Zegebloemen voor Gustaaf Sonck, Hendrik Cornelis, Chris Heirwegh en Theo Van Handenhove BRUNO VERWULGEN DE LANG VERHOOPTE ZEGE aPDRT Druk weekend voor BWCL wielrenners 18 - 18.7.1986 De Voorpost MVBfe Zuylen,' Johnny II WIELRENNEN Met wedstrijden in Herder- sem, Wieze en Liedekerke kregen de renners van de BWCL kansen genoeg om zich in de aktualiteit te fietsen. Daarvan werd ook dankbaar gebruik gemaakt door een aan tal onder hen. Het feest werd ingezet op 11 juli toen de renners aan de slag konden in Herdersem en waar de zegebloemen gingen naar Erpenaar Gustaaf Sonck die meteen aan zijn eerste over winning toe was en Zeienaar Hendrik Cornells. Het ging hem om eqn C- en D-reeks over een zeer korte afstand. Inderdaad amper 40 kilometer en bijgevolg werd er van bij de start gezorgd voor een hoog tempo. Geen wonder dat de vele ontsnappingspogingen die toch werden opgezet, geen lang leven waren beschoren. Voor het ingaan van de laatste ronde, was het dan toch nog menens. Na een zoveelste ont snapping van Desire Sonck, viel de kloof. Hij geraakte aan honderd meter voorsprong. Dat was het moment waarop Gustaaf Sonck en Alfred Neyts de handen in elkaar sloegen en de sprong naar de vluchter waagden. Met sukses overi gens. Zo kregen we drie lei ders. Wat De Clercq, Willy Roels en de plaatselijke Guy Van Kelf ook nog probeerden, de goede trein was vertrokken zonder hen. De voorsprong van het trio groeide nooit uit tot boven de 100 meter, maar toch konden ze onder elkaar vqor de bloemen spurten. De sire Sonck was de vlugste. Hij won in de D reeks. Tweede werd Gustaaf Sonck die daar mee de overwinning in de C- reeks toegewezen kreeg en derde werd Alfred Neyts. Voor Gustaaf Sonck was het meteen de eerste zege van het seizoen. Genoeg redenen om dolgelukkig te zijn natuurlijk. De spurt van het peloton dan met als inzet toch nog een tweede plaats in de D-reeks werd eewonnen door Gaston dan nog weg. Hij kreeg hon derd meter bij elkaar bij het ingaan van de laatste ronde. Chris Heirwegh en Herman De Geest evenals Edwin Ne vens toonden zich zeer bedrij vig in de achtervolging. Die- rickx bleef buiten schot en kwam afgetekend over de eindstreep als de grote over winnaar. Achter hem werd het een snoepspurtje voor de tweede plaats. Inzet de zege in de B-reeks. Het werd een spannende en lange zij aan zij tussen De Geest en Heirwegh uiteindelijk beslist in het voor deel van laatstgenoemde die met zijn geluk geen blijf meer wist. Het was de eerste zege van dit jaar voor Chris. Eddy Van der Meersche, Huyghen s en Van Londerzele waren zijn voornaamste belagers. De- spurt van het peloton werd een kolfje naar de hand van de aalvlugge Bruno Cornelis die steeds maar sterker uit de hoek komt en eerstdaags ook wel met de bloemen zal zwaaien. In de C- en D-reeks dan zat er vuurwerk in de lucht. Een zeer bedrijvige Goossens (C) wou absoluut een vroege beslissing forceren. Maar ook de lokale man Ben Moens (C) en Ver- cruyssen (D) en Colman (C) voelden daar iets voor. Ze wa ren er in elk geval steeds als de kippen bij. Veel heeft hun werklust niet opgeleverd, want het zou tot twee ronden voor het einde duren eer men aan een beslissing toe was. Desire Sonck (D) was mee, en ook Gossens (C) wist zich los te werken uit de kompakte groep. Ze gingen de laatste ronde in met een kleine voor sprong. Ben Moens waagde toen nog zijn kansen en hij kreeg A. Neyts mee. Meteen zat het spel voorgoed op de wagen. In de grote grogp roerden zich nu ook Willy Roels, Colman, Van der Vuyst en op het ogenblik i|£Ë dat Moens en Neyts aanslui- ■"ffiÉ||a ting kregen bij de vluchters, B was ook het peloton daar, zo- JÊtttfo dat alle moeite voor niets was JR.- 'mSeweest-Het werd uiteindelijk Jjk;. ESfcf een mas$asPurt die van zeer ver werd ingezet door Willy Roels (C) die het ook wist te to' aan de eindmeet. U V Gaston Van den Hoecke (D) -j 0'- werd tweede in de spurt. M' Btv f «fa fpj De uitslag f~ i-k j WÊÊiiLd Kategorie A fll r*!ÊËMR*iiÊÊt^RtKÊÊN^^^r^ÊÊJQiÊNSSiÊSÊt Van de Meersche, 3. Bruno iW Cornelis, 4. Jacques Crabbee, j&f p;MMp jWm^ËF-'jf| 5. Robert De Milde, 6. Antoi- AflPj Wr ne Cabooter, 7. Dirk Jans- j tfWl sens> 8. Luc Van der Eecken, 9. Danny Van Haute en 10. /fSÉv'S i GuyDeHaes. BWCL-Wielrennen. Eddy Van der Meirssche won de A-reeks in Herdersem en Hendrik Cornelis (Zele) de B-reeks Van den Hoecke voor Willy Roels (C). Bij de A en B-reeks werd er de hele wedstrijd door biezonder hard gereden. Ook hier waren er ontelbare pogingen om weg te geraken, maar telkens weer werden de aanvallers gecoun terd door een waakzaam pelo ton. Toen iedereen al dacht aan een massaspurt, gebeurde het onmogelijke. Eddy Van der Meerssche glipte door de mazen van het net en met een kurkdroge demarrage wist hij toch uit de greep van het pelo ton te geraken, Jloezeer de groep zich inspande, men ge raakte niet meer aan het ach terwiel van de eenzame vluch ter die dolgelukkig als over winnaar over de streep reed. Immers voor de deur van de sponsor met de zegebloemen aan de haal gaan, het is niet iedereen gegeven. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Roger Schoup- pe, terwijl we ook voor de eerste maal dit jaar een dolge lukkige Hendrik Cornelis in de bloemetjes mochten zetten. Hendrik, al een heel seizoen op de sukkel en geplaagd door heel wat tegenslag reed de laatste weken weer stukken beter. Het sukses is niet uitge bleven en we maken ons sterk dat het niet zijn laatste over winning van het seizoen. De uitslag Kategorie A: 1. Eddy Van der Meirssche, 2. Roger Schouppe, 3. Bert De Leeuw, 4. Bruno Cornelis, 5. Robert De Milde, 6. Stefaan Duyschaver, 7. Antoine De Cabooter, 8. Rudy Appelman, 9. Andre De Boelpaep, 10. Yvan De Backer. Kategorie B 1. Hendrik Cornelis, 2. Theo Van Handenhove, 3. Pierre De Baerdemaeker, 4. Johnny Dierickx, 5. Willy De Boeck, 6. Herman Van Laer, 7. Andre Van Assche, 8. Maurice De Leener, 9. Petrus De Lan'dts- heer 10. Johnny De Winne. Kategorie C: 1. Gustaaf Sonck, 2. Alfred Neyts, 3. Willy Roels, 4. Ben Moens, 5. Johnny De Smet, 6. Robert Mannaert, 7. Roland Moysons, 8. Paul De Maer- schalck, 9. Marcel De Sam- blanck, 10. Guy De Kelf. Kategorie D. 1. Desire Sonck, 2. Gaston Van den Hoecke, 3. Oscar Van der Vuyst, 4. Georges Van der Cruysen, 5. Willy Van der Eecken, 6. Jozef Gevaert, 7. Jan Wauters, 8. Paul De Rijbel, 9. Jozef Boone en 10. Pierrot De Wit. In Wieze bloemen voor Chris Heirwegh uit Elversele Zaterdag 12 juli waren de BWCL renners uitgenodigd in Wieze. Zoals steeds vier reek sen aan de slag. In de A-reeks en B-reeks ging Dany Van Hautte er van bij de start kei hard tegenaan. Precies of de eindmeet lag achter de eerste bocht. Het peloton liet niet begaan en de komptakte groep werd een lang en bont lint. Er werd dus ook in Wieze keihard gereden. Geen wonder dat meerdere renners de grote meute moesten laten gaan. Er werd een paar ronden biezon der hard op de trappers ge duwd. Dan kwam de goede ontsnapping tot stand. Chris Heirwegh, Eddy Van der Meersche, Johnny Dierickx, Herman De Geest. August Huyghen, W. Van Londerzele en Edwin Nevens poetsten de plaat. Meer dan vijftien secon den gaf het peloton nochtans niet kwijt zodat het welslagen van de vlucht nooit met zeker heid kon vooropgesteld wor den. Met nog twee ronden voor de boeg viel het in het peloton stil, plots en zonder reden. De voorsprong van de vluchters steeg dan snel tot 30 seconden. Uit de kopgroep sprong Johnny Dierickx (B) Johnny Dierickx, 2. Herman Het is Bruno Verwulgen ein delijk gelukt om te zegevieren. De junior uit Sint-Niklaas won niet alleen de eerste rit van de tweedaagse van Sint-Gillis- Waas, hij werd ook de eind winnaar. "Ik had het voorgevoel dat ik zou winnen", stelt Verwul gen. "Vorige woensdag was ik in Wallonië aan de slag. Ik was er bij iedere aktie betrokken. Bij het ingaan van de. finale had ik een gunstige uitgangs positie verworven, maar in de laatste kilometer kreeg ik het peloton op de nek. Het kwam tot een massaspurt waarin ik achtste werd. In Sint-Gillis-Waaswas ik voorop met Dries Echelpoels. Ik geef toe dat ik mij niet al te gemakkelijk voelde in zijn ge zelschap. Ik vreesde hem bij de ontknoping. Hij beschikt over. snelle benen en won de jongste vijf wedstrijden. In de spurt maakte ik een vuist, liet niets aan het toeval over en won makkelijker dan ver wacht. Tijdens de slotrit werd ik beloerd. Niemand gunde mij enige vrijheid. Ik had oog voor Peter Saey. Hij alleen kon mij voor de eindzege bedreigen. Op het laatst is de Fransman Abderrachim weggesprongen. Ik reageerde niet. Wat ook door de anderen niet werd ge daan. Later won ik de spurt voor de tweede plaats en ver zamelde voldoende punten om als eindwinnaar gekroond te worden." Hoewel hij pas een eerste zege heeft behaald, doet Bru no Verwulgen het de laatste tijd verre van slecht. Vaak ein digt hij binnen de vijf. De gunstige resultaten zijn het ge volg van een intensieve winter- training waarbij hij aktief was op de piste en aan meetings deelnam, iets wat zich komen de winter zal herhalen. Nu za terdag verschijnt hij in Grem- bergen aan de start. (e.g.) SPORTIEVE KLEDIJ VOOR VAKANTIE EN VRIJE TIJD Zwemmen. De deelnemers van de L.Z.V. aan de derde Rapendoortocht die zaterdag in .Lokeren gehouden werd (polo) De Gent, 3. August Hughens, 4. Willy Van Londerzele, 5. .Edwin Nevens, 6. Theo Van Handenhove, 7. Hendrik Cor nelis, 8. Maurice Van Ginder- deuren, 9. Andre Van Cutsem en 10. Pierre Van den Bossche. Kategorie C 1WUly Roels, 2. Etienne Van de Zande, 3. Robert Mon- naert, 4. Ben Moens, 5.. John ny De Smet, 6. Marcel Van Geyt, 7. Roger Colman, 8. Marcel De Samblanck, 9. Ron- ny Steurbaut, 10. Johnny De Paepe. Kategorie D 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Oscar Van der Vuyst, 3. Desi re Sonck, 4. Robert Duym, 5. Georges Van der Cruyssen, 6. Victor Van Vaerenbergh, 7. Willy Daems, 8. Roger Van Wezemael, 9. Jozef Gevaert en 10. Jan Wauters. 'In Liedekerke dan Theo Van Handenhove uit Grembergen zwaaide zondag met zijn eerste palm in Liede kerke. Een verdiende overwin ning. In de A- en B-reeksen werd het een wedstrijd vol ani mo met vooral een strijdlustige Edwin Nevens. Ook De Landtsheer, Schoukens en en kele anderen zorgden voor sfeer en spanning. De ontspan ning van de dag kwam er even wel met Peter Rottiere, Chris Heirwegh, Van der Meersche. De Leener, Bart De Leeuw en Tone De Cabooter. Dat groep je bleef lange tijd vooruit. Het was vooral onder impuls van een biezonder sterk rijdende en met zijn krachten woeke rende Johnny Dierickx en de plaatselijke renner Rudy Pol let dat de leiders opnieuw wer den gegrepen. Alleen Maurits De Leener wilde van geen her groepering weten en hij zette op zijn eentje door. Lang duurde zijn solo niet, want uit de achtergrond kwam verster king. Eerst Van Laere en dan Danny Van Hautte sloten aan. Maar dan viel alles te herdoen. In de laatste ronde noteerden we nog een poging van J, De Winne en Van Ginderdeuren, maar uiteindelijk zou men spurten voor de zegebloemen. Claude Heuninck toonde zich de snelste voor A. De Caboo ter, Bruno Cornelis en Theo Van Handenhove (B) die met een in zijn reeks de winnaar werd. Voor hem een eerste zege en een beloning voor zijn inzet en sterk rijden de laatste wedstrijden. In de C- en D-reeksen kregen we een pracht van een wed strijd op een erg kleine om loop. Reeds van in de eerste ronde schoten Gustaaf Sonck en Hugo Ronsmans aan de haal. Zij zouden het vier ron den vol houden. Dan volgde de ene demarage na de andere. De grootste bel hamels waren dan J. Goossens, R. Colman, Fr. Van Gestelen, G. Van Zuylen, D. Sonck, V. Van Vaerenbergh en op een paar ronden van het einde toen achtereenvolgens Goosens en Colman het haze- pad kozen en daarna Van Ge- stelen, Van Zuylen en Alfred Neyts leek alles in een beslis sende plooi te zijn gevallen. Julien Schoukens wist nog bij deze mannen te geraken en vermits hij de enige vertegen woordiger van de D-kategorie was, stond zijn zege in die reeks vast. Toen de leiders voorgoed bui ten schot wareii, gingen Fr. Janssens en Gustaaf Sonck nog in de achtervolging. Vooraan viel Schoukens met een band breuk nog weg en zag op die wijze een zekere zege in rook opgaan. Bij het ingaan van de laatste ropnde sprong Van der yurst nog weg en die zou ook winnaar worden in de D-reeks, vermits Schoukens was wegge vallen vooraan. Ondertussen kregen we een nijdig spurtje tussen de vijf koplopers met J. Goossens als de snelste. Hij versloeg nipt Colman, Van Gestelen, Van Zuylen en een steeds beter rijdende Neyts. Willy Roels won dan nog de spurt van het grote peloton voor Gaston Van den Hoecke. De uitslag Kategorie A 1. Claude Heuninck, 2. Antoi ne De Cabooter, 3, Bruno Cornelis, 4. Eddy Van der Meersche, 5. Luc Bercken- bosch, 6. Danny De Wachter, 7. Mare Schoukens, 8. Bert De Leeuw* 9. Yvan Coopman en 10. Robert De Milde. Kategorie B 1. Theo Van Handenhove, 2. Francois Van den Bossche, 3. Andre Van Assche, 4. Herman Van Laer, 5. Kindermans, 6. Van den Eede, 7. Eli Roels, 8. Louis De Man, 9. Jaak Van Mulders, en 10. Petrus De Landtsheer. BWCL-Wielrennen. Claude Heuninck uit Oudegem won in Liedekerke de A-reeks en Thi Van Handenhove uit Grembergen de B-reeks BWCL-Wielrennen. Aankomst van de A- en B-renners in Liedekerke BWCL-Wielrennen. In Wieze won Johnny Dierickx de C-reeks en Chris Heirweg Tielrodt de A-reeks BWCL-Wielrennen. In Herdersem won Désiré Sonck de D-reeks en Gustaaf Sonck de reeks Kategorie C 1. Jan Goossens, 2. Roger Col man, 3. Frank Van Gestelen, 4. Gaby Van Zuylen, 5. Alfred Neyts, 6. Freddy Janssens, 7. Gustaaf Sonck, 8. Willy Roels, 9. Marcel Van Geyt, en 10. Johnny De Smet. Kategorie D 1. Oscar Van der Vurst, 2. Gaston Van den Hoecke, 3. Paul De Rijbel, 4. Desire Sonck, 5. Willy Van der Eec ken, 6. Robert Duym, 7. Vi ctor Van Vaerenbergh, 8. Jo zef Boone, 9. Jean Wauters, 10. Robert Collaert. De volgende wedstrijden Zaterdag 19 juli, Meldert, Ab dijstraat A en B 14 u. - C en D 15.45 u. Zondag 20 juli: Liedekerke, Café Express, Stationsstraat, C D 14 u. A B 15.45 u. Maandag 21 juli: Meldert, Do- ment, Abdijstraat C D 14 u., A B: 15.45 u. Woensdag 23 juli: St. Lievens Hou tem, Café Resida, Bruis- beke C D 18.30 u., A B 19.30 u. Zaterdag 26 juli: Wieze, cafe Stoofpot, A B: 14 u. C D: 15.45 u. Zondag 27 juli St. Lievens- Houtem, Krabbeneck C D 14 u., A B 15.45 u. Regelm. Cat A 1. Antoine De Caboter, 2. Danny Van Haute, 3. Robert Regelm. Cat C De Milde, 4. Eddy V.D. L Willy Roels, 2. Johnny Ij* Meirssche, 5. Jacques Crabbé, Paepe, 3. Marcel Van 6. Claude Heuninck, 7. Rudy Roger Colman, 5. Andre Pollet, 8. Bruno Cornelis, 9. ,r- Emmanuel Cornu, Neckebrouck Sterrit 1. Antoine De Caboter 230 2. Claude Heuninck 226 Eddy V.D. Meirssche 214 4. Jacques Crabbé 5. Danny Van Haute 6. Luc V.D. Eecken 7. Robert De Milde 8. Andre De Boelpaepe 9. Bruno Cornelis 10. Danny Matthijs 10. Maurice Michiels tens, 6. Gaby Van Uriel Guy Van Kelf, 8, j Smet, 9. Etienne Vandezan(l|a', 10. Andre Sanders. Sterrit 1. Willy Roels 2. Johnny De Paepe 3. Pierre Dewatimes 4. M. Desamblanckx 5. M. Van Geyt 6. Guy Van Kelf 7. Gaby Van Zuylen 8. Alois Arijs 9. Roger Colman 10. Johnny De Smet 209 208 204 201 198 197 170 Regelm. Cat D 1. Gaston V.D. Hoecke, Regelm. Cat B 1. August Van Laethem, 2. Jozef Van Isterdael, 3. Her- John. De Cocker, 3. Georg man Van Laer, 4. M. De Lee- V.D. Cruysen,4. Disc ner, 5. Johnny Dierickx, 6. Jaac Van Mulders, 7. August Huygens, 8. Hendrik Cornelis, 9. Pierre V.D. Bossche, 10, Marc Heyndrickx. Sonck, 5. Oscar V.D. Vurst, Willy V.D. Eecken, 7. Ale Van Renterghem, 8. Eric V.i Sompele, 9. Jozef Boone, Jan Wouters. Sterrit 1. August Van Laethem 2. M. De Leener 3. Willy Cleymans 4. Jozef Van Isterdael 5.Pierre V.D. Bossche 6. Edwin Nevens 7. Andre V.D. Eecken 8. Herman Van Laer 9. Andre Van Cutsem 10. M. De Koninck Sterrit 1. Gaston V.D. Hoecke 2. John. De Cocker 3. Willy V.D. Eecken 4. Desire Sonck 5. A. Van Renterghem 6. G. V.D. Cruysen 7. P. Droesbeke 8. Jozef Boone 9. Pierrot De Wit 10. Jan Wouters

De Voorpost | 1986 | | pagina 18