m 39' Jaarbeurs met Italië als gastland Opendeurdagen in Aalsters Belfort en Daensmuseum Van moord te Aalst verdachte Marokkaan duikt op in Marokko 23 augustus tot 1 september Aalst houdt Zoon in ere Vrouwenlijk uit Dender gehaald 4 - 1.8.1986 - De Voorpost koncert te organiseren voor onze 39® jaarbeurs. De uitvoerders van dit unieke koncert zijn de Aalsterse Big- Band en de Koninklijke Sym fonie Door Eendracht Groot. Het programma is driedelig: er is een groot optreden van de Big-Band, een eigen koncert van de Symfonie en de climax van de avond is een gezanjelijk optreden. De algemene leiding is in han den van dirigent O. Boone. Zondag 24 augustus 1986 21 uur: WOLF BANES en DE KREUNERS Beloftevolle groepen wensen zich veelal te manifesteren via sterrenparades en talenten jachten. In Vlaanderen is de HUMO Roek-rally één van de meest gerenomeerde festivals in die aard. Vorig jaar werd hier de formatie Wolf Banes ontdekt. Wij stellen U deze voor als voorprogramma van De Kreuners. Van de Kreu- ners kunnen wij gerust zeggen dat zij de absolute nummer 1 zijn in hun genre in de lage landen. Een tof programma voor moderne mensen die hou den van hedendaagse muziek. Maandag 25 augustus 1986 16 uur: NAMIDDAG BLOEMSCHIKKEN In samenwerking met de dienst Land- en Tuinbouw van de Stad Aalst en met de Bond van Bloemenhandelaars regio Aalst is er een demonstratie bloemschikken. Alle ter plaat se gemaakte bloemstukken worden achteraf gratis verloot tussen de aanwezigen. Een boeiende en leerrijke namid dag voor elkeen die van bloe men houdt. 21 uur: EDDY WALLY SHOW Voor de liefhebbers van het Nederlandstalige levenslied komt The Voice of Europe - de ambassadeur van het Vlaamse smartlappengenre: Eddy Wally. Deze ster presenteert in zijn eigen show nog tal van ander jong talent. Muziek, zang an dans zullen hen die houden van het levenslied een onver getelijke avond bezorgen. Dinsdag 26 augustus 1986 21 uur: RATTATOEI- BIERAVOND Dat Aalst een stad is van fees ten en vermaak hoeft geen ver dere uitleg. Dat Aalst ook fier is op zijn brouwersleven is ook een vaststaand feit. In het ka der van het Jaar van het Bier, bood de heer Moens, direkteur van de NV Dendria Brouwerij, spontaan zijn medewerking aan voor de organisatie van een Aalsterse bieravond. Het wordt geen afgezaagde imitatie van een Duits bier feest, maar, in samenwerking met een groot aantal jonge Aalsterse muzikanten en soli sten werd een origineel potpo- rie-programma samengesteld met zowel nummers van het eigen repertoire (Irish Coffee, Jhon Wooley Just Bom, Isopoda, Lavi Ebbel, Arnold DS-band e.a.) als met ambian ce muziek uit de jaren 60. Het bier zal voor deze gelegen heid kunnen gedrongen wor den uit halve liter potten met een speciale bedrukking. Voor slechts 100 fr. heb je 1/2 liter heerlijk Safir en heb je er een uniek souvenir bij. Amusement, zang, dans en muziek op de eerste Aalsterse Rattatoei bieravond. Artiesten welke meewerken aan deze show zijn: Hugo Ver- hoye, Chris Michiels, Willy De Bisschop, Luc De Chris, Peter Bronder, Chris Steenhout, Re- né Diependaele, Patrick Mor tier, William Souffriau, Dirk Dierickx, John Wolley, Cas Van Der Taelen, Eddy Piens, Arnold De Schepper, Jo Bo- gaerts, Jan De Wilde, William Phlips, Piet Louies en an dere... Woensdag 27 augustus 1986 14 uur: SENIORENVARIETE Traditiegetrouw is er een se nioren variété aan. De toegang is gratis. Alle aanwezigen krij gen 2 konsumaties aaneeboder Aalst. Eddy Wally, een van de trekpleisters op de Aalsterse jaarbeurs, (arch.) en kunnen gratis deelnemen aan een tombola met mooie prijzen. Artiesten welke meewerken aan deze seniorenparade zijn: Jean Walter, Katharine Gal- lez, Samantha, Ricky en Sidol en Freddy Grey. De muzikale omlijsting is in handen van het Combo Bob Coppejans. Ingang via de parking vanaf 13 uur. Wees tijdig. 21 uur: SHOW van HET WIT TE PAARD te BLANKEN- BERGE Dit is een wervelende variété show voor jong en oud. Dit familieprogramma bevat zowel zang, dans, humor en visuele acts. De artiesten zijn niemand minder dan Jo Harris, Chrissy, Rod Sinclair, Kees Brug, Ray Monty en Wendy. Het orkest is de Lou Roman Band en de dans wordt verzorgd door The Stariets. Een ideale attraktie voor gans het gezin. Vervolg van blz. 1 Keizershallen worden door ve le duizenden kijk- en kooplus tigen overrompeld en de affi che vonkt ook nu van bekende namen zodat de spektakels an dermaal de massa zullen lok ken. Spreker wijst ook op de unieke formule handeldrijven te kombineren met showbusi ness. Waarbij ieder jaar het bezoekersaantal stijgt en elke avond kan genoten worden van een show op niveau. Shows die voor de eerste maal uiteraard zullen doorgaan in de nieuwe zaal onlangs offi-,, cieel ingehuldigd. Wat onge twijfeld tot het sukses zal bij dragen. De enkele voorbije jaren heeft het Feestkomitee naast de be zoekers, de exposanten en alle andere medewerkers, gepoogd een bijdrage te leveren tot dat sukses. Er werden een paar vernieuwingen op punt gezet zoals onder andere het invoe ren van een gastland op de beurs. Ierland vorig jaar, pakt de jaarbeurs '86 uit met Italië als gastland. Een gastland ten tonele voeren is geen loze opdracht. Her en der in de beurs moet het gast land tot zijn recht komen. Met Italië is dit alvast meer dan het geval. Naast de gebruikelijke infostands, wordt dit jaar de Italiaanse ijskreem («gelati») aangeboden, kan er Italiaans gegeten worden in een dito restaurant en is er een Italiaan se avond met onder andere een modeshow met daarin de ech te, fijne Italiaanse mode. Een jaarbeurs voorbereiden betekent ook vooruitzien en plannen. Nu reeds wordt ge werkt aan de Jaarbeurs 1987. Naar alle waarschijnlijkheid zal het gastland in 1987 Tune sië worden. Gastland Italië Gastland Italië bekleedt op de wereldmarkt een onvermoed belangrijke plaats. Vooral wat betreft voeding, mode, compu tertechnologie en automecha- nica. Dagelijks komen we in derdaad in kontakt met Ita liaanse produkten zodanig zelfs dat we ze niet meer als «buitenlands» ervaren. Waar verleden jaar de Jonge Ekonomische Kamer de on derhandelingen voerde om Ier land als gastland aan te trek ken, deed het Feestcomité dit nu zelf waarbij het de steun mocht genieten van Enzo Cil- lo, direkteur van Cideart. Hij bezorgde aan het Komite de nodige kontaktpersonen en Italiaanse firma's en als Aal- stenaar propageerde hij de jaarbeurs als een gezond-eko- nomische realisatie die voor Italië tal van mogelijkheden biedt. Dit jaar is Italië aan een jubel jaar van zijn éénmaking toe wat samenkomt met deelname aan liefst 75 beurzen. Aalst is daarvan de 75°. Italiaans paviljoen Het Italiaans paviljoen is gesi tueerd tussen het tentenpavil joen en de spektakelzaal. De firma CIDEART heeft er een grote stand met sierplanten die onmiddellijk een zuiderse sfeer schept. Ook is de Ita liaanse touroperator SOL- MAR vertegenwoordigd met een pakket Italiaanse winter en zomerreizen. De heer Ver- trugno is belast met de stand van de Italiaanse Toeristische Dienst. De heer Coppens, een oud-exposant en verdeler van OLIVETTI heeft zijn stand volledig weten in te kapselen in het gastland. Wat betreft de Italiaanse voedingssektor is de firma IMEXCA van de partij. Deze zal een gamma brengen van Italiaanse vleeswaren, kaassoorten en wijnen. Dit Italiaans paviljoen kent een vervolg in de spektakelzaal waar in een prachtig planten-, bloemen- en waterdekor een Italiaans restaurant wordt uit gebaat door de traiteur Moe- reels-Demey en een Gelateria door de ijskreemfirma Viaduct. Een hoogtepunt voor onze beurs wordt ongetwijfeld de Italiaanse Avond. Deze heeft plaats op donderdag 28 augus tus. In samenwerking met het Feestkomitee gaan de modeza ken van de Kattestraat een Italiaanse modeshow organise ren. Aan de aanwezigen zullen Italiaanse proevertjes aange boden worden door de firma's Galbani en Imexca. Als top of the bill voor deze avond is een optreden van San dra Kim de winnares van het Eurovisie Songfestival 1986. Zoals U wellicht weet heeft Sandra Kim de Belgische na tionaliteit, maar is zij van Ita liaanse afkomst. Spektakels Ook dit jaar zorgde het Feest komitee voor een gevarieerde waaier spektakels die zowel qua kwaliteit als populariteit moet voldoen aan de kommer- ciële noden van de beurs. Zaterdag 23 augustus 1986 21 uur: De^heefO^BwinPkwnpo- Aalst. Met aandacht werd geluisterd naar de uiteenzetting over de jaarbeurs anno i nist-dirigent is reeds enkele tol maanden druk doende een Donderdag 28 augustus 1986 20 uur: ITALIAANSE AVOND Met grote modeshow in sa menwerking met de kledingza ken van de dekenij Katte straat. De nieuwste Italiaanse modekollektie wordt U gepre senteerd in %en professionele modeshow. Tijdens de pauze worden aan de aanwezigen Italiaanse proe vertjes aangeboden. Nadien is er dan het optreden voorzien van Sandra Kim. Het Belgisch-Italiaanse winna- resje van het Eurovisie Songfe stival 1986. Vrijdag 29 augustus 1986 21 uur: ROB DE NIJS RECITAL Het organiserend komitee heeft zich erg moeten inspan nen om de nummer één van de lage landen te kontrakteren voor onze beurs. Dit jaar wordt het voorprogramma ver zorgd door Greg Meadow, de sympatieke country zanger die de laatste 2 jaar op de beurs groot sukses genoot. De muzi kale begeleiding is in handen van de versterkte formatie Blue Sette. Zaterdag 30 augustus 1986 16 uur: PRESELEKTIE JAARBEURSTROFEE Meer uitleg over deze play back en sound-mix wedstrijd vindt U verder in het pro gramma. 21 uur: AALSTERSE AVOND Voor de vijftiende maal heeft deze top-avond plaats. Voor deze jubileum uitgave heeft het Feestkomitee het Aalsters Karnaval Verbond bijzondere inspanningen gedaan dit pro gramma kwalitatief nog beter te maken. «Aalst zingt, danst en lacht» en dit met de Prin- sencaemere, Prins Karnaval Patrick, Netteke Van Poel- voorde. Expressiegroep Vre- don verschillende kamavalpro- minenten, vele kamavalgroe- pen en individuele kamavali- sten en humoristen. Zondag 31 augustus 1986 16 uur: PRESELEKTIE JAARBEURSTROFEE 21 uur: FINALE JAARBEURSTROFEE Voor de derde opeenvolgende maal presenteert Micha Marah de finale van de JAARBEURSTROFEE, wel nieuw is dat niet enkel play back aan bod komt, maar ook de sound-mix zijn intrede doet te Aalst. De prijzenpot bedraagt ±100.000 frank maar dat is niet alles: wist U dat het win nen van de jaarbeurstrofeé de start is geweest van een semi- professionele play-back kar- rière. Maandag 1 september 1986 21 uur: WILL TURA Voor de twintigste maal op onze jaarbeurs en telkenmale met overgroot sukses, de kei zer van het Vlaamse lied, in recital Will Tura. Dit jubi leumprogramma staat bo*g voor een suksesvolle avond. Nieuw op de 39* jaarbeurs Voorbehouden plaatsen Dit jaar zullen per avond zo'n 300 gereserveerde plaatsen voorbehouden worden voor het publiek. Deze genummer de plaatsen kunnen mits beta ling van 50 frank per plaats bekomen worden op het jaar- beurssekretariaat en dit vanaf maandag 18 augustus- tot de avond voor het spektakel. Het sekretariaat is hiervoor toe gankelijk van 10 tot 12 uur en van 16 tot 18 uur. De plaatsen zelf kunnen inge nomen worden vanaf 20 uur en worden vrijgehouden tot 21.30 u. J aarbeurskoncerten In het verleden werden de Aal sterse muziekmaatschappijen uitgenodigd dagelijks met een beurtrol een koncert te geven vanaf 19.30 u. Het komitee heeft het nuttig geacht de kon- certen in de Keizershallen zelf niet meer te laten doorgaan en deze te plannen op de grote festiviteiten voor de beurs om de promobus-aktie meer weer klank te laten genieten. Zondag 17 augustus 1986: Zee dijk Blankenberge, wandel concert: De Oude Garde. Zaterdag 23 augustus 1986: Optocht Grote Markt - Kei zershallen Aalst, opening beurs: Concordia et Docilitas Herdersem. Zondag 24 augustus 1986: Kerkplein Gijzegem, kermis: Hand aan Hand Aalst. Dinsdag 26 augustus 1986: Baardegem, Faubourg jaar markt: Kunst en Vermaak, Aalst. Zondag 31 augustus 1986: Grote Markt, jaarbeurscon cert: Stedelijke Brandweer Aalst. Voor de overige koncerten zijn de onderhandelingen nog gaande. Veiligheid Om de, veiligheid van onze jaarbeursbezoeker nog meer te garanderen werden wijzigin gen aangebracht in de opstel ling van de standen. Zo werd de gang van de spektakelzaal naar de nooduitgang Kalfstraat verbreed. Dit is de gang waar aan alle verbruikstanden lig gen. De nooduitgang Kalf straat werd ook verlicht. Verder werd nog meer aan dacht besteed aan de affiche ring van de nooduitgangen. In de nieuwe spektakelzaal werd een alarm en waarschuwingsin stallatie aangebracht. In sa menwerking met de brandweer wordt terug een brandwacht georganiseerd. Kinderopvang Deze opvang werd geheel ge- herstruktureerd en gereorgani seerd in samenwerking met de dienst Gezinszorg en Jeugd dienst. De huisvesting van deze servi ce is voorzien aan de ingang van de nieuwe spektakelzaal. Er is een speelgoedruimte en videoplaats, een aparte baby- opvang en in openlucht is er een zandbank en spealtuigen voorzien. In samenwerking met de heer Barrez en de heer Callemin van de foorfederatie zullen op deze opvang een drietal foor stielen staan: een draaimolen, een visspel en een schiet- kraam. U merkt het al: er is voor jong en oud wat te beleven. Promotie en publiciteit De promotiebus die we dit jaar een incidentloos parkoers toe wensen was reeds ter plekke te Moorsel bij het bloementapijt, te Herdersem op de Pikkeling en te Aalst op het criterium. Hij is verder nog aktief op 3.8: Overmere Donk, water feesten Van 4 tot 8.8 Kusttoemee 11.8: Dendermonde - weke lijkse markt 12.8: Ninove - wekelijkse markt 16.8: Hofstade kermis Aalst: wekelijkse markt 17.8: Blankenberge - wandel concert 19.8: Zottegem - wekelijkse markt 23.8: Aalst wekelijkse markt 24.8: Gijzegem Kermis Verdere publicitaire middelen 1000 stickers 70/10 cm 3 kleuren. 4000 affiches 43/40 cm 3 kleuren 40.000 duitzegels 3/5 cm 3 kleuren 10 dagen planimeters in stad Aalst 30 programma-affiches aan de invalswegen van de stad 40.000 jaarbeursmagazines die worden bedeeld in de stad en uitgedeeld op de promobus Gedurende 1 maand radiore- klame op een 5-tal niet open bare radio's in Vlaanderan 10.000 strooifolders voor de promobus 500.000 bierviltjes in samen werking met de NV Dendria Brouwerij Als dan toch zoveel middelen om de jaarbeurs te promoten worden besteed en ook naar de deelgemeenten toe wordt ge werkt is het wel verbazingwek kend dat in de lijst van de leden van het feestkomitee bij de adressen van de leden van Aalst-Stad steeds «AALST» in hoofdletters wordt geschreven, maar bij die van de deelge meenten leest men «Erembo- degem», «Herdersem», «Hof- stade» of «Meldert». Graag nemen we aan dat deze «pietluttigheid» een toeval is en niet de veruitwendiging van een superioteitsgevoel van AALSTERSE STEDELIN GEN dat nogal zou misplaatst zijn en niet van aard om «die van de buiten» naar de Jaar beurs te trekken. Praktisch Er zijn 167 stands waaronder ook infostands van onderwij sinrichtingen, stands met degu- staties, cafétaria, demonstra ties, verbruiksstands, een in formatie- en promotiestand van de stad, een sneltombola en vele andere. Firma's hoofdzakelijk uit Groot-Aalst maar ook uit na bijgelegen gemeenten, het Waasland, Kortrijk, Gent, Brussel, Antwerpen, Ware- gem, Ninove, Edinge, Moes- kroen en noem maar op. De jaarbeurs is toegankelijk elke dag van 23 oogst tot en met 1 september van 15 tot 21 uur. De toegang kost 50 fr. per persoon. Vanaf 21 uur bedraagt de toe gangsprijs evenwel 200 fr. per persoon. Mindervaliden vanaf 50% hebben vrije toegang. Sinds enkele jaren organiseren de Toeristische Dienst van de stad Aalst en het Daensmuseum jaarlijks de opendeur dagen van het belfort van Aalst. Elke uitgave van deze manifestatie stond tot dusver borg voor een Wjwijlen massale publieke belangstelling. Telkenmale werd een zorgvuldig gekozen aspekt van het gebouw, of een element uit de geschiedenis van het gebouw tot thema van deze opendeurdagen geselekteerd en onder de schijnwerpers geplaatst. Zo werden in het verleden on- toonstelling is het hele jaar dermeer de beiaard met zijn door, permanent te bezichti- hele historiek ten gronde uit- gen in het Daensmuseum. gediept en getoond, passeerde In tweede instantie werd de de gehele bouwgeschiedenis huidige aktieve werking van van belfort met schepenhuis en het Daensmuseum geïllus- gebiedshuisje de revue met treerd door een greep uit het daarbij een fotowedstrijd, foto-archief, waaraan volop kwamen restauratie-ambach- gewerkt wordt. Een deel der ten en monumentenzorgpro- foto's 'ter herkenning' aan de blematiek aan bod, enz. bezoekers voorgelegd, een Door dit jaarlijks verleggen klus voor de ouderen. Deze van het aksent blijven de open- foto-tentoonstelling heeft deurdagen van het belfort het plaats in samenwerking met grote publiek aanspreken. het Archief en Dokumentatie- Dit jaar werd het tema niet centrum voor het Vlaams Na- gelicht uit het rijkelijk gestof- tionalisme te Antwerpen, waar feerde verleden van het sche- eveneens uit het oudste foto- penhuis-belfort, maar werd de materiaal in verband met Aalst nadruk gelegd op de diverse en Aalstenaars geput werd. funkties die het gebouw heden Vervolgens wordt de eigenlij- ten dage bekleedt en de uitge- ke archief- en dokumentatie- breide tentoonstellingsmoge- funktie van het Daensmuseum lijkheden die geboden worden. Naast het herbergen van de maandelijkse gemeenteraad en het huisvesten van de Stedelij ke Toeristische Dienst, biedt het Schepenhuis tevens onder dak aan het Daensmuseum en Archief van de Vlaamse Socia le Strijd, dit op de 2dc verdie ping. Dit museum en de gehele wer king ervan worden dit jaar uit voerig belicht. In eerste instantie wordt het museaal karakter van deze re latief kleine en jonge instelling benadrukt, met de tentoonstel ling over «De Daensistische Be weging» die het hele Vlaamse land doorreisde tussen 1980 en 1983. Deze expositie is opgebouwd in 8 hoofdstukken: Tijdssituatie; Wortels van de beweging; Het programma der «Christene Volkspartij», de eerste daensistische politieke partij; Organisatie, uitbouw en verspreiding van de daensisti sche beweging; De evolutie van de daensistische beweging 1893-1923. De afwikkeling; De sociale organisaties der «Chris tene Volkspartij»; Het Daensi stische lied en Daensistische voormannen als schrijvers. Een zeer degelijke katalogus (door R. D'Haese) is te ver krijgen aan 250 fr., hoewel begeleidende tekstblokken en overzichtspanelen ervoor zor gen dat de aanschaf hiervan niet noodzakelijk is voor het volgen van de tentoonstelling. Een samenvattende selektie van het materiaal uit deze ten- geïllustreerd aan de hand van een selektie uit de geschriften, kranten, boeken, en andere archiefstukken die verzameld en bewaard worden. Het edukatieve aspekt van het Daensmuseum wordt ook ge toond: een kontinue vertoning van de klankdiamontage (dia- sonorama): «Waaruit de daen sistische beweging geboren werd» (ca. 20 min.), beschik baar voor gebruik in klasver- band en daarnaast kan men ook kennis maken met de werkboekjes voor leerlingen uit het lager- en hoger middel baar onderwijs, een project van vorig jaar. Tenslotte wordt het geheel enigszins verlevendigd, onder meer door een kleine inte- rieurrekonstruktie met auten- tieke meubeltjes, als enscene ring van de omstandigheden waarin de grote voorman priester Daens leefde. Enkele makettes, portretbus tes, vaandels en vlaggen zor gen verder voor een dekoratie- ve omlijsting. Rondleidingen doorheen het gebouw en aan de tentoonstel- Bng gebeuren op zaterdag en zondag in de namiddag en op schriftelijke aanvraag. LH Van vrijdag 1 tot en met dinsdag 26 augustus worden de opendeurdagen van het belfort gewijd aan de tentoonstel ling «De Daensistische Beweging». Een organisatie van het stadsbestuur en het Daensmuseum en Archief van de Vlaamse Sociale Strijd in samenwerking met het Archief en Dokumentatiecentrum van het Vlaams Nationalisme. Opening op vrijdag 1 oogst te 20 u. Het oudste schepenhuis der Nederlanden zet zijn deuren tijdens vermelde periode wijd open van crypte tot zolder. De over de drie verdiepingen gespreide tentoonstelling toont allereerst de voorgeschiedenis met de sociale woon omstandigheden van toen waarna de figuur van Priester Daens wordt belicht, ingekapseld in zijn omgeving. U ziet er de verdere evolutie van de Daensistische Beweging met o.m. Daensistische voormannen en de voornaamste kultu- rele exponenten van deze Beweging in het verenigingsle ven, het lied en de literatuur. Tenslotte wordt het belang van de uitlopers van de Daensistische Beweging na Wereldoorlog II op haar belangrijkheid getoetst. Vaste geleide bezoeken van de tentoonstelling op zaterdag en zondag te 15 u. plus op aanvraag na afspraak. De tentoonstelling wordt omkaderd door visuele attraktie- punten als maquettes van arbeiderswoningen en fabrieken eind 19e eeuw, een diasonorama van circa 25 minuten, een selektie uit (nieuw) fotomateriaal uitgestald ter herken ning van het publiek en een meer anekdotische sfeerschep ping en rekonstruktie van interieur met meubelstukken van Daens bureautje, gebedstoel, kommode, bed... Verder een kijkkast met publikaties over Daens en Daensisme en voorstelling van een edukatief projekt. Te bekomen een katalogus van de tentoonstelling (250 fr.), posters (50 fr.) en een katalogus van de tentoonstel ling «Priester Daens» naar aanleiding van zijn 75 jaar geleden overlijden (25 fr.). En in het kader van deze Provinciale Opendeurdagen heeft op zondag 14 september een «Priester Daenswandeling doorheen Aalst» plaats. LH Omar Ben Haddou Saih, de 32-jarige Marokkaan wonen- kwestie te ondervragen, de aan de Korte Dijkstra»! 13 te Dendermonde en Inmiddels heeft de Belgisch! gevlucht na te zijn verdacht van moord op de 41-jarige Herman Heyvaert, Hoogveldstraat 6 te Aalst werd in zijn vaderland aangehouden. Om zijn uitlevering werd ge vraagd door de Marokkaanse justitie. Op donderdagmorgen 22 mei in alle vroegte werd Herman Heyvaert rond 5.25 u. doodge- vertrokken was met een witte Mitsubishi Lancer. In het kof fertje zou zowat 800.000 fr. politie een tweede Marokkaai gesnapt die illegaal in ons lam verdween niettegenstaande hi reeds verschillende keren weri uitgewezen. De man zondei vaste verblijfplaats liep hie reeds verschillende veroorde lingen op. Hij is een bekendi i ILJ Yül/i l IUI1U J.4.J U1V1 AUU tWTIU, VJWW.VWV 1» schoten in zijn witte Opel op hebben gezeten voor de lonen van Omar Ben Haddou bail doch ontkent iets met moord in kwestie te maken hebben. Wellicht komt er doo enkele meters van zijn woning van de nachtploeg, waar de auto geparkeerd Door zijn vlucht ontsnapt O- stond. Hij werd door een kogel in de hartstreek getroffen door een schot afgevuurd vanuit de rechtervoordeur van zijn wa gen. Omdat buren geen enkele knal hadden gehoord wordt verondersteld dat het moor- mar Ben Haddou Saih aan de Belgische justitie. Rabat heeft het dossier opge vraagd zodat de verdachte in eigen land zal worden berecht. Een rogatoire kommissie, twee inspekteurs van de gerechtelij dend wapen was uitgerust met ke politie Aalst, is naar Rabat samenwerking van Belgisch! en Marokkaanse politie ei door konfrontatie van beid Marokkanen vlug meer licht deze afschuwelijke moord zaak. LH een geluidsdemper. Op de plaats werden twee hulzen ge vonden. Op een zeer ongewoon uur was Herman Heyvaert, afde lingschef bij èen firma in Sint- Gillis-Dendermonde, gestart om nog enkele lonen uit te betalen aan werklui van bie- zondere ploegen. Er werd dan ook uitgekeken naar mensen die van het doen en laten in die fabriek meer afwisten. Werk nemers werden aan de tand gevoeld. De volgende dag vond een landbouwer uit Sint- Gillis-Dendermonde allerhan de papieren die afkomstig ble ken te zijn uit het koffertje van Herman Heyvaert. Die wer den dan gevonden in de on middellijke buurt van de woonplaats van de Marokkaan die dan ook ondervraagd werd doch een alibi scheen te heb ben. Maar toen dat alibi op zijn juistheid werd getoetst bleek het niet steekhoudend te zijn. Terug in de Dijkstraat ving de politie echter achter het net. De vogel was gaan vliegen. Zoals nu blijkt naar zijn geboorteland. De bewuste Marokkaan was vroeger werkzaam in de fa briek te Sint-Gillis-Dender- monde doch op het ogenblik van de moord werkloos. Toen hij de maandag na de roof moord echter niet in het stem pellokaal verscheen werd on raad geroken. Zijn echtgenote verklaarde niet te weten waar hij was, wel wist ze dat hij vertrokken om de man in Ter hoogte van de Hammestraat te Herdersem. een zeer eenztme buurt leidend naar het pittoreske Denderland. werd op woensdag 23 juli het lijk van een vrouw uit de Dender gehaald. Later zou blijken dat ze een gewelddadi ge dood zou gestorven zijn en daarna in de Dender gegooid. Het betreft de 41-jarige José Verbestel, echtgenote van Philemon Verpeten en moeder van twee zonen 17 en 8 jaar oud, wonende Zavelstraat 35. te Aalst. De vrouw had de gewoonte op maandag op stap te gaan, doch kwam blijkbaar dezelfde nacht niet thuis. De volgen de dag verwittigde de echtgenoot de politie over de verdwijning van zijn vrouw waarna haar lijk werd opge haald. De politie tracht nu te achterhalen met wie de vrouw in kwestie verleden maandag op stap was. Ook haar echtge noot werd langdurig ondervraagd maar zou buiten de zaak gesteld zijn. De ongelukkige droeg op de dag van de moord een gele broek tot onder de knie, een grijze pull en rode schoenen met semi-hoge hakken. Ze droeg verder een horloge en enkele juwelen. Momenteel was de vrouw werkloos doch eerder had ze in een schoonmaakbedrijf gewerkt. De handtas van het slachtoffer was verdwenen zodat roofmoord'niet uit te sluiten is, Of is het een maneuver om aan roofmoord te laten geloven? Nu is gebleken dat het Hchaam in de Dender gegooid werd op een 500-tal meter van de plaats waar het er later door de brandweer werd uitgehaald, Het parket van Dendermonde verzoekt alle personen die het slachtoffer op maandag 21 gezien hebben zich kenbaar te maken. Contact opnemen met onderzoeksrechter Bras- seur of met kommissaris Meurion van de Aalsterse Ge rechtelijke Politie. Tel. 053-21.04.01.

De Voorpost | 1986 | | pagina 4