Y V/ 3* armeluchtballons, laar ook licht- en lasershow p 't rekreatieoord De Ster Vlugge Jongeren beter in de tent dan op het veld Faubourgjaarmarktfeesten in Baardegem Windhoos richt enorme schade aan in Hamme Volgende week een dagje vroeger Mikis-Barbecue voor de Vrede Provinciaal kampioenschap voor Duitse herdershonden in Aalst De Voorpost - 8.8.1986 - 3 \alst. De play-back jury kreeg het lang niet gemakkelijk (a) Bij hun voetbalfeesten toonden de Baardegemse «Vlugge Jongeren» zich alleszins beter als feestvierders dan als voetballers. Voetballende heren verloren inderdaad quasi al hun wedstrijden en kregen in zes matchen liefst 40 tegendoelpunten te inkasseren. k eerste uitgave van de «Pers- en vedettenballonmee- ng», in juli vorig jaar, lokte pakweg vierduizend k(jklus- gen. Een schatting die aan de vry lage kant ligt, dunkt ie, want 't was heel mooi weer die avond" en vanuit m'n emelschip heb ik toen met eigen ogen kunnen konstate- en hoe intens de ballons alom te velde werden nagestaard oor Wazenaren, vakantiegangers, koeien, enz. De orga- isatoren van deze happening mikken dit jaar - 14 ugustus is de afspraak - op nog méér belangstelling. Dat ïoet moeiteloos lukken, want het voorseizoen voor re- Ireatieoord De Ster was, dank zy het mooie weer, goed en >r e Wazenaren, Antwerpenaren, enz. kennen nu beslist de eg naar het zo sfeervolle en toch rustige rekreatiedo- p lein. Het programma van 14 augustus werd bovendien nap en kundig geelaboreerd - vorig jaar kon je nog van at improvisatie gewagen - en dat moet velen aanzetten m eens langs te lopen aan De Ster. eminente ballonvaarder rnqois Schaut hoopt voor die aderdagavond op een prach- hogedrukgebied en op een ïdje dat waait in de richting n de stad Sint-Niklaas. Nu ordt het wel wat schipperen or de piloten, want Sint- iklaas en De Ster liggen op :t luchttracé Duitsland-Enge- nd en dat betekent dat er irmanent nogal wat vlieg- igen boven de Wase hoofd- ad cirkuleren. Dat probleem erd ondervangen, het ballon- est kan vlot gedijen. Als het eer zulks toelaat. Men weet at de voorbije jaren het bal- ngebeuren n.a.v. de vrede- esten (vrijheidsfeesten, dixit aul De Vidts volhardend) een keer in duigen is gevallen. :t de meteorologische situa- moet men rekening hou- maar eigenlijk kan men n maar hopen, duimen, len eventueel. jort en sponsorship e ballonmeeting is een initia- (fef van Gaston De Rudder uit tnt-Niklaas. Hij is de piloot de witgroene Sidony-bal- Voor de organisatie deed j (opnieuw) een beroep op )ef Vanhoyweghen, die in nt-Niklaas onder de naam P-Consult een eigen public ation en -organisatiebureau ik zij het sukses van de >te uitgave kunnen de orga- itoren van dit spektakulai- sportieve gebeuren reke- heel wat sponsors, garage Meersman, ïenhuisinrichting Van de i, restaurant De Brokke- ïck, Cock's Vleeswaren, Gia- rekreatieoord De Ster propaangas Meagas, vis- landel Van Dijck, Walhout- 1e Visser, drinkservice De 'idts, Combi 2000, elektro- Jak Hugo Van Praag, Ivens lobby Arms. Dat zijn de teunverleners, en misschien ttrdt het rijtje nog aangedikt tgen 14 oogst. De inbreng van et sponsorship lijkt levens- loodzakelijk voor dit soort anifestatics, want koken kost :ld en omdat men geen extra- egangsgeld aan de dagjes- ensen vragen wil drong een idere wijze van kosten reku- •ereren zich op laar verluidt zouden op 14 Ogst een veertigtal ballon- aarders én hun begeleiders 'crew') op post zijn, een veer- 'Jtal persmensen ook, 25 ve stten ('bekend van radio en evee') en heel wat andere iten, politici, erege- ligden. Het heet dat zo'n 120 mensen werden aange- ïireven. Onder hen: Lutgart imoens, Jos Ghysen, onge- wijfeld ook Jean-Marie Pfaff. Specialisten Gaston De Rudder en Jef Van hoyweghen lieten zich door een heel team deskundigen as sisteren met het oog op het welslagen van de ballonmee ting. Zowel voor de animatie als voor het ballongebeuren nam men specialisten onder de arm. De technische kontrole staat onder toezicht van Francois Schaut, «de éminence grise» van het vaderlandse ballonge beuren. Als startmeester werd Sint-Niklazenaar Jean Sax aan getrokken, telg uit Waaslands éérste ballonvaardersfamilie en ook spil achter de jaarlijkse ballonwedstrijden op het Sint- Niklase marktplein. De rela ties met luchtvaart- en meteo- diensten werden toevertrouwd aan Herman De Vuyst, lucht verkeersleider van de luchtha ven in Deurne en zelf verwoed ballonpiloot. Koregisseur is de ook al ervaren ballon- en vlieg tuigpiloot Regi(nald) Gee- rinck. Met deze mensen ste vent men af op een niet alleen suksesvol, maar ook veilig bal lonfeest aan De Ster. Kleinkunst Het grote publiek wordt don derdag 14 augustus vanaf zo'n uur of vier echt verwend. Kleinkunstgroep Hedwigo treedt op vanaf dat tijdstip. Heel wat radio- en televisieve detten treden aan. Je kan je idool (of je favoriete journa list...) persoonlijk komen be groeten. Een geanimeerde op tocht wordt gehouden van cha let 't Schuurken naar de ver trekplaats, de ligweide en het strand. Voor jong en oud wordt, net als vorig jaar, een amfibievoer tuig ingezet. Het rekreatieoord De Ster draagt er bovendien zorg voor, dat iedereen na het vertrek van de ballons, op kwieke en goedkope wijze, iets tussen de tanden krijgt in af wachting van wat als het «su perspektakel» wordt aange kondigd. Lasershow Watermusicandellightballoo- ning. Probleemwoord voor niet alleen onze zetterij, maar vermoedelijk ook voor de le zers, voor de belangstellenden op De Ster. In Frankrijk, waar men van overheidswege waakt bemerking. Men weet dat de ballons de trots, het visite kaartje van Sint-Niklaas zijn. De vader van burgemeester De Vidts (Romain) en de va der van Jean Sax gaven na.de oorlog impulsen ter heropflak- kcring van wat men nu als «ballooning» omschrijven zou. Over dat feest (van vrijheid en vrede dus)1, begin september .op en rond het marktplein te houden, krijgt u heel binnen kort meer gegevens. Burge meester De Vidts wil het jonge festijn op De Ster én het tradi tievolle gebeuren in hartje stad komplementair houden en ziet in konkurrentie van belde evenementen geen heil. Terecht. Bij de voorstelling van het pro gramma maakte Paul De Vidts, op dreef die avond, nog een randbemerking omtrent het rekreatieoord De Ster. Hij is van oordeel dat de stad de plicht heeft, een zo druk be zochte plek een hand boven het hoofd te houden, vooral omdat toch ook musea, schouwburgaktiviteiten e.d.m. die heel wat minder volk op de over de besmetting en vooral smetteloosheid van de eigen taal, zou zo'n term bezwaarlijk kunnen gehanteerd worden. Bij ons kan het allemaal, 't Is trouwens nog een goeie vondst ook. Al zou 't net zo goed kunnen heten: watermuziek- kaarslichtballontoestand. 't Komt erop neer dat om zo wat 22 u. een kombinatie te zien zal zijn van verlichte war- meluchtballons plus een licht en lasershow, met ook nog een vuurwerk als toetje en muziek gekomponeerd door de Japan ner Isao Tomita. Een en ander speelt zich af aan de grote vijver van De Ster, op en rond de vijver. Een artistiek-feeë- riek hoogstandje. Geld geven met plezier In de marge van dat festijn een been brengen, veel steun krij gen. Men moet zo'n stelling natuurlijk relativeren, want kuituur en rekreatie over de zelfde kam scheren gaat eigen lijk niet op. Dat gezegd zijnde moest De Vidts nog dit van het hart: «De Ster kost ons veel geld, maar dat geven we met plezier». Met 'ons' wordt be doeld de stad Sint-Niklaas, die per jaar toch vele duizenden rekreanten van buiten de regio naar De Ster ziet afzakken (en ook, uiteraard, vele tiendui zenden Waaslanders). De Ster is dus tegelijk een toeristische troef voor Sint-Niklaas. Ik wil, ter afronding, nog kwijt dat ook de Nationale Federatie van Informatieweekbladen - waarbij Dc Voorpost is aan gesloten - haar steun heeft toegezegd aan de 'ballooning' van donderdag 14 oogst. Zodat we bezwaarlijk anders kunnen dan de ballons die donderdag goeie vaart toe te wensen. De dynamiek van de organisato ren kennende moét het trou wens allemaal van een leien dakje lopen. Wouter VLOEBERGH Wel moesten bij de veteranen de Baardegemnaars in extre mis een tweede ploeg opstellen om de verhinderde Moorselse Schroevers te vervangen. Uiteindelijk werden de Vlugge Jongeren-Veteranen derde in hun tornooi na Meldert en Lebbeke. Typisch is wel dat de Baardegemse vervangende ploeg het beter deed dan de aanvankelijk reeds opgestelde A-ploeg. De miniemen waren tegen Opwijk totaal kansloos en ook de knapen en de scholieren moesten er tegen Moorsel aan geloven. Aangenaam verrasten de Jonge Meisjes die voor het eerst dit jaar in kompetitie uitkomen. Ze wonnen van de Meldertse Eva's met 2-1. Maar de wedstrijden van de eerste ploeg en reserven in het kader van de Beker der Denderstreek tegen Baasrode liepen beide falikant uit voor de Vlugge Jongeren. Vieren Feesten ging duidelijk beter. De seniores beten de spits af. Tientallen autocars belandden bij de reuzetent zodat Steenland wel een Intercity station leek. Met een gemiddelde van zowat 65 waren er alleszins ruim 65.000 lentes in de tent waar «Het schurend Scharnierke» zorgde voor ambiance met o.m. een mode-show met lingerie uit de tijd van toen en uit de charlestonperiode. En met een tiental op het podium gevraagde senioren die dierengeluiden moesten nabootsen werd het er een echte vokale menagerie. Waarna Mare Dex en Juul Kabas nog meer leven in de brouwerij brachten en bij de ouden van dagen via namiddaggymnastiek de oude gewrichten trachtten los te maken maar wellicht een tegengesteld effekt behaalden. Alleszins zeker de day after. Eens de ouderen huistoe kwam Celleken aan bod met een dansparty la mode tot in de vroege uurtjes, in extremis nog geassisteerd door de autoradio van Ivan tot in de kleine uurtjes. Play-back De play-back-wedstrijd voor de kleinen, een uiterst genoten spektakel op zaterdagavond zag in kategorie A de Kleine Urbanus en in B Laura Brannigan triomferen. De ouderen kwamen op zondag op het prodium en evolueerden duidelijk op relatief hoog niveau. Heel wat kandidaten waren aan mekaar gewaagd en de jury die hen moest beoordelen op act, lipping, kostumering, muzikaliteit en originaliteit stond dan ook voor geen makkie. Net als verleden jaar werd Liza Minelli eerst voor Meat Loaf. De prijs van het publiek ging naar het Baardegems trio dat Front 242 imiteerde. De groep van An Callebaut won als Louis Armstrong en Barbara Streisand. Ster van de avond was alleszins Kind Djambo waar glas, zwaarden of slangen duidelijk geen vat op kregen. En zelfs toen hij, gelegen op een «bed» van glasscherven Pieter en Jean-Luc, samen goed voor 500 pond, op de buik kreeg gaf Djambo geen krimp. En laat op de avond snoepte Mare Callebaut als Elvis Presley nog onverwacht en ongevraagd het neusje van de zalm weg. Breugheliaans Ondertussen was het drie dagen lang eten op zijn Breughels met in de keuken en bij de serveerdienst o.m. eerste schepen Anny De Maght die ook daar bewees van wanten te weten. Een eetfestival waarbij tientallen biggen en kalkoenen en honderden kraaiers er moesten aan geloven. Uitslagen Veteranentornooi (halve finales) V.J.-B-R. Lebbeke 2-1 V.J.-A - E. Meldert 1-3 Troosting V.J.-A -R. Lebbeke 3-1 Finale V.J.-B - E. Meldert 0-0 V riendschappel ij k V.J.-Miniemen - Opwijk 1-14 V.J.-knapen - S. Moorsel 3-6 V.J.-scholieren - S. Moorsel 0- 9 Vlugge Meisjes - T.K. Meldert 2-1 Beker van de Denderstreek V.J.-II - Baasrode 2-5 V.J.-I - Baasrode 1-6 Volgende wedstrijden Zondag 10 augustus om 14 u. Opstal - V.J. II 16 u.: Opstal -V.J.-I LH Aalst. Het keukenpersoneel dat er op de feesten van De Vlugge Jongeren voor zorgde dat niemand honger hoefde te lijden (a) Volgende week is ons blad al verkrijgbaar op donderdag. Dat komt omdat het vrijdag 15 augustus een feestdag is. Voor onze adverteerders en medewerkers houdt dit in dat hun kopij ten laatste op dinsdag 12 augustus 1986 voor 17.00 uur op de redaktie moet zijn. Op de drempel van het eeuwfeest - de allereerste Faubourg-feesten hadden plaats in 1887 en startten op initiatief van de bewoners van de Dorpstraat met een dierenmarkt voor kinderen - wU Baardegem met zijn jaarlijkse Faubourgstoet een soort generale repetitie houden voor volgend jaar wanneer de feesten een uitzonderlijk karakter zullen krijgen. Niettegenstaande een paar tenoren van het organiserend komitee wegens gezondheidsre denen niet op volle kracht zullen kunnen presteren wordt toch gezorgd voor een degelijk en gevarieerd programma. Oude programma's en affi ches getuigen nog van de vurigheid waarmede deze intiatieven werden uitge bouwd. «Opkomst van mannen en vrouwen met of zonder baarden, van koei en en stieren met krachtige spieren, van merries en hengsten vol vurige wen sen, van zeugen en beren, Hamme rampgebied? Een zonnige zondag eindigde op een ware ramp voor een achttal gezinnen uit de Hamse wijk Sint-Anna. Rond 18 u. rukte een windhoos de daken van negen huizen, zodat de bewoners in panische angst geraakten en hun heil moesten zoeken in de vlucht. Het gebeurde allemaal voor iemand er eigenlijk erg in had. De daken werden als papieren velletjes de lucht in geslingerd. die snorken, van geiten en bokken die gaarne knok ken, van ezels en ezelinnen die gaame minnen...». Deze typische Vlaamse kermiswind is zowat een eeuw lang te Baardegem blijven waaien. Eén van die vele kleine dingen die Vlaanderen groot hebben gemaakt. Waren er tijdens de voor bije eeuw uiteraard hoog ten en laagten, de laatste jaren evolueerden de Jaar marktfestiviteiten alleszins op hoog niveau. Wijkkomi- tees geven steeds meer blijk van kreativiteit en vin dingrijkheid en zorgen er voor dat de Jaarmarktstoet geen afkooksel wordt van een Aalsterse karnaval- stoet. Wat uiteraard niet uitsluit dat naast praalwa gens en tematische groepen ook lolbroeken niet wel kom zouden zijn. Programma Het bestuur met erevoor zitter Robert De Pauw, voorzitter Marcel Van Den Broeck, ondervoorzitter Alfons De Gols, sekretaris penningmeester Jos De Loose en leden Karei Ca- ris, Louis Bosteels (stoet- leider), Laurent Buggen- hout, Gaston Heyvaert en Geert Van De Perre, Jan Moyersons en afgevaardig den van de wijkgroepen bokste volgend programma in elkaar. Zaterdag 23 oogst 17 u.: officiële opening van- de handelsexpo in de paro chiezaal waar plaatselijke middenstanders tentoon stellen. 18u30: Prijsuitreiking van de wedstrijd kindertekenen 4 leeftijdsgroepen. 21 u.: TD in de feesttent met tombola naar bloem potten. Zondag 24 oogst Vanaf 10 u. handelsexpo in de parochiezaal Vanaf 17 u. disco-show in de feesttent 21u30: reuze vuurwerk aan de tent. Maandag 25 oogst 15 u.: koffietafel in de feesttent voor gehandicap ten en seniores van heel de gemeente met optreden van het Zangkoor «De Jon ge Wacht» (Moorsel-Ste- ven), Aalsterse clowns en goochelaars. 17 u.: Avondmarkt in de Kerkstraat. 21 u.: trekking van de gra tis tombola in de parochie zaal t.g.v. de handelsexpo. 21 u.; doorlopend disco show. Dinsdag 26 oogst Vanaf 10 u. Faubourgjaar marktfeesten met folkloris tische en komische groe pen. Ook optreden van de Baardegemse reuzen Pie en Melle en zoontje Kamil leken. Vanaf 10 u. eveneens keu ring van kleinvee op de feestweide m.m.v. alle Baardegemse kinderen. Nog vanaf 10 u. op en rond het dorpsplein volksspelen en attracties, kermis, oven- koekenkraam, bietstands, fanfare. 13 u.: Schouwen van de groepen door de jury aan het dorpsplein waarna prijsuitreiking in de feest tent. 13 u.: doorlopende disco show in de tent. 14 u.: gemeentelijke en ge westelijke veeprijskamp: runderen, paarden en po ny's. Uitbetaling in de tent. Te 24 u.: taptoe. Een merkwaardige prijzen- pot is voorzien: 80.000 fr. voor de groepen, 60.000 fr. voor het groot- en 30.000 fr. voor het kleinvee. LH Voor de vierde maal reeds en deze keer in en om de prachti ge omgeving van het R.I- .B.S.O. (gehandikap- tenschool), Molendreef, Aalst, «Barbecue voor de vrede», een organisatie van het Kontakt- centrum Mikis Theodorakis1 (Mikisclub). J/anaf 17 30 u. kan je terecht op zaterdag 23 dezer voor een barbecue-eetfe stijn aan de prijs van 200 fr. en een avond vol muziek en aan gename sfeer met de Mikis- discobar. Kaarten op voorhand te beko men in de Mikisklub, Nieuw- beekstraat 35, Aalst, bij de werkgroepmensen en/of tele fonisch op nummer 053/ 21.13.27. Iedereen welkom. De vereniging voor Duitse her dershonden, kringgroep 38 't Land van Aalst en Dender or- ganizeert op zondag 14 sep tember in Aalst het provinciaal kampioenschap van Oost- Vlaanderen. 't Land van Aalst en Dender is aangesloten bij het KUSH, FCI en WUSV. De wedstrijden voor het kam pioenschap hebben plaats op het terrein Affligemdreef 399 te Aalst en dat is in de onmid dellijke nabijheid van het vliegveld. De wedstrijden be ginnen om 8.00 uur. Keur meester is Vic Wilms.

De Voorpost | 1986 | | pagina 3