DE EERSTELING VAN MARIO DE MAERE GUNTHERDEBAUW LUKT EEN DUBBELSLAG DANNY JANSSENS LEEFT NAAR SCHAAL SELS EN GENT-WERVIK TOE GEERT DELARUELLE VAN START IN RONDE VAN VLAANDEREN GINO VERCAUTEREN STELT HET GOED ALS JUNIOR E SNELLE BENEN VAN GERRY VAN LIEROP MARIO DE MAERE MET VIJFTIEN SEKONDEN VOORSPRONG i IDIER PRIEM KLOPT BART HEIREWEGH aPDRT ART HEIREWEGH PLOOIT VOOR PETER HERMANS DANNY VAN DER MASSEN MET LEF EN OVERTUIGING GERT MAES NEEMT DE MAAT VAN FAVORIETEN De Voorpost - 1.8.1986 - 21 WIELRENNEN Voor de eerste keer in zijn ten weg. Gino De Geest greep ning. loopbaan behaalde Mario De hem bij de kraag. Later pro- «Ik hoop mij spoedig een Maere een overwinning. De beerde Chris Wuyts weg te tweede keer te kunnen mani- sympatieke junior uit Stekene geraken. In de laatste ronde festeren», stelde Mario die nog won in Eksaarde-Lokeren met waagde ik mijn kans. Ik de- tot juli van volgend jaar lid van een voorsprong van pakweg marreerde, duwde krachtiger de juniores blijft. In het lokaal vijftien sekonden. Tijdens de dan ooit de trappers rond en De Wagemakerij waar een wedstrijd had hij zich besten- geloofde steevast in het «mi- klub 180 fans verenigt werd e dig in de voorste gelederen rakel». zondagavond feest gevierd, laten opmerken. Een positie Iedereen gunde Mario De E.G. van waaruit hij geregeld initia- Maere na afloop de overwin- tieven ondernam, twee keer in de aanval trok maar telkens bij het nekvel werd gegrepen. De derde keer was de goede. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste hij een flukse demar rage, liet niets aan het toeval over en bereikte afgescheiden de streep. Nooit eerder hadden we zo'n j gelukkige winnaar ontmoet. ■Het moest er eens van ko- n», kraaide Mario. Weet je dat ik de laatste we- vrijwel iedere wedstrijd de eerste vijf ben indigd? In twee seizoenen nieuweling won ik geen ele koers, hoewel ik voor wielrennerij niets aan het i val overlaat en mij telkens de beste omstandigheden manifesteren. In de eerste anden van het seizoen ver- het mij nooit zo best. De nditie begint pas te groeien I neer de winterkou ver- jnt. In juni, juli en augus- I behaal ik de beste resulta- Ereplaatsen heb ik in het rieden al vaak behaald. Op overwinning heb ik tot nge zondag moeten wach- Ik voelde mij fit en in staat iedere aktie te beantwoor- Voor het ingaan van de nale zijn we met negen ren- voorop geraakt. Op een eistrook sprong Verstrae- Wielrennen. Mario De Maere (c). Geert Delaruelle paste zich als junior vlugger aan dan algemeen werd verwacht. De renner uit Nieuwkerken- Waas verwierf ereplaatsen en behaalde in St.-Gillis- Dendermonde een overwinning. «Ik had in feite nog tweemaal meer kunnen winnen», meent blondharige Geert. «In Bornem-Wintam bijvoorbeeld was ik met een renner voorop. Op vijftien kilometer voor het einde hadden we ruim anderhalve minuut voorsprong verworven. Plots kreeg ik een lekke band. Ik mocht meteen ieder uitzicht op een tweede plaats of een zege laten varen. Een paar dagen nadien was een ogenblik van onoplettendheid er de oorzaak van dat ik een goede ontsnapping miste. De laatste twee weken heb ik last van een weerbarstige konditie. Het vergaat mij niet meer zoals voorheen. Wat hiervan de ware oorzaak is, mag joost weten. Toch hoop ik komende zondag in de Ronde van Vlaanderen een gunstige repliek te bieden. Ik ben aan een degelijke voorbereiding toe en hoop mits wat meeval een ereplaats te halen. Een kandidaat-winnaar ben ik niet. De juniores- rangen verenigen steviger knapen, hoewel het nooit on waarschijnlijk is dat er links of rechts een nobele onbeken de ten tonele verschijnt. Verrassingen zijn in zulke wed strijden nooit uitgesloten. Ook de weersomstandigheden spelen hierin een rol. E.G. De naam van Gino Vercaute- ren kwam tijdens het voorbije weekeinde nergens voor in de uitslagen. Dat wekte verwon dering. Trouwens, de renner uit Temse realiseert uitmun tende verrichtingen sedert hij op 6 juni lid werd van de juniores. «Ik sukkelde met griep in de buik tijdens het voorbije week einde. In Oosterzele-Lands- kouter hapte ik voortdurend als een kikker naar lucht. Half weg moest ik inbinden. Maan dagochtend konsulteerde ik een dokter die mij adviseerde om het enkele dagen rustig te doen en zware wedstrijden uit de weg te gaan. Om die reden rijd ik ook .niet in de Ronde van Vlaanderen, hoewel ik dat eerst zinnens was. Ik opteer de eerstvolgen de dagen voor gewone wed strijden en wijk zaterdag en waarschijnlijk ook maandag uit naar Bazel.» Gino Vercauteren maakte als junior een belovend «entree». Vier keer legde hij beslag op een tweede plaats en drie keer werd hij derde. «Heb vergaat mij beter dan verwacht», zegt Gino. «Bij 0e juniores komt het er op aan om in het begin attent te blijven en een gunstige ont snapping na te streven. Eens Wielrennen. Gino Vercauteren (arch.). NIORES IN STEKENE rry Van Lierop toonde zich Stekene niet alleen een be- jvig renner. Ook in de spurt eek hij sterker dan de opo- nten en werd verdienstelijk naar. Drieënveertig ren- ers verschenen aan de start en aarbij was een opvallende eelname van renners uit alle oeken van het Vlaamse land. a een tiental kilometers wer en voor het eerst de kaarten schud. Veertien renners inderden zich af van de rest k vormden een leidersgroep. pa drietal anderen slaagden ■extremis nog om de aanslui- ag tot stand te brengen. De st verdween in de achter- rond en mocht ieder uitzicht p een ereplaats laten varen, r werd een hoog tempo ont- ikkeld en dat was er de oor aak van dat vooraan een aan- 1 renners greep dienden te ssen. Tien bleven over om de nale te betwisten. Gerry Van ierop, Eddy Cromheege, Jan prangers, Robin Van Hecke, lario De Maere, Ivo Ivens, voorop zijn de meeste proble men achter de rug! Het komt Gunther De Bauw is er na een uit. Het dient gezegd dat mijn er dan alleen nog op aan om kens dat ik voldoende kilome- wedstrijd tot het einde te kun- mindere periode blijkbaar gezel een flink deel van het fysisch overeind te blijven. Op ters in de benen heb en volg nen wedijveren en niet vroeg- weer bovenop. De flinke ju- werk op zijn schouders nam en dat vlak heb ik nooit moeilijk- een trainingschema dat een tijdig ten onder-te gaan. nior uit Beveren kreeg vier zich niet liet pramen tot bijko- heden gekend. Ik maak tel- waarborg biedt om bij iedere E.G. weken geleden last van een mende inspanningen. Dat in griepaanval, wat een ongunsti- de spurt ieder zijn gang zou ge invloed had op zijn kondi- gaan, was niet meer dan lo- tie. Intense trainingen en alge- gisch. Ik won.» hele inzet hebben er toe geleid In Middelkerke behaalde Gun- dat hij weer het konditiepeil ther De Bauw vorig weekeinde heeft bereikt. De jongste re- een zesde zege. sultaten bewijzen dat het weer «Een krachtige wind was er de goed gaat met achttienjarige belangrijkste oorzaak van dat Gunther de groep vlug uit mekaar viel. Danny Janssens is momenteel de beste, zoniet dan toch één In enkele dagen tijd werd hij Met nog zo n twmtig kilometer Van de betere amateurs in het Land van Waas In de twee keer eigenaar van de voor de boeg waren we met „ntinnnL» Htolron u»s bloemen. Hijzelf over het ver- dertien renners voorop. Samen h_ j eepte hy zijn mogelijkheden en loop van de wedstrijden. met Philip Verhaegen, Philip lts meevaI Plaats binnen de drie kunnen «In Waterland-Oude Man Gullinck en een Engelse ren- dienden we dertien keer een ner, ben ik uit dat groepje JUNIORES IN EKSAARDE Mario De Maere heeft in De Geest mee samen met Ivan Eksaarde een knappe wed- Smet, Gino Brijs en de Neder- stnjd gereden. Vaak nam hij lander Robin Van Hecke. In initiatieven en liet zich gere- het peloton bleef men evenwel de laatste kilometers kwam Cools op het laatst greep dien- Jan Sprangers, Robin Van He- £e'd 'n van ^et peloton niet bij de pakken zitten en et tot een valpartij waarin de te lossen, verschenen nog eke en Mario De Maere. Ivo bewonderen. Het werd oven- onder impuls van Peter Saey lino Bnjs en Dirk Van Baelen zeven renners in de laatste Ivens werd zesde en ging met- ®ens, een geanimeerde wed- werden de vluchters bij het aren betrokken. Voor hen rechte lijn. Met lef en overtui- een Garry De Cock vooraf. ct"' A' Ju geen ereplaats meer zijn ging won Gerry Van Lierop de E.G. cggelegd. Vermits ook Jantje spurt voor Eddy Cromheege, iarry De Cock, Gino Brijs, Wielrennen. Gerry Van Lierop (arch.). 'irk Van Baelen en Jan Cools. 1UNIORES IN HAMME W IjlUVII MVUUU1 wp Ulb j «."C "V.u JW O Ui. UUl UUgttlU Ut Her Priem, pas anderhalve even later het slachtoffer van Priem, Bart Heirewegh, Jan Maere uit zijn krammen, hij tot de finish behield. De plaatst, evolueerde ik in de verdwenen. Bovendien was zou ons niet verwonderen and lid van de juniores, ver- een valpartij en diende voor Sprangers en Gino Brijs.' Bin- Even realiseerde hij een vöor- spurt voor de tweede plaats sP'ts va" een vluchtersgroepje het erg lastig geweest. Het was moest 'n de komende weken of eg in Hamme de plaatselij- verzorging naar een ziekenhuis nen de kortste keren hadden sPron8 maar werd een aantal werd gewonnen door Gino en aarzelde. Vanuit zo'n posi- een lang trajekt en er werd een maanden er een ploegleider renner Bart Heirewegh. te worden afgevoerd. Even zij een riante voorsprong ver- kilometers verderop door de Brijs voor Mare Van Cauteren l'e naar de vluchters wippen, hoog tempo ontwikkeld. Bo- z bij Danny Janssens mei- verschil was niet groot, voor halfweg kozen vijf ren- worven. Johnny Van Haute rest vai? hct deelnemersveld en Robin Van Hecke. was geen makkelijke opdracht, vendien stond er een stevige den en hem een voorstel doen. duidelijk en voldoende, ners het hazepad. Johnny Van poogde nog een tegenaktie op gekortwiekt. Bij een tweede e.G. Daarom liet ik mij even terug- wind. Weet je dat er in twee ii/-!:n t1"— r». i_iaa - kasseistrook van anderhalve weggedemarreerd. Gullinck kilometer te overbruggen. Dat diende later af te haken. We betekende bijkomende inspan- bleven dus met drie om de ningen die sommige renners finale te betwisten. Ik won de later in de wedstrijd dienden te spurt.» bekopen. Aanvankelijk evo- Afgaand op de recente evolu- lueerde ik achteraan, maar was tie ziet het er naar uit dat bij de pinken toen zich een Gunther De Bauw zich de ko- leidersgroep vormde die negen mende weken nog vaak zal renners verenigde. Daaruit manifesteren. Volgend week- ben ik weggesprongen in het einde zet hij aan in de Ronde gezelschap van de Nederlander van Vlaanderen. Een ereplaats Robin Van Hecke. Samen is zijn streven, bouwden we een voorsprong E.G. legd? Danny Janssens had tijdens de voorbereiding op de titelren niets aan het toeval overge laten. Er zijn dagen geweest dat ik tot 220 km trainde. In een korte periode verloor ik 3 kg., aan gewicht. Achteraf was er het resultaat dat mij gunstig stemde en mits bijval beter had gekund. Danny Janssens laat intussen zijn oog vallen op de Schaal Seis, (samen met profs) en Gent-Wervik. -Twee klassie kers waarin alleen betere ama teurs een kans maken op een ereplaats. «Dit jaar heb ik alle zware koersen uitgezocht en telkens een gunstige repliek geboden. In de Oostvlaamse titelren werd ik tweede. De Schaal Schoeters leverde een derde plaats op en in de Omloop van Midden Vlaanderen werd ik zevende. Zellik-Galmaarden kende een ongunstig verloop in die zin dat ik afgeremd werd door pech en een plaats binnen de vijf, die ik op het oog had, verloor. Kermiskoersen werden in dit seizoen naar het achterplan verwezen. Ik behaalde er wel strijd met de plaatselijke ren- nekvel gegrepen" Mario De vier overwinningen. Het had- ner Peter Saey als centrale TI- Maere liet zich echter niet on- den er meer kunnen zijn had ik guur. Het was trouwens zijn betuigd, demonstreerde een Wielrennen. Danny Janssens, allicht de beste amateur uit 8een extra inspanningen moe- supportersklub die de koers onblusbare geestdrift en wipte de regio, (arch.) ten leveren als voorbereiding organiseerde Vanzelfspre- in de laatste ronde een derde °P gro!e koersen.» kend dat hij telkens renners op keer in de aanval. Deze keer Overwinningen rondom de de nek kreeg wanneer hij zich leek de onderneming te slagen. «Als vijfde ben ik niettemin Een misrekening? kerktoren zijn nu ook niet zo uit het zadel lichtte en een De werklustige junior uit Ste- tevreden», aldus de renner uit Allicht wel. Op een ogenblik belangrijk. Veel meer beteke- aktie poogde te ondernemen, kene bouwde een voorsprong Stekene. «Op een ogenblik dat dat ik wilde reageren waren de n's bad de vijfde plaats vorige Halfweg koers schoot Mario van vijftien sekonden op die een beslissende jump werd ge- 'vier vluchters uit het oogveld ??ndag in het kampioenschap. - 1 Iarrlp 11a in a)a vprrlufpnsn RAnan^inn Het zou Ons niet verwonderen 'per negentien renners wa- Haute, Gino Brijs, Ivo Ivens, te zetten, maar dat lukte niet! aan de start verschenen en Luc Van Cauteren en Patrick In de laatste kilometers poog- na enkele kilometers gingen Heirewegh. Zij realiseerden de Bart Heirewegh tot twee Ivens en Johnny Van Hau- een voorsprong van 20 sekon- keer toe weg te springen. Dat ui de aanval. Zij werden den maar werden achterna ge- botste op verzet van een krani- j ter vlug door het peloton zeten door Geert Persoon, ge Didier Priem die in de daar- de kraag gevat. Ivo Ivens Bart Heirewegh, Didier Priem opvolgende spurt ook zijn •beerde later nogmaals in de en Jan Sprangers. snelle benen toonde. Bart Hei- Ival te gaan. Deze keer in Spoedig realiseerden ze de rewegh werd tweede voor Gi- gezelschap van Gino Hei- aansluiting met de leiders. Met no Brijs en Jan Sprangers. «gh. Maar ook deze aktie nog ruim twintig kilometer Johnny Van Haute legde later u een maat voor niets. Bo- voor de boeg trokken vier ren- beslag op een vijfde plaats dien werd Gino Heirewegh ners in de aanval. Didier voor Ronny Schepens. uitval kreeg De Maere Gino zakken. uur 90 kilometer werd afge- E.G. SPORTIEVE KLEDIJ VOOR VAKANTIE EN VRIJE TIJD niores in grembergen en de verwachtingen in •oor Bart Heirewegh in smbergen de spurt tegen de iwerpenaar Peter Hermans, de renners waren voorop algemeen werd Bart Heire- lh als favoriet getipt. De or uit Hamme moest ech- de duimen leggen. Wim minck, Edward Mintjes en 0 Heirewegh namen de "e initiatieven maar wer- binnen de kortste keren de orde geroepen. Na vijf- kilometer vormde zich een trsgroep met Gert Maes, cal Joos, Bart Heirewegh, 1 D'Hoore, Geert De Vla- ck, Patrick Heirewegh en ;r Hermans. Deze zeven ars verwierven dra een Rprong van 25 sekonden r werden achterna gezeten Olivier Castcleyn, Seba- .J Brunebarbe, Frank abaut, Mare Pauwels, Kris- n Boonen en Patrick Van Biesen. Tot een aansluiting kwam het evenwel niet. De voorsprong van de koplopers groeide, wat niet wil zeggen dat er onderling een flinke ver standhouding was. Toen de kloof, die 40 sekonden groot was geweest, begon te krim pen, demarreerde Pascal Joos uit de kopgroep. Spoedig kreeg hij het gezelschap van Peter Hermans en Bart Heire wegh. Met nog zo'n vijfentwin tig kilometer voor de boeg diende Joos vooraan greep te lossen. Hermans en Heire wegh bleven aan het komman- do. Op zo'n tien kilometer van het einde bedroeg hun voor sprong op het inmiddels vere nigde peloton ruim 35 sekon den. Algemeen werd veron dersteld dat ze niet meer zou den bedreigd worden. Tussen de twee koplopers bleek het op het laatst niet meer te boteren, wat voor gevolg had dat het peloton snel naderde en aan de streep de voorsprong van de twee leiders tot hooguit vijftig meter was gereduceerd ge worden. Na Hermans en Heirewegh won Patrick De Thaey de spurt voor de derde plaats voor Ed ward Mintjes. E.G. Het nummer 49 van Aspekten en dokumenten van de Belgi sche Vereniging der Banken brengt een statistisch vademe cum van de banksektor. Het is een uitstekende bron van in lichtingen voor wie de ontwik keling van de banksektor in de loop van de jongste decennia wil volgen. Men kan de bro chure bekomen door over schrijving van 150 fr op reke ningnummer 210-0046684-79 van de Belgische Vereniging der Banken met vermelding van het nummer of de titel. Wielrennen. De taak van lcontroleur aan de toegang van een gesloten wielerom- loop is niet altijd gemakke lijk. Bij mooi zomerweer kan ze ze(fs zwaar drukken op de frele schouders van de vrij willigers (da). Gert Maes heeft in het Bra- «Peter Hermans, de latere kilometer een lekke band trouwens voor de wielersport bantse Opwijk een opmerkehj- wmnaaf was niet in te tomen, kreeg.» en laat op dat vlak niets aan ke prestatie geleverd en een Op het laatst was alleen Bart Gert Maes presteert de laatste het toeval over. Iets wat door derde seizoenzege behaald. De Heirewegh in staat om met weken uitstekend. Momenteel zijn vader - die zijn werkgever junior uit Temse versloeg er hem in de dans te springen. Ik kan gesteld worden dat hij be- is - gewaardeerd wordt, met tavonet bij uitstek.Patrick Van hunkerde naar een ereplaats hoort tot het kransje van de de nodige faciliteiten'als belo- Buggenhout die de nederlaag die binnen mijn bereik lag, was betere juniores in Oost-Vlaan- ning. blijkbaar moeilijk kon ver- het niet dat ik in de laatste deren. De Temsenaar leeft E G kroppen. «Ik was lid van een leiders- groep die tien renners verenig de. Er werd hard gereden. Op zowat twintig kilometer van het einde demarreerde Patrick Van Buggenhout. Jan Spran gers sloeg de aanval af. Later geraakte ik voorop samen met Paul Engels en Pat Van Bug genhout. Op een bepaald ogenblik heb ik greep moeten lossen. Ik zakte terug, maar kon mij hervatten toen Kurt Vertommen in aktie schoot en ik zijn wiel kon grijpen. Wij realiseerden de aansluiting met de twee leiders. Bij het ingaan van de finale werd ik door Van Buggenhout beloerd. Vertom men en Engels hebben ge poogd om uit die situatie munt te slaan. Dat is hen niet gelukt. Van Buggenhout heeft toen krachtig gereageerd. Ik wipte mee. We stevenden de twee anderen voorbij en aan de streep had ik nog voldoende reserve om in de spits te ko men en winnaar te worden.» «In Grembergen verging het mij minder», vervolgt Gert Maes het verhaal. Danny Van der Massen heeft in Buggenhout een zevende seizoenzege behaald. De ju nior uit Herzele was voor het ingaan van de finale voorop geraakt met Claude Rudolph tegen wie hij de spurt won. Eerste onruststokers op de lichtlopende wegen van Bug genhout waren Freddy Ker- busch en Pierre Michiels. Even bleven ze voorop maar werden toen bijgebeend door Freddy Robijn, Bart Van der Vreken, Gunther Van Impe. Mario De Block, Lievgn De Backer en Daniel-Verhulst. Later volgde de totale hergroepering. Half weg wedstrijd schoot Danny Van der Massen, die zich altijd in de spits van het peloton had opgehouden, uit zijn kram men. In zijn spoor volgden Peter Pocket, Gunther Van Impe, Freddy Kerbusch, Oli vier Leduc, Claude Rudolph, Lieven De Backer en Peter De Swaef. De voorsprong van de ze leiders groeide «bestendig. Op zo'n twintig kilometer van het einde sprongen Kerbusch, Peter Pocket en Danny Van der Massen weg uit de kop groep. Onmiddellijk volgde er reaktie van o.a. Lieven De Backer. Nadat de drie leiders weer werden gegrepen, bleef Danny Van der Massen voor aan de toon aangeven, hield het tempo hoog, zette geregeld akties op en geraakte uiteinde lijk weg in het gezelschap van Claude Rudolph. De andere renners poogden nog tever geefs aan te klampen maar spoedig bleek dat er op de kracht van een slagvaardige Van der Massen geen maat stond. Gezwind stevende hij af op de streep, moest groten deels het werk alleen opknap pen maar hield stand in de spurt, waarin hij door zijn op ponent nog sterk werd be dreigd. De sprint voor de derde plaats werd later gewonnen door Freddy Kerbusch voor Peter Pocket. E.G. In de Koninklijke Biblioteek te Brussel expozeert Emiel Hoome een tentoonstelling «kleinbeeld of 20 jaar kleingra- fiek». De tentoonstelling is te bezichtigen van 1 augustus tot en met 11 september van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.00

De Voorpost | 1986 | | pagina 21