Iart heirewegh wil flink figuur slaan JOERIVERBRUGGEN WIL MEER DVERWINNINGEN GINO VERGAUTEREN: FLINK DEBUUT ALS JUNIOR JOSE ROOMS: VOORLOPIG GEDAAN MET KOERSEN OHNNY DE DOBBELAER: VIJFTIG METER VOOR JP NAUTS EN VAN HUFFEL EIGEN GROTE PRIJS EN IN KLASSIEKERS Liefhebbers in Baasrode aan het werk De Voorpost - 11.7.1986 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 WIELRENNEN MATEURS IN MOERZEKE ziet )cn ien In eigen Bevcren werd Joeri Verbruggen vorige zondag als 1 e en kanshebber getipt. Hij werd lid van een leidersgroep '''die vroeg tot stand kwam en die acht renners verenigde be «De onderlinge verstandhouding was behoorlijk. Vandaar veI dat we een riante voorsprong konden opbouwen en we tot r d< de finish onbedreigd bleven. Ik had gehoopt op een H< (verwinning. Zeker nu het voor eigen supporters te doen t|V> was. Ik voelde mij ook bekwaam om te wedijveren. Op i<:n het laatste is eerst Glenn Van Hautekerke en later Jurgen 'd" Van Looy weggesprongen. Ik was hierdoor een beetje tno etrrast, reageerde, maar kon niet meer tot bij de vluchter. - Ik won de spurt voor de tweede plaats als troostprijs». Een paar dagen voordien legde de nieuweling uit Beveren beslag op een negende plaats. «Met 57 renners aan de start werd er biezonder hard eknokt. Ik behoorde tot een groep achtervolgers die acht maakte op een eerder ontsnapte renner. Hij bleef «riten schot. Een spurt voor de tweede plaats was het aige wat overbleef. Ik zat in geen te beste positie. Vandaar dat ik niet in aanmerking kwam voor een dichte xeplaats». Na een seizoen waarin hij aanvankelijk met tegenspoed tad af te rekenen, is Joeri Verbruggen thans bij de pinken. :n taais eerder al gesteld beoogt hij vijf overwinningen. Vrijdag start hij in Temse, zondag wijkt hij uit naar Doel zet hij aan in Vrasene E.G. Wielrennen. Bart Heirewegh (arch.) pioenschap, waarin ik tweede werd, begon ik last van een onwillige knie te ondervin den», zegt Bart Heirewegh. «Ik nam een paar dagen rust, zalfde de zere plek en hoopte op een spoedige genezing. Ik hervatte maar kwam spoedig tot de vaststelling dat het van kwaad naar erger ging. Ik advi seerde een specialist die mij een rustperiode beval. Intus sen ging de maand mei voor bij. Geen enkele keer had ik mij kunnen laten gelden. Pas in juni begon de opwaartse klim. Op de veertiende dag van de maand behaalde ik een nieuwe overwinning. Ik voelde mij opgelucht omdat het weer zoveel beter ging.» De laatste weken is het duide lijk dat Bart Heirewegh op nieuw de sterke renner is van weleer. In minder dan twee recente weken plaatste hij zich drie keer op het ereschavotje. Dat was in Baasrode, Balen en Buggenhout. «In het criterium van Baasrode was ik voorop met Wim Vla- minck, Johnny Macharis, Pa trick Van Buggenhout en Gert Macs. Ook Dries Echelpoels zocht ons gezelschap op. Op het laatste ben ik weggespron gen. Alleen Van Buggenhout en Gert Macs zijn gevolgd. Ik won de spurt. In Balen werd er onmiddellijk na de start flink aan de boom geschud. Tien renners vorm den vlug een leidersgroep waartoe ik behoorde. In het gezelschap zaten een paar snelle rakkers die ik in de finale liever verloren dan ge vonden had. Vandaar dat ik op vijfentwintig kilometer voor het einde initiatieven nam en na een demarrage een voor sprong verwierf. Drie renners sloten aan. Wc zijn voorop gebleven. De spurt zette ik van ver in. Ik won. In Buggenhout werd het een van de snelste wedstrijden waaraan ik ooit deelnam. Het kon voor velen blijkbaar niet rap genoeg gedaan zijn. De ene demarrage volgde op de andere. Je moest flink bij de zaak zijn wou je je niet laten verschalken. Ik verwachtte een vroege reaktie. Vandaar dat ik mij ophlfeld in de voorste gele deren. Binnen de korste keren kwam er een leidersgroep tot stand. Die werd later uitge dund zodat uiteindelijk Philip De Baets, Gert Maes, Jurgen De Rijcke, Hans De Clercq, Franky Verstappen en ikzelf overbleven. Vooral Jurgen De Rijcke poogde zich op het laatst uit de voeten te maken. Die vrijheid werd hem niet gegund. Het kwam tot een spurt. Ik won in feite makkelij ker dan verwacht». Intussen nam Bart Heirewegh ook deel aan twee sterritten. Een eerste keer schermde hij de vlucht af van zijn neef. Vorig weekeinde kon Kurt Verschaetse gelukkig het haze- pad kiezen nadat de andere vluchters, waaronder Bart Heirewegh, de remmen had den moeten dichtgooien om een valpartij te ontwijken. Eind augustus wordt de Ham- menaar amateur. Voordien wil hij zijn waarde nog onder schrijven door zich op het voorplan te manifesteren. Eerst is er de eigen grote prijs die op 's lands nationale feest dag wordt gereden. Het is meer dan een gewone wed strijd. Bovendien wordt een beker geschonken door kui tuurminister Patrick De Wael en een schaal door bestendig afgevaardigde Alfons De Mol uit Lebbeke. Dat allemaal om dat het ook die dag 21 juli is. Ook zijn er flink wat geldprij zen voorzien. Verderop wenkt voor Bart De Ronde van Vlaanderen en de Omloop der Vlaamse Gewes ten. Zonder tegenspoed mag hij er in de voorste gelederen worden verwacht. E.G. Sedert een maand is Gino Ver- cauteren junior. Hij doet het uitstekend. Vrijwel iedere wedstrijd sloot hij af met een ereplaats. In Balen werd hij derde en in Stekene tweede. «Ik werd in Balen lid van een tienkoppige leidersgroep die kort na het vertrek tot stand kwam», zegt de renner uit Temse. «Later werd het gezelschap uitgedund zodat we uiteinde lijk met zes de finale introk ken. Het kwam tot een spurt. Ik werd derde. In Stekene lag ik op de loer en hield mij bestendig in de voorste gelede ren. Er werd vaak gedemar reerd. Guido Vermeiren trok er als eerste vanonder. Toen volgde Garry De Cock, Gino Bnjs en daarna sprong ook ik in de dans. Met vier bleven we enige tijd voorop. Later kwa men nog een aantal renners ons vervoegen. Bij het ingaan van de laatste ronde is Guido Vermeiren weer weggesprongen. Ik poog de aan te sluiten, maar dat lukte niet. Er zat dus niet anders meer op dan te spurten voor de tweede plaats. Ik won». Voor hij lid werd van de junio res, manifesteerde Gino Ver- cauteren zich vaak bij de nieu welingen. Vier keer werd hij er tweede, evenveel keer derde. Een overwinning was voor de verdienstelijke knaap niet weggelegd. «Toch hoop ik er als junior hier of daar eentje mee te pikken. Ik voel mij in konditie en ben tot de vaststelling geko men dat ik mij kan laten gel den. Nu vrijdag ga ik van start in Buggenhout-Opdorp». Twee dagen na elkaar organizeren «De Stat ie vrienden» uit Baasrode een wielerwedstrijd voor amateurs. Zondag 20 juli en maandag 21 juli wordt het kruim van de internatio nale liefhebbers in de palinggemeente verwacht. De koersen kaderen in het programma van de gekende Static-kermis. De organizatoren hebben liefst twee dagen na elkaar voor 21.000 fr, aan prijzen voorzien en bieden voor een mini mumbedrag van 8.000 fr. aan premies. De start wordt gegeven om 15 u. aan café Belle Vue in de Mandekens- Wielrennen. Gino Vercauteren (arch) Het klinkt bijna ongelooflijk, maar toch is het de pure realiteit. José Rooms kapt met koersen. Een voorlopig besluit nam hij een paar weken, geleden. De naderende examens werden toen als reden opgegeven. Daarin be haalde hij een schitterend resultaat. Van een hernemen van de wielerbedrijvigheid is, tegen de verwachtingen in, voorlopig geen sprake meer. «Ik heb voor een gezin te zorgen, zoek werk en wil avondschool volgen» stelt de Tcmsenaar. «Tijd vrij om te koersen, laat staan te trainen, is er niet. Voorlopig blijf ik een jaar inaktief, in geval ik een behoorlijke betrekking vind en financieel aan mijn trek ken kom. In het andere geval kombineer ik een betrekking met avondonderwijs. Dan zal er in drie jaar geen tijd meer overblijven om te koersen. Ik wil een diploma graduaat boekhouding BI. Dat lijkt mij belangrijker dan wedstrij den te winnen. Ik begrijp degenen die mij de raad geven om in de wielrennerij tot het uiterste te gaan en een profkontrakt na te streven. Langs de andere kant wil ik geen risiko's nemen. Ik wil werken voor mijn gezin en eind dit jaar een nieuwe woning betrekken in een wijk in Temse. Pas wanneer ik stevig in mijn schoenen sta, begin ik opnieuw. Het koersen zint mij nog steeds, maar je begrijpt dat andere dingen in het leven belangrijker zijn», José Rooms is een ernstige jongen die weet waar hij aan toe is en verstandig genoeg is om belangrijke opties te nemen. Dat hij voorlopig van de weg verdwijnt zullen niet alleen de wielerfans maar ook kollega-renners spijtig vinden. In het peloton was hij immers een joviale kerel om mee om te gaan. Vergeet niet dat de Temsenaar al behoorlijk wat pluimen op zijn hoed mag steken. Hij werd kampioen van België in snelheid, achtervolging, kilometer stilstaand vertrek en omnium. De Omloop der Vlaamse Gewesten bracht hij op zijn naam en ook in een aantal selcktie- en sterritten, oogstte hij lauweren. e q igenstaande hij door tegenspoed werd afgeremd, plde Bart Heirewegh tot nu toe al dertien overwinnin- n. Iedere maand werd hy drie of vier keer eigenaar van bloemen. Behalve in mei. n kreeg hy last van tendinitis, bleef byna een maand lief en had nadien ruim twee weken nodig om de iditie aan te scherpen. paar mooie koersen, vlaamse Ster der Juniores, gin- rop de junior uit Hamme gen zodoende naar de fc zinnen had gezet, zoals de «knoppen», inale titelren en de Oost- «Kort na het provinciaal kam- Wielrennen. José Rooms (arch.) hnny De Dobbelaer uit Be ren heeft in Moerzeke zijn oditie onderstreept met het balen van een zesde seizoen- re. Hij realiseerde in de laat- j. paar honderd meter een A wte voorsprong op Francois uts die zich in de spurt voor tweede plaats, meester inde over Peter Van Huffel. de derde van de twaalf af te gen ronden kwam het reeds een definitieve ontsnap- ag. Eric Colman, Francois uts, Patrick Van Der Ve- Süren Christiaenssens, Verbraeken, Ronny ttepenningen. Peter Van ffel, Gaston Pieters, John- De Dobbelaer en Willy reecken trokken in de aan- Hun voorsprong groeide Iselmatig en van een terug- :r van het peloton was geen rake meer. Vooraan hield :n er een stevig tempo op na. lor een paar renners ging het uiteindelijk toch wat te snel n toe. Eerst begaf Gino Ver leken en Willy Vereecken testen greep lossen. Met ze- n bleef men dus in de spits, jor het ingaan van de finale lesten ook Christiaenssens Gaston Pieters inbinden, ter Van Huffel ondernam ussen pogingen om alleen r-jorop te geraken en zo een ïrt, waarin hij geen kans heeft, uit de weg te gaan. Fran cois Nauts lag evenwel op de loer en counterde de Hamme- naar. Johnny De Dobbelaer die zijn ploegmaat Van Huffel medewerking verleende kreeg uiteindelijk in de gaten dat hij zich op een spurt moest voor zien. Öp het laatst vierde hij recht en sloeg onmiddellijk een kloof die hij tot de streep behield, hoewel Francois Nauts nog loffelijke pogingen ondernam om het «gat» te dichten. Hij werd tweede voor Peter Van Huffel. De plaatselijke renner Eric Colman legde be slag op de vierde plaats voor Ronny Mettepenningen en Gunther Van Steelandt. E.G. Wielrennen. In Moerzeke won Johnny De Dobbelaer de wedstrijd voor amateurs. Eric Colman uit Moerzeke werd vierde en ontving meteen een beker als eerste lokale renner. vh) Wielrennen. In Moerzeke bij de amateurs won Johnny De Dobbelaer uit Beveren gemakkelijk de sprint tegen zijn vier medevluchters vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 17