SPORTANIMATIE IN REKREATIEPARK «DE STER» T00NAANGEVERS LATEN ZICH NIET VERRASSEN PUURS EXCELSIOR «KAATST» WIEZE VAN LEIDERSTROON SCHOOL DER OEFENMEESTERS 5PDPT 28 - 4.7.1986 - De Voorpost cafe JlOGGÉHOf deze scholen worden erkend door de Bond. TENNIS ATLETIEK By TC Beckhand - Beveren bouwde wedstrijdleider Scholieren: André Beck in de laatste week van juni de derde jeugdcup- V. Vriesacker - H. Degelen 4 wedstrijd in onze provincie en nu de vakantie is aangebro- 3> 4"3 ken biykt TC Beckhand ook de start van veel zomers Adriaenssens -1. Van Els jeugdtennisplezier. By Koninkiyke Aalsterse TC. begon men trouwens onmiddelUjk aan een nieuwe jeugdcup. Adriaenssens - Vriesacker 6-3: 6-4 Hugo Aerts 4-1 Atletiek. De herenploeg van AC Lebbeke tijdens de trofeeënuitreiking (vh) Atletiek. Ook Geert Van Ho len werd door AC Lebbeke speciaal gehuldigd (vh) 135 jongeren zorgden op Beck- gem, Eeklo, Zottegem en hand voor aardige wedstrijdta- Lembeke) organisaties in bellen, zeker bij de jongens Oost-Vlaanderen zitten zal de waar in alle reeksen tennis van jeugd waarschijnlijk geen zorg hoog niveau werd gebracht, wezen. Minder interessant was het tor nooi bij de meisjes waar de tennissoep wat dun was en men zelfs nauwelijks kwartfi nales in elkaar kreeg. uitslagen De top uit de tussenrangschik- Meisjes kingen was evenwel aanwezig Préminiemen: en de finalewedstrijden, ook. V. Cosyns-N. Garrey 4-3, 4-1 bij de meisjes, best leuk om M. Copier-C. Eeckhout 4-0, 4- Finale: Copier - Cosyns 4-1, 1-4, 4-2 Miniemen: G. De Prest-A. Rottiers 6-0, 6- 0 S. Rottier-N. Thyssen 6-0, 6-0 Finale: Rottier - De Prest 6-0, 6-0 Kadetten: M. Vanderheyden-F. Adriaenssens 7-6, 6-2 S. Gabriel - A. Coenen 6-1,6-1 Finale: Gabriel - Vanderheyden 6-3, 6-3 Préminiemen: D. Lambrechts - M.' Eeckhoit 4-3, 4-3 J. Colier - Ch. Lommeien 4-3 Atletiek. Chris De Ridder uit Lebbeke haalde vorig jaar 5,31 meter met de polsstok Atletiek. De damesploeg van AC Lebbeke tijdens de uitreiking van de Trofeeën (vh) (vh) Atletiek. A.C. Lebbeke deel de trofeeën uit. Lucien Rot tiers werd gelauwerd omdat hij al 25 jaar aktief is. (vh) Initiatieven kaderend in «Augustus Sportmaand» Sportweek voor jongeren tus sen 13 en 15 jaar Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 augustus Keuzemogelijkheden op De Ster: kajak/tennis (volzet) waterpolo/baseball Organisatie: Stadsbestuur Sint-Niklaas in samenwerking met V.Z.W. Sint-Niklase Sport-, Spel- en Rekreatie- centra. Rekreathlon: 2' uitgave Vrijdag 8, zaterdag 9 en zon dag 10 augustus. Formule: de triathlon-formule wordt geschoeid op rekreatie- maat, d.w.z. prestatienormen die voor iedereen haalbaar zijn en spreiding van de 3 proeven over 3 dagen. Vrijdag 8 augustus: (17-21 u.) zwemmen: niveau A 400 m niveau B 100 m 50-bad Zaterdag 9 augustus: (vertrek tussen 9 en 14 u.) fietsen: niveau A 50 km niveau B 25 km vertrek en aankomst: tennisca- fetaria Zondag 10 augustus (vertrek tussen 9 en 14 u.) wandelen/ joggen: niveau A 20 km niveau B 10 km vertrek en aankomst: tennisca- fetaria Deelnemen kost 50 F of 20 F per afzonderlijke aktiviteit Organisatie: Stedelijke Sport raad i.s.m. Stadsbestuur en V.Z.W. De Ster. 4' Stertennistornooi Maandag 11 - zaterdag 30 au gustus. Enkele cijfers: 1983: 100 inschrijvingen 1984: 220 inschrijvingen 1985: 350 inschrijvingen Nieuw: elke deelnemer ont vangt een tombolalot waarmee hij kans maakt een mooie prijs te winnen. 2* uitgave Wisselbeker Burge meester De Vidts Zaterdag 30 en zondag 31 augustus Tomooi tussen de Sint-Niklase tennisklubs. Houder van de wisselbeker (winnaar 1985): T.C. De Jasmijn. Organisatie: V.Z.W. Sint-Ni klase Sport-, Spel- en Rekrea- tiecentra i.s.m. het Stadsbe stuur en de T.C. Houtmuis. Klubinitiatieven Waas-Jaks: kajakinitiatieles- sen en Sterrally per kajak (6 augustus) Wase Zwemkring: waterpolo- initiatielessen in juli en au gustus. wdoortocht: De ster: zondag 24 augustus. Hengelklub De Zeester: open karperwedstrijd (8 augustus) K.H. Sint-Sebastiaan: schie ting op 23 augustus Wase Base- en Softballvereni- ging: diverse baseballwed strijden. Daarnaast zal er zoals vorig jaar ook sportanimatie al lerhande georganiseerd wor den op mooie dagen in juli en augustus: volleybal, petanque, jogging, minivoetbal, e.d. Daarvoor worden D.a.c.- sportmonitoren ingeschakeld. Naast «de leiders te hebben psychologisch moeten de geklopt» wat op zichzelf al behaalde overwinningen tot vreugdestemming leid- zwaar doorwegen bij de de: werd aan de overwin- tegenstanders, ning nog een tweede ge- Duvel telt nu zeven punten noegdoening beleefd: het meer dan Baardegem: herleiden van de achter- twaalf meer dan met die stand tot twee eenheden op verstande dat de Kanaal- Merchtem en Denderbelle ploeg evenwel een meer ge en tot een punt op Hamme. speelde wedstrijd telt. Zondag komt Moorsel op Maar zelfs als Baardegem bezoek; vijftal waartegen en Kastel hun achterstallige tijdens de heenronde met k tot een d ein§e 14-15 score kon gewonnen. weten ,e brenge„ dan Zege die kan en moet be- kan er (o J J wulebroek vesttgd, waar Hamme het n0g moeilijk iets gebeuren moet opnemen tegen Wie- en he, komende sei ze de nieuwe leider die be- zoen bevordering, met sloten heeft dit kleinood een derbykamp tegen opmeuw te heroveren, ligt Puurs als toemaa[ Hamme-verkes m het ver- uiB|agen Baardegem-Opwijk Dorp-Duvel Willebr. Nieuwkerken-Hamme St. An na 11-15 Aalst-Jeans Saloon Kaatsen. Hamme-Zogge won met 15-13 tegen een goede Terjodense ploeg, (vh) schiet. De uitslagen: Puurs Wieze Sport. 15-8 Opstal Pelote-Gijzegem 15-5 Hoke-Hamme SK 15-9 Moorsel Steven-Merchtem SV 15-10 Baasrode VA-Herdersem 15-11 DE STAND 1. Hoke 2. Wieze 3. Opstal 15-3 4-15 15-1 12 23 13 22 11 22 12 22 11 19 Intergemeentelijke spelen in Aalst. De ploeg uit Erpe-Mere tijdens de korfbalproef (da) Herdersem 5. Baasrode 6. Moorsel 7. Merchtem 8. Denderbelle 9. Hamme 10. Puurs 11. Gijzegem Kalender voor zondag 6 juli Puurs-Moorsel Wieze-Hamme Merchtem-Hoke Gijzegel-Denderbelle Herdersem-Opstal LAGERE I EN II Duvel Willebroek Baardegem) werden grote winnaars van weekend. De Duvel-jon- gens, zowel als Baardegem, sloegen vermoedelijk een beslissende kloof. Vooral 11 15 15 14 13 5 (en de het DE STAND 1. Duvel Willebr. 14 35 2. Baardegem 13 28 3. Kastel 23 4. Haaltert 21 5. Hamme 12 21 6. Dorp 15 19 7. Nieuwerkerken 12 19 8. Opwijk 15 9, Aalst 11 14 10. Kerksken 10 13 11. Wieze 12 13 12. Jeans Saloon 14 3 volgen. Bij de preminiemen meisjes bleef Marion Copier uit Steke- ne na een nieuwe zege, nu al vijf op vijf maar van twee orga nisaties in dezelfde periode telt slechts de beste, met het mak- simum aantal punten op kop. Vanessa Cosyns van het Aal sterse Teens en Teenies zorgde wel voor drie sets tegenstand en hield haar tweede plaats. Greetje De Prest (Matchpoint Eeklo) won eerder op Brugge en op De Montil maar op Beckhand botste ze op een reuzesterke Stefanie Rottier die in finale zoals verwacht Greetje wegdrukte. De Prest blijft wel aan de leiding maar Rottier zit haar nu op de hielen en de Nederlandse wordt de grote favoriete voor de eind fase. Enigszins verrassend was de overwinning van Michele Van derheyden van TC Jasmijn in halve finale tegen Adriaens sens Francesca. In finale even wel moest Vanderheyden de overwinning en de hoogste punten laten aan koploopster Sylvie Gabriel, vorig jaar al vierde in de jeugdcup. Marissa Adriaenssens deed het beter dan haar zus. In finale scholie ren kon ook de sterk aange moedigde Vicky Vriesacker (TC Beckhand) de Nederland se uit Hulst zelden in moeilijk heden brengen. Bij de scholie ren meisjes waren dat allemaal nieuwe namen. En dat kon verheugen. Bij de jongens preminiemen een biezonder sterk tomooi met de beste tennissers allen op de afspraak. De drie hoogst geklasseerden zaten in de hal ve finales maar het was num mer vijf uit de tussenrang- schikking die thuisspeler Da vid Lambrecht van de zege hield. De strijd om een plaats in de Jeugdcup-eindfase (20 en 21 september op De Montil- Affligem) wordt bij de jongens preminiemen biezonder span nend. Bij de miniemen haalde Antwerpenaar Dave Stalpaerts de overwinning en meteen zijn eerste punten terwijl Bart De Buyser met zijn verdiende tweede plaats mee naar de lei ding schuift. Het lijkt dat men ook dit jaar in de kadetten- reeks goed in de punten zal moeten zitten om een finale plaats te kunnen wettigen. Wim Bauwens won nu op Beckhand maar hij komt daar mee nog niet bij de top. Tim Van Rode wipt met zijn finale plaats naar de eerste rang in de tussenrangschikking. Beckhand kreeg altijd al veel Antwerpenaars op de tennisaf- spraken en ook in de Jeugdcup was dat zo. Bij de jongens gingen de vier overwinningen trouwens allemaal naar spelers uit de buurprovincie. Filip Wurman, scholieren, zorgde voor vier op vier. Yvan Lommeien, Ben Maes,. de te verwachten spelers deden het niet. Filip Cordeel van TC Jas mijn kon Wurman in finale weinig in de weg leggen. De Jeugdcup 1986 is nog lang maar de tomooien volgen zich in de twee vakantiemaanden heel snel op. Nog 32 tomooien om tot de eindstrijd in het Brabantse De Montil te wor den toegelaten. Dat daartus sen slechts vijf (Aalst, Malde- Finale: Colier - Lambrechts 4-1, 4-2 Miniemen: D. Stalpaerts - T. Meeuws H 6-3, 6-2 B. De Buyser-Y. Wilkain 6-3 6-3 Finale: Stapaerts - De Buyser 7-6,6-i Kadetten: W. Bauwens-B. Batsleer 6-2 5-7, 6-3 T. Van Rode-W. De Beukt leer 6-2, 6-4 Finale: Bauwens - Van Rode 6-4, 6-1 Scholieren: F. Cordeel-J. De Ruycke 6-3 6-3 F. Wurman-S. Verhaegen 6-1 6-2 Finale: Wurman-Cordeel 6-1, 6-3 Inschrijvingen voor de kursus van initiator (1ste jaar) De kursussen voor initiators van het seizoen 1986-87 zullen op zaterdagvoormiddag ingericht worden in de acht centra van de Bondsschool, voor de Nederlandse taalrol te Antwerpen, Brussel, Lovendegem en Roeselare, voor de Franse taalrol te Baudour, Brussel, Meux en Libramont. Zij zijn toegankelijk voor al de aangeslotenen, die ten minste 25 jaar oud zijn op 1.8.1986 op voorwaarde dat zij slagen in een ingangstest die tot doel heeft uit te maken of zij voldoende techniek bezitten om met kans op slagen de lessen te volgen. Met het oog op de volgende sessie, zullen deze tests afgenomen worden in al de centra op zaterdag 23.8.1986 te 8.30 u. Het programma zal 102 lesuren omvatten. Het zal ver spreid worden over twee periodes, gaande van 30.8 tot 20.12 en van 24.1 tot 9.5.87 dagen der examens inbe grepen. Te noteren dat het toekennen van een diploma van initiator bovendien ondergeschikt is aan het vervullen van een stage van één seizoen ten minste in de schoot van een effektieve club. Het staat de kandidaten vrij deze stage te verrichten gelijktijdig met het volgen van de kursussen. Op het ogenblik van hun toelating tot de kursussen, zullen de kandidaten: 1. Een schoolgeld moeten storten van 4.000 F op bankre kening nr. 068-0706060-24 (Gemeentekrediet) van dt K.B.V.B. 2. Een getuigschrift van goed zedelijk gedrag moeten voorleggen, evenals een medisch attest waarin de kandi daat geschikt wordt verklaard om deel te nemen aan de praktische lessen. Voor de acht centra van de Bondsschool worden de kandidaturen ingewacht tot 20.8.1986 op het Algemeen Sekretariaat van de K.B.V.B., Wetstraat 43, bus 1, 1040 Brussel. Identieke kursussen worden eveneens gegeven in de parallelle scholen van Genk en Luik, de diploma's Jogging 2000. Ook de dames trotseerden de hitte in straten van Sint-Gillis (vh) Z0MERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 tot -30 op ALLE modellen Kl«ln Anlworpenilrut 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 Jogging in Kruibeke. De massa-j'ogging kende veel sukses. Broer Freddy en zuster Sonjal Caluwe kwamen samen toe met Lardon, een jonge loper van Kallo (dw) JEUGDCUP TC BECKHAND-BEVEREN

De Voorpost | 1986 | | pagina 28