1 Tien laar dorpsfeest in Melsele: volkse topper begin augustus Eksamenuitslagen CMO Waasland Sint-Niklase Baanbrekers aan vierde wijkfeest toe Wase syndikale Kamer van Bouwbedrijf daagt ACV uit 6- 11.7.1986 - De Voorpost Aan weinig Melselenaren moet het dorpsfeest nog voorge steld worden. Voor velen is het immers, naast de kermis en de grote feestdagen, een ware hoogdag geworden. Ook dit jaar is het weer feest «onder de toren» op het Kerkplein en wel voor de tiende maal! Van bij de start in 1976, ston den een aantal duidelijke doel stellingen voorop. Het dorps feest wilde namelijk uiting ge ven aan het karakteristieke ge zicht van de Melseelse ge meenschap. Door de gemeen tefusies dreigde Melsele voor een stuk herleid te worden tot een aanhangsel van het grotere Beveren, wat ook andere deel gemeenten te wachten stond. Gelukkig is dit niet gebeurd en Melsele bleef een levende ge meente met een bloeiend vere nigingsleven. Reeds negen jaar lang is het dorpsfeest een vieren en ver der stimuleren van de Melseel se gemeenschap, dit door men sen samen te brengen rond een aantal sfeervolle, volkse aktivi- teiten. Zowel jong als oud vindt er zijn gading. Ter illustratie zetten we enkele suksesvolle aktiviteiten uit de voorbije jaren op een rijtje: volksspelen, dorpsrekords, huisdierenkring, os aan het spit, demonstraties van oude ambachten, optredens van gastgroepen en eigen Melseel se verenigingen (turners, ven del, enz...), praalwagenop tocht, zeepkistenrace, enz... Veel van deze aktiviteiten wer den in wijkverband voorbereid en/of gespeeld. Alle Melseelse verenigingen kregen en krijgen er de kans om in een - liefst ludieke - stand hun werking voor te stellen. Wijkburgemeesters Een opvallend gebeuren, dat vooral door de mensen van middelbare en hogere leeftijd gevolgd wordt, is de burge meester-verkiezing. Melsele kiest nog elk jaar zijn burge meester uit kandidaten die op hun kennis van Melseelse toe standen getest worden. Zo be vestigen de inwoners op sym bolische wijze hun eigenheid. Wie waren nu die voorbije burgemeesters? In 1979 Adhemar Rijckaert, 1980 Piet Van Moere, 1981 Gusta Van Hove, 1982 Cecile Bourdiaudhy, 1983 Rik De Clerck, 1984 Remi Bettens, 1985 Jef De Kerf. Programma Hopelijk zijn zij allen aanwe zig op het tiende dorpsfeest, dat doorgaat op zaterdag 2 en zondag 3 augustus 1986. Dat het een bijzonder gevuld en gevarieerd programma is bewijst een overzicht: Zaterdag 2 augustus Optreden van volksdansgroep Drieske Nijpers, afgewisseld met de muzikale amusements- groep OH BOY. Een ruime dansvloer ligt ge spreid voor de lichtvoetigen. Zondag 3 augustus Te 14 u. opening door de bur gemeesters) 1985 en schiftin gen van dé zeepkistenrace Aansluitend volgen dan volks spelen, optredens van danse ressen en, vendeliers, turnde monstratie, poppenspel, spe kulazenkeuring, burgemees terverkiezing en finales van de zeepkistenrace. Tussendoor kan je verschillende stands be zoeken op en rond het Kerk plein. Er is een stand met over zicht van «Tien jaar dorpsfees ten», stand van de Wereldwin kel en Wereldsolidariteit, vis kraam en teerlingenworp bij de K.W.B. (de opbrengst komt ten goede van de Mel seelse missionarissen), enzo voort... Ook verschillende wij ken komen met iets origineels! Vanaf 20 u. geeft onze eigen fanfare «De Kunstliefde» een heus koncert! Zij bestaan hon derd jaar. Om 22 u. zet het Melseelse Volkstheater het Kerkplein in rep en roer met kabaret en muziek. Daarna ligt de dans vloer klaar voor wie nog fit genoeg is... Voor de talrijke nieuwe inwo ners van Melsele is heel dit feest de gelegenheid bij uitstek om kennis te maken met het leven en de mensen in hun dorp. Zeepkisten en speculaas De organisatoren doen een op roep tot ALLE inwoners van Melsele om AKTIEF deel te nemen aan volgende aktivi teiten: ^Zeepkistenrace. De jongeren 'kennen dit op en top, en waar om zouden de volwassenen ook niet proberen? Steek dus een wagen in elkaar! Prachtige prijzen per reeks en voor de origineelste. Wie spekulaas kan bakken mag dit doen en natuurlijk zijn werk meebrengen naar het dorpsfeest, waar het wordt tentoongesteld. Op de achter kant kleeft u een etiket met naam en adres. Wie maakt de mooiste spekulaas in verband met tien jaar dorpsfeest ol honderd jaar fanfare? Een spe ciaal team van Melseelse bak kers zal keuren naar vorm en smaak. Voor de wijkbewoners: neem kontakt op met de verantwoor delijke van uw wijkkomité (die weet wei méér over dit gebeu ren). Steek iets origineels in elkaar en kom zondagnamid dag naar het Kerkplein. Aan de bewoners van het Kerkplein vraagt men om hun gevel te versieren en te be- Voor inlichtingen: Andries Lu- do, Dijkstraat 201, Van Eycke Hubert, Schoolstraat 98, tel. 775.24.32, Verstraeten Peter, Bergmolenstraat 23, tel. 775.10.42. Beveren. De leden van de muziekmaatschappij zochten een beschuttend plaatsje op tijdens de plechtigheid in Doel (Iv) Op vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus organiseert het wijkkomitee «De Baanbrekers» uit de Clementwijk Sint- Niklaas haar 4e wijkfeest. Het wordt weer een weekendlang ontspanning en amuse ment voor jong en oud. Vrijdagavond begint alles met een optreden in de tent van de Sint-Niklase meidengroep Fancy en van Freddy Ste wart. De avond wordt muzikaal omlijst door Radio Tiger. Zaterdag 2 augustus komt het talent uit eigen wijk en omstreken aan bod. In de voormiddag kan iedereen deelnemen aan de hobby-beurs: kunstenaars, zangers, dansers, iedereen die iets wil tonen aan het publiek is hierbij welkom. In de namiddag is het de beurt aan de playbackers. Net zoals vorig jaar wordt er een playbackwedstrijd gehouden met tal van prijzen. Voor beide onderdelen is vooraf inschrijven noodzakelijk. Ook buiten de tent valt er heel wat te beleven. Men kan deelnemen aan een grootse spelenmarkt met leuke spellet jes voor alle leeftijden. De zaterdagavond en meteen ook het hele feest met een dansavond. Hopelijk is ook dit jaar de tent te klein! Voor inschrijvingen voor de hobbybeurs of de playbac kwedstrijd of voor inlichtingen kan men zich steeds wenden tot: Mare Peeters, Fazantestraat 69, Sint-Niklaas, tel. 776.84.94. Mare Garrevoet, Kievitstraat 5, Sint-Niklaas, tel. 777.54.58. Herman Verbeke, Fazantestraat 34, Sint-Niklaas, tel. 777.56.53. Behaalden het diploma «opleiding tot ondernemershoofd» Met grote onderscheiding: Dierick Magdalena, Verzekeringsmake laar, Lokeren. Van Hooste Willy, Garagehouder-Her steller, Stekene. Walraevens Godelieve, Antiekhande laar, Sint-Niklaas. Verbeeck Franky, Loodgieter, Dender- monde. Verbeeck Franky. Installateur Gastoe- stellen, Dendermonde. Verbeeck Franky, Zinkwerker, Den dermonde. Praet Edilbert, Auto-expert, Tielrode. De Bliek Luc, Auto-expert, Nieuw- kerken. Vercruyssen Johan, Carrosserieherstel ler Sint-Niklaas. Nys André, Beleggingsmakelaar, Sint- Niklaas. Bogaert Mare, Verzekeringsmakelaar, Stekene. Manssens Mare, Auto-expert, Wilrijk. Ruelens Ivo, Beleggingsmakelaar, Ant werpen. Meert Didier, Antiekhandelaar, Bazel. De Loose Eddy, Béleggingsmakelaar, Beveren. Abbeel Sandra, Dameskapper, Dender monde. Leybaert Nicky, Schoonheidsspeciali ste, Zele. Met onderscheiding: Platinck Annie, Dameskapper, Lokeren. De Kind Francois, Antiekhandelaar, Sint-Gillis-Waas. Van Crombruggen Brigitte, Hostess, Willebroek. Coucke Eric, Koeltechnicus, Steen dorp. Bal Barbara, Dameskapper, Moerbeke. Op de Beeck Judith, Hostess, Putte. Vereecke Alain, Restauranthouder, Sint-Niklaas. Gosselin Eddy, Verzekeringsmakelaar, Temse. Rossaert Franky, Loodgieter, Belsele. Vemimmen Bruno, Koeltechnicus, Sint-Niklaas. Van de Ven Linda, Schoonheidsspecia liste, Sint-Niklaas. Tuyteleers Jean-Pierre, Auto-expert, Antwerpen. Rossaert Franky, Installateur gastoe- stellen, Belsele. Schelfaut Marianne, Traiteur, Koe wacht, Nederland. Vercauteren Guido, Carrosserieherstel ler, Zele. Vlaeminck Sabine, Restauranthouder, Hamme. Podevijn Luc, Schrijnwerker-Timmer man, Lokeren. Rossaert Franky, Zinkwerker, Belsele. De Raeymaecker Jozef, Electrotech- nisch Installateur, Ruisbroek. Van Royen Oswald, Antiekhandelaar, Sint-Pauwels. Verbruggen Catherina, Hostess, Belsele. Van Doorsselaere Philip, Tegelzetter, Zele. Van der Krieken Gilbert, Auto-expert, Mariekerke. Bosman Kris, Tegelzetter, Betekom. Van Bocxlaer Mare, Loodgieter, Belsele. Van Bocxlaer Mare, Instal. gastoestel- len, Belsele. Sinnesael Gino, Traiteur, Dender monde. Govaert Sabine, Verzekeringsmake laar, Temse. Van der Haegen Cyntia, Dameskapper, Stekene. Berckmoes Patrick, Carrosserieherstel ler, Zele. Van Puyvelde Greta, Pedicure, Waas munster. Van Raemdonck Marie-Louise, Pedicu re, Melsele. De Troch René, Slager-Spekslager, Zele. Guns Christine, Schoonheidsspecialiste, Sint-Niklaas. Ringoot Mare, Traiteur, Sinaai. Moortgat Wilfried, Carrosserieherstel- ler, Kieldrecht. Heyrman Christine, Dameskapper, Vrasene. Leroy Ann, Verzekeringsmakelaar, Na zareth. De Maere Guy, Antiekhandelaar, Sint- Niklaas. Lesire Luc, Beleggingsmakelaar, Sint- Niklaas. Maes Ilse, Slager-Spekslager, Mee- rdonk. Pijl Veerle, Schoonheidsspecialiste, Belsele. Maes Peter, Traiteur, Meerdonk. De Spiegeleir Florent, Metselaar-Be tonwerker, Zele. Vlasveld Rosalie, Pedicure, Kieldrecht. Van Steenberghe Monica, Restau ranthouder, Sinaai. Famaey Geert, Slager-Spekslager, Lebbeke. Van Gavere Johan, Elektrotechnisch installateur, Sint-Niklaas. Wuytack Luc, Restauranthouder, Vrasene. D'Haese Dirk, Slager-Spekslager, Waasmunster. Met voldoening: Linthout Mare, Auto-expert, Belsele. D'Hondt Geert, Schrijnwerker-Tim merman, Kemzeke. Van Gijsel Ann, Beleggingsmakelaar, Sint-Niklaas. Raes Danny, Koeltechnicus, Sint-Pau wels. Mareels Guy, Offsetdrukker, Deurne. Van Gassen Walter, Loodgieter, Melsele. Blommaert Jan, Traiteur, Sinaai. De Blende Jan, Installateur gasverwar- ming, Hamme. Dubosch Luc, Brood- en Banketbak ker, Moerbeke. Baes Patrick, Auto-expert, Zele. Van Gassen Walter, Zinkwerker, Melsele. Van Osselaer Adriana, Traiteur, Sinaai. Vander Stichelen Bernard, Elektrotech nisch installateur, Sint-Pauwels. Verheyden Edward, Garagehouder- Hersteller, Bomem. Garre Galina, Verzekeringsmakelaar, Moerbeke. Capens Myriam, Schoonheidsspeciali ste, Sint-Niklaas. De Paepe Hilde, Kleinhandelaar, Sint- Niklaas. Masyn Peggy, Verzekeringsmakelaar, Sint-Niklaas. De Bock Guido, Kleinhandelaar, Lokeren. Van Gassen Walter, Installateur gasver- warming, Melsele. Staut Karei, Zinkwerker, Melsele. Staut Karei, Installateur gasverwar- ming, Melsele. Van Nielande Guy, Elektrotechnisch inst., Melsele. Luyckx Patrick, Traiteur, Sint-Niklaas. Buytaert Geert, Brood- en Banketbak ker, Sint-Gillis-Waas. Van Bocxlaer Mare, Zinkwerker, Belsele. De Coen Renata, Brood- en Banket bakker, Belsele. Vercauteren Viviane, Kleinhandelaar. Sint-Niklaas. Cerpentier Maddy, Kleinhandelaar, Sint-Niklaas. De Winter Annick, Verzekeringsmake laar, Nieuwkerken. Moorthamers Peter, Brood- en Banket* bakker, Stekene. Casier Anne-Marie, Traiteur, Dender monde. Staut Karei, Loodgieter, Melsele. De Borger Nicole, Kleinhandelaar Lokeren Van der Heyden Vera, Schoonheidsspe cialiste, Sint-Gillis-Waas. Engels Christine, Schoonheidsspeciali ste, Sint-Gillis-Waas. De Borger Myriam, Kleinhandelaar, Lokeren. De Smedt Alfred, Koeltechnicus, Stekene. Audenaert Jean-Marie, Restauranthou der, Sint-Pauwels. De Pauw Frédien, Auto-expert, Sint- Niklaas. Van Damme Anita, Dameskapper, Lokeren. Verheggen Ivo, Kleinhandelaar, Nieuwkerken. Janssens Ronald, Auto-expert, Bomem. Michiels Karine, Pedicure, Lebbeke. De Munck Ria, Kleinhandelaar, Waas munster. Verheggen Ivo, Groothandelaar, Nieuwkerken. Gossens Mare, Kleinhandelaar, Moer beke. Maes Ann, Kleinhandelaar, Lokeren. Geerinck Alex, Pedicure, Sint-Niklaas. Vercauteren Mare, Auto-expert, Nieuwkerken. Beniers Nadine, Pedicure, Sint-Niklaas. Behaalde een deelgetuigschrift voor: Bedrijfsbeheer: Met grote onderscheiding: Cools Rafaêl, Tandprothesetechnicus, Hamme. Van Renterghem Micheline, Wille broek. Met onderscheiding: Najbart Patrick, Burcht. Smet Nadia, Sint-Pauwels. Weerman Margriet, Belsele. Van Buynder Hilde, Hamme. Met voldoening: De Wilde Filip, Sint-Niklaas. Heerwegh Julien, Temse. Bosteels Jan, Sint-Niklaas. Romsoms Katja, Kloosterzande (Ne derland) De Corte Gerard, Sint-Niklaas. Behaalden een deelgetuigschrift voor be roepsvakken: Met grootste onderscheiding: Gentbrugge Armand, Antiekhandelaar, Sinaai. Met grote onderscheiding: Baert Katrien, Antiekhandelaar, Hamme. Claus Willy, Antiekhandelaar, Burcht. Keppens Rudy, Antiekhandelaar, Den dermonde. De Naijer Philip, Antiekhandelaar, Temse. De Martelaere Germain, Antiekhande laar, Sint-Niklaas. Met onderscheiding: Merckx Danny, Koeltechnicus, Den dermonde. Verbruggen Elvire, Antiekhandels* Lippelo Sint-Amands. Viane Julien, Koeltechnicus, Kruibeki Fonteyne Nicole, Traiteur, Sint-N klaas. Stroobant Dirk, CarrosseriehersteU^"' Beveren. Pecqueur Achille, Koeltechnia ov Ranst. straat, Gevels Geert, Traiteur, Oppuurs Si k ou?£ Amands. fraut Smet Jürgen, Carrosserieherstelk troeger Beveren. Van de Waart Hubertus, Garageho ®°'en der-hersteller, Kemzeke. evorm De Gendt Franky, Koeltechnia •an8e Temse. [Wanne, Van San Paul, Traiteur, Bomem. Met voldoening: Sack Marleen, Schoonheidsspecialist Beveren. D® De Munck Gusta, Schoonheidsspecii ste, Hulst (Nederland) Rooman Luc, Traiteur, Kieldrecht. Nijs Martine, Traiteur, Sint-Niklaas. Smet Jean-Pierre, Slager-Spekslag Provmi Temse. )e Leo jat de n I Leo Di ook 'n 1 Demo! iolens Bovijn Lebbei 190f Dvini als jaa oen 2 Baetens Beatrijs, Schoonheidsspeöa 1296 ste, Stekene. Quatacker Johan, Traiteur, Sinaai. Van Stappen Omer, Manegehout Zwijndrecht. Perriëns Petrus, Koeltechnicus, Nit kerken. Schadron Paul, Pedicure, Hulst, Ni land. Colman Linda, Traiteur, Beveren. De Bock Valentijn, Manegehot Nieuwkerken. Vis Suzanne, Restauranthouder, Nederland. Stroobant Rudiger, Manegehom Kemzeke. Callebaut Lutgarde, Pedicure, Belsel Beddeleem Yves, Manegehouder, gerhout. De Syndikale Kamer van het stijgen met de graad van ge- Bouwbedrijf - Waasland heeft schooldheid. De campagne is met verwondering kennis ge- juist bedoeld om hierop de nomen van de twijfels die de aandacht te vestigen. Dat de vakbond C.C.H.B. (A.C.V.) eisen te hoog liggen is dus heeft geuit over de campagne beslist onjuist, ter bestrijding van het tekort De Syndikale Kamer daagt de aan geschoolde arbeidskrach- verantwoordelijke van de vak ten in de bouw en beschouwt bond uit zijn beweringen hard bepaalde opmerkingen als een te maken dat: regelrechte aanval tegen het de werkgevers weigeren patronaat. ouderen in dienst te nemen; Dat de bedrijven zich de laat- de werkgevers geen gesyn- ste jaren hebben moéten aan- dikeerde bouwvakarbeiders in passen aan de krisis en o.m. dienst wensen te nemen (zeker daardoor meer nood hebben 85% zijn gesyndikeerd!); aan polyvalente arbeiders is de Wase werkgevers dik- een logische ontwikkeling die wijls hun personeel en vooral hen niet kwalijk kan worden de jongere onderbetalen. genomen. Ook in de bouw De vereniging is overtuigd en Beveren. In Doel werd een bloemenhulde gebracht aan het monument van de Britse geldt de 'regel dat de tewerk- beschikt daartoe over voldoen- soldaten. In de gutsende regen (Iv) stelling- én vergoedingskansen de bewijsmateriaal dat de Wa- Het komitee dat inslaat voor de komende aktiviteiten in Hulst in de Braderie Reynaertmarkt op zondag 13 juli (dw) se bouwpatroons, enkele uit- twijfels te zaaien over de te- een positieve ingesteldheid zonderingen daargelaten, de werkstellingskansen in een on- maar van kortzichtigheid K.A.O. in het algemeen en de danks alles belangrijke ekono- zelfs van kwade trouw, baremalonen in het biezonder, mische sektor en om een gehe- getrouw toepassen. Bepaalde le sektor in diskrediet te bren- uitzonderingen aanhalen om gen getuigt helemaal niet van Doprsfeesten in Melsele. Per zeepkist bewe (Iv) Doprsfeesten in Melsele. De Beverse deelgemeente is aan de tiende editie toe van evenement, dat op volkse wijze gestalte krijgt (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 6