De Voorpost - 1.8.1986 - 9 Aalst. Mocht je het nog niet weten: België is het bierland bij uitstek (a). I-pa£sr. Mastklimmen, een spel van alle tijden (a). Aalst. Volksdansen, een noodzakelijk onderdeel van de Pikkeling, als bekroning van het feest (a). Aalst. Imposant zijn ze wel die oude machines (a). Aalst. Een trekzak, een dwarsfluit en veel gezelligheid (a). Pikkeling te Herdersem met boerenbrood en worst begoten met lambiek of an der vocht als schafttijd. Vrouwen in boerenkledij bonden de schoven op en kinderen santten de verlo ren aren. Maar ook met de machines werd gewerkt. Een indruk wekkend gamma van de meest eenvoudige tot de gesofiticeerde. Een proeve van archeologische appara tuur. meestal van Vlaamse makelij. Aangedreven door paardentractie, door heuse stoommachine met gillende fluit of met dieseltoren. En niet te ver geten de paardentwctie. Animatie Ondertussen werd op de feestweide een brede waai er animatie aangeboden. ingkoren van ter plekke :tten hun beste beentje w raor. Het Hardingkoor jnet beloften voor de toe- *er comst en het in 2e katego- zeti rie geklasseerde gemengd parochiaal zangkoor met een aangepast programma waarbij ook het publiek ak- tief werd betrokken. Verder trad voor de tweede maal de Sint-Sebastiaans- gilde uit Essen op met kleurrijke Kempens,e volksdansen en de Jacht- hoorngroep uit Wommel- gem die keurig uitgedost hun ventielloze hoornklan ken over de vlakte joegen. Waar sommigen het «anti- muziek» heetten omdat het ontbreken van ventielen of te kleppen weinig zeker heid biedt wat betreft de toonhoogte werd het alles zins een genoten show met een uitermate typische sound. Waarbij men zich zo in een Ardens woud zou kunnen wanen. Ook Anna van de Kuiper met haar eeuwenoude lier was terug van de partij met een aantal nieuwe aanwin sten. Vlegeldans Paradepaard blijft de vle geldans waarop vier au thentieke dorsers uit Mel- dert (en uit Moorsel) hun kunde demonstreren. Men sen die in hun prille jeugd meegeholpen hebben om «de tas uit te dorsen tijdens de lange'winterdagen». Op de tonen van de Faluintjes- kapel die verder instond voor de nodige stemming werden de twee-, drie- en vierslag gedemonstreerd met als koninginnestuk de «op-en-af». Gastronomie Naast het schieten op de liggende en de staande wip en het speciaal programma van «De Klauwaarts», Aal- sterse balboogschutters die zelf ter plekke hun loden kogeltjes fabriceren, kre gen de allerjongsten gele genheid tot stoeien in stro. Iets wat hen duidelijk be viel. Ietwat groteren leer den er «vliegers» maken of beklommen de mast om er een gegeerde lekkernij af te halen onder de ogen van goedkeurende vaders en beangstigende moeders. De duizenden aanwezigen - de Pikkeling wordt een ty pische ontmoetingsplaats van Aalstenaars en Faluin- tjesmensen, deden zich verder te goed aan platte lambiek, speciaal gebrou wen «bruintjes» en ander vocht en vulden hun honge rige magen met een weelde van ovenkoeken, pensen, hoofdvlees, vlaai en noem maar op. Dit alles dan in een idyl lisch kader waarvan de feë- rieke verlichting de feest weide 's avonds tot een sprookjestafereel her schiep. Volgend jaar, laatste week einde van juli, 18e Pikke ling op «Hof ter Linde» te Baardegem bij de kerk. LH Aalst. Lambert Van der Sypen, een van de promotoren van de Pikkeling, heeft de pikkers aan het werk gezet (a) Aalst. Een smid dit keer niet in zijn smidse zoals in het liedje (a). Aalst. Een beeld van alle tijden: veel kijkers en een die werkt, (a) Aalst. Wachten op het optreden, voor de jachthoornblazers geen probleem (a). it h< j; item ïndc alst. Met goede moed begin je aan een haast loverkomelijke hinderpaal. Ja) van Sin jere vage tege

De Voorpost | 1986 | | pagina 7