ALLEEN PASCAL JOOS BIEDT WEERSTAND AAN BELGISCH KAMPIOEN H00YD0NCKX GARRY DE COCK: WERKLUST EINDELIJK BELOOND PASCAL JOOS BIEDT FLINKE REPLIEK OP DE WEG JOERI VERBRUGGEN GEVLOERD DOOR JURGEN VAN LOOT GLENN VAN HAUTEKERKE GEPRIKKELD DOOR GARRY DE COGK HET NUMMER 13 VOOR BART HEIREWEGH GUIDO VERMEIREN VERSCHALKT DE WAASLANDERS GUNTHER DE BAUW IS ER WEER BOVENOP GERT MAES: EEN TEST MET DE LIEFHEBBERS GERRY VAN LIER0P: VOORLOPIG EREPLAATSEN KAMPIOENSCHAPPEN DER STAD AALST aPDPT h 18- 11.7.1986- De Voorpost WIELRENNEN kanshebber getip :chter helemaal ai()P )p zo'n drie kilome e streep ging Glei :kerke in de aanvs^f, ijk volgde er et00 a Jurgen Van LocLet de kortste keren t-n primeren neemt hij in de «Goud l hoopt hij er van te makei verover Boulonn JUNIORES IN EKSAARDE Nationaal kampioen Peter Hooydonckx, die door de or ganisatoren was gestrikt om het criterium in Eksaarde mee te betwisten, domineerde doorlopend de wedstrijd en stak ook voor ruim 4000 frank aan premies op zak. De renner uit het Limburgse Zonhoven, die volgende week amateur wordt koos al na vijf kilometer het hazepad. Pascal Joos uit Sinaai, na Hooy donckx, ontegensprekelijk de centrale figuur in de wedstrijd, gaf zich zomaar niet verloren. Hij zette de achtervolging in en kreeg hierbij de steun van de Lokerse renners Geert Buy- le en Peter Saey. Met hun drieën kregen ze, dankzij een vlotte samenwerking, weldra de vluchters in het vizier. Eni ge tijd bleef dit kwartet aan het kommando. Tot op het ogen blik dat Pascal Joos wegspurtte om een premie in de wacht te slepen. Hooydonckx sprong dadelijk in zijn wiel. Voor Pe ter Saey en Geert Buyle was die extra-inspanning te veel ge vraagd. Zij moesten greep los sen en verzeilden uiteindelijk in de groep. De twee leiders bleven dus rustig in de spits zonder dat ze ook maar één keer bedreigd werden. Op minder dan vijf kilometer voor het einde veerde Hooy donckx uit het zadel en plaat ste een snelle demairage waar op zijn gezel geen repliek kon bieden. De Limburger steven de alleen op de streep af met een riante voorsprong. Pascal Joos werd verdienstelijk twee de en later won Danny Van Overtveldt de spurt voor de derde plaats voor Johnny Van Haute en Marc Van Cauteren. E.G. Garry De Cock is vorige zon dag in Zingem-Huise voor de vierde keer dit seizoen eige naar van de bloemen gewor den. De vriendelijke junior uit Bazel spreidde andermaal een opvallende werklust tentoon. Zo iets kenmerkt Garry. Waar hij van start gaat, stroopt hij dadelijk de mouwen op. Te vaak springt hij te gul om met zijn krachten. Daarvoor moet hij dan tol betalen. «Ik heb daaruit nog geen les sen getrokken», orakelt Garry. «Ik doe soms «te zot» en moet het nadien bekopen. Ik weet het en kreeg meermaals die opmerking van supporters en van andere renners. Eens op de fiets ben ik dat weer verge ten en reageer impulsief. In Stekene bijvoorbeeld sleurde ik van begin tot het einde. Dat resulteerde in een voorsprong op het peloton. Ik was niet alleen. Ook Gino Brijs, Gino Vercauteren en Guido Ver- meiren zaten in mijn buurt. Laatstgenoemde is in de finale gaan demarreren. Ik was niet meer bij machte om de aanval af te slaan. Er zat niets anders op dan te spurten voor de tweede plaats. Daarin kreeg ik lik op stuk. Vercauteren en Brijs legden mij in de luren. In Zingem kreeg ik mijn belo ning. Het was er een moeilijk parcours. Bovendien moesten we geregeld de kassei over en dat betekende geen «habbe- krats». Op zowat vijfentwintig kilometer van het einde ging Andy D'Hoore in de aanval. Ik greep zijn wiel. Ondej ons beiden hebben we flink samen gewerkt en een voorsprong uit gebouwd. Die bedroeg ruim drie minuten aan de streep. In de spurt heb ik het gemakke lijk gehaald. Het verschil be droeg zowat twee fietsleng- tes». «Cocksken» hoopt binnen de kortste keren nog een aantal overwinningen op zijn palma res te schrijven. Hij hoopt er een tiental te behalen. Nu za terdag verschijnt hij in Sinaai aan de start. Metéén weten wielerliefheb- bers waar ze een strijdlustig renner aan het werk kunnen zien. Garry blijft nog gans h£t jaar junior. E.G. Pascal Joos heeft tot nu toe altijd geopteerd voor het veld. Dat is allicht onder invloed van vader André die indertijd ook als veldrijder aan de slag was. Wellicht kiest zeven tienjarige Pascal in de toekomst meer voor de weg. Sedert enkele weken werd hij junior, demonstreerde een opmer kelijke konditie en behaalde flinke resultaten. Vorige zondag was alleen hij bekwaam om repliek te bieden aan 's lands junioreskampioen Peter Hooydonckx. «Die sloeg van bij de start de aanvalstrom», verhaalt Pascal Joos. «Geert Buyle en Peter Saey, twee renners uit Lokeren hebben de achtervolging ingezet. Ik sprong mee in de dans en werd uitgenodigd tot samenwerking. Het resultaat was dat we spoedig de vluchter in het viezier kregen. Het feit dat we hem tot de orde hadden geroepen, betekende geenszins dat we meteen kermis mochten vierèn. Toen hij later een tweede keer op pad trok, moesten Buyle en Saey lossen. Ik alleen bleef in zijn gezelschap. Ik voelde zijn kracht en uithoudingsvermogen en moest stevig op de tanden bijten om in zijn buurt te blijven. Ik ben daarin geslaagd tot op enkele kilometers voor de streep. Hooy donckx demareerde toen opnieuw. Die inspanning was voor mij te veel. Ik moest greep lossen, maar stelde mij achteraf gelukkig met een tweede plaats. Het is trouwens de eerste keer dat ik als renner zo dicht eindig». Het gezin Joos in Sinaai verenigt drie renners. De appel valt dus niet ver van de boom. Oudste zoon Luc is amateur, maar maakt thans ongelukkige tijden mee. Kort geleden onderging hij een heelkundige ingreep voor een eerder opgelopen letsel. Verwacht wordt dat hij pas over zes weken opnieuw lid wordt van het peloton. Sedert een paar dagen is ook vijftienjarige Tom als renner aan de slag. Waarschijnlijk neemt hij een optie voor het veld. Met drie renners in huis weet moeder Joos beter dan wie ook, wat er dagelijks op tafel komt en heeft zij de handen vol met het onderhouden van al die rennersplunjes. E.G. Nieuwelingen in Beveren De helft van het achtentwintig- koppige deelnemersveld in Be- veren bestond uit renners uit het Waasland. De overwinning ging echter naar Antwerpen. In de laatste kilometer voor de streep rukte Jurgen Van Looy zich los, bouwde een kleine voorsprong uit en bleef tot de streep voorop. Lichtjes ont goocheld maakte de plaatselij ke renner Joeri Verbruggen zijn opwachting als tweede en ging daarmee Jurgen De Cock, Werner Wuyts en David Fran cken vooraf. De teerlingen waren vlug ge worpen. Na een tiental kilome ter kwam een vluchtersgroep tot stand. Hij bevatte Jurgen van Looy, Werner Wuyts, Da vid Francken, Tonny Pieters, Jurgen De Cock, Bert Per soon, Joeri Verbruggen en Glenn Van Hautekerke. Deze acht renners bouwden een riante voorsprong uit, maar moesten later wat terrein prijs geven. Dat kwam door een reaktie in het peloton. Even zag het er naar uit dat zij de leiders zouden vervoegen, maar daar zag men het gevaar in en ging men wat steviger op de trappers duwen. Spoedig werd de voorsprong van 30 sekonden naar ruim één mi nuut opgevoerd. Van een te rugkeer van het peloton wasf meteen geen sprake meel Vooraan maakte men zich tussen op voor een finale, /jl gemeen werd Wener Wuyi als razendsnelle knaap, grootste kanshebber Het viel echter ders uit. Op zo'n drie ter voor de streep ginj Van Hautekerke in de Onmiddellijk volgde reaktie van die binnen de kortste keren o 'gj vluchter de das omdeed, het kommando nam en onveéen wacht winnaar werd. 1 JUNIORES IN BUGGENHOUT Glenn Van Hautekerke was tot vorig seizoen een verwoed supporter van zijn neef Garry De Cock. Het kon niet anders of ook hij kreeg de wielermi- krobe te pakken. Begin dit jaar werd hij als zestienjarige knaap lid van het peloton. Vo rige zondag in Beveren zag het er naar uit dat hij een eerste zege ging behalen. Op een ki lometer van de streep had hij tweehonderd meter voor sprong verworven. Op een ogenblik dat het span doek al in zicht was, werd hij voorbijgestoken. «Ik had een zware inspanning achter de rug», zegt de nieuwe ling uit Bazel. «Acht renners waren voorop en hadden een ruime voor sprong. Ik zat in het peloton, waaruit ik wegsprong, een ach tervolging inzette en de aan sluiting tot stand bracht. Ik voelde mij nog behoorlijk fit ondanks de zware inspanning. Vandaar dat ik op een kilome ter voor de streep poogde weg te geraken. Dat was echter zonder de waard gerekend. In de laatste meters voor de streep werd ik voorbijgewipt. Je begrijpt dat ik ontgoocheld was. Had de aankomstlijn tweehonderd meter dichter ge legen, dan had ik allicht een eerste zege behaald». Glenn Van Hautekerke had in feite tot nu toe meer Door tegenspoed werd hij schillende keren Niet minder dan zeven werd hij het slachtoffer een lekke band. maakte hij in een Haasdonk kennis met aarde. Naast het koersen studies. De jonge renner komend schooljaar chanica. Daarmee opteert voor dezelfde kursus die door zijn neef wordt Vrijdagavond Temse deel aan de fiets» en zondag Doel het beste v Juniores in Stekene Hoewel niemand van hen de Vercauteren en Gino Brijs. zege op zijn naam bracht, wa- Van bij de start waren ze bij de ren het toch de Waaslanders zaak, maar moesten vaak het die in Stekene de toon aanga- gezelschap dulden van Guido ven en geregeld initiatieven Vermeiren. Uiteindelijk kwam namen. We bedoelen hiermee een leidersgroep tot stand die vooral Garry De Cock, Gino naast De Cock, Vercauteren, Het gaat weer goed met Gunther De Bauw. Een paar weken heeft hij ondermaats gepresteerd. Dat was het gevolg van een griepaanval die eenongunstige invloed heeft gehad op de kracht van de junior uit Beveren. Niettemin wist hij toch een paar ereprijzen te verzamelen en strandde hij vorig weekeinde in de laatste rit van de Oostvlaamse Ster der Juniores op een zucht van de zege. «We waren met zo'n acht renners vroeg voorop geraakt», zegt Gunther. «Ik zweer u dat we sterk op de tanden moesten bijten om uit de grijparmen van een jagend peloton te blijven. Een paar renners moesten afhaken maar langs de andere kant kwamen stevige knapen als een Kurt Verschaetse, Patrick Heirewegh en Philip De Backer ons vergezellen, zodat het aantal om twee tafels aan het kaarten te houden, bewaard bleef. Ik voelde mij goed en had de kriebels om te winnen in het bloed. In de laatste kilometer koos ik een gunstige positie. Tot overmaat van ramp kwam Gino De Geest ten val. Ik moest afremmen wilde ik niet mee over kop gaan. Dat heeft mij de zege gekost. Langs de overkant van de weg kreeg Kurt Verschaetse de vrije teugel. Hij stoof in volle macht naar de streep en won het pleit. Aanvankelijk was ik wat teleurgesteld om die tweede plaats, achteraf voelde ik mij toch wel gelukkig omdat ik tot de vaststelling was gekomen dat het uiteindelijk weer beter ging. De volgende dagen reken ik op een gunstige evolutie. Zaterdag wijk ik uit naar Sinaai en zondag neem ik deel aan het criterium in Gavere.» Tot nu toe behaalde Gunther De Bauw vier overwinnin gen en legde niet minder dan negen keer beslag op de tweede plaats. Hij is voorwaar de «Poulidor» van het Waasland. E.G. Brijs en Vermeiren ook Danny Hermans, de Australiër Julian Luxeford, de Fransman Faycal Abderrahem, Peter Van Hoof en Luc Wyttock verenigde. In het peloton gaf niet iedereen zich verloren. Patrick Philips, Philip Rooms, Stefan Maryn- se, Ivo Ivens en de lokale ren ner Geert Persoon begonnen een achtervolging. Zij ver voegden de negen leiders. De rest van het deelnemersveld verdween intussen naar de achtergrond. Vooraan werd er flink gewerkt. Garry De Cock en Gino Brijs gingen om de haverklap aan de boom schud den, Later geraakten Garry De Cock, Vermeiren, Her mans en Ivens voorop. Hun voorsprong bedroeg 15 sekon den. Het zag er naar uit dat ze in de spits gingen blijven. De anderen reageerden, gaven zich niet verloren en vervoeg den hun spitsbroeders. Uitein delijk bleven acht renners sa men om de finale te betwisten. Een Waaslandse zege die werd verwacht, kwam niet tot stand. In de laatste kilometer toonde Guido Vermeiren zijn achter werk, plaatste een flukse de marrage, schoot als een pijl uit een boog weg en finishte uit eindelijk met een voorsprong van 35 seconden over de streep. De strijd voor de ere plaatsen werd in het voordeel beslecht van Gino Vercauteren voor Gino Brijs en Garry De Cock. Voor Guido Vermeiren, een jongen uit de Kempen, werd het de tweede zege in dit seizoen. E.G. Bart Heirewegh heeft in Bug- genhout een dertiende sei zoenzege behaald. In een spurt met zes gaf hij Philip De Baets, Gert Maes, Jurgen De Rijcke, Hans De Clercq en Franky Verstappen lik op stuk. Vijfenveertig renners maakten in Buggenhout hun opwach ting en van bij de start werd er een hoog tempo ontwikkeld. Na pakweg vijftien kilometer verenigden de sterksten zich in een kommandogroepje dat be stond uit Martin Smet, Kenny Franssens, Patrick Evenepoel, Bart Heirewegh, Gert Maes, Philip De Baets, Marc Van Sande, Hans De Clercq, Lie ven De Backer, Franky Ver stappen, Jurgen De Rijcke, Geert Delaruelle en Filip Ver- haeghe. Deze dertien leiders zouden nooit meer bedreigd worden. De lokale renner Bert Van Gucht, die schijnbaar de trein had gemist, poogde nog tever geefs een achtervolging in te Gert Maes behoort momenteel tot het kransje van de betere juniores. De Temsenaar haalt sterker uit dan ooit. Alleen in de spurt komt hij niet zo best aan zijn trekken; Dat is een handikap en de belangrijkste reden dat hij niet vaker won. In het Henegouwse Siroult behaalde pittige Gert voor een paar dagen een tweede zege. «Halfweg zijn twee renners in het offensief gegaan. Ik heb gecounterd en de aansluiting gerealiseerd. Hoewel we geruime tijd bedreigd werden, behielden we een voor sprong die uiteindelijk groter werd. Op een kilometer van de streep heb ik gedemarreerd. Binnen de kortste keren had ik een kloof geslagen en de aankomst bereikte ik precies 20 sekonden eerder dan de anderen. In Buggenhout is het mij niet gelukt om te winnen. Ik behoorde tot een kopgroep die aanvankelijk dertien renners verenigde, maar later gehalveerd wer Er werd hard gefietst. Zelden heb ik het meegemaakt dat zo'n hoog tempo wordt ontwikkeld. De ene demarrage volgde op de andere. Je moest waakzaam blijven indien je niet voor een verrassing wilde staan. In de laatste bochten voor de aankomst heb ik gedemarreerd. Ik rekende erop om weg te vluchten. Dat mislukte. In de spurt moest ik de duimen leggen. Ik werd derde». Gert Maes kan thans voluit gaan. Zijn vader, bij wie hij tewerkgesteld is, heeft hem voorlopig vrijaf gegeven. Voorwaarde was dat er resultaten zouden volgen. Gert beloofde zijn best te doen. Hij houdt woord. Nooit eerder behaalde de junior uit Temse zulke belovende resultaten. Volgende maandag kan hij zich meten met amateurs in de Grote Prijs Varewijck waarin zowel amateurs als juniores van start gaan. Garry De Cock wordt zijn gezel. E.G. zetten. Vooraan poogde Pa trick Evenepoel zich los te ruk ken, maar dat was niet naar de zin van Gert Maes en Bart Heirewegh die binnen de kort ste keren de onruststoker bij het nekvel grepen. Het tempo bleef intussen hoog. Het pelo ton verzeilde alsmaar meer in de achtergrond en ook voor aan barstte het gezelschap Lie ven De Backer, Martin Smet, Patrick Evenepoel, Marc Van Sande, Filip Verhaege, Geert Delaruelle en Kenny Frans sens werden uit de wielen gere den. Zes leiders bleven in de spits. In de laatste kilometers werden de degens gekruist. Jurgen De Rijcke poogde de sprint te vermijden en ook Bart Heirewegh zocht even Zwemmen. De dames wachten op het startschot van de Doortocht van Beveren. (Iv) zijn heil in verrassende demar rages. Uiteindelijk trokken de zes samen naar de streep. Daar stond geen maat op de ver dienstelijke junior uit Hamme die met overtuiging de zege in de wacht sleepte. Aalst. Rik Galle van de Klauwaerts werd balboogkampioen van Aalst. Zijn klub het ploegenklassement da BALBOOGSCHIETEN Vorig weekend hadden recht over het Aalsterse belfort, ter gelegenheid van de marktani- matie de kampioenschappen plaats van de balboogschut ters, Bij het balboogschieten wordt de pijl van de kruisboog vervangen door een metalen projektiel, daarmee wordt naar een houten blok op de staande wip geschoten. Deze verenigingen hebben in Aalst een aloude traditie en zij beho ren tot de laatste in Vlaan deren. De drie Aalsterse verenigin gen, de Klauwaerts, Sint-Ser- vatius en De Ware Vrienden traden aan met 55 schutters. Ze begonnen om 14.30 u, en speelden over acht ronden. Individueel bleven er na eerste schietingen drie kers over: Pierre van Sint-Servatius met ploeggenoot Jozef De en Rik Galle van de waerts. Na twee beurten tussen drie overblijvenden schoot Galle uiteindelijk het blok de wip en hij won dus de van de stad Aalst. Per vereniging klasseerden Klauwaerts zich als eerste, volgd door Sint-Servatius De Ware Vrienden. SPORTIEVE KLEDIJ VOOR VAKANTIE EN VRIJE TIJD Klein Antwerponitraet 31 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 Gerry Van Lierop beperkt zich Op een ogenblik dat we de Mossevelde zijn medewerking Lierop flink in iedere wed de laatste veertien dagen tot leiders bijhaalden, was latere verleend, dan hadden we hem strijd. Wat hem siert is dat hij ereplaatsen. In het Antwerpse winnaar Bert Van Gucht de zeker bij de lurven gehad. Het telkens een opmerkelijke Ravels werd hij tiende en vori- pijp uit. Ik heb een tegenaktie kwam er voor mij alleen nog werklust aan de dag legt en ge zondag in Herzele, waar hij opgezet. Dirk Van Mossevelde op aan om voor de tweede nooit teert op andermans in- zich in het verleden al vaker volgde. Ik nodigde hem uit tot plaats te spurten. Mijn gezel spanningen. Nu zaterdag ver- - - manifesteerde, werd hij derde, een samenwerking. Hij be- verscheen toen wel op het po- schijnt hij in het Brabantse «Vier renners zijn vroeg in de dankte feestelijk. dium... om mij een voetje te Asse aan de start, maandag aanval getrokken», zegt Gerry Er zat voor mij niets anders op lichten en van de tweede plaats kiest hij St. Lievens-Houtem Van Lierop. dan alleen het werk op te af te houden». uit en donderdag staat Vrasene Wielrennen. In Moerzeke koersten de amateurs. We zien de vijf vluchters met de «Ik ben later in achtervolging knappen. We naderden Bert Hoewel het de laatste weken op het programma. r f I a i*!As~n ir- j.„ nfnoioud umrHen gegaan, samen met Dirk Van Van Gucht maar konden hem tot geen overwinning meer Moenekenaar Ertc Colman aan ie le,ding. Er moeten nog twee honden afgelegd worden e„ Pascal Ba,ens nie, grijpM Had Va„ kwa£ pres,„rt Gcr^ Van (vh) T

De Voorpost | 1986 | | pagina 18