OPSTAL HULDIGT IEF DE BAERDEMAEKER K.A.V. DENDERMONDE GESLAAGD IN EERSTE BEKEREXAMEN DERDE «BEKER BOEYKENS» OPSTAL FEEST OM TRIBUNE TE BEKOSTIGEN DE GELE AMERIKAAN HET VELOKE VIERT HOOGTIJ 1 M K.A.V. DENDERMONDE-AALTER OP ZATERDAGAVOND 1 UIT DE WEG... DAAR KOMT «DE VIERZUSTERSTEDEN» 1 - ifr- De Voorpost Ue Voorpost - 1.8.1986 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 DERTIG JAAR VOORZITTER VAN F.C. EENDRACHT raag je in Buggenhout-Opstal aan de kleinste blikjes- feijtfamper of de hoogstgepensioneerde wie Jef De Baerde- laeker is en dadelijk volgt het antwoord. De Jef kent dereen. Vriendelijk man en joviaal in de omgang is hij al aren begaan met het reilen en zeilen op «den Opstal», lestuurslid van de fanfare De Morgenster, mede-oprich- er en nog steeds bestuurslid van het Rode Kruis, lid van et bestuur van de oud-strijders, betrokken by het rganiseren van alle festiviteiten, kortom bij alle gebeurte- lissen die op den Opstal plaatsgrijpen is de Jef op een of ndere manier betrokken. Men noemt hem de burgemees- er van de wjjk. Niet ten onrechte. Ontegensprekelijk is lij een centrale, volkse figuur die nooit aarzelt om de Bouwen op te stropen en daadwerkelijk te helpen aan wie rom vraagt. )e vereniging die Jef De Baer- emaeker het nauwst aan het ligt, is ongetwijfeld voet- Eendracht Opstal, luim dertig jaar geleden was ij betrokken bij de oprichting en werd de eerste voor- fatter. Een funktie die hij de ig van vandaag nog steeds toefent. :ndracht Opstal is Jef De lerdemaeker en omgekeerd. :t op je woorden wanneer je :t hem het onderwerp voet- en meer in het biezonder :ndracht Opstal aansnijdt, 'ie het waagt er ongunstig op reageren, krijgt dadelijk lik stuk. it in de gemeenteraad wor de voetbaldebatten gc- xd. Met raadslid Freddy De hop, fervent voorstander Sparta Buggenhout, krijgt het al eens aan de sportieve Na afloop wordt tussen n pint, dan weer alles ;elegd. Delphine Itï schuld dat Jef De Baerde- "^eker zo aktief geworden is de wijk Opstal, ligt onge- ijfcld bij zijn vrouw, Delphi- De Hauwerc. Zij haalde m weg in Merchtem (of was [omgekeerd?) en stapte met m in het huwelijksbootje, hn jongsaf heb ik altijd mijn ord gestand gehouden», |t de Jef. had vader en moeder ten jligste beloofd dat ik tot in vijfentwintigste 'jong' zou iven, cn voegde de daad bij woord.» kende mijn toekomstige al tele jaren Huwelijksplan- 1 werden gesmeed, maar i uitgevoerd nadat ik de lp van vijfentwintig had be kt Ik volgde mijn echtgeno- gedwee naar Opstal, begon een banketbakkerij en leer de mensen uit de buurt kennen. Het werd een aardige kennismaking. Opstal beviel mij best. Beter dan verwacht. Het duurde niet lang alvorens ik gepolst werd om toe te tre den tot het verenigingsleven. Ook toen er plannen werden gesmeed om een voetbalploeg op te richten werd ik aange sproken. In die tijd. week ik vaak de zondagnamiddag uit naar Anderlecht om er het voetbal op hoog niveau bij te wonen. Ik ben trouwens An- derlechtenaar van geboorte.» Behoudens tijdens de witte broodsweken en nog een korte tijd daarna, was Jef De Baer- demaeker niet de man die 's a- vonds bij moeder aan de haard bleef. «Wat wil je? Altijd was het ergens vergadering. En zoals het de gewoonte is, werd er na afloop nog een pintje gedron ken. Een biertje heb ik nooit afgewezen. Kijk maar hoe ge zond ik er ben van gebleven. Natuurlijk vroeg vrouwlief al eens om uitleg wanneer een of andere 'vergadering' nog al eens lang was uitgelopen. Je weet hoe dat allemaal gaat on der vrienden. Iedereen wil het laatste 'toumeetje' geven. Vrouwlief heeft zich daar uit eindelijk mee verzoend.» Ruim twintig jaar geleden werd Jef De Baerdemaeker door burgemeester De Landts- heer gevraagd om zich kandi daat te stellen op zijn lijst voor de verkiezingen. Jef behaalde een hoog aantal stemmen en werd dadelijk verkozen. «Nu geef ik er toch de brui aan», zegt de Opstalse burge meester. «Ik ben 66. De jonge ren moeten nu maar de fakkel overnemen.» Over het voetbal en meer spe ciaal over Eendracht Opstal kan Jef De Baerdemaeker uren van gedachten wisselen. Omwille van zijn jarenlange Voetbal. Eendracht Opstal heeft nooit een andere voorzitter gekend dan Jef De Baerdemaecker (c). inzet wordt hij op vrijdag 22 uitvoerig gehuldigd augustus om 17 u., als inzet E.G. van een feestelijk weekeinde, In principe is K.A.V. Dendermonde niet zinnens om kompetitievoetbal op zaterdagavond te betwisten. Toch zal het van di*' mogelijkheid gebruik maken om konkur- rentic uit de weg te gaan. Op zondag 7 september wordt in St.-Gillis-Dendermonde de Bloemencorso georganiseerd. Om die reden werd beslist de thuiswedstrijd tegen Eendracht Aalter naar zaterdagavond 6 september te vervroegen. Metéén wordt ook de konkurrentie met de televisie uit de weg gegaan. Zoals geweten zendt de B.B.C, vanaf september iedere zondagnamiddag een Engelse kompetitiewedstrijd recht streeks uit. E.G. Derde provincialer Eendracht Opstal wil op zijn veld een tribune bouwen. Dat kost natuurlijk geld. Allicht zal de gemeente een kleine duit in het zakje doen, maar de grote kosten moeten door de voetbalgemeenschap gedragen worden. Net als bij andere klubs ligt ook het geld bij Eendracht Opstal zomaar niet te grabbel. Er moet één en ander worden georganiseerd, wil men deels uit de kosten komen. Vandaar dat door de klubleiding een plan werd opgevat om een «sportweekeinde» te organiseren. Het begint op vrijdag 22 augustus om 17 u. In een voor de gelegenheid opgezette feesttent zal er hulde worden gebracht aan de h. Jef De Baerdemaeker omwille van het feit dat hij dertig jaar voorzitter is van de voetbalklub. Hoewel het initiatief uitgaat van een voetbalvereniging, is het niet alleen voetbal dat er op het programma staat. Oni 18 u. wordt er immers een wielercriterium georganiseerd.' Al de beste liefhebbers, hoofdzakelijk uit de streek van Waas en Dender en Klein-Brabant, zijn hiervoor uitgeno digd. Op zaterdag 23 augustus krijgen de liefhebbers van damesvoetbal hun gading met om 13u.30 een wedstrijd tussen Sjoeters Opwijk en de Lilianevrienden uit Baas rode. Om 15 u. gaan de voetbalveteranen van Eendracht Opstal in de clinch met hun leeftijdsgenoten van R$C Ander lecht. Aan muziek zal het al evenmin ontbreken. Daar zal de fanfare De Morgenster trouwens voor zorgen. Andere attrakties zijn o.m. een demonstratie van valschermsprin ger Tussen 17 en 21 u. wordt er een eetfestijn georgani seerd met o.a. ook een barbecue. Een aantal profvoetbal lers komen eveneens op bezoek. Dat zal het geval zijn voor Jackie Munaron, Leo Van der Eist, Mare De Grijse en Danny Veyt. Op zondag 24 augustus worden de hongcrigen gespijsd tussen llu.30 en 14 u. Verder in de namiddag staat voetbal centraal. Eerst spelen de invallers een wedstrijd en om 16 u. treedt het eerste elftal tussen de lijnen in een wedstrijd tegen Eendracht Meldert en dit in het kader van de beker van de Denderstreek. Vermelden we tot slot dat de verlichte feesttent zal opgetrokken Worden op het oefenterrein van dë derdeprovincialer, naast de Dreef. Nu al kan ook worden gezegd dat de sportieve verwachtingen voor het komende seizoen hoog gespannen staan bij F.C. Eendracht. E.G. K.A.V. Dendermonde bekert verder. Het won van het Antwerpse Wynegem na een eerste helft waarin het de betere ploeg was, tweemaal tot scoren kwam en een gunstige indruk liet. Na de hervatting plooide de thuisploeg terug onder invloed van een aantal wyzigingen in het elftal, die omwille van gewonde voetballers noodzakelyk moesten worden door gevoerd. K.A.V.D. was toen onwennig en de bezoekers demonstreer den technisch een overwicht dat niet lonend bleek. Een derde doelpunt op een krusiaal ogenblik stimuleerde Dendermonde dat in zijn mo gelijkheden geloofde en een plaats afdwong voor de tweede ronde in 's lands nationale beker. Oefenmeester Etienne Borré toonde zich tevreden na het eerste bekerexamen. «Je begrijpt dat het te vroeg is om besluiten te trekken en opties te nemen. Slechts een vijftal trainingen gingen vooraf aan een wedstrijd waarin win nen belangrijkst was. Ik had met de spelers vooraf van ge dachten gewisseld en hen ge vraagd om op eigen terrein een uitschakeling te voorkomen. Daarin zijn we geslaagd. Ik meen dat de overwinning ver diend kan genoemd worden. Vooral omwille van een betere eerste helft waarin we een half uur lang het evenwicht had den, flink kombineerden en doelkansen afdwongen. Ze werden niet allemaal benut. In de tweede helft hebben we de invloed ondergaan van een wilskrachtige tegenstander die jacht maakte op de gelijkma ker en zich vooral manifesteer de omdat in onze rangen zich een aantal spelers onwennig voelden». Van de aangeworven voetbal lers ontbrak alleen Jan Polijn bij K.A.V.D. Hij herstelt van een verwonding, vatte loopoe feningen aan en wordt be kwaam geacht om volgende week tegen de bal te tikken. Frank Schepens werd kort na de rust vervangen omwille van een verrekking die hem ver hinderde om tot het uiterste te gaan en een doorslaggevende rol te spelen. Benny Lobijn vertolkte een funktie in de middenlinie en Mare Pringels werd in een ver dedigende rol uitgespeeld. De zege heeft voor gevolg dat K.A.V. Dendermonde verder mag bekeren en komende zon dag het Antwerpse Olse Merk- sem ontmoet dat vorig seizoen als vierdeklasser naar eerste provinciaal degradeerde. E.G. AKTUEEL De 73" Ronde van Frankrijk heeft, misschien meer dan ooit voordien, de wielerliefhebbers bekoord. Men wist dat deze Tour zwaar zou worden maar niet het parkoers, wel de renners maken een wedstrijd en dat werd de voorbije drie weken overduidelijk. Het werd de Tour van Hinault, het werd ook de Tour van Le Mond. De Tour van La Vie Claire, hun ploeg die door twee clans werd verdeeld. Hinault maakte indruk in deze Ronde en wellicht reed de Bretoen nooit sterker dan dit jaar. Zijn inzet, zijn verbetenheid en wilskracht waren toonbeeld voor de nieuwe generatie. Maar meester-taktikus Hinault maakte ergens in de Pyreneeën toch een foutje en ploegmaat Le Mond kon daar terugkomen. Gewild, zegt Hinault vandaag. Hinault slaagde dus niet in zijn opzet de Ronde van Frankrijk voor de zesde keer te winnen en Anquetil en Merckx blijven op de hoogte van de Franse 'Das'. Le Mond dus. De gele Amerikaan van wie gefluisterd werd dat hij vorig jaar de Tour al had kunnen winnen. Aan wie beloofd was dat hij dit jaar als zegekandidaat nummer één van start kon gaan. Le Mond maakte moeilijke momenten door en niemand zag klaar in het koffiedik van La Vie Claire. Maar Le Mond bleef overeind, ook in de tijdrit die door Hinault als ultieme scheidsrechter in het duel werd gezien. De Colombianen ontgoochelden, zeker Herrera dan, en het waren de Amerikanen die de macht grepen. Want naast Le Mond klom Andy Hampsten naar de vierde plaats en wist Davis Phinney een rit te verzilve ren. Of deze Amerikaanse Touruitstap de wielersport in het nieuwe kontinent echt populair zal maken blijft evenwel af te wachten. Misschien wanneer het WK in Colorado Springs ook een Amerikaan als winnaar naar voren brengt. Le Mond: een groot renner. Dat wist men al van vroeger. Nu Hinault met het wielrennen kapt lijkt Greg Le Mond de nieuwe patron in de rittenkoersen. De Belgen komen bleek uit het Touravontuur. Wel met vijf ritzeges maar wanneer we een verdienstelijke Criquielion van zijn vijfde plaats halen blijft er ons niets meer. Criqueilion die zelf ook weet dat die vijfde plaats zowat het maksimum is dat hij uit een Ronde kan halen. Groen is groen, dacht Eric Vanderaerden die vanaf de eerste rit tot de laatste met de puntentrui reed. Alleen Freddy Maertens deed hem ooit voor. Geen zege evenwel voor onze beste spurter en ook dat is dus bedenkelijk. De Belgische inbreng, ook de Nederlandse trouwens, in deze Tour h-os bedroevend zwak. En nergens scheen een lichtje in de duisternis. Natuurlijk woont Greg Le Mond in het Kortrijkse... Hugo Aerts MET MEDEWERKING VAN «DE VOORPOST» De jaarlijkse terugkerende, eerder folkloristische fiets tocht «De Vierzustersteden» heeft opnieuw plaats op zaterdag 2 augustus. In een van onze vorige uitgaven gaven we reeds een uitgebreid relaas over deze ludieke gebeurtenis. Zaterdag is het dan zo ver. Van 13 tot 13.45 u. kan de gegadigde zich laten inschrijven in café De Saf aan het Stationsplein te Dendermonde. Hij haalt daarvoor 200 ballen uit zijn koerstruitje en krijgt daarvoor in de plaats het recht op inschrijven, de verzekering, zes konsumpties, fruit, boterhammen, de toegang tot het T.D. en natuurlijk de prijzen. De grandioze stoet start op het Stationsplein om 13.45 u. en trekt dan zachtjes naar de Grote Markt, waar het officiële startsein wordt gegeven. Het parcours heb ben we vroeger reeds beschreven. Interessant is nog dat iedereen 's avonds in het Koningshof terecht kan voor de prijsuitreiking en het traditionele T.D. met discobar Sound Explosion. Wie dit al gehoord heeft weet dat het explosief is! VANAF 3 AUGUSTUS Als alternatief voor een tanende «Beker van het Waasland» werd drie jaar geleden door FC Stekene Sportief een voctbaltornooi georganiseerd met als deelnemers FC Sint-Giilis- Waas, Klauwaerts Kemzeke, V.V. Straatje en FC Stekene Sportief. Dit seniorentornooi is in de eerste plaats bedoeld als doorgedreven training, als voorbereiding om de kompetitie die dan voor de deur staat. Want de finale van dit tornooi wordt steeds afgewerkt de laatste zondag voor de start van de nieuwe kompetitie. Zo is het ook nu weer en dit jaar worden de wedstrijden gespeeld op zondagen 3, 10, 17 augustus terwijl de finale zal plaats hebben op het terrein van Klauwaerts Kemzeke. Beker Boeykens Ter gelegenheid van een ont vangst op het gemeentehuis, schonk toenmalig burgemees ter én erevoorzitter van FC Stekene Sportief Omer Boey kens een prachtige beker aan de klub: een wisselbeker die de inzet zou worden van het alter natief voetbaltomooi tussen de 4 Waaslandse klubs. Doch... voorlopig bracht deze «Wisselbeker Dr. Boevkens» de winnaars nog niet veel ge luk. Integendeel zelfs. Sint- Gillis werd de eerste winnaar en... na het volgende seizoen degradeerde Sint-Gillis uit tweede provinciale. Vorig jaar won FC Stekene Sportief het tomooi en mocht de beker voor één jaar in z'n trofeëen- kast pronken. Maar... ieder een herinnert het zich onge twijfeld nog: de jongens van voorzitter Herman Thuysbaert tuimelden «met bravoure» uit tweede provinciale reeks én spelen het komende seizoen dus in derde. Gelukkig schijnt het verblijf in derde slechts één jaar te duren. Tenminste in dien Sint-Gillis als voorbeeld kan worden genomen. Vandaar dan ook de vraag: Wie durft de wisselbeker Boeykens nog winnen? Want deze beker blijkt wel een vloek over zich te hebben: wie hem ln zowat alle Vlaamse steden en gemeenten worden er tijdens de zomer- en vakantiemaanden wedstrijden georganiseerd. Vooral de jongere kategorieën komen aan bod. De interesse voor profkoersen is fel teruggezakt en dat kan voor een deel toegeschreven worden aan de kleine inzet van de profs zelf. (foto Piet Hermans - amateurs in Baasrode). in z'n trofeëenkast heeft staan degradeert! Of is hel slechts toeval? Wie zal het zeggen...? We zullen het weten wanneeer we een klein jaartje ouder zul len zijn. dus na de volgende kompetitie. Ondertussen moeten de vier deelnemende ploegen toch met een klein probleempje in hun achterhoofd zitten: voluit voor de wisselbeker spelen mét het risiko. Het programma Het derde seniorestornooi van FC Stekene Sportief met als inzet de «Wisselbeker Boey kens» start dus op zondag 3 augustus 1986' met volgende wedstrijden: FC Sint-Gillis- Waas tegen Klauwaerts Kem zeke en FC Stekene Sportief tegen W. Straatje uit Steke ne. Zondag 10 augustus spelen W Straatje en FC Sint-Gillis tegen elkaar, terwijl Klau waerts Kemzeke het thuis op neemt tegen FC Stekene Spor tief. Zondag 17 augustus speelt FC Sint-Gillis aan huis tegen FC Stekene Sportief (duel tus sen beide winnaars) terwijl W Straatje de Kemzeekse Klau waerts ontvangt. De Finales worden afgehandeld op het terrein van Klauv aerts Kemzeke op zondag 24 augus tus met om 14 u. de troosting voor de 3de plaats en vanaf 16 u. de grote finale. De andere wedstrijden worden telkens gespeeld om 16 u. T T VOETBAL KALENDER BEKER VAN BELGÏE Zondga 3 augustus S.C. Havré-MeLsele F.C. Duffel-S. V. Tcmse V W. Hamme-Exc.Kcssel Merksem S.C.-KAVD F.C Licdckerke-Heimis SK Aalst-SC Menen

De Voorpost | 1986 | | pagina 17