flu DE TOEKOMST BEDANKT DE VROE MET ZEGE! PUPILLEN BAASRODE ALS WINNAAR KAATSEN IN BAASRODE FRANCOIS CLAES KAATSEN IN BUGGENHOUT GROTE PRIJS DE TOEKOMST BUGGENHOUT aPDRr KNAPPE PRESTATIE VAN OPSTAL GRANDIOOS KAATSFESTUN IN LEBBEKE KAATSKALENDERS KNK- LIGA VLAANDEREN De Voorpost - 11.7.1986 - 23 KAATSEN JUNIORESTORNOOI IN WIEZE Bjj de organisatie van het pupillentornooi kende Wieze BUGGENHOUT 7 geen noemenswaardige problemen. Datzelfde kon echter WIEZE 4 niet gezegd worden van het juniorestornooi. De hindernis- In de hajve mlgfcn bej. sen, die de organisatoren te verwerken kregen, waren er de ploegen voor een waar wel buiten hun wil gekomen. Waar Wieze bekend staat om spektakel van hoog niveau. De hun organisatie, die altijd 100% af is, werd het sukses van Toekomst kwam weer eens het tee^^Lid^r^in'^en'TerTÜet^ dit tornooi reeds getemperd vooraleer de wedstrijden van best uit de startblokken en het ge^de wurggreep. Franky Hyyck, als koordspeler en ach terman David Van Damme 1 nam VA Baasrode geleide lijk het roer in handen. Baas rode geraakte met 4-2 en 5-3 op voorsprong. Tollembeek spartelde nog even tegen, maar de VA-spelers hadden de dit tornooi reeds getemperd vooraleer de wedstrijden van start gingen. Nadat Iddergem in laatste instantie zijn bereikte een 3-0 voorsprong, deelname aan het tornooi had ingetrokken, kon er niet ™eze milderde tot 3-1. Na- meer voor een vervangende ploeg gezorgd worden. De ^ks^^a^waT^et^^en" waren de bezielers van de klap op de vuurpijl kregen de Wiezenaars op de dag van dan weer de andcre plo„ gjj Bi^sroodsc ploeg. Ze waren het tornooi te verwerken. Kastel, dat dit tornooi diende te een spel op haar aktief bracht, duidelijk in goede doen en ze openen, kwam maar niet opdagen. Het stuurde de spreek- Via 4-2 werd het 5-4 en de woordelijke kat. Kon er na het rooien van de DE TOEKOMST nieuwe patatten geen tele- BUGGENHOUT toontje meer af??? Een zware TOLLEMBEEK V lü f-ai WCIU I1CI J-H CU UC _i J j wedstrijd kon nog alle kanten P,aa's met M ve,ll8 6esteld uit. Maar een superspelende Steven Koek met zeven over- gekeerde ballen deed de ba- opdoffer voor de organisato ren, die tot het uiterste gegaan Toekomst Buggenhout diende zijn om dit tornooi tot een wegens het verlof van twee hoogtepunt te laten uitgroeien, junioren beroep te doen op Ze hadden voor de nodige prij- twee spelers uit de kadetten- zen en maaltijden gezorgd en P'oeg- Het diende dus enigs lans in het voordeel van Bug genhout overhellen. 1/2 FINALE VA BAASRODE 7 TOLLEMBEEK 4 FINALE VA BAASRODE 3 DE TOEKOMST BUGGENHOUT 7 In dit tomooi kregen we twee naaste buren tegenover elkaar. Wanneer beide klubs tegen el- Z "nogverzwak, op ,e rieden, zóu Door he, wegblijven van mee tto.ntonTöjd "tog ,,ew Ee.i.ir. de loeische konklusie luiden, ploegen kwam VA Baasrode deze schul'dlging van^Kastelse zij- de logische konklusie luiden, ploegen kwam VA Baasrode de... Dat was er duidelijk te Maar niets was minder waar: onmiddellijk in de halve finale veel aan. Deze Kastelse ploeg, ze kwamen eerder versterkt uit terecht. Het moest tegen Tol- zelf organisator van een groots K"° a» n»i echte derbysfeer, met spanning en woelige suppor- het groot puntenverschil was deze wedstrijd van hoog gehal te. De spelers met onder meer Chris Van Der Jeugt en Steven Koek voor de Toekomst en David Van Damme en Wim Claes voor de tegenstanders gaven een puik stukje kaatsen ten beste. Bij sommige fazen en overgekeerde ballen deden hogergenoemde spelers het publiek rechtveren. Buggen hout overklaste VA Baasrode en via 3-5 werd er een verdien de 3-7 zege voor de Buggen- houtse ploeg vastgelegd. Buggenhout had meer maturi teit aan de dag gelegd, gekom- bineerd met een slimme tak- tiek (opgelegd door trainer Eddy De Vroe). Ze hielden een goed spelende Wim Claes volledig uit de wedstrijd. Zelfs wanneer hij op de plaats van achterman opgesteld stond, kreeg hij geen ballen toege speeld. Van Damme, eerst ontgoocheld als achterman, deed het daarna uitstekend op mwBimt Kaatsen. De mannen van Moorsel gingen met 15-14 verliezen in Puurs. PUPILLENTORNOOI TE WIEZE Hl CCIUCI VCIMCIM Uil ltltk.111. uti uiutsi Itgtu lui- - Hp Tnhtnmct tlirilm hpl Tollembeek speelde lembeek in de clinch met een de positie van grootmidden best uit de startblokken. On der impuls van de sterk spelen de S. Koek en J. Verheyden kwam Buggenhout met 3-0 aan opgezet tomooi zou 'beter g0^ mee? maar was niet opge- plaats in de finale als inzet, moeten weten. Late afzeggin- wassen tegen een sterk uitpak- Vanaf de start van de wedstrijd gen en wegblijvers zijn voor kend Buggenhout. Toekomst kregen we aan elkaar gewaag- elke organisator harde noten geraakte aan een 2-0 voor- de ploegen te zien. Ze losten een voo" Wim Claes om kraken. De overige ploe- sProng, <he ze na een 2-1 tus- elkaar van geen vin, wat zeker de gen hebben zich dubbel inge- senstand verder tot 5-1 uit- bevorderhjk was voor het spel- ,°PJ spannen om het welslagen van bouwden. HALVE FINALES DE TOEKOMST Bij de Buggenhoutse ploeg SCHIFTINGEN was Steven Koek de grote be- VA BAASRODE zieler. Een grote belofte en WELLE lag niet meer in hun macht. 7 Zich baserend op het geboden 2 spelpeil (in beide halve finales) het tomooi te bewerkstelligen. SCHIFTINGEN dat VA bij 3-1 en 4-2 kon aanklampen. Toch bleef Bug- peil. De vraag die elke om- staander zich stelde: Wie gaat «""""«""F*"- "«ei °ug- het eerst de rol moeten losL? $!Ï°U' dc wcdsmld doIn" Via tussenstanden vanl-1 en 2- raakte Tollembeek met 3-4 aan de leiding. Voldoende span ning, daar zorgden beide ploe gen wel voor. Het door hen luuy L/c - -—oovu ..VU.O.U.V,. geleverde spel stond daar borg Vroe deze ploeg traint, hebben JJJJJSSvA°n^°l de eindze8e besla8 kunnen voor. De Tollembeekse voor een speler met inzicht en slim- T zou Baasrode zijn favorieten- me tmukjes! Sinds Eddy De r.Ql kun°en waarmaken en op neren. Beide teams zorgden voor een bijzonder fraai spel. Ondanks de spelers'reeds vooruitgang voor pupillen, moest VA Ba»- ,eggen. geboSt. Een mooie hlale rode de ploeg van Welle parti, - geven. Baasrode, gestart m een favorietenrol, liet onmid- Een mooie finale, maar de cijfers geven onvol doende de onderlinge strijd weer. dellijk zien uit welk hout het VA BAASRODE gesneden was. De hele ploeg TOLLEMBEEK MINIEMEN waren verder uit te lopen: via achterstand tot 4-2. Baasrode 6-8 werd er een 6-10 opgete- ging op zijn elan verder en kon VA Baasrode - kend. Bij de bezoekers was zo de rust ingaan met 5-2 op Zele Durme 6-10 Van De Velde de beste speler het bord. op het terrein en achterman Na de rust verhoogde Baasro- tuststand 5-4 Marnix David was bij de thuis- de zijn voorsprong tot 6-2. De )it weekend stonden de op de ploeg de uitblinker. Deze wed- lokale coach deed twee wissels weede plaats geklasseerden strijd groeide uit tot een prach- en hij bracht toen Cassiman en egenover elkaar met een uit- tig duel. Maar het falen aan de De Maeseneer op het terrein, indelij ke alleenheerschappij koord van Baasrode was dui- Toekomst bleef verder vechten iver die tweede plaats als in- delijk de oorzaak van et. Zele kende de beste start, verlies. akteerde sterk en het domi- In de finale kwamen VA Baas- het )nder impuls van een verbluf- :nd spelende Van de Velde kraakte hel aan een 0-1 voor tong. Bart Claes (VA Baas- tAe) zorgde voor de gelijkma- Sj de bezoekers was Van de Velde de bezieler van het vijf voor een puntje en het nader de tot 6-3. Baasrode hield de touwtjes strak in handen en het kwam na 7-3 op 8-3. Maar PUPILLEN zodra een 8-4 stand werd be- reikt kwam er opnieuw span- VA Baasrode - De Toe- ning in de wedstrijd, want voor komst Buggenhout 10-4 de jonge bezoekers lag het punt voor het grijpen. Maar Ruststand: 5-2 andermaal besliste de goede dat via 1-3 tot 2-4 uitliep. In Het op de eerste plaats geklas- opslag van de VA-spelirs er thuisploeg kreeg Marnir seerde VA Baasrode moest op anders over Onder impuls van hvid een berg werk op te eigen terrein de derde uit het Mario en Jurgen Verhulst met nappen. hetgeen hij met de klassement. Toekomst Bug- hun goede opslagbeurten en dimlach verwerkte. Hij keer- genhout, bekampen. Dergelijk bijgestaan door een goed ke lt telkens de bal ver terug in treffen waarborgt steeds span- re„de Timmy Joos. rondde et kamp van de tegenstander, ning. Een rasechte derby met V.A. Baasrode de klus af met Jammer genoeg bleven de de daarbij horende sfeer rond 10-4. ;oordspelers in gebreke, het terrein, waar de spelers )aarvan kon Zele gebruik ma- weinig of niet onder leden. De ;en om langs 3-3 tot 4-6 dich- thuisploeg begon het best en ze Een te sterk Baasrode behaal- ter bij het eind te komen. Bij waren de eersten om een spel de een driepuntenzege tegen een 6-7 stand werd de aanslui- op hun aktief te zetten. Toe- konkurrent Toekomst Buggen- hng mogelijk gemaakt en VA komst scoorde nadien de ge- hout. Met nog twee wedstrij- eek weer in de wedstrijd te lijkmaker, maar Timmy Joos den voor de boeg en vier pun- tomen. Doch het slecht leve- en Verhulst zorgden ervoor ten voorsprong lijkt de titel ren van de Baasroodse spelers dat VA via 2-1 tot 4-1 konden binnen schot, lie nog aan de beurt moesten uitlopen. De bezoekers rea- tomen, speelde in de kaart van geerden langs Vergauwen en de bezoekers, die zo in staat Sarens en ze temperden de sprong werkte als een rode lap op de Baasroodse spelers. VA herpakte zich en keerde zo goed dat de stand 3-4 werd. Via 5-4 en 6-4 bemachtigde Baasrode de voorsprong. Tol lembeek had nog een laatste Kaatsclub De Toekomst uit Buggenhout organiseert op maandag 21 juli 1986 om 17 uur de Grote Prijs De Toekomst BuggenhoutDeze prijs wordt betwist tussen ploegen uit Hogere III, Kastel en Terjoden. De ploeg van over het watertreedt aan met onder meer Vernimmen en Burill en in het team van Terjoden spelen enkele ronkende namen (zeker en vast bekend in Baasrode en omgeving) zoals Heyndrickx ex-Baasrodeen Eddy De Vroe. De Vroe, bekend in plaatselijke voetbalmiddens, is op dit ogenblik jeugdtrainer bij De Toekomst. Vanaf 14.30 uur werd als voorwedstrijd een minie- menmatch aangekondigd. Dit alles vindt doorgang op de kaatsbaan in de St.-Jozefstraat (Buggenhout). De terreinen zijn gelegen in de buurt van het lokaal: Café De Pluim, Provinciale Baan te Baasrode. Supporters en kaatsliefhebbers op post!!! neerdeide tegenstander volko- rode en Tollembeek (twee stuiptrekking en de achter- men. Welle was enkel in «mat - 6 - één spel binnen te halen. HALVE FINALE VA BAASRODE ST. ANNAHAMME nale) tegen elkaar uit. Meteen Maar VA bewees nadien dat ook de twee topploegen uit dit het de betere ploeg was en kon tornooi, zodat de logica geen op het beslissende ogenblik het 7 geweld werd aangedaan. Tij- hoofd koel houden en ver- 2 dens de schiftingen en halve diend met 7-5 dit tornooi be- In de halve finale moest VA finales waren de twee sterkste sluiten. Het aanwezige publiek Baasrode het tegen de buren ploegen op de voorgrond ge- was uiterst tevreden over het van Hamme opnemen. On- treden en ze moesten het nu geleverde spel van de twee danks hun uitstekend optreden onderling uitvechten wie van ploegen. Voor de organisato- tijdens de schiftingen, moesten hun beiden beslag kon leggen ren een reuze-meevaller, de de VA-spelers het eerste spel °P de felbegeerde trofee. beste twee ploegen van het aan hun tegenstander laten. VA Baasrode kende een goede land bij de pupillen op de kop Vanaf het tweede spel geraak- start- Onder impuls van groot- kunnen tikken verdient een ten de VA-spelers opgewarmd midden Timmy Joos geraakte pluim. Eenieder, zowel de spe en het begon op volle toeren te VA aan een 1-0 voorsprong. Iers als de supporters waren draaien. Hun sterke opslag Tollembeek klampte aan en tevreden. De mensen uit Wie- maakte stukken in het kamp afwisselend werden de spelen ze kunnen terugblikken op een van de tegenstander. Tesamen binnengehaald. Langs 2-1 ge- geslaagde organisatie, mét de opslag zorgden de keer- ders ervoor dat de St.-Anna- spelers niet meer aan de bak kwamen. Hamme slaagde er nog wel in het aantal gewon nen spelen te verdubbelen, maar VA Baasrode bedreigen 00K ALLES VOOR ZOMERSPORTEN KUIn Antwirpanitmt 38 V.A. BAASRODE Een man, die zijn hart aan de kaatssport heeft verpand. Een manusje van alles, die reeds geruime tijd in de schoot van de klub vertoeft. Achtendertig jaar geleden werd hij in Dendermonde geboren op 12 oktober. Hij weet van geen ophouden: dagelijks is hij met zijn sport bezig. Buiten zijn funktie als koordspeler in de basiszes is hij ook de kapitein van de ploeg, daarbij bekleedt hij de funktie van sekretaris in de klub en traint hij de kadettenploeg. Buiten de klub is hij tevens nog afgevaardigde in het gewest Aalst-Dender- monde in de kommissie voor de jeugdwerking. Frangois begon in 1962 met de kaatssport bij Sala mander en daarna legde hij een weg af bij verschillen de klubs. Als veertienjarige debuteerde hij bij Sala mander. Hij transfereerde naar Adec Sport en vervol gens verzeilde hij bij Wieze Pils en Perle (hij hield in zijn jonge jaren misschien van bier?) en Panters. Om zijn knoken in beweging te houden, komt Frangois nog uit met KWB Hamme. Zijn beroepsbezigheden als fabriekswerker in Baasro de vormen geen beletsel om zijn geliefkoosde sport te blijven uitoefenen. De onderlinge verstandhouding met de collega's is optimaal en een verwisseling van dienst behoort wel tot de mogelijkheden. Hij vindt voor zijn sportaktiviteiten steun bij zijn vrouw, Godelieve Brouillard, die hem naar elke wedstrijd vergezelt, en daarbij nog aktief is binnen de klub: ze zorgt voor de verkoop van de wekelijkse tombolaloten en de jaarlijkse kaartenverkoop valt eveneens onder haar bevoegdheid. Zin twee zoons, Bart en Wim, respektievelijk 13 en 16 jaar oud, hebben ook de kaatsmilcrobe te pakken. Wim, kapitein bij de juniores, miste op een haar na een nationale selektie en hij wordt momenteel voor het seniorenteam klaargestoomd (bevordering) van vol gend seizoen. Bart Claes, bezieler van de beruchte puppilllenlichting '85, komt dit jaar uit bij de minie men en hij heeft zijn selektie voor de interland België- Frankrijk op 21 juli 1986 te Buizingen reeds op zak. Tijdens de winterstop komt Frangois nog uit in atletiekwedstrijden. Een hoogvlieger is hij bij de lopers wel niet, maar hij acht de olympische gedachte hoger dan een overwinning. Een heel jaar door kan men Frangois tijdens één van zijn looptrainingen tegenko- W i ""HÉ Kaatsen. Francois Claes van V.A men. Hiermee houdt hij zijn fysieke konditie en uithoudingsvermogen op peil. Frangois Claes is meer dan tevreden over de samen werking van de bestuursleden en hun inzet voor de ploeg. Hij raakt maar niet uitgepraat over de schare supporters, die in blok achter zijn team staat. Een verplaatsing met meer dan 100 supporters is dagelijkse kost. De onderlinge verstandhouding binnen het team is opperbest en wanneer het nodig blijkt te zijn kunnen de spelers steeds bij Frangois terecht voor morele steun of voor het oplossen van problemen met bestuur en dit dan in zijn funktie van sekretaris van VA Baasrode. De jongens van voorzitter Sportief ondervond weinig hin- Pierre Stallaert hebben een der van Hamme SK, 8-2 was verdiende zege behaald bij ri- hier de ruststand en de 15-4 vaal Herdersem. In de eerste cijfers zeggen uiteindelijk ge- periode kwam het thuisvijftal, noeg! Voor de Wuitens wordt Van Den Abbeele - De Wolf - het dringend de tijd om er wat Marcoen - Janssens en De aan te doen, wil men volgend Smedt wel 3-1 voor. Maar nog jaar geen trapje lager spelen! voor de pauze kwamen de be- Een eerste overwinning werd zoekers 3-5 en 5-8 voor. In de het voor rode lantaarn Gijze- tweede helft werd het evenwel gem dat een zwak Denderbelle spannend (7-8, 7-9, 8-9 - 9-11 - overwon met 25-13 cijfers. Al 10-12 - 11-13 en 12-13). Maar bij al zal er in deze reeks zowel in een spannende slotfase haal- onderaan als bovenaan nog den het bezoekende vijftal; De hard geknokt worden om de Boeck - Dierickx - Van Dam- puntjes. Het kan de kaatscom- me - Aelbrecht en Segers (res. petitie maar ten goede komen, Tilley) het uiteindelijk met 12- in het gewest Aalst-Dender- 15 cijfers. Daarmee komt Op- monde, stal nu aan de leiding met twee A.T.) punten voorsprong. Wieze WDO Kaatsen. De ploeg van Herleving Aalst Houtmarkt (da) aktief op de De Toekomst Buggenhout - Wieze 13-1 (ruststand 7-0) Tot een echte wedstrijd is het nooit gekomen. De bezoekers waren te zwak of ze verkeer den in een off-day. De thuisploeg kon vanaf het startsignaal de bovenhand houden en via 3-0 de 7-0 rust stand bereiken. Na de pauze kon Buggenhout tot 9-0 uitlopen vooraleer Wie ze erin slaagde de eer te red den. Nadien stevende Toe komst op een overtuigende 13- 1 zege af. Bij Buggenhout zorgde Car- don, Koek en Vander Jeugt voor een hele reeks overge keerde ballen. MINIEMEN De Toekomst Buggenhout - Kastel R.V. 10-3 (ruststand 5-0) Een sterk spelend Buggenhout was veel te sterk voor een zwak optredend Kastel. Dc be zoekers kenden daarbij nog een slecht begin. Zij kunnen alleszins beter. Nadat het openingsspel was binnengehaald kon de ploeg van de St.-Jozefstraat verder haar voorsprong uitbouwen. De rust werd ingegaan met een 5-0 voorsprong. Na de pauze vergrootte De Toekomst die voorsprong tot 8)0. De lokale coach voerde nu een spelers- wisseling door, waardoor Kas tel enigszins de achterstand milderde. Het kwam via 8-1 tot 9-3 terug. De bezoekers kwa men nu meer hun woordje meespreken, maar kenden pech in het laatste spel, waar door Buggenhout won met 10- 3. De bezoekers verdienden alleszins één punt. Bij de thuisploeg was de uit blinker grootmidden Keppens. Het was dankzij zijn onverdro ten ijver dat Buggenhout zo'n meesterschap kon aan de dag leggen. Programma voor het volgend weekeinde Kompetitie Pupillen: Kastel - Toekomst Juniores: Kastel - Toekomst Deelname aan het tornooi te Wieze met de kadetten- en de miniemenploeg Op zaterdag 12 juli start het groots kaats tornooi Tweede Grote Prijs André Perdaens» in Lebbeke. Deze manifestatie wordt georganiseerd door Kaatsklub 't Klieksken met de medewerking van Nopri Lebbeke, Carrosserie Van B ie sen en André Perdaens zelf. Op zaterdag 12 juli om 14 uur wordt gestart met volgende ploegen: Lindeken, Wares Vrienden en Rapide. Op zaterdag 19 juli komen Moderna, 't Smisken en Ajuin in het trapezium en de derde schiftingsdag is zaterdag 26 juni met 't Klieksken, Balleken Op en De finale wordt gespeeld op zaterdag 2 augustus tussen de winnaars van deze schiftingen. Op dat ogenblik is het ook Hoeksken-kermis. Voor de kaatsliefhebbers uit de streek alvast een enige gelegenheid om goede kaatsers aan het werk te zien. Hogere III (Liga Vlaanderen) Heme - Terjoden Idegem - Zandbergen Appelterre - Hflmme Zogge Baasrode Adec - Grimminge Okegem - Meerbeke Kastel - Zele Durmen Gewestelijke Bevordering Hamme SK - Herdersem Opstal - Wieze Sp. Denderbelle - Merchtem SV Baasrode VA - Puurs Moorsel Steven - Gijzegem Lagere reeksen Wieze - Nieuwerkerken Duvel - Baardegem Haaltert - Kerksken Boys Sportief - Opwijk J.S. Opwijk - Kastel Jeugdtornooi te Wieze op 12.7.1986 Met miniemen en kadetten

De Voorpost | 1986 | | pagina 23