VAN HAUWENISSEN, VAN GESTELEN, VAN VAERENBERGH EN COLMAN WINNEN EERSTE PALMEN BECKHAND VOERT HOGE WOORD BIJ TC REINAERT - LOKEREN ÏAFÏïjK naaap JRw um 5PDRT DE ABC GROEIT IN AALST De Voorpost - 1.8.1986 - 27 napping van Van e, vervolgens Sor e 'aerenbergh en t 'an Gastelen, P. chalck en G. Van jurt werd door V: MARTIN OüOfeüfc»* ,wo«Tm Omdat wy een periode van twee weken moeten bestryken, zullen de teksten over de verschillende wedstryden uiter aard korter zyn dan gewoonlijk. Wy beperken ons dus tot de belangrijkste punten om volgende week weer voluit te A en B op 19 juli in Meldert Eerste overwinning van Ed- mond Van Hauwenissen Hij ontsnapte op enkele rbn- den van het einde, samen met A. De Caboter en Appelmans. De spurt werd gewonnen door De Caboter, voor Appelmans (allebei A), zodat Van Hauwe nissen als derde eerste B-ren ner werd. De spurt van het peloton werd gewonnen door Molenaer, voor Cornelis. de C- en D-renners kregen we een kopgroep van een der tien renners die het in de spurt zouden uitvechten. Het was 'aul De Waver (C) en Oscar Van der Vurst (D) die het baalden in hun kategorie. ond p; Zondag 20 juli in Liedekerke A en B [n deze fel betwiste wedstrijd ilonk vooral Van Handenhove Hij werd echter gecoun- erd door een sterke J. Die- ickx die op het laatste nog de iracht vond om toe te slaan en rerdiend te zegevieren. D. Van Haute werd eerste bij de renners, voor Van Riet en Claude Heuninck de sprint voor uitblinker Handenhove en Van Den D: Eerste zeges voor Van (C) en Vic Van Vae- (D) werd een zeer geanimeer- redstrijd met eerst een ont- van Van Der Cruys- Sonck en Van tenslotte F. P. De Maes- Zuylen. De werd door Van Gestelen ver ingezet en hij zou niet meer verontrust worden, Zo zijn lang verdiende zege einde lijk op zijn palmares schreef. Bij de D-renners won Van Vaerenbergh eerder verras send maar oververdiend. Hij mocht dolgelukkig zijn eerste bloemeken van het seizoen in ontvangst te nemen. Maandag 21 juli in Meldert C en D: op dit lastig parkoers en voor de derde opeenvolgen de dag op de fiets, toonden de renners in forme zich de ganse wedstrijd op het voorplan. Bij de C-renners won de sterke Jean Goossens na een felle spurt tegen uitblinker De Wa- tines, terwijl Willy Van der Eecken, de man in forme bij de D's, knap won voor de goede Georges Van der Cruyssen. A en B: Hier werd van de eerste tot de laatste kilometer geknokt. Een paar ronden voor het einde ontsnapten en kele outsiders en die bleven ondanks verwoede pogingen van de lokale man De Boeck en andere Dierickxen voorop. In de sprint zegevierde Luc Van Der Eecken (A) vlot voor Walter Hinderdael en Luc Van De Wiele, terwijl Jaak Van Mulders als enige B-renner ook de ruiker mocht in ont vangst nemen. Mare Schau- kens zou ook nog voor het peloton binnenkomen en mooi 9* worden. Woensdag 23 juli in Sint-Lie- vens-Houtem C en D: Willy Van Der Eecken (D) voor eigen volk en eersteling voor Roger Colman Deze avondwedstrijd werd te gen een zeer vlug tempo gere den, Toen J. Van Der Cruys sen en Désiré Sonck ontsna pten en daarna Roger Colman, M. De Samblanx en de plaat selijk'- Willy Van Der Eecken aansloten, kregen we vijf kop lopers die mekaar goed ver stonden en die het onder me kaar in de spurt zouden uit vechten. Willy Van Der Eec ken (D) haalde het, voor D. Sonck en Roger Colman bleef De Samblanx. Roger kreeg voor de eerste keer de over winningskussen. Hij aan vaarde ze graag. A en B. Hier werden twee renners in forme de winnaars. Bij de B's was het Willy De Boeck, ondanks een jaar vol tegenslagen en sukkelen met zijn rug. Met het kampioen schap in zicht wordt hij een zeer gevaarlijk konkurrent. Hij zal zeker te volgen zijn van dichtbij Bij de A-renners komt Danny Van Haute langzaam op het scherp van de snede en spreidt een blakende forme tentoon. Ook hij wordt een gevaarlijk man voor het kampioenschap. Zaterdag 26 juli in Wieze A en B. Reeds vrij vroeg trok ken negen renners in de aanval en het bleek meteen de goede vlucht te zijn, want hoe fel er achteraan ook werd gerea geerd, nooit zou die achter stand goedgemaakt worden. Vooraan moest de man met de snelste benen Bruno Cornelis nog loslaten. Bruno, die gaat trouwen, heeft te veel beslom meringen en dat weerspiegelt zich in zijn uitslagen. De spurt voor de eerste plaats werd vlot gewonnen door Luc Van Der Eecken (A). Voor de eerste plaats bij de B's ging het er keihard aan toe tot op de meet. Hendrik Cornelis en Jan Molenaers gingen vrijwel ge lijktijdig over de streep. Cor nelis kreeg de bloemen. De sprint van het achtervolgend groepje werd gewonnen door Johnny Dierickx, voor Van Londerzeel en de pas uit verlof teruggekeerde Jozef Van Ister- dael. C en D: Reeds van in de twee de ronde trokken Gustaaf Sonck en Sterckx José er van door. Na enkele ronden kre gen ze versterking van De Wa tenis Goossens terwijl in de voorlaatste ronde ook nog D. Sonck. O. Van Der Vurst en W. Van Der Eecken het pelo ton in de steek lieten en bij de De ÜWCL-wielrennen. In Meldert won Luc Van der Eecken de A-reeks en Jaak Van Mulders ie B-reeks. 3 WCL-wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Gust Van Laethem de B-reeks en Antoine 5, Cabooter de A-kategorie. vier vluchters aansloten. Met zeven renners gingen ze naar de aankomst en na en hard nekkige sprint won Gustaaf Sonck bij de C-renners en ver raste Désiré Sonck de snelle Van Der Vurst bij de D's. Willy Daem werd nog prachtig vierde voor het peloton waar van G. Van Den Hoecke de spurt won. Zondag 27 juli in Sint-Lievens- Houtem C en D: Na enkele schermutse lingen geraakten naar het ein de toe vier renners weg. Paul De Wever als enige C-renner was meteen al zeker van de zege, terwijl W. Van Der Eec ken als plaatselijk renner en man in forme het vlot haalde voor machtmens D. Sonck en G. Van Der Cruyssen. Gaston Van Den Hoecke won de sprint van het peloton en werd vierde voor Van Der Vurst en Schoukens. A en B: Een vrij geanimeerde wedstrijd met een breuk in het peloton na enkele ronden, zo dat de helft van de renners uitgeteld was. Alleen Danny Van Houtte en Willy De Boeck konden na een mooie remonte hun plaats vooraan nog innemen. Tot in het in gaan van de laatste ronde re den J. De Winne, H. Van Laere, J. Dierickx en J. Van Mulders nog voorop, maar toen eerst D. Van Houtte aan sloot, volgde kort daarop het peloton met een hergroepering en massaspurt, een kolfje naar de hand van August Van Lae them (B), pas uit verlof en reeds in de bloemetjes. Ploeg maat A. De Cabooter (A) haalde het voor W. De Boeck en Bert De Leeuw, zodoende was het sukses van de ploeg «Slagerij Martin» volledig. Uitslagen 19 juli in Meldert A-reeks: 1. A. De Cabooter, 2. Appelmans, 3. Bruno Cor nelis, 4. Rudy Pollet, 5. Clau de Heuninck, 6. Willems, 7. Dirk Janssens, 8. Matthijs, 9. Danny Van Houtte, 10. Miel Neckebroeck. B-reeks: 1E. Van Hauwenis sen, 2. Molenaers, 3. Van Den Bossche, 4. Van Londerzeel, 5. Drioul, 6. Van Handenho ve, 7. Van Laer, 8. Dierickx, 9. Van Asscha, 10. Van Den Bossche. C-reeks: 1. De Wever, 2. De Samblanckx. 3. Colman. 4. Van De Zande, 5. De Watte nis, 6. Sanders, 7. De Paepe, 8. Maerschalck, 9. Van Geyt, 10. Janssens. D-reeks: 1. Van Der Vurst, 2. Sonck D., 3. Boone. 4. De Rijbel, 5. Van Der Eecken W., 6. De Boeck, 7. Van Vae renbergh, 8. Van Den Hoecke, 9. Cobbaut, 10. Duym. Laer, 6. Cornelis H., 7. Van Ginderdeuren, 8. Creveau, 9. Roels, 10. Van Lierop. C-reeks: 1. Van Gestelen, 2. De Maerschalck, 3. Van Zu- blen, 4. Van De Zande, 5. De Wever, 6. Janssens, 7. De Pae pe, 8. Arijs, 9. Steurbout, 10. Vinck, D-reeks: 1. Van Vaerenbergh, 2. Sonck D., 3. Van Der Cruyssen, 4. Van Der Vurst, 5. Daem. 6. Wauters, 7. Van De Sompele. 8. Van Den Hoecke, 9. Duym R., 1B10. Van Der Velde. 21 juli in Meldert A-reeks: 1. Van Der Eecken L., 2. Hinderdael, 3. Van De Wiele, 4. De Milde, 5. Appel mans, 6. Van Haute, 7. De Leeuw, 8. Schouppe, 9. Schau- ckens, 10. Cornelis B. B-reeks: 1. Van Mulders, 2. De Boeck, 3. Van Hauwenis, 4. Van Den Bosscha, 5. Van Laer, 6. De Winne, 7. Van Londerzeel, 8. Dierickx, 9. Van Handenhove, 10. Cornelis H. C-reeks: 1. J. Goossens, 2. De Wattenis, 3. Verbraecken, 4. Sonck G., 5. Van De Sande, 6. Sterckx J., 7. Moyson, 8. Des- amb' inckx, 9. Van Zuylen, 10. Van Geyt M. D-reeks: Van Der Eecken W., 2. Van Der Cruyssen G., 3. Daem, 4. Van Der Vurst, 5. Van Den Hoecke, 6. Van Vae renbergh, 7. De Rijbel, 8. Schaukens, 9. Gevaert, 10. Sonck. 23 juli in Sint-Lievens-Houtem A-reeks: 1. Van Haute, 2. Duyschaever, 3. Van Der Eec ken L., 4. De Leeuw. 5. Cor nelis, 6. Heuninck, 7. Van Handenhove, 8. Heirweg, 9. Crabbé, 10. De Waghter. B WCL- wielrennenPaul De Viever won de C-reeks en Willy Van der Eecken de D-reeks in Sint-Lievens-Houtem. B-reeks: 1. De Boeck, 2. De Winne, 3. De Landsheer, 4. Van den Heede, 5. De Gendt, 6. Heyndrickx, 7. Van Mul ders, 8. Van Ginderdeuren, 9. Nevens, 10. Van Laer. C-reeks: 1. Colman, 2. Desam- blanckx, 3. Sterck, 4. Moyson, 5. De Paepe, 6. Cool, 7. De kens, 8. Bie, 9. Janssens, 10.' Neyts. D-reeks: 1. Van Der Eecken W., 2. Sonck, 3. Van Der Cruyssen, 4. Van Den Hoe cke, 5. Schoukens, 6. Van Der Vurst, 7. Van Vaerenbergh, 8. Daem, 9. Van Handenhove, 10. Van Der Velde. 26 juli in Wieze A7reeks: 1. Van Der Eecken L., 2. Heirweg, 3. Van Haute, 4. De Leeuw, 5. Appelmans. 6. Cornu, 7. Cornelis B., 8. Schouppe, 9. Van Der Meir- sche, 10. Duytschaever. B-reeks: 1. Cornelis H., 2. Molenaers, 3. Dierickx, 4. Van Londerzeel, 5. Van Isterdael, 6. Van Mulders, 7. Van Laer, 8. De Landsheer, 9. Van Han denhoven 10. Geldof. C-reeks: 1. Sonck G., 2. De 'Wattenis, 3. Sterck, 4. Goossens, 5. De Maesschalck, 6. Van Gestelen, 7. Guillau- me, 8. De Wever, 9. Van Piet, 10. Steurbout. D-reeks: 1. Sonck D., 2. Van Der Vurst, 3. Van Der Eecken W., 4. Daem, 5. Van Den Hoecke, 6. Van Der Cruysseu, 7. Schoukens, 8. Duym, 9. Van Vaerenbergh, 10. Soil. 27 juli in Sint-Lievens-Houtem A-reeks: 1. De Cabooter, 2. De Leeuw, 3. Van Der Meirs- sche, 4. De Milde, 5. Goessens, 6. Van De Wiele, 7. Van Houte. 8. Van Riet, 9. Crabbé, 10. Alliance. B-reeks: 1. Van Laethem, 2. De Boeck, 3. Cleymans, 4. Van Laer, 5. De Winne, 6. De Landsheer, 7. Dierickx, 8. Van Londerzeel, 9. Mertens, 10. Van Mulders. C-reeks: 1. De Wever, 2. Ver braecken, 3. Mertens, 4. Geyt, 5. Goossens, 6. De Wattenis, 7. De Maerschalck, 8. Col man, 9. De Samblanckx, 10. Moyson. D-reeks: 1. Van Der Eecken W., 2. Sonck D., 3. Van Der Cruyssen, 4. Van Den Hoe cke, 5. Van Der Vurst, 6. Schoukens. 7. Van Vaeren bergh, 8. Soil, 9. De Rijbel, 10. Duym. By TC Reinaert was men niet erg opgetogen over de toernooikalender van de VTV die de Lokerse tennisklub alleen Junior-Veteranen meegaf terwijl wedstrijdleider Luc Lebeer veel meer volk verwachtte. Alles kwam tenslotte toch in goede banen en het toernooi van Reinaert werd een geweldig sukses. Met veel volk, bijna 350 inschrijvingen en wedstryden die vaak van hoog niveau waren. De spelers die de finales moesten maken hadden trouwens allemaal een hoog klassement achter hun naam en nergens werd die hoge positie beschaamd. naert stond hij er toch weer. Tegen tbuisspeler Steven De Jonghe had hij wel drie sets nodig voor de hoogste krite- riumpunten. Andy Baetens van Reinaert is die hoge pun- tenwinst dit seizoen al wel ge woon. Hij werd verwacht bij heren IV en hij deed het weer. Patrick Loontjes zorgde even wel voor stevige tegenstand. Een Pools-Franse finale bij Ju nior-Veteranen tot C 30/2 met Pierre Godfroid en Bernard Van Poelgeest bouwden nog maar eens een biezonder ster ke finale heren I waarbij God froid technisch beter maar ook sneller tennis leverde. Twee B 4/6 spelers in finale heren II en Vincent Blondeel (Topspin Zele) ging met 7-5, 6-4 voorbij Kris Muylaert van Novotan. Van Stefaan Keppens hadden we de laatste tijd nog maar weinig gehoord maar op Rei- oudvoetbalster Wlodek Lu- banski tegen de Fransman Ge rard Gillon uit Rijsel. Lubans- ki, blij weer eens in Lokeren te zijn, won vrij duidelijk. Toer- nooileider Luc Lebeer, met C 15 trouwens hoog geklas seerd, haalde het bij Junior Veteranen open. Bij de dames werd het een Beckhand-Beveren recital. Wedstrijden met veel spanning en stevig werk. Sandra Begijn, paradepaardje van Beckhand, was groots in reeks I en Sandra Cool, ook van Beckhand. dui delijk het beste bij dames II. Fran^oise Bonne van Gantoise zorgde voor aardig weerwerk maar ging in de laatste set toch onderuit. Nathalie Tyssen, Ne derlandse maar ook bij Beck hand aangesloten, maakte bij dames III het Beverse Beck- hand-sukses volledig. Z0MERAKTIE TENNISRAKETTEN -ZO tot -30 op ALLE modellen Klein Antmrpenttrut 36 LEBIEKE Tel. 052/35.72.45 De finaleuitslagen Dames I: S. Begijn-K. Van Baerle 6-1, 6-3 Dames II: S. Cool - Fr. Bonne 6-0, 4-6, 6-2 Dames III: N. Tyssen - D. Van Bossche 6-3, 6-2 Heren I: P. Godfroid - B. Van Poelgeest 1-6, 6-2, 7-5 Heren II: V. Blondeel - K. Muylaert 7-5, 6-4 Heren UI: S. Keppens - S. De Jonghe 0-6, 6-4. 6-1 Heren IV: A. Baetens - P. Loontjes 6-7, 6-4, 6-1 Jun. Vet. tot C 30/2: Lubanski - G. Gillon 6-3, 6-4R Jun. Vet. open: L. Lebeer - M. Uytenhoven 6-2, 1-6, 6-3. H.A. BADMINTON Het gaat hier duidelijk niet over het alfabet, maar wel over DE Aalsterse Badminton Club. Deze klub, gesticht op 1 sep tember 1985 dankt haar wer king aan een kern van hard werkende leden en vele geest driftige spelers. Hun streefdoel is boven het zuivere amateuri stische uit te stijgen en hun stad met een heuse kompetitie- ve klub te verrijken. Dat dit initiatief met de nodige kop- en andere zorgen gepaard ging, hoeft geen betoog: terrei nen zoeken, ledenwerving, be stuur, informatie, enz... Eén jaar na de oprichting kunnen de 12 kompetitiespelers reeds fier terugblikken op de behaal de resultaten en zij maken zich sterk om in de toekomst via intensieve training, en volledi ge inzet in stijgende lijn te presteren. Ook aan rekreanten, diegenen die zuiver voor de ontspanning eens een pluimpje willen weg slaan, is er geen gebrek. Mo menteel kan de klub reeds op een dertigtal leden rekenen. Wekelijks zijn er een aantal uren training voorzien, welke doorgaan in sporthal «De Schreef» te Aalst. Wie met deze boeiende en ontspannen de sport gratis kennis wenst te maken en de leuke klubsfeer van ABC wenst op te snuiven, wipt best even binnen op woensdagavond tussen 20 en 22 u. dit gedurende de maan den juli en augustus. Iedereen is van harte welkom! (JVG) 20 juli in Liedekerke A-reeks: 1. Van Houtte, 2. Van Riet, 3. Tuypens, 4. Heu ninck, 5. Van Der Meirssche, 6. Rottiers, 7. Matthijs, 8. Steenssens, 9. Janssens, 10. Cornu. B-reeks: 1. Dierickx, 2. Van ken WCL-wielrennen. In Wieze behaalde Hendrik Cornelis uit Zele zijn tweede zege in de B- Handenhove, 3. Van Den Bos- ttks. sche, 4. De Winne, 5. Van Berlare. Ook de KLJ van Lokeren-He'rbrug was paraat voor de gewestelijke sportmeeting in Overmere. Het won één van de disciplines en was er duidelijk blij mee (jj).

De Voorpost | 1986 | | pagina 27