X 3 c D J C ■Goed C J J x: Hamme Voor wie de titel van speelgoed van het jaar Dendermonde Vakantie, de harde waarheid.... Dodentocht «Speerpuntenaktie» van BLOSO! Zele Hamme. De voice of Europa viert zijn zilveren jubileum in Hamme (arch) 25 jaar Eddy Wally De show «25 jaar Eddy Wally» heeft plaats in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek op zaterdag 16 augustus van 14 tot 18 uur. Dit uniek gebeuren kan U meemaken. Er zijn 1200 zitplaatsen met mooi zicht op het podium. Tevens zal er een dansvloer zijn van 140 m2. Er is een prachtige lichtshow gepland, en alles zal kleurrijk versierd worden met bloemen en planten. Er is een ruime parking, Rode Kruis diensten en hostessen. Een organisatie die U niet mag missen. Kaarten in voorverkoop kosten 100 fr, aan de kassa 120 fr. Groepen vanaf 30 personen: 80 fr in voorverkoop. Reservatiekaarten cafetaria sporthal Meulenbroek: tel. 052/ 47.63.57 of 052/47.85.51 Play back show Voor de tweede keer wordt in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek op zondag 18 augustus het Oostvlaamse kam pioenschap play back of sound mix 1986 georganiseerd. Aanvang te 14 uur. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Als je wil meedoen alleen of met een groepje of je bent tussen de 5 en 14 jaar, breng dan gauw je deelnemingsofrmulier ingevuld en door je ouders ondertekend binnen in de cafetaria van de sporthal. Er is ook een prijs te winnen van het publiek. Zowel 25 jaar Eddy Wally als de playback show zijn een organisatie van de Prinsengilde, Atletiekclub Hamme, Kamaval- groep Achterhof en Badmintonclub Danlie. Migrantennieuws Na een aantal moeilijkheden in het begin van dit jaar, draait de werking van de migrantenvrouwen in het buurthuis «'t Hofken» nu op volle toeren. Wij zijn nu min of meer geïnstalleerd geraakt in ons nieuw lokaal, stelt de buurtwerking. Sinds maart zijn er typlessen voor Turkse meisjes. Men zoekt nu naar oude typmachines. Wie oude spullen heeft kan deze afgeven in het buurthuis 't Hofken, Kleinhulst 9 te Hamme. Ook tweedehands- kleding is van harte welkom. Aan de mannelijke migranten wil men wekelijks Nederlandse taallessen geven, vanaf september. Wie interesse heeft om deze lessen te helpen geven kan ook terecht in hpt buurthuis. Nationale Feestdag In Hamme en Moerzeke Op maandag 21 juli viert men in Hamme de nationale feestdag. Het programma ziet er uit als volgt: Om 9.30 u. H. Mis in de dekanale kerk gevolgd door Te Deum. Om 10.30 u. feestzitting in de feestzaal van het gemeentehuis met toespraak door de heer burgemeester en om 11.5 u. neerlegging van een bloemenkrans aan het gedenkteken van de gesneuvelden door de overheden en een delegatie van de vaderlandslievende verenigingen le Hamme. 's Avonds te 19.30 u. viert Moerzeke de Nationale Feestdag met een eucharistieviering in de Sini Martinuskerk, gevolgd door een bloemenhulde aan de gedenkplaat van de gesneuvelden aan het oud gemeentehuis van Moerzeke Bezoek aan Mechelen Op zondag 17 augustus brengt .Vakantiegenoegens Zele een bezoek aan de stad Mechelen waar talrijke historische geb; wen zullen worden aangedaan. Na een historische wandeli door de stad onder leiding van een gids, wordt het middagm genomen om in de namiddag een begijnhofwandeling te maki Inschrijven voor deze wandeling kan bij Frangois Rombj Acacialaan 45, Willy Van Kerckhove, Verbindingsstraat Gaston Van Acker, Kloosterstraat 5 of Robert De Leenhe Elststraat 14. Kruibeke Dendermonde. Voor de eerste proefrit wordt alles nog eens grondig nagekeken (foto Piet Hermans) Berlare Derde hengelwedstrijd op het Donkmeer Zaterdag 2 augustus heeft van 14.30 u. tot 17.30 u. de grote hengelwedstrijd van het Donkmeer plaats. Deze wedstrijd wordt georganizeerd door de VW Donkmeer en is begiftigd met 20.000 fr. aan prijzen. De vissers kunnen inschrijven in het lokaal van de Jdutervissers tot en met vrijdag 1 augustus. De deelnameprijs bedraagt 100 fr. waarvan de helft wordt toege voegd aan de prijzen en 50 fr. oeverrecht. Loting voor de plaatsen heeft plaats op zaterdag 2 augustus in café De Eendenkooi en de prijsuitreiking in camping Rodeo. Er wordt gevist naar gewichtvissen met vaste hengel. Nylon leefnet is verplicht. Kaartersclub de kroonvrienden De kaartersclub van café De Kroon te Overmere was vonge week aan zijn tiende speeldag toe. Dit keer ging de zege naar het duo Theo Buyse en Mommerence Ros voor Etienne De Raedt en Remi Van Daele, Cyriel De Smet en Frans Plave, René D'Hooghe en Zoé Vereist. Na tien wedstrijden is de algemene rangschikking als volgt: 1 Alfons Van Steen 64 p., 2. Teo Buyse 63 p., 3. Aviel Van Accoleyen 62 p., 4. Cyriel Bauwens 60 p., 5. Robert De Gucht, Remi Van 'Daele, 54 p., 7. Jozef Baeyens en Gustaaf Van Kerckhoven 52 p., 9. Mommerence Rose 49 p., 10. Georges De Geest 47 p. De volgende wedstrijd voor het kampioenschap heeft plaats op zaterdag 23 augustus. Dan kan men ook inschrijven voor het jaarlijks feestmaal van zaterdag 27 september. Heemkring Wlssekerke De heemkundige kring Wissekerke uit Bazel is er weer in geslaagd een verzorgd trimestrieel tijdschriftje bij de leden in de brievenbus te laten glijden. Pater Alois Maris blikt in dit jongste nummerde terug op het ontstaan van de Sint-Annakapel in ■Bazel, de oude en de nieuwe polder in Bazel en de steenbak- kerstijd van de 17e en 18e eeuw. Gerrit Van Landeghem schrijft uitvoerig over het ontstaan van het lindekapelletje in de Kapel straat te Kruibeke. Piet Verheyen verhaalt over zijn opzoekings- werk in het rijksarchief te Beveren. Verder zijn er nog bijdrager over de Nood Gods te Rupelmonde en een oude foto met het onderwijzend personeel van de O.L.Vrouweschool anno 1929. Nog vermelden dat alle leden dit tijdschrift gratis krijgen en dat heemkringen die hun tijdschrift willen ruilen tegen dat van Wissekerke kontakt moeten opnemen met Gerrit Van Lande ghem, Kattestraat 120, Kruibeke, tel. 03-774.16.73. Sportkamp Van 4 tot 8 augustus loopt weer het jaarlijks sportkamp voor alle jonge sporters van Kruibeke. Net als vorig jaar wordt het weer georganiseerd in sporthal De Dulpop en komen er weer diverse sporttakken aan bod: volleybal, basket, turnen, zwemmen,... Meer informatie kan verkregen worden in de sporthal De Dulpop vanaf augustus. De ganse maand juli is ze gesloten. 0 DAKIN met Baby-Hugo Gorilla en Garfield FISHER PRICE met de Gummi Bears l° SOFT TOYS met een plu chen bobtail KAMLAG met Flowers Fai ries en Keypers KENNER PARKER met de Neefjes van de Troetelbeertjes MATTEL met de Poppies MB BELGIUM met de Wuzzles SABLON met de boreling Corolle UNICA met My Little Po- ney en Lots-a-Legggs VERBOVEN met een plu chen konijn van Steiff C. Gezelschapsspelen, pedago gische en strategische spelen BATAVIER met de Rummikub FISHER PRICE met de Grasmaaier, de AM/FM radio en de rolschaatsen 0 FONTAN AH CREA TIONS met de Gibodel en het omvormbare huis IMMO HERMANS met de Miras Puzzle ITC met de Magic Triangle" en de Heye puzzles JUMBO met de Code 777, Top Secret en Pisa KAMLAG met Campus KENNER PARKER met Trivial Pursuit Baby Boomer MB BELGIUM met Scru pules NATHAN met Ordinathan en de Ark van Noë RA VENSBURGER met de Grote Safari, de Hamsters, Hup Haasje Hop, de Doolhof en de Reis om de wereld VIEW MASTER met Jamac en Hamburger D. Bouw- en legspelen, Model bouw 0 BANDAI met Dancougar FISHER PRICE met Construx 3 GENERAL PRODUCTS met Struts 0 LEGO met de Kreatieve Doos MATCHBOX met Linkits 3 MB BELGIUM met de Transformers SABLON met Wild One Elk jaar brengen vele fabrikanten en invoerders nieuwe spelen en nieuw speelgoed op de markt, tot beter ontwa ken van de kleintjes en tot aangenamere vrijetijdsbeste ding van de groten. Maar welke van deze produkten beantwoorden aan de verwachtingen van de Belgische verbruikers en trekken de aandacht van de vaklui? Dat heeft het tijdschrift «Spel en Speelgoed», dat vooralsnog uitsluitend voor de specialisten van de sektor was bestemd, willen uitzoeken door de.wed- strijd van «Het Speelgoed van het Jaar 1986» in te richten. Er werden vijf kategorieën be paald, te weten: A. De baby-artikelen voor de leeftijd van 0 tot 3 jaar B. De pluche-koncepten, pop pen en accessoires; C. De gezelschapsspelen, pe dagogische en strategische spelen; D. Bouw- en legspelen, mo delbouw; E. Mechanisch en Elektro nisch speelgoed en de Fantas tische Wereld. Voor elke kategorie wordt een winnaar aangeduid; er zullen dus vijf laureaten zijn. We mogen reeds een enorm sukses bij de Belgische fabri kanten en invoerders noteren, aangezien 27 firma's met 75 produkten eraan hebben deel genomen. De firma's hebben zelf bepaald in welke kategorie ze hun produkten wensten te zien mededingen. Dit gaf on derstaande lijst: A. Baby-artikelen voor de leef tijd van 0 tot 3 jaar 0 DAKIN met Rattle Sc Count Cube, Rainbow Pal en Skipper" Teddy Tub 0 FISHER PRICE met het muziekhuisje KAMLAG met de Rondrit in de Zoo KIDDY PLAY met een plu-' chen olifant en konijn, een beertje in stretch en een wit/ grijs beertje 0 LEGO met Duplo Farm 0 MB BELGIUM met de Twinkelpinkels NICOLAS met een muziek- beertje, Boulgom en een beige beertje UNICA met de Luxi's VACO met een pluchen konijn. B. Pluche-koncepten, poppen UNICA met Playmobil VAN DORPE met Quadro en Mini-Quadro E. Mechanisch en Elektro nisch Speelgoed en de Fantas tische Wereld 0 BANDAI met Super Gobots en Walking Raidor ERTEL met Turboom KAMLAG met Monster Machines 0 KENNER PARKER met het Mask-gamma MATTEL met de Crack-Ups MB BELGIUM met Robotix SABLON met de zwemmen de Baby 0 UNICA met The Animals VIEW MASTER met My Little Pony De laureaten worden door twee jury's geselekteerd: een beroepsjury en een verbrui kersjury. In de eerste jury zetelen de heer Professor André Dehi professor Pedagogische 1 sees tenschappen aan de UCL, IE frouw Brigitte Demunter, p «eau chologe, Mevrouw Myri j Floor, lerares, de heer 5 neels, speelgoeddetailhan laar, de heer Philippe Van voorde, journalist bij La Lil Belgique en de heer Van van Christiaensen; terwijl verbruikersjury werd san 9.00 gesteld door het marktstu ?ran kantoor Marketing Unit. bom bestaat uit 20 huismoeders 2; elk minstens twee kindtf^ van verschillend geslacht van een leeftijd tussen 0 enKno" jaar hebben. pied De uitslagen van de wedst ed' zullen aan het publiek wor bekendgemaakt in septeml en de winnaars zullen het I Speelgoed van het Jaar hun bekroonde produkten 1 gen hechten. Lebbeke Afvaart van de Lease De Gemeentelijke Jeugdraad nodigt de Lebbeekse jongeren uit om op zaterdag 26 juli a.s. mee de Lesse af te varen. De deelnameprijs (busvervoer huur van de bootjes) kon uitzon derlijk laag gehouden worden, nl. 350 fr. Volgende opstapplaat sen worden voorzien: 8 u.: Denderbelle (Dorp-Gemeentehuis) 8.10 u.: Wieze (Ontmoetingscentrum) 8.20 u.: Lebbeke (Astridplein-post) 8.30 u.: Heizijde (kerk) 8.40 u.: Minnestraat (kerk) Zich inschrijven gebeurt liefst zo vlug mogelijk en uiterlijk op woensdag 23 juli op de socio-kulturele dienst (bovenzaal gemeentehuls). Wieze Belottersclub Madeion Jaarlijkse koeken bak KBG De uitslag van de belotwedstrijd van zaterdag 13 juli: 1. Marcel Donderdag 24 juli om 14.00 uur heeft in het VP in het Broek te E|00t 4.415 punten; 2. Frangois Van Nuffel 4.240 punten; 3. Blaasveld de jaarlijkse koekenbak plaats van de Kns elijke Kamje] Ledegen 4.035 punten; 4. Bart Eloot 4.023 punten; 5. Bonden voor Gepensioneerden, ledereen is van harte welkom. Wj||jam Maes 4 01Q punten. De volgende wedstrijd heeft plaats op zaterdag 9 augustus om 20 uur. Lokeren Temse. In Steendorp vierde het echtpaar Theophiel Meers- man-Celina Thoen zijn diamanten huwelijksjubileum. Het echtpaar had een dochter (dw) Nationale feestdag De burgemeester van de stad Lokeren brengt ter kennis aan de bevolking dat op maandag 21 JUL11986 om 11 uur lofzang «Te Deum» in de dekanale Kerk zal gezongen worden, ter gelegen heid van de nationale feestdag. De leden van alle onderhorige besturen, en de vaderlandslie vende verenigingen van de stad worden tot deze plechtigheid uitgenodigd. De scholen worden verzocht zich te laten ver tegenwoordigen door een afvaardiging. Dit jaar zal de «Koninklijke Harmonie Sint-Cedlia» de optocht begeleiden. De optocht zal vertrekken vanop de Markt vanaf 10.30 u., defileren voor het stadhuis en zich begeven naar de dekanale kerk. Na de kerkelijke ceremonie zal de stoet langs de Kerk-, Luik- en Voermanstraat, Vrijheidsplein en Roomstraat terugkeren naar het Stadhuis, waar de vaderlandse plechtigheid zal eindigen met de uitvoering van het Nationaal Lied. Aan de voet van het monument op het Vrijheidsplein kunnen tijdens de optocht bloemen en kransen worden neergelegd. De inwoners worden vriendelijk verzocht hun huizen te bevlag gen. De Burgemeester is ervan overtuigd dat de Lokerse bevolking deze oproep zal beantwoorden en door het bevlag gen van de huizen getuigenis zal afleggen voor haar trouwe vaderlandsliefde. Tijdens de kermisweek van de Stad Lokeren Het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Lokeren deelt mede dat gedurende de kermisweek de bureau's van het stadhuis geopend zullen zijn op volgende dagen: dinsdag 5 augustus 1986 donderdag 7 augustus 1986 vrijdag 8 augustus 1986 telkens van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Dag in, dag uit, week in, week uit, maand in, maand uit, kortom alle dagen moeten de meesten onder ons zich naar het werk begeven. En, na een jaar van hard werken zijn we met zijn allen aan een beetje ontspan ning toe. Verlof dus. Van bij het begin van het jaar kijkt men er naar uit, het is nog maar januari, februari of we gaan al eens een kijkje nemen in één of ander reisbureau. Thuis wordt alles besproken en geregeld, in juli of augustus zoekt men de zon op. Vakantie. Wat men echter al gauw uit het oog verliest zijn al diegenen die zogezegd niet meekunnen. Van januari tot juni wordt er niet aan hen gedacht. Tot op het moment dat men de koffers pakt. Moe, of van wat moet er met onze hond, onze poes, de visjes, de cavia, de kippen of de konijnen? Voor die 2 laatste wordt er vlug iemand gevonden om hen te komen voeden. Anders is het met onze hond, hij kan op dat specifieke moment een zware hinderpaal zijn. En, dan neemt men algauw een doodeenvoudige beslis sing. Hij moet de deur uit, alsof dat zo gemakkelijk is. Aan een boom binden of misschien in een zak stoppen en hem verdrinken, men kan hem ook uit de rijdende wagen gooien. Ik vraag me af of die mensen met een zuiver geweten op reis kunnen gaan. De trouwe viervoeter, de vriend van de kinderen, de bewaker van ons huis, plotseling uit menselijk ego ïsme een wegwerpartikel. Hierbij denk ik automa tisch aan datgene wat Alexander von Humbolt ooit vertelde: Dierenmishandeling of dierenverwaarlo zing is één van de meest kenmerkende eigenschappen van een laag en onedel volk». En vandaag de dag, moeten wij spijtig genoeg vaststellen dat aan dit gezegde gestalte moet gegeven worden. En, vooral in de verlofperiode. De eigenaar van zo'n dier denkt daar niet zo erg over na, voor hem is dat trouwens geen probleem. Na het verlof haalt hij zich immers een andere hond. Met alle gevolgen vandien, de zoveelste in het rijtje... Het kan allemaal anders gebeuren; terwijl men zijn reis boekt kan men automatisch het hondenpension boeken. Doodeen voudig is dat. De meeste onder ons zouden toch moeten weten, dat hun dier een levend wezen is (geen wegwerpartikel dus)! Daarin klopt ook een hart en een dier moet men met alle respekt behandelen, (denk maar aan de leer van de hindoes, de leer van de heilige Sint Franciscus van Assisië, respekt voor alle levende wezens ligt bij hen aan de grondslag). Denk daaraan voor je op reis gaat. Positief denken met uw verantwoordelijkheidsbesef, voor al diegenen die totaal van u afhankelijk zijn. Eenmaal dat wens ik u een goed verlof. P.S.: Achterlaten van dieren wordt bij de wet ge straft. Jan Kerremans SPEERPUNT AKTIE 1986 Na tien jaar werken aan de basis heeft het BLOSO1 haar aandacht meer verlegd naar grotere aktivitei ten die zij via allerhande middelen trachten tei steunen en te stimuleren. Meer en meer is men er immers van overtuigd geraakt dat de «massa- opkijkt naar de grote organisaties en alsdusdanij meer gemotiveerd wordt om zelf tot sportbeoefe ning over te gaan. i4 3C De Bomemse Dodentocht werd dan ook met glans ""«u weerhouden als «Speerpuntenaktie», de eerste ii F* onze regio. Dit betekent niet alleen een financieel ruggesteun nes tje, maar ook een belangrijke bijdrage in de publici taire campagne. Zo wordt naar alle sportdiensten, gangmakers, sportraden en sportfunktionarissen een infopakket verstuurd met affiches, inschrij vingsfolder enz... Een welverdiende beloning voor de mensen acht» E de schermen van de Dodentocht en alvast een stuk erkenning van hogerhand voor hun jarenlangflb - inzet. ie r iupa nter Veranderingen in de reisweg van het openbaar vervoer tijdens de Dodentocht 00 N; Ingevolge de Dodentocht kunnen de autobusst 0 30 van de lijn 52A Antwerpen-Boom-Dendermonde normale reisweg in het centrum van Bornem nifp"" volgen en dient deze daar aangepast als volgt: Vrijdag 15 augustus 1986 tussen 17 en 24 uur Hingenesteenweg-Rijksweg-Kruispunt Pr. Albei ite m }00 Ni 9.00 ition laan-Puursesteenweg-Breevenstraat-Absveld- straat of omgekeerd. De halte Broekstraat wordt genomen op de HingC1 nesteenweg (kant Hingene), halte Station in de P uw< Albertlaan (hoek Molenveldweg) en halte Kloostfl straat op de Puursesteenweg (hoek Breevenstras j terwijl halte Kerk niet wordt aangedaan. Zaterdag 16 augustus tussen 17 en 24 uur Hingenesteenweg-Molenveldweg-Pr. Albertlai Puursesteenweg-Breevenstraat-Absveldstraat-St. 30 Amandsesteenweg of omgekeerd. De halte Station wordt genomen in de Molenvel weg (hoek Hingenesteenweg) en halte Kloostfl fe^4 straat op de Puursesteenweg (hoek Breevenstrafher terwijl halte Kerk niet wordt aangedaan. dersp: Op dinsdag 22 juli is BRT 2 men voor het sport- en fl Oost-Vlaanderen voor de tiedomein «De Blaarmd tweede maal dit seizoen zijn in Gent en dat tussen 10 n dinsdaguitzendingen in open 14.00 uur. lucht verzorgen. Dit keer koos

De Voorpost | 1986 | | pagina 14