Polyvalente opleiding in St.-Auguslinuslnstlluut Tweede schip van Reisklub Etappe heet «Wilmar» Asdammen winnaar, VOKweer leider Turnkringmanifestatie te Erembodegem «brandde uit» Divisie-admiraal De Wilde ook groot Ledenaar ,afe Eigen plaatsingsdienst voor werkzoekenden Netwerkkwistornooi Drie dagen Sint-Annafeesten in Bambrugge MAN SCHIET VROUW EN TWEE KINDEREN DOOD EN PLEEGT ZELFMOORD 10 - 11.7.1986 - De Voorpost In de fris versierde feestzaal van het Sint-Augustinusinstituut voor Verpleegkunde werden de resultaten van de eindejaarsstudenten bekendgemaakt. 52 kinderverzorgsters, 38 verpleegassistenten, 44 gebrevetteerde ziekenhuisverplegen- den en 35 gegradueerde ziekenhuisverpleegkundigen, vergezeld van hun ouders, aanhoorden vol spanning Dr. Bogaert, medisch directeur van en lesgever in de school, die de resultaten van de eindeksamens bekendmaakte. 169 menselijk en vakkundig geschoolde persoonlijkheden zoeken morgen hun weg door het leven, tot eigen ontplooiing en tot verbetering van de gezondheidszorg in het algemeen, eventueel via verdere studie op universitair of niet universitair niveau. In zijn toespraak dankte Dr. Bogaert de ouders om hun be grip, troost en medevoelen voor hun zoon of dochter en om hun vertrouwen in de school en het lerarenkorps. Een apart woord van dank werd gericht naar al die men sen die zich voor de goede zaak hebben ingezet, om de materiële, morele en mense lijke waarden die zij hebben bijgebracht en die onontbeer lijk zijn voor de verdere loop baan van de student. De afgestudeerden wees hij op hun taak en verantwoordelijk heid en het belang van mense lijke benadering naast—mate riële zorgen. Hij vermeldde ook het bestaan van een plaatsingsdienst voor afgestudeerde werkzoeken den, die werd opgericht op initiatief van Eerwaarde Zus ter De Kinder, direktrice van de school, waarmee de kansen op de arbeidsmarkt worden verhoogd. Tot slot gaf Dr. Bogaert de raad om kontakt te blijven be houden met de school en met mekaar om ervaringen uit te wisselen en hulp en bijscholing te genieten, ter ondersteuning van de mooie levenstaak. Polyvalente opleiding Zuster De Kinder, dié haar eerste ambtsjaar als direktrice van de school beïndigde, wees in haar toespraak op de poly valente opleiding van de afge studeerde verpleegkundigen, waarin een zo ruim mogelijk inzicht in de meest vooruitstre vende medische en verpleeg kundige technieken werd gege ven, met een open oog voor alles wat er beweegt in de medische en verpleegkundige sektor, in het belang van de lijdende mens. Menselijke ver pleging en grote toewijding zijn volgens haar principiële voorwaarden om het goed te doen. Zij vroeg ook aandacht voor nieuwe verschijnselen in de maatschappij. Het ziekenhuis verblijf wordt ingekort, de thuisverpleging en het zelfstan dig werk nemen uitbreiding, een nieuwe tendenz voor be vallingen ten huize, kinderop vang en voor verzorging en bewaking van ouderlingen en psychiatrische patiënten ten hui ze, waarvoor waakzaamheid en vindingrijkheid noodzaak zijn om hierop een adekwaat antwoord te geven. De afgestudeerde kinderver zorgsters wenste zij van harte geluk en vroeg om een positi ve leerhouding en grote ver antwoordelijkheid ten over staan van het hen toevertrouw de kind, dat een vriendelijke, begrijpende en geruststellende houding nodig heeft van zijn verzorgers. Op een gepaste wijze kunnen tegemoet komen aan de behoeften aan spel, beweging, eten, slaap en kon- takt, is levensnoodzakelijk voor het beroep. Wegens beperkte werkgele genheid voor kinderverzorg sters, toonde Zr. De Kinder de noodzaak aan om een hoger brevet te behalen. Een woord van dank en erken telijkheid ten slotte voor de ouders om hun vertrouwen en voor de leerkrachten en het administratief personeel voor hun inzet en creativiteit bij de opleiding. LH Na de esbattementen van Alstonspast zorgde Fiasco vorige vrijdag voor een verademend kwisavondje zonder diskussies en zonder humeurige kwissers. Asdammen, de ploeg van Piet Coppens, dééd het opnieuw voortreffelijk en nadat de Herdersemnaren reeds de eerste avond hadden gewonnen bewezen ze nu met een nieuwe avondzege nog niet helemaal uitgeteld te zijn voor de eindoverwinning. Het was echter VOK Moorsel dat aan de avond van Fiasco de beste zaak deed want de ploeg van Willy Pieters drukte Fiasco weg van de leiding. Met tien punten voorsprong gaat VOK nu de kwisvakantie in. VOK, dat gewoontegetrouw sterk uit de startblokken kwist had nu tegenslag want op de zevende dag ging de joker ver loren. Alleen Ossenboekspeler Flor Hofmans kende trouwens de Franse schilder Auguste Herpin en dat bracht de Leb- bekenaars een ekstra joker op, Na tien vragen stond Ossen- boek zo op zijn kop en de ploeg zou het ook verder goed blijven doen met een derde plaats als resultaat. Slechter verging het Alstonpast, de anti-helden van vorige week, die na 25 vragen slechts twaalf punten totaliseerden. Halfweg nestelde Asdammen zich aan de* leiding met drieënveertig punten voor een verrassende Kwistetweernie met tweeën veertig punten. In de tweede helft deed As dammen het nog beter toen het solopunten haalde met ak- trice Walters uit Educating Ri ta. Kwistetweernie ging toen VU-gemeenteraadslid Willy Van Mossevelde interpelleer de over het uitvallen van de elektriciteit by het jaarlijks turnfeest van de Turnkring der Stad Aalst. Op vrijdag avond moest de manifestatie dan ook worden afgelast. Misschien op zichzelf niet zo denderend? Misschien een geval van overmacht? Maar Van Mossevelde stelt dat hetzelfde gebeurde voor 2 jaar by een optreden van het Ballet van Vlaanderen. Hij vroeg dan ook of dit defekt na twee jaar nog niet kon verholpen worden. Iedereen had er wel weet van doch niemand deed er wat aan... Aalst. Op de Gentsesteenweg gebeurde een ernstig ongeval. Robert Becque uit Gijzegem (39) reed met zijn wagen tegen de auto van Roger De Bruyne (51) uit Watermaal Bosvoorde die net zijn auto verliet. De man werd tussen de twee wagens geplet en verloor bij deze aanrijding een been. De wagen van Becque kwam wat verder nog terecht tegen het geparkeerde voertuig van André Holbrecht uit Wolvertem om uiteindelijk tot stilstand te komen tegen de auto van Fatima Meziane uit Ganshoren (a) \als wel achteruit en won uit vijf tien vragen slechts zes punten. Fiasco deed het als vragenstel ler voortreffelijk en wanneer Hendrik Van Dessel de ploe gen voor de laatste tien vragen uit vijftien onderwerpen liet kiezen werd het echt gezellig. Het bleek een kolfje naar de hand van Ossenboek dat alleen nog natuurkundige Chadwick miste, VOK daarentegen paste ook nog bij de Straat van De nemarken en de vroegere Sta- linlaan in Aalst zodat Asdam men toch de zege binnen haalde. Met nog drie avonden te gaan blijft het favorietenkransje el kaar weinig toegeven. VOK, Fiasco, KNOK en ook nog Asdammen zullen na de va kantie nog een bikkelhard ge vecht leveren om de nieuwe Netwerkkampioen te kennen. De eerstvolgende kwisavond van het Netwerktornooi is op vrijdag 22 augustus. Wie komt dan het fitst voor de dag? Hugo Aerts De avondstand 1. Asdammen 100 p., 2. KNOK 95 p., 3. Ossenboek en VOK 93 p., Palugama 86 p., 6. Koeskoes en Kwistetweernie 80 p., 8. Opba en Hoe grijzer hoe wijzer 77 p., 10. Aad Gad 58 p., 11. FN-Klub 54 p., 12. Alstonspast 34 p. De totaalstand: Koeskoes, Hoe grijzer... en Ossenboek moeten nog een avond organiseren. 1. VOK 556 p., 2. Fiasco 546 p 3. KNOK 534 p., 4. As dammen 528 p., 5. Koeskoes 499 p., 6, Opba 486 p., 7. Hoe grijzer... 481 p., 8. Ossenboek 472 p., 9. Palugamma 453 p., 10. Aad Gaad 446 p., 11. Kwistetweernie 410p., 12. FN- klub 359 p., 13. Alstonspast 334 p. De Turrkring betaalde wel een fikse som (14.000 fr.) doch de verhuurder kwam duidelijk het kontrakt niet na. Werd er een regeling getroffen in verband met de opgelopen financiële schade? Zowat 1000 ontevre den toeschouwers werden noodgedwongen huistoe ge stuurd. De Turnkring zag zich ter kompensatie verplicht zich te verbinden een wintergeest met gratis ingang te organise ren en Van Mossevelde vraagt zich af wie dat zal betalen. De organisatoren zetten op vrijdagnacht de nodige stap pen om het euvel te herstellen zodat alles op zaterdag vlekke loos kon verlopen. Wat die mensen konden op één dag, dan nog een zaterdag, kon de stad dus duidelijk niet binnen de twee jaar. Overbelasting Schepen De Maght zegt dat overbelasting het uitbranden van de hoofdschakelaar heeft veroorzaakt. Er werd maar steeds meer en meer klank- en lichtapparatuur aangekoppeld maar het stadsbestuur had er geen weet van wat er precies zou gebruikt worden. Toch deed men dadelijk ter plekke al wat kon. Zelfs meer dan wat mocht. Intergem werd verwit tigd en stadsmensen maakten, tegen de reglementering in een rechtstreekse aftakking. Schepen Gilbert Bourlon stelt dat er danig veel volk komt en dat de sportvloer vooral door damesschoenen wordt bescha- Veel verlies zouden de organi satoren niet geleden hebben, oppert Gilbert Bourlon want ze betaalden maar 14.400 fr. voor drie dagen en de in- komprijs bedroeg 120 fr. «Het ware beter dergelijke manifes taties te Erembodegem niet meer toe te laten doch aanvra gers te verwijzen naar de Kei- zershallen», zegt de schepen. Doch Willy Van Mossevelde zegt dat zulks niet kan vermits er geen verankeringen moge lijk zijn. 48 spots aansluiten is veel te veel zegt Gilbert Bour lon en de burgemeester stelt dat organisatoren zich moeten aanpassen aan de geboden mo gelijkheden. «Er had zelfs een brand kun nen van komen» waarschuwt Edgard Hooghuys. Een gewo ne vergunning kan niet meer volstaan. Men moet zorgen voor begeleiding en bewaking. LH Sinds een paar jaren hebben de Prinsdaalvrienden zomer feesten georganiseerd, niet zozeer ter ere van Sint-Anna de gevierde patrones maar wel in het teken van haar feestdag. Op zaterdag 26 juli is er een ten, glas graveren, klompen dansavond met discobar in een maken, koekeplank snijden, speciaal daartoe opgerichte doedelzak spelen, potten tent. 's Anderendaags wordt draaien en kantklossen. de zondag gevuld met e in- Dezelfde namiddag is er een tiek- en rommelmarkt, waarbij doorlopende vertoning ook oude ambachten beoefend worden om 14 u. Van dit laat ste heeft men trouwens heel wat uit de vergeethoek kunnen halen en kan men getuige zijn van verdwenen stielen van vroeger als emailleren, stoelen biezen, kaarsen gieten, etsen, glas blazen, mosterd maken, beeldhouwen, manden vlech- wonderfietsen, eigenaardige tweewielers samengeknutseld door dhr. Carion uit Zandber gen. Men kan er hem bewon deren op een fiets met twee aandrijvingen waarmee men zowel met het stuur als met de trappers kan fietsen; verder geeft hij een demonstratie met de fiets van het jaar 2000 en zal ook de unieke skitiets tentoon wr gesteld worden. De grote al nva traktie is wel zijn wereldbe et s roemde spionkop, een suppor hifti tersmachine om de tegenstan 9rsc ders bij sportmanifestaties ti overdonderen. 8 Voor de muzikale ömlijstinj r 5e zorgt een akkordeongroep uiat Schorisse en 's avonds zijn he «The Green Stars» uit Haaltei srzi die voor amusement zorgen r q samen met Patrick Mortier ui Aalst, gekend trompettist dii de?e groep zal versterken. De driedaagse zomerfeestei Sint-Anna Bambrugge wordei op maandag 28 juli beslotei em met een rommelmarkt voo |an, kinderen die om 10 u. vangt. J1 '"stel lus el Groot-Lede ontving een van zyn meest waardige telgen. De te Wanzele, dus nu in groot-Lede geboren Jozef De Wilde die tot divisie-admiraal werd bevorderd. Inderdaad dan alleszins ook een groot Ledenaar. Met het in vaart nemen van een tweede binnenschip, de «Wilmar», nemen Reisklub Etappe, initiatiefnemer van rekreatief boottoerisme op Schelde en Dender en Reko s.v. die er de promotie en boekingsaktiviteiten van waarneemt meer hooi op de vork. Een initiatief in navolging van buurlanden waar vaarttoerisme een sukses werd, zowel uit toeristisch standpunt als uit dat van alternatieve werkverschaffing. Het loopt trouwens parallel met een Mechels BTK-project dat deze maand een promotietour nee voor binnenvaarttoerisme organiseert waarbij ook Dendermonde wordt aangedaan en kulmineert op 21 juli, nationale feestdag wanneer het flottieye aanlegt te Dat Reisklub Etappe beide schepen aankocht lag o.m. aan het feit dat ze zich niet alleen nog in uitstekende staat bevon den maar tevens dat ze reeds enigermate waren omgebouwd voor personenvervoer. Aan de aankoop van «De Ark» ging maandenlange studie vooraf. N$ verbouwingswerken in de winter 1985 werd «De Ark» 14 maanden terug in de vaart ge bracht en na een geslaagd sei zoen, eigenlijk een proefperio de, dit voorjaar nog verbeterd en verhoogd qua kapaciteit. Na grondig onderzoek in het droogdok werd in mei «De Wilmar» aangekocht en een eerste fase van de verbouwing is reeds achter de rug. Na de zomer volgt dan een tweede. «De Ark» (51 jaar) kreeg nu met «De Wilmar» (60 jaar) een vaartgezel. Twee oude binnen schepen die in de loop van hun «karrière» zowat 1 miljard ton graan, maïs, steen en steen kool hebben vervoerd. Wel licht waren beide schepen na volbrachte taak naar de sloop gevaren, ware het niet dat ze werden aangekocht door ge ïnteresseerden die er nog een toekomst voor zagen. Voor «De Ark», vroeger «De Marcel» uit Sint-Amands was dat een projekt om «varende vakanties voor studenten» te organiseren. «De Wilmar» kreeg als tweede kans te dienen als woonboot op het kanaal Leuven - Me- chelen. Dan wordt «De Wilmar» o.m. geballast met 70 ton beton om meer diepgang te bekomen zo dat ook op de Dender naar Geraardsbergen kan worden gevaren. Momenteel gaat zulks nog niet vermits voor «De Wilmar» de spoorweg brug te laag ligt. «Wilmar Is zjjn naam» Alvorens het tweede binnen schip van Reisklub Etappe met de traditionele fles champagne te dopen, stelde schepen voor toerisme Chris Borms dat toen anderhalf jaar terug de idee van riviertoerisme op de Den der geopperd werd er nogal wat twijfelaars waren. Ener zijds wegens nogal vervuild water alleszins tot Ninove en anderzijds Aalst - Geraards bergen - Aalst bij minder goed weder een nogal lange tocht. De feiten stelden de weifelaars echter in het ongelijk. Etappe veroverde een valabele plaats qua ééndagstoerisme en ver vult duidelijk een sociale rol. Via boottochten op Dender en Schelde, Rupel en Nete leert men de streek met haar vele charmes kennen via een ande re invalshoek. Waren een aan tal gemeentebesturen waaron der ook Aalst eerder terughou dend bij de start, de aankoop van een tweede schip, de «Wil mar», toont de visu het succes van de onderneming aan. De schepen stelt dat momenteel een onderzoek loopt bij diver se instanties om na te gaan in welke mate stadsbestuur en VW's kunnen samenwerken met het privé-initiatief. In het kader van de CVP werd trou wens een werkgroep opgericht die ééndagstoerisme wil stimu leren. O.m. betreffende op- en afstappen, samenstellen van valabele arrangementen en verlenen van grotere bekend heid buiten de eigen regio's. Denktank Johan Uvin, verantwoordelij ke voor de promotie, voor toe ristische arrangementen en voor educatieve programma's noemt voorzitter Guido Moens een denktank die startte met verhuren van campingcars, mobilhomes en transportmid delen allerhande en die nu met «De Ark» en de «Wilmar» een heuse riviervloot op stapel zet. Een man die zich daarenboven weet te omgeven met mede werkers die geëngageerd tot en met inspraak hebben in het projekt en er hun eigen in breng aan toevoegen. Vooraan Voorzitter Guido Moens stelt dat Reisklub Etappe met haar projekt om traditionele bin nenschepen te verbouwen voor passagiersvervoer en deze dan in te zetten voor streektoeris- me wellicht momenteel in ons land baanbrekend is. Uit de stand van de boekingen kan worden gesteld als prognose dat tijdens het jaar 1986 zowat 20.000 passagiers zullen wor den vervoerd tijdens dagtoch ten of korte rondvaarten. orkest van het traagvarende binnenschip op de Dender (ajuin). Dagtochten Met als ligplaatsen Aalst en Dendermonde (Sint-Annabrug en Onolsdijk) kunnen dag- halvedag- en avondtochten worden gemaakt alsmede kor te vaarten. Er is keuze uit om. een Schelde- en een Dender- omnibus, tochten naar en te Geraardsbergen, Aalst en Dendermonde en ook op de Rupel met o.m. bezoeken aan Temse, Rupelmonde, Hinge- ne-Bornem en Boom. Tijdens de ééndagstochten is er akkomodatie voor een 100- tal personen met (verwarmde) cafetaria, salon en keuken. In principe kan op de rivieren en kanalen van het Vlaamse land worden gevaren. Door het handig formaat (35 m lang en 5 m breed) kan «De Ark» ook kleinere rivieren vlot bevaren. Tochten op het Zeekanaal, op de Rupel en de Nete zijn even eens mogelijk. Wel mag de afstand per dag naargelang het getij maximaal 50 70 km bedragen. Mits bestelling vooraf kan aan boord een maaltijd worden opgediend gaande van eenvoudig belegde broodjes via een koude schotel tot stoofvlees of steak met frie ten, barbecue en menu's la Practisch Voor boottochten zijn vooraf- gaandelijke reservatie en beta ling vereist. Een boeking is slechts definitief vanaf het ogenblik dat de volledige reis- som werd ontvangen. Tickets worden dan dadelijk verstuurd die dienen als betalingsbewijs en als toegangsbon. Jozef De Wilde volgde de we tenschappelijke A aan het Sint-Maarteninstituut waarna hij opteerde voor een militaire opleiding. Hij werd marineof ficier na studies aan de Acade mie der Canadese Strijdkrach ten in Victorie (Brits Colum- bië) en in Halifax (New-Scot- land). Aan boord van eenhe den van de Belgische marine vervulde hij diverse staffunk- ties en in 1964 haalde hij het brevet specialist mijnenbestrij- der waarna hij het bevel zou voeren over mijnenvegers en over het opzoekingsschip «Me- chelen». Eens korvetkapitein werd hij tweede in bevel van het be voorradingsschip «Zinnia» en kreeg hij het bevel over het smaldeel mijnenvegers toe vertrouwd. Terug aan de wal werd hij officier-adjunkt operaties te Oostende, instrukteur in de mijnenbestrijdingsschool, hoofd van de sektie opleiding tot officier bij de marine te Brugge, hoofd van de sektie instruktie bij de staf van de zeemacht en onderwijsgelas- tigde aan de Koninklijke Mili taire School te Brussel naviga tie en hydrografie. Zijn karrière kreeg internatio nale allure eens bevorderd tot fregatkapitein tien jaar terug. Hij werd stafofficier planning mijnenoorlog bij de staf van de geallieerde opperbevelhebber in Northwood en voerde het bevel over het fregatschip èni Westdiep en was daarenboven^ jp bevelhebber van het smaldeel: van de zeemacht. In 1980 werd hij kapitein ter zee en werd hoofd van de sek tie plannen en programma's bij de staf van dé zeemacht. Na het volgen van een stafkursus jer aan het Nato Defense College j te Rome werd admiraal De VQ Wilde adjunct stafchef van de zeemacht en in december ver- g_ leden jaar werd hij bevorderd jj~ tot divisie-admiraal. Een top- funktie. Uiteraard is divisie-admira; De Wilde drager van heel wat nationale doch ook buiten landse eretekens. Hij werd in het Leeds kultulj^ reel centrum ontvangen dooi burgemeester Jules Hendrickj omringd door schepenen ii bijzijn van gouverneur vat1 Oost-Vlaanderen Balthasar. Inderdaad, een groot Lede naar. WL1 SO der Zondagochtend 6 juli heeft een 40-jarige man uit Willebroek gans zijn gezin om het leven gebracht en daarna de hand aan zichzelf geslagen. De concierge van het flatgebouw die op vraag van enkele familie leden met een reservesleutel kon binnendringen ontdekte de vier lijken. Een direkte aanleiding tot dit gezinsdrama ligt niet voor de hand zodat gedacht wordt dat de man in een depressieve bui heeft gehandeld. Maar Etappe ziet het aller- Betaling kan gebeuren kontant minst als een eindpunt. De bij S.V. Reko, H. Hartlaan 30 tochten kunnen immers inhou- te 9300 Aalst of door storting delijk veel rijker, interessanter op rekening nummer 293- en leerrijker worden gemaakt. 0594696-44 van S.V. Reko en Samen met gemeentebesturen zulks ten laatste 10 dagen van wil Etappe toeristische arran- de optie en/of reservatie, gementen samenstellen en Uiteraard bij elke betaling be- educatieve programma's ont- stemming, datum van de tocht werpen. Op aanvraag kunnen en aantal personen vermelden, ook gidsen ter beschikking Tel. 053/78.40.27. worden gesteld. En er is ook LH mogelijkheid dat het huisor- kest prachtige jazznummers Aalst. Het echtpaar Doorns dat in Herdersem fungeert als gastheer voor de zoveelste ten beste geeft op «The Onion- pikkeling op rij (a) river Slowboat» pfte het Jazz- Albert Peeters, 40 jaar en eigenaar van een polyester- bedrijf in Ruisbroek, be woonde met zijn gezin een flat op de vijfde verdieping van de Residentie Groen- laar in de wijk Willebroek- Stad. Met enkele familiele den had hij afgesproken om zondag een uitstapje te maken. Omstreeks 10 uur zondagvoormiddag belden de familieleden aan maar toen er geen antwoord kwam werden zij ongerust en riepen Etienne Van de Velde, de concierge van het flatgebouw ter hulp. Op vraag van de familiele den opende hij met een reservesleutel de deur van Peeters flat en ontdekte er eerst het lichaam van Al- bert Peeters. Aan het hoofd werd een schotwon de vastgesteld. De lichamen van echtgeno te Anni Schellekens (42) en de kinderen Jimmy (18) en Peggy (16) werden in een andere kamer aangetrof fen. Vooraleer de hand aan zichzelf te slaan heeft Al- bert Peeters vermoedelijk zijn vrouw en kinderen in hun slaap om het leven ge bracht. Ook de hond van de familie Peeters moet door een ko gel getroffen zijn, maar het dier was niet dood. Razend van pijn viel het dier de concierge aan die het op een lopen moest zetten. Samen met de hulpdiensten werd ook de hulp van een dierenarts ingeroepen om het dier uit zijn lijden te verlossen. De hulpdiensten moesten al vlug vaststellen dat zich •in het appartement een ge zinsdrama had afgespeeld. De feiten zouden zich voor gedaan hebben zondagoch tend rond zes uur. Een be woner van de tiende ver dieping werd rond die tijd uit zijn slaap gewekt door het lawaai van enkele scho ten. In de mening dat dit vanuit de straat afkomstig was, ging de man op zijn balkon polshoogte nemen, maar kon niets verdacht! opmerken en ging daaroj weer naar bed. Over het motief van deze drievoudige moord tasten de onderzoekers momen teel nog in het duister. Er waren geen direkte aanwij zingen dat het met zijn po- lyesterbedrijf niet goed meer zou gegaan hebben en de relaties binnen het gezin worden door de om wonenden als perfekt om schreven. Aangezien ook geen briefje of iets derge- lijks werd achtergelaten jjj weet men niet wat de man bezield heeft om tot dez< wanhoopsdaad over ti gaan. Uit het onderzoek is wel gebleken dat Albert Peeters gebruik heeft ge maakt van twee vuurwa-s pens: een automatisch ge- weer en een long rifle, bei de met afgezaagde loop en kolf. Het parket van Mechelen. onder leiding van onder zoeksrechter Hellemans V|, kon voor deze onbegrijpe lijke daad alsnog geen slui tende verklaring geven. Eind 1987 verschijnt h« boek "De Avifauna van Vlaanj" deren", een naslagwerk waai van veldornitologen reeds ge ruime tijd dromen. Momentee is men druk bezig met allerU gegevens te verzamelen. gc 'I IV uc Sti te iet orr hi rad ie en erl corn dei he der ine rstt lerl we ipe wa gd 05: KJ O- ijtaa

De Voorpost | 1986 | | pagina 10