EENDRACHT ZELE IET MAURICE DE SCHRIJVER !LS ORGANISATOR EN PUBLIEKTREKKER RAPIDE LEBBEKE BOORDEVOL AMBITIE EN EINDELIJK MET KANTINE! EIKANT ZELE: STEILE HOOP MEER OPPORTUNISME Koninklijke Atletische Vereniging Dendermonde sPDRr BEKER VAN OOST AAN TWEEDE UITGAVE TOE Dö Voorpost - 11.7.1986 - 29 VOETBAL eer dan ooit kijkt Eendracht Zele ambitieus uit naar de rt van de kompetitie. In bestuurskringen acht men zich i kansloos de doorbraak naar tweede nationale te jrceren. Dit stoute verlangen drukte zich in de recente ransferperiode door via een kwartet aankopen. Vooral aantrekken van ex-Rode Duivel Maurits De Schryver sluitstuk hoopt de Zeelse derdeklasser een schitterend eizoen tegemoet te gaan. «Een ploeg uitbouwen die een vooraanstaande rol kan spelen in het titeldebat realiseer je niet in één seizoen», stelt Dirk Smekens naar aanleiding van zijn eerste lustrum. «Toch denk ik dat de tijd rijp was om een ernstige gooi te doen naar een mogelijke promotie;De igszins onverwacht kwam i het driejarig trainerschap iToon Pfaff een einde. On- de sportieve leiding van de djmmlÊL .JcFjlk iverenaar speelde Eendracht dSÊEj ners drie sterke seizoenen. mm :ts liet vermoeden dat een lui ting voortijdig een n. zou stellen aan de nog met gecrediteerde nkomst. Ook voor Theo gpp i werd de weg voor een vrijgemaakt nadat Cneudt bewees een ïtieke rol aan te kunnen. spelers eenzelfde tdius was voor het trans- te- In laatste koos H|H WÊmW Mb :n voor de routine van de Om voorlijn ir penetratiekracht te be- irgen werd Dirk Van Renter- y n aangetrokken samen Geert Van Speybroeck als getalenteerde doublure. In middensektor zal het niet 1 konkurrentie ontbreken, ar wil Jan Goossens een ugdig Anderlecht-produkt van nature verdedigende ddenvelder zich als certitude dringen. Opvallend viel de- financiële injektie samen het vijfjarig sponsorhip Voetbal. Maurits De Schrijver, nieuwe trainer by Eendracht beheerder Dirk Smekens. Zele (arch) Jdeprovincialer Heikant (stapt met vertrouwen zijn seizoen tegemoet. Het Te in zijn huidige reeks i de klub de kloof van tweede in twee benen overbrugde. Na jaar Hervé Van Lerber- i hebben de Zeienaars een jwe trainer aangetrokken Ie persoon van de 34-jarige Idermondenaar Frank Van I Bergh. In de spelersgroep Tde Frank Van den Abbee- jmds 1984 in bruikleen van dracht Zele zijn trainer fcSV Zottegem. Verloor de 1 een allerbeste verdediger lipt men met de aanwerving de 27-jarige spits Patrick I Boom vorig seizoen bij rond de afwerking voorgoed tot het verleden horen. Met de komst van Dirk Hestere een 18-jarige voorspeler van Een dracht Zele heeft men beslist een doublure achter de hand. Voor trainer Van den Bergh twee seizoen suksesrijk bij de Brabantse tweedeprovincialer Malderen betekent de keuze van Heikant een stap in het ongewisse. «Bij Malderen nam ik in schoonheid afscheid hoe wel ik er nog beschikte over een kontrakt van een jaar. Kan ik me nauwelijks een beeld vormen over de voetbalwaarde van Heikant beschouw ik dit niet als een handicap vermits ik naar hier gekomen ben om er iets van te maken», aldus de kompetitie moet er een ploeg op het veld staan waar geen ruimte meer is voor improvisa tie. Een prognose laat ik liever onaangeroerd. Als elkeen in de kern zich naar behoren van zijn taak kwijt inzonder wat de inzet en werkkracht betreft zullen wij elke kans op sukses grijpen.» Digest Trainer: Frank Van den Bergh Verlieten de klub: Rik Vehent (terug naar SK Lokeren), Jorg Merlin (Eendracht Zele). Werden aangeworven: Patrick De Boom (Stekene via Waas munster), Rudy Vercauteren, Johan Van Eetvelde, Dirk Hestere, Etienne Kestelyn, Kris Heirman, Ludo Goossens wil om nog een stapje hoger te komen in de voetbalhierarchie was in bestuurskringen reeds lang voelbaar. Het tekort aan volwaardige basisspelers en het ontbreken van enige kon- kurrentiestrijd in de spelers groep hebben we trachten op te vangen met de aankoop van vier aanwinsten. Versterking in alle lijnen was een must om ons streefdoel kracht bij te zetten. Toch voeren wij de kampioenstitel niet als enig al ternatief in ons banier. Onze hoofdbetrachting blijft de ge dane investeringen te laten renderen. Dit kan enkel door de spelkwaliteit tussen de lij nen te verbeteren met attrak- tief en aanvallend voetbal wat ons moet toelaten het aantal supporters gevoelig op te drij ven. In deze optiek werd Mau rits De Schrijver als libero en organisator aangetrokken. In het steunvlak geef ik graag toe dat Goossens kwam omdat Naudts van Sporting Lokeren financieel onbereikbaar bleef. In het verleden neep het schoentje hem vooral in de spits. Met amper twee voor spelers verloren wij dikwijls vijftig procent van onze moge lijkheden. Nu lopen er vier kandidaten voor 2 of 3 plaatsen.» «Toch maak ik me sterk dat onze zwakke kanten uit de vo rige kompetities tot het verle den horen.», wil Dirk kwijt na een voor hem drukke en aktie- ve transferperiode. «Een top prestatie leveren is de vurigste wens die het bestuur momen teel koestert. Wij zijn thans voldoende gewapend om een seizoen lang te wedijveren met hoogvliegers als Francs Bo- rains, Oostende, Union, Ber gen, Ninove en wie zou er Jong Lede durven vergeten. Wie het uiteindelijk zal moeten waar maken zijn de spelers. Voor hen ligt er alvast iets ekstra's te wachten wanneer zij de stout ste droom waarmaken. Een reis naar Spanje kan wellicht nog een bijkomende motivatie betekenen.» (»jz) ae. iivie in het buitenland. Voetbal. SK Beveren was zeer bedrijvig in het buitenland. Het legde ook Ekeke, een Kameroenees die bij RC Parijs Voetbal. Een nieuwe internationale aanwinst voor SK speelde, onder kontrakt. Hij is 25 jaar en scoorde vorig Beveren: de Algerijn Mansouri is 26 jaar en speelde seizoen 24 doelpunten (Iv) voordien bij Mulhouse (Iv) Nu de transferperiode voorby is kunnen de meeste klubs een balans opmaken van de gedane verrichtingen. Vrijwel iedereen ziet de toekomst hoopvol tegemoet en yverige sekretarissen zyn al de wedstrijdkalenders en de samen- steUing van de reeksen aan het bestuderen om te zien hoever de aspiraties mogen gaan. Ook Rapide Club Lebbeke is aan een dergeiyke round-up toe. ZOMERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 tot -30 op ALLE modellen De vierde provincialer, die vrijwel steeds een bescheiden rol speelde in de kompetitie, is zeker niet onopgemerkt geble ven op de transfermarkt, met volgende resultaten. Kwamen de rangen ver sterken: Keeper Patrick Roelandts (SK Lebbeke) voor twee seizoe nen, spits Eric Van Damme JAN GOOSSENS (SPORTING ANDERLECHT) NAAR EENDRACHT ZELE De Zeienaars hebben hun op tie om versterking te zoeken in alle lijnen gerealiseerd. Van Sporting Anderlecht komt Jan Goossens over. Deze 20-jarige centrale middenvelder was vier seizoenen aktief bij de Brussel se klub. De in Iddergem ho nende Goossens werd aange trokken voor één seizoen met optie. Ook Eendracht Aalst, Oudenaarde en Francs Borains waren geïnteresseerd in de An- derlecht-speler. («Oz) (SK Lebbeke) definitief, mid denvelder Guy Jacobs voor één seizoen van V.J. Baarde- gem, back André De Hauwere (V.J. Baardegem) voor één seizoen, middenvelder André Temmerman (FC Lutterzele) voor één seizoen, middenvel der Johan Marien en midvoor Van Huynegem kregen een vrije transfer. Verlieten de rangen: Keeper Eddy Tonnelier, voor één seizoen naar VK Ninove, voorspeler Peter Roelandts voor één seizoen naar VK Ni nove, middenvelder Ronny Willaert, voor twee seizoenen naar SK Lebbeke, keeper Jan Van Den Meerech voor één seizoen naar Sparta Appels en vijf jeugdspelers (knapen en miniemen) voor twee seizoe nen naar SK Lebbeke. Vooruitzichten Rapide Lebbeke schreef in voor het seizoen '86-'87 met een eerste ploeg, reserven, ju niores, scholieren, preminie- men en veteranen. Het terrein blijft aan het Lebbeekse sport- komplex en vanaf dit seizoen beschikt Rapide eindelijk over een échte kantine, die volledig met eigen middelen wordt ge ïnstalleerd. Als voorbereiding op de ko mende kompetitie werd inge schreven voor de Beker van de Denderstreek met de eerste ploeg en de reserven. Volgen de wedstrijden zijn gepland. De eerste ploeg speelt telkens om 16.00 u., de reserven om 14.00 u. 3.8: SK Erembodegem - RC Lebbeke. 10.8: RC Lebbeke - SK Grem- bergen. 17.8: RC Boonwijk - RC Lebbeke. 24.8: RC Lebbeke - Sparta Buggenhout. «Met de nieuwe spelers die we hebben beschikken we oyer een ruime kern van een twintigtal spelers, zegt onder voorzitter Pierre Brusselmans. Zij komen allemaal in aanmer king voor de eerste ploeg en met een tikje meeval beogen wij een plaats in de goede middenmoot. Dit seizoen is het negende in de KB VB en tegen het tiende seizoen ('87- '88) willen wij een inspanning doen om de titel te behalen in vierde provinciale Oost-Vlaan deren». Trainer Roland D'Hondt be gint er zijn derde jaar, nadat hij er eerst enkele jaren als speler fungeerde. Hij denkt in dezelfde richting. «Misschien kunnen we ook enkele junio res laten doorstromen naar het eerste elftal, meent hij. Ten slotte moet een ploeg uit vier de provinciale vooral oog heb ben voor de toekomst van de eigen goeie spelers. Met het vooruitzicht van de viering van ons tweede lustrum en even tuele gooi naar de titel volgend seizoen, kunnen deze juniores best nu reeds wat ervaring op doen in het eerste elftal. Het blijft zeker onze bedoeling om goed te voetballen. Potteke- stamp is er niet bij, ook niet als we het resultaat moeten spelen». Eendracht Zele blies vorig seizoen de Beker van Oost, een kompetitie voor nationaal spelende ploegen, nieuw leven in. Na een spannende finale met Jong Lede bleef initiatief nemer Eendracht Zele met 1-0 aan de winnende hand. Ondanks het onverwacht en verrassend afhaken van de derdeklasser Oudenaarde, Jong Lede en Eeklo start op 24 juli de tweede editie. Nieuwkomers zijn dit jaar St. Lievens-Houtem, SK Deinze en RC Gent. Na lottrekking werden de zes deelnemers in twee reeksen opgesplitst. Reeks A bevat Denderhoutem, St. Lievens-Houtem en Deinze. In reeks B vertoeven Eendracht Zele, VW Hamme en RC Gent. De organisatoren bereikten een akkoord over het volgend wedstrijdprogramma: Donderdag 24 juli: Denderhoutem-Deinze en VW Ham- me-RC Gent Zondag 27 juli: Deinze-St. Lievens-Houtem en E. Zele- VW Hamme Donderdag 31 juli: St. Lievens-Houtem-Deinze en RC Gent-VW Hamme Donderdag 7 augustus: Deinze-Denderhoutem en VW Hamme-E. Zele Donderdag 14 augustus: St. Lievens-Houtem-Deinze en RC Gent-VW Hamme Dinsdag 19 augustus: Denderhoutem-St. Lievens-Houtem en E. Zele-RC Gent. De finale is voorzien op 23, 24 of 26 augustus. (ajz) De kern van tweedeprovincialer Heikant Zele gaat het volgende seizoen met veel ambitie van start (bvw) In het provinciaal museum en met S oktober tijdens de voor religieuze kunst in de be- weekdagen van 10.00 u. en tot gijnhofkerk te Sint-Truiden 12.00 u. en van 13.30 u. tot loopt een tentoonstelling 17.00 u., op zaterdag en zon- "Handschriften uit de abdij dag van 13.30 tot 18.00 u. (op van Sint-Truiden". De ten- maandag gesloten), toonstelling is toegankelijk tot Vereniging zonder winstoogmerk KAV Dendermonde Geachte Ouders, Beste jongens, Langs de TV om hebben jullie vast de prestaties meege- volgd van onze Rode Duivels in Mexico. Je hebt vast kunnen merken dat voetbal, ook in onze tijd, nog aange naam en mooi kan zijn. Deze sport kunnen jullie ook echt meebeleven door U aan te sluiten bij een voetbalclub uit uw streek. Op woensdag 30 juli e.k. beginnen de trainingen. Elke woensdag weer vanaf 13.30 u. tot 15 u. voor de jongens van 7 tot 10 jaar, en om 14.30 u. tot 16 u. voor de jongens van 10 tot 12 jaar hebben op het voetbalterrein van DE DAMMEN te Dendermonde de jeugdtrainingen plaats onder leiding van deskundige trainers die onze kinderen naast voetbalkennis ook nog, en dat is even belangrijk, degelijk begeleiden op opvoedkundig en men selijk vlak. De oudste en meest ervaren voetbalvereniging uit uw streek biedt U de kans om van Belgiës populairste sport op een aangename manier mee te genieten. Laat deze kans niet liggen en kom desnoods eerst eens een kijkje nemen op voormelde data en uren. De vele reeds aangesloten kinderen en wijzelf verwachten jullie! Voor eventueel «nadere inlichtingen kunt U steeds terecht op volgende telefoonnummers: 052/21.58.27 (sportcoördinator Freddy OSSELAER) 052/22.47.55 (voorzitter jeugd Alfons DE BACKER) 18472-RO Trainer Van den Bergh van Heikant Zele wordt omringd door de aanwinsten voor l seizoen: Etienne Kesteleyn, Ludo Goossens, Patrick De Boom, Dirk Heesters en y De Lathouwer (bvw) kene een witte merel te nieuwe leidsman. «Deze ambi- (allen Eendracht Zele), Ronny aangetrokken. Door tie wil ik op de voor mij nog De Lathouwer (SK Berlare). transfer hoopt het Hei- onbekende spelersgroep over- (ajz) dat de problemen brengen. Tegen de start van de

De Voorpost | 1986 | | pagina 29