PASCAL BAL STERKSTE KANDIDAAT VOOR KAMPIOENSTITEL DE MEMOIRES VAN SK LEBBEKE K.A.V. DON BOSCO UIT SINT-NIKLAAS REEDS VIJF JAAR AKTIEF OP DE FIETS... W.T.C. «BLUF FIT» UIT SINT-PAÜWELS NAAR DE FRANSE ALPENTOPPEN... 24 - 4.7.1986 - De Voorpost MOTORCROSS WIELERTOERISME Pascal Bal kon in de B.M.B.-wedstrijd in Wuustwezel met zyn dubbele reeksoverwin ning meteen dertig punten meepakken voor het kampioenschap, zodat hy nu samen met Alain De Plukker aan de leiding staat in deze tussenstand. Franky Apers pakte een tweede plaats in de M.C.B.-wedstrijd te Koekelare en by onze B.L.B.-piloten te Hofstade ging enkel een overwinning naar Leslie Van Puyvelde, gevolgd door Luc Van Clapdorp op slechts 4/10e sek. By de debutanten 125 cc werd Kenny Vertenten gehinderd door een val in de tweede reeks maar behaalde toch nog een podiumplaats als derde. Verder een verdienstelijke wedstrijd voor Peter Hemelaer, Gian Franckaert, Franky Van Clapdorp, Omer Van Vlierberghe en Peter Dhauwe. Kenny Vertenten, de eerste reeks niet zo best mee aan het starthekken, reed reeds na de eerste ronde op een vierde plaats. Tegen half wedstrijd werd hij derde om dan nog opmerkelijk in het wiel te ko men van de twee leiders. De tweede reeks was hij ook niet vooraan gestart, kwam naar een vijfde plaats maar werd door een slippertje naar een elfde plaats verwezen om zo wat rond half wedstrijd van deze plaats terug te komen en als vierde te finishen. Hij werd nog derde in de eindstand. Ronny Heyrman reed zich ook in de kijker. In de eerste reeks nam hij een redelijke start, kwam op een zesde plaats maar door enkele fouten moest hij bij de finish vrede nemen met een negende plaats. In de herneming kwam hij de eerste ronden pas als twaalfde door maar reed hier sterk naar een zesde rang en werd zelfs vijfde in de eind stand. Angelo Saman deed het op de ze snelle omloop ook uitste kend met een twaalfde plaats in de eerste reeks en een ver rassende start in de tweede serie. Enkele haperingen in de eerste ronden verwezen hem naar een dertiende plaats maar hij werd bij de eindmeet tiende of «een elfde plaats in de eind stand. Nico Haeck bevestigde zijn prestatie van vorige week. In beide reeksen kwam hij bij de middengroep uit de start van de 36 deelnemers en fi nishte tweemaal op een veer tiende plaats of dertiende in de eindstand. Ingmar Smet werd in de eerste reeks door een hapering geremd. Eerst niet zo best gestart, werd hij uiteinde lijk naar achter verwezen en finishte nog als 23e. De tweede reeks werd hij twaalfde of ze ventiende in de eindstand. Ivan Robyn deed het met zijn nieuwe machine al heelwat be ter en eindigde in de eerste reeks als negentiende, werd 2e in de herneming en ook 21e in de eindklassering. Patrick Bel- ion werd in de eerste reeks in een valpartij betrokken en moest de wedstrijd stoppen en in de herneming moest bij na een minder goede start vrede nemen met een 21e plaats. Pa trick Van Vlierberghe werd in de eerste reeks ook in deze valpartij betrokken en moest uit de wedstrijd, maar in de herneming kwam hij van rond een 25e plaats terug naar een dertiende rang. Rudy De Grootte reed in de eerste serie een 23e plaats maar werd in de tweede reeks reeds in de twee de ronde door moeilijkheden uitgeschakeld. Juniores Leslie Van Puyvelde kreeg in de trainingen een defekte ver snellingsbak en moest in de reeksen uitkomen met een ge leende machine. De eerste reeks als derde gestart bleef hij in de spits van de wedstrijd, lukte bijna om Wibo van de tweede plaats te verdringen maar bleef uiteindelijk derde op slechts enkele sek. De tweede serie als derde gestart kwam hij na enkele ronden aan de leiding en ondanks nog een slippertje wist hij toch lei der te blijven en behaalde eveneens de eindzege. Luc Van Clapdorp, terug bijzonder opvallend in deze wedstrijd, was de eerste reeks als vierde gestart en na een harde strijd kwam hij aan de leiding na half wedstrijd en bleef leider tot de eindmeet. De tweede serie werd nog spannender waarin Luc de ganse tijd gevecht le verde om de tweede plaats waar Wibo alles in het werk stelde om zijn plaats te behou den. Deze drie piloten kwa men voor de eindzege in aan merking met gelijke punten maar Luc moest «zijn» eindze ge met slechts 4/10 sek. laten gaan. Bij de 250-cc-ers kwamen Pe ter Hemelaer ook in de kijker want de eerste reeks kwam hij van ver terug om nog vijfde te worden en in de tweede reeks kon hij na een betere start naar een derde plaats toe rijden en kwam net iets tekort voor een podiumplaats, ae eindstand gaf hem een vierde plaats. Ook Geert Bruggeman deed het uitstekend en kon nu toch op wat meer geluk rekenen. Tevens kon hij een goede start nemen en finishte in beide reeksen op een zevende plaats en werd ook zevende in de eindstand. Luc Hemelaer kwam ook weer opzetten bij de juniores 250 cc en hij finish te in de eerste reeks op een twintigste plaats. De tweede serie werd hij zelfs nog zestiende met een vijftien de rang in de eindstand. Rudy Wuytack uit Temse weet zich ook stilaan te klasseren in dit groot aantal deelnemers en be haalde met een 27e en 30e plaats, een 26e rang in de eind- Gian Franckaert door tegenslagen geremd De nationalen reden vorige week een proef tellende voor het kampioenschap waarin Gian Franckaert reeds een mooie voorsprong had verwor ven, maar tegenslagen sneden hiervan toch een kostbaar ge deelte weg. De eerste reeks was hij van bij de middengroep gekomen om naar een vierde plaats te rijden als tweede 250cc-er waarin hij voor zijn kampioenschap toch een goe de zaak deed maar in de herne ming sloeg het tegen. Gian werd door een haperende koe ling getroffen en tegen het ein de der wedstrijd blokkeerde de motor en verdween hij uit de wedstrijd. Met nog twee wed strijden voor de boeg is er immers nog niets verloren en hij staat toch een aantal pun ten voor zijn dichtste rivaal Eddy Matthijs. Ronny Volcke- rick moest in de eerste reeks ook van achteraan terugkomen om uiteindelijk tot op een veertiende plaats terug te ko men als zevende van zijn kate- gorie en in de herneming werd hij vijfde 250cc-er op een elfde plaats. Ook in de eindstand kwam hij op een vijfde plaats. Bij de 50cc-ers kwam Herman Lenaerts terug aan de start, Herman die het afgelopen jaar door legerdienst werd gehin derd, was bijna twee maand buiten strijd maar hoewel hij nog niet zo dicht finishte zal hij toch een betere toekomst tege moet gaan om wekelijks enke le plaatsen te kunnen winnen. In de eindstand van deze 500cc-ers kwam hij op een tiende plaats. Internationalen Franky Van Clapdorp was in de eerste reeks niet zo best gestart bij de inters 250 cc. Hij kwam na enkele ronden reeds op een achtste plaats maar werd dan door een verstikte knaldemper gehinderd. Hier aan werd wel verholpen maar hij verloor toch een drietal ronden en werd uiteindelijk als vijftiende genoteerd. De twee de reeks reed hij een zeer sterke wedstrijd, waarin hij als vijfde eindigde en nog achtste werd in de totaalstand. To Van De Walle werd in de eerste reeks na de start bij een valpartij betrokken en moest met achterstand de groep vol- Motorcross. Johan De Block uit Berlare hield vorige week een supporters/eest met 70 deelnemers. Het /clubbestuur zorgde voor een nieuwe crossmachine (jj) VOETBAL gen en wist zelts nog op een elfde plaats te finishen. In de tweede reeks kende hij een betere aanvang, behaalde een negende plaats en was ook negende in de eindstand. Lieven De Vylder verging het niet zo best. In de eerste reeks was hij als tweede gestart maar werd direkt door een hapering naar een negende plaats ver wezen maar tegen het wed- strijdeinde moest hij toch de strijd staken. Ook in de twee de serie verdween hij uit de wedstrijd en kreeg in de uitslag nog een zeventiende plaats. Peter Dhauwe bij de 500cc-ers wist zich ook weer vooraan te klasseren. In de eerste reeks redelijk goed gestart, wist hij na enkele ronden op een ze vende plaats te komen. Bij de finisch nam hij zelfs een vijfde plaats in na Joos, De Winne, .Van Der Made en De Splen- der. In de tweede serie kwam hij zelfs naar een vierde plaats opzetten en wist nog dicht bij de derde man Joos te komen. De eindklassering ging uitein delijk naar De Winne voor Van Der Made, Joos en Peter Dhauwe. Bij de zijspannen was Omer Van Vlierberghe met Eddy Huybrechtsen weer zeer verdienstelijk. In de eer ste reeks waren ze niet zo best gestart, maar eindigden toch nog op een zevende plaats en in de herneming kwamen ze naar een vijfde plaats terug om ook vijfde te worden in de eindstand. Werner Lauwers met Domini que Maerten ging het niet zo goed als vorige week. In de eerste reeks moesten ze vrede nemen met een twaalfde plaats en in de tweede serie, toen ze als negende waren gestart, ble ven ze op een negende plaats of elfde in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt re den zich de eerste reeks op een tiende plaats maar kwamen na de start der tweede reeks ten val en werden meteen uitge schakeld. Verder ging er een achttiende plaats naar Paul en Herman Van Osselaer, werd Valère Van Laere 21e en wist Gino De Cock met De Neve op een 22e plaats te eindigen. An- dré Van Den Bossche met Luc Fruytler werden in de eerste reeks uitgeschakeld, en wer den achttiende in de herne ming. Pascal Bal in Wuustwezel Pascal Bal behaalde nu toch zijn dubbele reeksoverwinning op het moment dat er kam- pioenschapspunten te verdie nen waren en meteen staat hij samen met Alain De Plukker aan de leiding met nog drie wedstrijden voor de boeg. De eerste reeks te Wuustwezel was hij direkt aan de leiding vertrokken en bleef onbe dreigd leider. In de tweede reeks was hij als vierde uit de startblokken ge komen, maar ook dit bleek geen hinder om de reeks op zijn naam te schrijven en zijn eindzege naar Puyvelde te past. Deze benefitwedstrijd heeft plaats te Maubray op de prachtige zandomloop. 16 reeksen over acht kategorieën met start te 10u30 en einde omstreeks 18 u. Er is een proef voor de kategorie juniors 500 cc. Terug B.M.B.-wedstryd te Stekeue Dit jaar komt er terug een wedstrijd van de «Grote Bond» te Stekene op het pro gramma, georganiseerd door de supportersklub van Tony Hofman op 10 augustus. In deze wedstrijd wordt de «Tro fee Vic Vermeir» gereden voor jongeren van vijftien tot twin tig jaar met een 125 of 250 cc machine. Van elke klasse wor den twee reeksen gereden met optelling van punten, toege kend zoals bij de kampioen- schapsproeven en deze trofee loopt over twee wedstrijden samen met een organisatie van Neeroeteren op 21 september. Hiernaast komt ook nog een superklasse 250 cc op het pro gramma waaraan alle piloten kunnen deelnemen en waar ook lokale piloot Tony Hof man van start gaat. De omloop zal aangelegd worden naast de Expressweg, maar meer inlich tingen zullen we verstrekken in een volgende rubriek. D.H. Wielertoerisme. De fietsende dames van KAV Don Bosco tijdens de jubileumtocht (foto Delro) REKREATIESPORT Rekreatiesporten vormen al lang een ruime basis voor een gezonde ontspanning. Bepaal de groepen hebben daar al vele jaren op ingespeeld en ergens is het logisch dat de bijna on telbare Wase klubs op het pa rochiaal niveau, ook bij deze rijke waaier van sportaktivitei- ten werden betrokken. Daar voor ook een stijgende belang stelling in Sint-Niklaas waar de KAV Don Bosco nu al een vijftal jaren het gegroepeerd fietsen voor dames op de maandelijkse kalender heeft genomen. Altijd op de tweede maandag der maand. In 1981 is het allemaal begonnen. Toen werd Jeanne De Meirsman door het bestuur der K.A.V. aangesteld als verantwoorde lijke voor het organiseren der fietsroutes. Telkens worden een 20-tal km. onder de wielen geschoven langs meestal lande lijke wegen. Reeds van bij de aanvang werd dif initiatief Tony Hofman was aanvanke lijk ook op weg naar eén mooie plaats maar reeds in het begin der eerste reeks werd hij door een defekte versnellings bak gehinderd en zag alle kan sen verloren gaan. Lieven Ver- cruysse deed te Wuustwezel terug zijn intrede en wist met een reeds voor een prachtige wedstrijd te zorgen. De eerste reeks eindigde hij op een ze vende plaats en had in de twee de serie een vierde plaats in handen maar werd rond half wedstrijd ook door een defek te versnellingsbak uitgescha keld. Frank Apers zorgde voor een tweede plaats in de eind stand bij de inters te Koekela re. Een wat gevaarlijke om loop waar hij zeker de kat uit de boom keek en in de reeksen vrede nam met een vierde en een zesde plaats. Hij komt met deze vierde proef voor het kampioenschap samen aan de leiding met Van Luchene en gevolgd door De Roust op slechts één punt. Zondag 6 juli rijdt hij zijn wedstrijd in Staden. Tijdens het eerste weekend van september wordt door de Wielertoeristen uit Sint- Niklaas voor de eerste maal Monschau - Sint-Niklaas georganiseerd, een wielerklassieker goed voor een 270 tal km., waarvoor nu al heel wat belangstelling bestaat. Dat wordt echter niet de enige organisatie die merkwaardig is. Ook W.T.C. Blijf Fit uit Sint- Pauwels heeft enkele spektakulaire projekten op de kalender gezet. Wekelijks worden door W.T.C. Blyf Fit, dat nu al 95 leden telt, een paar ritten geprogrammeerd: de gewone tochten met een gemiddelde snelheid van 26 km per uur en een afstand van 65 tot 80 km. worden aangevuld met toeristische ritten (gemiddeld 20 km per uur over 40 tot 55 km.). Dan zyn er nog de snelle ritten met 27 naar 30 km. in het uur over 75 tot 100 km. en de maandelijkse grote fietstochten. Deze laatste worden meestal in twee groepen gereden en dit volgens de eigen mogelijkheden der klubleden. Een greep uit die ritten: de «acht» van Sint-Pauwels (103 km), de Venn- und Seënroutc vanuit Eupen (150 km), Les Boucles de Spa met alle bekende hellingen uit de Waalse klassiekers (130 km.), de Waalse Pijl met driemaal de beklimming van de muur van Hoei (200 km), de ronde van Oost-Vlaanderen (180 km), de Kempenrit (175 km.) en een stukje Westerschelderoute door de polders (114 km.). Thans worden door WTC Blyf Fit uit Sint-Pauwels een tweetal merkwaardige Alpentochten aangekondigd. La Marmotte, een bijzonder zware ééndagsrit 'op zaterdag 5 juli met vertrek in Le Bourg d'Oisans en aankomst in Alpe d'Huez over 174 km en met de volgende beklimmingen: Col du Glandon (1908 m), Col de la Croix de Fer (2068 m.), Col du Télégraphe (1570 m), Col du Galibier (2640 m.) en uiteindelijk Alpe d'Huez (1860 m.). Een tiental leden van W.T.C. Blijf Fit zullen aan deze Franse toporganisatie deelnemen: Mark en Omer De Cauwer, Eddy en Raoul Franckaert, Noël Thielens, Filip Baes, Erik Wuytack, Wim Dhollander, Rudy Weemaes en Julien Billiau. De tweede tocht wordt dan een eigen organisatie en wordt nu al als de fantastische Alpentocht over de 18 hoogste Franse cols voorgesteld. Daaraan zullen 14 klub-leden - wielertoeristen van W.T.C. Blijf Fit uit Sint-Pauwels deelnemen: Etienne en Francois Daneel, Werner en Kurt Thierens, Patrick en René Heyninck, Eddy Everaert, Karei De Block, Luk De Kerf, Marcel Bekaert, Antoinc Van Heiden, Omer Velders, Robert Feusels en Albert Piessens. De begeleider is Hugo Van Schoote en alles wordt verorberd tussen 7 en 17 augustus met het volgende programma: Donderdag 7 augustus: vertrek met de autobus naar Morzine Vrydag 8 augustus: Morzine - Albertville (138 km.) met de beklimming van Morzine- Avoriaz (1800 m.), Col de Ia Colombière (1613 m.), en de Col des Aravis (1498 m.). Zaterdag 9 augustus: Albertville - l'Aipe d'Huez (140 km.) met Col de Ia Madeleine (1984 m.), Col du Glandon (1908 m.), Col de Ia Croix de Fer (2068 m.) en l'Aipe d'Huez (1860 m.). Zondag 10 augustus: l'Aipe d'Huez - Serre Chevalier (98 km.) met Col du Lauteret (2058 m.) en Col du Granon (2413 m.). Maandag 11 augustus: Serre Chevalier - Lanslebourg (104 km.) met Col de la Montgenévre (1850 m.) en Col du Mont Cenis (2083 m.). Dinsdag 12 augustus: Lanslebourg - Valloire (123 km.) met Col de l'Iseran (2770 m.) en Col do Télégraphe (lS70 m.). Woensdag 13 augustus: Valloire - Guilles(re (106 km.) met Col du Galibier (2640 m.) en Col d'Izoard (2361m.). Donderdag 14 augustus: Guillestre - Savines-Le-Lac (143 km.) met Col de Vars (2111 m.) en Col de la Bonette (2802 m). Vrydag 15 augustus: Savines-Le-Lac - Séguret (161 km) verbindingsrit. Zaterdag 16 augustus: Séguret - Mont-Ventoux - Séguret (105 km) met natuurlijk de Mont-Ventoux (1829 m.) Zondag 17 augustus: terugreis naar Sint-Pauwels met een voorziene aankomst te 15 u. op de grote markt te Sint-Niklaas. Om dit rittenschema tot een goed einde te brengen werd door W.T.C. Blyf Fit uit Sint- Pauwels niets onverlet gelaten. Als voorbereiding werd voor een zwaar oefenprogramma gekozen. Met professor Vryens en Dokter Bouckaert van de Gentse Rijksuniversiteit werd over de problemen van training, voeding en drank gesproken en ondergingen alle kandidaten een test op de fiets. Desondanks wórdt het voor de deelnemende leden van W.T.C. Blyf Fit uit Sint-Pauwels een indrukwekkend avontuur, waarvoor sponsor Alfons Lenaerts en alle sympathisanten uit 't klublokaal café 't Gemeentehuis op den Dries te Sint-Pauwels duimen voor een gunstige afloop... Inlichtingen over W.T.C. Blyf Fit zijn steeds te verkrijgen bij voorzitter Etienne Daneel, Wijnstraat 20 te Sint-Pauwels of in 't klublokaal... door de fietsende dames va Don Bosco-wijk, bijzonder gc waardeerd. De eerste tocht, oj maandag 14 september 198 met 16 deelneemsters, verliq i in een gezellige sfeer en toa werd de richting Belsele-Pui gf velde gekozen. Sindsdien is gegroeid en Jeanne De Mein n man - met een uitstekende do kumentatie over de fietstod ten van Don Bosco hulp van Monique Van Pup broeck terwijl ook echtgenoi Julien Cap bij de organisatk een flink handje toestak. Vori ge maand is het voor die spa tieve huismoeders een jub leumtocht geworden. Reed vijf jaar zijn er sinds de aao vang al vervlogen en dat feifta werd niet onopgemerkt geisha, ten. Op die maandagmorge was ook burgemeester Paul D Vidts met een stadsaandenkq voor iedere deelneemster a wezig en enkele toesprakcl vooraf waren de morele opkil kertjes voor een 45-tal fletse de dames met als ouderdom deken Jeanne Van Leugenhjj ghe (75). De jubileumtoc' werd nadien gereden land Tielrode - Elversele - Sombekf - Waasmunster en Hamms waar in restaurant De Kreef het feestmaal werd aangebt den. Daar was ook het volledig bestuur der K.A.V. van Dob^ Bosco aanwezig met een pas-J send geschenk voor iedereea Bloemetjes en een special I huldiging voor het verdienï lijk organisatieteam: De Meirsman, Monicque \ial j Puymbroeck en Julien Nadien werd de jubileum tod dan verder gereden 1 andere Scheldeoever: Weertfl Temse - Eigenlo en allen tevn den terug naar het punt vatlj vertrek: de Don Bosco-kerkf Sint-Niklaas. Daarmee het vijfde seizoen afgeslotqj en op de tweede maandag var september beginnen ze teruir Voor inlichtingen of een a spraak even bellen naar Jeaal ne De Meirsman, Goudent genlaan 72, 2700 Sint-Niklas tel.: 03/777.71.79... Roger Van Laeij KAATS VERBOND LEBBEKE Appels-Balleken Op 12-1 Oudegem-Meub. De Backer 15-1 Groendalers-Berlare 15- Willebroek-Olympia 15- Moerstraat-Mieregem 15- Backerclub-Kevers 9-1 Super 7-Sportvrienden 12- Speelkalender voor 6 juli 1981 Super Zeven - Backerclub Mieregem-Olympia Balleken Op-Willebroek Meub. De Backer-Kevers Berlare-Appels Groendalers-Moerstraat Sportvrienden-Oudegem SK Lebbeke is aktief geweest op de voetbalbeurs. Het is de betrachting van de tweede provincialer om een gooi naar de titel te doen. Of dat zal lukken valt af te wachten. "We willen alvast een hoofd rol spelen", zegt trainer-sekre- taris Richard Van der Straeten. "Leg mij niet de woorden in de mond dat we kampioen gaan spelen. Het zijn niet alle maal rozen waarover een kom petitiepad loopt. Vele faktoren kunnen een rol spelen, zowel in gunstige zin als in ongunsti ge zin. We hebben versterking aangetrokken met de bedoe ling een steviger team in lijn te brengen. Vorig seizoen was de kern al te beperkt en manifes teerden zich een paar zwakke plekken. Met de aangeworven spelers meen ik dat we steviger zullen kunnen knokken en bo vendien ook over volwaardige substituten zullen be schikken." Voornaamste aanwinsten voor Lebbeke zijn o.m. Floris Verstraeten. Hij wordt defini tief lid van de Konkelgoed- ploeg. Vorig seizoen was hij een titularis in de middenlinie van Verbroedering Dender- houtem. Omdat Rudy Janse- gers als doelman voor een jaar naar FC Wieze uitwijkt, wordt voor eenzelfde periode een be roep gedaan op Chris Janssens van SK Herdersem. De Noordafrikaan Ben Allal werd als spits voor één jaar overgenomen van FC Dender leeuw. Verder wordt een be roep gedaan op Leo Van Dam me (def. van SK Grember- gen), Ronny Willaert (2 j. Rap. Lebbeke), Steven Segers (1 j. Groot-Bijgaarden) en Os wald Lambrechts (Lokerse). Verlaten SK Lebbeke: Ro land Delsin (Oordegem), Ar nold Marien en Erwin Guns (Terjoden), Rudy Jansegers (Wieze), Luc Van Hauwermei- ren (St. Denderleeuw), Erwin Van Damme en Patrick Roe- landt (Rap. Lebbeke), Gino Van den Berghe (Sp. Buggen- hout) en Eddy Van Bosbckc (Opstal). Ook wérden een aantal jongeren afgestaan of aangeworven. Tot slot nog ver melden dat een Chris Missot- ten die door een kwetsuur een ganse kompetitie inaktief bleef, naar Lokerse verhuist. (e.g.) Benefitwedstrijd te Maubray Door de B.L.B. wordt in sa menwerking met enkele spon sors, een benefitwedstrijd georganiseerd ten voordele van Dirk Vlassenroot. Dirk Vlassenroot werd ten g volge van een val tijdens de wedstrijd van 9 juni 1985 te Axel zodanig gekwetst dat de onderste leden verlamd ble ven. Alhoewel de medische wonderen niet uit de wereld zijn en er bijgevolg nog steeds een straaltje hoop bestaat voor verbetering, werd Dirk zich van zijn toestand bewust op het ogenblik dat in het A.Z. Gent met de voorbereidingen als rolstoelpatiënt werden ge start. Met een bewonderens- wielertoerisme. De 14 wielertoeristen van WTC Blijf Fit uit Sint-Pauwels die straks de strijd zullen aanbinden met waardige hardnekkigheid heeft h i h u Alpenc„ls (rvl) Dirk zich m zijn situatie aange- ar

De Voorpost | 1986 | | pagina 24