KON. FANFARE ST. CECILIA Van bombardon tot majoret Eivol augustusprogramma in Lede Aalst heeft er een nieuwe parochie bl] fffpt- Sint-Paulusparochie viert Leedse Kelberg viert rond Rochuskapel rtP VMINbOZték 1 Familiale wandelzoektocht te Meldert Trofee Willy Van Mossevelde 4 - 8.8.1986 - De Voorpost Vervolg van bh. 1 Deze Ledenaar was sinds 1952 aan gesteld om het samenspel van de muzikanten tot in de punt jes te verzorgen. Een onvolprezen sekretaris Een «sociëteit» staat of valt met de degelijkheid van een sekretaris en impulsiviteit van een voorzitter... In Erpe heeft de fanfare het geluk gehad sinds jaren te kunnen rekenen op de werklust van Maurits Van den Steen. Met ongeken de ijver heeft hij zich steeds ingezet om de maatschappij tot een hogere bloei te brengen. Zij is altijd zijn muzikaal zor- genkind geweest - en nog - en daarbij is hem niets te veel om elke uitstap of festiviteit tot in de puntjes te verzorgen. Zoals in elke «florissante» maat schappij is hij de motor van het geheel en op gebied van orga nisatie heeft hij altijd het beste van zichzelf gegeven, wat steeds aan de vereniging is ten goede gekomen. Onderchef Men kan niet alles alleen (goed) en zelfs de beste moet al eens de hulp van iemand anders inroepen. In de fanfare St.-Cecilia was de geschikte man Remi Van Landuyt, die bij afwezigheid van de muzie kmeester, als onder-chef de di rigeerstok hanteerde. Gedu rende tientallen jaren heeft hij de nieuwkomers opgeleid en de eerste kennismaking met de fanfare tot stand gebracht. Niet dat het altijd een meeval ler was want sommigen kun nen soms het geduld niet op brengen om de theoretische kant tot een goed einde te brengen. Van een «volledige opleiding» kan moeilijk sprake zijn omdat sommige om een of andere reden, de maatschappij vroegtijdig verlaten. Men kan niet spreken van een baanbre kend werk maar eerder van een ondankbare taak en on danks alles heeft R. Van Lan duyt zich hiervoor ten volle ingespannen. Evolutie De aanstelling van Fr. Vereec- ken als dirigent zou een mijl paal betekenen in het verder verloop van Sint-Cecilia Erpe. Zijn bevoegde kennis wist hij gedeeltelijk over te dragen op de muzikanten waarbij de kwaliteit van de fanfare steeds in stijgende kurve verliep. Dit liet hen trouwens toe om in juni 1961 deel te nemen aan het provinciaal toernooi van Zottegem waarmee ze in derde afdeling suksesvol geklasseerd werden. De deelneming aan dit tornooi mag als de eerste bekroning van een jarenlange voorbereiding en inspanning beschouwd worden. Het stre ven naar muzikale verbetering was opvallend voor de jury die hen hoopte in een hogere kate- gorie te zien verschijnen. Men zou de verwachtingen inlossen want vier jaar later, in 1965, verbeterde men de klassering waarbij ze tot leden van de tweede kategorie behoorden. Sindsdien heeft men het daar bij echter gelaten want het vergt enorm veel inspanningen van de muzikanten om steeds nieuwe en meer stukken aan te leren. De verplichtingen tegenover elkaar en de opoffe ringen worden te groot om naar de hoogste kategorie te stijgen en zoals de huidige voorzitter Roger Govaert te recht beweert, wil men zich tot het zuivere amateurisme be perken. Lokaal Naar de oude traditie heeft ook de fanfare St.-Cecilia van Erpe een vast lokaal en wel bepaald in een herberg die te vens over een ruime zaal be schikt. Jarenlang was de maat schappij te gast bij «Piejeks Chiel», in het oud-gemeen tehuis op het dorp. De.uitbater zelf, Achiel De Wolf, was spe lend lid van het muziek, even als zijn zoon, Marcel. Na het overlijden van de lo kaalhouder veranderde ook het uithangbord en de fanfare bleef nog enkele jaren in de «Zanzibar» maar interne moei lijkheden deden hen naar de «Pax» verhuizen waar nu nog de wekelijkse repetities door gaan. Huidige werking De muzikale leiding is sinds 1984 overgenomen door Et. De Winne uit Lede. Het is geen toeval dat deze «muzie kmeester» met unanieme stemmen uit zes kandidaten verkozen werd. Hij is muzie kleraar en lid van de auteurs- vereniging Sabam. Bovendien komponeerde hij reeds ver schillende werken voor piano, klarinet, koor, fanfare, harmo nieën en brassband. Met zijn musical «Luxia» verwierf hij trouwens bekendheid in de streek. De muzikanten zelf krijgen be ter onderricht dan vroeger en sommige jongeren hebben het er zelfs voor over om in de muziekschool van Lede les te volgen. Dit laat toe meer kon- certerend op te treden omdat hiermee de mogelijkheden nogal verruimd zijn. Als jaarlijkse vaste verplaat singen neemt de fanfare Sint- Cecilia deel aan een parade te Liedekerke, dit ter gelegen heid van de stoet van het Sint- Gabriëllnstituut. Ook op het festival van Borcht-Lombeek zijn zij vaste uitvoerders, even als op de Koolstraat-Karnaval te Aalst en op het treffen in Sint-Gillis-Dendermonde Plaatselijk zijn zij gasten tij dens de Paasmis, de Bosse- straat-kermis, geven een lente- koncert en uiteraard een St.- Ceciliafeest. Op het ogenblik is er trouwens uitzonderlijk veel belangstel ling van de jeugd zodat men over het nodige kontingent be schikt om alle instrumenten te bezetten. Men heeft nooit volk te veel, maar vergeleken met andere muziekmaatschap pijen, leeft deze van Erpe tegenwoordig in weelde. Programma Het programma is niet zo den derend als 25 Jaar geleden, maar men heeft meer inge speeld op de huidige gewoon ten. De viering van net 75-jarig bestaan vangt aan met een re ceptie op vrijdag 8 oogst om 19.30 u.; om 21 u. volgt er dan een gratis bal. Op zaterdag 9 oogst kan men om 18 u. deel nemen aan een barbecuefestijn (mits inschrijving van 300 fr.) en op zondag kan dit eveneens tussen 10 en 16 uur. Op die dag begint om 15 u. een muziekfe stival «Rond de Kiosk» op het plein vóór het oud-gemeen tehuis van Erpe. Vijf maat schappijen zullen er beurte lings optreden waaronder na tuurlijk de eigen jubilerende fanfare. JV nV X J tijdf De tweede helft van augustus biedt een druk gevulde waaier van aktiviteiten die zwaar beroep zal doen op het uithoudingsvermogen en inkasseringsvermogen van de bevolking van Lede en omgeving. Het zwaarste program ma levert alleszins de 6' Handelsbeurs van Lede. Naast het feit van de Handelsbeurs zelf biedt de organiserende vereniging, de VZW «Priester Daens» een grote variëteit aan attrakties. Deze 6' Handelsbeurs heeft prijzen, plaats in de Rijksmidden- Zaterdag 9 augustus, 8.00 school, Vijverstraat, Lede en u. Vinkenzetting, 1.500 fr. gaat van start op zaterdag 9 prijzen; 15.00 u. Kermisschie- familieverband waarbij de mooiste uithoekjes van de fu siegemeente Lede bezocht worden. De tocht gaat over 50 km en gaat van start om 13.30 u. aan het Kultureel Centrum. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering en een gratis tombola voor de deelnemers presenteert een pot van 10.000 fr. waarde. Organisatie: Ge meentelijke Sportraad, gerug- gesteund door de motorclub «De Buffalo's». De Molenfeesten in de deelge meente Oordegem worden nu ook al voor de 5' maal georga niseerd. En opnieuw brengen de organisators een aantrekke lijk pakket aktiviteiten. Donderdag 14 augustus, 19.00 u. Wedstrijd schieten met luchtpistool; 19.00 u. wed strijd boogschieten; 20.00 u. Kaarting. Vrijdag 15 augustus: 11.00 u. Opening Bonsai-tentoon stelling in de gerestaureerde molen; 21.00 u. Will Tura en Orkest live (inkom 200 fr.) Zaterdag 16 augustus, 20.00 u. Tieneravond met Af rican Beat door Studio 17. In kom 80 fr. Zondag 17 augustus: Geva rieerde namiddag in open lucht met oude ambachten, Bonsai kunst, varken aan 't spit, pan nekoeken, luchtdopen met de helikopter en paradrop, Ober- bayern-muziek, springkasteel enz. Ondertussen kregen wij ook het volledige programma van de 4' St. Rochusfeesten die plaatshebben op de boerderij van Droessaert R. aan de Kei- berg 18, Lede. De St.-Rochusvrienden die on dertussen een vzw opgericht hebben en dit jaar het ver nieuwde interieur van de St. Rochuskapel afgewerkt heb ben, presenteren het volgende programma: Donderdag 14 augustus, 19,00 u. Feestelijke opening; 19.00 u. Boogschieting Liggen de Wip (2.000 fr. gratis). Vrijdag 15 augustus, 14.30 u. Feestelijke rondgang in de wijk met de Kon. Harmonie «Ste Cecilia»; 15.00 u. Plechtig lof en inzegening van het ver nieuwde interieur door E.H. Deken De Pelecijn; 18.00 u. Animatie voor kinderen met clown Caroline. Zaterdag 16 augustus, 14.30 u. Gerrebolling voor vrouwen. Gratis koffietafel voor de hele wijk aangeboden door vzw «St. Rochusvrien- den; 17.00 u. Wielercriterium W.A.O.D.; 20.00 u. Gratis bal met discobar «Nova Road Show». Zondag 17 augustus 10.00 u. Grote Prijskamp «Darts voor mannen en vrouwen» (5.000 fr. vooruit inleg); 14.00 u, fietszoektocht door Lede voor jong en oud; 17.00 u. Gratis ballonwedstrijd; 19.00 u. Opstijgen warme- luchtballon voorafgegaan door een bliksemtombola voor een gratis ballonvlucht. Maandag 18 augustus, 9.30 u. H. Mis in de Dekanale Kerk voor de afgestorven buurtbe woners. Dinsdag 19 augustus, 19.30 u. Opening van de Noveen in de kapel. Aalst heeft er nu officieel een achtste parochie bij. De ingesteldheid enige invloed er te 14 u. volksspelen vooi hulpparochie Sint-Paulus, een «annexe» van O.L.Vrouw uitoefenen. jong en oud en op zondaj Mijlbeke, werd in juni inderdaad als achtste parochie van p start bovendien te 15 u. defo c Aalst-Stad officieel erkend. Naast Slnt-Martinus, Sint- a,m*rau,usle€st«n play-backshow voor kinde ien Jozef, O.L.V. Mijlbeke, H. Hart, Slnt-Anna, Sint-Jan en officiële erkenning van ren en wordt vanaf 18 u, a Sint-Job is er nu ook Sint-Paulus, toegewijd aan Onze de parochie, het resultaat een warme-luchtballon op- Lieve Vrouw ten Rozen waarmede wordt aangeknoopt van ^eel wat inspanningen gelaten. En als rode draad S| met de historie. Namelijk met de vroegere Abd(j ten van velen op diverse vlak- doorheen de reeks festivi- Rozen waaraan ook de Rozendreef nog herinnert alsmede ken> wordt gevierd. Met teiten loopt een eetfestijn de w(jk «De Rozen». half-oogst, vrijdag 15 au- met mosselen of stoofvlees. gustus, is er te 15 u. een U kan er terecht op vrijdag Een nieuwe gemeenschap Derde Leeftijd. En verder plechtige eucharistieviering 15 vanaf 19 u., op zaterdag van ruim 3000 inwoners is kwam er onvermoed hulp waarna iedereen uitgeno- 16 vanaf 18u30 en op zon- er inderdaad gegroeid door van Teledienst die zich ook digd is op de receptie. De dag 17 augustus vanaf het bouwen enerzijds van over de Rechteroever wil nieuwe parochie is makke- llu30 en vanaf 19 u de SM Goedkope Wonin- ontfermen en niet zonder lijk te bereiken met stads- Het batig saldo gaat naar gen op Horebekeveld waar inspanning aan de Boter- bus nr. 6. Gestart wordt verdere sociale werking en reeds 260 woningen zijn melkstraat een buurthuis echter reeds op donderdag naar het bouwfonds voor opgetrokken en verdere oprichtte waar iedereen 14 te 14u30 met een senio- de nieuwe kerk plannen gewoon wachten met zijn problemen terecht renfeest en te 19u30 met op goedkeuring. En ander- kwam waarbij noch partij- een belotwedstrijd. zijds de vijf appartements- politiek noch persoonlijke Op zaterdag en zondag zijn blokken van Dewaco aan de Rozendreef. id de nieuwe pr-~ rogene ron< roge zich chie wil kristalliseren tot v„„ 1a h-rht, y«» donderda8 14 uuuucruMg i* tot en met maandag 18 oogst is «De voor een Gratis hechte leetgemeen- Keiberg„ op en rond het Hof Droessaert met de totaal vlucht. Ballos* - ivciucrg» up en runu nei nui vrwwutn mei ue luiuai vernieuwde Sint-Rochuskapel centraal vierde Rochusfees- w„„_ to n ,n Zil/iE £2J3Ï£ - Roehu,vrienden. gestart met een noodkerkje Via een initiatief van buurt- V.Z.W. Rochusvrienden. ter ere van H. Rochus van en organiseerden zich groe- bewoners en met de steun 17 uur: Gratis Ballonwed- wege de Confrérie in di pen. Er kwam een eigen van tal van simpatisanten strijd voor kinderen Dekenale Kerk. parochieraad, een sociale werd de Rochuskapel van m.m.v. Kredietbank Lede. Aansluitend: dinsdag 19 werkgroep, een bloeiende verval gered. 19 uur: Vertrek Warme oogst - 19.30 uur: opening vrouwenafdeling, van De buitenkant werd tot luchtballon voorafgegaan van de Noveën in de Kapel. KAV en een vereniging grote bewondering van al- door een bliksemtombola LH len, totaal vernieuwd en Lede. Burgemeester J.P. Henderickx helpt de klok plaat sen op de gerestaureerde Sint-Rochuskerk. augustus en duurt tot zondag 17 augustus. Het attraktiepak- ket ziet eruit als volgt: Zaterdag 9 augustus: 14.00 u. Openingsreceptie voor ge nodigden, organisatoren en standhouders; 16.00 u. Open voor het publiek - Rondgang door de Brassbandformatie van de Molenberger Blaaska- pelle; 17.00 u. Optreden Kunstgroep Alkuone (50 uit voerders); 21.00 u. De Molen berger Blaaskapelle (volledige formatie). Zondag 10 augustus: Open om 14.00 u.; 15.00 u. Poppen kast 't Kapoentje; 20.00 u. Aangepaste disco-bar. Donderdag 14 augustus: 14.30 u. Gratis feest voor de derde leeftijd en de gepensio neerden met Roland; 19.00 u. Opening Beurs; 20.00 u. Aan gepaste discobar. Vrijdag 15 augustus: Open om 14.00 u.; 14.30 u. Super- kaarting «Grote Prijs'Bert Van Hove» 15.000 fr. vooruit inleg (150 fr.) trofee; 20.00 u. Aangepaste discobar. Zaterdag 16 augustus: Open óm 14.00 u.; 17.00 u. Catch-gala met lichtgewichten, zwaargewichten en een vrou wenkamp; 20.00 u. aangepaste discobar. Zondag 17 augustus: Open om 14.00 u.; 17.00 u. Paul Severs show; 20.00 u. Aange paste discobar. De «Heiplaskermis» blijkt vi taler te zijn dan ooit. Het pro gramma-pakket van Heiplas kermis - Kafee «De Krebbe» vindt plaats in een reuzegrote tent op de terreinen van «Bouwmaterialen Marc Van Melckenbeeck» en «De Kreb be». En in dat programma zit: Vrijdag 8 augustus, 19.00 u. Gerrebolling voor mannen en vrouwen om de Trofee «Schepen De Paepe», 1.500 fr. ting «Trofee De Krebbe», 2.000 fr. prijzen; 20.00 u. Dis cobar. Zondag 10 augustus, 15.00 u. Wielerwedstrijd voor lief hebbers «Grote Prijs Frans Roelandt» - 20.00 u. Discobar. Maandag 11 augustus, 15.00 u. Gratis koffietafel voor alle gepensioneerden van de wijk; 20.00 u. Grote Belotting: Vooruit 2.000 fr. inleg trofee «Schepen Rasschaert». Doorlopend barbecue aan «De Krebbe». En voor de 9* maal worden de Breughelfeesten georganiseerd op de boerderij van Paul An- naert in de Bosstraat in Lede. Die feesten hebben plaats op Aalst zondag 10 augustus en om vatten: 14.00 u. Kleinvee-prijskamp en volksspelen; 15.30 u. Pop penkast «Sloef»; 17.00 u. Volksdansgroep «Heiveld»; 18.00 u. Opendeurdag prijsuit reiking; 19.00 u. Breughelbal met Combo Louis Lind. De suksesvolle liefhebbers- voetbalklub F.C. Ronkenburg viert z'n 20-jarig bestaan. Die feestelijke gebeurtenis houdt in: zaterdag 16 augustus, 18.00 u. Barbecue, gekombineerd met een bal met Dirk Bauters als muzikale animator. Zondag 17 augustus 15.00 u. Playbackshow, 20.00 u. «Uit 4j de Oude Tijd» met Jean Wal ter en zijn showgroep. Deze feestelijkheden vinden plaats op het terrein en in de kantine van F.C. Ronkenburg aan de Suikerstraat, Lede. De jaarlijkse fietstocht «Dwars door Lede» die al voor de 9* maal plaats heeft op 15 augus tus, wordt net als vroeger een sportief hoogtepunt op de akti- viteitenagenda in Lede. Die fietstocht wordt opgevat als een gezondheidswandeling in schilderijen tentoon (a) In de Abdij van Affligem stelt Herman Govaert zijn leersfeer van deze buurt te veraangenamen en er een Voor elk wat wils )e Bond van Grote en Jon- practische proef. Oi ge Gezinnen en de Culture- weg wordt U onthaald op le Kring Meldert organise- een gratis verfrissing. Mak- ren samen een familiale kelijk doenbaar door ieder- met de festiviteiten werd terug aangeknoopt met een vroegere traditie: de Kei- berase «Wafelfeesten» met halfoogst. De daartoe op gerichte vzw «De Rochus vrienden» stelden zich trouwens als streefdoel de De Bond van Grote en Jon* Poëtische proef. Onder- "i firwordt U wiacuigwiioiiivii vu va wil a ofV andere mentaliteit te laten ren samen een familiale kelijl groeien. Op de Keiberg te wandelzoektocht op zon- een. Geen vallen op de Lede is het goed te wonen. da8 7 september. Jong en weg. Antwoorden af te ge- Ook er even met de feesten oud. klein en 8root komt ven in het Parochiecentrum, langs te komen. daarbij aan zijn trekken, vóór 18 u. In afwachtini Ook eventueel met de baby van de prijsuitreiking te 19 in de kinderwagen. u. kan u er genieten van Donderdag 14 oogst - 19 In te schrijven in en vertrek een natje en een droogje, uur: OPENING VAN DE aan het Parochiecentrum in Deelname kost 60 fr. per FEESTEN. Boogschieting de Stevensveldstraat 4 tus- persoon of 120 fr. voor het liggende wip in de tent - sen 13.30 u. en 14.30 u. hele gezin. Leden BGJ0 Organisatie café's De Lelie Een tocht langs mooie, lan- en CKM betalen 50 of 100 en Horoscoop - 2000 ff. delijke wegen over een af- fr. gratis. stand van maximaal 6 km. Iedereen heeft prijs. En met een aantal ter plekke ^voor de eersten iets spe* lossen makkelijke ciaals. op te vraagjes en een ludieke LH, Vrijdag 15 oogst - 14.30 uur: Feestelijke rondgang Kon. Harmonie Ste. C< lia op de wijk. 15 uur: Plechtig lof en tra ditionele zegening aan de vernieuwde en afgewerkte St.-Rochuskapel door Z.E.H. Deken De Pele- cijn, opgeluisterd door de Harmonie. 18 uur: animatie voor kin- Rceds voor dc zevende maal lier Jos Bikkens. Deze kan deren: Clown Caroline heeft op de terreinen van SK definitief verworven wordt 7n»prrlno ia nnost 1430 Aalst, Leo de Bethunelaan, de door de ploeg die driemaal d K°Tnn betwisting van de «Trofee Wil- tornooi zegevierend kan afslui jerrebolling voor |y Van Mossevelde» plaats. Dit ten. Zo is het in de vorige zei L Gratis koffietafel jaar op zaterdag 9, vrijdag 15, edities het de knapen van KSC|f uur: Gerrebolling vrouwen." o t voor gebuurte van V.Z.W. zaterdag 16 en zaterdag 23 Eendracht Aalst g'clukt de tro-P Rochursvrienden. oogst. fee in de wacht te slepen. if 17 uur: Wielercriterium Pré-miniemen, miniemen en De minder entoesiaste voet-I' W.A.O.D. op de wijk. knapen spelen gedurende vier balliefhebber kan nog altijd]' 20 uur: Gratis bal met disco dowlopeudvanaf gedurende de sportmanifesta-fl| Bar «Nova Road Show». t organise- ties genieten van de barbecue! Aalst. Op het Keizerlijk plein vonden we deze op zijn aankondiging (a) MMt m ,,„r. rend jeugdkomiteit van SK of een vakantiesfeertje bij een k Zondag 17oogst - 10luur. Aelst mag rkh verheugen in de fri„edrink. Grote Prijs Kredietbank komst van KSC Eendracht De finalewedstrijden gaan Lede kampioenschap van Aalst, VK Ninove, VC St.- door op zaterdag 23 augustuil Lede «Darts voor Mannen Livinus-Houtem, Denderzo- en worden afgesloten met een en Vrouwen» naar een prij- nen Pamel, Standard Wette- receptie voor alle plocgafge- zenpot van 5000 fr. in- ren- Standard Denderleeuw, vaardigden, scheidsrechters en schrijvingon. SS Ooitzele, FC Oordegem, persmedewerker,. 14 uur: Fietscneoektoch. doorheen Lede voor jong natuurlljk dc dgsn jeu*gdpl0e. en oud. Organisatie Va- gen van SK. rnrhtr, nmnA kantiegenoegens - Talrijke De trofee «Willy Van Mosse- prijzen. Gratis consumptie velde» is een sierstuk vervaar- aan elke deelnemer door digd en ontworpen door juwe- LH.

De Voorpost | 1986 | | pagina 4