EERSTE OVERWINNINGEN VOOR JOHNNY EN WILLY VAN DER EEGKEN VOOR EIGEN VOLK KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE WAOD-LIEFHEBBERS IN SINT-NIKLAAS - vm ZESDE AVONDKRITERIUM VAN DE MARKT IN SINT-NIKLAAS WAOD-LIEHEBBERS AAN ST.-NIKLAAS - STATION 20 - 4.7.1986 - De Voorpost WIELRENNEN B.W.C.L.-WIELRENNEN Vrijdagavond in Sint-Lievens- Houtem De C- en D-renners vertrok ken als eersten en tot halfweg koers bleef alles bijeen. Dan gebeurde de goede ontsnap ping in schuifjes. Eerst gingen Johnny De Paepe, Van Kelf en De Maesschalck, vervolgens pikten De Smet, Roels en Col man en als enige D-renner Willy Van der Eecken hun wa gentje aan. Meteen was dit de goede trein. Achteraan pro beerde D-renner Van Renter- ghem het nog alleen en nadien ook Van den Hoecke en De Rijbel, maar dat was vergeefse moeite. In de spurt klopte J. De Smet de nochtans snellere Roels, die echter te lang pro beerde om langs rechts te pas seren. De Smet deed profes sioneel de deur dicht en Willy Van der Eecken werd prachtig eerste D-renner. Bij de A- en B-renners werd het een harde wedstrijd. On danks ontelbare ontsnappin gen, kwam alles terug samen en uiteindelijk werd het een massaspurt. Lange tijd bleven een vijftal renners zij aan zij strijden en het was in de aller laatste meters dat Claude Heu- ninck het nipt haalde, voor Verlee, Rottiers en de eerste B-renner Van Laethem. Zaterdag in Wieze In Wieze kregen we de C- en D-renners aan de start, terwijl de ,A- en B-renners in Sint- Lievens-Houtem slag le verden. Om 14.00 uur startten de D- renners. Na talrijke schermut selingen geraakte Willy Van der Eecken alleen weg en toen hij met nog twee ronden voor' de boeg één minuut en 20 sekonden voorsprong bijeen had gefietst, dacht iedereen dat de winnaar gekend was. Uit het peloton ontsnapten echter Jozef Boone en Gaston Van den Hoecke en die fiet sten onder hun beiden zo snel dat Van der Eecken in de laat ste ronde werd bijgehaald, zo dat ze met drie naar de eind meet gingen. De sprint werd ingezet door Boone, maar hij werd door Van den Hoecke vlot geremonteerd, terwijl Van der Eecken niet meer aan drong en derde werd. Roger Van Wesemael ont snapte ook nog uit het peloton en werd prachtig vierde, ter wijl R. Duym de spurt won van de groep, voor Van Vaeren- bergh, Van Renterghem en een sterk fietsende Jozef Ge- vaert. In de finale reden Willy Daem, Van der Cruyssen en Van der Vurst nog plat. Te 16.00 uur gingen de C- renners van start. Amper was het sein gegeven of Gustaaf Sonck vloog als een pijl uit een boog door de eerste bocht en meteen was de eerste steen gelegd van de goede ontsnap ping. Achter Sonck ontsnapten ook de plaatselijke renners Ben Moens en Jean Goossens en zij konden aanpikken. Met een kregen we drie leiders met een halve minuut voorsprong. Willy Roels, een grote kans hebber, verdween uit het pelo ton wegens wielbreuk. Voor aan verstonden de drie mekaar wonderwel en ondanks het fel verweer van De Wattenis, Van Geyte, Mertens e.a. steeg de voorsprong tot 50 sekonden. Toen sloeg het noodlot toe en Ben Moens reed lek. Hij zou nog een tijdje tussen de twee renners en het peloton hangen, maar werd dan door de bende opgeslorpt. Vooraan kreeg Sonck het nu ook lastig en het gebrek aan training Uet zich voelen. Op twee ronden van het einde en met een minuut voorsprong moest hij de sterke Goossens laten gaan. Terwijl Sonck door het peloton werd ingehaald en ter plaatse gela ten, gaf ook de plaatselijke renner A. Arijs de pijp aan maarten. Vooraan hield Goossens mooi stand en won met een ruime voorsprong voor Johnny De Smet, P. De Maesschalck en Ben Moens, die op hun beurt de groep nog in de steek hadden gelaten. De spurt voor de vijfde plaats was een kolfje naar de hand van A. Mertens, voor Van Zuylen en Van Geyte. Zaterdag in Sint-Lievens- Houtem Na een spervuur van ontsnap pingen kregen we bij de A- en B-renners in de derde van de veertien af te leggen ronden een kopgroep van vijf renners: Maurice De Leener, André Van der Eecken, Jos Van Isterdael, Herman De Gendt en De Landtsheer. Deze jon gens konden het best met me kaar vinden en ze dreven ge stadig hun voorsprong op, spij tig genoeg viel De Leener weg wegens pech. Achteraan bleef alles samen tot de tiende ron de. Toen viel het peloton uit een door de talrijke ontsnap pingspogingen, de lange af stand en de hitte. Kort voor het einde kon André Van der Eecken zijn gezellen verschal ken en kwam mooi alleen toe, voor Herman De Gendt en Jozef Van Isterdael, terwijl De Landsheer zo'n klop van de hamer kreeg dat hij nog door verscheidene groepjes werd voorbij gereden. Ongeveer 30 sekonden na de drie vluchters bood zich een groepje aan met Johnny Dierickx, Van Lierop, Van Laer en Van Haut als B- renners en Van der Meirssche, Danny Van Hautte en Luc Van der Eecken uit de A- reeks. Luc Van der Eecken haalde het vlot, voor E. Van der Meirssche en D. Van Hautte en daardoor wonnen beide broers op dezelfde dag. Zondag in Wieze Het werd een zware dobber in Wieze. Niet alleen door de drukkende warmte en de af stand, maar ook omdat het de derde dag koers was in deze broeierige temperatuur. Toch kregen we van in het begin een gevaarlijke ontsnapping met Van Lierop, Van Assche, Van der Eecken en Jozeg Van Isterdael. Toen de leiders reeds 30 sekonden voorsprong hadden, sprong Van Laethem uit de grote groep weg en dichtte in één ruk de kloof. Daardoor kregen we vijf lei ders, die echter door een lekke band van Van Lierop een ster ke pion verloren. Achteraan ontbonden Berckenbosch, De Cabooter, Heuninck, Van Londerzele, De Laere en an deren hun duivels en we kre gen een gedeeltelijke hergroe pering van vijftien renners. De rest was gezien. Vooraan vie len Heuninck en Dierickx nog weg wegens bandbreuk en de rest ging de laatste ronde in. Het werd een spannende spurt met miniem verschil gewonnen door een dolgelukkige Crabbé, voor Van Isterdael, Bercken bosch en ploegmaat De Ca booter. Meteen de langver wachte zege voor kampioen Crabbé. Had C-renner Ben Moens de dag voordien nog met pech af te rekenen, toch was hij op nieuw zeer strijdvaardig en van in het begin was hij samen met zijn dorpsgenoot Arijs de on ruststoker. Ze gooiden er al direkt de beuk in en het tempo lag dan ook zeer hoog. Toch zouden ze tot op drie ronden van het einde moeten wachten vooraleer de goede ontsnap ping tot stand kwam. Eerst gingen Moens, Van Geystelën, De Wever en Goossens er van door en toen die reeds een flinke voorsprong hadden, fiet ste Roels in een puike achter volging naar de ontsnapten toe. Deze vijf leiders gingen de laatste ronde in. Daarachter kwamen Van der Cruyssen (D), Van Zuylen en De Watte nis en in die laatste ronde sprong ook Schouckens nog weg, gevolgd door Guy Van Kelf en een herboren Robert Callebaut, die nog juist uit de greep van de groep zou blijven en een prachtige derde plaats in de wacht zou slepen. Onder tussen kregen we vooraan een sprint om van te snoepen, ge wonnen door Ben Moens voor Roels en Van Geystelen, ter wijl Van der Cruyssen, als eni ge D-renner in het tweede groepje, verdiend won in de D-reeks en zijn tweede zege behaalde. Schouckens werd tweede en Cobbaut derde. De spurt van het peloton was een kolfje naar de hand van Van den Hoecke, voor Van der Vurst. Uitslagen: Vrijdag Sint-Lievens-Houtem Kat. A: 1. Claude Heuninck, 2. Verlee, 3- Rottiers, 4. De Waghter, 5. Van der Meirs sche, 6. Matthijs, 7. Cornelis, 8. Goessens, 9. het peloton. Kat. B: 1. August Van Lae them, 2. Van den Bossche, 3. Van Gijseghem, 4. Van Laer, 5. Kindermans, 6. het peloton. Kat. C: 1. Johnny De Smet, 2. Roels, 3. Colman, 4. De Pae pe, 5. De Maesschalck, 6. Van Kelf, 7. Neyts, 8. Fabry, 9. Van Zuylen, 10. Bulens. Kat. D: 1. Van der Eecken Willy, 2. Van Renterghem, 3. De Rijbel, 4. Van den Hoec ke, 5. Van der Vurst, 6. Van der Cruyssen, 7. De Cocker, 8. het peloton. Zaterdag in Wieze Kat. C: 1. Jean Goossens, 2. Johnny De Smet, 3. De Maes schalck, 4. Moens, 5. Mertens, 6. Van Zuylen, 7. Van Geyt, 8. Sterck, 9. Janssens, 10. Rin- gelet. Kat. D: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Boone, 3. Van der Eecken, 4. Van Wesemael, 5. Duym, 6. Van Vaerenbergh, 7. Van Renterghem, 8. Ge- vaert, 9. Wouters, 10. Van Handenhoven. Zaterdag in Sint-Lievens- Houtem Kat. B: 1. André Van der Eecken, 2. De Gendt, 3. Van Isterdael, 4. Dierickx, 5. Van Lierop, 6. Hoof, 7. Van Laere, 8. Veldeman, 9- Van der Hey- de, 10. Roels. Kat. A: 1. Luc Van der Eec ken, 2. Van der Meirssche, 3. Van Houte, 4. Heuninck, 5. De Milde, 6. Willems, 7. Cor nelis, 8. Schouppe, 9. Michiels en 10. Neckebrouck. Zondag in Wieze Kat. A: 1. Jacques Crabbé, 2. Berkenbosch, 3. De Cabooter, 4. Schouppe, 5. Van der Meirssche, 6. Luc Van der Eecken, 7. Van der Steen, 8. De Milde, 9. Heuninck, 10. Verlee. Kat. B: Jozef Van Isterdael, 2. Van Londerzele, 3. André Van der Eecken, 4. De Winne, 5. Van Laer, 6. Nevens, 7. De Maere, 8. Dierickx, 9. Huy- ghens, 10. Joos. Kat. C: Ben Moens, 2. Roels, 3. Van Geyselen, 4. De We ver, 5. Goossens, 6. Van Zuy len, 7. De Wattenis, 8. Van Kelf, 9. Neyts, 10. Desaem- blanck. Kat. D: 1. Géorges Van der Cruyssen, 2. Schaukens, 3. Cobbaut, 4. Van den Hoecke, 5. Van der Vurst, 6. Droesbe- ke, 7. Van Vaerenbergh, 8. Gevaert, 9. Sonck, 10. Duym. Volgende wedstrijden: Zaterdag 5 juli: Lebbeke, café De Sportman, Lange Minnestraat. Zondag 6 juli: Erembodegem, Kleistraat. Vrijdag 11 juli: Café De Kletser, Herdersem, avondwedstrijden vanaf 17.45 BWCL-wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem wonnen de gebroeders Van Der Eecken d en B-reeks BWCL-wielrennen. In Wieze won Gaston Van Den Hoecke de D-reeks. Op de foto zien ie h ook José Sterckx uit Oudegem die opnieuw beginnen koersen is en reeds mooie priizjt£ns binnenrijft. BWCL-wielrennen. Ben Moens won in Wieze voor eigen deur de C-reeks en Georges Var der Cruyssen was primus in de D-reeks B.W.C.L.-wielrennen. De Grermbergse renner Hugo Ronsmans De traditionele avondwieler koers van de Markt prijkt voor de zesde maal op de kermisaf- fiche en dit is dan de laatste van de drie WAOD-wieler- koersen van de kermis week. De vele sportmannen hebben deze wedstrijd steeds gewaar deerd en zijn elk jaar opgeto gen weergekomen om het sportspektakel van de WAOD-liefhebbers mee te maken. Deze renners maken er steeds een keiharde koers van met ontsnappingen en vele span nende spurten voor de premiën. Buiten de gewone premiën, bij elke doortocht zijn er ook de klassementspurten zodat rappe en ook sterke renners een aar dige premiebuit kunnen bin nenrijven. Als we het palmares van deze avondkoers overzien, treffen we enkel namen aan van be kende renners zoals Patrick Van Renterghem, Henk Pe ters, Roger Seghers, Serge Van Daele en vorig jaar de gekende Zeeuw Wim De Waal. Krijgen we een mogelij ke revanche van de koers aan het Stationsplein van maandag? Wie komt zal zien!!! Technische gegevens: Vrijdag 11 juli om 19.30 uur. Zesde grote prijs agentschap krediet aan de nijverheid van Mevrouw Van Hoeck-Reek- mans, Markt nr. 12. Avond wielerkoers voor lief hebbers WAOD over 84 km of 14 ronden. Inschrijven: café Hemelrijk Vertrek: café Commerce Aankomst: café De Graan maat en Bowling WIMA en café St.-Tropez. Prijsdelin: café De Graan maat. Klassementspremie: taverne- restaurant Morrisson Palm geschonken door huis Van Daele. 8000 fr. prijzen en 3000 fr. premiën De wedstrijd telt voor de WAOD Trofee Waasland. Organisatie: Sportkomitee WAOD Sint-Niklaas Koersleiding, reportage en fo tofinish: Wielerbond WAOD. BWCL-wielrennen. De plaatselijke renner Alois Arijs (links) overschrijdt de aankomstlijn fc in Wieze OP KERMISMAANDAG 7 JULI ZONDAG6JULI Hoeveel wielerkoersen het Sint-Niklase sportkomitee WAOD in de laatste 20 jaren heeft georganiseerd is niet te tellen. Deshalve was het ook gauw in kannen en kruiken om op Kermiszondag een nationaal kampioenschap te organiseren. Als opening van het wielerprogramma van de Wase Kermis komt dit kampioenschap wel sterk naar voren. In tegenstelling met de andere wedstrijden, die steeds in de Sint-Niklase binnenstraten hun verloop krijgen, werd nu uitgekeken naar een grotere en selektievere omloop. Het sportminnend Tereken blijft echter wel de centrale plaats van het gebeuren, doch de renners rijden via Kettermuit naar Tielrode en Elversele om via de helling vainJeHBokmolenstraat terug op Tereken te komen. Twee titels staan op het spel, namelijk deze van de B- kategorie (de liefhebbers van 32 tot 39 jaar) en deze van de C-kategorie (dexrenners van plus 40 jaar). In de B-kategorie tippen we op oud-kampioen Roland Hellebaut (Lot) of Freddy-Roelekgns (Herzele) doch ook de plaatselijke renners Freddy Öëïbrandt en "Roger Hoof azen op de tricolore trui. Als outsiders verwijzen we naar Freddy Landuyt (St.-Laureyns) en ex-prof Etienne Van- derhelst. Bij de C-liefhebbers kunnen wij niet voorbijgaan aan Kieldrechtenaar Roger Beelaert die echter wel het meest zal te vrezen hebben van ex-kampioen Roger Seghers, nog steeds te duchten in belangrijke koersen. Technische inlichtingen: Zondag 6 juli 1986 om 14.30 u. Kampioenschap van België voor liefhebbers WAOD cate gorie B en C Ereprijzen: Serge Bracque en Sport en Vrije Tijdskledij Lieve Sport. Wielerwedstrijd over 120 km of 10 ronden van 12 km. Inschrijving: café Onder De Toren, Tereken. Vertrek: Café Ons Genoegen, Tereken. Aankomst: Smisstraat. Prijsdeling: café Stad Leuven, Markt. Prijzen: nationale truien en bloemtuilen aan de kampioe nen. Verder 15.000 fr. prijzen. Omloop: Terekén, Dendermondse steenweg, Kettermuit, Hogenakkerstraat, Gentstraat, Bergstraat, Legen heir- weg, Burggravestraat, Elversele-dorp, Bokmolenstraat, Roskam, Heimolenstraat, Driegaaienhoek en Smisstraat. Medewerking van het stadsbestuur, Serge Bracqué, Lieve Sport, bowling Wima, café's Ons Genoegen, Onder De Toren en Stad Leuven, bloemenhandel Stoop. Taverne-dancing Bistro krijgt nu toch wel naam in de Wase kontreien, niet enkel als tref punt voor de dansende jeugd, maar nu ook als trekpleister voor de wielerliefhebbers. Voor de gelegenheid van de avondwielerkoers past de Bis tro dan ook extra lage tarievep, toe. Het hele wielergebeuren start met een tijdrit per ploeg. For maties worden gevormd van vier renners die zullen strijden voor de trofee. Om 20 uur volgt dan de rit in lijn over 60 km. of 15 ronden. Een heel pak premies ligt te wachten, zodat de spurten voor het aardse manna een hoofdpunt vormt rechtover het station. Kan William Despeels zijn overwinning van tweede Sink sendag hernieuwen of wordt het deze keer toch Adriën Maes? De wedstrijd geldt uiteraard voor de Trofee Waasland. Technische inlichtingen: Tweede Grote Prijs Taverne Dancing Bistro, Leopold II- laan St.-Niklaas: 19 uur: tijdrit per ploeg met ploegen van 4 renners over 4 km of 1 ronde. Trofee aan de 1' ploeg en 3.000 fr. prijzen. 20 uur: rit in lijn over 15 ron den of 60 km. Omloop: Leopold II-laan, Eli- sabethlaan, Antwerpse steen- weg, Breedstraat, Magnolia-11 laan, Goudenregenlaan, Lin- k destraat, Antwerpse steenv Mercatorstraat en Leopold laan. Inschrijven in Snack-bar Di in het stationsgebouw. Vertrek, aankomst en prijs ling in taverne-dancing Bist Organisatie: Sportkom WAOD Sint-Niklaas. Voetbal. Nog een uitlopertje van de Mundial. In het lokaal Stad Leuven te St.-Niklaas werd er duchtig gevierd tijdens wereldbeker, (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20