ALF0NS VERLEE DIT ZELE: TWEE BARCELONADÜIVEN IN DE INTERNATIONALE TOP! N0Y0N IN HET AALSTERSE HALVE FOND JEAN-PAUL VAN DER STRAETEN (EREMBODEGEM) STERK IN FINALE TENNISTORNOOI OP DE STER SINT-NIKLAAS 22 - 18.7.1986 - De Voorpost DUIVENSPORT WIELRENNEN AMATEURS IN NEIGEM Bijna vijftig amateurs aan de start te Neigem-Ninove. Een internationaal gezelschap met enkele Britten, Amerikanen en een Italiaan en verder zo wat de toonaangevende ama teurs uit het Aalsterse en Ni- noofse. Jean-Pierre De Nil, Pi- lette en Verweire waren de eerste aanvallers maar vooral onder impuls van de streekren- ner Verlee en de Amerikaan Joseph Parkin kwam alles snel weer samen. Nog voor halfkoers was Eric Verweire er weer bij toen ook Jean-Paul Van Der Straeten, Parkin en Rik Mallefroy in de aanval gingen. Dit viertal deed het duidelijk beter en het peleton aarz?lde te lang om een tegenaktie op touw te zetten. Uit de achter grond kwam alleen Wim Goossens nog even dreigen maar zijn poging strandde op een paar honderd meters van de leiders. Hij werd in de voor laatste ronde door de groep trouwens weer gegrepen. Vooraan ging Van Der Strae ten er in de voorlaatste ronde sterk vandoor en wanneer de gezellen van voorheen de krachten gebundeld kregen had Jean-Paul al een kleine halve minuut voorsprong. In de laatste ronde zou hij die voorsprong trouwens nog op- terwijl Rik Mallefroy het vooi drijven tot tegen de minuut. de derde plaats makkelijl De Amerikaan Parkin die heel haalde van een leeggeredei wat werk leverde hield aan zijn Eric Verweire. arbeid de tweede plaats over h.A tennis In samenwerking met het stadsbestuur en TC Houtmuis organiseert de vzw Sint-Niklase sport-, spel- en rekreatie- centra van 11 tot 30 augustus voor de vierde maal het Stertennistornooi voorbehouden aan rekreatiespelers. Een tornooi dat steeds maar groeide want men kreeg in de voorgaande jaren respektievelijk 100, 220 en 350 inschrij vingen voor het gebeuren. De belangrijkste vraag voor de. organisatoren is vandaag dus hoeveel inschrijvingen dit jaar op het sekretariaat van rekreatieoord De Ster toe komen. Het tornooi wordt gespeeld in vier reeksen, enkel heren, enkel dames, dubbel heren en dubbel gemengd. Deelne mers betalen bij inschrijving 150 frank per persoon en per reeks waaraan ze wensen deel te nemen en wie jonger is dan 16 komt op het terrein voor 100 frank. Rekreatiespelers alleen worden toegelaten. Alhoewel. En de deelnemers dienen elke dag van het tornooi vanaf 18 uur beschikbaar te zijn. Eventueel kunnen een paar data van onbeschikbaarheid op het inschrijvingsformulier wor- i den aangeduid. Iedereen speelt meerdere wedstrijden j want de winnaars van de eerste ronde gaan verder in poule A terwijl de verliezers worden opgevangen in poule B. Inschrijven kan dus op het sekretariaat van De Ster, tel. 03/777.69.50 en inlichtingen geeft men ook bij de stedelij ke sportdienst op het stadhuis, tel. 03-777.84.00. H.A. DUIVENMELKERS IN DE KIJKER Samenspel Baardegem-Hekel- gem. Noyon van juli 86 Jaarlingen 1. De Waegeneir, 2. Deuvaert, 3. Van Ingelghem, 4. Bosman, 5. Van Ongelghen, 6. Hey- vaert Gust, 7. Heyvaert Frans, 8. Heyvaert Gust, 9.^10 en 11. Duevaert A. Duivensport. Alfons Verlee uit Zele speelde knap op Barcelona en behaalde een eerste en een achtste prijs met twee ingekorfde duiven (bvw) natuurlijke kracht. Hij wil zijn duiven, die perfekt worden verzorgd, zo dicht mogelijk bij een natuurlijke gezondheid houden. Het raadplegen van een veearts was er tot hiertoe niet bij. Al zwakt hij zijn zienswijze nog wel enigszins af en indien de resultaten moesten achterblijven is het best mogelijk dat ook hij na een medisch hulpje grijpt. Naast de vermelde afstammingen is het hok Verlee verder gebouwd op stevige grondvesten in casu gereputeerde bloedstromingen. En daarbij citeren we Jozef Luister- mans, Ninove; Pol Bostijn, Moorslede; Achiel De Vos, Kalken. De initiale stam gaat terug naar D'Hoker, Moort- sele en Gaston Delsaert, Zelzate. Alfons Verlee is één van die melkers die het ganse seizoen door kweken om te experimenteren. Het is best mogelijk dat jonge duivers, zonder prestaties, maar met een stevige achtergrond naar de vliegploeg worden overgebracht en de tijd krijgen om uit te groeien en de inhoud van hun herkomst kunnen ontplooien. Zijn stam heeft dan ook een reputatie want bijvoorbeeld heeft de overbekende «Emir» van Edmond De Kerpel het Verlee-bloed, Het staat als een paal boven water, het Barcelona-exploot zal het hok Alfons Verlee nog meer bekendheid geven, BENO Corte (6e 8e, 9e, 12e), Octaaf De Bruyn, Gerard Bracke, Al- bert Bellon. Bij de oude dui ven speelde Luc Van Nieuwen- berg sterk met de le, 8e, 9e en verder Jean Van den Bossche, Julien Cool, Cyriel Poppe, Gebrs. Heirman, D'Haese - Vander Eecken, Herman Rut- saert. Jean Van den Bossche won bij de jaarlingen voor Jean Van Buggenhout, Cyriel Poppe (3e, 5e, 6e, 7.e), Au gust Matthijs. Beno De internationale Barcelonavlucht is nog altijd het boeg beeld van de duivensport. En op een afstand van ruim 1000 km vliegen, is het gezegde: «Velen zijn geroepen, weinig uitverkoren» nog meer dan op andere vluchten van toepassing. Alfons Verlee uit de Ravestraat te Zele, die sinds jaar en dag dweept met het fondspel, is zonder meer in 1986 de Barcelonaspecialist. In onze kontreien zitten nog meerde re duiven die bij de top honderd op de internationale uitslag zullen prijken, maar de prestatie van de Verlee- duiven is zonder meer schitterend. Alfons korfde twee broers-duivers van 1981 in de Fond club Asse in. De 010/81 was veruit de beste van het lot van 410 ingekorfde duiven. Maar ook het broertje 023/81 wilde niet onderdoen en liet de achtste tijd noteren. Het worden zonder meer twee zeer vroege duiven zowel nationaal als internationaal. Een plaats in de top honderd is zeker hun resultaat. De twee donkere Verlee-broers zullen het hok nu zonder meer aan Barcelona-uitstraling geven. De fundering van het Barcelonaras ligt bij een zeer goede origine. De vader van de Barcelona-stuntmannen is een produkt Descampt-Van Hasten via Gilbert Van der Putten Schoonaarde en de duivin komt uit de Ouden Blauwen, één der ster-duiven van het hok Verlee. De moeder van de Barcelona-vlieger is een duivin rechtstreekse van het hok Edmond De Kerpel Buggenhout. Het waren twèe duivers die reeds een paar jaar voorbe houden waren om Barcelona te vliegen, maar Fons Verlee, zit diep in de organisatie van het duivenspel ingeworteld zodat hij niet altijd vrij was op zondag om te korven. Nog had hij zijn eigen programma zodanig geregeld, dat hij de twee donkere-afstandsvliegers toch kon inkorven. De Barcelonawinnaar, de 010/81, is een duif die zeker niet aan zijn proefstuk was. Als tweejaarse won hij een Poitiersvlucht als driejaarse vloog hij de eerste prijs uit Limoges. Het is een duif die op zijn sterkst is als er moet gewerkt woiden. Het was dan ook met een zeer hoge graad van frisheid, dat hij thuis kwam en hij haalde er nog een Quiévrain-eindspurt uit. Een duif die kracht en kwaliteit uitstraalt en van bijzonder goede origine is, daarvan is het beste bewijs dat broertje zich ook vooraan klasseerde. Het was voor Alfons Verlee het eerste groot sukses dit seizoen. Zijn duiven vlogen wel een hoog prijzenpercenta- ge, maar een echte topper, zoals vorig seizoen die kwam er nu alvast niet. Fons Verlee is een voorstaander van duiven met een Duivensport. De vleugel van de Barcelonawinnaar van het hok Alfons Verlee uit Zele. De kenners zullen moeten beamen dat het inderdaad een «slag» is om grote afstanden suksesvol te overbruggen (bvw) GERARD ROELS, DE WIT - VAN BUNDEREN, Jonge 1. Van Biesen Frans, 2. en 3. De Beys Jos, 4. Heyvaert Gust, 5. Buyl Alfons, 6. Hey vaert Gust, 7. Buyl Alfons, 8. Heyvaert Gust, 9. V.D. Jeught Frans, 10. Heyvaert Gust. Samenspel Baardegem - He- kelgem. Noyon - 13.7.86 15 oude duiven 1. Wauters, 2. De Waegeneer R., 3. Van Eycken Alfons, 4. Uyttersprot K., 5. De Wolf Fr., 6. Rottiers Mare, 7. De Wolf Frans, 8. V.D. Vreken Frans, 9. Van Ransbeeck, 10. Wauters. 42 jonge duiven 1. Van Biesen Frans, 2. Coore- man Patrick, 3. Uuttersprot, 4. De Beys Jos, 5. en 6. Buyl Hilde, 7. Vermeiren, 8. De Beys Jos, 9. Van Biesen Gas ton, 10. Vermeiren Fr., 11. Buyl Alfons. Eerlek en Vrijheid - Aalst. Noyon - 13.7.86 93 oude duiven 1. Dehaese Jean, 2. Buyle Dirk, 3. Can Cauter-Plas, 4. Cleemput Marcel, 5. Baeyens Paul, 6, 7 en 8. Cami Rene, 9. De Meyst Frans, 10. Van Bo ven Jozef. 108 jaarlingen 1. V.D. Velde Maurice, 2. Schockaert M., 3. De Meyst Frans, 4. Cleemput Marcel, 5. De Kegel Etienne, 6. Raes Frans, 7. Baeyens Paul, 8. De Wolf Frans, 9. Van Geert Emiel, 10. De Wolf Frans. 452 jonge duiven I.Keppens Roger, 2. Scho ckaert M., 3. Van Mol Theo- fiel, 4. Boterberg Hector, 5. Rogiers Willy, 6. Schockaert Johan, 7. Cami Rene, 8. Scho ckaert Johan, 9. Verhavert Hector, 10. Schepens Patrick, II. Boterberg Hector, 12. Van Boven Jozef, 13. De Meyst Theo, 14. Ganseman Des., 15. Cami Rene. Eerlijk en Vrij - Aalst. Noyon - 6.7.1986 96 oude duiven 1. Van Cauter-Plas, 2. Cami Rene, 3. Baeyens Paul, 4. Bo terberg Hector, 5. Cami Rene, 6. Pauwels Jan, 7. Beerens Eric, 8. Schockaert M., 9. Al fred Arijs. 378 jonge duiven 1. Boterberg Hector, 2. Ro giers Willy, 3. Van Mol Theo- fiel, 4. Ganseman Des., 5. Haeltermans B., 6. De Wolf Franc., 7. en 8. Boterberg Hector, 9. Baeyens Paul, 10. Gansemans Desire. 110 jaarlingen 1. De Wilde Remie, 2. idem als 1, 3. Keppens Roger, 4. Boterberg Hector, 5. Verhulst Leopold, 6. Cami Rene, 7. Pauwels Jan, 8. De Wilde Re- mi, 9. De Bruecker G., 10. De Wilde Remi. De Toekomst - Aalst. Noyon - 7.7.86 14 oude duiven 1. en 2. Bruylandt 3. V.D. Duivensport. M. en J. Vadder werden vierde plaatselijk op Barcelona (da) Putte Roger, 4. Bruylandt, 5. V. Nieuwenberg Luc. 168 Jonge duiven 1., 2. en 3. Bruggeman A. en zoon, 4. Bruylandt Jozef, 5. Arijs Herman, 6. Brondeel zoon, 7. V. Nieuwenberg Luc, 8. Brondeel en zoon, 9. Uyter- sprot Robert, 10. idem als 9. De Vereniging - Liedekerke Noyon - 13.7.86 560 jonge duiven 1. De Backer Denise, 2. Tim mermans Kamiel, 3. Aerts Fe lix, 4. V.D. Borght-Schelf- hout, 5. Asselman August, 6. Aerts Felix, 7. De Backer De nise, 8. Van Langenhove Al- bert, 9. Timmermans .Kamiel, 10. D'Haeseleer Jos. 135 oude duiven 1. Platteau Maurits, 2. Van Vaerenbergh Emiel, 3. Pau wels Willy, 4. Coppens Gus- .taaf, 5. De Backer Denise, 6. Van Handenhove Petrus, 7. Straetmans Marcel, 8. De Vriendt Andre, 9. Van Han denhove Petrus, 10. Lievens Achiel. 99 jaar duiven 1. Guldemondt Leo, 2. Paü- wels Willy, 3. De Backer Deni se, 4. en 5. Van Handenhove Petrus, 6. Meulemans Rudolf, 7. Prieels Jozef, 8. Timmer mans Frans, 9. Coppens Gus- taaf, 10. De Kock-Van De Eeckhöut. Vierverbond V/de Dender streek Noyon - 13.7.1986 957 jonge duiven 1. Van de Perre Edgard, 2. Van Den Bergh Gerard, 3. Van De Velde Andre, 4. De Vuyst Richard, 5. Leemans Jaak, 6. Evenpoel Henri, 7. De Samblanx Frans, 8. Tem merman Omer, 9. De Wachter Henri, 10. Breynaert Frans, 11. Dupont Mare, 12. Dufour Gebroeders, 13. Van Impe Madleine, 14. Van Den Ber- ghe Alfons, 15. Meert Johnny, 16. Philips Frans. 226 oude duiven 1. en 2. Ancaer-Van der Poor ten, 3, Van Lysebetlens Lie ven, 4.Barbe Dominique zoon, 5. Temmerman Omer, 6. Lambrecht Willy zoon, 7. Van Roy Edward, 8. De Vriendt August, 9. De Merel Wilfried, 10. Van Der Poorten Frans. 265 jaarse duiven 1. Van Den Bergh Gerard, 2. De Brakeleer Petrus, 3. De Wachter Henri, 4. Temmer man Omer, 5. De Vriendt Au gust, 6. en 7. Geeraerts Eva rits, 8. Van Der Poorten Frans, 9. De Duffeleer Louis, 10. Van Impe Madeleine. Door Eendracht Groot - Erem- Noyon - 13.7.86 59 oude duiven 1. Abbeloos, 2. Dehaese Jan, 3. Van Cauter-Plas, 4. Cardon Kamiel, 5. Dehaese Jan, 6. Cardon Kamiel, 7. Callebaut Roger, 8. De Bruyn, 9. Car don Kamiel, 10. V.D. Spiegel. 47 jaarduiven 1. Wauters, 2. Van Cauter- Plas, 3. Callebaut Roger, 4. V.D. Spiegel, 5. Abbeloos, 6. en 7. Bisschop Alfons, 8. Ab beloos, 9. De Meyer O. en zoon, 10. Cardon Kamiel. 218 jonge duiven 1. Bal Jozef zoon, 2. Calle baut Roger, 3. Marnef Jos, 4. V.D. Steen, 5. Abbeloos, 6. Cardon Kamiel, 7. Arijs, 8. en 9. Bal Jozef zoon, 10. Car don Kamiel, 11. TTiienpont, 12. Bal Jozef zoon, 13. Mar nef Jos, 14. idem als 13, 15. Thienpondt Gustaaf, 16. Car don Kamiel. Verbond Wanzele - Smetlede Noyon - 13.7.1986 357 jonge duiven 1. Rasschaerdt Noel, 2. Coop- man Albert, 3. Roggeman Ri chard, 4. Martens Robert, 5. De Winter Alfons, 6. Drieghe Etienne, 7. De Keyser Mauri ce, 8. Drieghe Etienne, 9. De SmetEmiel, 10. Audenaert Paul, 11. Roggeman Roger, 12. De Smet Emiel, 13. De Brabander Wed., 14. Van We- semael Hector, 15. Dierick Alfons 40 oude duiven 1. Van Leuven Maurice, 2. De Cuyper Oscar, 3. Vermeulen- Uyttenhove. 4. Van Leuven Maurice, 5. Van Impe Alfons, 6. Van Huffel Rene, 7. Van Leuven Maurice, 8. idem 7., 9. De Cuyper Oscar, Van Leuven Maurice. Jaarlingen 41 1. Heirman Gebroeders, 2. D< Keyser Maurice, 3. V.D. Hae gen Michel, 4. De Pauw Willy 5. Uyttendaele Maurice. Van Huffel Rene, 7. De Paul Willy, 8. Van der Putten Ro ger, 9. Van Leuven Mauric< 10; Rombout Rene. De Toekomst - Aalst Noyon - 13.7.86 14 oude duiven 1. Bruylandt L/H., 2. Nijs Her man, 3., 4. en 5. Bruylandt I H. 181 jonge duiven I. Brondeel zoon, 2. Brug geman A. zoon, 3. Brondet zoon, 4. V. Huyck/Eeck hout, 5. Brondeel zoon, 6 Uyttersprot Robert, 7. V. Til telboom Bron., 8. Bruggema A. zoon, 9. Baeyens Ivo Paul, 10. Raes Remi, 11. V.D Brempt, 12. Brondeel zoon 13. Van Tittelboom Bron., 14 Volckaert Gustaaf, 15. Brug geman A. en zoon. De Reisduif Erpe-Mere Noyon - 13.7.1986 20 oude duiven 1. Van Caelenbergh O. Herssens Patrick, 3. Van Cae lenbergh O., 4. Vergeylei Octaaf, 5. Herssens Patrick, 6 en 7, De Vos Robert 25 jaarlingen 1. Van Caelenbergh O., 2 Bonnaerens P/C., 3. Merten^1 Leopold, 4. Herssens Patrick 5. Noel P/Z, 6. De Vos bert, 7. De Landsheer Ome 8. D'Haese Johnny, 9. Boi naerens P/C 199 jonge duiven 1. Van De Candelaere G., I De Vos Robert, 3. Noel P/Z; 4. Slots en zoon, 5. Cobbaini Albert, 6. Mertens Leopold, 7 Cobbaut Albert, 8. Van Box stael Roger, 9. Mertens Leo pold, 10. Van Huyck Doel, 11 Bogaert P/L.12. Cobbaut A1 bert, 13. De Vos Robert, 14 Van Boxstael Roger, 15. D(j' Vos Robert. GUSTAAF MARTENS EN PAUL GOVAERT Duivensport. Antoine en zoon De Corte waren goed voor de eerste «mise» tot 1.000 uit Duivensport. Gustaaf Martens uit Melsele behaalde een Etampes (arch) eerste prijs op Etampes (bvw) Er roerde eens te meer entwat bij het lossen van de duiven. Slachtoffers van het gebrek aan koórdinatie of een te vlug genomen beslissing, maakte de jonge derby-vliegers uit Etam pes als slachtoffers. Te Quié- vrain en te Noyon werd er tot de middag en zelfs tot de na middag gewacht om de korven open te trekken. Te Etampes, van waaruit er verschillende derbyvluchten op het program ma stonden, gebeurde dit reeds om tien uur. Veel te vroeg zoals later zou blijken, want de vluchten ver liepen zeer traag en dezelfde kwamen moeizaam de helft van de duiven thuis en op som mige plaatsen waren er w?er vele zitplankjes bijgekomen. In de St.-Niklase Verbroede ring ging de le prijs bij de jonge duiven naar de Stekense tandem De Wit - Van Bunde ren. Een heel goede prestatie noteerden we voor Lydia Stroobandt met de 2e, 10e, lie,n '12e, 14e, 18e, 34e, 52e en zn. Zij kreeg haar duifjes zeer goed naar huis. Vroege duiven voor Ronny Verbeiren, Omer Bogaert, ook 8 duiven aan de 41e prijs van 16 duiven, verder Raf Luyckx (5e, 6e, 13e), Rene De Paepe, Andre Van den Hoecke, Andre De Vliegher. Bij de oude duiven klokte Gerard Van de Wiele de eerste prijs voor Eduard Van de Vijver, Rne Van Gae- ver (3e en 8e), R. De Schep per, Antheunis - Van Goe- them, P. Cerpentier, Jo Van Goethem, Arsene De Smedt, Raes en zn., Jozef Verschue- ren. Gilbert Duymelinck won bij de jaarlingen voor Andre Meerschout, P. Cerpentier, Lucien Janssens, Raes en zn., Luc Van Hooste, Lucien De Block, Gerard Van de Wiele, Omer Boghaert, Matthieu De Maesschalck. Bij de duivinnen was Edward Van de Vijver met de le, 9e, 17e de uitblin ker voor P. Cerpentier, Raes en zoon, Lucien De Block, Gerard Van de Wiele, Jozef Verschueren, De Wit - Van Bunderen, Raf Luyckx, Alfons Van Remoortel. Te Lokeren speelde Gustaaf Martens sterk met de 1/e, 6e, 12e. Vroege duiven voor Óscar De Kerf, Missegers en zoon, Jan De Boeck, Maurice Geurts. Edward Coppens kreeg ze goed naar huis met de 5,e 11e, 13e 15e, 19e, 26e, 37e, 41e enz. An de 221e prijs was het Felix Smits uit Melsele die de staanklok won voor de eer ste serie van vier aangeduid. In het V(jfverbond Berlare - Zele - Lede - Dendermonde - Uitbergen ging de overwinning bij de jonge duiven naar Ge rard Roels voor Jose De Bruy- cker, hok Etienne Bovijn, Raymond Verhelst, Achiel De Moor, Roger Van der Putten, Georges Roels, Diane Cop pens, Lucien en zn. Quintelier, Etienne De Gheest, Andre Abbeloos, Geert Philips, Pros per Baetens, Theo De Vlees schouwer. Aan de 30e prijs won Antoine en zoon De Cor te de eerste mieze tot 1000. Bij de oude duiven won Noel Ras schaerdt voor Jozef Bruylandt, Leon en zn. Bruylandt, Gaston Bettens, Mare Verberckmoes, Gilbert Van Miegroet, Geert Philips, Willy De Pauw. Van Winckel-Van Herreweghe, Ju lien Verhoeven, Paul Poppe. Bij de jaarlingen klokten de gebroeders Renneboog de hoofdprijs voor Farzallah Ab- derazak, Gaston Bettens (3e en 10e), Gilbert Van Mie- groet, Gilbert Van Assche, Noel Rasschaerdt, Frans Van Acoleyen, Camiel en zn. De Beule, Dominique Roelandt, Julien en Dirk Galle. In het Tweeverbond Aalst speelde Paul Govaert sterk met de jonge duiven met de le en 11e als vroegste meldingen. Vroege duiven voor Jo Ever- aert, Gebrs. Heirman, Hok Daisy Slots (4e en 7e), Jean Van den Bossche (5e, 10e, 14e), 19e, 20e) A. en zoon De

De Voorpost | 1986 | | pagina 22