TWEEDE PROFZEGE VAN JOHAN CAP1AU DANNY JANSSENS KONDITIONEEL IN ORDE GARRY DE GOGK: KNAP TEMPORIJDER MET DE GROETEN VAN DANNY DAELMAN Iparijse zege DE EERSTE SEIZOENZEGE VAN BRUNO VERWULGHEN 00 MET FAYSAL ABDERRACHIM PREMIES VOOR JUNIORES IN GREMBERGEN GARRY DE COCK: EEN VOORSPRONG VAN VIJF MINUTEN li DIRK BOUDEWIJNS VERSCHALKT WAASLANDERS BART HEIREWEGH KANDIDAAT VOOR EIGEN GROTE PRIJS PETER SAEY AAST OP EERSTE ZEGE De Voorpost - 18.7.1986 - 19 WIELRENNEN Garry De Cock laat zich de laatste tijd niet onbetuigd. De junior uit Bazel, die vorig jaar negen keer tweede werd, is nu op weg om een zegekaper te worden. Werklustige Garry werd afgelopen weekeinde voor de vijfde keer eigenaar van de bloemen. In Sinaai reed hij alle opponenten in de vernieling en realiseerde een bonus van vijf minuten. «Van een grootse verrichting spreken, is bij het haar getrokken. Daarvoor was het deelnemersveld te beperkt» stelt Garry De Cock. «Ik ben in de aanval gegaan na een kilometer of vijftien. Gunther De Bauw volgde, maar werkte niet altijd mee. Ik veronderstel dat hij in een mindere dag was. Toen de groep naderde tot op driehonderd meter, plaatste ik een demarrage. Vijfentwintig kilometer ben ik alleen voorop gebleven. De voorsprong, groeide en bedroeg bij de aankomst vijf minuten.» Een paar dagen ervoor legde Garry De Cock in Waar schoot beslag op eSn tweede plaats. «Daar was ik lid van een leidersgroep die zes renners verenigde waaronder Gino Vercauteren, Kurt De Roose, Marc Bracke en Mario De Maere. Er werd vaak gedemar reerd. Op een kilometer voor de streep is Kurt De Roose in de aanval gegaan. Ik heb geaarzeld' Dat had ik niet mogen doen.» Garry De Cock is in het peloton een geprezen reimer. Dat heeft te maken met een opmerkelijke werklust waarvan hij telkens blijk geeft. Al te grote inspanningen hebben hem al overwinningen gekost. Het gezegde dat de haver niet altijd voor het beste paard bestemd is, is zeker ook op hem van toepassing. E.G. Wielrennen. Garry De Cock (arch) NIEUWELINGEN IN DOEL Op de kracht van de Oost- vlaamse nieuwelingenkam pioen Danny Daelman stond zondagnamiddag in Doel an dermaal geen maat. In de spurt trok hij zijn sterkste wapens en gaf Werner Wuyts en Steve Das, waarmee hij eerder was voorop geraakt, geen schijn van kans. 34 deelnemers waren er aan de start verschenen en al na enke le kilometers rukte Bert Per soon zich los. Hij- kreeg een aktieve Werner Wuyts in zijn gezelschap en onder hun bei den verwierven ze een voor sprong van pakweg 15 sekon- den. Het peloton bleef niet bij de pakken zitten en onder np- puls, van Danny Daelman ^er- den de twee vluchters bij het nekvel gegrepen. Daelman zou het later zelf proberen in gezel schap van Bert Persoon maar ook deze aanval liep op een dood spoor. Voorbij halfweg schoot Danny Daelman andermaal in aktie. Deze keer kreeg hij Wuyts en Persoon in zijn gezelschap. Ook Gino Verhulst was even mee voorop, maar werd later uitgeschakeld na een valpartij. De finale werd ingezet met Steve Das en Werner Wuyts aan het kommando. Even later sloot Danny Daelman zich aan bij het leidende duo. Binnen de kortste keren werd een riante voorsprong opgebouwd. Wat iedereen had verwacht, zou ook gebeuren. In de spurt met drie liet Danny Daelman zijn vluchtgezellen geen schijn van kans. Werner Wuyts werd tweede voor Steve Das. Stefan Van Duyse maakte later licht afgescheiden zijn opwachting, terwijl Ivan Pultijn beslag leg de op een vijfde plaats. E.G. I JUNIORES IN SINT-GILLIS-WAAS De tweede etappe in de tweedaagse voor juniores van Sint-Gillis-Waas werd gewon nen door Faysal Abderrachim. Het werd voor de zeventienja rige knaap uit Parijs een eerste zege op Belgische bodem. Met 22 deelnemers aan de start vormde zich dadelijk een kop groep met Frank Winkelmans, Tom Bosschaert, Danny Van Overtveldt, Gustaaf Van Goe- them, Kenny Franssens, Fay- Abderrachim, Gino Heire- :gh, Ivan Smet, Geert Per soon, Pieter Beutels, Peter Saey en Harold D'Hondt. Na zowat vijfentwintig kilo meter poogden Verwulghen en Winkelmans weg te gerajeen, maar dat lukte niet. Ook een poging van Tom Bosschaert en Peter Saey liep op niets uit. Naarmate de wedstrijd vorder de moesten een aantal renners vooraan greep lossen. Dat was het geval voor Tom Bos schaert, Beutels en Van Goe- them. Even later rukte Frank Winckelmans zich los. Spoedig had hij een voorsprong ver worven die tot 30 sekonden zou oplopen. Reaktie kwam er van Faysal Abderrachim, Bru no Verwulghen en Peter Saey. Zij begonnen aan een achter volging die vruchten afwierp. Met vier ging men uiteindelijk de finale in. Op minder dan tien kilometer van het einde demarreerde Abderrachim. Niemand van de drie anderen was bekwaam om de Fransman een halt toe te roepen. Met het grootste gemak stevende hij af op de aankomst en won met ruime voorsprong. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Bruno Ver wulghen voor Frank Winckel mans en Peter Saey. Even later maakte Danny Van Overtveldt afgescheiden zijn opwachting. Bruno Verwulghen werd eindwinnaar van de tweedaag se voor Peter Saey en Faysal Abderrachim. (e.g.) Het korps van de Civiele Bescherming is ieder jaar de organisator van een wedstrijd voor juniores in Grem- bergen. Opmerkelijk is dat er naast een grote prijzenpot, ook talrijke premies worden geschonken. Dat komt vooral renners ten goede die zich in de finale niet altijd kunnen waarmaken. Vorig jaar werd Bart Heirwegh eigenaar van de bloemen. Waarschijnlijk verschijnt de Hammenaar ook nu aan de start. Vermoedelijk zal hij op een stevige weerstand botsen. Vermits er tal van premies voor het grijpen liggen, mag verwacht worden dat gemotiveerde renners naar de Den- dermondse deelgemeente zullen afzakken. De start wordt gegeven om 15 u in de St. Elooistraat. Dat is vlak tegenover het voetbalveld van K.A.V. Dender- monde. Daar wordt ook de hankomstlijn getrokken. E.G. Wielrennen. Danny Daelman (arch) JUNIORES IN SINAAI JEROEPSRENNERS IN BEVEREN JUNIORES IN ST. GILLIS WAAS Si Beveren-Leie, plukte Jo hn Capiau gisteren in Beve- ten-Waas een tweede keer de :men. Een overwinning die tem zoals hij het zelf om- [tchreef voor een deel op een presenteerblaadje werd boden. «Telkens een aktie werd ont ketend was één van mijn ploegmaats bij de zaak. Zo was ook de afspraak. In feite ben ik alleen in de laatste kilo meter uit mijn schelp moeten kruipen. Voordien zat ik in een zetel. Erg veel inspannin gen heb ik niet moeten leve ren De laatste tijd vergaat het mij goed. De klassiekers zijn tot nu toe meegevallen. Zelfs beter dan verwacht. Ik bedoel daarmee vooral de zware koer sen op Vlaamse bodem. Ten- fslotte ben ik een nieuwkomer. In de spurt kan ik met iedereen wedijveren. Volgend jaar hoop ik een deelname voor de Tour af te dwingen». In een massaspurt toonde Jo- han Capiau zijn snelle benen. Dat gebeurde met lef en over tuiging. Niemand was bij machte om de snelle Limbur ger in extremis een voetje te lichten. Werd het in Beveren uiteinde lijk nog een aantrekkelijke en spannende finale, de wedstrijd op zichzelf bood maar weinig spektakel, hoewel zevenzeven tig renners aan de start waren verschenen en zo'n zestigtal het tot de streep volhielden. Pascal Van Der Vorst fietste zich als eerste in de belangstel ling, dwong een voorsprong van vijftien sekonden af, maar werd na minder dan twintig kilometer bij het nekvel gegre pen. Toen gingen vier renners in de aanval. Koenraad van Rooy, de Italiaan Walter Dal- gal, en de Nederlanders Jac ques Hanegraaf en Peter Pie- ters. In de kortste tijd reali seerden zij een riante voor sprong op een slapend pelo ton. Na pakweg zestig kilome ter bedroeg de voorsprong 2 min. 30 sek. Toen begon er ook reaktie te komen in de groep Dat leidde tot een her groepering. Op zowat vijftig kilometer voor de finish lan ceerden de Deen Jan Osterg- aard en de Nederlander Jacobs een nieuwe aanval. Ze ver wierven een minuut voor sprong. Toen in het peloton de Neder lander Emiel Kesters en Ron- ny Westerlinck de leiding na men, begon ook de voorsprong van de twee leiders te slinken. Wat werd verwacht gebeurde. In de laatste tien kilometers kwam het tot een hergroepe ring. De Nederlanders Hane graaf, Bogers en Elshof poog den zich op het laatst nog te vergeefs uit de voeten te ma ken, maar niemand gunde hen die vrijheid. Het kwam tot een massaspurt met Johan Capiau als winnaar. E.G. Bruno Verwulghen heeft zijn eerste seizoenzege behaald. In St. Gillis Waas was hij in de finale voorop in het gezelschap van Dries Echelpoels. Beiden gingen in de laatste meters tot het uiterste. De junior uit St. Niklaas werd een verdienste lijk winnaar. In de winderige polders van St. Gillis en De Klinge werden de kaarten al in de eerste ronde geschud. Het negentwintig- koppige deelnemersveld viel uit mekaar en zes renners vere nigden zich in de spits. Dat waren Bruno Verwulghen, Ivan Smet, Stefan Denoyette, Dries Echelpoels, Peter Saey en Wim Beirnaert. In de ach tervolging werd krachtig ge reageerd door o.a. Kenny Franssens en Martin Smet. Met Pieter Beutels, Gino Hei- rewegh en Tom Bosschaert vormden ze een koalitie in de hoop tot bij de vluchters te geraken. Dat was echter vech ten tegen windmolers. Voor aan verstond men d knepen van het vak. Bovend jn viel in het achtervolgend gn epje nog Martin Smet weg wejens een kaderbreuk. Het was precies hij die het meeste werk op de schouders tilde. Uit de achtergrond poogde ook Pascal Bauwens even om aansluiting te krijgen bij het tweede groepje. Dat lukte niet en de Temsenaar oordeelde het metéén beter om de strijd Garry De Cock heeft zich in Sinaai zeer strijdlustig ge toond. Van bij de start nam hij initiatieven en reed uiteinde lijk iedereen uit de wielen. Amper veertien renners waren aan de start verschenen, wat voor de organisatoren een ont goocheling was. Bovendien was er ook een trole. Na pakweg twintig kilome ter schoot Garry De Cock uit zijn krammen. Gunther De Bauw wipte mee en binnen de kortste keren hadden beide Waaslanders een voorsprong van driekwart minuut gereali seerd. Gert Maes, ook één van de favorieten, was intussen achterop geraakt nadat hij bandbreuk had geleden. De twee leiders bleven onbedreigd voorop hoewel er reaktie kwam van de achtervolgerst Gunther De Bauw, blijkbaar niet in zijn sas, kon vooraan niet meer zijn deel van het werk opknappen. Garry De Cock trok hieruit de konklu- sie. Hij demarreerde, ging er alleen vandoor op een venijni ge kasseistrook en bleef tot de finish alleen in de spits. Met een voorsprong van ruim vijf minuten werd hij winnaar. Gi no Brijs werd later tweede voor Mario De Maere en Ivo Ivens. (e.g.) te staken. Langzaam maar zeker wenkte de finale. Stefan Denoyette die als een groot kanshebber werd getipt, viel echter weg uit de kopgroep op zo'n twintig kilo meter voor het einde door een zadelbreuk. Vijf renners ble ven dus over. In de laatste ronde demarreerde Echel poels. Verwulghen volgde dat voorbeeld en weg waren ze. Peter Saey voelde zich bij de neus genomen, trachtte nog wanhopig te reageren maar schoot op het laatst net hon derd meter te kort om met de leiders in de spurt te wedijve ren. Daar won Bruno Verwul- gen voor Dries Echelpoels. Pe ter Saey werd derde en als vierde verscheen Beirnaert op het appel. E.G. l! AMATEURS IN VRASENE Dirk Boudewijns uit Bras- schaat heeft in Vrasene een eerste seizoenzege behaald. Op anderhalve kilometer van de streep plaatste hij een de marrage en verschalkte met een Peter Lemaire, Didier De Witte en Benny Van Buynder die respektievelijk tweede, derde en vierde werden, y Achtenzestig deelnemers yt, maakten er een aantrekkelijke M« wedstrijd van in de Wase pol- in, ders. Eerst schoten Didier De y C Witte en Geert De Buck in aktie. Zij bouwden een riante voorsprong uit en bleven lange tijd samen voorop. In het pelo ton bleef men niet bij de pak ken zitten. Eerst zonderden dertien renners zich af. Elf anderen volgden even later dat voorbeeld en wisten zich bij de dertien te voegen. Men kreeg metéén 24 achtervolgers. Het duurde dan ook niet lang voor aleer de twee vluchters bij het nekvel werden gegrepen. Naarmate de wedstrijd vorder de, werd het onrustiger binnen de kopgroep. Dat leidde uit eindelijk tot een uitval van zes renners. De Nederlanders An- toine Goensse, Wim De Wael en Wies Van Dongen en ver der Peter Lemaire, Frankie Wielandt en Dirk Boudewijns. Even later sloten ook vier streekrenners aan bij het zes- koppige gezelschap. Dat wa ren Didier De Witte, Benny Van Buynder, Gino De Pauw en Philip Van Walle. Deze tien leiders verwierven spoedig een voorsprong van 40 sekonden. In de laatste kilometers kreeg men dan de ene uitval op de andere. Frankie Wielandt poogde een spurt te ontlopen en ook Benny Van Buynder aasde in die zin op een aller eerste overwinning. Geen van beiden is het gelukt om vroeg tijdig weg te geraken. Voor de verrassing zorgde wel Dirk Boudewijns. Anderhalve kilo meter voor de streep rukte hij zich los en vooraleer de rest goed en wel besefte wat er gebeurde maakte de Antwer- al het zegegebaar. E.G. Bart Heirewegh is in goede J konditie. De junior uit Ham- me pakte zondagmiddag in Wi- chelen voor de veertiende keer de palm. Bovendien werd hij rijkelijk eigenaar van een aan tal premies. "Het werd een erg zware l°r! opgave", vertelt Bart. )is< "De ene demarrage volgde op de andere. Jurgen De Rij- cke was een gevaarlijk heer schap. In eigen gemeente aas de hij op de zege. Vandaar dat hij vaak initiatieven nam en zich doorlopend ophield in dé spits. Op het laatste poogde hij 2 de leidersgroep te verschalken. Ik liet hem eerst zo'n honderd meter voorop rijden, bundelde 2 toen mijn krachten en spurtte 2 hem achterna. Samen zijn we 1 naar de aankomst gereden. Ik won de sprint." Ook in het heuvelend Wal lonië heeft Bart Heirewegh zich laten gelden. Hij was er met een paar manschappen aan het kommando. Het pelo ton naderde en "greep" de lei ders in de laatste kilometers. De junior uit Hamme legde beslag op een vijfde plaats. Nu zaterdag neemt hij deel aan de Grote Prijs Civiele Be scherming te Grembergen en maandag 21 juli is hij gastheer in eigen Hamme. De suppor- tersklub organiseert een wed strijd waarbij bekers worden geschonken door kuituurmi nister Patrick Dewael en be stendig algevaardigde Sifons De Mol. Die toekenning ge beurt jaarlijks. Omdat het 's lands nationale feestdag is. (e.g.) Peter Saey is in groeiende konditie. Hoewel hij geen win naar werd, was hij in de twee daagse van Sint-Gillis-Waas ontegensprekelijk de centrale figuur. In de eerste rit forceer de hij de beslissing die geleid heeft tot de overwinning van Bruno Verwulgen. "Ik demarreerde en werd gevolgd door Dries Echelpoels en Bruno Verwulgen", aldus de junior uit Eksaarde. "Ik hoopte een eerste zege af te dwingen. De hoop was ijdel. Ik kreeg krampen, wat werd opgemerkt door Dries Echelpoels. Hij wipte uit het zadel en kreeg Verwulgen als bondgenoot. Ik kon niet dade lijk reageren, zette later wel een achtervolging in, maar strandde op honderd meter. In de slotrit demarreerde ik samen met Ivan Smet. Dat had voor gevolg dat het deelne mersveld "brak" en dertien renners het kommando gingen voeren. Ik moet toegeven dat ik in de finae over mijn beste krach ten heen was en nog amper kon reageren op een uitvalspo- ging van Frank Winckelmans. Ik werd derde." Peter Saey legde in de eind stand van deze tweedaagse be slag op een derde plaats. Tij dens de examenperiode kende hij een kleine terugval. In de komende weken hoopt hij zich verder te manifesteren en bin nen de kortste keren een eer ste overwinning af te dwingen. (e.g,.) Danny Janssens haalt krachtig uit. Uit vier recente wed strijden puurde de amateur uit Stekene twee overwinnin gen. Tot nu toe werd hij vier keer eigenaar van de bloemen. «Ik beoog acht overwinningen, wat evenveel zou zijn als vorig jaar», zegt de Waaslander. «De laatste weken gaat het goed. De konditie bereikt een piek. Voordien moest ik een zware dagtaak kombineren met koersen. Nu ik aan vakantie tóe ben kan ik voluit gaan. Dat heeft een gunstige invloed op de konditie en op de prestaties. De jongste vier wedstrijden verliepen suk- sesrijk. In Oplinter behaalde ik de zege. Met drie waren we op zowat tien kilometer van de streep voorop geraakt. In de laatste rechte lijn vatte ik post in de spits en won. In Kessel kwam ik in aanmerking voor de overwinning. Net voor de aankomst liet ik mij in de schaar zetten. Ik diende de remmen dicht te gooien om een valpartij te voorko men. Het werd een vervalste spurt. Eigenlijk had ik recht om mijn beklag te maken. Ik vond het niet de moeite en legde mij neer bij de realiteit. In de Schaal Schoeters beoogde en verwierf ik een ereplaats. Het werd een zware opgave. Bovendien stond ik de blakke polders van het Waasland een stevige wind. Heelwat renners verdwenen vroeg in de achtergrond of werden tot opgave gedwongen. Ik werd lid van een leidersgroep die vijftien manschappen verenigde. Op zo'n vijf kilometer voor het einde ben ik in gezelschap van Walter Van den Brande, Rudy Van Hove en Eric Pieters in de aanval gegaan. De overige renners hadden blijkbaar niet meer de kracht om te reageren. Op de weg die naar de aankomst leidde, nam ik het initiatief voor de spurt. Ik vertoefde geruime tijd op kop maar viel stil toen nog honderd meter diende te worden afgelegd. Twee renners schoten mij voorbij. Ik moest met een derde plaats vrede Met twee voorop In het Westvlaamse Oostnieuwkerke stond er zondagna middag geen maat op de kracht van Danny Janssens. «Ik had nochtans op geen overwinning gerekend. Ik voelde mij niet al te fit en ondervond de naweeën van zware inspanningen die ik in de schaal Schoeters had geleverd. Pas halfweg stelde ik een gunstige evolutie vast en voelde mij bekwaam om initiatieven te nemen. Toen Danny Van Der Haegen in de aanval ging, «greep» ik zijn wiel. Er waren op dat ogenblik nog zo'n veertig kilometer af te leggen. We verstonden mekaar goed, deelden het werk en bleven buiten schot, hoewel de voorsprong op het peloton nooit meer dan dertig sekonden bedroeg. De aankomstlijn bevond zich op een kasseistrook. Zo'n driehonderdvijftig meter ervoor begon net naast het voetpad een smalle Wielrennen. Danny Janssens (arch) betonweg. Het kwam erop aan die als eerste te bereiken. Het lukte mij. Op de naastliggende kassei kon Van Der Haegen mij nooit meer bedreigen. Ik won. Danny Jans sens behoort momenteel tot de betere amateurs in het Waasland. Waar hij de komende dagen aan de start verschijnt, had hij zondagavond nog niet uitgemaakt. Feit is dat hij binnen de kortste keren een vijfde zege wil nastreven.

De Voorpost | 1986 | | pagina 19