Lada De Leu verdiende overwinnaar SUKSESRIJK TOERNOOI JONG MAAR VEELBELOVEND BIJ KAV DENDERMONDE TTC BUGGENHOUT: JARIGE TAFELTENNISKLUB KEMZEKE ORGANISEERT PLAY BACK JUBILEUMT0RN00I HAMME SPORT Groot minivoetbaltornooi in Dendermondse Donckstraat 26 - 11.7.1986 - De Voorpost HEEMSKMk TENNIS MINIVOETBAL TAFELTENNIS Pas in januari 1983 opgericht heeft Tafeltennisclub Buggenhout al heel wat gepresteerd. Zo werd zaterdag al het derde tornooi op ry georganiseerd. Een suksesvol tornooi overigens met heel wat deelnemers. Het werd wachten tot op het avondfeest om de laureaten te kennen, die werden dan gehuldigd. Dat was ook het moment waarop de nieuwe truitjes werden overhandigd door sponsor Unie Buggenhout, uitrusting waarmee het nieuwe seizoen tegemoet wordt gezien. Hoopvol, dat moet gezegd. De club TTC Buggenhout werd in de loop van de maand januari gesticht in de sporthal van Buggenhout. M. Breda werd verkozen tot voorzitter van het bestuur dat moet in staan voor het reilen en zeilen van de club. F. Simon werd sekretaris en R. Meert zou de gelden beheren. R. Verthez kreeg de opdracht mee zich toe te leggen op de feestelijk heden. Voorzichtig gestart, werd in september van hetzelfde jaar toch al begonnen in kompeti tie. Vier ploegen traden aan bij de KVTKT in de vijfde afdeling. Spelers en supporters konden voor de thuiswedstrij den terecht in het lokaal van Jeugdclub Bobo. In maart 1984 werd een tombola geor ganiseerd. Kost koken geld, tafeltennissers gaan ook met heelwat geld lopen. Er is im mers de aanschaf van allerlei materiaal en de winst van de tombola was precies geschikt voor de aankoop van twee pri- ma tafels. In april van 1984 werd de kompetitie afgesloten. De A-ploeg bracht het zowaar tot kampioen. In april 1984 volgde meteen het eerste tor nooi gewonnen door voorzitter M. Breda die J. Meuris ver sloeg. In de maand september werd opnieuw aangeknoopt met de kompetitie. Dit keer werd ingeschreven met 5 ploe gen, waarvan een in vierde en vier in vijfde afdeling. De wed strijden werden gespeeld in de zaal Rerum Novarum. In dcember 1984 kon men voor de eerste keer een clubkam pioen vieren en die eer viel te beurt aan B. Vermoesen. Tien in april 1985 einde van de kom petitie was bereikt, mocht men opnieuw terugblikken op en kele prachtige resultaten: de A-ploeg steeg naar derde afde ling, de B-ploeg mocht een trapje hoger spelen: in vierde afdeling dus. Voor de tweede maal werd een tornooi georganiseerd en nu was F. Heymans de allerbeste. Hij versleg in de finale L. Ra- demaecker en bij de jeugd leek J. Van Droogenbroeck de sterkste te zijn. Eenmaal de maand september in uitzicht, werd opnieuw begonnen met de kompetitie, waarbij de thuiswedstrijden werden ge speeld in de zaal Menton. De kompetitie 1985-1986 werd af gesloten zonder kampioenen. Normaal, want het is een beet je van het goede gevraagd om elk jaar kampioenen te mogen begroeten. Toch wist de C- ploeg van vijfde naar vierde afdeling op te klimmen. Het derde tornooi Op 5 juli volgde dan de organi- zatie van het derde tornooi van TTC Buggenhout. Na een boeiende kwartfinale en een al even prachtige halve finale, volgden onder ruime belang stelling de finalewedstrijden. Winnaars werden Jurgen Hey mans bij de jeugd en Hans Vermoesen bij de seniores. Tijdens het avondfeest, met koud buffet en veel stemming, werd overgegaan tot de uitrei king van de trofeeën. De clubse- kretaris dankte in naam van de vele leden sponsor De Nil, zaakvoerder van Unie Buggen hout, voor de nieuwe uitrus ting die hij ter beschikking stelde, waarop de shirts aan de spelers werden overhandigd. Met deze nieuwe truitjes wordt in september een nieuwe kom- Lieve De Meersman en Jacky die men had verwacht. Verras Wielandts waren tevreden, moe maar gelukkig, als toer- Tafeltennis. In Buggenhout werd de jeugdfinale gespeeld tussen de gebroeders Jurgen en Yves Heymans (vh) petitie aangevat. Met liefst 4 zijn clubliefde uitblinkt. G. Tudisco en dit jaar mocht J. 'In 1984 viel die eer te beurt Degelaen de trofee in ont- aan F. Vereist, in 1985 was dat vangst nemen. mannenploegen en 2 jeugd- ploegen in de arena, In sep tember wordt door TTC Bug genhout ook deelgenomen aan het kultureel weekend dat zijn beloop krijgt op de Opstal. Verdienstelijke spelers Jaarlijks wordt er binnen de club ook gezocht naar de ver dienstelijke speler. Een uitver kiezing waaraan veel belang wordt gehecht. Die speler moet niet noodzakelijk de kampioen der kampioenen zijn, maar iemand die omwille van zijn uitslagen, zijn inzet en Tafeltennis. Het bestuur en de spelers van de Buggenhoutse tafeltennisklub (vh) We vermelden het reeds enkele maanden geleden ter gelegenheid van de kampioenenviering van de Stekense Tafeltennisklub Kemzeke: de klub bestaat 10 jaar en wil dit uiteraard op een waardige manier vieren. Deze viering gaat door tijdens het weekeinde van 29 en 30 augustus te Kemzeke. Natuurlijk mag een tornooi in het tafeltennissen niét ontbreken op het feestprogramma. Dit tafeltennistornooi is gepland op zaterdag 30 augustus 1986 en gaat tussen TTC Kemzeke, Vlierkouter uit Hamme, TTC Kieldrecht en Sint-Pauwels. Héél zeker is men nog niet van de laatste twee ploegen, doch er zullen zeker 4 ploegen deelnemen aan dit tornooi dat zal plaats hebben in de Kemzeekse parochiezaal. Bij gunstige weersomstandigheden zullen er rond 18 u. ook een aantal warme luchtballons opstijgen, terwijl er vanaf 20 u. zaterdag 30 augustus dus een grote playbackwedstrijd wordt georganiseerd in de parochiezaal van Kemzeke. Omwille van technische én praktische redenen wordt het deelnemersaantal beperkt tot 26, verdeeld in twee reeksen: één voor minder-dan-veertien- jarigen én één voor veertienjarigen en ouder. Het spreekt voor zich dat voor deze play-backwedstrijd op voorhand moet worden ingeschreven én liefst zo vlug mogelijk gezien het beperken van het aantal deelnemers. Geïnteresseerden kunnen zich laten inschrijven ten allerlaatste op 15 augustus op het sekretariaat van T.T.C. Kemzeke, Kiekenhaag 75 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.96.80. Er zijn voor deze eerste TTC Kemzeke-Play- Back prachtige prijzen in natura te winnen voor èlle deelnemers, terwijl voor de eerste drie van elke reeks ook nog trofeëen zijn voorzien. Deze 10-jarige viering wordt daags voordien ingezet met een kwis-avond in zaal «Stuyvenberg», Stationsstraat 74 te Kemzeke, Hier voorzien de inrichters 35 ploegen van 4 personen. Geïnteresseerden kunnen zich ook hiervoor laten inschrijven op het sekretariaat. G.M. sihgen bij heren II tenslotte waar vier van de vijf ingeschre- nooileiders voor 170 enthou- ven B 4/6-spelers niet door de siaste tennisliefhebbers bij eerste ronde kwamen en wa; KAV Dendermonde. Een suk- Jos Hoebeeck in finale c ses werd het, meer nog dan in plaatselijke René Vermeuleil het verleden, met tennissers slechts één spel gunde, die tot het einde gingen en Bij KAV Dendermonde was] daarbij meer dan eens geveld de stemming opgetogen, oral werden door de hitte. het geleverde spel en ook oml En goed tennis... bievoorbeeld het feit dat Frangois De Manfl bij de dames III waar de Aal- na een langdurige ziekte, weer sterse Ann Desadeleir drie sets in het midden van de kluif beter werk moest leveren om verscheen, in finale voorbij de Hamse Na thalie Van Bossche te komen. De finaleuitslagen De beste wedstrijd was waar- Heren IV: schijnlijk de halve finalewed- A. Baetens - C. De Wilde 6-3 strijd dames II tussen Stefanie 6-3 Dincq en Hilde De Schrijver, Heren III: gewonnen door Dincq die na- Heygaerts - J. Ottoy 6-1,6-4 dien tegen Sandra Cool toch Heren II: ook drie sets moest leveren. J. Hoebeeck - R. Vermeulei Een heruitgave van de finale 6-0, 6-1 kampioenschap Oost-Vlaande- Veteranen: ren voor C-spelers. L. Vanden I Bij de heren was er meer dui- de 6-3, 6-2 delijkheid: Henri Opdelocht Jun. Veteranen (open): tenniste dichtbij een huiszege P- De Groote - R. Middel maar Freddy Verstrepen van kamp 7-6, 6-4 Topspin Zele zette de situatie Jun. Veteranen (tot 30): in zijn voordeel om. Andy F. Verstrepen - H. Opdeloch Baetens, op kop in de krite- 6-7,6-4,6-4. riumstand, ging nog maar eens Dames III: met de zege terug naar Rei- A. De Sadeleir - N. Van Bos- naert Lokeren en Leon Hey- sche 3-6, 6-3, 6-4. gaerts van Beckhand kreeg van Dames II: Jan Ottoy niet de tegenstand Dincq - S. Cool 7-5, 1-6, 6-3. L. Vanden Ende - G. De Wil Tennisklub Hamme wordt dit jaar vijfenzestig en de klub laat dat heuglijke feit natuurlijk niet ongemerkt voorbijgaan. Een verjaardagsreceptie en la ter op het jaar een dito banket moeten de tong strelen maar ook op sportief vlak staat alles in het teken van TC Hamme 65. Tornooileider Robbie Tilley zorgde voor een perfekt jubi- leumtornooi met 111 inschrij vingen. Een sukses dus voor TC Hamme waar men meent dat de tornooien van minder zwaar geschut terug moeten naar meer gezelligheid. Tennis om de gemoedelijkheid oordeelde de jarige en de in schrijvingsprijs werd zeer laag gehouden, de prijzen werden verloot onder de deelnemers. De uitslagen Heren III: Van Houte - De Leenheer 6-2, 6-4 Huygaerts - De Corte,6-0, 6-0 Finale: Huygaerts - Van Houte 6-3, 6- 4. Heren IV: Verhaeghen - Vermorgen 6-0, 6-2 De Wilde - Wymeersch 6-2, Finale: De Wilde - Verhaeghen 6-3, 6, 6-4. Jun. Veteranen tot C 15/4: Claessens - Vervaet 6-4, 6-0 Dames 30 tot C 30: De neve - Van Schoor 6-3, 6 Veteranen tot C C 30 Van Bauwel - Nieulandt 6-3, 2 Dubbel gemengd max. 15 p.: Thuysbaert - De Smedt - Vf Cauteren - Schelfaut 6-2, 6-4. Dubbel Heren max. 15 p.: Van Houte - Van der Haegei Bosmans - Roels 6-2, 6-1. Z0MERAKTIE TEHNISRAKETTEN -20 (Ot -30 1. op ALLE modellen KW" AntwerpintlrMI 36 Tel. 052/35.72.45 Minivoetbal. Er was vrij veel l Hermans) leken zich te beteren. Het werd 2-3. De doelpunten kwamen van Collewaert (2), die nog zou uitgesloten worden wegens protest, Bonaerens (2), en Van Eycken en voor ploeg Cloof Buggen hout (3) en Etienne Sterck (2). De andere halve finale leverde een verrassende maar verdiende overwin ning op voor Lada de Leu. Titelverdedi ger Van Ransbeeck, met een minder goed spelende De Kinder, werd met 4-3 wandelen gestuurd. Het heeft er evenwel lange tijd anders uitgezien. Van Ransbeeck kwam tot tweemaal toe op voorsprong via Ver guld. Tussendoor had W. Van Hecke voor de gelijkmaker gezorgd. Het was trouwens Van Hecke die Lada de Leu weer langszij bracht. F. Van Heek bracht Lada dan voor de eerste maal aan de leiding. Jan Van Nuffel zette meteen prachtige aktie orde op zaken en het werd dus 3-3. Jaspaert zette dan voor Lada het orgelpunt met een loeier van formaat waartegen Verstreken geen schijn van een kans had. Ploeg Cloof mocht het in de troosting dus opnemen tegen de ploeg Van Ransbeeck. Het werd een gemakkelijke zege voor laatst genoemde. Liefst 2-6 met doelpunten van De Kinder, Baevegem en Ronny Van Ransbeeck die de 0-3 cijfers op het bord brachten. Dan kon K. Van den Abbeele tegenscoren. Van Nuffel en Van Ransbeeck zorgden ervoor dat ploeg Van Ransbeeck uitliep tot 1-5, moment waarop Eddy Cloof uit straf schop nog een beetje kon milderen. voor het tornooi tijdens Donckstraat-kermis in Dendermonde (foto Pit 9. Van Ransbeeck maakter er uiteindelijk 2-6 van. In de finale tussen 't Moleken en Lada de Leu miste 't Moleken zijn start. Lada profiteerde daarvan en na amper drie minuten mocht Frankie Van Heek al een eerste keer juichen, 't Moleken had die opdoffer nodig om op volle toeren te gaan draaien. Via Leemans en Bonae rens, met een prachtig afstandsschot, kwam men 1-2 voor. Dat was ook de stand bij de rust. Na de koffie of de citroentjes gingen de mannen van Lada de Leu het gaspedaal dieper indrukken. Na een geharrewar voor doel kende scheidsrechter Moons een strafschop toe aan Lada. Werner Van Hecke had geen last van de zenuwen en het was 2- 2. Men kon dus herbeginnen. Nog geen twee minuten later stond 't Moleken opnieuw op voorsprong. Collewaert wist met een schiterende lob doelman Van de Wiele in de luren te leggen. Dat was het moment waarop Werner Van Heek blijkbaar had gewacht. Hij kwam nu voorgoed op de voorgrond. Eerst liet hij, na een persoonlijke aktie, Jaspaert voor de gelijkmaker zorgen en daarna zorgde hij met een afstandsschot voor een 4-3 voorsprong. Collewaert werd tot tweemaal toe van het veld gestuurd voor twee minuten straftijd; Lada wist stand te houden tot de allerlaatste minuut en mocht ver diend, de trofee voor de eerste plaats, ontvangen uit de handen van schepen Borms. Het stadspersoneel kreeg de trofee van de sportiefste ploeg. Werner Van Heek werd gekroond tot de beste speler. Terecht naar onze mening. Het winnende team bestond uit: Van de Wiele Patrick en Jacques, Van Heek Werner, Frankie en Filip, Jaspaert Re- naat, De Beule Patrick, Van Damme Jean-Pierre 't Moleken trad aan met Eeckeman Alberic, Frangois Jerry, Van den Bergh Frank, Van Eycken Frangois, Colle waert Tony, Magerman André, Bonae rens Dany en Leemans Hans. De favo riet die het niet waarmaakte, Van Rans beeck, trad aan met: Verstrepen Dany, Sterck Roger, Baeveghem Gustaaf, Verguld Dirk, De Kinder Gary, Van Nuffel Jan, Van Ransbeeck Ronny, Spanoghe Johan, Van Lancker Jozef en Peleman Peter. De Ploeg Cloof tot slot trad aan met: De Looze Guido, Sterck Etienne, Bug genhout Mare, Van den Abbeele Chris, Cloof Eddy en Albert, Rombaut Mare, Van de Voorde Martin, Raemdonck Erik, Straetman Eddy en Peeters Pieter. De scheidsrechters die instonden voor dit tornooi waren Van Herreweghen Roger, Drieghe Rik, Van Damme Ma rio, Van der Jeught, Moons Herweg en De Decker Johan. Op zaterdag 19 en zondag 20 juli e.k. wordt in Grembergen het tornooi van Calimero gespeeld. Dat is het laatste' tornooi van een hele reeks. Daarna maken we ons terug op voor de kompe titie. Rudy Jacobs Beginnen we maar alvast met een eresaluut te brengen aan Rudy Ver strepen die voor een schitterende organizatie van het minivoetbaltor nooi ter gelegenheid van Donck- straatkermis zorgde. Op deze orga nizatie valt vrijwel niets aan te mer ken. En wanneer bovendien ook de weermaker van de partij is en de spelers willen zorgen voor hoog staand voetbal, dan zit men hele maal goed. In de Donckstraat waren al die faktoren aanwezig. Vandaar dat men er enkele dagen lang heeft genoten van een schitterend voetbal- vertoon in de allerbeste omdatndig- heden. Een massa volk was er overi gens getuige van. Alvast een voorproefje voor de lezers die best zullen beseffen dat spelers als Tony Collewart (KAVD), Gary De Kinder (SK Lebbeke), Werner Van Heck (Beveren), Jan Van Nuffel, Roger Sterck, Pierre Paternoster, Jerry Fran gois, Danny Verstrepen (die vaker werd aangemoedigd door de naam Van Meir- venne te skanderen), Danny Bonae- rens, Frankie Van Hecke (SK Lebbe ke), Joris De Nijs, en nog enkele ande ren borg staan voor een voetbalfestijn van de allerbeste kwaliteit. Drie dagen waren er nodig om te weten wie er naar de eindronde mocht gaan. De schiftingswedstrijden leverden vol gende resultaten op: Verhofstadt - Rijkswacht 3-0 De Ton - Lada De Leu 0-0 Juniores KAVD - 't Moleken 1-5 Brandweer - Ploeg Cloof 1-7 Stadspersoneel - Anderlecht 6-2 Van Ransbeeck (Donckstraat All Stars) - Den Artiest 3-1 Verhofstadt - De Ton 1-5 Lada de Leu - 't Moleken 0-1 Brandweer - Stadspersoneel 0-6 Anderlecht - Den Artiest 4-8 De Ton - 't Moleken 1-2 Verhofstadt - Lada de Leu 2-3 Juniores KAVD - Rijkswacht 1-0 Stadspersoneel - Den Artiest 1-0 Brandweer - Anderlecht 5-0 Van Ransbeeck - Ploeg Cloof 6-3 Verhofstadt - Juniores KAVD 0-0 Rijkswacht - Lada de Leu 0-9 Brandweer - Van Ransbeeck 1-5 Ploeg Cloof - Anderlecht 9-1 Lada de Leu - Juniores KAVD 4-0 Rijkswacht - De Ton 3-0 Verhofstadt - 't Moleken 1-3 Anderlecht - Van Ransbeeck 1-12 Ploeg Cloof - Stadspersoneel 4-1 Brandweer - Den Artiest 1-5 Rijkswacht - 't Moleken 2-5 De Ton-K.A.V.D.-Juniores ff 0-3 Ploeg Cloof - Den Artiest 2-4 Stadspersoneel - Van Ransbeeck 0-8 Dat leverde na drie dagen spelen vol gend klassement op Groep A: 1. Van Ransbeeck 5-10 (34-6); 2. Ploeg Cloof 5-6 (25-13); 3. Den Artiest 5-6 (18-11), 4. Stadspersoneel 5-6 (14-14), 5. Brandweer 5-2 (8-23), 6. Anderlecht 5-0 (8-40) Groep B: 1. 't Moleken 5-10 (16-5), 2. Lada de Leu 5-7 (16-3), 3. KAVD-Juniores 5-5 (5-9), 4. Verhofstadt 5-3 (7-11), 5. De Ton 5-3 (6-9); 6. Rijkswacht 5-2 (5-18) De eerste twee van elke groep mochten door naar de halve finale, 't Moleken zou het daarin opnemen tegen Ploeg Cloof en de andere halve finale werd gespeeld tussen Van Ransbeeck en La da de Leu. De ploeg van Alberick Eeckeman bleef ook na de halve finale zonder nederlaag en werd dus algemeen getipt als de grote kanshebber op de eindzege. Aan het einde van de wedstrijd hingen de bordjes gelijk (3-3) en zelfs na de ver lengingen konden de twee ploegen geen afstand nemen van elkaar. 5-5 dit keer en bijgevolg strafschoppen. In dat on derdeel toonden de mannen van 't Mo- Minivoetbal. Ter gelegenheid van Donckstraat-kermis in Dendermonde werd er een interessant tornooi gespeeld op het Pater Ruttenplein (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26