Meisjes van Beroepsschool Heilige Maagd Lebbeke showden reiskleding Op het programma van V.T.B. Kunstkring «'t Hof te Puttens» te Lede... Medailles en Prijzen Akademie Muziek, Ballet en Toneel Aalst. Rustig zittend op het dek van de twee schepen (a) 2 - 4.7.1986 - De Voorpost De jaarlijkse modeshow van de Beroepsschool Heili ge Maagd te Lebbeke kende op zondag 22 juni een denderend sukses. Ruim een uur voor het eigenlijke begin, stonden reeds heel wat mensen voor de gesloten deur te wachten om toch maar een goed plaatsje te kunnen bemachtigen. En gelijk hadden ze, want om kwart voor (Irie, waren de ruim 650 stoelen allemaal bezet en stonden nog tientallen mensen te drummen voor een staanplaats. Verleden donderdag had de jaarlijkse prijsuitreiking plaats in de feestzaal van het stadhuis van de Akade mie voor muziek, ballet en toneel. Laureaten zijn: Notenleer - uitmuntend heid Grote onderscheiding: Ka- trien De Lombaert, Nele Van de Voorde, Tom Denec- kere, Veerle De Saar, Geert Roskam, en Elke De Bruy- ckere. Onderscheiding: Bart De Corte, Marijke Renneboog, Nele Denayer, Sabine Scheirlinck, Veerle Van den Brempt, Katrien Smet, Reinout Van Schuylen- bergh, Eric Kiekens, Chris- tiane Anaker en Hans Ren neboog. Voldoening: Nele De Pesse- mier, Dieter Jacobs, Hilde De Saar, Chris Dubois, Veerle Van Damme, Bart Van den Broecke,, Jan Ca- mi, Sabine Smet, Benedikte Wittoek, Griet Vermeersch en Peter Van Hauwer- meiren. Notenleer - pré professione le oursus Grote onderscheiding: Lies- beth De Lombaert. Onderscheiding: Jan Ma- ris, Bert Jolie, Willem Colen en Lieve Van den Broecke. Dictie: volmaking 2' jaar Ondersoheiding: Kristen Hutsebaut, Anja Van Bis sen, Kristof Rombout, Els Melkebeek en Barbara Steenhout. Voldoening: Alex Bou- lonne. ckebroeck. Uitmuntendheid en medail le van verdienste: An Van Durme. Orgel: Voldoening: Andre De Cock. Uitmuntendheid; Chris- tiaan De Cock. Viool: gouden stadsmedail- le: Johan Van der Biest. Regeringsmedaille: Sara Kuyken. Gigaar: zilveren stadsme- daille: Aintzane De Aguirre Regeringsmedaille: Sieg fried Van Schuylenbergh. Blaasinstrumenten: gou den stadsmedaille klarinet: Angélique Steenhaut. Gouden stadsmedaille dwarsfluit: Ann Van As- sche en Myriam Ghijsels Zilveren stadsmedaille dwarsfluit: Anja De Pauw en Anja Hofman. Voldoening: Greet De Ceu- ckelaire. Regeringsmedaille trom pet: Wim Janssens. Voldoening blokfluit: Rob Jolie en Joris Hendrix. Slagwerk: gouden stadsme daille: Ulrich Van Impe Zang: gouden stadsmedail le: Marleen Van den Broeck. Medaille van verdienste: Marijke Vandevelde. Regeringsmedaille Lieven Deroo. Lyrische Kunst: regerings medaille met grote onder scheiding voor Johan Hae- zaert. Muziekgeschiedenis: zilve ren stadsmedaille Kurt De Kerpel. Gouden stadsmedaille Go- delieve Gheyssens. Toneel Gouden stadsmedaille: Nancy Terrijn Zilveren stadsmedaille: Ma rijke Van Caeckenberghe, Benny D'Haeseleer, Gode- lieve Sedeyn, Cristine Bo- gaert, Claudine Lanckman en Baldewin Meireson. Medaille van verdienste: Jean-Pierre DUondt. Regeringsmedaille: Hilde- gard De Vuyst. Biezondere prijzen Prijs van de schepen van cultuur: Jean Van der Schueren. Prijs van het College: Lie ven Deroo Prijs kommissie van be stuur: Hildegard De Vuyst. Prijs van de direkteur: Go- delieve Gheyssens, gouden stadsmedaille voor muziek geschiedenis uit de klas van mevrouw Beatrijs De Vos. Prijs voor viool: Sara Kuy ken, regeringsmedaille voor altviool uit de klas van mevrouw Claire Deleuze. Prijs voor lyrische kunst: Johan Haezaert, regerings medaille voor lyrische kunst uit de van de heer Herman Slagmulder. Prijs voor voordragen: ?fer- tine Hanssens, uit de klas van mevrouw Kris Yserbijt Prijs voor Koperen blaasin strumenten: Wim Jans sens, regeringsmedaille voor trompet uit de klas van de heer Honoré Ver- straeten. Prijs voor piano: An Van Durme, medaille van ver dienste uit de klas van de heer Paul Van Nieuwen- borgh. Prijs voor orgel: Ghislena De Pessemier, uit de klas van de heer Kristiaan Van Ingelgem. Prijs van het «Van Lyse- bethfonds»: An Merckx. Prijs voor oello: Lieven Van der Biest, uit de klas van mevrouw Dominique Van Iseghem. Prijs voor dwarsfluit: An Van Assche uit de klas van de heer Francois Putteman. Prijs voor houten blaasin strumenten: Angelique Steenhaut, uit de klarinet klas van mevrouw Christi ne Vantomme. Prijs voor blokfluit: Sieglin- de Meireson, uit de klas van de heer Johan Vankeirs- bilck. Prijs voor slagwerk: Ulrich Van Impe, uit de klas van de heer Mare Snackaert. Prijs voor notenleer: Ka- trien De Lombaert en Nele Van de Voorde, uit de klas van de heer Abel De Gussem. Prijs Stefaan de Jonghe- stichting: Godelieve Ghey» sens uit de klas muziekg* schiedenis van mevroun Beatrijs De Vos. Prijs Johan Sebastiaat Bach: geschonken aan d; leerling die bij de verto! king van de twee- en drie- Hat stemmige inventies Bach, het hoogste waarde cijfer behaalde: Yoka Chrit tiaens, uit de klas van m» vrouw An Witzoreck. Prijs van Muza: geschon ken door de vereniging voor leerlingen, oud-leen lingen en vrienden van dj Akademie: Ilse Van de Eist, uit de viool- en orke» klas. Siegfried Van Schuj- lenbergh, uit de klasse: van gitaar en kamermn ziek. Kurt De Kerpel, uit de klu sen van notenleer, piano et- muziekgeschiedenis. Lebbeke. Een tikkeltje feestelijker. Na deze inleidende woorden volgde een korte diamontage over de afdeling mechanica. Het vroegere Sint-Jozefinsti tuut en het Sint-Christianainstituut werden na de fusie met de Handelsschool van het Heilig-Maagdcollege te Dender- monde herdoopt en heten voortaan het Vrij Technisch Instituut en Beroepsschool Heilige Maagd. De leraars van de afdeling mechanica waren trouwens ook intensief betrokken bij de voorbereiding van de modeshow. Hun kennis en kunde zorgden er trouwens voor dat enkele nijpende problemen tot ieders voldoening waren opgelost. De modeshow werd opgebouwd rond het tema «op reis». Hier werd geopteerd voor het openbaar vervoer, meer bepaald de trein, uitgebeeld door de leerlingen van het tweede en derde jaar. De stationschef en de treinkonduk- teur zorgden er voor dat iedere reis een vlot verloop kende. Vanuit Londen, Moskou en Parijs kwamen de mannequins toe. Ondanks de drukkende warmte in de zaal, showden het vierde, vijfde en zesde jaar winterkle- dij. Nachtkleedjes, slaapshirts, badmantels en kamerjas sen zorgden voor een felbekeken afwisseling. Met het vrij werk, steeds een der hoogvliegers van de hele show, werd het eerste deel afgesloten. Het vrij werk kreeg een denderend applaus. Niet ten onrechte trouwens. Mensen uit het vak konden vaststellen dat deze leerlingen in staat zijn de door hen gekozen en gemaakte kledij, tot in de, perfektie af te werken. Na de pauze was er gastoptreden van een aantal dames, onder wie enkele moeders van leerlingen, die uitgedost waren door leerlingen van het zesde jaar. De applausme- ter sloeg deze keer alle rekords. Vakantie- en zomerkledij lieten iedereen dromen van de nakende vakantie. Op de tonen van swingende muziek, werden zomervesten, -jurken, -rokken en -bloezen ge showd. En voor de iets frissere avond was er een fleurig jurkje of een broekpak. De apoteose werd een massaspektakel met schitterende feestldedij en glinsterende modieuze pakjes. Onze laatste jaars, die deze sjieke kledij ontwierpen en uitwerkten, bewezen hiermee klaar te zijn om de grote uitdaging die de toekomst inhoudt aan te gaan. r Tot slot was er een dankwoord voor allen die deze modeshow hielpen realiseren en werd reeds een afspraak gemaakt voor volgend jaar. Vakantie... Enkele weken om uit te blazen... Wie niet Van 4 tot 27 juli elke Lede werken tentoonge- hem gekend heeft, ayno- programma zelf bepalen, houdt van verre reizen hoeft zeker niet te kniezen... vrijdag van 19 tot 21 uur, steld van de in 1984 overle- niem van talent, werklust Naar eigen keuze maakt i Kunstcentrum, V.T.B. Galerij 't Hof te Puttens te Lede en zaterdag, zondag, maan- den Aalsterse kunstenaar en doorzettingsvermogen, er een kunst- en/of toerii omgeving hebben voldoende te bieden voor een aange- dag en feetsdagen van 14 Carlo Tarras. Carlo Tarras Zijn neiging tot perfektio- tische uitstap van. Het i naam namiddagje uit. Men koppelt er steeds het kulturele tot 21 uur worden tij- is de schildersnaam van nisme was duidelijk merk- zelfs mogelijk dat u allee nan de ontspanning. Of... heb je een voorkeur voor een dens het zomersalon in Willy Van Der Meirsch. De baar in zijn muzikaal leven, de busreis in groep mee daguitstap naar Parijs, voor 'n flets- of voettocht door het Kunstcentrum 't Hof te Put- naam Willy Van Der als komponist-dirigent, maakt en voor uw dagver Zonienwoud? Noteer alvast volgende V.T.B.-ideetjes. tens, Wichelsestraat 20-22, Meirsch is voor iedereen die vioolleraar en direkteur deling zelf instaat. Prijs van dt Ninoofse Muziek- 600 F. akademie, maar evenzeer Even een blik op het pre- ook in zijn schilderkunst, gramma: «Zijn schilderwerken zijn Bezoek aan Jeu de Pavf meteen echte haarden van (wereldberoemd muse* sprankelende warme en van de impressionisten). harmonische kleurerupties Nadien naar keuze: Muit geworden» (kunstrecen- Rodin (beeldhouwkunst) d cent Norbert De Winne). Eifeltoren. Het V.T.B. Kunstcentrum Pic-nic onder de Eifeltom beschikt over de laatste ze- (gezamenlijk), ven werken die van Carlo Vervolgens een wandeliq Tarras nog verkrijgbaar op de Champs Elysées. zijn. Boeken over zijn rijk Daarna naar keuze: een bt gevuld artistiek leven kun- zoek aan het Centre Pomp nen in de galerij eveneens dou met het museum vai geraadpleegd worden. Moderne Kunst (panorans Naast deze kunstenaar van over Parijs) of een rondri formaat, stelt ook de inter- in Parijs (zonder toeslag), nationaal bekende dieren- Ook is er gelegenheid voci schilder Alfons Van Meir- bezoek aan Forum da venne er een tiental olie- Hommes, lUe de la Cité verfschilderijen tentoon. lTSglise St. Eristache En een derde eksposante, kuieren langs de Seine Erika Messely, weet er alle Te 18.30 u. wordt sameng* kunstliefhebbers aange- komen aan het stadhuii naam te verrassen met een waarna avondeten in he aantal uitermate lieftallige gezellig kader van het re» tekeningen, waar beslist taurant «Aux armes de li niemand kan aan voorbij- Ville» (53 FF ongev. 34! gaan. F). Door de gebrachte kwaliteit Terug thuis omstreeï eist dit kunstenaarstrio al- middernacht, vast alle aandacht op. Opstapplaatsen op de auto Maar er is meer... Om het car: Serskamp 5.30 u de bezoekers aangenaam te Schellebelle 5.40 u., Wich» maken kan men er op de len 5.50 u. en Lede (Wichel prachtige binnenkoer van sestraat 20-22) 6 uur. Voo: hetzelfde kompleks, of in de af inschrijven! vleugel waar een oude bak- Zondag 7 september word oven is ondergebracht, ge- u nogmaals ee» keuzepro nieten uit een keuze van gramma aangeboden doe meer dan honderd geselek- de V.T.B. teerde streekbieren, panne- a) per fiets 20 of 40 ki koeken met geurende kof- door het Zonienwoud. fie, zelfbereid ijs, kaasscho- b) te voet wandeling tels, boterhammen met boe- tot 15 km. renhesp e.a. Het busvervoer voor de» Verder zijn er in de landelij- aktiviteiten is gratis! Er i ke omgeving ten behoeve één gratis bus (54 plaatsen van de wandelaars mooie voorzien, bewegwijzerde wandelwe- Wie aan dit keuzeprograo gen. Kortom...'t Hof te Put- ma wenst deel te neme tens biedt elkeen de gele- wordt verzocht dadelijk genheid voor een aange- te schrijven! naam, ontspannend namid- Info: Joris De Smet 0! dagje uit in eigen omge- 70.13.30. ving. D.S Op zaterdag 23 augustus programmeert de V.T.B. Kunstkring er, op de bin- nenkoer, een optreden van Chirojeugd Vlaandei de kunstgroep Alkuone. heeft tijdens een nation Dit avondoptreden vangt raad in Waasmunster ChrisB aan te 20.30 u. Dit gran- Dierickx verkozen tot nieifl dioos, spetterend en fasci- nationale voorzitster. Zij vo nerend spektakel van dans, Lieve D'Eer op die geduret kleur en muziek gaat door drie jaar deze func met medewerking van de waarnam. V.T.B.-V.A.B., het Minis- n terie van de Vlaamse Ge- meenschap, Dienst Volks- jn Watou nabij poperii ontwikkeling en het Noord- wordt een tentoonstelt! starfonds v.z.w. "Beeld/ding" georganisf» ra_ met werk van Camiel Vf Op 28 Juli organiseert de Brecdam, de koploper van Kunstkring ook een dag- 5g. 0p verschiltodV plaa» uitstap per autocar naar in hct Westhoekdorp zullen ParysDeze uitstap ie een bedden van hem w"ordeo begeleide uitstap en toch gesteld. Aalst De Aalsterse Vlaaiengilde was ook present (a) kunnen de deelnemers hun Medailles en blesondere Voordragen: zilveren stads- prijzen medaille: Martine Hans- rjano: gouden stadsmedail- H"»»" Van Hauwer- le Willem Ooien. melren en Els Verbeken. Zilveren stadsmedaille: Na- Voldoening: Kireten Hutse- dine Koppens, Wouter Cam- baut en Els Melokebeek phljn, Bert Jolie. Marnis Regenngsmedaüle Hllde- Rubbrecht en Martine Ne- serd De Vuyst. Aalst. De Vereniging voor Vlaamse Gepensioneerden afdeling Aalst in vergadering bijeen (a) Het was onderdirekteur Leo Moens die iedereen welkom heette. Hij schetste kort de intensieve voorbereiding die aan een dergelijke modeshow voorafgaat. Hij had niet alleen enkele woorden van dank over voor de leerkrachten die dag en nacht gewerkt hebben, maar ook voor de inzet van de leerlingen. Na een zware examenperiode opnieuw keihard aan de slag gaan, je moet het maar doen of willen doen. Ook moesten ze heel wat supplementaire uurtjes presteren. Denken we maar aan het afwerken van kle dingstukken, repetities op school en in «Ons Huis», het in orde brengen van de zaal. Lebbeke. Wie jong is en zich sportief wil kleden.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2