Liefhebbers sporten zo LADA DE LEU ALWEER TE STERK! VERLENGT F.C. SPORT ZEGE VAN VORIG JAAR? LUSTRUMTORNOOI VAN F.C. DUIZEND APPELS TIENDE LIEFHEBBERSV0ETBALT0RN00I F.C. DUIZEND APPELS A' WISSELBEKER F.C. 'T BEENHOUWERKEN IN SINT-NIKLAAS De Voorpost - 1.8.1986 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL MINIVOETBAL ■pon Ter gelegenheid van Grembergen-kermis organiseerde len»Club 83, de plaatselijke minivoetbalploeg, haar tweede J"i|roots tornooi op het pleintje, rechtover het lokaal Cali- - nero. Twaalf ploegen schreven in en zy werden onderge- ,t-N ™cht in vier reeksen van drie ploegen. lat gaf volgende groepen: L. Snuffel, Gremboys (Ver- rt eist) en Radio Delta li e I. Lada de Leu, Young Picca- D illy en Boterhoek Vlasbloem, Minisparta en in l ferhofstadt ibaiDen Dijk, The Corner en tortivo A'enihp zaterdag 19 juli werd om ,30 u. gestart met de schiftin- sn. Snuffel en Gremboys ke en elkaar in de ogen. Het Bie^crd een logische zege van de Joeg Verhelst. De Leenheer, lierickx, De Man en Verhelst ,0,onden de weg vinden naar de etten voor Gremboys. Schol- ers schonk Snuffel het eerred- Jertje: 1-4. la deze partij kregen we de upper uit de B-reeks te ver kerken. Lada De Leu en 'oung Piccadilly stonden er „.^genover elkaar. Geen pro- lemen echter voor Lada, dat r®r lijkbaar het goede ritme te por akken heeft - won het on- naa tngs niet het tornooi van de onckstraat? - en met doel- K. anten van Van Hecke (3), I® 1 an Nuffel (2) en Franky Van 'ogl leek won het met -2 tegen 'u" iccadilly. De Nijs, wie an- :rs, scoorde tweemaal tegen, flasbloem en Minisparta be raden dan het terrein. Met doelpunten waarvan 'ee strafcorners, van Vercau- ren haalde Minisparta het et 1-3. Het tegendoelpunt erd gescoord door A. Segers The Corner-Sportivo de voormiddag beëin- 4ri. Het werd een vlotte zege uor Sportivo dat met doel- 1 oten van Van Parijs (4), Iperdickt (2), Van Be veren (2) De Keyzer een monstersco- behaalde. Via strafcomer )n Claes de eer redden: 1-9. de middag ging het vertoon :rder. Gremboys - Radio lelta was de openingswed- rijd Vercammen kwam tot toren voor de vrije radio, naar met goals van P. Verhelst J. Dierickx bezorgde Grem boys zich een ticket voor de halve finale. Piccadilly - Boterhoek zou moeten uitmaken wie tweede werd in de B-groep. Piccadilly haalde het moeizaam met 4-3. De Nijs kon alle doelpunten aantekenen voor de Dender- mondse klub. Voor de gasten uit Wichelen konden P. en D. Van Gelderen scoren, samen met B. Klein. Dan stond de wedstrijd tussen Minisparta en Verhofstadt op het programma. Minisparta haalde hef met 3-1 en verze kerde zich daardoor een plaats bij de top-vier, maar bij een 1- 1 stand miste Verhofstadt twee strafcorners en dat was fataal. Aan de overzijde kopte Ver- cauteren tweemaal raak. Bert De Mey rondde de zaak af met een derde goal. Daarna plaatste ook Sportivo zich voor de finalegroep. Het won met 5- 1 tegen Den Dijk. Van Parijs (2), Coeman (2) en Van Beve- ren scoorden voor. Buggen- hout tegen. Om 15.40 u. begon de laatste reeks wedstrijden. Radio Del ta en Snuffel zouden uitmaken wie tweede en wie derde zou eindigen. Via een bedrijvige Goossens haalde Delta het met 4-2. Goossens (2), Vercammen en Leemans voor Delta, Wae- geman en De Lentdecker scoorden voor Snuffel. Bij de volgende wedstrijd tus sen Lada De Leu en Boter hoek mocht Lada De Leu ver liezen met minder dan drie doelpunten verschil. Het kwam echter zo ver niet. Via W. Van Heek (3), Fr. Van Heck, J. Van Nuffel, Fi. Van Heck en D. Van Geert won het zonder problemen met 1-7, P. Van Gelderen had immers kunnen tegenscoren op straf comer. De voorlaatste wedstrijd van deze eerste dag ging tussen Verhofstadt en Vlasbloem. Na deze wedstrijd moesten wë voor het eerst aan het rekenen gaan. De uitslag 1-1. Jacohs had de score geopend door een vrijetrap rechtstreeks binnen te keilen. Segers kon, uit straf comer, voor de gelijkmaker zorgen. Beide ploegen hadden evenveel punten en evenveel doelpunten voor en tegen. Vlasbloem scoorde echter tweemaal uit strafcomer en Verhofstadt niet. De slotwedstrijd was een aan gename partij. Den Dijk haal de het met 5-3 tegen Comer na een gelijkopgaande wedstrijd. M. Mertens (2), D. Mertens, G. Scholliers en M. Buggen- hout (Den Dijk) en D. Claes, G. Claes en Ch. Crick (Cor ner) tekenden de treffers aan. Dat gaf ons na de eerste dag volgende groepsstanden: A Snuffel - Gremboys 1-4 Gremboys - Delta 2-1 Delta - Snuffel 4-2 1. Gremboys 2 2 0 0 6 2 4 2. Delta 2 1 1 0 5 4 2 3. Snuffel 2 0 2 0 3 8 0 Lada - Piccadilly 6-2 Piccadilly - Boterhoek 4-3 Boterhoek - Lada 1-7 1. Lada 2 2 0 0 13 3 4 2. Piccadilly 2 1 1 0 6 9 2 3. Boterhoek 2 0 2 0 4 11 0 Vlasbloem - Minisparta 1-3 Minisparta - Verhofstadt 3-1 Verhofstadt - Vlasbloem 1-1 1 Minisparta 2 2 0 0 6 2 4 2. Verhofstadt 2 0 0 1 2 4 1 3. Vlasbloem 2 0 0 1 2 4 1 Cornar - Sportivo 1-9 Sportivo - Den Dijk 5-1 Den Dijk - Comer 5-3 1 Sportivo 2 2 0 0 14 2 4 2. Den Dijk 2 1 1 0 6 8 2 3 Comer 2 110 4 14 2 Op zondagvoormiddag ston den de halve finales op het programma voor de plaatsen 9 tot 12, 5 tot 8 en 1 tot 4. De eerste wedstrijd ging niet door. Voor Boterhoek was 9 uur iets te vroeg. Forfaitzege dus voor Snuffel. Tegenstan der in de strijd voor de negen de plaats zou Vlasbloem wor den. Het speelde 2-2 gelijk tegen The Comer, maar haal de het na strafcorners (3-2). Radio Delta en Young Picca dilly gaven mekaar ook geen duimbreed toe. Vergeylen (2) en Meysman kwamen tot sco ren voor de radio. De Nijs, Van Damme en Vernimmen deden hetzelfde voor Piccadil ly. Ook hier strafcorners dus. Piccadilly haalde het na zes pogingen met 1-2. Verhofstadt en Den Dij zou den moeten uitmaken wie het tegen Piccadilly moest opne men voor de vijfde en zesde plaats. Het was Den Dijk dat met 1-2 won. Verhofstadt mi ste een strafcomer op een kru- ciaal moment. Dan kwamen de wedstrijden waarnaar de grootste belang stelling uitging. Gremboys en Lada De Leu maakten er geen spannende partij van, daar voor was Lada te sterk: 0-5. In de andere halve finales speel den Minisparta en Sportivo ge lijk: 3-3. Coeman scoorde alle Sportivo-doelpunte» uit straf comer. Met de strafcorners werd de winnaar aangeduid. Sportivo haalde het met 2-3. Er kwam dus een finale tussen Lada de Leu en Sportivo. Plaatsingswedstryden 11' en 12' plaats: Boterhoek - The Corner 0-5 ff. 9* en 101 plaats: Snuffel - Vlas bloem 1-1. Deze wedstrijd werd geken merkt door het feit dat na de wedstrijd liefst 13 strafcorners door beide ploegen werden ge mist. Snuffel benutte zijn 14de kans en won met 1-0. 7' en 8' plaats: Radio Delta - Verhofstadt 0-5 Een zeer goede wedstrijd van Verhofstadt, dat met doelpun ten van De Decker (2), Schol- fiers (2 strafcorners) en Jacobs gemakkelijk afstand kon ne men van Delta. 5' en 6' plaats: Y. Piccadilly - Den Dijk 3-0 3' en 4' plaats: Gremboys - Minisparta 1-10 De uitslag zegt voldoende over deze wedstrijd. De Mey en Raes (3), Vercauteren (2), Van Spitael en Van de Meer- sche (elk 1) scoorden voor Mi nisparta. De Leenheer kon de eer redden. Finale Het werd geen echte finale. Lada De Leu dat bij MVC Van Ransbeeck twee spelers had geleend was te sterk voor Sportivo. Van Nuffel was on stuitbaar en de gebroeders Van Heek zorgden steeds voor doelgevaar. Bij de rust leidde Lada reeds met 4-0. Filip Van Heck, Jan Van Huffel en Dirk Van Geert (2) hadden voor de treffers gezorgd. Daarmee werd de wedstrijd voor de doelschutters afgesloten. W. Van Heek bleef op acht steken en De Nijs scoorde er negen. In derde en vierde periode kwam W. Van Heek wel tot scoren, tweemaal zelfs. Filip Van Heck en Jan Van Huffel dreven de score nog op. De Keyzer kon de eer redden: 8-1. Andere belangrijke gegevens: Er werd door de scheidsrech ters vijfmaal geel getrokken. De heren De Waele, Verhof stadt en Van Herreweghe moesten geen enkele keer rood tonen. Er' werden in 22 wedstrijden twee penalties gefloten. Goossens (Delta) en W. Van Heek (Lada) zetten die om. Verhofstadt kreeg de trofee van de fair-play (36 ptn.), voor Minisparta en Vlasbloem (33 ptn.). Sportivo en Den Dijk kwamen aan 33 punten. De onsportiefste ploeg leek Boter hoek, dat maar 13 ptn. kreeg. Het doelpuntenhoofdstuk In 22 wedstrijden werden 123 doelpunten gescoord. Dat is een gemiddelde van 5,5 per wedstrijd. Lada was de schot- vaardigste ploeg met 26 tref fers en verdedigde bovendien het best (4 tegendoelpunten). Verhofstadt-portier Scholliers moest zich maar zes keer om draaien. De schutterslijst: Joris De Nijs (Piccadilly) 9, Werner Van Heck (Lada) 8 2, Alfons Vercauteren (Minisparta) 8; Guy Van Parijs (Sportivo) 6, Filip Van Heck en Jan Van Huffel (Lada), Frank Coeman (Sportivo) en Bert De Mey (Minisparta) 5, G. Claes en D. Raes 4, R. Jacobs en C. De Decker (Verhofstadt), Dirk Van Geert (Lada), F. Van Be- veren (Sportivo), Marc Ver cammen (Delta), G. Scholliers (Den Dijk) 3. Tijdens de overhandiging van de trofeeën en medailles onder het oog van de SC Lokeren- spelers Danny D'Hondt, Di- cfier en Dimitri M'Buyu, werd Club 83-voorzitter Mare Col man bedacht met een gouden schoen voor zijn jarenlange in zet. Ook wou het bestuur langs deze weg Antoine en Mathil- de, de uitbaters van het lokaal Cafimero bedanken. Met de namen van alle spelers kunnen wij afsluiten. Tijdens het komende weekend wordt in Sint-Niklaas voor de wisselbeker van F.C. 't Beenhouwerken gespeeld. Een aantal gereputeerde ploegen uit de Walivo-reeksen wer den daarvoor aangetrokken. Samen met F.C. 't Beenhou werken kunnen deze een aantrekkelijk voetbaltornooi waarborgen. Tot de deelnemende formaties behoren: F.C. Vivak en F.C. Raap, beiden uit Sint-Niklaas, V.K. Were- Di uit Stekene en natuurlijk ook F.C. 't Beenhouwerken. Voor deze ploegen wordt dit tornooi een ideale aanloop naar de nakende voetbalkampioenschappen van Walivo. Wisselbeker F.C. 't Beenhouwerken: zaterdag 2 augustus te 14.00 u.: F.C. Vivak-R.C- Raap te 16.30 u.: V.K. Were-Di-F.C. 't Beenhouwerken zondag 3 augustus te 14.00 u.: troosting te 16.30 u.: finale te 19.30 u.: trofeeënuitreiking. Scheidsrechters: Roger Moortgat en Robert Van Stee- landt. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein in de Kleine Breedstraat te Sint-Niklaas. Roger Van Laere Terrein gelegen aan de grote baan te Waasmunster, Rijksweg 14. Tornooi met vier ploegen uit de omgeving: F.C. Duizend Appels, F.C. Wijnveld, Real Witte Pen (Heiken) en F.C. Drie Linden (Belsele). Zaterdag 2 augustus om 14 uur en 16.30 uur schiftingswedstrijden. Zondag 3 augustus op dezelfde uren de finalematchen. Ter gelegenheid van het tornooi liggende wipschieting op zondagmorgen om 9.30 u. Men schiet overdekt, gratis 1.000 fr. ÏEELNEMENDE PLOEGEN TORNOOI CLUB 83 De Leu: Van de Wiele Kques en Patrick; Van Heer ranky, Filip en Werner; Van iuffel Jan; Van Geert Dirk; terek Roger; Staelens Frank Baevegem Gustaaf. portivo: Coppieters Ronny; beman Frank; Van Beveren rank; De Keyser Jean; Ver- ickt Eddy; Van Parijs Guy en 'erbeeck. linisparta: Van de Meersche Vercauteren A.; De Block Van Spitael H.; Stallaert Raes D.; Verguldt D De ley B. en Cassaert G. iremboys: Callaert L.; De ïercq G.; Verschelden G.; 'erhelst P.; Burssens M.; De eenheer P.; De Man R.; Die- ckx J. en Geerinck J. Piccadilly: Denijs L.; Raes Van Muylder H.; Van lamme H.; Vemimmcr K.; onnaerens D.; Boonc F •tn Dyk: Mertens Mare, Dirk Hendrik; Peelman B.; uholliers Gerry en Johan; uggenhout M.; D'Hollander erhofstadt: Scholliers Mare; De Ridder Leon; Walraevens IÉ/* Arthur; De Jaegher Mare; Ja- cobs Rudy; De Decker Chris; De Mey Marc; Pien Luc. IV JL Radio Delta: Arbijn G.; De 'r-r»- Kinder R.; Vercammen M.; Leemans H.; Goossens M., V Van der Vekens D., Vergeylen V J.P. en Meysman P. F Snuffel: Truyens L.; De Rid- der W.; Scholliers G.; De -r Lentdecker M.; Claus E.; f Waegeman E.; Decommer ''Jflr W.; Quintelier R. fc. Vlasbloem: Saelens A.; Heire- man L.; Heirwegh St.; Hers- sens B.; D'Hondt P.; Wouters m 'j'b- P.; Brusselmans F. en Segers A H V The Corner: Putteman L.; Laenen D.; Claes G.; Putte- man G Crick C.; Heirwegh G.; Claes D.; Van de Bossche Boterhoek: Van Gelderen P.; f 'fjjipSÊ Van Gelderen D.; Klein B.; Vernimmen G.; De Saedelae- re W.; Van Overmere P. Hengelen. Tijdens een viswedstrijd in Moerzeke-Kastel werd Jacobs Rudy Gerard Peelman zesde op 54 deelnemers. Met deze mooie vangst scoorde hij heel wat punten (vh). Geboorte van sportgroepen, nu dertig jaar terug, liep niet van een leien dakje (vervolg en slot) «De geweldige daling van de verkoopcijfers maakte het de rijwielhuizen meer moeilijk om volgen. Toen einde 1955 de rijwielfirma «La Perle de boeken neerlegde, waardoor Jacques Anquetil en André Darrigade vrij kwamen, kon niets meer de omwenteling stuiten. Fausto Coppi, die een contract had met de aperitieven Carpano (later zou ook Oppuursenaar Nest Heyvaert, voor Carpano en in dienst van Coppi rijden) bood ze zeer aanlokkelijke voorwaarden aan. Ze tekenden voor 3 wedstrijden in Italië. Voor de rest bleven ze in Frankrijk onder de banier van een nieuwe sponsor, de warenhuiske ten Potin. In Italië was de rage geweldig. De nieuwe extra-sportie- ven: Carpano, Ignis, Fynsec, Faema e.a. trachtten al de grote renners aan de haak te slaan: Charly Gaul, Fred Debruyne, Bahamontes, Rik Van Looy... Het opbod om renners te engageren bereikte enorme cijfers. Dit ver plichtte de Franse rijwielmerken ook scheep te gaan met co-sponsors. Louison Bobet en Anquetil kregen in 1958 een maandwedde van 3.000 FF, en in 1959 bood signor Borghi aan wereldkampioen Ercole Baldini, een contract van 75 miljoen lire voor drie jaar. De standing van de sportgroepen veranderde ingrijpend: elegante kledij bij de voorstelling van de groep, hotels en eerste rang bij Oefenkampen in het voorseizoen, verplaat singen in luxe-treinen of met het vliegtuig... VOETBALTORNOOI SK DENDERMONDE 1986 Op zaterdag 2, zondag 3, za terdag 9 en zondag 10 augustus heeft op het terrein van SK Dendermonde alweer het tra- dioneel geworden tornooi plaats. Heel wat klubs nemen graag deel, als voorbereiding aan de nakende kompetitie. Dit jaar werden acht klubs in gedeeld in twee groepen van vier. Dat gaf volgende groeps indelingen: A. Zwaluwen Im- pe, VK Hamme, Den Hert Welle (kampioen in het katho liek sportverbond) en organi sator SK Dendermonde. In groep B zitten FC Joso Lebbe- ke, SV Wepogro, FC Appels en titelverdediger FC Sport Dendermonde. Daarmee ken nen wij opnieuw de favoriet voor deze uitgave. Het gevaar zal komen uit Welle en Hamme. Ziehier de kalender voor de vier dagen: zaterdag 2 augustus: 12.30: DH Welle-SK Dender monde 14.00: FC Joso-FC Sport 15.30: Zw Impe-VK Hamme 17.00: FC Appels-SV Wepogro zondag 3 augustus: 12.30: SK Dendermonde-Zw. Impe 14.00: SV Wepogro-FC Joso 15.30: VK Hamme-DH Welle 17.00: FC Sport-FC Appels zaterdag 9 augustus: 12.30: FC Joso-FC Appels 14.00: Zw. Impe-DH Welle 15.30: VK Hamme-SK Den dermonde 17.00: FC Sport-Wepogro zondag 10 augustus: 12.30: 7e en 8e plaats 14.00: 5e en 6e plaats 15.30: 3e en 4e plaats 17.00: finale. Alle wedstrijden worden ge speeld over 2 x 35'. De finale echter zal 2 x 45' duren. Wij houden u uiteraard op de hoogte van de gebeurtenissen op dit tornooi. J.R. Op zondag 10 augustus or- ingeschreven. Het feest- ganizeert de Landelijke programma begint om 14 Rijvereniging Oosterzele uur. Op het programma een groot ruitertornooi. Nu onder meer een vuurrit ge reeds zijn er 600 paarden bracht door de LRV van Haaltert. ber), Michel Bocart (tot 17 augustus), Jan Glorieus (in de Bortier Galerij aan de Sint- Jansstraat 17 van 19 september In het stadhuis van Brussel tot 5 oktober), Yvaral (vanaf hebben de komende maanden 18 september) en Henri Le- weer een aantal tentoonstelfin- moine (van 22 augustus tot 14 gen plaats. Op de agenda: september in de Galerij Bor- Emile De Geld (van 2 septem- tier aan de Sint-Jansstraat 17). TWEEDE MINIVOETBALTORNOOI VAN CLUB 83 vrij teds tien volle jaren speelt voetbalvereniging van de lijk Duizend Appels langs de ote baan, Rijksweg 14 te 'aasmunster. Ieder jaar oeien de omligginde bossen >g iets hoger zodat hun ter- lin nog rustiger ligt tussen het Ie groen. Telkenjare wordt iets meer gedaan aan de komodatie, eerst dc verlich- ig, daarna kwam de waterlei- ng, vervolgens de stortbaden een goed gaanpad naar het jaar weer herzaaid speel lid. Iver een eigen terrein be- fckken geeft het bestuur de ilegenheid louter de sportie- t kant te benaderen, zonder jkomende verplichtingen. |aarom dankt het eenieder ie in het verleden iets gedaan ïeft voor F.C. Duizend Appels. Om reeds tien jaar in de hoog- iedere klub zitten meerdere tis 1.000 fr. Men schiet over ste afdelingen van Walivo goe- spelers welke het liefhebbers- dekt. de uitslagen te behalen, zelfs voetbal aangenaam om volgen Voor de sportliefhebber en kampioen te worden moet maken FC Wijnveld en FC zijn gezin weer een aangenaam men een goed spelpeil berei- Duizend Appels zijn wel de weekeinde daar dit gebeuren ken. Deze spelkwalitc.t kunt u twee teams welke de laatste zich afspeelt in een omgeving komen bewonderen op het jaren een beetje de bovenhand van rust en groen. Ieder kan tiende voetbaltornooi van F.C. hebben maar we zijn zeker dat meegenieten al zittende of al Duizend Appels. Traditiege- de klub van het Heiken Real liggend, proevend van een fris- trouw wordt dit gehouden op Witte Pen en deze van de kou- drank of versnapering, terwijl het eerste weekend van augus- ter te Belsele FC Dne Linden de kinderen ongch.nderd ver tus en reeds vele jaren met alles zullen doen om de hoofd- van de baan. kunnen siielen dezelfde vier ploegen uit de trofee naar zich toe te halen. rond het terrein. De bestuïirs- omgeving van de wijk Duizend De schiftingswedstrijden zien leden van F C Duizend Ad- iSFÏ'rV- nfmH FC -,WnJT Ult,a,S :olgl: Pels zijn dan ook fier dat hun veld, FC Dne Linden uit Bel- zaterdag 2 augustus om 14 u. voetbaltornooi is uitgegroeid sele en Real Witte Pen van het F.C Wijnveld - F.C. Drie Lin- tot een bekend sportevene- Heiken te Waasmunster, sa- den en om 16.30 u. Real Witte ment waar telkens veel volk men met de organiserende Pen - F.C. Duizend Appels, aanwezig is en dat hand in u/ u Zondag 3 augustus krijgen we hand gaat met de natuur. Gans Wie het liefhebbersvoetbal dc troosting om 14.15 u. en de de wijk en de omgeving hou- kent wet dat deze vier ploegen finale om 16.30 u. Naar jaar- den dot weekeinde vrij om de telkenjare hardnekkig strijden lijkse gewoonte is er op zondag jongens van hun eigen klub om de naam en de faam van 3 augustus om 9.30 u. een aan te moedigen. hun club hoog te houden. Bij liggende wipschieting met gra- öerlare. De KLJ van Moerzeke won in Overmere de gewestelijke sportmeeting (jj).

De Voorpost | 1986 | | pagina 31