KAATSEN IN BAASRODE VIDEO WIEZE NEEMT OPTIE OP TITEL OPSTAL NEEMT DE LEIDING IN GEWESTELIJKE BEVORDERING SPORT Redding voor Adec?? NIEUWE FINALE VAN DE MOORTEL-RUBBENS? De Voorpost 4.7.1986 - 25 CftHsr, i ;-£ARROfiSfRU "«OERUn' kt 658161 GARAGE Zhnrmswrtp? j-fiARSGE $&Rössr$f MOERZEKt KAATSEN GEWEST AALST - DENDERMONDE BEVORDERING V.A. BAASRODE - HERDERSEM: 15-11 I (ruststand 7-8) 1 Na de perikelen rond de uit- I spraak tegen V.A. Baasrode door het bestuur van het ge- I west Aalst-Dendermonde, ontving V.A. de leider van de I rangschikking, Herdersem. Als eerste geschorste was het de beurt aan Frangois Claes, zodat Kaeckelbergh moest op draven en de belofte Wim Claes als bankzitter achter de hand werd gehouden. Waar fa Kaatsen. Rudy De Clercq van V.A. Baasrode werd de gel» imatchwinnaar tegen leider Herdersem (arch.) eerst de uitspraak van het ge west de gesprekstof .an de dag vormde, was het nu de beurt aan de scheidsrechter om voor enige sensatie te zorgen tijdens deze belangrijke wedstrijd. Bij de officiële weging van de handschoenen voor de wed strijd zag speler De Smet van de bezoekers zijn handschoen in beslag genomen door scheidsrechter De Man. Dit optreden van de leidende man zorgde bij de bezoekers voor enige opschudding. Vanaf het startsignaal was het duide'ijk dat zowel de afwezig heid van kapitein Frangois Claes van VA, als de inbeslag name van de handschoen van De Smet van Herdersem de zenuwen van de spelers in bei de ploegen naar het zenith had gedreven. Ondanks hun zenuwachtig spel was de strijd gelijkopgaand. Langs 1-1 kwam Herdersem met 2-3 aan de leiding. Een moment, waar op beide teams verlost werden van de spanning, wat bevor derlijk was voor het spelpeil. V.A. Baasrode kreeg geleide lijk meer vat op de wedstrijd. Hun beter spel resulteerde in de opgehaalde spelen. Baasro de kon de leider in bedwang houden tot 5-5 om nadien zelfs bij 7-5 de leiding te nemen. Goede vooruitzichten alles zins, maar een paar grote blun ders van de lokale spelers be slisten er anders over. Herder sem maakte hiervan handig ge bruik om onder impuls van een goed spelende Janssens tot 7-7 yterug te komen en om zelfs bij een 7-8 te leiden en de rust in te gaan. Na de verfrissingen werd de jonge Wim Claes speelgele- genheid geboden. Deze in breng bleek een sukses en zorgde meteen voor een her opstanding bij de thuisspelers. Voor deze zestienjarige Claes was het een genoegdoening. Tegen de leiders mogen mee- kampen is toch al een hele eer voor deze jonge snaak. Hij kreeg de kans te mogen mee helpen om zijn ploeg op gelij ke hoogte van de tegenstander te tillen. Het is opvallend dat deze jongeman over een zeer goede opslag beschikt. Tesa- men met de goede presterende Rudy De Clercq (op groot midden) kon Baasrode terug slaan en opnieuw de leiding veroveren met 10-8. Herdersem reageerde gevat en het stelde bij 10-10 gelijk. V.A. kon plots domineren, omdat het keerderstrio, De Clercq, Verheyden en Van Kerckhoven, alle remmen los gooide en via 13-10 en 13-11 oververdiend de leiding in han den nam. Tijdens het laatste spel van de wedstrijd was Ru dy De Clercq aan zijn opslag beurt toe. Hij leverde een paar goede opslagen vanuit de ta- mies en hij was de grondlegger van de verdiende 15-11 zege. Tegen Herdersem vielen de VA-spelers niet uit de toon. Verheyden kan terugblikken op een goede prestatie als klein-midden en Van Kerckho ven na een aarzelend seizoen- begin geraakte als achterman op dreef. De absolute vedette bij de thuisspelers was Rudy De Clercq op groot-midden. Niet alleen in de terugslag blonk hij uit maar ook met zijn hard gerichte opslagen is hij een steunpilaar in de ploeg. Het mindere presteren van De Clercq in vorige wedstrijd had een nefaste invloed op de jon ge Wim Claes. Tegen Herder sem viel het duidelijk op dat aan een goede prestatie van De Clercq de jonge Wim Claes zich kan optrekken. Claes overtuigde vriend en tegen stander van zijn kunde. Vooral zijn opslag maakt stukken, het overige moet bijgeschaafd worden. Gelegenheidskapitein Frangois Cassiman stond de benjamin van de ploeg met raad en daad bij aan de koord. De aanvulling bij V.A. Baas rode is reeds verzekerd, want de jeugd is de toekomst van de klub. Het zal niet alleen bij deze Wim Claes blijven, want met een goede jeugdwerking heeft V.A. reeds enkele aan komende jonge spelers voor de seniorenploeg in petto. Hoe meer, hoe liever is het motto bij V.A. Baasrode en dit tot groot jolijt van bestuur en supporters. JUNIOREN MERCHTEM 3 V.A. BAASRODE 13 (ruststand 3-7) V.A. Baasrode, leider in de rangschikking moest op be zoek naar het Brabantse Merchtem. In normale om standigheden geen te lastige klant voor de palingboertjes, maar in de aanvangsfase van de wedstrijd kon het gemakke lijk de bovenhand halen op de bezoekers. De thuisploeg leid de vlug met 3-1, wat coach Femand Claes deed 'rechtve ren om zijn pupillen de levie ten te lezen. Zijn bolwassing had effekt, want in één ruk bouwde V.A. Baasrode een 3- 7 voorsprong op en meteen werd rusten geblazen. Na de pauze bleef V.A. Baas rode verder domineren. Cam- mu en Van Damme speelden zich in de kijker. Onder hun beiden zorgden ze voor een 3-9 voorsprong. Kapitein Wim Claes was niet in zijn gewone doen. Was hij met zijn'gedachten bij de be- vorderingsploeg? Gelukkig kon men rekenen op een goe de prestatie van de koordman- nen Huyck en Quisquater. De bezoekers liepen verder uit tot 3-11. Met het einde in het zicht en een riante voorsprong kon de bezoekende coach zich de luxe veroorloven Geert Quis quater en Bosteels in de ploeg te brengen en Huyck en Claes vroegtijdig onder de douche te sturen. Deze wijziging bete kende geen verzwakking voor de ploeg en V.A. rondde af met 3-13. De zoveelste drie punter voor V.A. zodat de eerste plaats niet in het ge drang kwam. MINIEMEN KASTEL 0 V.A. BAASRODE 10 (ruststand 0-5) Kastel kon voor geen voldoen de tegenstand zorgen, zodat er van een wedstrijd weinig spra ke kon zijn. V.A. Baasrode was veel te sterk voor dit zwak ke broertje, Kastel. De thuis ploeg kwam nooit in het spel- patroon voor. Daar zorgden de moordende opslagen van de VA-spelers voor. De jongens van Kastel vermochten niets in de terugslag en werden dan ook afgeslacht. In een mum van tijd werd de wedstrijd afgewerkt. Deze 0- 10 overwinning brengt V.A. Baasrode op de tweede plaats in de rangschikking. PUPILLEN KASTEL 7 V.A. BAASRODE 10 (ruststand 5-3) V.A. Baasrode, tot heden on genaakbaar als leider, kende tegen het tweede gerangschik te Kastel geen al te beste start. In de aanvangsfase werd de Kaatsen. Rap en Vlug uit Kastel deed het uitstekend tegen de Waalse callega-juniores (vhi Kaatsen. De organisatoren van het Kaatstornooi voor Juniores in Kastel (vh) leider gedomineerd door de thuisploeg en hadden de be zoekers de daver op het lijf. Kastel kwam het eerst aan de leiding en kon nadien een 4-0 voorsprong uitbouwen. V.A. Baasrode zette de ach tervolging in en kwam terug tot 4-2. Onder luid protest van de Kastelse aanhang milder den de bezoekers (vooral langs Timmy Joos) de achterstand tot 4-3. Via een goed spelende Van Duyzen van Kastel ging de thuisploeg de rust in met een 5-3 stand. De VA-spelers hadden tijdens de rust duidelijk richtlijnen ge kregen, want de bezoekers verschenen op het terrein met een andere mentale instelling. De coach had in het bezoeken de achterveld een plaatsver schuiving doorgevoerd. Hun opslagen werden verzorgd af geleverd en de VA-ploeg kon bij 5-5 en 6-6 op gelijke hoogte komen. Baasrode kwam bij 6-7 een eerste maal aan de leiding om nadien via 6-8 en 7-9 de wed strijd af te sluiten met een 7-10 overwinning. Voor de eerste maal dit sei zoen hadden de VA-pupillen het lastig. Tegen een zich moe dig verwerend Kastel is V.A. Baasrode tot het uiterste moe ten gaan. De thuisploeg had net zo goed aanspraak kunnen maken op de overwinning maar de onver droten ijver tot zegevieren hield VA er bovenop. In de terugslag laat VA de laatste weken teveel steken vallen. De keerders verkeren momenteel in een mindere periode, wat weinig hoopgevend is voor het komend kampioenschap van België. Daarbij komt dan nog, dat voor de wedstrijden van de Belgische titel één van de hoofdpionnen van de ploeg ge mist moet worden. Hopelijk heeft de ploeg reeds haar lesjes geleerd, zodat ze in de toe komst de wedstrijden niet meer onderschat. f.r. °^ïflfl/sen. Toyota II uit Kastel verloor nipt de "kleine" kaatsbeker van Hamme door te ttrliezen tegen Geemzicht. Het werd dus tweede (vh) Kaatsen. Wembley werd derde in de Kaatsbeker van Hamme (vh) JEUGDKAATSEN - GEWEST AALST/DENDERMONDE WIEZE - ZELE DURMEN: 10-4 Verleden week-end hebben de miniemen van Wieze- sportief een belangrijke stap gezet om dit seizoen kam pioen te spelen, door de twee gerangschikte - Zele Durmen - te verslaan. De drie punten winst was zeker verdiend. Niet omdat de brouwersploeg zoveel meer talent in huis heeft dan Zele Dunnen, maar wel omdat Wieze zeer regelmatig speelde en Zele Durmen moeite had om de bal in het spel te slaan. Zo had Zele na vier spelen reeds 11 ballen buiten geslagen. Wieze nam een sterke start en liep onmiddellijk uit tot 4-0. Dit dank zij een sterke opslag van Chris De Smet en door het goede keerwerk van Frank De Poorter. Het vijfde spel waar bij een aantal mooie balwisse lingen te zien waren, was uit eindelijk (40-40) voor de be zoekende ploeg. Het volgende spel werd even eens gewonnen door Zele Dur men. Dit gebeurde voorname lijk door de krachtige opslag van Hans Van De Velde. Een jeugdspeler die uitstekende kaatstalenten heeft en nog maals bewees dat hij zijn sele ctie zeker verdiend heeft. Zele Durmen scheen zich te herpakken en kwam tot 4-3 terug. Doch het volgende spel werd blanco gewonnen door de thuisploeg. Na de rust verloren de minie men van Wieze het eerste spel door een afgeleverde bal bij 40-40. Doch door het sterke opslag van Mario Cami, het goed spelen van Chris De Smet en het goede stopwerk van Guy Van Der Veken ging de thuisploeg direkt door tot 8-4. Het volgende spel verliep zeer spannend. Bij een 40-40 stand leverde Zele de bal buiten waardoor zij de kans lieten liggen om toch nog een punt te nemen en aldus de schade te beperken. Het laatste spel, waarin Frank De Poorter een sublieme opslag tentoon spreidde, was uiteindelijk voor Wieze. Deze miniemen die zonder - veel titelambities aan deze kompetitie begonnen zijn, hebben door deze driepunten zege een grote stap gezet om de titel binnen te halen. Het is zonder meer duidelijk dat deze bescheiden ploeg de personen, die de ploeg onderschat heb ben, op sportieve wijze op hun plaats gezet hebben. In Gewestelijke Bevordering hebben merkwaardig genoeg al de thuisploegen één over winning behaald. Zo stuurde Opstal rode lantaarn Gijzegem puntenloos huiswaarts. Aan de rust was het hier 8-3, na de hervatting werd het zelfs 10-3 - 11-4 - 12-4 en 14-5. Bij het thuisvijftal was achterman Ro- by Segers uitstekend. Bij de bezoekers zorgde kapi tein Rony Verheyen nog voor een degelijke repliek. De meest verrassende uitslag kwam hier van Puurs dat tegen Wieze won. De Brouwers ken den een barslechte eerste helft en keken tegen een 8-2 achter stand op. Na de herneming werd de op slag in het bezoekende kamp een beetje verzorgd, en zo na derde men tot 10-7. Maar ver der dan 14-6 kwamen Ray mond Bauters en zijn maats niet, die tegen een sterke kol- lektieve thuisploeg het onder spit moesten delven. Een span nende partij werd de wedstrijd Moorsel Steven - Merchtem, bewijs hiervan is dat er veel spelen beslist werden op 40-40. In de aanvangsfase kwamen de Brabanders zelfs 1-4 voor. Het werd vrij vlug 4-4, maar aan de koffie wezen de bordjes reeds 6-8 aan. Onder impuls van een betere Freddy Van De Velde bijge staan door een even sekure Hugo Steels kwam het thuis vijftal zelfs 9-8 en 10-8 voor, en werd daarna door een uitge blust Merchtem niet meer be dreigd. Ook Baasrode VA haalde een knappe overwin ning van het bezoekende Her dersem. Hier was er van Her- dersem-zijde wel enige tumult voor de wedstrijd, immers grootmidden Jan De Smedt zijn handschoen werd door ZOMERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 lot-30 op ALLE modellen scheidsrechter Frangois De Man in beslag genomen. Bij de rust hadden de bezoe kers een 7-8 voorsprong. Daar na werd het zelfs 10-8. Herder sem kwam nog even dreigen tot 10-10 maar geraakte daarna niet verder meer. Uitblinkers waren Rudy De Qerck en scheidsrechter De Man. Door dit verlies van Herdersem, komt nu Opstal aan de leiding met 26 punten, gevolgd door Herdersem met 25 en zondag is er de absolute topper tussen Herdersem en Opstal. Voor de kaatsliefhebbers echt het neus je van de zalm! AT. Kaatsen. Geemzicht won de Kaatsbeker van Hamme door in de finale Toyota te verslaan met 7-6 (vh) Wij staan al met beide voeten in de terugronde en het ziet er naar uit dat Baasrode Adec van plan is zich te handhaven in de Hogere III reeks. Im mers, het won vrij overtuigend van bezoeker Okegem. Adec startte vrij snel in deze partij en kwam vlug 3/0 en 5/1 voor. Aan de rust wezen de bordjes reeds 8/6 aan. De bezoekers namen nog wel de leiding over met 9-10, maar bij 11/11 haal den de Valck en zijn maats de buit binnen. Dat het voor Ze- le-Durmen nog hard zal wor den, hoeft nauwelijks gezegd. Het speelde afgelopen week end tweemaal en het werden evenveel nederlagen. Aan huis tegen Grimminge kwam men niet verder dan een zware 4-15 nederlaag. Hier werd de thuis ploeg bij een 2/11 tussenstand wel afgeremd door pech want men verloor Ronny Wauters met blessure. De dag nadien kwam men bij Terjoden zelfs tweemaal vóór: 2/3 en 8/9. Onder impuls van een betere Michel Hendrickx kwam Ter joden zelfs 14/10 voor. En daarmee was het Zeelse vijftal ook uitgeteld. Bovenaan het klassement verloren zowel Kastel als Hamme Zogge. De Wuitens konden in het Bra bantse Hemé wel lange tijd gelijke tred houden 10/10 - 12/ 12 maar verloren tenslotte met 15/12 cijfers. Kastel daarente gen verloor op eigen baan vrij verrassend van Zandbergen met 8/15 cijfers, dus al bij al geen te beste speeldag voor de streekploegen. (A.T.) een sensatierijke terugkeer tot 10-10. Het resultaat van het uitstekend werk van William Van Driessche. Eric De Block en Robert Van de Cauter. Zelfs een wenkende zege hoor de aan 13-12 tot de mogelijk heden. Eddy De Saedelaere oordeelde het welletjes en sleepte voor de bekerhouder een 13-15 zege uit het vuur. Kompetitiewedstrijd voor za terdag 5 juli: Van de Moortel- Inex/AVDV. (ajz ZEELSE KAATSKOMPETITIE Na de heenwedstrijden in de kende een knappe start en rea- halve finales van de Zeelse liseerde een bijna onoverko- kaatsbeker lijkt deze beker- melijke rustscore 2-8. Of de kompetitie uit te draaien op bekerhouder na de pauze on een heruitgave van de finale gekoncentreerd op het terrein van vorig jaar. Zowel kam- stond laten we in het midden, pioen Rubbens als bekerhou- Rosseels zorgde echter voor der Van de Moortel wonnen hun wedstrijd op verplaatsing. Ret./Gemeentepersoneel 4 KA ATS KALENDERS NadaTde ,hUisP,oe8 sco" GEWEST AALST-DENDERMONDE had geopend kwam Danny 'zonda8 6.7) Van Puyvelde bij de bezoekers £astj7 op de proppen. In één ruk ^""^fgen - Terjoden werd het 1-5. Idegem - Baasrode Braeckman en Dhossche gin- Hamme Zogge - Grimminge gen in de reaktie en keerden ~ke§em Appelterre terug tot 3-6. Dank zij Van de le Meerbeke Velde bereikten de kampioe- Gewestelijke Bevordering nen de rust met 3-8. Na de Aalst - Dendermonde pauze kon het Ret geen vuist plllirc i c. Rosseels 13 Lagere reeksen Van de Moortel 15 Kastel - Wieze (5.7) Bekerhouder Van de Moortel Kerksken - Nieuwerkerken Aalst - Dorp Sportief Opwijk - Hamme St. Anna Duvel Willebroek - Haaltert Baardegem - J.S. Opwijk Jeugdtornooi te Wieze Op zaterdag 5.7. richt kaats- club Wieze Sportief een tor nooi in van juniores en pu pillen. Met volgende ploegen: Baas rode VA, Brussegem, Wieze, Kastel, Buggenhout Toe komst, Hamme St. Anna en Tollembeek. Aanvang vanaf 9 u. 's morgens. A.T.

De Voorpost | 1986 | | pagina 25