Ta c C STREEKNIEEWS ~~1 BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost - 1.8.1986 - 11 Aalst de lachtbewijzen ïrd et ingang van 1 oogst zullen de slachtingsaangiften voor het artikulierslachtingen van groot- en kleinvee die tot voorheen in et stedelijk slachthuis werden uitgeschreven worden uitgereikt pde dienst Land- en Tuinbouw, Capucienenlaan 65, tel. 053- 7.11.11 post 211. ine elfortdagen an vrijdag 1 tot en met dinsdag 26 oogst opendeurdagen in het georganiseerd door het stadsbestuur en het Daensmu- aum en Archief v.d. Vlaamse Sociale Strijd v.z.w. m.m.v. het rchief en Documentatiecentrum van het Vlaams Nationalisme iwover «De Daensistische Beweging», pening op vrijdag 1 oogst te 20 u. Geleide bezoeken elke aterdag en zondag te 15 u. en verder op aanvraag. ntiek en brokantemarkten tegenstelling met de eerder opgegeven data hebben de itiek- en brokantemarkten plaats op zaterdagen 2 augustus, 3 september en 4 oktober. ere den leid choolbus en- anaf 1 september, ten behoeve van de scholieren van Outer ,r0. abbeke, op de woensdagen - schooldagen aansluiting Dender- lj„e wtem-Dorp 12.41 - ever Lebbeke Groenstraat 5 minuten later. js Aalst Station 12u15, Denderhoutem Dorp 12.41/12.46 en roenstraat Lebbeke 12.53. dagfétanqueclub Alosta ack p zaterdag 2 oogst te 20 u. heropening na zomerreces met del- dentornooi naar naturaprijzen. Deelname kost 40 fr. Op Al- nsdag 5 oogst oefeningen met mogelijkheid tot deelname van de et-leden op de buitenterreinen. Pétanqueballen beschikbaar. een erder op zaterdag 6 september te 10u30 vriendenontmoeting Alosta - PC De Gooiers Hilversum. ^nbkaal en terreinen: Langestraat 12, Beukenhof. Info op het \ibsekretariaat, Kreupelveldstraat 38, tel. 053-78.69.14. Pé- inque wordt niet enkel gespeeld in Zuid-Frankrijk of aan de ist. Pétanque is dé vrijetijdsbesteding bij uitstek voor personen in 7 tot 77 jaar. Dendermonde. Nationale feestdag en bijeenkomst voor vrijzinnigen in het stadhuis, Dendermonde. Ter gelegenheid van de Nationale Feestdag werd in het stadhuis een waarbij de betekenis van het feest werd toegelicht, (foto Piet Hermans) bijeenkomst voor de vrijzinnigen georganizeerd. (foto Piet Hermans) j Int-Paulusfeesten ond het kerkje van de gloednieuwe erkende Sint-Paulusparo- Herdersem Sport op Baardegemse voetbalfeesten Ter gelegenheid van de jaarlijkse voetbalfeesten te Baardegem op 12 en 3 augustus organiseert Vlugge Jongeren Baardegem de volgende matchen op het Steenlandplein. Vrijdag 1.8 Veteranentomooi: 18 u.: V.J. - E. Meldert, 20 u.: S. Moorsel - R. Lebbeke. Zaterdag 2.8: 13u30: V.J. Miniemen - T.K. Meldert, 15 u.: V.J. Scholieren - S. Moorsel, 16u30: Vlugge Meisjes - T.K. Meldert, 18 u.: troosting veteranentomooi, 20 u.: finale veteranentomooi. Zondag 3.8: 10u30: V.J. Knapen-S. Moorsel, 15 u.: V.J. II - Baasrode, 17 u.: V.J. I - Baasrode voor de Beker van de Denderstreek. Dit alles wordt gedurende drie dagen omkaderd door show, volksspelen, playback, soundmix en de wijdvermaarde bar becue. versnapering aangeboden. Deelnemen kost voor leden 50 fr., individueel of 100 fr. per gezin. Voor niet-leden 60 en 120 fr. Afstand zowat 6 km. Moorsel Derde Barbecuefestijn In lokaal «De Rode Roos» op zaterdag 9 oogst vanaf 17 u. en op zondag 10 vanaf 11u30 derde barbecue festijn ten voordele van «De Lustige Bakschieters» met boerepensen met pikante saus en varkenscoteletten met rauwkost. Prijs: 250 fr. Harmonie Het 200-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia wordt luisterrijk gevierd op zondag 21 september met deelname van verschillende muziekmaatschappijen. ren «e wordt in de wijk Botermelkstraat gevierd van donderdag 14 rle. len met zondag 17 oogst. v0.p donderdag 14 te 14u30 seniorenfeest geanimeerd door jarel De Naeyer en te 19u30 belotwedstrijd. p de hoogdag, 15 augustus, wordt de oprichting van de irochie gevierd met te 15 u. een plechtige eucharistie en vanaf u. eetfestijn met mosselen of stoofvlees. ;en-b zaterdag 16 vanaf 14 u. volksspelen, vanaf 18u30 eetfestijn als et mosselen (250 fr.) of stoofvlees (eveneens 250 fr.) waarna nde naf 22 u. gezellig samenzijn. i op zondag 17 kan u andermaal aanzitten aan de feestdis naf 11 u30, deelnemen aan of kijken naar volksspelen vanaf u., playbackwedstrijd voor kinderen vanaf 15 u. en oplaten i een warme-luchtballon tussen 18 en 19 u. en te 19 u. igmaals mosselen of stoofvlees. Allen van harte welkom. itlek- en Prondelmarkt en 10 oogst, Capucijnenlaan 95, antiek- en prondelmarkt. gefet kunst en oude ambachten. Inkom gratis loe aardegem ika iezcoetbalfeesten t en voetbalfeest van «Vlugge Jongeren» hebben burgerrecht aan- rtregen in de Baardegemse aktiviteiten en ook ver daarbui- i. Van vrijdag 1 tot en met zondag 3 augustus kan u terecht op ieB voetbalterrein voor deelname aan een gevarieerd pro- Hmma. tast voetbalwedstnjden en barbecue, die doorlopend georga niseerd worden, bestaat het showgedeelte uit volgende aktivi- :l iten :t ijdag 1 augustus: gratis koffietafel voor de ouden van dagen I de omgeving, optreden van «Het Schurend Scharnierken», vaai are Dex en Juul Kabas. Dansavond met Celleken, rank «erdag 2 augustus: Playbackwedstrijd «Jeugdbeker van Bel- ott(] met gastoptredens van Urbanus (copy) en prins karnaval atrick en zijn Strangers (vanaf 16 u.) T.D. met Pitou. mdag 3 augustus: Playbackwedstrijd «Twee Gouden Faluint- 1 g, strofee» Soundmixwedstrijd (vanaf 17 u.). T.D. met Pitou. 1 atu. Fakir- en Slangenact van King Djambo. icie- ior de playback- en soundmixwedstrijd zijn al een tachtig eei indidaten ingeschreven, waaronder alle grote namen (Patrick r d< s Coninck als Michaël Jackson, Wham, Liza Minelli, Sandra a Madonna, enz...). Harmonie De Kon. Harmonie Concordia et Docilitas speelt op zaterdag 23 oogst bij de opening van de Jaarbeurs in de Keizershallen. Op zondag 24 oogst neemt ze deel aan de plaatselijke SK-feesten en op 21 september aan de festiviteiten 200 jaar Katholieke Harmonie Sint-Cecilia Moorsel. KSA Ward Muylaert is de nieuwe bondsleider van KSA Herdersem. Erembodegem Kapeilekesdagen 1986 In en om de wijdbekende kapel O.L.Vrouw Termuren, van maandag 4 augustus tot vrijdag 15 augustus. Tijdens de weekdagen van de noveen zijn er eucharistievieringen in de kapel te 7 uur, 7u.30, 8 uur en 19u.30. Rozenkrans te 19u.15 dagelijks, uitgezonderd zaterdag 9 augustus te 18u,45 (na de avondmis in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk), zondag 10 augus- (y<7/V7- l//)#F££F riri JftA£/Y MSfz&S W/V /f/Jf/. Sc/Afrft/ Af WP/cA- /fririri JU Btf/T (Joep /rv "PAT SPEC augustus gehouden. Mede door de steunkaarten, een tombola en de verkoop van pannekoeken, sandwiches e.a hoopt men 200.000 fr. te verzamelen. VW viswedstrijd aan het Brugsken Visliefhebbers kunnen deelnemen aan de gratis wedstrijd van de VW, zaterdag 2 augustus, vanaf 14.30 u. aan het Brugsken. Er zijn voor 200.000 fr. aan prijzen. Deelnemers moeten wel een visvergunning hebben. Er zijn dagvergunningen te verknjgen. Gratis hengelwedstrijd Zaterdag 2 augustus om 14.30 uur organiseert de WV Donk- meer een grote gratis hengelwedstrijd op het Donkmeer. Er zijn voor 20.000 fr. geldprijzen voorzien. Gratis cirkus aan het Donkmeer Op zondag 3 augustus is er van 15 tot 20 uur doorlopend een gratis cirkus aan het Kapelleplein te Overmere Hét Nationaal Belgisch Super Cirkus dat plaats biedt aan 1500 kijkers heeft er zijn tenten opgeslagen. De superattraktie is een optreden van de grootste Indische olifanten die in Europa werkzaam zijn en die worden gepresenteerd door de familie Fischer. Verder op het programma: paarden, pony's, kamelen, lama's, berggeiten en honden. De clowns Rudi, Jefko en Co zorgen voor de presentatie. Rond het cirkusgebeuren is ook een kleurwedstnjd opgezet. De mooist gekleurde tekeningen worden beloond met een prachtige prijs. Jet-ski op het Donkmeer Zondag 3 augustus zal er op het Donkmeer een demonstratie worden gegeven met een «Douglas AD-AN Skyraider», een Jet ski. Met dit hels tuig worden allerlei stunts uitgehaald op het water. Diamanten bruiloft Op woensdag 30 juli vierde het echtpaar Jules Lowie en Julia Veldeman zijn zestigste huwelijksverjaardag. Sporthal opnieuw open De gemeentelijke sporthal van Berlare is vanaf donderdag 31 juli weer open tijdens de normale uren. 1st De jeugd boordevol gers (a) or de wind Meldert K.V.L.V.-programma 86-87 Woensdag 17 september te 19 u.: Kookles. Eigen land- en tuinbouwprodukten, inmaken conserven, steriliseren, opleggen, maken van ketchups, gekruide azijn, likeuren. Vrijdag 17 oktober te 20 u.: Gespreksavond «Eerste hulp», 2e deel. Wondverzorging. Verbandleer. Huisapotheek. Woensdag 19 november te 19 u.: Kookles, Sausenfestijn. Aalbessen- of kruidenvinaigrette, calorie-arme mayonaise, inko ken van saus op basis van verse tomaten en groenten, dikke kaassaus te verwerken tot kaascroquetten. Zaterdag 29 november te 20 u.: «Feestvergadering». H. Mis te 19 u. Vrijdag 30 januari 1987 te 20 u.: Gespreksavond «Gelukkiger door positief denken». Heel wat ligt in eigen handen. We moeten geloven in eigen mogelijkheden. Houding tegenover medemensen. Woensdag 18 februari 1986 te 19 u.: Kookles. Rijst kan zowel hartig als zoet, klassiek als exotisch verwerkt worden. Soorten, voedingswaarde, tips. Verschillende basisbereidingen worden uitgewerkt van voor- tot en met nagerecht. Vrijdag 20 maart te 20 u.: Gespreksavond. «Meevoelen met kleine kinderen». Geweld of emotionele situaties vóór kleinen. Positieve en negatieve gebeurtenissen. Hoe reageren kin deren? Zondag 12 apnl te 15 u.: Koffietafel. Woensdag 19 april te 19 u.: Kookles. Creatief met zandtaart-, kruimel- of brokkeldeeg. Eerste les: Hartig gebak. Woensdag 13 mei te 19 u.: Kookles. Creatief... Tweede deel: Zoet gebak. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Alfons en Lieve De Koninck-De Croes. Tentoonstellingen In het Cultureel Centrum Affligem tot a s. zondag tentoonstelling in Zalen A van werk van Agnes De Mulder, Sonja De Ridder, Francine Huyck, Joseé Stassijns, Willy Van Lysebeth, Hilde Van Stichel en Philemon Van Stichel. In zalen B vanaf 2 oogst tot en met 17 oogst werk van Karei Govaert en in Zalen A van 9 tot 24 oogst werk van Paul Permeke, Omer Lewille, Oktaaf Meiresonne, Werner Castille, Jerome Verbanck, Agnes De Vuyst en Petha (Sabine Vlerinck). WTC Faluintjes Wielertoeristenclub «Faluintjes» organiseert op zaterdag 9 oogst een etentje met «pellepetatten» en haring in café Drie Wegen, Molenstraat de hele avond lang. Deelname kost 150 fr. Wandelzoektocht De Bond voor Grote en Jonge Gezinnen en de Culturele Kring organiseren op zondag 7 september een wandelzoektocht in familiaal verband met vertrek tussen 13u30 en 14u30 aan het Parochiecentrum en aankomst aldaar ten laatste te 18 u. Prijsuitreiking te 19 u. Ondertussen mogelijkheid tot natjes en droogjes. Onderweg wordt aan de deelnefners een gratis tus na de Eucharistieviering van 18 uur aan de kapel en donderdag 14 augustus te 18u.45. Dinsdag 5 augustus te 15 uur, heeft de «viering voor de zieken» in het Parochiehuis plaats. Dinsdag 12 augustus, te 15 uur, staat een «Eucharistieviering voor de derde leeftijd» op het programma. Vrijdag 15 augustus is de sluitingsdag van de kapeilekesdagen met te 18 uur: plechtige eucharistieviering, Rozenkrans, eucha ristische aanbidding, processie met het H. Sacrament naar.de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk. Barbecue Zaterdag 2 augustus vanaf 18 uur in openlucht in de Keppe- straat (rond café Forum): 3* reuze barbecue, ten voordele van de wielerwedstrijden 1986-1987 die ingericht worden door wielerklub «De Denderzonen - Forum». Er wordt gezorgd voor een passende muzikale omlijsting, metdansvloer! Demokrati- sche menuprijzen: 175 fr., 150 fr. en 125 fr.! Beveren Berlare Triathlon op het Donkmeer Om 13.30 u. begint op zaterdag 2 augustus de kwart-triathlon van het Donkmeer. De deelnemers moeten eerst 950 m. zwemmen, dan 45 km. fietsen en 10,5 km. lopen. Het blijft een prestatie! Waterfeest van Vlaanderen Wie kaarten in voorverkoop wenst aan 100 fr. kan daarvoor naar het gemeentehuis, bij de VW zelf of naar de toeristische infocentra van Oost-Vlaanderen, van Aalst, Dendermonde en St.-Niklaas. Het Waterfeest begint op zondag 3 augustus om 12 u. Het doorgaand verkeer zal opnieuw omgeleid worden KWB en KAV Overmere helpen plaatselijke missionarissen en zusters Voor de derde keer reeds zal de opbrengst van het volleybaltor- nooi van KWB en KAV Overmere naar de plaatselijke missiona rissen en zusters gaan. Het tomooi wordt op zondag 24 Met «Bartje» op kamp Wie met de speelpleinwerking Bartje mee op kamp wil naar Rotselaar in Brabant, moet dringend kontakt nemen met het sekretariaat, p.a. Frank Claes, Oude Zandstraat 12, te Beveren, tel. (03) 775.33.87. Het kamp duurt tien dagen en vindt plaats in het Sint-Paulushome te Rotselaar van 5 tot en met 15 augustus. Prijs 2.950 fr. Er kunnen slechts 55 kinderen mee. Er is ook nog een kampeerweek van 18 tot en met 22 augustus. Albert Thuy en Erik Adriaenssens trekken erop uit met de mobilhome en er kunnen zes kinderen mee van 11 tot 13 jaar. Prijs 1 750 fr. Neem kontakt op met Albert Thuy, Oude Zandstraat 15/3, Beveren. Je kan ook terecht op het speelpleinsekretariaat. Aquaklub Atlantis Maandag 4 augustus te 19 u. vertrekt aan het Gildenhuis te Beveren een tocht, ingericht door de aquaklub, «op zoek naar levend voer». KWB op reis! Wie mee wil met KWB-Sint-Martinus naar Bellewaerde op zondag 10 augustus moet dringend inschrijven bij Rudy Van Vossel, Bremstraat 8. Prijs 220 fr. voor volwassen-leden, 250 voor-niet leden; 170 voor kinderen van leden en 200 fr. voor kinderen van niet-leden Dijkfeesten te Kallo Ter gelegenheid van de Dijkfeesten op 1, 2 en 3 augustus, richt de foto- en diaclub Prisma '80 in het schoolgebouw een tentoonstelling in met foto's over Kallo en omgeving. Aanvang te 10 u., sluiting rond 20 u. Natuurwandelen te Kieldrecht De vereniging KVNS Grote Geule organiseert op zondag 3 augustus een natuurwandeling in het reservaat onder de leiding van een gids. Laarzen en verrekijker zijn wenselijk. Vertrek aan de brug voor het dorp om 14.30 u. Melsele naar Brugge De aktieve vereniging Civiele Bescherming van Melsele trekt zaterdag 2 augustus op reis naar het Venetië van het Noorden. Bijeenkomst te 8 uur aan het gemeentehuis. Philips zal in de herfst een nieuwe camcorder (videoka mera met video recorder) met VHS-C cassette introduceren die amper 7 kg. weegt, batterij inbegrepen. Het nieuwe toe stel kan de opnamen recht streeks reproduceren op een televisietoestel en is in deze kategorie de lichtste en meest kompakte camcorder thans be schikbaar. IlK t vl >e specialist in maatwerk. De laagste prijzen der atrassen. Schuimrubber, atex. Staalveren, Super- I Bultex. :d Bergemeersenstraat 18 AALST ur f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- W Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Lebbeke. De uitreiking van de bekers ging gepaard met een gezellig etentje en het ziet er naar uit dat de Goalgetters er aardig weg mee weten. (G. Breckx)

De Voorpost | 1986 | | pagina 11