E. AALST: BEKER VAN VLAANDEREN ALS VOORBEREIDING, NIET ALS DOEL ZES OP ZES VOOR SK BEVEREN - - mêm V.W. HAMME BEKERT ZONDAG OP EIGEN VELD SPORTIEVE ZOMERAKTIVITEITEN IN DENDERMONDE BRAZILIAANSE VERSTERKING VOOR E. AALST? AUTC SPORT 'f VIJFDE DWARS DOOR SINT-GILLIS-WAAS EN TWEEDE HALVE MARATHON 18 - 1.8.1986 - De Voorpost iSKUAUST proefperw VOETBAL Vooralsnog liet V.W. Hamme geen gunstige indruk. Tot die vaststelling kwamen we na twee ontmoetingen. Een eerste keer tegen Racing Gent en daarna in een treffen met Eendracht Zele. Wel kon er een gunstige evolutie worden waargenomen, maar het peil van een volwaardige vierde klasser heeft V.W. Hamme nog niet gehaald. In Hamse voetbalkringen er- op een talentrijke voetballer vaart men dat als een logisch als Frankie Vanhaecke. Dit wil verschijnsel. Men houdt reke- niet zeggen dat er aan de ren ning met het feit dat er ten tabiliteit van Johnny Lenaerts opzichte van vorig jaar in alle wordt getwijfeld. Hij is ge- linies een wissel werd doorge- woon een ander type waaraan voerd. Het vertrek van Fran- V.W. Hamme moet wennen, kie Vanhaecke noopt oefen- Wat ook tijd vergt, meester Willy Meersman tot Johnny Lenaerts geniet de een andere spelconceptie over steun van Theo Bord'hui die te gaan. Niettemin wil hij er achter de spitsen evolueert en offensieve opvattingen op na- waarvan verwacht wordt dat houden en attraktief voetbal hij, net als vorig jaar bij Een- tonen. Weliswaar houdt dracht Zele, ook in de vierde Meersman er rekening mee dat klasse tot scoren zal komen, hij geen beroep meer kan doen «Kollektief lijkt zich een gun stige trend af te tekenen», meent Willy Meersman. «Tegen Racing Gent gingen we voor het eerst met de bal om. Daarvoor hadden we uit sluitend getraind om de fysiek bij te werken. Een eerste noodzaak na een inaktieve pe riode». Zondag voetbalt V.W. Ham me in bekerverband tegen de Antwerpse tweede provincia- ler Kessel die het terreinvoor deel afstond. Dat betekent dat voetballiefhebbers V.W. Ham me op eigen veld aan het werk kunnen zien, in tegenstelling met wat in de voetbalkalender staat vermeld. E.G. ZOMERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 tot -30 op ALLE modellen BEKER VAN VLAANDEREN De Trim-je-Fit Club vzw, die er sinds juni jongstleden reeds haar vierde seizoen heeft op zitten, organiseert tijdens de zomer een aantal sportieve ak- tiviteiten. Met deze akties trachten de initiatiefnemers zowel de individuele sporters als de sportieve gezinnen te bereiken. De achterliggende gedachte bij dit alles is dat vele Hamme-RC Gent 1-2. Theo Bordhui is overgekomen uit Zele en is een belangrijke sportverenigingen tijdens de J zomer hun traininoen cfilleo- te nemen aan de stretching. De sporters en niet naar elite-atle- De begeleiding gebeurt, zoals avond wordt afgerond met een ten. Iedereen moet meekun- dat steeds het geval is bij de eenvoudige en zeer aangena- nen, zelfs al is het de eerste Trim-je-Fit Club, door licen- me aerobicles. Het einde is maal. Hierdoor is het mogelijk tiaten in de lichamelijke op- voorzien rond 22 uur. om bijvoorbeeld uitsluitend de voeding. Een verantwoorde Alle aktiviteiten zijn uitdruk- laatste twee woensdagen te begeleiding is dus verzekerd, kelijk gericht naar rekreatie- komen. De organisatoren beschouwen deze zomer als een de en als de formule publiek aanslaat zullen de viteiten volgende zomer en zeker uitgebreid worden. Meer inlichtingen: 21.31.64 aanwinst. Hij omspeelt hier enkele tegenstrevers (vh). Hamme-RC Gent 1-2. Pirelli knalt op doel, r de bal gaat over (vh). zomer hun trainingen stilleg gen, waardoor de leden tot inaktiviteit gedoemd zijn. Wie desondanks in konditie wil blijven, krijgt daar nu vanaf augustus de kans toe. Een an dere reden voor dit initiatief is de toenemende vraag van de gezinnen om de vakantieperio de op een sportieve manier door te brengen. Al degenen die zich tot deze groep reke nen, worden eveneens ver wacht. De aktiviteiten die deze zomer voorgesteld worden zijn fit-o- meter, stretching en aerobics. Dit zeer volledige programma wordt vanaf augustus elke woensdag aangeboden en dat tot en met woensdag 3 sep tember. Er wordt rond 20.20 u. samen gekomen aan de sporthal van Sint-Gillis, waar om 20.30 u. vertrokken wordt voor een fit- o-meter, een joggingomloop afgewisseld met konditie-oefe- ningen. Tegen 21.30 u. worden de joggers terug in de sporthal verwacht, waar zij de spieren kunnen ontspannen door deel Dendermonde. Sportieve zomeraktiviteiten van de Trim-je-Fit Club (arch.). Het is duidelijk dat E. Aalst druk op zoek is naar buitenlands talent om het team meer armslag te geven. I Tijdens de wedstrijd op AA. Gent in het kader van de d Beker van Vlaanderen, werden niet minder dan drie L buitenlanders gèntegreerd in de Eendrachtploeg. Een ervan, de 24-jarige Antonio Cliviera de Matos, af- komstig uit Sao Paulo viel best mee. Een middenvelder met een grote technische bagage, met een ideale 7 plaatsing en die bovendien het verbindingswerk niet v schuwt. Een kruising van Giba en Claudio zou men h haast kunnen zeggen. In ieder geval beschikkend over v meer talent en inzet dan Roberto Paulo die intussen al afgeschreven is. Daar oefenmeester Canjels die Olivie- f ra de Matos graag in zijn ploeg wil hebben, werd tot. S[ diep in de nacht onderhandeld met manager Campos e die al die Braziliaanse vogels uit Zuid-Amerika naar onze kontreien laat overvliegen. Eendracht dus stante pede op zoek naar een geldschieter en die werd snel s, gevonden in de persoon van de eigenaar van de firma j Arzoni. Hoofdsekretaris J.P. Van Droogenbroeck k spoorde maandagmorgen naar de burelen van de Bond a om het kontrakt te laten valorize ren. Het blijft volgens a ingewijden nog afwachten of voor zijn vroegere Brazi- k liaanse klub alles in kannen en kruiken is. Volgens 0 manager Campos is er geen vuiltje aan de lucht. Voor de Tunesiër Abdelli (26) die graag naast zijn landge- s. noot El Fahem zou spelen, liggen de zaken anders. v, Deze internationaal zal hoogstwaarschijnlijk niet di- i rektgelostworden. Er is een veto van de trainer van a de Tunesisische nationale ploeg. Sl Hamme-RC Gent 1-2. Pirelli blijft een belangrijke pion voor de Wuitens (vh). E. Aalst draait dus ook dit jaar weer mee in de Beker van Tunesië op het einde van deze Iers. «Dat lijken ons geen on- C° moeten begrijpen dat we Vlaanderen met Lokeren en AA. Gent als tegenstrevers, week mag verwacht worden, overkomelijke hinderpalen», tering naar de nering moete Lokte de eerste wedstryd tegen Lokeren nog heelwat Ondertussen moeten de kon- zei ons pr.-man Roger Van De zetten in een periode dat zowa belangstelling, dan was er op het eigenlijke sportieve vlak trakten van Limpens, Moer- Waeter. «Niettemin zijn we de meeste Belgische klubs he bitter weinig op te rapen Wel werd met belangstelling oian, Hoebeeck, Droessaert niet zinnens Sint-Maarten te uiterst moeilijk hebben om o uitgekeken naar de esbattementen van de Braziliaan en W'n"= Pr°ken sPelc" Links ,e" r==hts ka" het d»k «M n worden door het Eendrachtbe- noe een nmDeltie elad eestre- aan elkaar te knopen».. Roberto Paolo, die aan een reeks testen zal onderworpen stuur met de betrokken "°g nmpeuje Wa gesl worden in het vooruitzicht van een gebeurlijk kontrakt. ken worden, maar Limpens e Alhoewel het voor de Aalster- se spitsen biezonder moeilijk spelen was tegen een gereno- meerde defensie als die van Lokeren, leek het ons toe dat die Zuid-Amerikaan geen «witte merel» wordt voor de Eendrachtaanval. Hij is tech nisch uitstekend geschoold maar hij mist duidelijk de punch om het te kunnen waar maken in de bikkelharde Bel gische kompetitie. Oefenmees ter Leo Canjels nam de gele genheid te baat om tijdens de ze bekerwedstrijd enkele jon geren in te schakelen. Een meevaller werd beslist de stu dent en Uefaspeler Van Loke ren als verdediger. Die schijnt ons geroepen ont na een aan passingsperiode zijn plaats in de kern te veroveren. Doel man Moyson was onbetwist baar de beste Aalsterse akteur en bracht door enkele spekta- kulaire tussenkomsten de be vestiging dat hij Eendrachts goalie nummer één blijft. In de Eendrachtkatakomben verna men we verder dat Crahay goed herstellende is van een medische ingreep en dat de overkomst van El Fahem uit De B.G.J.G.-afdeling Omni- sport uit Sint-Gillis-Waas orga niseert in samenwerking met de K.L.P. en de A.V.V. voor de vijfde keer «Dwars door Sint-Gillis-Waas». De wedstrijd kan gelopen wor den over 3, 6, 9 of 21 kilome ter. De jogging of presta tieloop over 3 en 6 kilometer. Het gebeuren heeft plaats aan de sporthal De Gavers in de Pompwijk. De eerste start heeft plaats om 14 uur. De inschrijving voor de wed strijd kost voor niet-AVW- leden 100 fr of 5 gulden. Om aan de jogging deel te nemen betaalt men 50 fr. voor drie deelnemers uit één gezin werd de ronde som van 100 fr. vi gesteld. Uiteraard zijn er trofeeën plaketten voorzien en iedere ontvangt een herinnering. Zondag 3 augustus wordt w< een unieke en ludieke dag Sint-Gillis-Waas. Hugo Aerts Net als de andere eersteklasseploegen maakt ook SK Beveren zich op voor de start van het voetbalseizoen 86-87. De Beker van Vlaanderen, na al die jaren een gewaardeerde aanloop voor de kompetitie, wordt door geel-blauw gebruikt om de nieuwkomers in het geel-blauwe geheel te passen. Werk voor de nieuwe trainer Novak maar het lijkt erop dat Beveren al verder staat dan verschillende andere konkurrenten. Vooral aanwinsten Lemoine en Leguia krijgen blikbaar nu al het volle vertrouwen van Freethiel. In de Beker van Vlaanderen speelt Beveren trouwens zo goed als zeker de eindronde want na winst tegen Beerschot en Sint-Niklaas, twee keer, staat SK Beveren met zes op zes op kop. Dinsdagavond wordt op Freethiel tegen Beer schot de laatste wedstrijd uit de eerste ronde gespeeld. Beerschot - Beveren 0-2 De eerste wedstrijd werd op Knokke gespeeld en Beveren liep konstant Beerschot in de verdrukking. Er werd door de Wase voetbalgezellen al aardig gekombineerd en bievoor- beeld Lemoine was heel be drijvig, Bij Beerschot daaren tegen voetbalde alleen Come- lissen wat op niveau, naast doelman Kerremans dan die Hamme-RC Gent 1-2. Voor de Beker van Oost-Vlaanderen tnnc,„nf Qt. cr.- verloor VW Hamme zen neo-vierieUmser RC Gen,. haalde de Doelman Chaves kan het leder plukken voor de aanstormen- doelman een strafschop van de de Schuddinck (vh). Peruaan Leguia uit het doel. Pas in de tweede helft kon Beveren zijn overwicht ook in doelpunten omzetten. Rond het uur scoorde geel-blauw tweemaal binnen de minuut. Eerst via Maes, daarna via Leguia. Beveren - St.-Niklaas 2-0 Toch 2500 kijkers voor het eerste optreden van SK Beve ren met zijn aanwinsten op Freethiel. Lemoine, Mansouri, Leguia en vooral Ekeke kre gen van het Waas voetbalpu bliek terecht verder krediet. Lemoine werd zelfs omschre ven als een betere Peter Creve terwijl Ekeke technisch erg sterk bleek. Ekeke lag trou wens aan de basis van het eer ste doelpunt dat door Schmed- ding voorbij Demayer werd getrapt. Beveren bleef verder het spel maken zonder echter voluit te gaan. Pas in de slotminuut zet te Lemoine zijn nieuwe ploeg op 2-0. St.-Niklaas - Beveren 0-2 De 1500 kijkers kregen van de thuisploeg nooit wat te zien en het lijkt erop of Sint-Niklaas nu volledig onderuit aan het schuiven is. De perikelen om- TRIATHLON IN TIELR0DE Op vrijdag 16 augustus wordt in Tielrode de tweede triathlon van het Waesmeer georganiseerd. De heren moetan '950 meter zwemmen, 45 km fietsen en 8,5 km lopen. De dames zwemmen ook 950 meter, fietsen 19 kilometer en lopen dan nog 2.750 meter. trent acherstallige lonen zou den de Klaasjes bij het sei- zoenbegin lelijk in de proble men kunnen brengen. De sta king duurt verder, Van Wam- beke, Truyens, Lacroix en Leys weigeren de trui aan te trekken, en de sekretaris gaf zijn ontslag. Guido Ferket had zich het werk bij zijn nieuwe klub wellicht anders voorge steld. Bij Beveren zit men dan al weer met gekwetsten. Al ko men Gorez, Schmedding en Marinelli natuurlijk wel klaar tegen de kompetitiestart. Sponsor Mita zou de opstelling van de Engelsman Flanagan geëist hebben en die gastspeler deed het behoorlijk. Beveren ging moeiteloos voorbij Sint- Niklaas en het leek erop dat Beveren niet echt door wou drukken. Flanagan raapte even voor het halfuur een schijnbaar verloren bal van Ekeke op en reservedoelman Mestdagh stond verkeerd maar toen was het wachten tot tien minuten voor slot wanneer Kusto zijn ^aardige traptech- niek nog eens toonde en op vrijschop yia Theunis Beveren verdiend de voorsprong ver dubbelde. Het jeugdige Sint- Niklaas was voor Beveren een makkie.

De Voorpost | 1986 | | pagina 18