Beker van de Rozenstreek nu in de vijf provincies |ook Hedwig naar Sasja WIE... GAAT NAAR WAAR... EN HOE...?? BERLAARSE VOLLEYBALKLUBS BEREIDEN SEIZOEN VOOR VRIJHEIDS- AANVRAGEN IRATIS HANDBALWEEK 5P0RT Falos 14e Volleybalkompetitie Handbaltrainer worden via de V.H.V. ZULLEN ZE OOK NA SEIZOEN 1986-1987 BLIJVEN?? De Voorpost - 1.8.1986- 19 VOLLEYBAL HANDBAL Handbal. Hedwig Maes van Avanti naar Sasja! (v) Tijdens de officiële transferperiode viel er niet zo heel veel nieuws te rapen bij onze streekklubs. Met de transfer van Freddy Cornelis naar Sasja leek het voornaamste wel gebeurd maar vrij onverwacht kwam het nog tot een akkoord tussen Avanti en Sasja om ook Hedwig Maes naar de Antwerpse klub te laten over stappen. Avanti ziet dus twee basisspelers vertrekken en heeft deze ruimte opgevuld met de aanwerving van Danny Bay ens en Cr. Agneessens van E.V. Aalst en met de van Schaarbeek komende tot Belg genaturali seerde Marokaan Jaichi. Tijdens de maand juli kan het nog tot overgangen komen via ontslagen. Indien de klub geen verzet heeft aangetekend tegen het ontslag van een speler vóór 1 augustus is de speler vrij op 1 september. Indien de klub wel verzet aantekent worden speler en klub opgeroepen voor de verzoeningskommissie. Indien beide partijen niet kunnen verzoend worden komt de speler vrij op basis van het dekreet. Niettemin mag de verzoeningsperiode maximaal zes maanden duren. U begrijpt dat de officiële transferperiode dan ook allesbehalve bepalend is wat betreft de definitieve samenstellingen van het komende seizoen. In elk geval dit is het lijstje: Freddy Cornelis van Avanti naar Sasja Hedwig Maes van A vanti naar Sasja Dany Bay ens van E.V. Aalst naar Avanti 'Cr. Agneessens van E.V. Aalst naar Avanti Abel Jaichi van Schaarbeek naar Avanti Ghislain Brixhe van Evere naar Avanti Jan Vermeiren van Avanti naar Ajax Lebbeke Frank De Ridder van Avanti naar Ajax Lebbeke Rudy De Sitter van Buggenhout naar Merchtem Eddy De Vlieger van Ajax naar Waasmunster Flor D'Hanis van Lokeren naar Waasmunster Hans Borgers van Lokeren naar Waasmunster Hoe verloopt dit tornooi? Vooreerst kunnen de loegen inschrijven in twee afzonderlij ke tomooien (een sterk A- tomooi, en een minder sterke B-uitgave) om zo tot een gelijkwaardige verdeling te ko men. In elk van de twee tor nooien hebben de deelnemers dan'verder nog eens de keuze tussen twee speelformules: enerzijds de «kompetitiefor mule», waarbij de ploegen in gedeeld worden in kleinere reeksen van vier teams. On derling wordt dan hier een mi ni-kompetitie gespeeld met heen- en terugwedstrijden, waarbij men de kalender vast legt (van 1 oktober 1986 tot 15 februari 1987). Anderzijds is er de «tornooiformule»), waar bij de voorronde gespeeld wordt op één dag en op neu traal terrein. In elk van de vijf provincies is er een dergelijk tornooi, waarop men drie of vier wedstrijden speelt. Voor ziene tornooipiaatsen zijn: Roeselare, Hasselt, Schep- daal, Mechelen en Wetteren. Na de voorronde (oktober-fe- bruari) gaan de reekswinnaars over naar de interprovinciale eindrondes. Deze worden eveneens gespeeld op één dag en op neutraal terrein tijdens de eerste helft van de maand maart. Voorziene haltes zijn Leuven en Deinze. De natio nale fnales zijn gepland voor de laatste week van april 1987 of voor het eerste weekeinde van mei 1987 in het centrum van de Rozenstreek; sporthal De Warande te Wetteren. Vanaf het komende seizoen, 1986-1987, wordt nu ook voor de eerste maal een damestor- nooi om de Beker van de Ro zenstreek georganiseerd. Dit loopt wel enkel volgens de tor nooiformule. Belangrijk punt in dit reglement is dat spelers, Hier volgt een lijst met vrij- heidsaanvragen, ingediend op basis van artikel 27 A. (- 14 jaar, 35 jaar of eerstejaarslid VIV) Erik Schaers Pardaf Kruibeke, Theo Jacobs VC Kemzeke, Hedwig Meuleman VC Kem zeke, Jos Blanckaert VC Kem zeke, Gilbert De Ruyscher Ca ctus De Klinge, Bruno Van Gaever VK St.-Pauwels, Aerts Johan Adec Baasrode, Alain Derdaele Nilco Lebbeke, Andre Strulilo Sigivok St.-Gil lis-Waas, Maria Cornelis Pard af Kruibeke, Jan Colleman Asterix Kie ld recht, Danny Heyndrickx Asterix Kiel- drecht, Luc Debruyne Juvenes Zele, Dirk De Werdt Nivok Nieuwkerken, Mare Houtequi- et Martinus Belsele en Pieter Maes Rapid St.-Niklaas. die zijn aangesloten bij de Bel gische Volleybalbond niet wor den toegelaten, voor zover de ze de leeftijd van 35 jaar nog niet hebben bereikt. Dames met een V.I.V.-lidkaart mo gen echter wel deelnemen aan het heren tornooi. Om de drie weken zorgt de tomooi-organisatie voor een degelijk tornooi-tijdschrift met daarin alle informatie, uitsla gen, rangschikkingen, kom- mentaar, voor- en nabeschou wingen. Tenslotte staat er een prijzentafel klaar met een waarde van maar liefst 85.000 F. Via regionale voorrondes en interprovinciale eindrondes gaat de Beker van de Rozen- streek opzoek naar de sterkste rekreatieploeg in Vlaanderen. Misschien is het Uw ploeg? Voor alle informatie en inlich tingen wendt U tot organisator Geert Bayens, Vijverveld- straat 29, 9230 Melle. Telefo nisch kontakt op nummer 091/ 30.18.85 of 02/219.46.00 toe stel 1534 tijdens de kantoor uren. Een tomooifolder wordt U graag toegestuurd. Jogging. De vierde Dender- en Scheldejogging had veel sukses in Grembergen, zowel wat het aantal deelnemers als de toeschouwers betreft (foto Piet Hermans). Het nieuwe volleybalseizoen begint midden september. Voor de meeste ploegen is het trainingstartsein dan ook al gegeven. De Berlaarse ploegen Thunderballs en VC heb ben intussen het eerste zweet al gelaten. Dit jaar komt men voor het eerst met jeugdploegen in kompetitie. 'Nieuwe' trainer De senioren-heren trainen weer onder William Janssens. Speler-trainer Gust De Wit stopte om familiale redenen met volleyballen. Het bestuur vond dat men beter terug met William Janssens verder deed, omdat men van hem weet wat hij kan en dat al bewezen heeft, liever dan met een 'vreemde' scheep te moeten gaan, van wie men dan nog moet afwachten wat het wordt. Bij de dames blijft Patrick Van Driessche trainer. In de transferperiode konden 2 Handbal. Frank De Ridder verhuist van Avanti r Ajax Lebbeke (arch). 'PORTHAL VIERHUIZEN IN BUGGENHOUT OOK ALLES VOOR ZOMERSPORTEN rde week van 11 augustus tot »met 14 augustus organiseert idbalklub Avanti Buggcn- lt een «handbal-initiatie» in sporthal Vierhuizen in Bug- nihout. !ze initiatie richt zich tot jon- ss en meisjes tot de leeftijd I 16 jaar. De deelname is lledig gratis en op de koop krijgt elke deelnemer er K een Avanti-T-Shirt venop. n aan deze handbal-initiatie el te nemen is het beslist niet dig vroeger reeds handbal te bben gespeeld. Handbal is Diers een aaneenschakeling natuurlijke bewegingen, wordt gelopen, gesprongen, worpen... Dit maakt dat ook :;uwe» beoefenaars, die tor de eerste maal deze sport Wefenen, snel vorderingen «ken. indbal is echt iets voor de "gd van deze tijd. Het is een «nnendc, spektakulaire en toffe sport. Dc grote snelheid op de relatief kleine opper vlakte. De explosieve afslui ting van een aanval met een flitsende worp. De verbluffen de balbehendigheid, de akro- batische sprongen, valworpen en nog veel meer items die in het handbal voorkomen ma ken deze sport tot een sport die tof is, die aan de noden van een eigentijdse jeugd tegemoet komt. Een gediplomeerd trai ner in de persoon van Avanti- speler Bart Van Ransbeeck, staat borg voor een uitsteken de begeleiding tijdens deze handbalweek. Het programma: maandag 11.8 van 13 tot 15 u., dinsdag van 13 tot 15 u., woensdag van 10 u tot 12 u. van 13 u. tot 13 u., donderdag van 13 tot 15 u. Inschrijvingen dienen te ge beuren bij Bart Van Rans beeck, Baasrodestraat 31, 9370 Lebbeke, tel.: 052/21.28.06. EVA Reeks I 03.8. 10 uur Denderbelle B.-Molen Grem bergen Zele Center-Opwijk Pletsers Baasrode-Baasrode C. Ovcrmere A-Keur A Schellebellc A vrij Reeks II 03.8 - 10 uur St -GiUis Dcndcrmondc-Nijvcrseel Overmere C -Moerzeke Kalken A.-Hamme Center Keur B -Dendcrmonde B. Zele Kouter vrij Reeks III 03.8 - 10 uur Kalken B.-Grembergen B Massemen-Hammc Zogge Grembergen A.-Denderbelle A Schellebellc B-Overmcrc D Smash Wetteren-Oudegcm Boonwijk-Baasrode D 'Berlarenaars' bij Zele wegge haald worden. Bij de heren komt Uitbergenaar Danny Van de Weghe de ploeg ver sterken, bij de dames moet Greta Janssens de ervaring in de ploeg verhogen. Ook hier gold het principe liever Ber laarse mensen in de ploeg te halen dan vreemde spelers. Wat de verwachtingen betreft, men is er zich van bewust dat het zowel voor de heren als voor de dames zware reeksen zijn. Toch verwacht men het beter te doen dan vorig jaar, toen de jongens pas op het nippertje de degradatie ontlie pen en ook de meisjes een zeer slechte start kenden. Juniores en scholieren Voor het eerst zullen er Ber laarse jeugdploegen in kompe titie treden. Men start met een scholieren-jongensploeg en een juniores-meisjesploeg. Hier is het niet de bedoeling direkt naar een titel te spelen, maar al spelend de nodige wedstrijdervaring op te doen en tot een ploeg te groeien die mettertijd de plaatsen bij de senioren kan innemen. Voor zitter De Vos is ervan over tuigd dat er op de gemeente voldoende kwaliteit aanwezig moet zijn. Men moet de jeugd enkel de tijd geven. Voor de begeleiding en training van de jeugd heeft de ploeg nu 4 men sen: Remo Monchy, voor de - 12 jarigen, Paul Van Malde- ren en Jan Dierick voor de juniores en Geert Uyttendaele voor de scholieren. Zonder afbreuk te doen aan de klassieke trainersopleidingen georganiseerd door het BLO SO wil de Vlaamse Handbal vereniging nu zelf instaan voor de opleiding van de handbal- trainers. Deze beleidsvoorne mens zijn tot stand gekomen nadat niet kon verkregen wor den dat de Bloso-kursussen handbal aangepast werden aan het stramien dat de V.H.V.- afgevaardigden voorstonden en dat door hen noodzakelijk geacht werd om de handbal trainers optimaal te laten funk- tioneren. Het verplicht volgen van de A.B.P.-cursus voor het niveau hulptrainer wordt immers als en ware drempel ervaren. Daarom heeft de werkgroep opleiding van de V.H.V. be sloten een eigen weg op te gaan, zich daarbij richtend naar het Duitse opleidingsmo del, zij het dan aangepast aan de Belgische situatie. Het opleidingsmodel W.O.Z. riet er eenvoudig uit. In een tijdspanne van 3 kursussen wordt men handbaltrainer-C of de hoogst mogelijke graad als handbaltraincr. Meteen wil de W.O.Z. van de V.H.V. starten in het najaar 1986 met een eerste kursus bestemd voor het behalen van een diploma handbaltrainer- A. Het algemeen doel van een opleiding H.T.A. is de kursis- ten te bekwamen om op ver antwoorde manier een training te plannen, te realiseren en te evalueren ten behoeve van a) de jongste jeugd, b) de oudste jeugd en c) de senioren tot en met de 4e afdeling bij de heren. Het specifieke doel van de op leiding H.T.A. is voorzien in een reële behoefte aan gekwa lificeerde A-trainers samen met de voorbereiding op het H.T.B.-diploma. De kursusomvang bedraagt 70 lesuren en per kursus worden per regio slechts 20 deelnemers toegelaten. Wie interesse heeft om deze eerste kursus in Oost-Vlaande ren te volgen kan meer infor matie bekomen bij de V.H.V. of bij het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen. EVA DEFINITIEVE OVERGANGEN Tom Speleman gaat van Nivok Nieuwkerken naar VC Steendorp. Marleen Delbaen gaat van Antonis Herentals naar Pardaf Kruibeke. Pascale Vandyck gaat van Kontakt Temse naar Hades Temse. Hilde De Lamper gaat van Kabaz Bazel naar Hades Temse. Marc Verniers gaat van Sigivok St.-Gillis-Waas naar VC Spec trum Moerbeke Waas. Marleen De Bosschere gaat van VC Kemzeke naar Libera St.-Niklaas. Philip D'Hooge gaat van Juvenes Zele naar Jong Wetthra Wetteren. Yves De Cocker gaat van Juvenes Zele naar Jong Wetthra Wetteren. Carine Deceuster gaat van Libera St.-Niklaas naar Real Testa Lokeren. Tony Segers gaat van Hamvoc Hamme naar Blauwe Hoek Hamme. Christel Van Cauwenberghe gaat van Nova §mash naar Blauwe Hoek Hamme. Mare De Baelde gaat van Nivok Nieuwkerken naar VK St.-Pauwels. Pascale Franckaert gaat van VC Kemzeke naar Nidak Nieuwkerken. Marijke Adriaensens gaat van Asterix Kieldrecht naar Nidak Nieuwkerken. Dirk Palsteman gaat van Hoeilaart naar VC Blomberg Erembodegem. Patrick Annemans gaat van Nilco Lebbeke naar Osiris Denderleeuw. Katrijn Vermeulen gaat van Borsbeke naar Scorpio Aaigem. Christiane Schoepe gaat van Borsbeke naar Scorpio Aaigem. Hilde De Cooman gaat van Scorpio Aaigem naar Kangoeroes Aalst. Guido Joosens gaat van Vitesse Kruibeke naar Kapel len Sport. Marleen Van Hecke gaat van VC Kemzeke naar Cactus De Klinge. Ann Van Guyse gaat van VC Kemzeke naar Cactus De Klinge. Mare Jansens gaat van Asterix Kiel drecht naar Cactus De Klinge. Geert Pauwels gaat van VK St.-Gillis-Waas naar Rapid St.- Niklaas. Veerle Heyman gaat van Asterix Kiel drecht naar Kabaz Bazel. René Defour gaat van Rembert Torhout naar Vitesse Kruibeke. Konrad Majevski gaat van Rembert Torhout naar Vitesse Kruibeke. Jacques Verhaege gaat van Rembert Torhout naar Vitesse Kruibeke. Johan Van Melle gaat van Asterix Kieldrecht naar Cactus ,De Klinge. Alain Dardenne gaat van Konings Zonhoven naar Juvenes Zele. Etienne De Buck gaat van Vitesse Kruibeke naar Juvenes Zele. kudwig Van Hecke gaat van Vitesse Kruibeke naar Juvenes Zele. Maria Hoogweys gaat van Pardaf Kruibeke naar Ju venes Zele. Mia De Brabander gaat van Nidak Nieuwkerken naar Stekense Dames. Annemie Geerts gaat van Pardaf Kruibeke naar Hades Temse. Brigitte Vandenbroek gaat van Pardaf Kruibeke naar Hades Temse. Ronan De Smet gaat van VC Kemzeke naar Hygiena Stekene. Martin Hennin gaat van Zorgvliet naar Hygie na Stekene. Dirk Vermeir gaat van VBK Elversele naar Hygiena Stekene. Erik De Mayer gaat van Martinus Melsele naar Pardaf Kruibeke. Walter Van Machelen gaat van KVB Beveren naar VC Steendorp. Alain Vercaute- ren gaat van Vitesse Kruibeke naar VBK Elversele. Bert Vancampe gaat van VC Steen dorp naar Oltisj Bazel. Hendrik Goiris gaat van Kontakt Temse naar VC Elversele. Frank Van Assche gaat van VC Steendorp naar Nivok Nieuwkerken. Kurt De Moor gaat van Oltisj Bazel naar VC Steendórp. Gudrun Vergauwen gaat van Dames Wetteren naar Arboflora Schellebelle. Caroline Leyman gaat van Jong Wetthra Wetteren naar Arboflora Schellebelle. Jan Vandevoorde gaat van KVB Beveren naar Martinus Melsele. Els Van Kerckhove gaat van Sinda St.-Niklaas naar Libera St.-Niklaas. Mare Duymelinck gaat van Rapid St.-Niklaas naar Sibok Sinaai. Jozef Vervaet gaat van Beervelde naar Sibok Sinaai. Danny Loyez gaat van Juvenes Zele naar Sibok Sinaai. Ronny Laheyne gaat van Spectrum Moerbeke- Waas naar Assende. Kris Knaepen gaat van Martinus Melsele naar Nivok Nieuwkerken. Mare Blyweert gaat van Sigivok St.-Gillis-Waas naar Nivok Nieuwkerken. Bruno Muyldermans gaat van Rapid St.-Niklaas naar Pardaf Kruibe ke. Vera Joosten gaat van Kavok Kapellen o/d Bos naar Pardag Kruibeke. Linda Van Qua- them gaat van Kavok Kapellen o/d Bos naar Pardaf Kruibeke. Etienne Van Uytvang gaat van Juvenes Zele naar Adec Baasrode. Magda Masyn gaat van Kangoeroes Aalst naar VK Aalst. Geert De Jaegher gaat van Ajax Aaigem naar Unie Herzele. Danny Vaerendonck gaat van Kontakt Temse naar VK St.-Pauwels. Luc Janssens gaat van Vitesse Kruibeke naar VC Puurs. Astrid Claes gaat van Loggen Gent naar Temse Dames. Danny Vandeweghe gaat van Juvenes Zele naar Thunderballs Berlare. Kris- tine Van Bouwel gaat van Pardaf Kruibeke naar Kabaz Bazel. Karine De Schepper gaat van Hades Temse naar VOG Gent. Veronika Devidts gaat van Temse dames naar Logeen Gent. Johan Kegels gaat van Sigivok St.-Gillis- Waas naar VC Kemzeke. Eddy Raes gaat van St.-Pauwels naar VC Kemzeke. Gino Reels gaat van Nivok Nieuwkerken naar ATB St.- Niklaas. Christel Degroep gaat van Hades Temse naar ATB St.-Niklaas. Luc Leten gaat van VC Kemzeke naar VC St.-Pauwels. Hilde Stout gaat van Asterix Kieldrecht naar AVO Melsele. Ann Lerminaux gaat van Unie Herze le naar Borvoc Borsbeke. Mare Flamand gaat van Vokajap Appelterre naar Unie Herzele. Kris Vekeman gaat van Hillegem naar Unie Herzele. Marina Hofman gaat van Kangoeroes Aalst naar Scorpio Aaigem. Nele Persoons gaat van Vokajap Appelterre naar Grif. Steenhuize. Daniel De Schepper gaat van Beervelde naar Hygiena Stekene. Danielle Ghesquière gaat van Leeuwerik Lede naar Vokajap Appelterre. Johan Van Meersche gaat van Sibok Sinaai naar Sinda St.-Niklaas. Werner Cornelis gaat van Juvenes Zele naar White Star St.-Amands- berg. Jan Verheyen gaat van Pardaf Kruibeke naar KVB Beveren. Luc Latoir gaat van VK Blomberg Erembodegem naar Danny Hofsta- de. Pascal Timmermans gaat van VK Blomberg Erembodegem naar Danny Hofstade. Peter Vervaet gaat van Real Testa Lokeren naar Rumbac Waasmunster. Peter Knapen gaat van Martinus Belsele naar Rumbac Waasmunster Robertus Reekers gaat van Martinus Belsele naar Rumbac Waasmunster. Miet Vandevelde gaat van Madavoc Hamme naar Rumbac Waas munster. Mare Degeest gaat van Kangoeroes Aalst naar Borsbeke. TRANSFERS VOOR EEN JAAR GELDIG Nadine Heyndrickx verhuist van VC Kemzeke naar Libera St.-Niklaas. Regine Hofman ver huist van Modema Lebbeke naar VK Aalst. Romy Borms verhuist van Moderaa Lebbeke naar Asterix Kieldrecht. Katleen Dhoore ver huist van White Star St.-Amandsberg naar Spectrum Moerbeke Waas. Guy Lowie ver huist van Rumbac Waasmunster naar Hygiena Stekene. Tony Van Kerckhove verhuist van Jong Wetthra Wetteren naar Arboflora Schel lebelle. Frank Props verhuist van Jong Wetthra Wetteren naar Arboflora Schellebelle. Koen Renneboog verhuist van Jong Wetthra Wette ren naar Arboflora Schellebelle. Kris De Wolf verhuist van Oltisj Bazel naar VC Steendorp. Patrick De Letter verhuist van Pardaf Kruibeke naar Elversele. Peter Vergauwen verhuist van Rapid St.-Niklaas naar Nivok Nieuwkerken Roeland Peerlinck verhuist van Kangeroes Aalst naar VK Aalst. Antonia Hamelinck ver huist van VC Stekense naar St. Jozef Mortsel. Paul De Crop verhuist van VC Kemzeke naar VK St.-Pauwels. Erik Vermincksel verhuist van Pardaf Kruibeke naar Vitesse Kruibeke. Raymond De Geyndt verhuist van Rapid St.- Niklaas naar VK Ninove. Katja De Cock verhuist van ATB St.-Niklaas naar VOG Gent. Sedert 1979 wordt vanuit het Oostvlaams dorpje Schelle belle, centrum van de Rozenstreek een volleybaltornooi georganiseerd voor rekreatieploegen. Een benaming voor dergelijke organisatie vinden was geen moeilijke op dracht, de uitbouw van zo'n evenement echter wel. Gestart als kleine regionale organisatie met 16 ploegen, is dit tornooi op dit ogenblik uitgegroeid tot een rasechte klassieker in zijn soort. Nu kunnen maar liefst ploegen uit de vijf Vlaamse provincies aan dit tornooi deelnemen. Jogging. Grembergen organiseerde voor de vierde maal de Dender- en Scheldejogging rond Statie-kermis. Het werd een Vorig jaren waren er reeds 85 deelnemende ploegen. hoogstaand spektakel met zeer veel deelnemers (foto Piet Hermans).

De Voorpost | 1986 | | pagina 19