Andermaal kleiduifschieting in stiltegebied te Herdersem Nieuws uit de gemeenteraad Een namiddag vrije tijd te Moorsel Massa kandidaten op wachtlijst Goedkope Woningen Parkeerproblemen opgelost in Aalst «Lawaai... Doe het wat zachter aan» De Voorpost 4.7.1986 - 3 Aalst. Wordt het parkeerprobleem in Aalst dan toch opgelost? Vanaf begin juli zal het vinden van parkeergelegenheid minder en minder lastig worden voor de Aalsterse inwoners. De personeelsleden van Amylum n.v. kunnen vanaf maandag 30.6.1986 gebruik maken van een eigen parkeerruimte, gelegen aan de overkant van de Dender. Let wel, Amylum-parking staat synoniem voor privé-parking en is dan ook niet toeganke lijk voor derden. De ingebruikname van de Amylum-parking heeft dus voor gevolg dat de Okapi-parking weer plaats zal verschaffen aan honderden stadsbezoekers. Houtmarkt De bestaande verouderde infrastruktuur van de Houtmarkt wordt vernieuwd. Er worden nieuwe voetpaden aangelegd, de bouwperken (bomen blijven behouden) worden afge boord met kantstenen en de parkeerzone wordt heraangelegd in asfalt. Door herschikking wordt het aantal parkeerplaatsen met 30 verhoogd. Ook de voetwegen in het parkgedeelte worden vernieuwd, niet de aanliggende wegen in asfalt. Het kaatsplein wordt ook vernieuwd en later in een andere kleur gemarkeerd. Voorgesteld werd een niet als uitrit dienende bijkomende inrit naast de groenzone rechtover de Sint-Jansstraat waardoor dan wel twee parkeergelegenheden zouden sneuve len De voorziene KWS-verharding tussen de bomenrijen waar parkeren toegelaten blijft zal vervangen worden door een lucht- en waterdoorlatend wegdek ter vrijwaring van de oude lindebomen. Stedelijke werkhuizen Hou- en dakbedekkingsmateriaal en vloeren worden aangekocht om de stocks aan te vullen. Samen voor 624.000 fr. Speeltuigen Op de verschillende speelpleinen werden in het zicht van de vakantie beschadigde speeltuigen hersteld. Er worden ook speeltuigen aangekocht voor Harding Herdersem en Beukenlaan Erembo- degem. Kerkplein Nieuwerkerken De herinrichting van het Kerkplein te Nieuwerkerken omvat de parking, de aanleg van een belangrijke partij groen en van een pleintje vóór de kerk in mozaïekkeien. De rechtstreekse doorgang (betonweg) van de kerk naar de Kerkstraat wordt onderbroken zodat een verkeersarme zone ontstaat. Ook de busparking wordt in de herinrichting opgenomen. Het geheel wordt geraamd op 2,3 miljoen. Edgard Hooghuys, Nieuwerkerkenaar vindt het een goed initiatief dat echter niet beantwoordt aan de gestelde vraag. In plaats van een polyvalent lokaal komt er een houten barak. En met de zowat 2,3 miljoen van het Kerkplein zou men heel wat hebben kunnen doen aan het Nieuwerkerks wegdek dat het hard nodig heeft. Met een fraai pleintje en verder voor de rest eerder ellendig is Nieuwerkerken nu als een in het gelaat mooi gemaquilleerde dame die verder in lompen is gehuld. In plaats van broodnodige herstellingen geeft men de voorkeur aan verfraaiing. Ook Danny Denayer en Eddy Monsieur vinden dat de prioriteiten verkeerd zijn gelegd. SP en VU onthouden zich dan ook. Aanplantingen Naast de vermelde aanplantingen te Nieuwerkerken komen er ook aan de hoofdingang van het stadspark en in de omgeving van het zwembad. Te ramen op 738.000 fr. hoofdingang stadspark: hoek Parklaan - E. Bosteelsstraat. omgeving zwembad: hoek Albrechtlaan - Zwembadlaan. omgeving kerk Nieuwerkerken: hoek Dorpsstraat - Maaldreef - Kerkstraat. Hovenierspleintje In funktie van de voorstellen van de dienst 'Stads- en Dorpsherwaardering' voor Aalst rechteroever herwaarderingsgebied, werd een nieuw plein in de Hoveniersstraat ont worpen. Het vormt de verbinding met de nieuw aan te leggen verkaveling Hoge Vesten. Het plein omvat een afgescheiden rijweg in KWS-beton en een verkeersvrij gedeelte in betontcgels en mozaïekkcien. Het verkeersvrije gedeelte sluit aan bij de aldaar voorziene nieuwbouw opgevat als polyvalente ruimte. Raming: 1.964.884 fr BTW inklusief. Parking Slotstraat Volgens de voorstellen van de werkgroep en de dienst stadsherwaardering wordt de bestaande parking heringericht. Het bestaande parkecrgedeelte blijft behouden doch wordt uitgebreid langs de kant van de Slotstraat. Op drukke momenten wordt het aanwezige sportplein ook als parking aangewend. In een latere fase zal de open ruimte langs de Moorselbaan dichtgebouwd worden (invulbouw). In zijn totaliteit verhoogt het aantal parkings met *13 eenheden. Raming: 2.647.663 fr. BTW inklusief. Vangrails langsheen de Dender Recent werd de linker Denderoever tussen de Zwarte Hoekbrug en Amylum beschermd met metalen vangrails. Langs de rechteroever kunnen deze, gezien de ondergrond, niet gebruikt worden. Daarom worden hier betonnen schampkanten voorzien over een lengte van ongeveer 350 meter. Ze hebben een hoogte van 40 cm. Raming: 657.248 fr. BTW inklusief. T elefoon ins tal la tie In het kader van de aanpassings- en verfraaiingswerken worden volgende werken aan de telefonie-installatie uitgevoerd. het verwijderen van de oude installaties en het verplaatsen en vernieuwen van een oude open lijnverdeler. het aanleggen van nieuwe aanvoerkabels Vanaf de hoofdverdeler. het aanleggen van nieuwe aansluitingen voor de toekomstige burelen rekening houdend met verdere uitbreidingen. Raming: maximum 300.000 fr. Danny Denayer vraagt hierbij of een systeem kan ingebouwd worden om interzonaal telefoonverkeer onmogelijk te maken. Signalisatiemateriaal Voor plaatsing van signalisatie aan schoolinrichtingen dienen de nodige paaltjes voorzien van sleutelschakelaar aangekocht te worden. Voorstel om deze via onderhandse overeenkomst aan te kopen bij een gespecialiseerd leverancier. Raming: 80.000 fr. BTW inklusief. Schuilhuisjes Raadslid Danny Denayer (VU) interpelleerde over «de stiefmoederlijke behandeling van de deelgemeenten wat betreft het plaatsen van schuilhuisjes.» De deelgemeente Gijzegem zou totaal vergeten zijn. En de bestaande zijn meestal vernield. Zonder dak of met gebroken ruiten. Weinige zijn inderdaad nog intakl. Op sommige plaatsen amuseren jongeren er zich mee de ruiten met «een mik» gewoon stuk te schieten. Maar schepen De Maght vreest dat als Denayer zijn rondrit deed het zeer mistig weer was of zijn zichtvermogen verminderd. Op de bedoelde weg Hofstade - Gijzegem werden er niet minder dan 4 geplaatst. Wel zijn er 9 autobusstopplaatsen doch er is steeds geen ruimte beschikbaar om er een schuilhuisje te laten aanbrengen. Ze beletten uitrit uit de garage of «nemen licht af». Of het voetpad zou er onder lijden. De schepen kan alleszins zeggen dat er reeds 19 nieuwe geplaatst zijn maar Denayer repliceert dat reclamepanelen duidelijk rapper uit de grond schieten dan schuilhuisjes. Lawaaihinder van Blauw-Wit Danny Denayer stelde verder dat er «bijna elk weekend» op de Bergekouter grote esbattementen doorgaan vergezeld van lawaaihinder veroorzaakt door krachtige geluidsin stallaties. Hij stelt erbij dat de omwoners er heel wat onder lijden en dat de aktiviteiten steeds minder met voetbal te maken hebben. De openbare rust wordt er verstoord. Er worden bloemen afgerukt in tuinen en er zou ook openbare zedenschennis gepleegd worden. Burgemeester Uyttersprot antwoordde dat dronkenschap, openbare zedenschen nis en baldadigheden niets te maken hebben met de organisatie. Dat zijn problemen voor de politic. En wat betreft de periodiciteit van deze «esbattementen» zegt de burgemeester relativerend dat er slechts twee vergunningen zijn afgeleverd voor de maand mei. Lawaaihinder is er trouwens op alle festiviteiten, ook op koersen, kermissen en schoolfeesten. Het stadsbestuur wil daarin de gulden middenweg trachten te bewandelen. Maar Denayer zegt dat dergelijke periodische feesten niet vergelijkbaar zijn met éénmalige schoolfeesten. 6 «De politie zal het allemaal onderzoeken» rondt de burgemeester af. LH Het stedelijke vrijetijdskomitee aanvankelijk in Aalst- Stad aktief, wil ook de deelgemeenten bij de aktiviteiten betrekken. Verleden jaar was dat het geval te Erembode- gem en dit jaar beleefde Moorsel een merkwaardige «na- D-middag vrije tijd«. 3rd degem. met verdere uitbreidingen. Pro Kprknicin Nipntv»rirprken Raming: maximum 300.000 fr. Zowat alle mogelijke discipli- prijzen die met «vrije tijd» ver- h»- h t v v i kt ui, a i- °ayer taertnj of een systeem kan ingebouwd worden om interzonaal nes kwamen er op het zonover- band hielden. Ludiek voorge el pnnnr Hno von »t iforUnU.* ♦- w—-.u—u— J ,p p <vmv"r *~r »- 1 goten Dorpsplein aan te pas en steld door karaavalkeizer Ka- ook in de gewezen school aan miel Sergant werd het voor de de Kaalberg was het een in- en vele aanwezigen een boeiend uitlopen van verzamelaars al- kijk- en luisterstuk. ex-Miss lerhande. Mede met het feit Aalst Katia Ghyssens en Sabi- dat de Opwijksesteenweg we- ne Gosseye uit Erembodegem gens werken afgesloten was met een wervelende show de werd het geen makkie zijn wa- laureaten werden met liefst gen kwijt te geraken binnen 532 punten Tweede werd Ka- een redelijke afstand. tia Dierickx uit Oudegem met Barbara Streisand (516), 3e Men kon er zowat van alles Sabrina Buyl uit Moorsel met »1 gebroken ruiten. Weinige zijn inderdaad nog'intakïr Op Vömt^ge^iaatsen"amuser'en a jongeren er zich mee de ruiten met «een mik» gewoon stuk te schieten Vlaamse Wijnmakersgüde die ken Qan(jra Kim f5031 en Dij anplantingen Maar sehepen De Maght vreest dat als Denaver ziin rondrit deed het zeer misti. weer w« SjtaTS^SÏÏdrSS 5e Sabrina' San<J'a Kathy geval «balboogschieten» door CoPP«ns >iit Nieuwerkerken de Aalsterse Klauwaerts, ge- en punten behaalden, nieten van vroeger vervaardig- Moorselaar Danny De Petter de carrousels of een uit de werd met een nabootsing van Weense Prater weggehaald Sandra Kim door een jongen reuzenrad, aandachtig toekij- een uniek geval, goed voor 407 ken op precisiewerk allerhan- punten, de, u in een mediterane sfeer wanen bij pétanquespel op een Traden verder nog op Jurgen heus zandtapijt achter de Sint- De Corte uit Destelbergen, Gudulakapel of luisteren naar Nathalie, Rudv en Maria Heb- wat beide Moorselse muziek- belinck, Kelly' Fransaert, Nan- maatschappijen ten beste ga- cy Schuddinck, Danny Van ellóf £"yvaiemc ruimte. nis en oaiaaaigneaen niets te maken hebben met de organisatie. Dat zijn problemen voor utD' u^l™?' S!»°nd echteT' Belle- Kelly De Bock- Elsie -w ooa c. r»-mk» a1:.:_ T7«■- 4 r noe Kon het anders met de Beulens, Kristel Dierickx, In- p„k,„. sr,removerend dat er slechts twee vergunningen zijn afgeleverd voor de maand mei S^dCa'^ound-^I'dl fens""'™""1 playbackwedstrijd voorbehou den aan jongeren tot 16 jaar LH waarvoor een twintigtal kandi daten - onder hen reeds een aantal bekende - waren opge komen om mee te dingen naar (op lange termijn) de grond prijzen doen stijgen. In som mige gevallen kan de prijs niet meer haalbaar worden voor de landbouwer zelf en komt er een stadsbewoner neerstrij ken, wat opnieuw speculatieve prijsverhogingen in de omge ving meebrengt. Eigenlijk zouden landbouwor ganisaties moeten protesteren in de eerste plaats doch duide lijk Zijn het de laatste jaren de Raldes, Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde neemt het niet dat tegen het negatief advies van de stedelijke dienst Leefmilieu andermaal in de Herdersemse Hammestraat door een Lebbekenaar op een weide een kleiduifschieting werd georganiseerd. Uitgerekend in een stiltegebied en op een tydstip dat heel wat studerenden «in de blok» zyn. Reeds van in de voormiddag werd er verleden zondag geoefend en 's namiddags volgden de salvo's zich in alle hevigheid op en dreef de noordoosten wind het geluid deze keer af naar de Hammestraat op het grondgebied van Aalst-Stad en naar Hofstade. Meer dan naar de wyk by de Kepel. Aalst. Heel wat aanwezigen in het Beukenhof voor de LVR barbecue (a) Aalst. Zelfs een schepen weet hoe men de barbecue vleeshaak moet hanteren (a) Kleiduifschieting niet illegaal... Zowat op hetzelfde ogenblik als de hoogspanningslijn en op een boogscheut ervan verwij derd, heeft het kleiduifschie- ten zijn intrede gedaan in het Denderland. Illegaal? Zeker niet, want het College van burgemeester en schepenen (CBS) van Aalst geeft telkenjare een tijdelijke exploitatievergunning, dus zonder openbaar onderzoek. Het besluit van het CBS wordt dan wel uitgehangen. Over welk gebied gaat het? Een weiland langs de Hamme straat, net links vóór men de H. Hartkapel bereikt vanaf de wijk «Kapel». Op 17.6.1984 had daar de eer ste kleiduifschieting plaats. Weinig of geen reaktie in leef milieukringen, temeer daar verwacht werd dat het om een eenmalige aktiviteit zou gaan. In 1985 ging de manifestatie toch opnieuw door (op 15.6.1985). Onmiddellijk ver trok vanuit Raldes een brief naar het CBS (op 17.6.1985) waarbij de overtredingen van de vergunning werden aange klaagd (nooit beantwoord!). Zo waren als bijzondere voor waarden door het CBS opge legd: maximum 1 schot per minuut en een geluidsafscher ming aan de zuidkant van het perceel, zodat de voortplan ting van het geluid naar de wijk Kapel zou tegengegaan worden. In werkelijkheid waren er ge middeld 20 schoten per minuut en was een afscherming onbe staande. Niettegenstaande het college verleden poneerde dat klei- duifschietingen in stiltegebie- den geen vergunning meer zouden krijgen en dat deze sportbeoefenaars best aan een industrieterrein of een rekrea- tiezone zouden worden verwe zen werd de vergunning dan toch verleend? Volgens Raldes na een in het college verdeelde stemming 5 tegen 4. En deze keer werden er zelfs een bij zondere voorwaarden opge legd. Enkel de algemeen gel dende. Niet tegen kleiduifschieten Raldes is niet tegen deze vorm van vrije tijdsbesteding (sport?) als dusdanig. Wel dient men hiervoor geen onaangetast agrarisch en na tuurgebied uit te kiezen Volgens het gewestplan zijn dergelijke recreatieaktiviteiten enkel toegelaten in een dagre- kreatiegebied of een industrie terrein. Dit laatste vanzelf sprekend als het nog leeg is (grote delen van het Hoogveld te Dendermonde bijvoor beeld). Raldes stelt dat het stadsbe stuur zich allerminst aan het gewestplan stoort en dat ter wijl via mededelingen de be volking wordt opgeroepen tot stilte tijdens de blokperiode. «Lawaai... doe het wat zachter Overigens mogen we niet uit het oog verliezen dat dergelij ke aktiviteiten op termijn scha delijk zijn voor de landbouw. Niet rechtstreeks (al krijgen we na zo'n 7.000 schoten toch wel wat «loodbemesting» in en rond de betrokken weide) maar vooral onrechtstreeks, doordat dergelijke niet-agrari- sche aktiviteiten automatisch milieuverenigingen die voor de vrijwaring van landbouwgron den zorgen. Wel had Raldes verwacht dat met een schepen voor landbouw en een andere schepen gesproten uit land bouwerskringen, zulke aktivi teit zonder een diskussie ver boden zou geworden zijn. LH Oud-minister Moyersoen blijft, zoals zijn vader Romain, begaan met de huisvesting. In het zopas verschenen verslag van de S.M. Goedkope Woningen van het gewest Aalst waarvan hy voorzitter is, liezen we inderdaad dat begin 1986 er op de wyk Horebekeveld terug 45 woningen konden worden ter beschikking gesteld. Maar gebrek aan financiële middelen remt verdere werking af. Er ligt nog een hele wyk waarvan de infrastruktuur klaar is om bebouwd te worden. Van 90 woningen zyn de plannen zelfs niet aUeen af maar ook reeds goedgekeurd. En dan is er nog plaats voor 160 woningen. De SM Goedkope Wonin gen wil ook een renovatiepro- jekt van de stad voor eigen rekening nemen en hoopt ten spoedigste te kunnen beginnen met het afbreken van de oude stadsmagazijnen tussen Ho venierstraat en Hoge Vesten en er circa 65 woningen te kunnen optrekken. "De SM laat alleszins de moed niet zak ken, zegt de oud-minister. Bouwaktiviteiten Relance van de bouw in 1985 was nauwelijks merk baar. Wel merkbaar de finan cieringsmoeilijkheden. De SM wacht geduldig om iets te kun nen doen voor de 800 op wachtlijsten ingeschreven ge zinnen. In afwachting spitst men zich dan maar toe op stadsrenovatie. - Drie woningen aan de Bou- dewijnlaan konden in mei 1985 terug in huur gegeven worden. - Verbeteringswerken werden uitgevoerd aan woningen Tulpstraat 27, Bergemeersen- straat 75 en Slotstraat 65. De «erste twee werden na gedeel telijke verbetering terug in huur gegeven. Het dossier van het derde berust nog bij de N.M.H. - Voor 45 huizen in Horebe keveld zullen voetpaden, voor tuintjes en andere groenruim- ten in aanbesteding worden gegeven. - Voor het speelplein op Ho rebekeveld waren er vertra- gingsmaneuvers van de stad. Finaal mochten de werken dan toch in januari 11. starten. Het weder verhinderde zulks ech ter. Beplantingswerken volgen in het najaar. - Renovatieprojekt Hove niersstraat - Hoge Vesten. Mits het bekomen van de prin cipiële belofte van toelage zal de S.M. terrein en gebouwen van het vroegere stadsmaga- zijn kopen (2,28 .ha) voor 7.260.000 fr. Een stedebouw kundig attest nr. 2 werd reeds aangevraagd. Gebouwen en gronden Slechts één huis werd in 1985 verkocht, Boudewijnlaan 28. Duur krediet, werkloos heid en werkonzekerheid zijn oorzaken van het stagneren. De reële huurprijs wordt ieder jaar aangepast aan inkomen en gezinstoestand. De huurgelden brachten samen ruim 31 mil joen op. (L.H.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 3