H DRFBAL: EEN IDEALE SPORT iONDER GEVAAR VOOR LETSELS KRIS DE RIDDER: IK MOET DIT JAAR 5m40 AANKUNNEN DE WRAAK VAN 'DE DAS' Ik moet me nog aanpassen aan de nieuwe polsstok De Voorpost - 18.7.1986 - 17 SPORT Radaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 ATLETIEK De atletiekinterland België - Australië - Engeland, vorige week zondag in het Fallonstadion betwist, leverde de Lebbeekse polsttokspringer Kris De Ridder noch min noch meer dan een ontgoocheling op. Hg werd-immers pas derde en wat belangrijker is hij overschreed slechts 5 m, een hoogte die geenszins de huidige intrinsieke mogelijkheden van deze Lebbeekse atleet, lid van AC Lebbeke, illustreert. Eerder dit jaar, tijdens de luchtmachtkampioenschappen, presteerde hg trouwens flink wat beter. Met een wip over 5m31 liet hij niet alleen de beste Belgische jaarprestatie optekenen, maar die sprong was ook de tweede beste Belgische prestatie aller tijden. Een gesprek met deze 20-jarige tweedejaarssenior. Op de begane grond, wel te verstaan. reerd. Van springen was de de luchtmachtkazerne van het seizoen vanzelf sprekend geen sprake meer. Ik- ben toen opnieuw haast terde kampioen VAL als Belgisch wedstrijd dan ook tot één kampioen indoor te worden, sprong: 4m80. uiteen, tijdens het welk ik Tijdens een interland in Frank- Twee weken geleden werd imijn entree maakte in de riik ze.tte hiJ ziJn bes'e jaar- Kris De Ridder provinciaal hoogste kategorie. moet ik als Prestat'e neer: 5ml0. Die kampioen met een sprong over totaal verloren beschouwen. boogte, aldus Kris de Ridder, 5ml5. Nadien liet hij de lat op .anvankelijk verliep alles hadden miJn trainer en ik inge- 5m35 leggen, maar o.a. de iroiiri.i«MMri tegenwind en het gebruik van een nieuwe polsstok die hem 1986: 5m31 moeten toelaten hogerop te lar kwam daar na een sprong Het zomerseizoen startte in de ge.rc?k®n' resulteerden in drie naast de mat terecht. Gevolg: ioop van mei met de lucht- !"'Sluk.te pogingen. ';ewrichtsbanden van een voet machtkampioenschappen, lomplcet af. Diezelfde avond waarin Kris De Ridder als be- jog werd ik, hier in België, roepsmilitair hij maakt deel mVn Pres'»"fs het hul' door Dr Temmerman geope- van de medisehe dienst in 11,"w ^Sl*/ 1985: verloren seizoen Vorig seizoen, zet de Lebbeke- naar wens ik overschreed in kalkuleerd. 3 het sei2:oenbegin 5ml0 trok ■later op stage naar Frankrijk, Inderdaad, beklemtoont Kris De Ridder, ik ben tevreden Evere kon aanzetten, op schitterende wijze. Hij verbe- dfe,1Jk' v?"8e seizoen sloot ik "k— terde er meteen zijn persoon- af op 5ml0 nu wipte .k al over vanaf nul moeten beginnen, ujk rekord met niet minder u,f^ekc"inghoVdend met Gelukkig hield de voet stand dan 21 cm en zette meteen de JeUt ,k .Va£ Sf?"1 1981 middelde van 5ml5 5m20 e de absolute vooruitgang is dui- :n in december ben ik onder beste Belgische jaarprestatie u, de leiding van mijn trainer neer: 5m31. mm Cois De Decker aan een trai- aingsprogramma begonnen. Tijdens de Westathletic-inter- f dat erop gericht was in de land (8 landen), betwist in Bar- tomer van dit jaar een kondi- celona, sprong de Lebbeke- iepiek te bereiken, toch anderhalf jaar met kwetsuren sukkelde begin '84 met de rug, vorig jaar met de voet, ben ik zeer tevreden. Ik blUf bij AC Lebbeke naar over 5m20. Duidelijk Geei) sprake van, aldus de indoorwedstrijden van de minder beter was dan weer de Lebbekenaar, dat ik AC Leb- oorbije winter nam de Lebbe- prestatie tijdens de 2 Ataf- beke verlaat. Ik heb nochtans ;enaar, als extraatje, ook op legerkampioenschappen die in a' wat aanbiedingen van z'n programma. Hoewel hij er het Engelse Ipswich georgani- andere clubs gekregen, maar Itiitt zoveel waarde aan hechtte seerd werden. Aanhoudende d'e 'e8 'k gewoon naast me l-het komende zomerseizoen regenval noodzaakten hem uit- neer- Ze interesseren me niet. kek hem belangrijker toch sluitend voor de punten te Wie door zijn club geholpen slaagde hij erin zowel indoor- springen. Hij beperkte zijn w°rdt bij de uitbouw van zijn carrière, moet zich ook erken telijk tonen, vind ik. Trouwens, volgend jaar kan ik over de nieuwe gemeentelijke piste beschikken. Tot zolang is het wel behelpen geblazen met de huidige installatie, maar dat lukt wel. Ik kan er immers trainen wanneer ik wil. Kris De Ridder traint elke dag. Het springen op het terrein zelf wordt afgewisseld met po- weren. Tijdens zijn trainingen krijgt hij overigens het gezel schap van een paar jeugdige springertjes, die hij de tech niek van het polsstokspringen bijbrengt. Een pluspunt, oordeelt de Lebbekenaar. Ook voor mij. Ik train nu immers intensiever, concentreer me meer op de sprongen. Onder de knapen die me komen opzoeken zit trouwens talent. Wanneer je als twaalfjarige, na amper twee 'trainingen' over 2 m wipt, heb je duidelijk de angst overwon nen en dat is voor een be ginnend polsstokspringer van groot belang. Bubka: die springt met boomstammen Aan de 6m01 die de Russische polsstokspringer Sergej Bubka enige dagen geleden over schreed, denkt Kris De Ridder Na de interland België - Australië - Engeland van j vorige zondag in Woluwe; toonde Kris de Ridder zich duidelijk ontevreden over zijn prestatie. Hij werd uiteindelijk derde met een wip over 5 m. Van Hocht en de Australiër Honey overschreden beiden 5m20. a Kris De Ridder: Met mijn 'oude' stok ging ik moeite loos, telkens bij de eerste poging, over 4m80 en Sm. Om de volgende hoogte 5m20 aan te kunnen greep ik naar mijn nieuwe polsstok, maar heb ik drie keer gefaald. Het is duidelijk dat ik de nieuwe stok nog niet meester ben. De schrik zit er nog teveel in. Hoopgevend is alvast dat ik bij mijn derde poging over 5m20 duidelijk die hoogte overschreed, maar ik de lat naar beneden haalde omdat de palen te ver stonden. Ik ken dus nog niet mijn preciese standaarden. Kortom, ik moet me nog aanpassen. In het vooruitzicht van het Belgisch kampioenschap betwist in de loop van augustus, vertrekt Kris De Ridder nu voor een periode van drie weken naar Blankenberge, waar hij zich op de uitstekende BLO- SO-springinstallatie intensief zal voorbereiden op deze konfrontatie. (pvr) WIELRENNEN TOUR 1986 Atletiek. Kris De Ridder van A.C. Lebbeke wil er dit seizoen nog wat van nog lang niet. Een fenomeen, die Bubka, aldus De Ridder. Die kerel spurt haast zo snel als Roland Desruelles en paart aan die snelheid een enorme kracht en een vergevorderde techniek. De stokken waarmee hij springt lijken meer op boomstammen. Die heeft hij trouwens nodig, want een at leet van 80 90 kg de hoogte in katapulteren doe je niet met de eerste de beste bezemsteel. Vorig jaar zag ik hem aan het werk tijdens een stage in Pa rijs. Hij is dagelijks zowat 8 uur met het polsstokspringen bezig. Voor de tijd die hij dagelijks aan het springen spendeert, heb ik een gehele week nodig. Daarnaast, daar van ben ik vast overtuigd, grijpt hij naar onnatuurlijke middelen. Bubka zal ze van zelfsprekend wel onder de na tuurlijke stimulantia rang schikken, maar mij maak je dat niet wijs. Bekijk hem maar eens aandachtig. Hij bezit de fysionomie van een 35-jarige, hoewel hij er amper drieëntwin tig is. Verwachtingen Spijts zijn minder presteren van vorige zondag, bezit Kris De Ridder voldoende zelfver trouwen om dit jaar nog zijn persoonlijke bestprestatie te verbeteren: Wanneer ik me volledig heb aangepast aan mijn nieuwe polsstok, moet ik erin slagen 5m40 te halen. Tij dens de training haal ik regel matig 5m20 en ik heb nog 'overschot'. Die 5m40 zit er dus in. Gelet ook op de minder gunstige omstandigheden die de Lebbeekse springinstallatie biedt. De konkurrentie? Van Hocht wipte dit jaar over 5m30, Des ruelles en Marc Maes over 5m20, Ledegen van Eendracht Aalst overschreed 5 m. Het belooft dus een mooi en span nend Belgisch kampioenschap te worden. Van de jeugd ziet Kris De Ridder niet meteen een dreiging uitgaan: Toen ik in 1981 als eerstejaarsscholier Belgisch kampioen werd, wip te ik over 4m40, de tweede haalde 4m20, de derde nog 4 m. Nu overschrijdt de Belgi sche scholierenkampioen am per 3m50. Als junior sprong ik hoger dan 5 m, nu zullen 4ml0 of 4m20 volstaan om Belgisch junioreskampioen te worden. De oorzaken van deze malaise bij de jongeren? Gewoon en gebrek aan begeleiding. Een vaststelling die we al vaker, ook in andere sportdisciplines, hebben horen maken... Pierre Van Rossem Bernard Hinault lijkt vandaag naar zijn zesde Tourze ge te rijden en de Bretoen zou daarme het rekord van Anquetil en Merckx die elk vijf keer de Ronde van Frankrijk wonnen verbeteren. Tegenstand is er nog nauwelijks of er zou een revolte in eigen ploeg moeten komen of P edro Delg ado, de bondgenoot van Hinault tijdens zijn tocht naar het geel, zou misschien met de Colombianen in de Alpen nog wat moeten proberen. De tegenstanders die nog resten zien het echter blijkbaar zelf niet al te goed meer zitten. Het offensief dat Hinault tijdens de eerste bergrit ontplooide was verrassend en indrukwekkend. Hinault over wie men de eerste Tourweek niet zo'n optimisti sche geluiden had gehoord. Verklaarde bievoorbeeld Greg Lemond niet dat de ploeg in de ploegentijdrit het zonder Bernard beter zou hebben gedaan? Een geprik kelde Hinault dus. Kwaad op zichzelf en op zijn omgeving. En een Hinault die na de individuele tijdrit al wist dat hij de Tour 1986 wel aankon. De Das nam wraak op diegenen die twijfelden aan zijn mogelijkheden. Tot de eerste en grootste slachtoffers van de Bretoense beul hoorden ongetwijfeld Laurent Fignon, meteen ook uit de wedstrijd, en Stephen Roche. En ook voor Anderson, Breu, Glaus eindigde de rol in deze Tour. Enkele klimmers bleven wel overeind. Delgado dus maar ook nog Millar, Herrera en Zimmerman. Maar opmerkelijk is toch dat Greg Lemond opnieuw het dichtst Hinault lijkt te benade ren. De Amerikaan, gefrustreerd na zijn Gironeder laag maar nu toch weer overtuigd van eigen kunnen, bewees op de tweede Pyreneëendag inderdaad op de loer te liggen. Hinault die zich daar niet druk om maakte maar waarschijnlijk wel inzag dat hij met zijn krachten wat spaarzamer moest omspringen. Want zoveel is zeker: een 'nieuwe inzinking van de patron en Lemond staat klaar om over te nemen. En onze landgenoten? De eerste konfrontatie met het hooggebergte was beschamend voor de Belgen. Twee vertegenwoordigers telkens binnen de eerste vijftig. De trfgang van een wielerland? Of toch niet? Claude Criquelion toonde zich bij de beteren in de Pyreneeën. Hier en daar wordt zelfs gefluisterd dat Claude meer kan. Op de tweede dag wou hij dat ook bewijzen maar tot eigen scha ondervond hij dat het niveau van de tegenstand in deze Tour te groot is. Zou hij het in de Alpen nog eens kunnen proberen? Wie niet waagt niet wint. Hugo Aerts Frank Hoste, ooit groene trui-drager, nu naar een derderangsrol verwezen (arch.) KORFBAL IKORFBALKLUB AGO AALST l>al is een teamsport, waaraan je zowel in gezinsverband als individueel kunt temen. Ook zi) die nog nooit aan sport deden maar wel graag aktief zouden worden, inen in kqrfbal bun gading vinden. Gezien de groeiende belangstelling voor de *b als port in het Aalsterse en met de bedoeling steeds meer jonge mensen de ;enheid te bieden zelf kennis te maken met deze vorm van aangename en gezonde "nning, organiseert Korfbalklub AGO Aalst een gratis kennismakingskursus J voor meisjes en jongens, dames en heren van 15 tot 30 jaar gedurende zes involgende dinsdagen van 22 juli t/m 26 augustus van 19.00 tot 21.30 uur in het 'entrum Osbroeck (nabij het stadspark) te Aalst. Als voorafgaande kennismaking ammeert AGO een info-avond in de kantine van het sportkomplex op vrijdag 18 B om 19 uur. s het fbal is een balspel dat ge- eeld wordt door twee twaalf- Hen (zes dames en zes heren) P een rechthoekig veld van ninste 80 x 32 m en ten gste 90 x 40 m. In twee van F drie vakken, waarin dit veld f verdeeld staat een paal waar in een bodemloze rieten korf is bevestigd. Het twaalftal dat de meeste keren de bal door de korf van de tegenstander werpt, binnen een bepaalde tijd, wint de wedstrijd. Korfbal is een sport van Ne derlandse makelij en is in ons land geïntroduceerd door een Nederlandse onderwijzer, Ni co Broeckhuysen, die in 1902 in Zweden kennismaakte met het zgn. ringboll, dat hij om vormde tot het huidige korf bal. Na 1920 vond het ingang in ons land. Sedert de tweede wereldoorlog wordt deze sport ook beoefend in Engeland, Duitsland, Spanje, Suriname, de Nederlandse Antillen en Luxemburg. Het balspel kreeg ook verdere uitbreiding tot in Amerika en Australië. De laatste tijd wordt korfbal ook wel in zalen gespeeld en wordt dan «zaal-korfbal» genoemd. In deze variante wordt het middenveld weggelaten. Het leidend lichaam in ons land is de Koninklijke Belgi sche Korfbalbond, opgericht in 1921. Enkele tientallen vereni gingen, die tesamen reeds en kele duizenden speelsters en spelers groeperen die hun hart verpand hebben aan de korf balsport en daarin hun sportie ve ontspanning vinden, zijn momenteel bij de K.B.K.B. aangesloten. In Aalst is in 1982 korfbalklub AGO opgericht. Sindsdien weet zij steeds meer jonge mepsen te boeien. Haar ledenaantal stijgt ieder jaar. Tegen het einde van het sei zoen 85-86 waren er dat eer dertigtal. Historiek Het is in Aalst eigenlijk begon nen toen de Stedelijke Sport- dienst 'in 1982 het initiatief nam om een initiatiekursus korfbal te organiseren. Een ze vental dames en twee heren werden toen door de heer Da niël De Rudder gedurende tienmaal één uur ingewijd in de beginselen. Bij de dames Veerle Daelemans en Leslie Goossens groeide de idee om na het einde van de initiatieles- sen te blijven korfballen en een vereniging op te richten. De mikrobe had dus flink ge beten... Eén van de heren, Mare De Mil, werd gevraagd om de da mes te assisteren. Het eerste bestuur kreeg vaste vorm. Het voorzitterschap werd waarge nomen door Leslie Goossens, sekretaris werd Veerle Daele mans en het lege geldkistje werd beheerd door penning meester Marc De Mil. De klubkleuren werden be paald door de lege portemon- naie, want de heer De Rudder stelde de vereniging voor de eerste wedstrijd een stel blau we truitjes ter beschikking. Gekombineerd met een witte short en witte kousen i klubtenue geboren... De klubnaam AGO werd ook door deze mensen bedacht tij dens de eerste officiële verga dering. De letters A, G en O staan voor. «Aalst Gaat en Overwint»! Er werd 250 F ge stort op de rekening van de Belgische Korfbalbond en AGO bestond. We schreven toen 11 juli 1982. De eerste trainer werd Etienne Fauconnier uit Gent. Na één jaar werd zijn taak overgeno men door Erie Stevens, toen Neerlandiaspeler, maar nu sa men met zijn dame in Aalst aangesloten. AGO treedt aan in de reeks bevordering-reserven. In de provinciale zaalkompetitie wordt met twee ploegen ge speeld. Het bestuur Marc De Mil is voorzitter a.i. en tevens sekretaris, Jan De Roeck is wedstrijdsekretaris, Steven Daelman staat in voor de public-relations en is tevens penningmeester, Hendrik Daelman neemt de sponsoring op zijn schouders en Eric Se vens is naast trainer ook be stuurslid van de klub. Dit aktieve bestuur wil de klub steeds verder uitbouwen en daarom nodigt het iedereen uit die belangstelling heeft voor korfbal op een info-avond in de kantine van het sportkom plex Osbroeck (stadspark Aalst) op vrijdag 18 juli te 19.00 uur. Tevens wordt in het Sportcen trum Osbroeck een gratis ken- nismakingskursus-korfbal georganiseerd op zes opeen volgende dinsdagen van 22 juli t/m 26 augustus van 19 tot 20.30 u. Benodigdheden: sportkledij (er wordt op gras gespeeld) en wasgerief (douches en kleed kamers zijn voorzien) Hoe deelnemen of vrijblijvend kennismaken? U gaat naar de AGO-ken- nismakingsavond U belt Marc De Mil op 053/ 77.25.28, Bedrijvigheidsstraat 8 in Aalst of Steven Daelman, 053/70.34.01, Leuvestraat 12, Erembodegem. U maakt kennis tijdens de trainingsdagen (vanaf 22 juli), iedere diensdag- en vrijdaga vond te 19.00 u. op het Os broeck. D.B i

De Voorpost | 1986 | | pagina 17