1 Prachtig Waterfeest, ondanks waterlast De Voorpost Berlaarse brandweer werd ook nat Uitbergse dorpsraad wil veiliger dorpskern Werklozenwerking zoekt lesgevers om les te geven aan werklozen 14 - 8.8.1986 - De Voorpost De aanwezigen op het laatste Waterfeest zullen die dag Tienduizenden allicht niet te vlug vergeten. Er was het prachtige pro- Het prachtige zomerweer had gramma dat voor iedereen de nodige afwisseling bracht, tienduizenden mensen naar maar ook het stormweer dat iedereen de herbergen en Berlare gelokt. Sommigen restaurants injoeg. Het vuurwerk bracht opnieuw een sprakenGXkk1Tkan men °de orgelpunt voor de toeristen. Voor diegenen die schade aktiviteiten ovfr een groot leden door de storm, zal het wellicht minder prettig grondgebied verspreiden, zo- geëindigd zyn. dat men overal van het spekta- Berlare. De muziekkorpsen dienden zich letterlijk en figuurlijk een weg te banen tussen de mensenmassa (jj) Berlare. De Kwasaki Jet Ski een primeur op het waterfeest (jj) Berlare. Didier Vockaert uit Menen won de kwart triathlon kei kon genieten. Aan het Kapelleplein stond cirkus Malter, een nieuwigheid op de feesten. In die omgeving kon men kijken naar de oude auto's en naar de tentoonstel ling van foto's van wielrenners. Verder naar de Donk toe pas seerde men het kunstatelier van schilder Danny Verschue- ren, er waren de vedettenpara- des van radio's Orlando en Mi Amigo, de opendeur bij de zeilklub en tussendoor de vele marskramers met van alles en nog wat. Op het meer, of liever er bo ven, vloog de old-timer. De Sea-King van de luchtmacht toonde hoe men onlangs nog een internationale wedstrijd had kunnen winnen. De men sen van Vader Kapoen, kari katurist Nesten en de tentoon stellingen in het VW-lokaal kregen meer dan gewone be langstelling. «Tot in de toiletten» De valschermspringers van pa- raklub De Falcons hadden het eerst last van het opkomende stormweer. Enkelen dreven weg, recht naar de schroeven van een helikopter. Het atten te optreden van de piloot kon het onheil tijdig voorkomen: hij kon de machine op het laatste moment nog doen ver trekken. En dan gebeurde het... De regen kwam bij beken naar beneden, gevolgd door hagel stenen van ongeziene afmetin gen. De mensen vluchtten overal binnen. Tafels en stoe len werden opzij geworpen. «Tot in de toiletten kon men mensen vinden», zei een res tauranthouder. De schade ach teraf was aanzienlijk. Kramen waren omvergeworpen, zonne schermen gescheurd. Wie een tafel gereserveerd had, moest nog enige tijd wachten, tot alles weer op zijn plaats gezet was. Bij restaurant Riviera stond bijna 1 meter water in de voorraadkelders. De Berlaarse brandweer reed plots richting kamping De Noordzee. Iedereen dacht aan brand. Het bleek dat een kana- daboom op een karavan geval len was. Als bij wonder bleven de 4 inzittenden ongedeerd. Elders diende het Rode Kruis wel iemand weg te voeren, die een tak op de arm gekregen had. Het onweer duurde ongeveer 1 uur. Daarna ging het spektakel verder. De jetski's raasden over het water, de luchtballons gingen Voor de mensen van de Berlaarse Brandweer werd het een druk Waterfeest. Het korps was aanwezig aan het Donkmeer om tijdig te kunnen ingrijpen, indien het vuurwerk voor brand zou zorgen. Men moest echter optreden voor... wateroverlast. Een eerste oproep betrof een omgevallen boom op kamping De Noordzee in de Brielstraat. Een kanada was door de wind op een caravan gevallen. Gelukkig viel de boom op een hoek, zodat de 4 inzittenden er geen letsel aan overhielden. Daarna splitste de brandweergroepzich om her en der kelders leeg te trekken. Eer waren er op de Donklaan, in de Uitbergse Scheldestraat, in de Bareldonkdrecf. Vanuit de Overmeerse Lindestraat werd gemeld dat de straat blank stond. Door de riolerings- en wegenwerken is de afvoer van het water er tijdelijk onderbroken. Het water stond er bijna 1 meter hoog. Gelukkig stopte het regenen tijdig zodat de huizen droog bleven. Om het water weg te krijgen en normaal verkeer mogelijk te maken werd een put gemaakt in de voorziene overloop. Het moet gezegd dat de mensen van de brandweer de nodige inzet betoonden om het leed zo vlug mogelijk te verhelpen. Verschillenden waren als toerist aan het meer, maar schrokken er niet voor terug om met hun zondags pak door het water te gaan om te helpen. De bevolking kan haar waardering tonen door hun aanwezigheid op het Brandweerbal op zaterdag 6 september. Berlare. De reuzegrote ballon in de vorm van een salarr kende heel wat belangstelling omhoog. Vooral die salami- jaar is dat het Waterfeest toe ballon trok de aandacht. Vele gedeeltelijk uitregent, vrees e« kraampjes trokken echter weg, den sommigen voor de nadeli ev het materiaal was toch door- ge invloed voor volgend jaai rel nat. De toeristen die het Gaan de mensen het een derd e|; stormweer ontvlucht waren, keer aandurven om in de regc: kwamen of geleidelijk weer, of terecht te komen? Veel rede anderen hadden hun plaats in- tot ongerustheid is hieromtret genomen. De VW werd over- wel niet. Het Waterfeest hee '£t stelpt met telefoontjes om te al een trouw publiek, uit d kr vernemen of het vuurwerk al eigen Donkgemeenten, mai dan niet zou doorgaan. Na eni- ook van ver er buiten. En d K' ge aarzeling besliste de VW VW zal er, gezien haar 50stcr! dat alles normaal zou verder verjaardag in '87, wel voo 'jJ gaan. Het vuurwerk leek een zorgen dat het programma notr antwoord van beneden naar boeiender zal zijn dan de vor ^ee het geweld dat vroeger die dag ge jaren. Dat is het eigenlij fei uit de wolken was gekomen. ook wel verplicht aan de dui ia' zenden die al zovele jaren naalre Toekomst bet meer komen. Omdat dit nu al het tweede In Uitbergen, de kleinste Berlaarse deelgemeente, bestas re een dorpsraad. Die werd kort na de fusies opgericht om dtc eigen problemen te bespreken en adviezen naar ht gemeentebestuur door te geven. Hoewel het een officieuz raad is, zouden alle verenigingen er toch in vertegenwoor digd zyn. En naar eigen zeggen, wordt met de adviezet terdege rekening gehouden door het schepencollege. Op de laatste bijeenkomst be sprak men hoe men de ge meente veiliger kon maken. Het voorstel om de vluchtheu vel aan de kerk weg te nemen, werd verworpen omdat men zo het inkomende verkeer zou toelaten sneller te laten rijden. Wel moet een oplossing gevon den worden opdat de auto's die van Overmere richting Wi chelen rijden, beter zouden zien dat men rechts van de heuvel moet houden. De raad vraagt verder de ver harding van de parking aan de kerk en een verbreding van de toegang van de Kerkstraat, om in- en uitrijden te vergemakke lijken. De raad toonde zijn bezorgdheid over het stoppen van het fietspad in de Over- meerse Molenstraat, zodat Berlare. Voor de vissers werd het een topdag. Gaby De Vleesschauwer won de wedstrijd periare. De Sea-King helikopterploeg even voor het vertrek naar de basis in Koksijde (jj) Uitbergen wordt bereikt. Vori- met meer dan 5 kilogram aan vis (jj) ge donderdag werd op dat pui nog een bejaarde fietser aar gereden Volgens gemees teraadslid D'Hayers werd oj,e de gemeenteraad al gezegd da *1 dat om financiële redenen ge !ai beurd was. Wel zou er sprak 1 zijn van een overname van d< a| rijksweg door de provincil |g Zoniet zal de raad bij de ge meentc om een inspannin verzoeken, zei voorzitter D et Lausnay. Tenslotte vroeg d - raad om de verkeerswijzei naar Uitbergen aan de kerk I Sc Overmere te herplaatsen. O la ze waren weggenomen door d lii werken aan de Molenstraat. Op de agenda stond ook d et bespreking van de gcjuidshil der door jeugdhuis Joker. Di "i punt werd naar een andei cc vergadering verwezen. Weekblad van Oender - Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Berlare. Verschillende warmeluchtballons werden na het onweer opgelaten (jj) Berlare. De muziekmaatschappij Nieuw Levenuit Aaigem bracht een schitterende show (jj) Sinds drie jaar organiseert de ABVV-Werklozenwerking kunnen meer ervaring opdoen gewest Dendermonde met sukses een kursuswerking voor in het lesgeven. Tevens wor- 0 den de werklozen uit het so- Werkloze lesgevers kunnen dan les geven aan werklozen Jjjgg, ef°hj^ d™ die zich willen bekwamen in een bepaald vak. thujs te ziUen kan mcn do0r de kursus te geven (of te vol- Kursussen biedt dit vrijwilligerswerk een gen) een praatje maken met Net als vorige jaren heeft de aantal voordelen, zo zegt men anderen». Werklozenwerking weer een bij de Werklozenwerking: «Zij aantal kursussen op stapel kunncn hun verworven kennis ""f gezet. in praktijk om zetten en ze A1,e S" '««sseerae Maar voor sommige kursussen heeft men nog geen lesgevers gevonden. Daarom een op roep tot werklozen die les wil len geven. Voor de kursussen Frans, En gels, Duits en koken zoekt men nog lesgevers. Het is de bedoeling dat de lesgevers een halve dag per week les geven aan andere werklozen uit het Dender- mondse. De lesgevers moeten op die dag dan niet gaan stempelen, zij krijgen immers een vrijstel ling zodat ze in orde zijn met de RVA. Het lesgeven gebeurt op vrij willige basis. Voor de taalkursusscn zoekt de Werklozenwerking vooral werkloze regenten-licentiaten en tolken. De lesgevers kunnen op een vlotte en vriendelijke samen werking rekenen van de mede werkers van de Werklozcnwar- kjng. Men begeleidt samen immers de kursus. Voor de werkloze lesgevers Berlare. Cirkus Walter op het Kapelleplein van de Donk zen kunnen terecht bij Chi Moortgat van de ABV1 Werklozenwerking, Dijkstra 59 te Dendermonde. Tel.: 052/22.13.30. Op dit adres kan je je latt10 inschrijven, kan je meer inft m matie krijgen of een bez« aanvragen van een verai woordelijke. Iedereen is van harte welko bracht een dierenspektakel (J a

De Voorpost | 1986 | | pagina 14