrum, Elststraat, Driesstraat, Wezepoel, Bos, Heikant, Gentsesteenweg en Kouter. Er worden 12 ronden gereden en de totale afstand is 100 kilometer. werden kort daarna weer bij de lurven gevat. Daarna on dernamen Frankie Verstappen en Dirk Van Mossevelde een aktie. Ook dit werd geen defi nitieve ontsnapping. Uiteinde lijk viel de definitieve plooi toen zeven renners het kom- mando gingen vormen. Dat waren Johnny Verstappen, zijn broer Danny, Ivo Ivens, Lieven De Backer, Dirk De Schrijver en Geert Delaruelle. Uit deze zevenkoppige leiders- groep is Geert Delaruelle dan weggesprongen in het gezel schap van Johnny Vercruysse. Intussen was Patrick De Thaeye vanuit de achtergrond opgerukt, reed de vijf achter volgers voorbij maar slaagde er niet in om de lijn tot bij de leiders door te trekken. Die bleven buiten schot. Geert De laruelle won het pleit tegen zijn opponent. De Thaeye maakte als derde alleen zijn opwachting en de spurt voor de vierde plaats werd door Frankie Verstappen ge wonnen. (e.g.) Wielrennen. Philip De Backer (arch.) Gert Maes heeft in Machelen van zich doen spreken. Met een voorsprong van ruim drie minuten bereikte hij er de finish. Het werd meteen de eerste overwinning voor de junior uit Temse. Op de vraag waarom het nu plotseling zoveel beter gaat, volgt dadelijk een antwoord. "De laatste weken beschik ik over veel vrije tijd waardoor ik in de gelegenheid ben om te trainen en mij voor te bereiden. Tot voor een maand was dat niet het geval. Van in de vroege ochtend, soms tot de late avond, diende ik zware arbeid te verrichten. Ik werk bij mijn vader en als zelfstandige moet er hard gewerkt worden. Nu ik vrije tijd kreeg, kan ik tot het uiterste gaan. De laatste weken eindig ik geregeld binnen de vijf. In Machelen was ik met drie renners voorop. Het waren ploegmaats. Wat niet wou zeggen dat de onderlinge verstandhouding goed was. Integendeel. Ik hield hen in de gaten. Op een ogenblik dat ze onderling aan het ruzieën waren, heb ik de plaat gepoetst. Ik werd niet meer bedreigd. De voorsprong die ik verwierf, groeide ge stadig." Gert Maes is, nu hij zich in topkonditie voelt, meer dan ooit gemotiveerd. Zaterdag kiest hij Stekene uit als startplaats en maandag opteert hij voor het zware werk in Gent-Menen. Verder in de week staat de Grote Prijs Varewijck geprogrammeerd. Dat is een wedstrijd waarin zowel juniores als liefhebbers meerijden. (e.g.) SPORTIEVE KLEDIJ VOOR VAKANTIE EN VRIJE TIJD Kliln Anhnirpinttml 30 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 Geert Buyle uit Lokeren heeft met een zege afscheid genomen van de nieuwelingen. De overwinning kwam tot stand in Evergem-Ertvelde. "Na pakweg tien kilometer ben ik voorop geraakt met Nico Demeulemeester, Patrick Schuerman en Philippe De Clercq. Even werden we bedreigd door een reaktie uit het peloton. Dank zij een flinke samenwerking hebben we een aanval kunnen afslaan. Met vier maakten we ons op om een spurtduel aan te gaan. Ik won vrij gemakkelijk." Geert Buyle heeft in dit seizoen als nieuweling twee overwinningen behaald. Hij legde ook beslag op een tweede plaats en eindigde zes keer binnen de vijf. Nu zaterdag is hij jarig en wordt lid van de juniores met wie hij 's anderendaags in het naburige Eksaarde een eerste wedstrijd betwist. "Al een paar weken ben ik aan de voorbereiding toe", zegt de renner uit Lokeren. "Ik veronderstel reeds voldoende kilometers in de benen te hebben om niet zomaar uit de wielen te worden gereden." Aan supporters ontbreekt het hem niet. In café Smisken is een klub gevestigd die momenteel 200 leden telt. Weerom het bewijs dat het Waasland, het mekka is van de wielersport. (e.g.) Philip De Backer heeft twee opeenvolgende overwinningen behaald. Die kwamen tot stand tegen zijn eigen ver wachtingen in. "Ik had last van een ver koudheid", zegt de joviale ju nior uit Buggenhout. "Niet temin ging het beter dan ver wacht. In Opwijk voelde ik mij sterk genoeg om akties te on dernemen. Op zowat twintig kilometer voor de finish ben ik alleen in de aanval gegaan. Ik bleef voorop en behield een voorsprong van 20 sekonden. In Lochristi trok ik in de aan val in het gezelschap van Ma rio De Block en de Nederlan der Van den Abbeele. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste ik een demarrage. On middellijk had ik een riante voorsprong verworven. Aan de aankomst werden 35 sekon den afgeteld alvorens de twee de renner zijn opwachting maakte. In de jongste Sterrit ging het aanvankelijk niet zo best. Ik evolueerde in de laatste gele deren. Pas voorbij halfweg be gon ik mij in mijn sas te voe len. Ik heb toen een hele kloof overbrugd, maar geraakte niet meer tot bij de leiders. Ik werd achtste." Philip De Backer behaalde de jongste weken behoorlijk wat ereplaatsen. Dat hij niet vaker wint, komt doordat hij tekort komt in de sprint. Niet temin beoogt de Buggenhoute- naar nog een paar overwinnin gen dit seizoen. Zaterdag ver schijnt hij in Melle aan de start. (e.g.) Kaatsverbond «Vrij en Blij Lebbeke» Voorbij halfweg knakte een alvorens de zoveelste beklim- spaak middendoor. Het wiel ming van de Berendries Op Moderna-Lindeken (6.7) sloeg tegen de velg en ik moest stapel stond. Tot mijn grote Waresvrienden-Welkom (6.7) noodgedwongen van de fiets, verbazing sloeg ik snel een die- Bolvrienden-Rapide (6'.7) Op dat ogenblik was er nog pe kloof. Van toen af liet ik Küeksken-Moleken (6.7) niets verloren. Op tien kilome- niets meer aan het toeval over. Uitslagen van 29.6 ter van de streep werd een Toen ik vernam dat de voor- Welkom-Lindeken 12-15 lekke band mij fataal. Zes ren- spr0ng 1 min. 20 sek. bedroeg, Rapide-Moleken 15-11 ners schoten in aktie. Aanpik- heb ik de teugels gevierd. Ik Waresvrienden-Klieksken ken was niet meer mogelijk. In spaarde mijn krachten. In de 15- 6 een spurt voor de zevende plaats werd ik tweede." Ster en klassieker In de voorlaatste rit van de Ster der Juniores behaalde Pa trick Heirewegh een tweede seizoenzege. "Ik veronderstel dat vele renners waren afgeschrikt door het zware werk en vooral door de tropische warmte. Het is geen lachertje wanneer je in zo'n weer enkele keren de Be rendries over moet. In het be gin durfde niemand blijkbaar tot het uiterste gaan. De schrik om vroegtijdig ten onder te gaan zat er overduidelijk in. Ik Nieuws over de lentespelen De cijfergegevens van woens- zal men weten welke kinderen dag 23 april 1986 worden op dit een lentekaart zullen ont- moment gecentraliseerd en op- vangen, geslagen in de computer van Deze kaarten zullen begin sep- Bet B.O.I.C. Nadat de gege- teraber verspreid worden, vens verwerkt zijn geworden, PAARDENSPORT Paardensport. Op Rijbaan Piet werd vorige zondag dressuur gereden. We zien amazone Marleen De Kunst tijdens haar oefening (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 19